Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélflóra helyreállitása fórum

Bélflóra helyreállitása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
31. Greeneyed (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 22:02

"Majd pár napja egy céklalé után (nyers céklából 3 dl) újra elkezdődött a hasmenés...A háziorvos szerint még gyenge a bélflórám és nem tolerálta a céklát..."

Igen, valami irritáció fennállhat még. Nálam is ez volt, először azt hittem, hogy vége, de aztán ettem valamit, amitől újrakezdődött (igaz, kisebb intenzitással).

30. Greeneyed (válaszként erre: 15. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 22:00
A gyulladás után nekem is a béka segge alá süllyedt a DAO-szintem. Igaz, korábban nem nézték, azt se tudtam, hogy létezik ilyesmi. Némi utánaolvasás és a gasztroenterológus válaszai alapján arra jutottam, hogy a hisztaminintolerancia legtöbbször szerzett kórság, a bél valamilyen diszfunkciójának, a nyálkahártya sérülésének a következménye, és ha ez meggyógyul, akkor a hisztaminintolerancia is megszűnik.
29. Greeneyed (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 21:52
Igen, bár csak pár savkeltő dologtól. Pl. a sajtot és a hagymát együtt már nem bírta a gyomrom/bélrendszerem. Egy ideig elhagytam a tejtermékeket. De (lekopogom) most már bármit ehetek.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 12:39

Megoldható de tényleg macera kicsit :)

A biopiacon szoktam venni a búzafüvet és a pasi, aki árulja mesélte, hogy ő bélproblémákra kezdte el inni, plusz refluxra.

nekem még a miso levest ajánlották nagyon. Vettem is, finom ize van.

27. jennyvagyok (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 11:54

Ja, igen, erre akartam reagálni, hogy vegetáriánus vagy. Úgy nagyon nehéz lenne az én diétám. Nem is tudom,mit ennék. Így sem tudok hízni.

Nagyon sok zsírt eszem, az adja az energiát. Bár a kókusz zsír is jó, a legkönnyebben emészthető zsír.

26. jennyvagyok (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 11:51

Én még nem találkoztam ezzel. Vagyis sehol nem olvastam javaslatként.

Lúgosító hatása miatt valószínűleg nem is ajánlott.

Bár az alga is lúgosít, azt szedem, ennél többet már nem.

Amúgy nem is tudok többet befogadni. Képtelenség. Sók mindent szedek, használok.

Mindig kimarad valami. Nem fér bele a napba. 😅

25. jennyvagyok (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 11:39

Igen. Én lyme-ra szedtem, 5 hét durva, nem volt más választás.

De most már van! Frekvencia terápia! Vírust, parazitát, baktériumot kiölni csak ezzel. Plazmageneratoros kezelésen voltam. Már nincs lyme!

Antibiotikum helyett meg ezüst kolloidot használok. Illetve ezután már csak ezt fogok. Külsőleg is, belsőleg is.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 10:28
sokszor gondolok arra, hogy kár volt az antibiotikumot beszedni...igazából egy hetet vártam, hogy hátha elmúlik magától, de aztán orvoshoz mentem, aki egyből antibiotikumot adott...valószinüleg mindent kipucolt...
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 10:13
Egy barátom gluténérzékeny de a kovászos kenyértől nincs problémája :)
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 10:12

igen, néha én is túlfogyasztottam a fermentáltakat :)

Tudod, azért is voltam bátor, mert hetekig nulla panaszom volt, pedig ittam kávét, tényleg mindent, amit kivántam.

Alapból vegetáriánus vagyok, a sajtokat szeretem, de nem okoz gondot lemondani róluk egy időre.

A búzafüvet próbáltad? Azt is nagyon ajánlják béldolgokra.

21. jennyvagyok (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 10:06

Kovászos kenyér azért is jó, mert a kovász a glutént kisebb részekre hasitja, így már nem okoz bél panaszokat.

Amúgy még a húsleves, csontleves gyógyhatású a bélnek. Mindig van a fagyasztóban, napi 1-3 csészével ajánlott. Üresen meginni.

Most pont elfogyott. Főznöm kell!

20. jennyvagyok (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 09:59

Jól mondta a doki. Még nem erős a bélflóra. Könnyen vissza lehet esni. Én is tapasztalom.

A fermentaltakat se vidd túlzásba. Én azt tettem, mert annyira akartam gyógyulni. És jött a hisztamin érzékenység, minden fermentalt tiltólistás lett hónapokig.

19. jennyvagyok (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 09:52

Alapesetben jó a kefír, leginkább a házi, vagy a kaukázusi. Nálam most az is tiltólistás.

Herbaferm is jó.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 09:36
és Herbaferm cseppek
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 09:35

Nagyon köszönöm a válaszodat :) nem semmi a történeted és örülök, hogy már jól vagy.

nekem egy bélfertőzéssel kezdődött autusztusban, amire kaptam 2 hetes antibiotikumkúrát....előtte 10 éve semmilyen gyógyszert nem vettem be és az emésztésem is tökéletesen müködött...

kb. 3 hét múlva elmúltak a tünetek, azt hittem, hogy vége van...hetekig rendben voltak a dolgok: ettem, ittam mindent, a produktum is rendeződött.

Majd pár napja egy céklalé után (nyers céklából 3 dl) újra elkezdődött a hasmenés...A háziorvos szerint még gyenge a bélflórám és nem tolerálta a céklát...

most újra préselek reggel búzafüvet, fermentált zöldségeket eszek, levüket iszom.

veszek ma sütőtököt.

a kefir szerinted jó? annyira nem rajongok érte, de több helyről kaptam, mint jó tanácsot.

16. jennyvagyok (válaszként erre: 15. - Jennyvagyok)
2022. okt. 1. 08:29

Kötőjel kimaradt.

Covid után 2-3 hét 😄

15. jennyvagyok (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 08:25

Fruktóz intoleranciával kezdődött, tavaly augusztusban. Egy görögdinnye után, hasi görcs és puffadás, ez 3-4 órán keresztül tartott. úgy hogy semmi mást nem ettem aznap, csak a dinnyét. Ezzel egyidejűleg pszichés tüneteim is voltak, de erre az összefüggésre csak később jöttem rá. Ezt követően lassan semmit sem tudtam enni, mindentől görcsölt a hasam. Leállt a gyomorsav termelés, és az emésztőenzimek. Parazitáim lettek, és candida. Olyan kórokozók, amik neurotoxinokat termelnek. Ez bejut az agyba és okozza az idegrendszeri tüneteket. Évvégére már egész jól voltam, aztán februárban jött a covid. Na,az betett ennék. Rá 23 hétre lettem igazán rosszul,tetézte a hisztamin intolerancia, kemény diéta kezdődött, 15 kilót fogytam. Már jól vágyók, még az alap diéta megy, ezt szerintem még sokáig fent kell tartani, hogy ne essek vissza. Cukor, glutén, tejmentes étrend, valamint adalékanyag mentesség. Ezek táplálják a rossz baktérium florat. Tehát éheztetni kell őket, hogy elgyengüljenek, és a jó baktériumflóra tudjon megerősödni. Pro és prebiotikumokkal is be kell segíteni. Iszom a herbafulvót, ez prebiotikum, tehát táplálja a jó bacikat. Az algák, spirulina és chlorella, szintén prebiotikum, valamint kivezeti a toxinokat. Fekete dió kivonat parazitaölö. Mindent nem tudok leírni, mert regény. Hosszú volt az út idáig.

Kérdezz nyugodtan.

Egyébként természetgyógyászatot tanulok, nem vagyok teljesen laikus.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Greeneyed)
2022. okt. 1. 07:53
Fél évig voltak tüneteid?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Greeneyed)
2022. okt. 1. 07:52

Köszönöm szépen 🙂

Oh, sajnálom, hogy fél év volt... Nekem is azt mondta a belgyógyász, hogy nem lehet megjósolni...

Fél évig voltak tüneteid.

12. Greeneyed (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 1. 00:26
Sajnos lehet annyi. Sosem volt semmi bajom az emésztésemmel, aztán lett egy remek gyulladásom, több mint fél évig tartott kigyógyulni belőle.
2022. okt. 1. 00:24

Hozzátenném még:

- útifűmaghéj; nem szabad belőle túl sokat bevinni, ezt érdemes követni:

[link]

- tökfélék (sütőtök, főzőtök stb.), jót tesznek a bélrendszernek

Ha tüneteid vannak, a tejtermékeket érdemes kerülni egy ideig (a kefir, probiotikus natúr joghurt kivétel).

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Jennyvagyok)
2022. szept. 30. 21:32

Köszönöm szépen :)

Lennének kérdéseim, hogy milyen tüneteid vannak stb..., de akkor elolvasom, amit irtál / irsz róla.

Egy ismerősömnek 6 hónap volt mire rendeződött a dolog...

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ildike2)
2022. szept. 30. 21:31
Köszönöm szépen :) pont most néztem, hogy merre tudok venni kovászos kenyeret a közelben.
8. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 30. 20:29

Nekem tavaly nyáron volt 5 hetes doxy kúrám, azóta is a bélflórát állítom vissza. Már egy évem ment rá, de alakul.

Olvasd el a GAP szindróma naplómat, erről írok. Még írom folyamatosan.

2022. szept. 30. 20:10

Erjesztett dolgok:

kaukázusi kefír, savanyú káposzta, kovászos uborka, probiotikus natúr joghurt, kovászos kenyér

Rostok:

alma, zabpehely, gersli, lencse, répa, káposzta

6. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 30. 17:25

Érdekes, mert a gyerekeimnek jó szokott lenni a Normaflore - nekem az nem vált be, csak a Linex.

Valószínűleg ezt is ki kell tapasztalni, hogy kinek mi a jó.


Mielőbbi jobbulást neked!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2022. szept. 30. 17:18

Pro gastrot szedtem de szerintem csak rosszabb lett tőle...a háziorvosom a normalore extrát ajánlotta.

Köszönöm :)

4. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 30. 17:15
Nem szedtél probiotikumot az antibiotikum kúra alatt? Azt lehet akár hosszabb időn keresztül is szedni. Én a Linexre esküszöm, nekem az vált be, de van számtalan-féle, lehet válogatni.
2022. szept. 30. 17:10
Köszönöm :) igen, a fermentált zöldségek levét már iszom.A kovászos uborkát nagyon szeretem :)
2022. szept. 30. 17:08
Azt nem tudom mennyi idő, de ha javasolhatom próbáld ki a kovászos uborka levet. Sok embertől hallok pozitív véleményt. Csak az igazi a jó, ami nem ecetes.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook