Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélflóra helyreállitása fórum

Bélflóra helyreállitása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
61. Rosszfiú (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 18:48
Bírod nem bírod, 1 hétig tojás oks. Nincs lehet :) Nem kell semmit enni reggel nagyon, főleg nem szénhidrátot. A szerveted reggel ébreszt, megemeli a kortizol hormon szinted, és a vércukrod is. Szóval a szénhidrátot már megkaptad, nem kell lekvár meg kenyér :D Aki fognyi akar egyen tojást reggelire :P Szerinted miért van jó alakom :D
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 18:41

Köszönöm, igen nő vagyok.

Te miért álltál erre rá? Hasonló, mint nekem?

A búzafüvet egy holisztikus orvos javasolta. Azt mondta, hogy segiti a bélflóra helyreállitását.

A teljeskiörlésü kenyeret is hangsúlyozta.

Tényleg hálás vagyok, hogy leirod a tapasztalataidat.

A tojást nem igazán birom, de lehet, hogy majd megpróbálom

59. Rosszfiú (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 18:38
Feltételezem csaj vagy. el kell jutnod a 28 gramm napi rostig, óvatosan. Ha pasi 35 gramm. Én felesben eszem vizoldékony és oldhatatlan. De te most az oldhatatlant válaszd. Gyümölcsöt nagyon keveset, és barátod a teljeskiörlésű kenyér. Reggelire meg csak tojást egyél, minden nap főtt tojás vagy sült tojás. Diétáznod kell, és nem kell már reggel lesokkolni az emésztőrendszered búzafűvel :D
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 18:31

Nagyon köszönöm!!!

Soha korábban nem voltak hasonló problémáim...A nyaralásból hazahozott souvenir :)

Reggelente búzafüvet préselek, fermentált zöldségek, miso leves, kovászos kenyér, sok-sok zöldség, gyümölcs...

a cékla nyers volt. Frissen volt préselve kb. 6 céklából...igen, én is idegenkedem a probiotikumtól, de ma győzött az elkeseredés...

3 hétig volt a fertőzés, a tünetek addig tartottak. hát ja, nem tudom, hogy mennyire lett szellemváros a bélrendszerem...

57. Rosszfiú (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 18:12
Ne csak a céklalére koncentrálj. Gondolom, nem úgy főzted a céklát magad. Szóval, kerüld az ecetet. Mérgező. Továbbá nem akarlak meggyőzni, amiben hiszel, és itt sokan, ez a probiutikumok. Ezek mind átverések, ezt tudja a gyártó, tudja a gyógyszerészszakma, és a Big Pharma is. A baktérium törzsek nagyon kis százaléka tud átjutni a gyomron, mivel ott a sósav, ami megöli őket. Azt nem tudom mennyire nyírtad ki a bélflórád. Van benn pár millió baktérium, ha súlyra kell megmondani, az 2 kg van benned. Szóval azok, úgy fognak helyre jönni benned, ha egészségesen étkezel. Amiben ecet van most kerüld, majonéz, ketchup, savanyúság, stb.... És egyél rostot, ami kimossa belőled a káros törzseket, a jó törzseknek, meg csemege, továbbá keretet, tömeget fog adni a székletednek.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 17:59

:)

hááát, az egész hosszú lenne, de röviden: augusztusban volt egy bélfertőzésem, amit külföldről hoztam haza...3 hét után elmúltak a tünetek, majd hetekig jól is voltam. Aztán jött egy céklalé, ami boritott újra mindent, de az a rendszerzavar pár napig tartott, újra jól mentek a dolgok...., és most ez van.

55. Rosszfiú (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 17:17
Mesélj :)
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Rosszfiú)
2022. okt. 7. 16:56

Köszönöm szépen!

Most kicsit magam alatt vagyok...

53. Rosszfiú (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 14:51
Egyél tönkölybúza korpát. Az egy igazi csemege a bélbaktériumoknak. És nem dobtál ki ezreket, a sok hasztalan probiutikumra.
2022. okt. 7. 13:48

Sziasztok,

Képzeljétek, ma megint volt egy kis zavar...lágy volt a reggeli és a mostani is, pedig már napok óta rendben voltam...Annyira elkeseritő, hogy vannak ezek a visszacsúszások....A bélfertőzés előtt soha nem voltak ilyen gondok....most vettem is egy új probiotikumot:

[link]

hátha :)

51. jennyvagyok (válaszként erre: 50. - Greeneyed)
2022. okt. 7. 08:22
Ez jól hangzik.
2022. okt. 6. 13:03

Tejtermék-alternatíva, ha ilyesmiben is gondolkozol - én ezeket ettem helyette, szerintem nagyon finom, talán még jobban is ízlik, mint a tejes:

[link]

[link]

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Jennyvagyok)
2022. okt. 4. 14:28
Drukkolok, hogy mihamarabb rendeződjön a lakóközösséged :)
48. jennyvagyok (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 12:35
Egyelőre nálam egy kis visszaesés van,igy egy ideig nélkülöznöm kell a kenyeret és pékárut. Zabkása és GM abonett. Remélem,nem tart sokáig.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Jennyvagyok)
2022. okt. 4. 10:56
Most próbáltam. Nagyon finom 🙂
46. jennyvagyok (válaszként erre: 45. - Ildike2)
2022. okt. 4. 09:57
Köszi! Viszont ez az Arán Móricz Itt van mellettem, és eddig nem is láttam.
45. Ildike2 (válaszként erre: 43. - Jennyvagyok)
2022. okt. 4. 09:14
Igen kettő is, mindkettő Budán: Bem tér és Városmajor
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Ildike2)
2022. okt. 3. 16:43

Köszönöm szépen :)

én most találtam egy nagyon jót:

[link]

43. jennyvagyok (válaszként erre: 42. - Ildike2)
2022. okt. 3. 11:43
Van üzletük Bp -en? Úgy tudtam, Szentendre.
42. Ildike2 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 3. 09:18
Ha Budapest, akkor Szabi a pék. Legfinomabb :)
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Greeneyed)
2022. okt. 3. 06:35
Igen, valószínűleg a stressz csak erősíti ezeket a dolgokat
40. Greeneyed (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 3. 00:17

Tőlem is megkérdezte a gasztroenterológus, hogy ért-e erős stressz vagy érzelmi megrázkódtatás. Két nappal a gyulladás fellobbanása előtt kellett elaltatni a macskánkat (de előtte is volt ez-az, családi konfliktus).

Bár a kiváltó ok valószínűleg egy vírus volt, a lelkiállapotom rásegíthetett.

2022. okt. 2. 09:25
Köszönöm szépen :)
38. jennyvagyok (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 09:22

Igen, így van,a második agyunk.

A nervus vagus (bolygóideg) olyan, mint egy autósztráda, oda vissza áramlik rajta az információ.

2022. okt. 2. 09:00

Semmit nem szabad túlzásba vinni. IBD-s vagyok. A gasztroenterológusom szerint, ami jól esik, szereti a szervezeted, azt kell enni. Nyilván vannak olyan ételek, amit leginkább az ember szeme kíván, és nem a szervezete. Ez nálam pld az erősen csípős dolgok.

Viszont, nagyon ajánlom a zsálya teát, ami nálam átmeneti problémák esetén nagyon jól tud esni, és javít az állapotomon.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Jennyvagyok)
2022. okt. 2. 08:41

olvastam a naplódból, nagyon érdekes és hasznos :)

az jutott az eszembe, hogy valahol olvastam, hogy a bélrendszerünk a második agyunk és a fentivel erősen össze van kapcsolva. A kettőt fontos összehangolni.

egy barátom ibs-től szenved és valószinüleg a stressz váltja ki nála: jönnek a rossz gondolatai, jön a para és már rohan is a mosdóba...

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Greeneyed)
2022. okt. 2. 07:55

Köszönöm a válaszod :)

igen, úgy tünik, hogy nekem sem a korábbi rémálom tér vissza...Ez most csendesebb és úgy tünik, hogy lassan vége is.

34. jennyvagyok (válaszként erre: 30. - Greeneyed)
2022. okt. 2. 00:35
Igen, így van. Nálam a hisztamin már rendben van.
33. jennyvagyok (válaszként erre: 31. - Greeneyed)
2022. okt. 2. 00:34
Igen. Nálam is ugyanez van.
2022. okt. 1. 22:05
Jut eszembe, a gasztroenterológus a Gelsectan + probiotikum kombinációt ajánlotta, szerinte együtt sokkal többet érnek, mint külön-külön.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook