Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bántották a gyerekemet az iskolában? fórum

Bántották a gyerekemet az iskolában? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 27. 22:11
Folyt...reggel hasfajasra panaszkodik....sztem fél iskolába menni. Este vagy hasfajasra vagy fejfájásra panaszkodik és fél egyedül elaludni....ami egy 2 hónapja még nem volt probléma. Sajnálom a gyerekem....De tehetetlen vagyok....Csak attól félek, hogy rámegy a gyerek egészsége, mind a testi, mind a lelki....Ti kit tennéfel??
29. happy83 (válaszként erre: 28. - Mothertiger)
2012. okt. 27. 22:06

Úgy látszik ez. Trend! Az én fiam 6 éves és szinte mindennap azzal jön haza, hogy az egyik fiú osztálytársa bántotta. Ha nem veri meg akkor tuti, hogy valamit megrongál...eddig 1 faragó és 6 ceruzát tört el....félbeszakította a fiam sapkáját. Ha.megkérdezem. hogy miért nem szól s tanítónéninek, az a válasz, mert azt mondta Á., hogy ha elárulom akkor szünetben megver. A tanár persze ebből nem lát semmit, mert a verekedés az udvaron zajlik, vagy ahol nincs felnőtt....A gyerekem szólni nem mer.....Ma beszéltem az ofi-val....ígéretet kaptam, hogy majd figyelnek a dolgokra...Az illetékes szülők is tudnak a dologról...mégsem történik változás...Tegnap a gyerekem már padlón volt....tombolt...otthon adja ki magából.


az elfolytott dolgokat..reggel hadfajasra

2012. okt. 27. 21:00

Nálunk az osztályban egy kislány verekszik, elég brutális módon. Mindig a fiamba köt bele, akit úgy neveltem, hogy igazából egyáltalán nem lett verekedős. Némi huzavona belefér neki, de sose csapott oda senkinek.

A kislány nagyon agresszív: köpköd, harap, tökön rúg, ráncigál, üt-vág, ahol ér. Pár hete úgy odavágott a gyerek szeme alá, hogy még akkor is piros volt, amikor érte mentem. Kérdőre vontam, de visszamutogat a fiamra, hogy Kálmus ezt meg azt csinálta, azért adott neki.

Mostanában egyre jobban eldurvul a kislány, hiába kap beírásokat, hiába bünteti a tanárnéni.

A fiam mindig úgy jön haza a suliból, hogy a Magdi megint bántotta... Szóltam a tanárnéninek is, aki mondta Kálmusnak, hogy nyugodtan szólhat neki, ha Magdika megint bántja... De itt a probléma.

A fiam az oviból azt "hozta" anno, hogy nem szabad árulkodni. Az óvónők így pattintották le a problémákkal hozzájuk forduló gyerekeket: "ne árulkodj"! Nekem elmondja, de én nem tudok vele mit kezdeni, a tanárnő meg hiába kéri, neki nem meri elmesélni, mi történt.

A kislány szüleit nem ismerem, de elkaptam már párszor egy-egy beszélgetésre. Sosem szidom le, mert nem áll jogomban, csak kedvesen és nyugodtan elmagyarázom neki, hogy ez nem kislányos viselkedés, és egyszer nagy baj fog történni, ha valakinek úgy vág oda.

Nem használt...

27. 0e55fb9e91 (válaszként erre: 21. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 19:28
Te tod...
2012. okt. 27. 19:22

Én inkább azt gondolom, hogy azokat a gyerekeket kellene megnevelni, akik ok nélkül ütnek. Én a 3 fiamat illemre, tisztességre, becsületre neveltem... lehet rosszul tettem. A mai világban nagyon sok szülő egyáltalán nem neveli a gyerekét vagy épp arra neveli, hogy amit akar érjen el bármi áron. Még belegondolni is rossz, hogy milyen felnőttek lesznek ezekből a gyerekekből.

Nem szeretnék itt megbántani senkit, de megfigyeléseim alapján (legalábbis ahol én élek) a jobb anyagi körülmények között élő gyerekek között van a legtöbb magatartás-problémás gyerek, az okát sajnos nem tudom.

25. labnemarika (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2012. okt. 27. 19:20
Igen,de egy 10 éves kislány még pont abban a korban van,hogy tanulgatja az életet.Minden próbától erősebb lesz.
24. labnemarika (válaszként erre: 22. - Minocska)
2012. okt. 27. 19:08
:)
23. jstefan (válaszként erre: 20. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 19:08
A gyermeket már kicsi korban meg kell tanítani hogy tudjon diplomatikusan,udvariasan,kedvesen,mosolyogva harcolni,és ha kell keményen,radikálisan védje meg magát,mert gyermekkorban dől el a genetikai adottságokon kívül hogy milyen felnőtt válik belőle.Aki nem tud küzdeni,harcolni azt a mai kemény, eldurvult világban elnyomják.
22. Minocska (válaszként erre: 15. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 19:03
Ajánlok egy kis csavart. :) Attól a tanártól kérd el a gyerekvédelmis nevét és telefonszámát, akivel problémád van. Egye egy kicsit a kefét.
21. labnemarika (válaszként erre: 17. - 0e55fb9e91)
2012. okt. 27. 18:53
Köszönöm,de nem akarom,hogy a verekedés beépüljön a gyerek mindennapjaiba.
20. labnemarika (válaszként erre: 19. - Jstefan)
2012. okt. 27. 18:52
Elég baj,ha a tanárnak félni kell egy gyermek szüleitől.Nem mer fegyelmezni?Az enyémet igen?És tudod én név nélkül mondtam el a dolgot az osztályfönöknek,mert akkor másik tanár néni volt velük.Igaz én csak egy egyszerű dolgozónő vagyok,de tisztességre nevelem a gyerekeimet.Itt nem a gyermeki hozzá állásról van szó.A pedagógus reakcióját nem értem.A másodikat.A verekedést,kibékülést valóban a legtöbbször elrendezik a kicsik egymás között.
19. jstefan (válaszként erre: 1. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 18:46
Érdeklődj a verekedős gyermek családi hátteréről mert lehet hogy a tanárnak alapos oka van arra amiért nem mer fegyelmezni.Attól függ hogy a gyermek szülei milyenek,ha verekedősek akkor attól félhet hogy megverik őt is következmények nélkül.Ha magas beosztásúak akkor a gyermekük ezzel él vissza, mert lehet okot találni egy tanár elbocsátására.De nagyon sok esetben a gyermek hallgatja el az előzményeket,elfelejti elmondani őszintén hogy a másik gyermek csak visszaütött,vagy visszarúgott.A legjobb ha a gyermekek lerendezik egymás közt,és a szülő nem avatkozik bele mert azzal csak a gyermekének árthat!
18. labnemarika (válaszként erre: 16. - Megi04)
2012. okt. 27. 18:43
Igazad van.Mivel a nagy fiammal rákényszerültünk az iskola váltásra,tudom mit jelent.
2012. okt. 27. 18:43

Bántották a gyereket az iskolában?

Ha jól elsajátítja ezt akkor az életben nem fogja bántani senki, vagy ha igen akkor a bántalmazni akaró fél húzza a rövidebbet:


[link]

16. megi04
2012. okt. 27. 18:41
Én is beszélnék a tanárral...Azért,a beszélgetés,és a verekedés nem ugyan az!! Az iskolaváltást is jó átgondolni,mert "ilyen esetek" minden suliban előfordulnak sajnos,és minden alkalommal nem viheted tovább egy házzal a gyereket,mert az is megviseli!:(
15. labnemarika (válaszként erre: 14. - Minocska)
2012. okt. 27. 18:40
Köszönöm a tanácsodat.Nem tudom a mi iskolánkban van-e ilyen.Utána fogok járni.
2012. okt. 27. 18:35
Beszélj a gyerekvédelmissel. Minden iskolához tartozik egy, akinek a gyerek érdekeinek védelme a kötelessége. Az majd beszél a tanárral. Bármilyen problémával fordulhatsz hozzá, és neki utána kell járnia. Én baráti viszonyban vagyok az iskolánk gyermekvédelmisével. Ő mondta, hogy bizony, sok mindent megenged magának némelyik tanár, de tőle tartanak, így sok gyereknek tudott már segíteni. De úgy nem tud lépni, ha a szülő, vagy a gyerek nem jelez felé.
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 18:33
Mindenképp beszélj a tanárral, ha ez kevés, az igazgatóval.
2012. okt. 27. 18:32
És ami a hab a tortán,Egyházi iskola.Nem mi választottuk,időközben az iskola változott,mi meg maradtunk.
11. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 18:30
Elhiszem, engem is megviselne ha ilyen tanára lenne a gyerekemnek.
2012. okt. 27. 18:28
Én is azt mondanám, váltsatok. A tanár hozzáállásán sajnos nem fogsz tudni változtatni, bármennyit beszélsz is vele... a reakciója annyira rossz, hogy szerintem nincs miről beszélni...
2012. okt. 27. 18:25

Beszélj az érintettekkel, de attól a lányodnak nem lesz jobb...

Váltsatok sulit, ha teheted

8. labnemarika (válaszként erre: 6. - 4c35511f0b)
2012. okt. 27. 18:23
Köszönöm,jobban vagyok.ez az eset viszont megvisel.
7. 4c35511f0b (válaszként erre: 6. - 4c35511f0b)
2012. okt. 27. 18:21
* tanárok
6. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 18:21

Sajnálom, remélem már jobban vagy!?

Mindenesetre a tanátok között is vannak érdekesek...

5. labnemarika (válaszként erre: 3. - Zsuzsika83)
2012. okt. 27. 18:21
Megfordult a fejemben.
4. labnemarika (válaszként erre: 2. - 4c35511f0b)
2012. okt. 27. 18:20
Sajnos műtét miatt kórházban voltam,így csak késöbb tudtam reagálni a dologra,most viszont szünet van,így megint várnom kell
3. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Labnemarika)
2012. okt. 27. 18:20
Beszélnék a tanárral, ha nincs érdemleges változás, elgondolkodnák az iskolaváltáson, mert ez nagyon nem jó hozzáállás.
2012. okt. 27. 18:18
Én az eset után bementem volna egyből s a tanárral ill. a másik gyerek szüleivel beszéltem volna.
2012. okt. 27. 18:17
Igen,kérdőjellel.10 éves kislányomat egyik osztálytársa megverte az iskolában,elég érzékeny helyre rúgott neki.Szegénykém fájdalmában sírt és jelezte a tanítónéninek.semmi nem történt.Még csak egy ejnye-bejnyét sem kapott a verekedős pajtás.3 hét múlva a szülői értekezleten elmeséltem(zárt ajtók mögött),hogy mi történt vele.Majd másnap az én gyermekem beszélt a napközi foglalkozás alatt.Erre rögtön volt tanári reagálás:Otthon panaszkodsz anyádnak,most meg te beszélsz?Nem értem.A verekedés szót se érdemelt,a beszélés viszont ilyen reakciót váltott ki a pedagógusból.Most szünet van és én azon gondolkodom,hogy mit tegyek.Kislányom fél iskolába menni,hogy megint szidást kap és azon gondolkodik,hogy többet nem mondd el itthon semmit.Várom a véleményeteket,mit tegyek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook