Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélflóra helyreállitása fórum

Bélflóra helyreállitása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
91. Rosszfiú (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 10:32
Jó de ezt a 3 hónapot, ne tekitsd alapnak. Ha letérsz az útról, akkor kezdheted előröl az egészségfejlesztést, és lehet, hogy rosszabb pozicióból mint most vagy. Ne csak a megoldásokra és a probléma megszünése legyen a hagsúly, hanem az, hogy ezt fenn is kell tartani, ez az egészség a jó állapot.
90. Rosszfiú (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 10:13
Csak fokozatosan, ne akarj görcsösen változni. A dolgok nem egy pillanat alatt romlottak el, csak te Egyiptomhoz kötöd, mert ez volt a szikra. Álj neki módszeresen rendbetenni az emésztésed, fokozatosan. Utifűmaghéjnak is vannak szabályai, ha nem az szerint játszol, akkor nehézségekkel fogsz találkozni. Adj időt magadnak, tekints erre úgy mint egy épitkezés. Nyugalom oks.
89. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 87. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 09:58

nagy-nagy köszönet :)

a piacon vettem útifü maghéjjat. Az eladóval jóban vagyok, kérdezte, hogy miért viszem, tudja, hogy nem szoktam. Elmondtam neki a kálváriámat...hát, ő ugyanigy járt Egyiptommal és mesélte, hogy, amikor már azt hitte, hogy jobban van, elment egy étterembe és az egész kezdődött elölről...3 hónap szigorú diéta után rendeződött a helyzet. Őt nem küldte el tükrözésre a gasztros, mert a problémája egy fertőzéshez volt köthető, igy a diétát hangsúlyozta.

soha nem gondoltam, hogy ennyit fogok beszélni az emésztésemről...:)

88. Rosszfiú (válaszként erre: 87. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 09:32
Mielött még megkérdezed mi legyen a keret. A teljes emésztő rendszered, és amik ezt kiszolgálják. Tehát a szádtól kezdve a legaljáig, ebben a dimenzióban tekints a problémákra. Minnél hatékonyabb lesz ez a rendszer, annál jobban fogod érezni magad, első a nagytakarítás 😀
87. Rosszfiú (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 09:22
Nem a cukor a gond, hanem hogy fruktóz. A kristalycukor fele fruktóz, ez a gyümölcsöknél még magasabban van. Bogyós gyümölcsők, málna, ribizli, amik pirosak. Ok. Kivétel szőlő. Alma ok de inkább a zöld. A lényeg mindig keretben gondolkozz, ha holisztikus akar lenni. Az orvosoknak is ez nem megy, mert ők mindig az adott problémára figyelnek. De a test egy komplex rendszer, gondolkozz 3 dimenzióban. Zöldség jó csak kerüld a puffasztó dolgokat, mint káposzta vagy ami celulóz mértékkel, pl. Kukorica, borsó. És ne főzd túl és ne mixelj semmit. Mielött még azt hinnéd igy kömmyebb megemészteni, kiábrándítalak. A nyersebb zöldséget könnyebben megemészti a szervezet, mert abban benn vannak az emésztőenzimek, ha tűlfőzöd és mixeled, puha lesz és krémes, de enzimek nélkül. Ne tedd tönkre az ízeket, párolj 🙂
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 06:23
A zöldségeket és a gyümölcsöket mennyire kell csökkenteni? Azért vannak köztük kis cukortartalmúak és olyanok, amik kifejezetten jót tesznek a beleknek.
85. Rosszfiú (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 23:39
jobban jársz ha nem reggelizel, aludtál nyolc órát, és azt folytatod tovább. majd délben ebédelhetsz. Ez a legnépszerűbb. Ha nem volt sok a vacsora, akár ketózisba is eshetsz.
84. Rosszfiú (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 23:37
sose add fel, mindig teszteld magad, mert csak így lesz változás. Állítsd próbára a szervezeted, és figyeld, hogy reagál. A rost az a te szentírásod, ne felejtsd el. Rost nélkül, a vastagbeled halott. Tápláld. Később megpróbálkozhatsz az útifűmaghéjjal is. A búzakorpa mehet mindenbe, főzelékbe, levesbe, stb... Hajrá!
83. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 23:24

Igen, köszönöm szépen!!

Most el is döntöttem, hogy a hétvégén kipróbálom, hogy 12-től csak vizet iszom, és jövő héttől tartok egy teljes böjtnapot is....kilakoltatás indul :)

82. Rosszfiú (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 22:55
Jót dumcsiztunk, tehát jövő héten tojás reggeli. hehe
81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 80. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 22:40
nagyon köszönöm!:)
80. Rosszfiú (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 22:15
Te abban vagy mint én voltam, abban a parában.. én megúsztam egy sima Colitissal ami egy év alatt elmúlt, de sokáig éreztem, még kb. 10 év mire elmúltak a tünetek. Ami nem volt autoimmun, mert az sajna gyógyíthatatlan, de kezelhető. Megúsztam, te is megfogod, nyugi, csak menj el a kórházba mert ott műszer is van hozzá, és profizmus. Ja megkukk a linket, látom sok mindent írt a szaki, de tudod mi a valóság. Sok orvos külföldre megy tanulni, a holisztikát, mert az Ázsia privilégiuma, de ők ott is könyvet követelnek mert ahhoz vannak szokva. Persze tananyag nincs mert, ez belülről fakadó tudomány. Kapnak könyvet, mert az van, hogy akarsz, fizetsz, kapsz. De a tudomány nem a könyvben van, de egy nyugati orvos csak így tudja megtanulni, vagyis legalább azt hiszi hogy megfogja. De én tudom, hogy nem olyan könnyű ez. Ettől még lehet jó szaki, és én meghajlok a tudása előtt, főleg, ha külföldre ment el érte.
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 22:00

Köszönöm!!

Amúgy ő az:

[link]

orvos, aki Ázsiában tanult.

igen, nyomás alatt vagyok, mert ez nagyon új. Soha nem volt érzékeny az emésztésem. Ha a hátam fájna, már észre sem venném :)

78. Rosszfiú (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 21:50
Azt érzem rajtad, hogy nyomás alatt vagy. Ha tényszerű akarsz lenni, akkor el kell menned orvoshoz, de nem magánrendelésre holisztikus professzorhoz, mert olyan nincs. Egy orvos aki professzor, az sosem fog tudni holisztikusan gondolkozni, mert ő abból él amit megtanult, és ő orvos akar lenni, csőlátása van és mindig orvosi vonalon fog közeledni. Képztelen másképp viselkedni, plusz ő mögötte is ott a big pharma. Csak emlékezz vissza, mennyit voltál nála és hogy állt hozzád, és a pénzre amit otthagytál nála. Persze jól hangzik, hogy odaírjuk, hogy holisztikus, mert mindenki odaírja, de ettől nem fog működni. Holisztikát akarsz ahhoz Ázsiába kell menned. Itt marad a kivizsgálás, sorry túl kell esned ezen, hogy más fényében lásd a dolgokat. Arra ügyelj ne tömjenek ki gyógyszerrel. Sokfajta bélbetegség van, írták már kommentben az IBS, ezért mondtam játssz a kajákkal. Ott a szivárgó bél szindróma, de ezek mind látni kell szakinak is. Ne pörögj a hintán, magánorvostól a gyógyszertárig. Szaki megkukk, és ha nem tud mit kezdeni, mert fingja sincs akkor mehetsz tovább a másik vonalon. Valami van a levegőben, mert már rendeződnie kellett volna a dolgoknak. Amit még ajánlok, kersess egy thai masszőrt aki csinál has masszázst, nem sok van, mert nem szeretik csinálni, menses vége után menjél közvetlen. Ne sajnáld rá a pénzt, 1 óra jól fog esni az idegrendszerednek is, és kicsit megnyugszol tőle. Na mit szólsz?
77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 21:27

próbálom megérteni ezt az egészet...

szerinted miért van az, hogy hetekig bármit ehettem, ihattam a fertőzés után, aztán reccs?

76. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 74. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 21:26
Arra már gondoltam, hogy diéta mellett csak délig van evés, utána csak viz...., következő étkezés másnap reggel.
75. Rosszfiú (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 20:38
tea lehet, de csak simán, tehát az a lényeg, ne jusson semmi szilárd és kalória az emésztőrendszeredbe. Ennél drasztikusabb a szárazböjt, na ott semmit nem lehet inni :D Lehet ám fokozni a szenvedést is :D
74. Rosszfiú (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 20:36
ne ugorj neki egyből. hétfőn csak egy 16 órát birj i. tehát nyolc ora alvás és 8 óra nem evés. ne legyen egyből 24 óra, nagyon kemény ám kibírni.
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 20:32

:) nem, nem vagy szivtelen. Egy kedves ismerősöm is ajánlotta a böjtöt. Ha hétvégén nem is, hétfőn megcsinálom.

Gyógytea?

72. Rosszfiú (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 20:30
Ha most szívtelen akarok lenni hozzád, és te erős vagy, mert helyre akarsz jönni akkor azt fogom mondani, adj a szervezetednek 1 nap szabadságot. Este vacsi 18 kor majd másnap 18 óráig csak, víz és tea, maximum. Cukor, kalória semmi. Csodát fogsz tapasztalni, ha megmered tenni és kemény leszel. A sejtjeid autofágiába lesznek, tehát az elöregedett sejted, lecserélődik. Ez egekbe fogja repíteni az immunrendszered, plusz az emésztésed kipiheni magát. Bevállalod?
71. Rosszfiú (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 20:21
A házi doki csak találgat, ha orvosi oldalról akarod megközelíteni, ez kevés. Tehát el kell jutnod a gasztroenterológiára. Lehet, hogy kapsz egy vastagbéltükrözést, nem kellemes. De ha figyelsz, láthatod az emésztőrendszered a monitoron. Nem, a bélfóra hamar helyre tud jönni, vegyél példát amikor antibuotikumot szedtél, gyerekkorodban pl. meghajtott, mert megölte a jó törzseket is, de ittál teát meg elrágtál pár háztartási kekszet és elmúlt. Vátoztass étrendet, és figyelj. Nem minden egészséges dolog jó, csak mert azt mondta valami holisztikus természetgyógyász.
70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 20:18
igazad van. Én több, mint 10 éve nem ettem gyógyszert és látom, hogy mindenre azt akarnak felirni...ezért is sodródtam el egy holisztikus orvoshoz, aki amúgy belgyógyász professzor.
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 20:12

A házidoki azt mondta, hogy valószinüleg a bélflórám még gyenge és azért reagál ilyen érzékenyen...

csak azt nem értem, hogy miért voltam hetekig tünetmentes és akkor mindent ettem, ittam. Kávét, gyümölcsöket és minden ok volt...

pár éve amúgy megnéztek és a glutén, laktóz is rendben volt

68. Rosszfiú (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 19:52
Lényeges, hogy sosem kiálts ki semmit bűnbaknak. Attól mert a cékla betett, nem biztos, hogy ő a hunyó. Baj volt emésztéseddel, és a cékla felszínre hozta. Ne ess bele a divatallergia csapdájába. Ma már 1 millió ember, laktóz és glutén érzékeny, mert a big pharma úgy akarja, ez pörgeti a probiutikum bizniszt is. Ne legyél áldozat, csak azért mert sokat ültél a vécén.
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 19:19

igen, van ázsiai ismerősöm, aki tényleg igy járt nálunk :)

továbbra is szeretem Egyiptomot, de ez a kis ajándék nem hiányzott. előtte az emésztés volt a legkisebb gondom.

66. Rosszfiú (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 19:15
Teljesen rendben vagyok, ma volt hasmenésem a sok zselatintól :D De, tudom ez attól van :D Van akinek labilis a bélrendszere, egy nőnek meg amúgy is másabb. Ott szívódik vissza egy rakás dolog, pl. az ösztrogén is, amely elhízáshoz vezet. Ahelyett, hogy kiürülne. Erre jó a rost, kivezesse. Pl. nekem nem kell :D Nyaralást ne kösd, negatívumokhoz. Jártam Ázsiában és meghajtott, de ha idejön egy Ázsiai ő is fosni fog :D Egyszerűn ott más a baktériumflóra.
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 19:08

Sokan mondják, hogy a bélrendszer a lelkünkkel nagyon rezonál...Egy barátom állandóan rohan a mosdóba, amint stressz éri...

Most már rendben vagy?

Tudod az a legrosszabb, hogy a nyaralásig bármit ehettem, legutoljára 3 évesen volt hasmenésem...nem is értem, hogy hogyan tud ennyire felborulni egy addig teljesen jól müködö rendszer...vagy, hogy miért ilyen nehéz gyógyulni.

Ami furcsa, hogy voltak hetek a fertőzés után, amik teljesen rendben mentek....aztán jött a cékla...nincs puffadás, nincs fájdalom, csak ez a hol ilyen, hol olyan produktum...

szomorú, amit irtál. sajnálom

64. Rosszfiú (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 19:04
Nehéz ezt megmondani mikor fog rendeződni, de az most látszik át kell alakítanod a táplálkozásod, pár dolgot cserélj le, hagyj el, és hozz be újakat. És figyeld mi történik. Nem akarlak becsapni, de tesztelned kell magadat, lehetséges alapból baj van az étkezéseddel. És a véleményem, ez hozni fog pozitív változást.
63. Rosszfiú (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 19:01
Ha őszinte akarok lenni, egyszer lelomboztak nagyon, kórházban vizsgáltak, és nem mondtak semmit, csak akik közt feküdtem mint rákos betegek voltak. Nagyon megijedtem. Majd átkértem magam a másik belgyógyászatra, ahol úgy kezeltek mint Crohn beteg. Kb. 1 évet szedtem gyógyszert, és hosszú évek alatt elmúlt minden bajom. A betegséget is kizárták, de sokszor volt hasmenésem ezen idő alatt. Én pánikbeteg voltam akkor, és igen volt időm belemélyedni mert érdekelt, hajtott a félelem. Egy nap egy dr. nő elkapott, és azt mondta, miért olvasok könyveket, amikor még magamban sem hiszek. Azt mondta legyen hitem, mert az csodákra képes. Azóta van hitem ;) A lényeg akkor engem ez nagyon megviselt, bármit ettem, emésztetlen átszaladt rajtam. :(
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 18:53

:)

Szerinted mennyi idő, mire rendeződik odabent a társaság?

Tudom, hogy erre nincs biztos válasz de hátha neked van tapasztalatod. Úgy érződik, hogy alaposan körbejártad ezt a témát.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook