Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba érkezik kutyás családba fórum

Baba érkezik kutyás családba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
150. szjudy77 (válaszként erre: 149. - Avike1)
2012. márc. 20. 12:48
Ötletnek nem jó, de mesélte a védőnőm, hogy előfordult jópárszor a körzetében, hogy nem akarták beengedni... Úgyhogy tőle tudom, hogy lehet ilyet is, csak akkor aláírat veled egy papírt...
149. Avike1 (válaszként erre: 147. - Szjudy77)
2012. márc. 20. 10:39
Szerintem nem jó ötlet nem beengedni a védőnőt:)De ha valaki közületek megteszi,arra büszke leszek:)Nagyon szép napot mindenkinek:)meg mosolyogtattatok ezzel a lehetőséggelHI:)))
148. Avike1 (válaszként erre: 146. - Mons)
2012. márc. 20. 10:36
Édes lehet a kisembered:)!!én úgy tudtam csendre tanítani a kutyuimat,hogy csak a számhoz emeltem az ujjam,akkor kaptak pici kekszet,kb 1 hét alatt megtanulták,és most már keksz nélkül is csend van,elég egy mosoly!:)előtte a csitt hangra,még hevesebb ugatással reagáltak,az nem jött be:) pusy.
147. szjudy77 (válaszként erre: 145. - Molly38)
2012. márc. 20. 10:22

Szerintem nem sok jogköre van, elvileg ha nem akarod beengedni, azt is megteheted, csak alá kell írnod egy papírt... Ezt ő gondolom jelenti a nevelési tanácsadóba, nekik nem tudom milyen jogaik vannak. De ez igazából gyerekelhanyagolás címszóval érdekes, márpedig az a tény, hogy kutyát tartasz, neadjisten bent a lakásban, még nem jelent gyerekelhanyagolást ;)


Azért is írtam, hogy ha nagyon kekeckedik, akkor legfeljebb elzárnám a kutyát arra az időre, amíg látogat (jobb a békesség címszóval), aztán meg úgyis úgy csinálom a dolgaimat, ahogy én jónak látom ;)

146. Mons (válaszként erre: 142. - Avike1)
2012. márc. 20. 10:03
Nálunk mindenhova van bejárása, ezt így szokta meg. Ugatás: terhesség alatt itthon voltam végig, így megtanítottam neki, hogy a galambok a csibészek. A párkányra állandóan ott vannak, ha meglátta leugatta őket. Most arra nevelem, hogy csendben legyen. Sikeres volt. Nem azért mert síri csendben vagyunk ha a fiatalemberkém alszik, megijedt tőle, ha erre ébredt fel. Most folyamatosan keresi a kicsi, néz le, hogy mikor jön, szeme ilyenkor úgy kitárul ... :)
145. Molly38 (válaszként erre: 144. - Szjudy77)
2012. márc. 20. 09:07

Pont ezt akartam kérdezni, hogy miértis parázuk ennyire a védőnőtől???? :-O

Én most úgy gondolom, hogy kb. elküldeném melegebb éghajlatra, ha bele akarna szólni, hogy mit csináljak a kutyáimmal.. persze nem tudom, hogy neki jogilag milyen "hatalma" van, de nem hinném, hogy akár a Gyes-t megvonnák, akár a gyereket elvennék azért, mert kutya van a lakásban.

Miért nem sz@arjátok le, hogy mit mond a védőnő???

144. szjudy77 (válaszként erre: 138. - 1246f1921c)
2012. márc. 20. 08:46

Az enyém is összeugrálta a védőnőt, az meg csak röhögött rajta :) Ez inkább attól függ szerintem, hogy a védőnő látott-e már közelről kutyát :D

Amúgy viccen kívül, ha a védőnő nagyon parázik a kutyáktól (vannak ilyen emberek), akkor jobb, ha elzárod valahova a kutyust arra az időre amíg a védőnő ott van.

Amúgy meg a védőnő max ajánlásokat tehet, aztán úgyis úgy csinálod a dolgaidat, ahogy neked tetszik ;)

143. szjudy77 (válaszként erre: 131. - Kacsa118)
2012. márc. 20. 08:43

Én is azt írtam, hogy a macskakaki veszélyesebb ;)


Amúgy az öreg kutyánk nekünk is a kanapén aludt :) És a gyerek se volt a szobájába zárva természetesen :) Persze azért igényel némi odafigyelést a dolog, de szerintem sem kell túlparázni a kutyakérdést ;)

142. Avike1 (válaszként erre: 141. - Mons)
2012. márc. 20. 08:08

Szia akkor legalább annak a védőnőnek legalább van lövése a kutyukkal kapcsolatban,mert fontos,hogy a kutyuk megszagolhassák a picit,ők úgy ismerkednek:)

Ahogy a hálókba,úgy a babaszobába sem lesznek beengedve,de ha a pici(K)a lakás más részében fognak tartózkodni,úgy mindenképpen meg lesz engedve a szimat a kutyáinknak:)Nagyon barátságosak,és el fogják fogadni az új családtag(OKAT).pusy

141. Mons
2012. márc. 20. 07:56
Nálam a védőnő még javasolta is, hogy szimatolja körbe,egy rossz szava nem volt rá. :)
140. kacsa118 (válaszként erre: 138. - 1246f1921c)
2012. márc. 20. 07:08

Nem mert célzásokat tenni... :D Az egy idióta! Amúgy mind az! :D


Nálunk van biztonsági rács a nappalin, mert nem tudtuk előre, hogy fogja fogadni a babát a kutya, úgyhogy tutira mentünk.


Amúgy a mienk is túl barátságos és sajna ugrálós is, így amikor jön a védőnő, kizárom szegényt, mert simán az ölébe mászna, ami a maga kb 35 kilójával vicces lenne, pláne, hogy a védőnő sem sokkal több. :D

139. Avike1 (válaszként erre: 136. - Mons)
2012. márc. 20. 06:56
Szia ágyba a hálószobákba nem,de a lakás többi részébe mindenhova bejöhetnek,és be is jönnek!az a legnagyobb öröm nekik,ha látják eldőlök a napalliba,az egyik a hasamnál,a másik a hátamnál dől nekem:)Az a baj,sokan összekeverik,NEM a KUTYA VESZÉLYES a pocaklakóra és a pici gyerekekre,hanem a cicák:)De sebaj,eddig is úgy volt,hogy akinek nem tetszett,hogy kutyázunk,az nem kelett jöjjön hozzánk:)Ezután is így lesz:)
138. 1246f1921c (válaszként erre: 137. - Kacsa118)
2012. márc. 20. 06:51

Védőnő nem tett célzásokat? :D

Nekünk egy beagle és egy beagle nagyságú keverékünk van, de nekik is mindenhova van bejárásuk.


Mondjuk nekem az a gondom, hogy ha belép hozzánk valaki nagyon barátságosak és ugrálnak, alaposan körbevizsgálódnak. Pár perc elteltével nem érdekli őket az idegen, de lehet védőnőnél még sem kellene így kezdeni? :D

2012. márc. 19. 22:28

Tőlem szerintem sokan sikítófrászt kapnának egy vizslával 60nm-en... :D

S mivel most a 6 hetes fiam miatt kint alszom a nappaliban, megosztja velem a kanapét... :DD

136. Mons
2012. márc. 19. 21:44
Séta után, láb és alváz, illetve pofa mosás van neki. Az ágyba nem ugrik fel :)
135. Mons
2012. márc. 19. 21:41
Hali, nekem is van kutya yorki, a babám 5 hónapos, állandóan figyeli. Mostanában hagyom, hogy megfogja, úgy belemarkol ... de tűri!
134. Avike1
2012. márc. 19. 21:34
Sziasztok.hát akkor már le sem merem írni,hogy az udvarunkon van 2 Angol BUlldog,a lakásban pedíg egy yorki pár:)ÉÉs igen kisbabánk lesz!:)És a hab a tortán,hogy lombikkal lesz baba,mert csak úgy jött össsze:)Mivel a kutyáink a családunk része,ezért nem lesznek kirakva a yorkik az udvarra(meg is szakadna a szívük)az Angolok,meg nem lesznek behozva,mert ők a kinti élethez vannak szokva!Mind a 4 kutyánk nagyon jól szocializálódott(meg lettek tanítva) nem kell féltsem tőle a babákokat!pusy és szép estét
2012. márc. 19. 11:15

Molly-val egyetértek. :-)))

Amugy meg a yorki benti kutya, nem pedig kinti. Nagyon kényes uri kutya. Igaz nyáron el lehetne a kerben, de mivel egy kis kerti tavunk is van és télen már beleesett, így kint állandó figyelem kéne rá.Na meg kint 2 bernáthegyi lesz.Ő meg a benti kedvenc ...

132. 1246f1921c (válaszként erre: 127. - Cicisbeo)
2012. márc. 19. 11:08

:) Erre a böszmeségre inkább nem reagálok csak ennyit:


Attól, hogy kint tartassz egy kutyát, nem garantálod neki a megfelelő mozgást, mert egyedül unatkozik, fekledezik.


Attól, hogy lakásban tartassz egy kutyát, nem biztos, hogy kevesebbet foglalkozol vele, mintha kertben tartanád.


Talán ezen el kellene gondolkodnia.

Ráadásul a kutya alkalmazkodik a környezetéhez, az a tökéletes életvitel számára, amit megszokik.


Mi naponta kétszer vagyunk lent a kutyákkal, egyszer fél órára, délután pedig két-három órára. Ilyenkor úszhatnak, labdázunk velük, sétálnak, kifáradnak. Tehát van velük foglalkozva.

Nem érzem magam állatkínzónak, jobb soruk van, mint egy némelyik embernek...

131. kacsa118 (válaszként erre: 126. - Szjudy77)
2012. márc. 19. 09:22

A kutya ritkán fertőz toxoval. A macska veszélyes illetve a madarak. :)

De egy teszt lehet, hogy tényleg nem árt...


Én a védőnőt teljesen kiborítottam a kutyával, bár nem mert beszólni. :)

Merthogy nálunk mindenhova bejárása van a kutyának. Természetesen a kanapén alszik. A gyerek sarkát pedig a nappaliban tudtuk berendezni... :)

És még sincs semmi baja! :) Szóval szerintem ezt a kutya kérdést túl parázzák sokan!

130. Molly38 (válaszként erre: 127. - Cicisbeo)
2012. márc. 19. 08:59

A kutyának a természetes környezete a FALKÁBAN van.. nem kicsapva a kertbe, ahol jó esetben napi 1-2 órát foglalkoznak vele.

A kutya a gazdája mellett érzi jól magát, ugyanúgy társas lény, mint mi.

Ezt csak az tudja, aki valaha tartott már állatot családtagként.

Azt mondom, amiről nincs tapasztalatunk, arról ne ítélkezzünk.

A párom is régen azt vallotta, a kutya helye a kertben van, de nálam megismert egy másfajta állattartási kultúrát és tetszik neki. Mostmár el sem tudja képzelni, hogy a kutyát kicsapjuk a kertbe és ne lehessen része a család életének.


A gyerek immunrendszere pedig nagyon szépen alkalmazkodik, fejlődik, épp ezért azokra a bacikra lesz immunis, amivel kicsi korától találkozik.

Nem a kutyáktól lesz beteg, hanem az embergyerekektől, akikhez bekerül az oviba, bölcsibe. De ezek is szükségesek ahhoz, hogy megfelelően kifejlődjön az immunrendszere és később ne pusztuljon bele egy fuvallatba.

129. e2a54831a9 (válaszként erre: 126. - Szjudy77)
2012. márc. 19. 08:49
Köszönöm a válaszodat. Kérek akkor egy toxoplazma tesztet.
128. e2a54831a9 (válaszként erre: 127. - Cicisbeo)
2012. márc. 19. 08:45
Te egy igazi állatgyűlölő vagy mi????
2012. márc. 19. 08:39
Véleményem szerint kutya lakásban nem tartható. Kutyának természetes mozgásteres, megfelelő pihenést nyújtó helyen tartható. A kutya szabad állat a lakásba tartása kínzás, annak ellenére, hogy pedigrés állat korcsnak tartom. Sértés nélkül mondom a gazdija is. Gyermekes családban főleg nem való nem lakásba. Az utcáról bejőve lábát tisztítani kellene, mert mindenre felugrik. Kutyabarát vagyok kertes házban magam is tartanék, illetve családom tartott.
126. szjudy77 (válaszként erre: 123. - E2a54831a9)
2012. márc. 19. 08:30

Maga a kutya kevésbé, de cicakakiban több esélye van a toxoplazma előfordulásának... De ha te nem nyúlsz hozzá, akkor nem hiszem, hogy gond lenne...


De én a helyedben beszélnék a nőgyógyászommal, és csináltatnék egy toxoplazma-tesztet. Ha már korábban átestél rajta, akkor nincs gond, mert csak a friss fertőzés veszélyes a babára...

125. szjudy77 (válaszként erre: 122. - 1246f1921c)
2012. márc. 19. 08:28
Nem. Annyit mondott, hogy ugye azért a gyerekszobába meg a fürdőbe nem megy be a kutya? Mondtam hogy nem, sőt a konyha is tiltott terület. Innentől nem volt téma. Illetve most a második terhességemnél jegyezte meg hogy kész röhej, hogy ott ül a kutya a lakásban és full negatív a toxoplazma-eredményem, papíron már rég át kellett volna esnem rajta... Ennyi...
124. Kuttus (válaszként erre: 122. - 1246f1921c)
2012. márc. 16. 09:47

Nincs joga azt mondani, hogy vigyétek el! Ennyi erővel senkinek ne legyen kutyája..Amíg nem veszélyezteti a gyereket semmi akadálya..

Nálunk is van kutya, két hete volt a védőnő mikor nagyon nézegette mondtam hogy csak a nappaliban lehet a kutya, máshova nem mehet be. Utána már nem izgatta a dolog.

2012. márc. 16. 09:12

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a benti kutyus ha cica kakit eszik és benne hempereg ( sajnos ) veszélyes a kismamára? Emiatt elkerítettük őt és nem is nagyon nyúlok hozzá. Mégis aggaszt egy kicsit. Amúgy maga a kutya nem árthat, igaz?

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 16. 07:44

Lenne egy kérdésem.


Akiknek benti, szoba kutyájuk van, nem "cseszekedett" a védőnő? Nem próbált utalni arra, hogy vigyétek el?

121. Muraja (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2012. febr. 15. 21:23

Es menyi minden rosszat hordoz az ember !menyi gonoszsag es alatomasag fer bele a homoszapienszbe ...

Gyerekeim kutyacskakal nötek fel , egy nehany naposan egymas melett aludtak a kandalo elöt a földön .

Soha nem felejtem el azt a nyugalmat amit ez a elmeny nyujtott.

Kutyam segitett at egy bozalmas tragedian at hol egy ember nem tudott semit sem tenni.

Mi is egy kutyas csaladban egy gyerek szuletese ?

Semi mas csak az hogy a falka növekszik.. megszuletik es befogadjak .

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook