Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bántották a gyerekemet az iskolában? fórum

Bántották a gyerekemet az iskolában? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 15. 11:00

Na úgy látom, még mindenkinek megvan a maga kis problémája...

Egy dolgot viszont nem értek...erre a fórumra azért jönnek emberek, mert bántották a gyermeküket az iskolában...és itt szeretnének hasznositható tanácsot kapni, vagy csak egyszerűen kiírják magukból a "fájdalmat". Miért kell bírálni egymást??? Szerintem itt mindenki valós problémákat ír le...senki nem kitalált dolgokra keres megoldást...Elég szörnyű érzés, amikor nem tud a szülő segíteni a gyereken, akit naponta bántanak,mind testileg, mind lelkileg...Szerencsés Az Aki még nem volt ilyen helyzetben...kívánom NE is legyen soha.De tiszteljük meg annyival a másikat, hogy,ha tanácsot nem tudok adni, akkor nem bírálom, nem kételkedem az általa leírtakban...

2012. nov. 6. 18:57

Nálunk a suliban,elesett a kisfiam eltört a keze,oszifő felkötötte a csuklóját,haza küldte!

Az igazgatónak azt mondta,h engedély nélkül hagyta el az iskola területét,intőt kapott!

2012. nov. 6. 18:26

Eddigi mérleg: tegnap a kislány kicsavarta a fiam ujját, a másik kisfiú, akivel állandóan probléma van, sírásig bökdöste és csúfolta, egy harmadik kisfiú pedig addig nyomta az arcát a homokba, amíg a fiam nem kapott levegőt.


A tanárnő állítólag látta a homokozós történetet, és nem szólt semmit.

Már tettem panaszt nála, de nem történik semmi.

A fiam ellenőrzőjében pedig ott virít a kéthavi magatartás-eredmény: "társaival szemben goromba".


Komolyan, nem tudom, mit higgyek, mit csináljak!?

57. karacsonyigabo (válaszként erre: 56. - Mazsinka)
2012. nov. 6. 18:09

De ezt mondta! Mivel többször próbáltam az oszifővel időpontot egyeztetni,hogy megtudjam vele beszélni a dolgokat.De ha kaptam is időpontot,nem jelent meg,elfoglaltságra hivatkozva.Ha reggel vittem a gyereket iskolába,vagy 10 percig megállás nélkül mondta a dolgokat,akármi történt,mindig a gyerek kapott beírást,órai munka egy-est.Tudom,hogy a kisfiamban is van hiba,küzdök is vele napi szinten,de nem merne nekem hazudni!!!

Volt olyan is,h a gyerek beteg volt,reggel hívott a tanárnő,h "A gyereke kirúgta az iskola társa kezéből a reggelit!-mondom,de otthon van,mert beteg,szte falaztam neki! Erre már nem tudtam mit mondani.

56. Mazsinka (válaszként erre: 51. - Karacsonyigabo)
2012. nov. 6. 17:52
Ne haragudj, de én akkor sem hiszem el, hogy a tanárnő a szemedbe mondta ezt: utálom a gyerekedet, és mindent megteszek, hogy lehúzzam! Ilyen nincs. Vagy félreértetted...vagy ez a tanárnő nem normális.
55. trapiti (válaszként erre: 52. - Karacsonyigabo)
2012. nov. 6. 16:28
Hát ha ez a helyzet, akkor kicsit diplomatikusabban kellett volna viselkedni...
54. karacsonyigabo (válaszként erre: 53. - Amália72)
2012. nov. 6. 15:39

Köszönöm a javítást! :D

Tényleg ez legyen a legnagyobb problémám,legalább Ön figyel a részletekre!!

53. Amália72 (válaszként erre: 51. - Karacsonyigabo)
2012. nov. 6. 15:33
Ha tanárnő vagy,akkor azt is tudnod kellene,hogy a ,,szerzett,,az igy helyes,és nem Szerzet....
52. karacsonyigabo (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2012. nov. 6. 15:28
Azért nem tudom máshova vinni,mert a többi suli az ő képességeinek erős.Másik osztályba hiába viszem,ott is tanít a tanárnő.Sajnálom én is,és nagyon bánt a dolog!
51. karacsonyigabo (válaszként erre: 50. - Mazsinka)
2012. nov. 6. 15:18
Én nem azt mondtam,h jó gyerekem van!!! Biztos a gyerekem is tett olyat ami nem tetszett a tanárnőnek! De azt nem hiszem,hogy mindenért az én gyerekemet kell okolni,és napi szinten kudarcot szerezni neki.Én is pedagógus vagyok,nekem is vannak osztályaim,de azt soha nem mondtam egyetlen szülőnek sem,h "tök útálom a gyerekét". Mert egyformán szeretem az osztályomban lévő gyerekeket,de másért,azt nem mondom,h nem szoktak kiborítani!-mert rosszak,de tudom,h hol a határ,az én részemről és az ő részükről is!!!Attól,hogy valaki pedagógus diplomát szerzet az szép eredmény,de ettől még vannak olyan emberi alapvető dolgok,amit nem feljtünk el,a tisztelet oda-vissza jár,ha én nem tisztelem a diákomat vagy fordítva,akkor hogy tudok vele normális tanár-diák viszonyt fentartani!!??
50. Mazsinka (válaszként erre: 45. - Karacsonyigabo)
2012. nov. 6. 13:25
Szerintem nem mond ilyet egy tanárnő sem. Emígy meg nem kell mindenkinek mindent elhinni. Egyik barátnőm osztályába jár egy fiú, aki miatt már két tanárnő kapott agyvérzést, folyton ellenőrizgetik őket, és többek el is veszítették az állásukat agresszív anyuka miatt, aki nem képes belátni, hogy a gyereke speciális eset, időt, pénzt, energiát nem sajnálva ostromolja az iskolákat, és ki is harcolja az igazát. Na, ez a fiú a napokban lekurvázta az oszit (barátnőm) és szexuálisan is zaklatta volna, ha ő nem hívja a rendőröket. Az iskolában "járőröznek" a zsaruk, és úgy folyik az okatás. Hova tart a világ? Előbb nézzen minden szülő magába, hogy tényleg makulátlan-e, aztán elő lehet venni a tanárnőt.Az imént említett anyuka is meg van arról győződve, hogy egy áldott jó gyereke van.
49. trapiti (válaszként erre: 47. - Karacsonyigabo)
2012. nov. 6. 13:18
Hát ez nem volt túl okos húzás tőled, még ha igazad is van elvben. Ha meg már jól megmondtad a tanerőnek a tutit, akkor kár volt szegény gyereket otthagyni áldozatnak, törvényszerű volt hogy nem fog felülemelkedni önmagán és megbosszulja... mire volt ez jó?
48. mosolyka1111 (válaszként erre: 45. - Karacsonyigabo)
2012. nov. 6. 13:12
Undorító ez a tanárnő:((
47. karacsonyigabo (válaszként erre: 44. - Mothertiger)
2012. nov. 6. 13:08

kezdem az elején,h ne legyenek kuszaságok! :)

A kisfiam osztálya,hát nem a legjobb,mert pénzes gyerekek járnak oda,anyuka apuka vállalkozó,polgármester,alpolgármester volt/van. Így az oszifőt mindig meglepte jó néhány szülő ajándékal,méreg drága kávéfőző,arany nyaklán,befizették wellnessre. Osztálypénzből nem a gyerekenek vettek dolgokat vagy vitték őket vhova,hanem az oszifőnek vmit.És én úgy döntöttem,h nem fizetek osztálypénz,ha kell vmi eszköz,akkor azt én megveszem a sajátomnak!!

Meg is mondtam az osztályfőnöknek,hogy az én gyerekemet nem kell szeretni,csak tiszelje azért,amiért felkészül órára,jelentkezik,és tisztelettudóan beszél,ne azért szeresse kedvelje,mert én hátulról állandóan meglepem magát vmilyen kisebb nagyobb apórsággal.A nagyobb dolgoknak jobban örült/örül. Hát így kezdődött az utálat! :( 4.óta tanítja.

2012. nov. 6. 12:41

Értelmes indoka nem volt,ennyi,hogy nem szerette.

A suliban nyílt nap volt,elmentem,épp az oszifője tartott órát,kérdezett vmit.majd a kisfiam jelenkezett,és azt kérdezte,h más vki nem tudja a választ,de nem szólította fel. Utána már átvettem én az órát!

45. karacsonyigabo (válaszként erre: 44. - Mothertiger)
2012. nov. 6. 12:38
Azt mondta utálja a gyerekemet,és mindent meg fog tenni azért,h kudarc érje,sikerült is neki!! Voltunk az igazgatónál,szerinte nagyon jó tanárnő,és csak nekünk van vele problémánk.
44. mothertiger (válaszként erre: 43. - Karacsonyigabo)
2012. nov. 5. 08:34

Te jó ég... Mi oka volt arra, hogy ne kedvelje a gyermekedet? Megindokolta egyáltalán?

Tehet ilyet egy tanár???!

2012. nov. 4. 14:56
Az én kisfiam egyházi iskolába járt,4.-ben kapott új osztályfönököt,aki nem szerette a ksifiamat.Volt is ebből incidensük,mert ugyanis kijelentette,h ki nem álhatja a gyerekemet,mindent meg fog tennni azért,h kudarc érje(ő tanította,matek,magyar,angol),hát katonás jegyei voltak. Angolból szódogát értek együtt tanultuk a szavakat,másnap 1-est kapott,mert neki más szavakat diktált a tanárnő. Minden nap sírva indultunk az sikolába,és sírva feküdt le,nagyon sajnáltam!!! Azt mondtam neki,h ne a tanárnőnek akarj megfelelni,majd én jutalmazlak,ha jó jegyet hozol,a többivel meg ne foglalkozzal-ezzel tudtam egy picit ösztönözni.
2012. nov. 4. 14:29
Holnap suli és félés van.Remélem minden rendben lesz.
2012. okt. 28. 16:53

Még akkor is rossz érzés, ha gyerek és gyerek közt történik a dolog, főképp azért, mert nem ilyen "megoldásra" neveltem a sajátomat. Az, hogy másnak problémája van otthon, vagy túl nagy az egója, vagy nem tudja kezelni senki, ne az én gyerekemen csapódjon már le...

Nem sokáig leszek már én sem türelemmel, főleg, mert már két kártyát kijátszottam ezzel kapcsolatban. Nem szeretném, ha egy nap beszakadt fejjel, vagy törött karral kellene hazajönnie a gyerekemnek, csak mert más nem tudja gatyába rázni a saját gyerekét. Esküszöm, ez a rémálmom.

40. labnemarika (válaszként erre: 28. - Mothertiger)
2012. okt. 28. 16:45
Sajnálom ami veletek történik.nehéz dolog,ha bántják a gyerekünket.remélem megoldodik a dolog nektek is és nekünk is.
39. mothertiger (válaszként erre: 38. - Happy83)
2012. okt. 28. 13:31
Kívánom nektek a legjobbakat! Hátha innentől valamerre elmozdul ez az ügy. Sajnálom szegény gyermekedet, nagyon rossz lehet neki. :(
38. happy83 (válaszként erre: 37. - Mothertiger)
2012. okt. 28. 12:00
06.-án lesz szülői, állítólag több szülő is fel fog szólalni.. Majd leírom a fejleményeket. Nem akarom másik suliba vinni a gyereket. Mi körzetileg ide tartozunk...ellenben a másik gyerek egy olyan suliba tartozna, ahol az iskola 95%-a "C". Csak azért került ebbe a suliba, mert az apa a helyi kisebbségi önkormányzatnál területi képviselő. Tegnap mondta az egyik szülő, hogy hallotta, hogy az apával az ofi aláíratta a papírt, hogy vigye a gyereket Nevelési Tanácsadóba...
2012. okt. 28. 08:52
Akkor nálatok lehet, hogy csak a suliváltás segíthet. Vagy fogjatok össze a többi szülővel, és úgy lépjetek fel ellene!
36. happy83 (válaszként erre: 33. - Erikpipi)
2012. okt. 27. 22:39
És ez.mire megoldás??' szerintem nem old.meg semmit..nem bosszút akarok állni....csak elkerülni az ilyen helyzeteket...erőszak csak erőszakot szül....
2012. okt. 27. 22:33
A reggelig incidens után már az.is eszembe jutott, hogy pszichológiai szakvéleményt kérek s gyerekemrol....hogy tudjam valamivel bizonyítani az igazságát....mert a C- gyerek szemrebbenés nélkül mindent letagad.... Úgy vettem észre az ofi nekünk hisz...de tehetetlen. Nem csak az én gyerekemet bántja...több szülő is panaszkodik...De amíg valaki.le nem írja, hogy a gyerek problémás és nem normál gyerekek közé való senki nem tud tenmi semmit...:(((
34. happy83 (válaszként erre: 32. - Mothertiger)
2012. okt. 27. 22:27
Már szóltam...nem 1x...az volt az apa válasza, hogy elbeszélget a gyerekkel otthon. A következő alkalommal " ilyen a gyerek, nem tud.mit csinálni". Ms reggel meg nekem tapad, hogy hamisan vádolta meg a fiam tegnap a ceruza töréssel az ő fiÁt...és még1x ilyet nem szeretne...jelzem a héten ez kb a 3. ceruza, amit eltört a gyereke...de nem baj..És itt buktam ki és lehet nem kellett volna, de megmondtam az apának, hogy ha nem tudják megnevelni a gyereket, akkor vigye oda, ahová való....mellesleg 'C' kategóriás a gyerek.....
2012. okt. 27. 22:19

Mindettől függetlenül amit leírtatok: Javaslom, hogy a gyerekeiteket írassátok be valamilyen önvédelmi, küzdő sportra.

Egyrészt önmagának ad bátorságot, az osztálytársaktól pedig bizonyos tartást, félelmet.

Ami a mai világban egyáltalán nem baj.

32. mothertiger (válaszként erre: 30. - Happy83)
2012. okt. 27. 22:17

Húú, ez de durva!

Hát...a helyedben szólnék a gyerek szüleinek. Hiába tudnak a dologról, érdemesebb lenne nekik szólni, hogy állítsanak a gyerekükön. Szerintem én is ezt fogom tenni, mert ez így már hülyeség.

Szerencsére a fiam nem veszi ennyire zokon a dolgot, csak engem háborít fel, hogy nap mint nap kék-zöld zúzódásokkal jön haza.

31. frutty (válaszként erre: 1. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 22:12

én a helyedbe az igazgatóhoz mennék vagy,ha van az iskolának gyermekvédelmi felügylője akkor oda.

de a kislányodnak mond ell bármivel forduljon hozzád

mert csak úgy tutsz segiteni.párod hogy reagált?tudrolla?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook