Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélflóra helyreállitása fórum

Bélflóra helyreállitása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2022. okt. 9. 08:35

de egyszer már belefutottam a abba,hogy reflux tüneteim voltak, elmentem orvoshoz. nyilván gyomortükrözést akart azonnal....én mondtam, hogy próbáljuk meg a diétát először, mert azért nem ég a ház....végül belementem, nem találtak semmit...ettől függetlenül ajánlgatta a savlekötőt, amit nem szedtem be...diétával és a stressz kezelésével elmúltak a tünetek...szóval van egy ilyen bajom velük....

amúgy pár hónapja volt hasi ultrahangom, minden ok

120. Rosszfiú (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 08:34
Szia ám. Hogy telik napod? Mi a tapasztalat a rostokkal? 😀
119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 116. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 08:33

Igen, értem, hogy ezt miért hangsúlyozod...A háziorvosom nem ajánlotta, mert szerinte egy afrikai bélfertőzés nagy rumlit tud csinálni egy egészéges bélben is. és ahogy mondtam, előtte soha nem volt sem hasmenés, sem székrekedés, semmi...

A belgyógyász, akivel beszéltem mondta, hogy egy bélfertőzés után akár hónapok mire az egyensúly visszaáll...

a 3 hét betegség után proktológushoz elmentem, mert úgy éreztem, hogy a kapunál van valami gubanc (aranyérre gondoltam), de a dokinő azt mondta, hogy minden ok....tükrözött is, ott sem talált semmit (tudom, hogy ez csak az alsó szakasza a vastagbélnek) tőle is kérdeztem a gasztrot de azt mondta, hogy az anyukája Tunézia utáns 1,5 hónapig küszködött...ugyanazt hangsúlyozta, mint a házidoki, hogy a problémám egy ferőtzéshez kötődik, nyilván borult a bélflóra...Ezt hivják utazók betegségének is...

ettől függetlenül tervezem, hogy elmegyek egy gasztros dokihoz

2022. okt. 9. 05:54
Ételallergiám nincs. Azt 2 éve tesómmal együtt megnézettük.
2022. okt. 9. 05:53

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a segítséget!

Sok-sok hasznos ötletet.

Igyekszem figyelni az ételeket és a test jelzéseit.


Anita 🙂

116. Rosszfiú (válaszként erre: 115. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 00:37
Biztos olvassa holnap anonim, egy orvosi diagnózis kellene, mert a rost, és egyebek alapvető dolgok kellenek, javulást hoznak az emésztőrendszerben, de ki kellene zárni dolgokat, és ahhoz gasztroenterológia kell.
115. Rosszfiú (válaszként erre: 114. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 00:32
Azt elolvastam a 8 és a többi hszt is. Nem könnyű kikászálódni ebből. Én Colitises voltam, és évek voltak, mire rendbe jöttem.
114. Rosszfiú (válaszként erre: 112. - Jennyvagyok)
2022. okt. 9. 00:28
Igen visszaolvastam, a Lyme. Megfogsz gyógyulni, csak van, hogy sok idő. Biztatlak :)
113. jennyvagyok (válaszként erre: 110. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 00:27
8 és 15 hsz
112. jennyvagyok (válaszként erre: 110. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 00:23
Ha visszaolvasol, leírtam.
111. Rosszfiú (válaszként erre: 109. - Jennyvagyok)
2022. okt. 9. 00:17
A búzakorpa egy standard rost forrás, anoniman azért ajánlottam mert ez a legolcsóbb, és könnyen elérhető. Nem kell leírni, csak mert búzahéj. Anonimet arra akartam rávezetni, hogy ne essen abba a csapdába, amit ma divat allergiának hívnak. Ha bírja a búza rostot, akkor fogyassza bátran. Tényleg ki kell próbálnia, ha nem ok, ott a glükomannán is. Számtalan rost forrás van, csak van amit túláraznak, és az is egy csapda. Aki bajban van, mindent el lehet adni neki, főleg, ha fogékony rá. De sokszor az egyszerű dolgok a legjobbak, nem kell rátestáljanak dolgokat, csak mert érzik rajt, hogy itt egy újabb versenyző. Én nem ismerem őt, de van fogalmam a dolgokról, és igyekszem őt segíteni, elsősorban az objektív tapasztalataimmal és a munkánk során tapasztaltakkal. Ő parában van, mint én voltam anno.
110. Rosszfiú (válaszként erre: 109. - Jennyvagyok)
2022. okt. 9. 00:05
Megosztod miért vagy diétán? Nem kell, ha nem szeretnéd, én ezt is tiszteletben tartom.
109. jennyvagyok (válaszként erre: 108. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 00:00
Én sem akarok vitatkozni, nem én találtam ki, hanem nálam hozzáértőbbek, akiktől tanulok. Én egyáltalán nem tudok gyümölcsöt enni, tehát az kilőve, de most épp gabonát sem eszem, diéta van keményen. Külön is viszek be rostot, almarostot. A legjobb rost,amiben pektin van. Rövid szénláncú zsírsavakká alakul. Pl butirat, amire nagy szükség van. De eszem a vajat is, szerencsére azt bírom.
108. Rosszfiú (válaszként erre: 107. - Jennyvagyok)
2022. okt. 8. 23:23
Nem akarom elvenni a kedved, nézd meg mennyi a korpa rost tartalma. Elárulom a legmagasabb. Ugyan az mint az útifű csak ez nem oldható vízben. Hogy mennyit kell enni belőle, két evőkanál, az már 10 gramm rost. Az és még hiányzik 18 gramm a boldogsághoz, a gyümölcsökben is van, szóval össze lehet szedni a napra valót, de ez plusz rostbevitel nélkül sehogy nem fog menni. Belehet vinni gyümölcsből is, de senki nem eszik meg mindennap 2 kiló almát. De nem akarok vitatkozni, ez csak az én álláspontom.
107. jennyvagyok (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 22:55
Korpát ne! Semmi ertelme. Abból nagyon sokat kéne enni,annyit nem tudsz.
106. jennyvagyok (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 22:53
Most tervezem elkezdeni, de nagyon lassan, apránként. Eddig nem mertem.
105. jennyvagyok (válaszként erre: 95. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 22:50
Én máshogy viszem be a rostot. Friss zöld levelek a legjobb.
104. Rosszfiú (válaszként erre: 103. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 21:02
persze mindenbe belefér, zabkásához, főzelékbe, fasirtba. Az oldahatalan rost, nem okoz olyan wc baleseteket, mint a utifű. És a bélflórának jobb tápanyag. Kell az is. Fele fele a rost arány nálam most.
103. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 102. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:49

és azt, hogy eszed?

kevered dolgokhoz?

102. Rosszfiú (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 18:48
Azt nem ismerem, csak a tönkölybúza korpát szoktam venni, az ős búzát.
101. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:24

igen, ma a főzelékhez kevertem egy keveset.

zabkorpáról mit gondoltok?

100. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 99. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:23

emlékszem, hogy anya esténként egy kis tálkával evett a vacsorához, ebédhez. Volt egy 80x éves bácsi a szomszéd utcában és tőle hoztuk mindig a káposztát. kefirt, vajat is készitett.

hát ja, ismerem a túlzást, amikor nagyon szeretném, hogy valami javuljon. Szerintem a cékla hasonló volt nálam is: jó kis béltisztitó, gondoltam, hogy hajrá....és azóta is hajrá van...

99. Rosszfiú (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 18:00
Engem káposztalé meghajtott, de csúnyán :D Mert túlzásba vittem :D :D :D
98. Rosszfiú (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 17:57
Nem kell simán igyad, rakhatod bele a fasírtba, főzelékbe. Sűrítőanyag, figyelj ne, hogy túl sűrű legyen. Mindig emelj az adagon, először megzavar, mert nincs hozzászokva a szervezet a sok rosthoz töményen, de befog állni az egyensúly. Ez a legolcsóbb folyékony rost jelenleg, vehetsz glükomannánt is, de az drágább.
2022. okt. 8. 17:50

Ma hosszasan beszéltem anyukámmal, akinek 38 évesen volt egy komoly bélmütéte: sajnos egy részét ki kellett venni, és mesélte, hogy utána kb. 6 hónapig napi 8-10 hasmenése volt...a karcagi professzor, aki mütötte azt mondta neki, hogy ez bizony ennyi idő...

utána viszont tökéletesen helyreállt az emésztése :)

mesélte, hogy sok savanyú káposztát evett. szinte mindig evett az étkezésekhez egy keveset.

96. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 94. - Jennyvagyok)
2022. okt. 8. 17:36

Szia :)


Igen, a piacon is jelezték, hogy ez nem biztos, hogy jó. Finoman használom majd, mert sok jó tulajdonsága van.

Ebédhez ettem kimcshit. Próbáltad már? Ódákat zengenek róla.

Sajnos tudok türelmetlen lenni és ez most nem előny :)

Egy kevés düh is volt ma reggel úgy az egész felé: miért van az, hogy több hét szélcsend, minden rendben után megint felfordulás van odabent?? De próbálom látni a jó oldalát: mindenképpen tudatosságra, türelemre nevel.

95. Rosszfiú (válaszként erre: 94. - Jennyvagyok)
2022. okt. 8. 17:11
Nem hashajtó, tény hogy lágyit a dolgokon, de úgy, hogy összefogja a dolgokat, és táplálék a bélflórának. Rost, ami mindenben benn van. Csak itt töményen, ez sok vízzel könnyedséget ad, de kevés vízzel már nem. Az emberek rostfogyasztása elégtelen, és ez sok baj forrása, bélrenyheség, a bélflóra kedvezőtlen összetétele, polipok létrejötte a vastagbélben. Ajánlott mindenkinek törekedni, rá, hogy elérje a napi nőknél 28 grammot, férfi 35 gramm, de ezt a silány gyümölcs és zöldség kínálattal szinte lehetetlen. Ebben segít az útifűmaghéj.
94. jennyvagyok (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 17:00

Én szintúgy, sohase gondoltam. De már leálltam róla, nem adok energiát neki, inkább csak segítő szándékból beszélek róla.

Én tapasztalatom is, hogy hosszú az út, és türelemjáték .

Ne akard siettetni. Én is azt tettem, túl sok fermentalt dolgot dobtam ne egyszerre, aztan jött a hisztamin, minden fermentalt tiltott lett, jó sokáig. Most apránként vezetem vissza.

És a hisztamin diéta az aztán durva. +Sibo diéta, úgy éreztem, már semmit nem ehetek, már bébiételt ettem, és az se volt jó.

Az útifűmaghéj emlékeim szerint hashajtó, jó az neked? Én soha nem tettem a diétába. Persze, ettől még másnak jó lehet.

93. Rosszfiú (válaszként erre: 92. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 11:26
Nem kell lemondani róluk 😀 Ha csak nem tényleg bajt hoznak. De az már betegség. Egyenlőre te nem vagy beteg, nem állapította meg senki.
92. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 91. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 11:20
igen :) a hozzáálláson tényleg kell(ett) hangolni. Alapvetően türelmetlen lettem nagyon, amikor újra megzavarodott a rendszer...és igen, a kávé, sok-sok gyümölcs nálam élményforrás volt, és remélhetőleg lesz...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook