Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt előtti teendők fórum

Babaprojekt előtti teendők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
19. Derya (válaszként erre: 17. - Marrone Ricci)
2015. febr. 1. 14:23

A B9 vitamin (masneven folsav) kiemelten fontos a velocsozarodasi rendellenessegek elkerulese erdekeben, viszont a potlasa elfedheti a B12 hianyt, az is fontos ugyanezen okbol kifolyolag.

a sok relativ, erdemes utana nezni, hogy pontosan mennyi szulseges, illetve vannak sokan, akiknek a szervezete nem hasznositja, csak a termeszetes formajat.

18. Marrone Ricci (válaszként erre: 16. - Bridgeeet)
2015. febr. 1. 14:21
De miért csinálják ezt? Leszarják, hogy a kismamáknak fontos lehet? :(
17. Marrone Ricci (válaszként erre: 15. - Derya)
2015. febr. 1. 14:20
Túlsúly szerencsére nincs, vitaminokat is szedek, vagyis most algákat D és C vitamint. De vettem a múltor Pharmaton vitalt, abban sok B vitamin van.
16. Bridgeeet (válaszként erre: 11. - Marrone Ricci)
2015. febr. 1. 14:20
Sajnos nem nagyon javasolják. Még egy vetélés után sem. Csak többszöri vetélésnél kezdenek nézelődni, hogy mi lehet a gond.
15. Derya (válaszként erre: 1. - Marrone Ricci)
2015. febr. 1. 14:17

fontos lenne vitamonokkal foltolteni a testet.

kulonos tekintettel a D, K, B9, B12 vitaminokra.

ha tulsoulyos valaki, akkor lefogyni, kevesebb problema lehet a terhesseg alatt, konnyebben teherbe eshet stb... :-)

14. Marrone Ricci (válaszként erre: 13. - KisMárta)
2015. febr. 1. 14:12
:D
13. KisMárta (válaszként erre: 12. - Marrone Ricci)
2015. febr. 1. 14:10
Akkor kezet foghatunk :P
12. Marrone Ricci (válaszként erre: 10. - KisMárta)
2015. febr. 1. 14:09
:) Én is próbáltam múlt hónapban egy tesztet, bár tudtam, hogy nem lehetek terhes, de kipróbáltam, hogy működik,hogy ha élesben kell, már tudjam. :)
11. Marrone Ricci (válaszként erre: 8. - Bridgeeet)
2015. febr. 1. 14:07
Nekem is mennem kell hamarosan nődokihoz, majd lehet mondom neki, hogy babát szeretnénk és megkérdezem mit javasol, vitamin vagy bármi, vérvétel mindenképp kellene, mert évekkel ezelőtt voltam.
2015. febr. 1. 14:06
Mi is épphogy elhatároztuk.A héten megyek nődokihoz,háziorvoshoz.A tegnapi tesztem negatív, de csak egy hete kezdtük, igazából a beágyazódás sem történt meg ennyi idő alatt, de nem bírtam magammal,csináltam.Hátha alapon :)
2015. febr. 1. 14:05
vadhiány = vashiány
2015. febr. 1. 14:04

Mivel volt egy spontán vetélésem (akkor nem volt tervezve úgyhogy készülni sem tudtam) és fiatal sem vagyok, inkább készültem :).

- Fogorvos

- Nőgyógyász

- Vérvizsgálatok - itt kiderütek dolgok amiket rendbe rakam (vadhiány, vitamin D hiány, enyhe pajzsmirig alulműködés, stb.).

Első hónapban összejött :).

7. Marrone Ricci (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2015. febr. 1. 13:58
:))) Gratulálok, bárcsak mindenkinek ilyen könnyen sikerülne, aki szeretne babát. :)
6. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Marrone Ricci)
2015. febr. 1. 13:54
Annyi volt a felkészülés, hogy megbeszéltük, hogy felkészültük a babavállalásra, és nem lenne rossz, ha szeptemberben terhes maradnék, de mivel úgysem jön össze elsőre, júliustól már nem védekezünk. Terhes is maradtam azonnal:))
5. Marrone Ricci (válaszként erre: 4. - Virag32)
2015. febr. 1. 13:45
:D Na, ez szuper. :)
2015. febr. 1. 13:42

Elkezdtünk próbálkozni, két hétre rá pozitív teszt.

Nem sok időm volt a tervezésre.

3. Marrone Ricci (válaszként erre: 2. - Memimemi)
2015. febr. 1. 13:39
Nektek is sok sikert! :) Még mi sem kezdtük el, csak megbeszéltük, hogy hamarosan indul a projekt. :)
2015. febr. 1. 13:32
Mi most kezdjük majd a babaprojektet. Előtte én szeretnék fogyni pár kg-t (teszek érte, egy hónapja tornázom, étkezésre odafigyelek), plusz mindenképp elmegyek nőgyógyászhoz (amúgy is esedékes a rákszűrés), háziorvostól meg kérek egy beutalót nagy laborra (ezt is érdemes évente egyszer). Párom letette a cigit. Nagyjából ennyi a rákészülés nálam, nálunk, aztán meglátjuk :). Sok sikert!
2015. febr. 1. 13:01
Babavállalás előtt szedtetek vitamint, vagy tuti teherbe esést biztosító gyógyszert, elmentetek nőgyógyászhoz vizsgálatra, vagy csak elkezdtetek próbálkozni? Mennyi idő múlva jött össze a baba? :)Meséljetek, mi volt előtte? :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook