Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2016 év vége - 2017 fórum

Babatervezés 2016 év vége - 2017 (beszélgetős fórum)


2016. aug. 31. 20:13
Nekem a one step 25-ös mutatta menzesz előtt a terhességet. Nem bírtam várni :)
2016. aug. 31. 20:12
A hőd picit leeshet a beágyazódás környékén, de úgy tudom nincs köze hozzá. Az én tapasztalatom az, hogy mikor terhes voltam a hőm fent maradt, néha délután vagy este is megmértem és akkor 37,5-37,6-ot mértem.
32. Linett96 (válaszként erre: 28. - Hajni9008)
2016. aug. 31. 20:08

Szept. 4 vagy 5.

Nem tudom mikor merjek tesztelni. Van 10es erzekenysegu tesztem itthon,meg 25ös. Szerintem szombatig varok meg.

2016. aug. 31. 20:08
Szia Kriking! Miért kell neked átjárhatósági?
2016. aug. 31. 20:05

Sziasztok!

Voltam dokinál és mehetek a kórházba átjárhatóságira. Röngenes lesz. Szept 8. Leletem majdnem jó. Lh és fsh magas. De nem vèszesen. Tsh tökéletes.

29. Kriking (válaszként erre: 26. - Linett96)
2016. aug. 31. 20:04
Én úgy tudom nem mérvadó az esti hőd. Ne is hasonlítsd, ha mérsz csak reggel ébredéskor, ahogy kinyitod a szemed és minimum 6 óra alvás után.
2016. aug. 31. 19:49
Linett, mikor nem kéne megjönnie a menzeszednek? :)
27. Linett96 (válaszként erre: 26. - Linett96)
2016. aug. 31. 19:13
De amúgy (bocsi,ha furcsán hangzik) a mellbimbóm körül azok a kis mirigyek eléggé felduzzadtak,és mintha a mellbimbóm is kicsit nemtudom,másabb lenne (jobban kiáll?). Ennek lehet jelentősége?
2016. aug. 31. 19:08

Megmértem most csak úgy a hőmet, 36.4. Reggel még 37 volt.

Ez jelentheti azt,hogy mégsincs baba? Vagy csak a beágyazódás körül marad fent a hő?

25. Nyunyo90 (válaszként erre: 24. - Linett96)
2016. aug. 31. 11:55

Köszi a tippet, rákeresek majd neten, hátha találok valamit róla! :-)

Egyelőre úgy vagyok vele, hogy fejben kell eldöntenem, meg ha találok más stressz levezetési módszert, akkor szerintem nem lehet probléma, főleg, hogy a legnagyobb motivációm az a gyerekvállalás, és most már azért nem olyan távlatokban vagyunk, hogy "ráér mert még van fél év mire belevágunk".. stb. :)

24. Linett96 (válaszként erre: 22. - Nyunyo90)
2016. aug. 31. 11:45
Gyógyszertárban hallottam egyszer,hogy van egy olyan gyógyszer(és nem tapasz meg rágó meg stb,hanem rendes kapszulás gyógyszer),aminek a hatására undorodni fogsz a cigitől. Kívánod,de nem fogod bírni még a szagát sem. Bár elég drága. Úgy emlékszem azt mondta a gyógyszertáros,hogy 2 adag gyógyszer, az első 9ezer a második 11ezer. Esetleg kérdezz utána,ha másképp nem megy és az árát sem sokallod. :) Egyik ismerősömnek bevált,bár nem sokat beszélgettünk erről.
2016. aug. 31. 11:24
Jelentkezem mindenképp.
2016. aug. 31. 11:17

Sziasztok!

Én már 3. napja érzem a mindjárt megjön érzést, viszont még mindig semmi, tegnap kellett volna megjönnie, talán majd ma. Nagyon remélem, hogy nem fog tolódni a ciklusom olyan nagyon :(

-Linett, reméljük baba van a dologban, jó jel, hogy a hőd folyamatosan fent van:)

-Kriking szerintem te is jól állsz, bár a görbékhez egyelőre annyira nem értek meg nem hőmérőzök, szerintem a következő ciklussal elkezdem majd vezetni..ha végre lesz következő ciklusom. :D Mindenképpen írd meg, hogy mit mondott a doki, kiváncsi leszek.

Ma reggel megjött a vitaminom is, holnaptól elkezdem szedni, már csak a dohányzásról kellene leszoknom végleg, és akkor októbertől semmi akadálya már a babaprojektnek. Többször elkezdtem már lerakni a nyár folyamán, de egyszerűen annyira stresszes néha a munkám, hogy pár nap alatt visszatértem a napi kb. 1 dobozhoz :(

De nincs mese, holnaptól már szedem a vitamint is, úgyhogy no cigi, a baba miatt. :)

21. Linett96 (válaszként erre: 20. - Kriking)
2016. aug. 31. 11:05

Nem nagyon értek a görbékhez,de az eddig olvasottak alapján jónak tűnik :))

Szurkolok,hogy a doki jó híreket mondjon majd! ♥ :))

20. Kriking (válaszként erre: 19. - Linett96)
2016. aug. 31. 10:50
Igen ma megyek este. Én így állok: [link]
19. Linett96 (válaszként erre: 17. - Kriking)
2016. aug. 31. 10:38
Mikor mész ma dokihoz? :)
18. Linett96 (válaszként erre: 17. - Kriking)
2016. aug. 31. 10:37

Szia :)


A hőm még mindig 36.9-37, este 37.3 volt. A mellem még mindig nem fáj,de a mellbimbóim ma reggelre nagyon-nagyon érzékenyek lettek. Reggel lezuhiztam,végighúztam rajta a kendőt és a csillagokat is láttam kb :D

Érzek valami kis görcsölgetés-szerűt,olyan mindjárt megjön érzés,de mégsem ugyan olyan.

De még mindig nem akarok reménykedni. A tesztelésig még van 1 hetem,a nemvártig meg 5-6 napom kb.


Nálad mi a helyzet? :)

2016. aug. 31. 10:30

Sziasztok,


Ki hogy van ma?

16. Hajni9008 (válaszként erre: 15. - Nyunyo90)
2016. aug. 30. 17:34

Igen, én is facebookon találtam a csoportot :) nekem a ciklusommal nincs baj, csak gondoltam plusz vitamin nem árt...de a negatív vélemények, tapasztalatok miatt nem szedtem be :)

Igazából a ciklusommal csak annyi a problémám, hogy menzesz előtt 2-3 napig barnázom...volt hormonsor, teljes vérkép és hasi uh de azt mondták minden rendben, fogadjam el. De engem zavar és félek hogy ez vezetett missed abhoz.

15. Nyunyo90 (válaszként erre: 14. - Hajni9008)
2016. aug. 30. 16:22

Szia Hajni!

Először én is a trimesztert szerettem volna szedni, de facebookon találtam egy csoportot, ahol valódi vèlemények, tapasztalatok vannak leírva..és hát megijesztett. Pedig én is a ciklusom miatt akartam elkezdeni, hogy ha bekavar a fogamzásgátló, az majd biztos helyre teszi..de én sem mertem bevállalni. Pedig a marketingje jó:-)

2016. aug. 30. 15:28

Sziasztok! Mi év vége fele fogunk ismét próbálkozni. :)

Én az orvosomnál rákérdeztem a trimeszter vitaminra, mert nagyon vegyes vèleményeket olvastam róla. Ő azt mondta hogy ha akarom szedhetem, nem szabad hogy befolyásolja a ciklusomat. Nem kezdtem el szedni mert félek tőle, így maradt a sok gyümölcs, zöldség, multivitamin és mozgás :)

13. Kriking (válaszként erre: 12. - Nyunyo90)
2016. aug. 30. 14:28
De j. :-) Hamarosan október és mehet élesben is a dolog. Az én dokim azt mondta nem szükséges semmi vitamin, táplálkozzak egészségesen. Holnap ismét rákérdezek, mert akkor már viszem az eredményeimet. Szerintem majd valami bogyó kell nekem.
2016. aug. 30. 14:06

Én rendeltem ovutesztet, még nem próbáltam ki, szeptembertől tervezem, mivel ugye bizonytalan hogy van-e egyáltalán peteérésem, vagy hogy hogyan fog alakulni a ciklusom a következő hónapokban. Kiváncsi leszek:) Egyébként én is rá vagyok állva nagyon a babatémára már, remélem az ovuteszt nem "bolondít meg" még jobban. :D

Linett, ez jó jel, reméljük, hogy baba van a dologban :-)

Egyébként én rákérdeztem nőgyógyásznál, hogy melyik vitamint ajánlja, illetve mondtam neki, hogy a femibion-t néztem ki magamnak, ő azt mondta, hogy nem szokott különösképpen ajánlani, a legfontosabb a folsav szerinte, és a femibion tökéletes választás, mivel ebben van olyan anyag ami segíti a beépülését a szervezetbe. Már várom, hogy mi is élesben próbálkozzunk, egyelőre még óvszerrel védekezünk, a férjem így is a napokban már bepróbálkozott, hogy mi lenne ha gumi nélkül lennénk együtt...:D Szerintem jobban várja a családtervezést mint én. :D

11. Kriking (válaszként erre: 10. - Linett96)
2016. aug. 30. 13:26

Drukkolok nektek :-)

Amúgy jó a hőmérőzés, mert hasznos dolgokat meg lehet belőle tudni.

10. Linett96 (válaszként erre: 7. - Kriking)
2016. aug. 30. 12:43

Nem mérem. Most csak azért tűnt fel a 37.0,mert "melegnek" érzem a testem,és gondoltam rámérek. Szokott ilyesmi érzésem lenni nyáron a nagy melegtől,de olyankor 36.2 szokott lenni mindig. Ezért sem merek erre támaszkodni. Na de hátha :) Tegnap is,ma is méregetem (nyelv alatt) pár óránként és folyamatosan 36.9-37.0

8-9 nap és kiderül ;)

9. Linett96 (válaszként erre: 6. - Nyunyo90)
2016. aug. 30. 12:40

Én mondjuk nem szedtem fogamzásgátlót,mert nincs róla jó véleményem.

Én is voltam 22-én nődokinál (most váltottam),ő azt mondta,minden oké,de ha ősz végéig nem jön a baba,akkor jelentkezzek és csinálunk hormonvizsgálatokat. Rákszűrésem 5 hónapja volt, Hál'Istennek,nem jött semmi,úgyhogy megnyugodtam.


Én nem hőmérőzök és ovu tesztet sem csinálok. Olvastam már róluk,meg tök jó,de így is eléggé ráállok néha a témára (általában mensi előtti másfél héttel),és ha még ilyeneket is csinálnék,akkor tényleg csak ekörül forognék. Rástresszelni meg nem jó.


Femibion mellett szedj d-vitamint is. :)

8. Kriking (válaszként erre: 6. - Nyunyo90)
2016. aug. 30. 12:40
Én mérem a hőmet és ovutesztelek is. Nekem szerintem az alaphőm magasabb, de doki nem mondta hogy gond lenne, azt mondta júniusba szép a görbém. Elvileg peteérésem is van rendesen. De valami mégsem kerek, de holnap okosabb leszek.
7. Kriking (válaszként erre: 5. - Linett96)
2016. aug. 30. 12:38
Rendszeresen méred a hődet? Vezeted is? Mennyi az alaphőd?
2016. aug. 30. 12:32

Sziasztok! :-)


Mi idén októbertől fogunk élesben próbálkozni a férjemmel, ugyanis most augusztusban hagytam abba fogamzásgátlót 8,5 év után, így egyelőre várom, hogy mennyire fog megkavarodni a hormonháztartásom. Elvileg ma kellene majd megjönnie, a tünetek eddig megvannak, 1-2 napja már érzem a "mindjárt megjön" érzést. Reménykedem, hogy nem fog össze-vissza megjönni.:/ A szeptemberi ciklust még mindenképpen meg szeretném várni,hogy kiderüljön a szervezetem vajon visszaáll-e gyógyszer nélkül is. (Bár szerencsére fogamzáshátló előtt is pontos ciklusaim voltak.)

Én nőgyógyásznál voltam augusztusban,csináltattam rákszűrést, és egy általános vizsgálatot kértem. Én a femibion 1- et fogom elkezdeni szedni most a héten. :)

Linett96 és Kriking szurkolok Nektek, nemsokára itt a jövőhét, de gondolom azért ilyenkor sokkal lassabban mennek a napok.

Tényleg, ti hőmérőztök, vagy ovutesztet próbáltátok már? (Állítólag egyébként az ovuteszt jóstesztnek is használható ;)) )

2016. aug. 30. 12:26

Kriking, nekem is még csak annyi "jel" van,hogy a mellem nem fáj,pedig mensi előtt 1-1.5 héttel már majd leszakad. Ja,meg a testhőm tegnap reggel óta 37.0. Reménykedem,hogy a beágyazódás miatt magasabb.

De nem merek nagyon belegondolni,mert utána nagyobb csalódás,ha megjön...

Igazából amúgy december óta próbálkozunk,de 2 hónap "kimaradt",így azt nem számolom bele a próbálkozós időbe. Egyszer azért,mert volt egy nagyobb családi gond,és nem ezen pörgött az agyunk, 2x voltunk együtt abban a hónapban. Másodszor meg összeszedtem valami felfázás+fertőzés kombót. :/


Na de csak pozitívan! :) Megy a drukk csajok! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook