Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba érkezik kutyás családba fórum

Baba érkezik kutyás családba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
90. Verus.R (válaszként erre: 88. - Kacsa118)
2012. febr. 1. 15:17
Ez megnyugtató válasz.:) Köszi!
89. Verus.R (válaszként erre: 86. - H.Ancsi)
2012. febr. 1. 15:14
Természetes, h fontos a kiskutyám, ezért is vagyok kíváncsi más tanácsára, hogyan is érzékeli a változásokat a kutyus. Köszi a választ! :)
88. kacsa118 (válaszként erre: 87. - Verus.R)
2012. febr. 1. 15:09
58nm-en vagyunk, 2 szobában egy vizslával. Mi pl. nem tiltjuk ki sehonnan, csak kettesben nem lehetnek majd.
87. Verus.R (válaszként erre: 85. - Kacsa118)
2012. febr. 1. 15:04
Igen, ez természetes, csak elég kicsi a lakásunk, a kutyus pedig nem annyira....:)
86. H.Ancsi (válaszként erre: 84. - Verus.R)
2012. febr. 1. 14:42
hát ne haragudj,de ez ugy értelmetlen, ahogy van. Az hogy a kutya hogyan érzi magát az nem négyzetméter, hanem foglalkozás kérdése, attól hogy esetleg kiszorul egy szobából, ahova eddig bemehetett, semmi baja nem lesz, ha továbbra is rá szánod azt az időt, amire szüksége van, és ez nem nehéz ügy, hanem szervezés és főleg akarat kérdése. Alig vártam, mikor kicsik voltak a gyerekeim, hogy apa hazaérjen és kimehessek egy kicsit a kutyával sétálni, az volt a kikapcsolódás. Én feltöltődtem, a kutya sétált, a gyerekek apáztak.... nincsen ezzel semmi gond, ha a kutya továbbra is fontos neked, már ha fontos....
85. kacsa118 (válaszként erre: 84. - Verus.R)
2012. febr. 1. 13:53
Persze, hogy a gyerek lesz az első, de ahol eddig volt a kutyának hely, ott szerintem ezután is lesz. :)
2012. febr. 1. 10:09
Sziasztok! Mi még csak a babatervezésnél tartunk, de már most elgondolkodok azon, h hogyan is lesz tovább az én drága kiskutyámmal...2 szobás lakásban "eddig" így elfértünk, de ha gyarapodunk, nem tudjuk mitévők legyünk. Imádom a kiskutyámat, de onnantól természetesen a gyermek lesz a legfontosabb...Nehéz ügy....
2012. febr. 1. 08:38
Hát én is kíváncsi leszek, hozzánk is kölyökkutya - vagy legalábbis fiatal kutya - jön 1-2 hónapon belül és a 6. hónapban vagyok... De muszáj, mert a lányom nagyon hiányolja a kutyánkat, meg amúgy is már a terhességem előtt be lett neki ígérve, hogy kap kölyökkutyát tavasszal (akkor még úgy volt, hogy az öreg kutya mellé, de ugye...) Mondjuk nekem annyiból könnyebb, hogy kertes házban lakunk, ha nagyon nem tudom kivinni sétálni, akkor se lesz komoly baja :) A labdát meg eldobálgatom neki a kertben, az nem olyan megerőltető :)
82. Bcicus (válaszként erre: 81. - Kacsa118)
2012. jan. 31. 22:02
Én imádtam és remélem még átélhetem.
81. kacsa118 (válaszként erre: 80. - Bcicus)
2012. jan. 31. 20:49
Én spec eleve nem szeretek terhes lenni. :) Bár eddig nem volt sok nyűgöm. Most már nehéz azért nagyon. Szóval azért ez terhessége is válogatja.
80. Bcicus (válaszként erre: 79. - Kacsa118)
2012. jan. 31. 20:44
Én nagyon mázlis terhes voltam olyan jól soha nem éreztem magam még csak egy keményedésem sem volt soha.
79. kacsa118 (válaszként erre: 78. - Bcicus)
2012. jan. 31. 20:35

Nekem már nem nagyon esik jól. Az enyém kb.30-35 kiló, s nagyon szeret húzni... :)

De persze kinek mi...

78. Bcicus (válaszként erre: 77. - Kacsa118)
2012. jan. 31. 20:18

Nekem 3 közepesen kicsi van 20 kilósak.

Én akkor is élveztem abszolult nem éreztem magam terhesnek.

77. kacsa118 (válaszként erre: 76. - Bcicus)
2012. jan. 31. 19:44

Még én is lementem vele ma! :) Csak most nem ez a kedvenc elfoglaltságom, nem úgy, mint előtte! :)))

Meg persze nem mindegy, mekkora a jószág! :)

76. Bcicus (válaszként erre: 74. - Kacsa118)
2012. jan. 31. 19:15
Én simán még aznap reggel is lementem a kutyákkal semmi bajom nem volt. De terhesen tuti nem vállalnék be egy kölyökkutyát.
75. Ami.
2012. jan. 31. 18:22
De ez is olyan egyénfüggő.Férjem ma mondta h szombaton megy hozzá még egy vendége festésre vagy vágásra nem emlékszem,s vasárnapra van kiírva.Mondtam is neki h akkor nem biztos h oda is ér:) Szóval ha valaki előtte nap fodrászhoz el tud menni,akkor 5 percre sétálni is a kutyával.
74. kacsa118 (válaszként erre: 73. - Ami.)
2012. jan. 31. 17:47
:) Egyébként tényleg jó! De a végén már kegyetlen rossz! :) Most már nem is én sétáltatok, nem bírnám... :)
73. Ami. (válaszként erre: 71. - Kszk)
2012. jan. 30. 16:17

Szia!

Ugyanaz gondoltam,h itthon vagyok 9 hónapot,semmi dolgom,jól jön a társaság h tanítgatok valakit,mozgás miatt is,meglesz a napi 2 sétám.

De persze van ellen és mellett érvem is bőven:)

72. kszk (válaszként erre: 55. - Bubi 54)
2012. jan. 30. 11:37
Köszönöm!
71. kszk (válaszként erre: 56. - Ami.)
2012. jan. 30. 11:35

Szia!

Nekem direkt jó, hogy mellettem van a kutya, mert a férjem dolgozik és későn jár haza, így nem vagyok egész nap egyedül. Meg mozgás szempontjából is jó, mert naponta legalább kétszer kénytelen vagyok min. fél órát sétálni, amit valószínűleg kutya nélkül nem tennék.

70. Ami.
2012. jan. 29. 12:00
Köszönöm a válaszokat.Nagyon meg fogom gondolni.
2012. jan. 28. 19:19
Talán félreérthetően írtam: 3 hónapos kora után is rendszeresen kell írtani, de 3 hónapos koráig 2-3 hetente. Bocs :)
68. fr.andi (válaszként erre: 56. - Ami.)
2012. jan. 28. 19:17

Én úgy tudom, hogy terhes nő és újszülött/csecsemő mellé nem ajánlott a kölyökkutya, mivel a féregírtók csak a felnőttférget írtják ki, és a kölyökkutyát 2-3 hetente féregteleníteni kell, és üríti a rengeteg élő férget.

Miután elválasztják az anyakutyától, van valamennyi immunitása(már ha az anyakutya féregtelenített volt), de 3 hónapos koráig rendszeresen írtani kell.

Nem beszélve arról, hogy mire szülsz, a kutyád még mindig csa 8-10 hónapos lesz, még a tanulóidejét tölti :) Te pedig akkor csak a babáddal tudsz foglalkozni és akkor szegény kutyus hoppon marad, és nem érti, miért kell osztoznia. Én arra szavazok, hogy csak ha a baba már egy kicsit nagyobb.

Nekem már 6 éves volt a kutyám, amikor a lányom született, és hasonló módszerekkel szoktattuk, mint ahogyan azt már többen is leírták.Na, de hogy kitiltottuk volna...azt nem. Ilyet csak az ír, akinek nincs kutyája!

Ameddig nincs gyerekünk, milyen jó "gyerekpótlék" a kutya, ugye? Aztán, amikor gyerekünk lesz, meg dobjuk ki, mint egy rossz cipőt?!

Az biztos, hogy több odafigyelést igényel (fertőtlenítés, nem kettesben hagyni soha...stb), de nagyon jó érzés pl. babakocsival és egy kutyussal nagyokat sétálni.

Kicsit csapongó volt a válaszom, de annyi minden eszembe jutott :)

67. Dina68
2012. jan. 28. 14:07
Nagy darab bernáthegyink van,kertes házban lakunk,de a kutya bennt lakik:)megmutattuk neki a hordozót meg a babát,megszagolta,azóta nagyon nem érdekli.hiába jámbor,barátságos kutya,sose lehet tudni.
66. Bcicus (válaszként erre: 56. - Ami.)
2012. jan. 27. 22:29
Hát én terhesen biztos nem vennék kutyát. Egy féléves kölyökkutya még nem ismeri az erejét vadóc. Vagy évekkel terhesség elött vagy a gyerek 5-6 éves korában.
65. mese habbal (válaszként erre: 64. - Mese habbal)
2012. jan. 27. 21:50

én mostani fejjel már azt mondanám, hogy csak kertesbe vállalnék még egyszer kutyát, vagy ha lakás, akkor tuti hogy nem egyedül... de talán még akkor sem...

most nincs kertem, és esélyem sincs rá, hogy legyen, és sokszor a gyerek szív emiatt sajnos...

64. mese habbal (válaszként erre: 61. - Ami.)
2012. jan. 27. 21:47

ettől még lehet, csak azért tényleg vedd számításba, akár előbb lesz a kutya, akár később, hogy kik és hogyan tudnak neked segíteni!


Én egyedül nevelem a kislányom, és a kutya régebb óta van meg... persze amikor kutyám lett, még messze nem volt gyerek a képben...

ha a párod csak reggel meg este van otthon, akkor is kérdés, hogy olyankor mindig leviszi a kutyát majd? és tényleg ki fogja napközben levinni, amikor már nagy a pocakod és nem bírod, vagy amikor újszülöttel vagy otthon, és nemmehetsz még ki?... vagy később, ha mondjuk beteg a gyerek, és otthon kell lenned vele?


én amúgy szintén azt tanácsolnám, hoyg ne kölyköt, hanem olyan fiatal kutyát, amelyiknek ismert az előélete, esetleg már biztosan szobatiszta, nevelve van stb...


tudom az ember nem szeret ilyenekre gondolni, de azt is be kell számítani, hogy mi van, ha nem lesz sima a terhesség, és kórházba kerülsz hosszabb időre, vagy csak simán veszélyeztetett leszel, és így feküdnöd kell, nem sétálhatsz a kutyával, nem emelgetheted, nem hajolgathatsz hozzá... illetve az ember nem tudja előre végiggondolni, amíg nincs benne a helyzetben, hogy a kicsit nagyobb babával is, akit már ki lehet vinni, azért nem biztos, hogy meg tudod csinálni, hogy mindig felkapod és viszed, amikor a kutyát vinni kell... lehet, hogy más lesz a napirendje, lehet beteg stb stb stb


én nem azt mondom, hogy ezért ne vegyetek, csak hoyg ezeket végig kell gondolni.. hogy a párod mennyi részt tud vállalni alapból, illetve ha bármi baj van, és helyettesítenie kell téged... illetve ki más tud még segíteni ilyen helyzetekben...


én 2 éve küzdök ezzel, kutyasétáltatót fizetek, folytonos rohanás az életem, sokszor vagyok idegbeteg miatta... imádom a kutyám, de legtöbbször rohadt nagy nyűg, hogy az egész napos rohanásba még azt is be kell iktatnom, hogy levigyem sétálni... és olyankor esetleg megy a harc, hogy a gyereket is el bírjam indítani, mert ugye egyedül nem hagyhatom itthon... ha belázasodik, akkor meg ugrasztom a családom, akik amúgy nem annyira vannak oda a kutyáért, és lenne más dolguk is, hogy jöjjenek sétáltatni... amúgy ha nem lázas, akko rbetegen is viszem ki a gyereket kuytát sétáltatni, ha esik, ha fúj...

és ez csak egy séta, még nem foglalkoztam vele semmit...


szóval én azt mondom, vállald be, de csak akkor, ha a párod is legalább anynira részt vesz, és nem a terhességed szabadidejére van csak építve a dolog...

63. kacsa118 (válaszként erre: 61. - Ami.)
2012. jan. 27. 21:05
Hidd el, találsz majd! :D
2012. jan. 27. 18:07

Nem olvastam vissza mindent, úgyhogy lehet, már leírták előttem. Nem annyira régen olvastam egy kutyás magazinban egy anyuka tapasztalatát. Amikor elment szülni és meglett a baba, a kórházból hazaküldött egy kis zoknit a kutyának, hogy hozzászokjon az új illathoz.

Én javaslok valami hasonlót neked is. Egyébként a legtöbb kutya, leginkább a szukák megérzik, ha várandós nő van a családban, és védelmezőbb viselkedést vesznek fel. Egy dán dogról olvastam ezt pl. a napokban. Szerintem nem lesz gond. De ki lehet kérni egy állatorvos tanácsát is, hogy mit tudna erről mondani, vagy van-e tapasztalata e téren.

61. Ami.
2012. jan. 27. 18:06

Jó,akkor nem lesz kutyánk:)

Hát pedig semmi elfoglaltságom nem lesz azon kívül h könyveket olvassak a gyerekvállalásról.Halál nyugis lesz minden.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook