Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt előtti teendők fórum

Babaprojekt előtti teendők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. febr. 3. 09:38
Köszi a segítséget, nyílván azoknak hiszek,akik tapasztaltabbak ebben a témában, azaz Ti. :) Femibion nyerte el a tetszésem :)
48. Zonne (válaszként erre: 45. - Manono)
2015. febr. 3. 09:37
Nem fura a piacra járás, otthon én is azt csináltam, de most már a fene nagy Nyugaton élek, és hiszed vagy sem, itt a piacon is kb. ugyanazt árulják, mint a boltban... Persze vannak biotermelők, de állandóan onnan vásárolni és hosszútávon, hááát annyit meg nem keresek. Úgyhogy ez is szerintem élethelyzettől függ. Ahogy mondtam, részben egyetértek veled, ha otthon élnék és a kertből szedném a paradicsomot, ahogyan annakidején, valószínűleg nem nyúlnék vitaminokhoz. De így kénytelen vagyok.
47. 0285072076 (válaszként erre: 44. - Manono)
2015. febr. 2. 22:37

Szerintem ez nem tetszés vagy nem tetszés kérdése. Ez egy szabad fórum, mindenki leírhatja a véleményét. Viszont minden ember más, nem lehet mindenkinek ugyan az a véleménye.


A hozzászólásod első két fejezetére pedig nem szeretnék reagálni.

46. manono (válaszként erre: 45. - Manono)
2015. febr. 2. 22:33

A vegen :) van

:)

45. manono (válaszként erre: 43. - Zonne)
2015. febr. 2. 22:32
Persze Zonne,ebben igazad van.amit a hiper-szuper marketekben veszel,azzal vitamintartalom szempontjabol kitorolheted a feneked.nem tudom,h ez fura-e,de en a piacra jarok,ott valogatok-vasarokgatok.es igen,ott is van olyan,ami ki tudja,mennyire egeszseges,de en ismerem a kofakat,akiknel vasarolok,tudom,h nem a nagybanirol van az arujuk :) de ahogy te is irtad,ez eletmod.vagy eletfelfogas. Nekem fontos,mit rakok az asztalra,akkor is,ha most meg csak a kettonkere.:) az en ferjem 38,gondolhatod,oda mar kell az extra gondoskodas :) torom is mindig az agyam,h tudom minel fittebben es egeszsegesebben tartani :(
44. manono (válaszként erre: 41. - 0285072076)
2015. febr. 2. 22:25

Termeszetesen nem az agyon permetezett zoldsegekre es gyumolcsokre gondoltam.nyilvan aki eddig erre nem forditott figyelmet,az nem fogja tudni most sem hova nyuljon,aki eddig is tartosito szeres kajakat evett,most sem fog mast,aki eddig is bio holmikat vett,maga zoldsegeit,gyumolcseit stb ette,az most is ebbe az iranyba fog menni.

Ami a nagy babakat illeti:egy dolog,h "kutatasok bizonyitottak", a masik pedig,h hozzad kozel alloval tortenik meg,ha te is erintett vagy...az ilyen anyukaknak mondhatod,h dehat kutatasok bizonyitottak!adja a Joisten,h neked/nekunk ilyenben szemelyesen soha ne legyen reszunk....!


Gondoltam,h nem fog tetszeni,amit irok,es nem is akarok senkit meggyozni-hisz ahogy irtam:mindenki maga donti,mit es hogy. Csak gondolatinditonak szantam,hisz folyamatosan formalodunk mi is,igy a velemenyunk is.es ez is egy alternativa

43. Zonne (válaszként erre: 39. - Manono)
2015. febr. 2. 21:59
Részben egyetértek veled, részben nem. Szerintem a körülményeket is figyelembe kell venni, természetesen a tabletta nem helyettesíti a helyes étkezést és az egészséges életmódot. Viszont az is biztos, hogy amit a nagyanyám megtermelt a kertjében, az sokkal egészségesebb volt, mint amit manapság megveszünk a hiper-szuper marketekben. És itt van az életkor is. Én 32 vagyok, a férjem 36, bármennyire is fiatalnak érzem magam, a testem és a szerveztem már nem olyan mint egy 20 évesé (sajnos) :-)
42. 0285072076 (válaszként erre: 28. - Zonne)
2015. febr. 2. 21:58
Jajj...szia Zonne! :)
41. 0285072076 (válaszként erre: 39. - Manono)
2015. febr. 2. 21:56

Lehet, hogy régen nem szedtek vitamint, de nem is volt olyan sok károsító étel, ital, levegő, stb. Hiába eszem éjjel-nappal zöldséget és gyümölcsöt, ha teli van tartósítószerrel és le van permetezve mindennel. Valószínűleg sokat ér :) És ez a nagy baba csak rémhír, már kimutatott tény, hogy nem a vitamintól nő meg egy baba nagyra.

Viszont mindenki maga dönti el, hogy hogy szeretne élni. Én amit tudok, részemről megteszek, hogy mindent megkapjon a gyermekem.

40. 0285072076 (válaszként erre: 38. - KisMárta)
2015. febr. 2. 21:52

Láttam is a riportot tavaly év vége körül volt, amikor Cseizel nyilatkozott, hogy milyen jó ez a vitamin. De a legelső problémám az vele, hogy nem rég jelent meg, semmi visszajelzés nincs még róla, alig szedi pár kismama, stb. Ellenben más vitaminokkal, amik már évek óta a forgalomban vannak, és van róla tapasztalat. SOkat olvastam utána, én a femibionról szinte egyetlen egy negatív hozzászólást sem olvastam, amíg másról igen, így e mellett döntöttem. Illetve ebbe már benne van a folsav is. Másik problémám, hogy az Elevitet is Czeizel találta fel, ami végül nem lett túl sikeres, nem véltelen tiltották be, arról viszont sok negatívat olvastam. Most már van az elevit plus, amit viszont sokan dícsérnek, ez lett a "javított" változat :)


De találtam egy nagyon jó kis összehasonlító táblázatot, olvasd át, hát ha segít valamit :)

[link]

39. manono
2015. febr. 2. 21:33
Valoszinu nem leszek nepszeru a velemenyemmel,de: azert gondoljatok meg,h biztos kellenek-e ezek a terhes vitaminok...a vitamintartalmon kivul (ami hatoanyagban nem is olyan sok) vannak benne meg dolgok...hogy lehet,h annak idejen a nok nem szedtek ilyeneket?megoldottak szokasosnal tobb zoldseg- es gyumolcsbevitellel..aztan meg kesobb a "sima" vitaminokkal.(es nem is volt ennyi tulsulyos ujszulott,akit nehez az anyanak megszulnie) termeszetesen mindenki maga donti el,mi jo neki,csak azt mondom,erdemes alaposan utana olvasni.vigyaznunk kell magunkra,hisz egy uj kis eletet akarunk a vilagra hozni :)
38. KisMárta (válaszként erre: 37. - 0285072076)
2015. febr. 2. 21:16
Elsőként hajrá a babuhoz :) Másrészt miért nem tetszik a bogyó? Nem tudom milyen vegyek, jajjjj.
37. 0285072076 (válaszként erre: 35. - KisMárta)
2015. febr. 2. 21:14
Én olvastam sokat róla, de őszintén megmondva nekem nem tetszik.
2015. febr. 2. 21:13

Sziasztok!



Én is szeretnék csatlakozni :)

Mi is pár hónapja döntöttük el, hogy januártól elkezdünk próbálkozni. Novemberben volt amúgy is esedékes a rákszűrésem, így az letudva. Nyáron egyéb probléma miatt voltam hormon laboron, de az is jó lett. Január eleén a fogorvos is letudva. Illetve december eleétől szedek femibion 800-at. Most van a napokban peteérésem, reméljük összejön aminek össze kell :P

2015. febr. 2. 20:24
a Dr. Czeizel magzatvédő multivitaminról olvastatok?
2015. febr. 2. 20:17

Vitaminok

A-vitamin 2566 NE

B1-vitamin 1,4 mg

B2-vitamin 1,4 mg

Nikotinamid 18mg

B5-vitamin 6 mg

B6-vitamin 1,9 mg

Biotin 30 mikrogramm

B9-vitamin 800 mikrogramm

B12-vitamin 2,6 mikrogramm

C-vitamin 85 mg

D3-vitamin 200 NE

E-vitamin 15 mg

Nikotinamid 18 mg


Ásványi anyagok és nyomelemek

Kálcium 125 mg

Réz 1 mg

Jód 220 mikrogramm

Vas 45 mg

Magnézium 100 mg

Mangán 2 mg

Szelén 50 mikrogramm

Cink 11 mg


Ez az Elevitben van, válaszoltam is magamnak :D

2015. febr. 2. 20:13
Ez a vitamin dolog lett volna a következő kérdésem.A héten futok be patikába, eddig nem értem oda, akkor folsav,B12,C,K. Amúgy a kismamáknak gyártott vitaminokban ezek benne vannak?
2015. febr. 2. 20:11
Sok sikert! Én is alig várom,hogy tesztelhessek hétvégén! Hajrá csajok! :)
2015. febr. 2. 19:59
Sziasztok, én is csatlakoznék hozzatok :) mi mult hónapban hataroztuk el, hogy nem védekezünk Innentől. Elkezdtem szedni az el.vitet, az elozo hónapban lekéstük, de remelem ebben mar tuti befutó lesz egy kiskatona :) tavasszal voltam fogorvosnál, a rakszurest bevallom iden nem csináltattam meg de ketszer koltoztunk es a legkisebb gondom is nagyobb volt annal, hogy nőgyógyászt vadasszak. Remelem most mar szukseg lesz ra :) mindenkinek sok sikert kivanok :)
30. Zonne (válaszként erre: 29. - Manono)
2015. febr. 1. 21:55
Köszi, hajrá nektek is ;-)
29. manono (válaszként erre: 28. - Zonne)
2015. febr. 1. 20:58
Hajrá, hajrá :)
28. Zonne
2015. febr. 1. 20:53

Sziasztok, csatlakoznék :-)

Mi igazából kb 2 hete döntöttük el, hogy akkor most már nem védekezünk. Beszereztem magamnak is vitamint, plusz kedves férjemnek is, még anno a doki ajánlotta, hogy nem árt a férfinek is vitamint szedni.

Igazából nem számítok arra, hogy rügtön ebben a hónapban összejön, de ki tudja ;-)

27. manono
2015. febr. 1. 20:34

Hello! Mi decemberben kezdtünk el probalkozni, eddig meg semmi....bar ez a honap meg kerdeses, ma van a nap amikor nem kene megjönnie :) izgatott vagyok, hatha...

En folsavat szedek oktober ota, valamint mehpempot. Nödokinal is jartam, megcsinaltattam a szokasos vizsgalatokat.

Ebbe a veteleses aranyba meg nem is akarok belegondolni ... :/

26. Derya (válaszként erre: 25. - Marrone Ricci)
2015. febr. 1. 14:31
pedig ilyen magas.
25. Marrone Ricci (válaszként erre: 23. - Derya)
2015. febr. 1. 14:28
40%, az nagyon sok...nem is tudtam, hogy ilyen magas az arány.
24. Derya (válaszként erre: 22. - Bridgeeet)
2015. febr. 1. 14:26

igen, :-)

jo pap holtig tanul. :-)

23. Derya (válaszként erre: 18. - Marrone Ricci)
2015. febr. 1. 14:26

nem, termeszetes, hogy a terhessegek kb 40%-a vetelessel vegzodik az 1. trimeszter soran.

ha ez tobbszor megismetlodik, akkor kivizsgaljak, de aki nem eri be ennyivel, az kivizsgltathatja magat magan uton.

22. Bridgeeet (válaszként erre: 19. - Derya)
2015. febr. 1. 14:25
Upsz, nem tudtam, hogy a B9 az a folsav. Ma is tanúltam valamit :).
21. Derya (válaszként erre: 20. - Bridgeeet)
2015. febr. 1. 14:25

igen, hat a folsav a B9. :-)


arrol beszelek, es igen, mar elotte fol kell tolteni vele a szervezetet. .-)

20. Bridgeeet (válaszként erre: 15. - Derya)
2015. febr. 1. 14:23
Plussz folsav, mert elvileg a fogantatás idején a legfontosabb, hogy elegendő legyen. Ezért jó előre 1-2 hónappal folsavat pótolni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook