Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba elvesztése 20 évesen, s rémálom a kórházban fórum

Baba elvesztése 20 évesen, s rémálom a kórházban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Baba elvesztése 20 évesen, s rémálom a kórházban

1 2 3 4 5 6 7
160. tündér74 (válaszként erre: 159. - Ada*)
2011. júl. 22. 09:47

Ha tényleg van ilyen egyes kórházakban, akkor még a 24 óra is kevés lenne nekik egy nap.

Nálunk is úgy van, hogy a szülésznők a szülésnél vannak jelen, a további teendőket a nővérkék végzik.

159. Ada* (válaszként erre: 142. - Erikpipi)
2011. júl. 22. 09:06
Az a gáz, hogy mindent nekik kell megcsinálni!!! Te nem érted? Nálunk csak a szülésnél vannak ott a szülésznők. Az a gáz, hogy kicsit azért sok nekik hogy a szülésnél is ott legyenek és még utána is mindent nekik kell megcsinálni. Ennyit akartam. Sziasztok
158. bettike2007 (válaszként erre: 157. - Szimbamacska1)
2011. júl. 21. 23:56
én is E kategóriás vagyok,de nem szülésznő.A másik osztály szülésznőnek tanult,azért komolyabban kellett venniük a dolgokat mint az ápolóknak és nyelvvizsgájuk is van,az ápolóknak nincs.
2011. júl. 21. 22:40
Nem tanultabb,ugyanúgy felsőfokú végzettsége van mint az ápolónak.Közalkalmazotti E kategória.
156. urbanszkyviki (válaszként erre: 155. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 21. 22:37
Egy nővér mindenhol lehet, de akkor is nővér. Egy szülésznő azért tanultabb szerintem. (erre értettem). Én konkrétan egyébként nővérke akartam lenni, anyám nem engedett erre a pályára.
155. urbanszkyviki (válaszként erre: 151. - Erikpipi)
2011. júl. 21. 22:36
Nem a megalázásról van szó, legalábbis nekem. Hanem csupán arra a tényre gondoltam, hogy másnak tanul és mást dolgozik a végén.
2011. júl. 21. 22:31
Eltértünk a tárgytól,itt az empátia hiánya volt a baj.Én ezértis nem mentem vissza osztályra dolgozni,mert bizony együtt sírtam a hozzátartozóval ha meghalt a beteg.Egyébként a dipomás ápolónak és a szakápolónak is feladata az ágyneműcsere,mivel általában egyedül van.Ha nincs egyedül akkor valóban a segédápoló feladata.Egyébként semmi sem ciki ha segítünk vele.Ezért hivatás.én megtanultam ha segítünk és a beteg hálás ,mondja vagy látni a szemében,nekem ez volt a legnagyobb öröm.
153. zia31 (válaszként erre: 152. - Barbisbukta)
2011. júl. 21. 22:29
de azért próbálj pozitiv lenni.azóta itt van nekem a 13hónapos gyönyörű,egészséges kisfiam :)
152. Barbisbukta (válaszként erre: 149. - Zia31)
2011. júl. 21. 21:43

Köszönöm szépen az együttérzést! :)


Sajnálom, hogy neked is meg kellett tapasztalnod... És teljesen igazad van!!! Lassan már mindenhol kevés a fizetés, ahol tisztességes munkát végez az ember.. de ez nem ok arra, hogy így viselkedjenek a betegekkel.



Többször eszembe jut a kedves nővér, aki segítőkész, kedves volt.. és tudom, hogy nem azért mert remélte kap majd egy kis pénzt.. Nem jópofizott, hanem átérezte a betegek fájdalmát, örömét.. és azt tette, ami a dolga lenne egy olyan embernek, aki elvállalja, hogy másokkal törődik a munkája során.

Aki csak mogorva, érzéketlen, embertelen tud lenni másokkal, az véleményem szerint menjen el egy gyárba dolgozni.. ha meg kiégett, pihenje ki magát, váltson pályát.. vagy keresse meg a kiutat...

A Dada se hagyhatja egésznap kakis pelusba a gyereket csak azért mert kiégett már.. Attól még neki ugyanúgy törődni kell velük, ahogy a nővéreknek is ugyan úgy kéne törődni mindenkivel, mint az elején tette.. és ahogy elvárható lehetne.

Ezeknek a dolgoknak valóban közük nincs a "hercegnői elvárásokhoz"...

151. erikpipi (válaszként erre: 144. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 21. 21:38

Minden kórháznak megvan a maga belső protokollja, a szerint működik.

"de nem hiszem, hogy a szülésznők olyan lelkesen végeznék a nővérkék munkáját. "


2006 ban császároztak, azóta szinte minden évben volt valami nőgyógyászati problémám, és nem változott gárda. Ha annyira nem szeretnék, már rég nem lennének ott.


Tőled is megkérdezem, mert nem értem:A szülésznőknek mi a megalázó a nővéri munkában? Ugyan úgy bejött a 70 éves nénihez éjszaka műtét után, simogatta a homlokát, tartotta a vesetálat, és simogatta közben a kezét. Ugyan úgy leült az águnk szélére és beszélgettünk. Ugyan, úgy ahogy egy szülő nővel is teszi.

A munka nem megalázó, főleg, ha az emberben van empátia. Ők ezt a munkát választották, ezt szeretik. Ha nem így lenne, mennének biztosítást kötni. Az milyen megalázó lenne egy szülésznőnek.

150. zia31 (válaszként erre: 148. - Bettike2007)
2011. júl. 21. 21:37
más szülés után kimenni...és más vetélés után.Tapasztaltam mindkettőt
149. zia31
2011. júl. 21. 21:33
Szia Barbisbukta.Igen,fiatal vagy...de a fájdalom,20,30,40 évesen is fájdalom.Ha nem is ez volt a célod,én akkor is együtt érzek veled.Mikor 2009 áprilisában elvetéltemm 11hetesen megtapasztaltam én is az eü embertelenségét...mert semmi más nem hiányzik,csak dolgozói emberség.Ja,h. kevés a fizetés?Máshol is...és ha így végzed a munkád,lapát.
148. bettike2007 (válaszként erre: 144. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 21. 21:27
és én effektíven egyedül mentem ki szülés után a kajámért a hűtőhöz a folyosó másik végére,ebben nem hazudott semmit amit leírt,nem védem Isten őrizz,de nem mondott olyat ami nem igaz.
147. bettike2007 (válaszként erre: 144. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 21. 21:25
igen magunknak kell cserélni,de nem megerőltető.Az ebédet behozzák tálcán,de kivinni nekünk kellett a kocsira.
146. bettike2007 (válaszként erre: 144. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 21. 21:24
Itt valóban szülésznők vannak az osztályokon nincsenek külön nővérek,de tanulók időnként igen.Igaz ezt nem tudhattad,és meg lehetett volna szépen is fogalmazni neked.
2011. júl. 21. 21:19

Ilyen is és olyan is van...

Felesleges ezen civakodni szerintem lányok!

mindenki a saját tapasztalataiból indul ki, aki jókat tapasztalt pici elfogultabb afelé.. aki csak rosszat, az természetesen úgy gondolja jó ideig, hogy az egész magyar egészségügy egy nagy szar.

Életemben most először voltam kórházban! Ez volt az első kórházi élményem... a cikk után gondolom mondanom sem kell, hogy szörnyű emlék még ma is.. pedig már eltelt lassan 2 hónap... de van hogy rémálmomból riadok fel.. álmomban a nővérek bántanak.. Nem kellemes.

Ennek ellenére tudom, hogy vannak nagyon jó orvosaink és nővéreink még ma is! Viszont félek, hogy ne sokáig..

És bár ők vannak, nehéz kifogni őket.. és ettől függeltelnül sajna a magyar egészségügy egy szar.. Tetszik nem tetszik.. Szerintem!!


És én is úgy gondolom, hogy az ágynemű cserének alapnak kéne lennie. Ő neki ez a munkája.. amikor én egy 1 évesre vigyázok valahol 12 órában, alap, hogy nem napi 1 szer cserélem le a pelenkáját, mert ez is része a munkámnak!! Ez csak egy hasonlat.. de persze a történetnek nem ez volt a legdurvább része(bár nagyon mélyen megérintett, mert amúgy is nagyon rossz állapotban voltam lelkileg, én nem vártam sajnálatot.. együttérzést se.. hisz tudom milliónyi ilyen esettel találkoznak. Szimplán emberi bánásmódot reméltem, amibe beletartozik, hogy egy ilyen megrázkódtatás után legalább ne kelljen visszafeküdnöm abba az ágyba amibe a műtét után több liter vér távozott belőlem az ágyneműbe..)..

Ez az én véleményem erről.

144. urbanszkyviki (válaszként erre: 124. - Jozsi.38)
2011. júl. 21. 21:14

Ne haragudj, de honnan a fenéből szívtam volna ki, hogy ahol te laksz, olyan különleges kórház működik, hogy szülésznők végzik a nővérek, csecsemősök és a tanulók munkáját is???????

És nem tudom, ki hogy van vele, de nem hiszem, hogy a szülésznők olyan lelkesen végeznék a nővérkék munkáját. Másrészről pedig igencsak szívás lehetett abban a kórházban eltölteni a szülés utáni napokat, ha még ágyazni is kerek perec, nektek kellett magatoknak. Akkor mi a fenének vannak ott dolgozó emberek? Netán az ebédet is ti vittétek magatoknak?

Bocsi, de szavaidban igencsak kételkedek.

Tudom, minden kórház más, de nekem ne beszélje be senki, hogy a nővérkék csak "nevetgélni" járnak oda. Nálunk pl. ki sem engedtek kelni az ágyban egyedül szülés után. A nővérkék ott voltak. Lepedő cserére is szóltunk, hogy mi a teendő, jöttek, csinálták, és letoltak, ha nekünk jutott volna eszünkbe. Ki volt készítve, igen, de nem nekünk szabadott hozzányúlni. És mellette ott volt a hálóinges kocsi, na az már tényleg a mi dolgunk volt. Akkor cserélhettük le a hálóinget, amikor csak akartuk. Ha kevés volt, mert volt olyan is, akkor szóltak, hogy úgy járjon az agyunk. És szerintem az ilyen és hasonló dolgokat igenis el lehet várni egy ilyen intézményben, mert ez nem a hercegnő csoportba tartozik.

És persze dolgoznak az osztályokon egészségügyis növendékek is, akik képviselik a "nagyon rendes" csoportot. Ők még nem égtek ki, ha valaki kifog ilyen embert, akkor azzal jobban járhat.

143. ageeeka
2011. júl. 21. 20:41
Na azért vannak kivételek! Az intenzív osztályon ahol az én kislányom feküdt 5 gyerek volt és 4 nővérke! Szóval nem szakadtak bele a rengeteg melóba, ennek ellenére volt arra példa nem egyszer, hogy NEM TALÁLTAM nővért amikor szükség volt rá, mert éppen bandába verődve cigiztek meg ki tudja még mit! Arról nem beszélve, hogy olyan ápolásban volt részünk, hogy az kritikán aluli és nem megengedhető a kis beteg gyerekek között!!!
142. erikpipi (válaszként erre: 141. - Ada*)
2011. júl. 21. 20:20

De mi mindent? Mint írtam, hozzánk a kórházba kizárólag szülésznőket vesznek fel. Forgásban dolgoznak, a nőgyógyászat és a szülészet között, pont azért hogy a munka változatos legyen, és ne égjenek ki idő előtt. Ezért nem értem neked mi a gáz? Nekik ez így jó, és szeretik. Egy haránt lepedő lecserélése 10 másodperc.


Tényleg írd már le mi a megalázó? megköszönném.

141. Ada* (válaszként erre: 140. - Erikpipi)
2011. júl. 21. 18:59
Nem az gáz!!! Hanem hogy mindent nekik kell megcsinálni! Ha lehet ne forgasd ki a szavaimat!
140. erikpipi (válaszként erre: 135. - Ada*)
2011. júl. 21. 17:11

MI? Az, hogy kicseréli az ágyneműd? Amikor berakja az infúziót, katétert? Amikor műtét után kikísér a fürdőbe, vagy odaviszi neked az ebédet, reggelit? Ez a munkájához tartozik, és szívesen elvégzi. Ezek nem megalázó feladatok. Más helyen is dolgozhatnának de egyik sem teszi. saját bevallásuk szerint is így sokkal jobb, legalább változatos a munkájuk, nem égnek ki.

Nem értem mit tartasz gáznak. Ez szerinted kinek a feladata lenne? ? Mert a szakápoló is legalább annyit tanult, mégis megcsinálja, ugyan ezt. Ez beletartozik a munkakörébe. :)

139. bettike2007 (válaszként erre: 126. - Last)
2011. júl. 21. 16:26
nem cserélnek ágyneműt,de ez szerintem nem akkora probléma,kinn vannak a lepedők a folyosón és akkor cseréljük amikor jólesik.
138. Ami. (válaszként erre: 130. - Szimbamacska1)
2011. júl. 21. 15:35

Szerintem meg repüljenek fel:)

És nyilván nem arról beszélünk,amikor valaki odaadóan végzi a munkáját természetesen megértük,ha nem jut mindenre ideje.Arról van szó,amikor mit sem törődve a körülményekkel,és az emberekkel,beülnek a kis szobájukba sorozatot nézni,meg trécselni.Az háborít fel...és az országban több pénzt kéne szánni az egészségügyre,és akkor talán mindenki megfelelő bánásmódot kapna,mert senki nem szakadna szét.

137. 625b4da9ec (válaszként erre: 134. - Ada*)
2011. júl. 21. 08:58

Ha te nem úgy állsz hozzá, akkor ne vedd magadra!


Nagyon sok páciens van, aki "nekem jár, mindenki más le van sajnálva" hozzáállású. Én erre reagáltam.


Részemről is lezárva a téma!

136. Ada* (válaszként erre: 127. - Ami.)
2011. júl. 21. 08:56
Szerintem tényleg totál elbeszélünk egymás mellett! Én azt mondtam hogy királynői ellátásban legyen részem. Nem volt és nem is olyan nő vagyok. Úgyhogy szeretném ha nem lenne kiforgatna amit mondok.
135. Ada* (válaszként erre: 131. - Erikpipi)
2011. júl. 21. 08:53
Értem. Nálunk nem. Itt mindenki mást csinál. Persze bizti vannak olyan kórházak ahol a szülésznők csinálnak mindent. Az elég gáz!
134. Ada* (válaszként erre: 133. - 625b4da9ec)
2011. júl. 21. 08:52
A királynői hozzászólást nem én hoztam fel! Abszolút nem úgy állok hozzá. A barátnőm sem úgy állt hozzá és mégis hagyták meghalni úgy a kórházban hogy a nővérkék közben púderezték magukat! Szóval nem a betegekkel van mindig a probléma. Részemről a téma lezárva!
133. 625b4da9ec (válaszként erre: 134. - Ada*)
2011. júl. 21. 07:27

Nem fogják (és ezt nem bántásból írom!)!!

Viszont amíg ilyen hozzáállással vannak a betegek, addig ne csodálkozzunk, hogy vannak "bunkó" eü dolgozók!!

AZ "ennyi pénzért" magánklinikára kell menni!

132. jozsi.38 (válaszként erre: 130. - Szimbamacska1)
2011. júl. 21. 06:20
végre érti valaki amit írok :)
131. erikpipi (válaszként erre: 132. - Ada*)
2011. júl. 20. 22:06

A mi kórházunkban is kizárólag szülésznők dolgoznak, s váltva vannak a szülészet, és nőgyógyászat között forgásban. És bizony mindent ők csinálnak, ágyat húznak, ételt osztanak.

Ők az ápolók.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook