Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babykomp és társaik fórum

Babykomp és társaik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babykomp és társaik

1 2
37. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - Indián lány)
2011. ápr. 3. 12:52
Köszönöm! :)
36. Indián lány (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2011. ápr. 3. 12:39

Szia Panna33!

Úgy ahogy mondod,mindenben egyetértek veled:)Nekünk azt mondta a gyógytornász,hogy akkor vegyünk cipőt,amikor már kapaszkodás nélkül,biztosan jár.A cipőről azt mondta Siesta jellegű legyen(ha nem is az) és új(ne más által kitaposott,más lábára igazodott).Lényeg:Kemény,de rugalmas talp,ami nem vékony.Fogja a bokáját,kérges legyen,vagyis ne lehessen könnyen(vagy egyáltalán nem)benyomni a felső részt(lábujjnál,saroknál).Ne legyen túl nagy,de kicsi se.A mi első cipőnk 3 csatos szandál volt(Mouse márkájú ha jól írom)és 18-as.Most is olyan van,de 22-es.Télire egy 22-es,majd egy 24-es béléses zárt cipőt vettünk,az egy kicsit nagy volt rá,de nem esett le a lábáról.Fogja,tartja a bokáját rendesen,miközben biztos alapon áll.

2011. ápr. 3. 12:08

Halihó!:)

Nagyon jó téma, a komp nekem sem szimpatikus. Nem is kapott a leányzó (sikerült anyóst is lebeszélni, ha meggyőzni nem is, de inkább belátta, hogy hiába kap, nem fogom beletenni:D)

Sajnos tényleg nem lehet semmiről biztosan tudni, hogy árt, vagy használ, már mindent rá akarnak sózni az ember gyerekére, nagyon elhatalmasodott ez a "fogyasztói társadalom". Az a legnagyobb probléma, hogy ami egy éve ajánlott volt azt most tilos, ami tilos volt az mégsem olyan ártalmas stb...

Én azt hiszem, hogy a legideálisabb mindent hagyni, hogy akkor kezdje, amikor ő arra képesnek érzi magát és kedve is van. Akár mozgás akár evés szempontjából. Persze fél éves korig az én lányom is csak anyatejet kapott és utána is fokozatosan lett a többi bevezetve, de most úgy vagyunk vele, hogy ha valamit megkíván azt megkóstolhatja. Gyakorlatilag már az illatról tudja, hogy akarja, vagy sem:)

Indián lány, tőled azt szeretném kérdezni, hogy ezt a cipőt akkor adtad a babádnak, amikor már kapaszkodás nélkül tudott menni? Nekünk még nincs cipőnk (ezért is "kaptunk" anyóstól:DDD) és tanácstalan vagyok, hogy mikor vegyünk neki. Valahol azt olvastam, hogy nem használ a babáknak, ha kemény talpú cipőben járatják őket. Vajon ez még igaz??

2011. ápr. 3. 11:42
Amit viszont nagyon is javasolnak a gyógytornászok,az a hinta,a hintáztatás.Kézben,szobahintában,játszótéren.Ez ugyanis fejleszti a mozgást,elsősorban az egyensúlyérzéket.
2011. ápr. 3. 11:40

Bár a cikk régi,a téma mindig aktuális lesz.Egyrészt azért mert gyerekek mindig lesznek és a szülők csak jót akarnak nekik,másrészt mert a kereskedelem,a piac egyre telítettebb,rámenősebb és ez a minőséget nem biztos,hogy javítja.

Kislányunk lassan 15 hónapos lesz.6 hónaposan(pontosabban előtte 1 nappal)magától felállt egy sámliba kapaszkodva(nem drága kütyü segítségével!).Ennek nem mindenki örült.Kaptam sorban a jó tanácsokat,miszerint nyomjam vissza,ne hagyjam,vegyünk bébikompot,és ami a legdurvább volt:ne erőltessem rá azt a gyors fejlődést.Hiába mondtam,hogy mi nem csinálunk semmi olyat ami erőltetés lenne-hisz tudom a Jár a baba jár is tilos!-nem hitték el,volt aki visszanyomta ülésbe.Ekkor elvittem a leányzót egy gyógytornászhoz(közel 7 hónaposan),aki mindent rendben talált nála(jelzem 3 hónaposan mi is voltunk ortopédián,majd 4 hónaposan még egyszer).A gyógytornász megnézte a csípőjét,csontozatát,izomzatát,hogyan mozog,sőt egy videót is vittem neki,amin a lányunk a bútorokba kapaszkodva megy.Azt mondta,mind értelmileg,mind mozgásilag hónapokkal a kora előtt jár a leányzó.Ő is rákérdezett az erőltetésre,és szerencsére ő elhitte a nemleges válaszomat.A bébikompot e miatt nem is javasolta,mint mondta az már vissza is fogná a lányunkat a fejlődésben.Szerintem igaza is volt,mert így már 8 hónapos kora előtt el is indult és azóta meg sem áll,csak ha alszik(vagy még akkor sem).Annyit kért csak a gyógytornász,hogy amikor már elindul a picurink,vegyünk neki megfelelő cipőt(újat,és Sieta jellegűt).Mi ez meg is tettük.

Szerintem ha valaki bizonytalankodik,hogy most tegye-e,vegye-e vagy sem,akkor nézzen utána a dolgoknak,bár még akkor sem biztos,hogy mindig jól döntünk,hisz minden gyerek más,és nem szabad őket összehasonlítani.Ha valami lemaradása van,akkor a védőnő,a gyerekorvos úgyis elküldi fejlesztésre.

Amit viszont nem tudunk befolyásolni,az a boltokban kapható dolgok minősége és ára.Ezek közül nekünk kell megtalálni a gyerkőcünknek legmegfelelőbbet.

32. vapi (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2011. márc. 23. 12:12

Kedves jozsi.38!

Bizony...én jártam!

Megjegyzem, unoka-hugicám is 9 hónaposan.

2010. ápr. 9. 21:35

Gyogytornasz vagyok es ennek tukreben irom a hozzaszolasomat.

A babykomp, kenguru, kulonbozo ulteto es fuggeszto eszkozok IGENIS artalmasak a baba fejlodo gerincere - leginkabb. Az ulni nem tudo babat tilos ultetni, az allni nem tudo babat tilos allitani, a jarni nem tudo babat tilos vezetgetni vagy babakompban jarattatni.

A csecsemonek szuksege van a "vizszintes siku" fejlodesre, ami a leheto legtobb forgolodast, kuszast-maszast jelenti, azert hogy erosodjenek a torzs izmai. Erre azert van szukseg, mert a babaknak meg puhabbak a csontjaik, fejletlenebbek az izuleteik. Minel kesobb kezdodik a "fuggoleges-sikban" valo mozgas (ules, allas, jaras) annal erosebb izomzat alakul ki, a csontok annal erosebbek, az izuletek meg teherbirobbak lesznek.

Nem csak a gerinc apro csontocskait nyirjak a szobanforgo eszkozok, a mozgas szervrendszer egeszere hatassal vannak, a csipore, terdre, labra...stb.

Nekem ket kisgyerekem van, az elso fiam meg csak 11 honapos volt, amikor a masodik megszuletett, es ehhez hozzajon, hogy Angliaban elunk, se kozel-se tavol nincsenek rokonaink, akik segitetettek volna.

Szoval nekem ne magyarazkodjon senki azzal, hogy nincs ido fozni, mert nekem van idom mindenre, amire akarom, hogy idom legyen.

Vezettem es vezetem tovabbra is a haztartast rendesen - babykomp nelkul.

Most 1 es majdnem 2 evesek a fiuk, szoval benne vagyunk a temaban...

27 eves vagyok, es moshato textilpelenkat is hasznalok!!!

2010. febr. 24. 06:25
vapi én kizártnak tartom hogy 8hónaposan jártál. ez sztem szülői túlzás
29. tundicicca (válaszként erre: 28. - Tundicicca)
2009. okt. 30. 19:20
Mellesleg nekem is volt kompom,és hála istennek,semmi bajom!
2009. okt. 30. 19:19
Az én lánykám 2007-ben született,kötött csípővel!Elég rossz állapotban volt a csípője,minden hónapban vinni kellett ortopédiára!Nekünk a főorvos javasolta,hogy minden nap rakjam bele kompba!Vettem egy gagyit,mondván,úgyis kinövi!Beleraktam minden nap,és egy éves korára elmúlt a kötött csípő,és járni is megtanult!Ha orvos nem mondja,nem hiszem,hogy vettem volna neki kompot!De így mi csak jól jártunk!Segíteni is tud ez a valami...:-)
2009. márc. 28. 00:54
Szerintem haladni kell a korral.Régen az volt mert csak az adatott meg.Ma már más van mert többminden megadatik.Azért mert nagyon régen máshogy tanúltak meg dolgokat a gyerekekk meg mást ettek mint most,az csak azért volt mert az adatott meg nekik.Régen komp nélkül is megvoltak de ma már ez elterjedt mert megadatik.A technika is és minden más is fejlődik mert örekszik és okosodik a világ.Ami régen nem volt most van.Az biztos,hogy a babának a szeretettre van leginkább szüksége de az élethez hozzátartozik,hogy legyenek anyagi javaink.Persze,hogy mindenki a legszebb holmit akarja megvásárólni a gyermekének,hiszen emberek vagyunk és büszkék szeretnénk lenni a gyermekünkre.Akárki bármit is mond ez az ember, érzéseink vannak, szeretünk büszkék lenni akár arra is,hogy hamarrabb tanúl meg a gyerekünk járni mint a szomszéd gyereke.Ez nem rossz dolog, mert ez és sok más emberi érzés külömböztett meg minket más élőlényektől.
26. dragamonika (válaszként erre: 24. - Csera)
2008. dec. 26. 18:41

Kedves Csera

Bár látom régi a fórum, de engedd meg, hogy írjak neked a bébikomppal kapcsolatos meglátásodra.

A bébikomp véleményem szerint semmilyen fejlődési rendellenességet, visszamaradottságot nem okoz. Az, ha egy béby nem mászik, kimarad a fejlődéséből nem okoz neki semmilyen gondot a fejlődésében. Ez csupán genetika, ezt gondolom a szakemberek elfelejtették neked mondani. Szerintem, csak ráfogták a bébikompra, mint minden mást, amiben nem tudnak kielégítő választ adni az anyukáknak, mi miért van.

Nekem is van egy 9 hónapos kisfiam, aki még nem mászik és a szakorvos elmondta, hogy valószínű ki fog maradni a mászás, mivel sem én, sem a férjem nem másztunk annak idején, hanem egyből elindultunk. Sőt a férjem 15 hónaposan kezdett el menni. S, láss csodát nagyon jó tanulók voltunk, és mivel nekünk is volt bébikompunk (ráadásul nem olyan super mint amik most vannak), semmi problémát nem okozott a bébikomp a mi életünkben sem, amikor csecsemők voltunk. Szerintem az orvosok, szakorvosok, de még a védőnők is nagyon eltúlozzák mostanság a dolgokat. További nagyon boldog karácsonyt és jó pihenést kívánok neked.

2008. dec. 26. 14:57

Sziasztok

Én még új vagyok ezen a portálon, de örülök, hogy itt lehetek. A bébikomppal kapcsolatban szeretnék pár véleményt írni.

Az én kisfiam most 9 hónapos. Nemrég vettem neki a bébikompot, amiben addig van, ameddig jól érzi magát. Mert szerintem igenis a baba tudja, neki mi meddig jó és jelez, ha már nem kényelmes neki valami.

Az én korosztályomnak szerintem annak idején mindenkinek volt bébikompja, és nem ezek a felszereltek, biztonsági kerékkel stb ellátottak, hanem a legegyszerűbbek. igaz manapság már azt mondják, mivel lóg a lába benne ezért gerincproblémái lehetnek a gyereknek. Kérdem én: a hintában nem?

A mászással kapcsolatban csak annyit, hogy szerintem semmi köze a bébikompnak hozzá ez csupán genetika. Az én kisfiam 9 hónapos, de még nem mászik, és a védőnőm + gyermekorvosunk is azt mondta, hogy ez csupán genetika, nem minden baba mászik, van akinél ez kimarad.

Szerintem senkinél nem okoz semmilyen fejlődési problémát a bébikomp, csak itt is, mint más egyébnél, van mire fogni.

24. csera
2008. júl. 13. 17:43

Bár látom régi a fórum, azért leírom a véleményem! Három gyermekem van, a nagynál és középsőnél még használtuk a kompot. Most a kicsivel járunk rehabilitációra és a szakemberek felvilágosítottak!

a két nagy kihagyta a négykézlábon mászást, mert a komp miatt hamar megtanultak járni (10 és 10,5 hónaposan). A mászás kihagyása később olvasási és helyesírási problémákat okozhat és okozott is a nagyfiamnál. Egyébként sem a tartásukkal nincs gond, sem baleset nem történt, ezeket kivédtük. a kicsi szépen megtanult mászni, mostmár ha lenne kompunk beletenném, a békesség kedvéért, de van más fontosabb dolog! Szóval szerintem nem mindegy hogy mikor teszük bele a gyereket, tanuljon meg egyedül felállni, mászni és utánna jöhet a komp, de akkor meg már olyan kis időre lesz rá szükség! Döntsetek okosan!

2008. máj. 16. 20:49
Én már írtam ugyan, de mi nagyon szeretjük és nekünk semmilyen baja nincs a kiscsajnak, csak hát nem szabad piacit venni, annyi.
2008. máj. 15. 13:32
Az én lányom is használta és makk egészséges.Gyönyörű egyenes a tartása.Nem lett görbe a lába sem,sőt a gerincével sincs baj.Szerintem abszolút nem árt neki egy ilyen fajta mozgás sem.Akkor lesz kényszertartás,gerincsérülés ha a gyereket feszt abban tartják.Ahogy elkezdett mászni én is félre tettem.Úgy tudom,hogy a mászás fejleszti az idegrendszert és a mozgáskoordinációját.
21. mtt80
2008. febr. 1. 18:53
Én is a komp ellen vagyok. Hasonló okokból, mint amiket már többen is leírtak (kényszertartás, gerinc sérülés lehetősége, lábujjhegyen járás kialakulása stb.) Kisfiamnak nem is volt, és ha majd lesz kistesója, neki sem fogok venni.
2008. jan. 6. 19:16

Oké!

Akkor inkább mellőzöm!Köszi!

19. bb2f4e28dd (válaszként erre: 18. - Tundicicca)
2008. jan. 6. 17:26
A babykomp mindenkinek árt. Nem azért, mert kötött avagy nem kötött a csípő, hanem mert kényszertartásban van benne a láb, valamint súlyos esések és bukások lehetnek belőle.
2008. jan. 6. 16:07

Hali!

Az én kislányomnak kötöttebb a csípője,és terpesz pelust kell használni!Szerintetek akkor nagyon árt a bébikomp használata?

2007. dec. 15. 18:24
A kislányom használta a kompot, de naponta csak kétszer tettem bele, max 15 percre, amíg elvégzek valamit a konyhában. Mihelyt elkezdett rohangálni vele, kivontuk a forgalomból.
2007. aug. 23. 12:23
nekem mind a két gyermekem használta a kompot. 1,5 év van köztük, a kisfiam szeretett ölbe lenni, de erről hamar le kellett szoktatnom, mivel terhes voltam a másikkal. Hagy ne mondjam a főzés hogy telt, még járni nem tudod állandóan a lábbamon csüngött, sírt hogy vegyem fel, nem akart a földön maradni, ekkor döntöttünk hogy jöhet a babykomp, attól fogva hogy beleraktuk simán ment minden, nem akart ölbe jönni mikor főztem, tudomásul vette míg én a gáztűzhely mellett állok ott lehet mellettem, de csak a kompba. Sok segítséget jelentett a számomra, mikor a kislányom megszületett s elérte azt a kort hogy belelehet tenni, őt is beleraktam.
15. eva7
2007. aug. 20. 19:48
Az én kislányom 5 honapos korátol kompozott,9 honaposan magátol elhagyta jobban érdekelte a mászás,majd a járás...Jó a komp!!!Szerintem!!!!
2007. aug. 9. 12:16
Sokan siettetik a gyereküket, amit nagyon nem tudok megérteni......... Hisz a babakor oly rövid, a kisgyerekkor pedig jó hosszú ;)
2007. aug. 5. 08:36

Én a komp ellen vagyok. Túl azon, hogy természetellenes tartásba kényszeríti a lábat, borzastóan balesetveszélyes is. Az egyik barátnőm kislánya épp a napokban esett vele 2 lépcsőfokot, de egyébként is: mennek vele, mert képesek vele száguldozni, nekimennek bárminek, bicsaklik a nyakuk, elharapják a nyelvüket...


Hasonló okokból nem adok kismotort sem 1 év körülieknek. Majd 2 éves kor körül.


És igaza van a cikkírónak, rengeteg hülyeséget megvetetnek azzal, aki nem gondolja át, mi szükséges igazán.

12. vapi
2007. aug. 1. 22:28

Sziasztok!

Jó látni, hogy nem én vagyok az aki kilóg az emberek közül. Ezek szerint nem csak én gondolkodok így.

Ennek örülök!

11. win
2007. júl. 31. 15:14

Nekem is tetszett a cikk. Valóban mindenből üzlet lett, és a gyártók, kereskedők a haszon érdekében bizony nem a valóságot mondják el termékeikről, áruikról. (Gondoljunk csak a rendszeresen felbukkanó hírekre, hogy újabb és újabb játék veszélyes, mérgező, stb.)


Én a komp ellen vagyok, a fiam kapott egyet ajándékba. Persze a nagymama és a nagynéni megpróbálták beletenni. Ordított. Aztán néhány próbálkozásuk után megmaradt benne (max. 10 percre). És akkor lehetett látni, hogy micsoda különbség van a valóságos lépegetés és a kompozás között! Mert a fiam akkor már lépegetett. Ő sosem tudta magát lökni a kompban, hanem a már megtanult lépőmozdulatokat próbálgatta. Nála gyakorlatilag annyit ért a komp, hogy egyedül ment benne, arra támaszkodva, amikor egyébként még nem tudott menni támaszték nélkül.

Szerencsére keveset volt a kompban, mert nem nálunk van, hanem a mamánál.

Amióta rendesen tud menni, azóta végképp nem lehet beletenni (hála Istennek), pedig néha még próbálkoznak vele. ;)))

2007. júl. 30. 09:38

Szia Vapi!


Jó a cikk nagyon!! Valóban ilyen világban élünk. Én úgy gondolom nem szabad siettetni a gyerkőcöt. Én például arra vagyok a legbüszkébb, hogy mosolygós a fiam (lassan 6 hónapos), még nem ül, de azt hiszem nem fog lekésni semmiről sem! :-)

Jucus

9. mandy (válaszként erre: 6. - Czfhk)
2007. júl. 28. 09:56

Nagyon jó a cikk! Én is így gondolom.

Az alapkérdés nem is konkrétan az, hogy komp, vagy nem komp. Hanem hogy ma már mindenből üzletet csinálnak, egyes szülők mindent megvesznek a gyereküknek, mert azt hiszik, ezzel fejezhetik ki a szeretetüket. Pedig nem!

8. czfhk (válaszként erre: 7. - 7130b15964)
2007. júl. 27. 22:22
Igazad van, én is így gondolom!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook