Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba érkezik kutyás családba fórum

Baba érkezik kutyás családba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
30. kszk (válaszként erre: 27. - Havran)
2012. jan. 26. 18:44
Dehogy dobom ki! Nem lenne szívem még elajándékozni sem.
29. Panni58 (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2012. jan. 26. 18:43

Ez nagyon okos gondolat! :)

Minden élőlényt sokkal hamarabb és könnyebben fogadnak el a kutyusok, ha nem a saját területükön kell vele először találkozniuk.

Egyébként meg a kutya biztos nem a babával alszik, nem az ő holmija lesz a fekvőhelye, tényleg nem kell burokban tartani még egy újszülöttet sem. A baba szobája legyen tabu, egyedül ne maradjanak együtt, egyébként meg had ismerje meg az új családtagot. :)

Jó egészséget, sok örömöt kívánok! :)

28. kszk (válaszként erre: 19. - Bonbonka)
2012. jan. 26. 18:42

A mi kutyakozmetikusunk is mindíg megjegyzi, hogy milyen szépen rendben van tartva a kutyánk.

Séta után "alvázmosás", pofamosás.

27. Havran (válaszként erre: 16. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:40
Semmi esetre ne dobd ki az utcára a kutyát:)))Nem akarok senkit megbántani és mindenki korát tiszteletbe tartom,de nehogy máááááá egy 23 éves lány idehányjon ilyen baromságot.Vicccc
26. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2012. jan. 26. 18:40
Ezt a baromságot. Már bocs.
25. kacsa118 (válaszként erre: 24. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:40

Igen, ilyet én is hallottam. Ártani nem árt! :)

A mienk nagyon kiváncsi, így már pakoláskor mutogattuk neki a pici ruhákat, babakocsit. :)

Ő sem egyszerű eset amúgy, csak fél éve van nálunk, mentett jószág, de végtelen barátságos. :)

24. kszk (válaszként erre: 15. - Kacsa118)
2012. jan. 26. 18:38

Köszi!

Hallottam már olyan tanácsot is, hogy még a kórházból küldjem haza a baba ruháját, hogy megszokja a szagát.(azt az édi baba illatot)

23. f8528030f9 (válaszként erre: 16. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:37

Szia!

Nekünk kint volt a kutya és van is.Amikor hazavittük a gyerkőcöt,közel hívtuk a kutyit hogy érezze a szagát,majd a pokrócát mosás előtt megszagoltattuk vele.

De jó ötletnek tartom hogy a kutyival együtt menjetek be a lakásba ha megy haza a kisgazdi:-))

22. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:36
Ugyan nekünk nincs kutyánk,de anyuéknál és anyósoméknál is van.Soha egy percig sem volt féltékeny a kutya a gyerekre,sőt!Imádta és védelmezte mindig.Jah és soha semmi baja nem lett attól,hogy kutya volt a közelében.Ami kórságot összeszedett,azt az emberektől sikerült és nem az állattól!
21. andi6020 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2012. jan. 26. 18:35
Medve anyám, de ostoba vagy...
2012. jan. 26. 18:35

nekem is kutya mellett született gyerekem... a kutya nem mehet be a gyerekszobába, ez azóta is így van, de ezen kívül mindenhol érintkeznek...

tudni kell, hoyg az én kutyám nem i segy egyszerű eset, eléggé viselkedési problémás, és nem is kistermetű... az első hetekben mondjuk nem volt itt a kutya, hanem valaki elvitte magához, mert nem tudtam volna megoldania sétáit.. csak néha hozta el, és olyankor "ismerkedtek" a gyerekkel.. a gyerek kézben, a kutyának megmutattuk párszor, hogy megszaglássza... persze nagyon figyeltem, hoyg ha bármilyen furcsa mozdulatot tenne, odakapna, akkor azonnal nagyon le volt szidva... kb 6 hetes volt a gyerkőc, amikor visszaköltözött a blöki, eleinte akkor is nagyon kellett figyelni, aztán az egész átfordult olyanba, hogy most meg midnentől védi, simán kettesben merem őket hagyni, sosem bántaná, viszont mindenki másra -idegenekre- meg veszélyes lett a lökött állat...

de amúgy szerintem egy normális kutyánál nem lenne ilyen gond, csak az enyém nem egészen százas... azért írtam le, hogy lásd, még egy ilyen hülye kutyával is meg lehet csinálni, hogy megszokja, és ne bántsa... de tény, hogy az első 2-3 hónapban nagyon kell figyelni, és tényleg nem szabad kettesben hagyni őket...

később meg ugye arra kell figyelni, hoyg rendesen takaríts, mert amikor csúszik mászik a földön a gyerek, és mindent a szájába vesz, akkor azért elég gáz, ha kutyaszőrt tömne be... nekem mázlim volt, a gyerekem nem volt szájbavevős típus :)


betegségektől szerintem nem kell tartani, ha rendesen oltva van, és háromhavonta féreghajtás, az fontos!!! a macskától sokkal több dolog elkapható, a kutya nem vészes.. persze azért ne nyalogassa szájon a csecsemőt miután sétán mindenbe beledugta az orrát :D amúgy meg ha fokozatosan vannak összeszoktatva, akkor másfél két évesen már az immunrendszere is rááll a gyereknek, és akkor aztán még nyalogathaja is :D


SZERINTEM! (nálunk eddig semmi gond nem volt, 2 éves a gyerekem!)

2012. jan. 26. 18:35

"TILOS állatot tartani ott ahol újszülött van!!"


Atyaég, ezt milyen tábla tiltja és hol van kirakva? :D


Kellő odafigyeléssel hogyne lehetne, több ezren-százan nőttek már fel kutya mellett ;)

Kutyakozmetikus vagyok, sok vendégem van akinél kisbaba van és rendszeresen hozzák a kutyust mindig rendben van tartva, minden séta után lábakat, popsit - pisilőt megmosni vagy babapopsitörlővel meg kell törölni, de ezt nem csak gyerek mellett ildomos hanem szimplán ha lakásban van a kutya.

2012. jan. 26. 18:34

Szia

Nálunk is megvolt a kutyusunk,mikor a kislányom született.

Semmi gond nem lesz.

Amíg nagyon pici a babád addig azért figyelj rá, ne legyenek egy térben,szóval külön szoba,de ez csak addig amíg megerősödik a picibaba immunrendszer,azztán utána már lehet ismertetni a kutyussal.

Nálunk úgy volt, hogy a férjem teljesen átvette a kutya gondozását,szeretgetését.így nem érezte, hogy hanyagolva van és háttérbe kerülne.

Sose volt a kutyánk ey nagy játszós a gyerekekkel,de tiszteletben tartja a kislányt és ha szekálja is a lányom(mert előfordul) ,akkor is inkább elvonul.

hülyeség azt írni anyaiösztön nincs ,mert valaki aggódik a kisállata miatt.

A gyermeke legalább nem fog félni az állatoktl,főleg itt eg pici testű kutyáról van szó.

2012. jan. 26. 18:32

Uh, ez azért elég drasztikus volt...akkor a megoldás, ezek szerint 1. dobja ki a kutyát, 2. vigye menhelyre, 3. ajándékozza el valaminek, a lényeg, hogy megszabaduljon tőle...Szerintem meg benned a felelősség tudat nem alakult ki....

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." ezt soha ne felejtsd el, ha a kutyád sorsáról döntesz.

Persze ne tedd a kiságyba a kutyát, meg ne egy edényből adj neki enni-inni...meg csupa olyan tanács, amit egy kulturált kutyatulajdonos úgy is tud. Mivel lakásban van, fontos, hogy sétáltatás után mindig töröld le a kutya lábát, ne engedd a gyerekszobába, féreghajtás, oltás meg ilyenek. De ezek egyértelmű dolgok, ha van gyerek, ha nincs. Egy nagyon fontos. SOHA, de soha ne hagyd felügyelet nélkül a kutyát és a gyereket egy helységbe, akármilyen is a kutya. Furcsa kis jövevény érkezik az ő számára, nem tudja hova tenni. Persze, ha olyan a kutya, hogy félted tőle a gyereket, mert úgy viselkedik, lehet neki más gazdit keresni, de ne rögtön a megszabadulásra gondolj.

16. kszk (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2012. jan. 26. 18:32

Elég furi, hogy Neked az jött le, hogy a kutyát "féltem".

Szerinted ki kellene dobnom a kutyát mert gyerekem lesz?

Természetesen minden oltást megkapott 2 hete, és a baba szobájába nem mehet be.

Ennyi erővel az utcára sem mehetnénk le, mert sok a kutya és a macska na meg a galamb .

2012. jan. 26. 18:31

Ez is hasznos lehet:

[link]

/index.php?option=com_content&task=view&id=138&

Itemid=108


:)

14. Dolores007 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2012. jan. 26. 18:31
Anyám...
2012. jan. 26. 18:29

Ezt ajánlom mindenkinek olvasásra:

[link]

/index.php?option=com_content&task=view&id=271&

Itemid=108


Amúgy valóban, meg kell mutatni a picit a kutyának! És fel kell állítani a falkasorrendet, hogy bizony a gyerek a kutya előtt áll a falkában!

2012. jan. 26. 18:27

Nincsen semmi gond, ha kutya van a családba. Én is állatokkal teli családba születtem. Volt kutya, volt macska és semmi bajom. Sőt, nemsokára nálunk is megszületik a pici és itt a cica. Megfelelő higiénia, az állat legyen rendesen ellátva orvosilag, és legyen meg egy rendszer, hogy mit szabad, mit nem. Nem kell domestosos gyereket nevelni.


Egyébként azt mondják az okosok, hogy amikor hazaviszitek a babát, hívjátok ki a lakásból/házból, kint mutassátok meg neki a bébit (persze távolságot tartva, vigyázva) és együtt menjetek be. Ez elméletileg segít abban, hogy az állat elfogadja a csöppséget! Eleinte lehet féltékeny lesz, de meg fogja szokni..

11. Havran
2012. jan. 26. 18:27
Szerintem kellő figyelemmel,lehet.A kutyust elkéne kezdeni szoktatni, arra,hogy lesznek helyiségek amiket eddig esetleg használt,hogy oda most nem mehet be.
10. buschne (válaszként erre: 8. - Kacsa118)
2012. jan. 26. 18:26
Egyetértek Veled :-)
9. buschne (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:25
Nekünk is bischon hawanese kutyánk van. Ez a fajta mindenkit szeret, véleményem szerint odafigyeléssel elkerülhető a féltékenység. Ha mégis féltékeny lenne sem hinném, hogy kárt tenne a csöppségben, vagy bármely élőlényben. A mienk egy legyet sem tudna bántani.
8. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:24

Szia!

Igazából nektek kell eldöntenetek, hogy lesznek e változások pl. az életterében. Ha lesz olyan hely, ahova a továbbiakban nem mehet, akkor ezt már most kezdjétek el tanítani neki, nem szabad, hogy a gyerekkel kösse össze!

Nem árt, ha előtte picikkel találkozik, lássátok, hogy viszonyul.

Van sok dolog, amivel fel tudjátok és fel kell készíteni a kutyát a baba érkezésére, de hidd el, ha jól csináljátok, semmi gond nem lesz!


Mindjárt linkelek neked egy-két olvasnivalót ezzel kapcsolatban... :)

7. kacsa118 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2012. jan. 26. 18:22

Atyaég! Már miért ne lehetne????

Nekünk napokon belül születik meg a fiúnk, és van egy vizslánk! Lakásban!

6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 4c30444687)
2012. jan. 26. 18:20
a kutya személyiségének ez a része meg majd akkor bontakozik ki, ha megjelenik az újszülött.
5. 4c30444687 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2012. jan. 26. 18:19
Mi a frásznak így lebarmolni? Rendesen oltatni, féregírtót kell adni, és nem lesz semmi baja.
4. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:18
A kutya személyiségétől függ.
2012. jan. 26. 18:17

Már meg ne haragudj, de ha a kutyát félted, és miatta aggódsz, akkor nem sok anyai ösztön alakul ki benned....

TILOS állatot tartani ott, ahol újszülött van!!!

2. honeywald (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. jan. 26. 18:16
a baba és a kutya nem lehet egy térben. annyi mindent hordoznak az ebek, ami embereken jön ki...
1. kszk
2012. jan. 26. 18:13

Sziasztok!

Három éve vettem egy Bichon Havanese kutyát a férjemnek,(munkahely, stb.) stresszoldás céljából.

Mivel babánk nem született sajnos, pedig szerettük volna, (úgy gondoltam már nem is fog összejönni 38 éves vagyok)egyfajta gyerekpótlék lett az eb.

Aztán egyszer csak mégis megfogant a bébink, nemsokára megszületik. Nem tudom, hogy fog viselkedni a kutya, féltékeny lesz-e, mire számíthatunk? Tömblakásban lakunk.

Gyerekeket szereti a családban, de újszülöttel még nem találkozott.

Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Előre is köszi!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook