Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babykomp és társaik fórum

Babykomp és társaik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babykomp és társaik

1 2
7. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Czfhk)
2007. júl. 27. 22:04

Már csak azért sincs értelme az erőltetésnek, mert azzal ártanak a gyereknek és nem segítenek.


Pl. aki nem a saját ütemének megfelelően áll fel és jár, hanem unszolásra, annak sérülhet a csontozata, ízületei. Épeszű szülő ezt nem akarhatja a gyerekének.

2007. júl. 27. 21:55

Kedves Vapi!


Nagyon tetszett a cikked. Tulajdonképpen-ahogyan te is írtad- nem is arról van itt szó, hogy komp vagy sem (én az utóbbit választottam), hanem, hogy valóban figyelünk-e a gyeremekeinkre és nem esünk-e át a "ló túloldalára". Elgondolkodtató amit írtál, köszi.Én soha nem versenyeztetem a gyermekeimet, nem érdekel ha másnak már korábban járt a gyermeke vagy hamarabb kezdett el beszélni és elfogadom, hogy más gyermek is lehet ügyesebb az enyémnél, de minden gyermekben van valami kiemelkedő és ezt kell nekünk szülőknek megtalálni és erősíteni. Üdv.

2007. júl. 27. 20:11
én csak a legkisebb lányomnál használtam,de nagyon szerettem!A konyhában is és a folyosón is járólap van,ergó nagyon csúszik.A babakocsiban már nem volt maradása,ha letettem a földre akkor meg mindenhol felállt és csúszott.Felállt és csúszott.Aztán egy idő után meguntam,hogy egy délelött nem elég a főzésre,és ugye ezt a tevékenységet nem lehet a szobában elvégezni,tehát jöjjön a komp!Bevált.Igaz,hogy itt-ott a fal látta kárát,de mégis megérte.
4. egypt (válaszként erre: 2. - Nicci)
2007. júl. 27. 17:33
Én azt olvastam, nagyon káros, mert olyan testtartásra kényszeríti a babát, amire még nem érett, így károsodhat a gerince. Másrészt hamis érzést kelt benne a járással kapcsolatban, azt hiszi, nagyon könnyű, és nehezebben tanul meg járni. Én biztos nem fogom a gyerekem beletenni akkor sem, ha akpunk valakitől.
2007. júl. 27. 15:53
Mi az a babykomp?
2007. júl. 27. 13:50

Kedves Vapi!


A babykomp ellen vagy mellett kérdés engem is foglalkoztatott.Aztán kaptunk egyet ajándékba.Az én gyerekorvosom sőt az ortopéd szakorvos is mellette voksolt.A fiam pedig imádta,hamar meg is tanult járni és onnatól kezdeve nem is érdekelte a dolog.Egyébként számos dolgon lehetne vitatkozni pl.kenguru,és a babahordozó is ilyen.Mi is felnőttünk az tény,de én úgy gondolom,hogy a mostani anyukák közül senki sem szeretne már textil pelusokat mosogatni,amikor itt van helyette az eldobható változat.Számos termék szogálja a babák és a mamák komfort érzését ki-ki maga dönthet.Az is tény ,hogy régebben nem volt ennyi allergiás gyerek,de akkor nem is volt ilyen fokú légszennyezés és ennyi környezeti ártalom.A mostani boltban kapható tejek ,jó ha fényképről láttak tehenet,és pusztán a tejéért nyilván nem tarthat mindenki egyett az erkélyén.A világ változik és azokat a dolgokat amelyek megkönnyitik az életünket én örömmel fogadom!

1. vapi
2007. júl. 23. 11:51
Sok kezdő és tapasztalt szülő keresi a választ.
Árt, vagy használ a gyereknek a babykomp?
Nos valaki ezt, valaki azt mondja.
Én nem vitatkozni, meg cáfolni esetleg bírálni akarok. Ilyenre ne gondoljon senki.
Csak kifejtem az álláspontom és hogy én hogy gondolom.
Sokszor hasznos ha valaki kívülállóként tud látni valamit.
Persze igazságot akkor sem tehet, de fura dolgokra lehet rájönni. Csak egy kicsit meg kell állni ebben a rohanó világban és szétnézni magunk körül. Meglepődnénk!
Ajánlom soraimat annak aki a komp ellen van és annak is aki mellette áll.

Ugrás a teljes írásra: Babykomp és társaik
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook