Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van-e tranzakciós díja annak, ha saját számlára fizetek be készpénzt? fórum

Van-e tranzakciós díja annak, ha saját számlára fizetek be készpénzt? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. timycat (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
jan. 15. 16:52

"A hitelkártya is jó dolog annak, aki ésszel használja."


😂 Na te is

39. michelle.r (válaszként erre: 38. - Timycat)
jan. 15. 12:46

Igen, van ilyen is. A gondolkodó emberek kiváltsága. 😎

A hitelkártya is jó dolog annak, aki ésszel használja.


Unokatesóm autót vett piszok nagy kedvezménnyel. Besétált a szalonba, kiválasztotta, felajánlottak neki egy 15.000 km-es szalonautót. Anélkül, hogy kérte volna, mindenféle plusz dolgokat kapott bele, szerencsétlen csávó letolta a gatyáját rendesen. Majd kért minden féléket, jövedlem igazolás, gázszámla, kutyafüle.


Akkor derült ki, hogy szerencsétlennek meg sem fordult a fejében, hogy nem hitelre vásárol.

38. timycat (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
jan. 15. 11:59

Ha elolvasnák még akár kereshetnének is rajta.

Én vettem már nagy háztartási gépet olcsóbban, csak mert hitelre kértem, aztán a második hónapban ingyen visszatörlesztettem teljes egészében, viszont a vételár kedvezményt nem vették vissza, így azt megnyertem.

Jó persze, iciripicirit gondolkodni kellett hozzá, meg hogy a vételár egyébként amúgy is a zsebemben legyen.

37. michelle.r (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 15. 11:51
Dehogynem. Minden pontosan le van írva a kondíciós listában. Csak tojnak rá, mert ők nem olvassák el, annyira kell az a qrva tévé, hűtő, egyebek.
36. timycat (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 19:39

Én is rühellem mindet, de szükséges rossz. Mert sokszor bizony muszáj bankszámlát fenntartani. Cégek, vállalkozások, befektetések, támogatások, pályázatok stbstb nem megy bankszámla nélkül.

Nagyon sok múlik viszont az ügyfélen, időt, sokkal magasabb pénzügyi tudatosságot, ismeretet követel meg az adott személynek, cégnek megfelelő bank és termék kiválasztása, mint amennyivel az átlag népesség rendelkezik. Sajnos. A pénzügyi ismereteknek az alapoktatás részének kellene lenni.

35. K-né Zsóka (válaszként erre: 13. - Andi6020)
jan. 14. 17:51
Mi Cib-esek vagyunk, de sokkal jobb nekünk mint az otp. Ott emberszámba sem vettek. Anno amikor Romániából pénzt utaltunk, az otp 40000 forintot vont volna le, míg a cib-nél 14000-et fizettünk.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Channa*)
jan. 14. 14:22

Dolgoztak mind a ketten akik felvették a hitelt. Két gyerek mellett ennyire tellett. Ez még a jó 2010-es évek. Választaniuk kellett hogy a gyereknek adnak enni vagy a hitelüket nyögik. De szerencsére megmaradt mindenük, mert volt egy olyan támogató közeg mögöttük akik kisegítették őket a bajból. De sok embernek nincs. Ők azok akik a nyomor helyett inkább a vonat elé ugrást választják, meg a többit.

De ezt nem is akartam szóba hozni, nem tudom hogy jutottunk el idáig. Kösz mindenkinek aki hozzárakta a magáét, aztán majd kiderül a jövő héten mi mennyi. ;)

33. globus (válaszként erre: 32. - Birebora)
jan. 14. 14:20
Mondjuk azt mi is postára kérjük.
jan. 14. 14:09
Azon gondolkodom, hogy ha nyugger leszek minden kapcsolatot megszakítok a bankokkal. Sem a bankokban sem a biztosítókban nem bízom.
31. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 14:05
Igen, könnyű rámutatni mindig másra, ahelyett, hogy magába nézne az ember.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Globus)
jan. 14. 14:01
Hát mondjuk, ja. Az is egy szempont.
29. andi6020 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 13:50
Egy módja a költségcsökkentésnek. Plusz kényelmes.
28. globus (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 13:49
Hogy ne kelljen szaré'-hugyé' a bankba menni 😀
27. andi6020 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 13:48
Csomó ember azért mert tönkre, mert hülye volt.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Globus)
jan. 14. 13:47
Nincsen netbankom. Nem is kell. Minek? :)
25. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 13:45
Számlakivonatnak kell lennie. Netbankodban lekéred ingyen, lemented a gépre.
jan. 14. 13:44
A bankok mindenből leveszik a hasznukat. De hát ja. Nem muszály ott tartani a pénzt. A párnacihában is lehet.
23. globus (válaszként erre: 13. - Andi6020)
jan. 14. 13:43

Én szeretem. Minden utalás 0 Ft, felső határtól függetlenül.

Befektetésre, hitelre nem használom.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
jan. 14. 13:43
Hát ja. Csak ezt senki nem mondja el nekik előre. Hogy mekkora adósságcsapdába verik magukat évekre. Évtizedekre. Egy új hűtő, vagy egy új autó miatt.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
jan. 14. 13:39
Mindegy, úgyis mennem kell jövő héten a citybe, aztan majd megmondják ott. Annyira nem lényeg, csak kiváncsi voltam. :)
jan. 14. 13:26

Ha van számlád, akkor nézd meg a kondíciós listát. Mi itt bármit írhatunk, ha abban meg más van.

A honlapon fent kell lennie, keresd meg és nézd meg, hogy mennyibe kerül, kerül e valamibe.


Az emberek saját magukat teszik tönkre, amikor több hitelt vesznek fel, mint amit biztosan tudnak fizetni.

Senkinek a fejéhez nem tartottak puskát sosem, hogy vegyen fel hitelt egy banktól...

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Andi6020)
jan. 14. 13:20
Az OTP-sek hogy lehúzták régen azokat akik hitelt vettek fel tőlük. Egy csomó embert ismerek akik miattuk ment tönkre. Én ezt a bankot alapból kerülném. Csányié még mindig?
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Bichi)
jan. 14. 12:58

Utálom mind, de elkerülhetetlen sajnos. Erste meg Cib küszöbén nem megyek át többet az biztos.

Céges MBH és magán OTP számlám van. Az OTP oké nekem, csak utalni ne kelljen. Nem is szoktam.

Amúgy rabló banda mindegyik. 😄

17. Bichi (válaszként erre: 13. - Andi6020)
jan. 14. 12:37
Amúgy melyiket nem kerülöd? Csak kiváncsiságból, mert mindenki valamelyik másikra esküszik. Én mondjuk utálom mind, de sokszor elkerülhetetlen...
16. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 12:31
jan. 14. 11:26
Biztos levesznek amúgy szerintem is valamit. Mert itt mindenért fizetni kell, szinte. Annyit levesznek egy hónapban hogy hihetetlen.. Oszt még csak összesítőt se kapok. Pedig csak emailben kéne elküldeniük.
14. vigyefene (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 11:24
A pénzt pénzbe kell tartani, az aranyrúdba pedig befektetni lehet, hasonlóan mint az ingatlanban.
13. andi6020 (válaszként erre: 10. - Bichi)
jan. 14. 11:23
Azta*urva. Akkor elnézést. Mondjuk a Cibet kerülöm messziről. De amúgy is durva.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
jan. 14. 11:23
Ehhez nem értek. :) De biztos igazad van. Miben tartsuk a pénzt? Aranyrúdban? :)
11. vigyefene (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 11:20

A bankok meghitt testvérségben élnek, az egész világon.

Amikor a kamatláb felmegy, felmegy az égész világon, és fordítva.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook