Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
50789. anonim27 (válaszként erre: 50788. - Timi9610)
2022. jan. 3. 14:16

Nézd itt meg tudod nézni a méreteket kb mi a normál, nyílván ez egy átlag:


[link]

50788. Timi9610 (válaszként erre: 50787. - Anonim27)
2022. jan. 3. 14:12

Kérdeztem a dokit, de kitért a válasz elől azt mondta a pontos adatot hogy hány hetes vagyok pontosan és mikor fog születni a 12hetes UH-n fogják megállapítani.

Elvileg most szerdán lesz meg a 11hét , szóval jövőhét végén lenne a következő UH-n a sor.

50787. anonim27 (válaszként erre: 50786. - Timi9610)
2022. jan. 3. 13:59
Mit mondott a doki normál méretnek felel meg? Én egy czeizel táblázat alapján szoktam nézni mi a normális, a 8+2 naposra 19 mm CRL-t ír, a 11 mm pedig 7+1nek felel meg. Azóta nem voltál?
50786. Timi9610
2022. jan. 3. 13:55

Sziasztok,

Lehet páran még emlékeztek rám, májusban volt missed ab-om. Akkor úgy láttam jónak hogy teljesen elzárom magam minden olyan csoporttól, hír forrástól ami ezzel a témával foglalkozik. Úgy gondoltam így könyebb lesz továbblépni, és igazából úgy érzem sikerült is. (Amennyire lehet)

Azonban most szükségem lenne a segítségetekre, véleményetekre, tapasztalatotokra.

Novemberbe pozitív tesztet produkáltam, már megvolt az első UH-is ami igazolta a terhességet. Sajnos ez a terhesség se indult zökkenőmentesen, jött a barnazas de szerencsére nem több , kaptam progneszteront azóta nem jelentkezett. (Hálistennek)

De a múlt tapasztalatai miatt nem akartam túl korán bele élni magam, így csak előző hét pénteken jutottam el a Védőnőhöz aki említette a kötelező és térítés ellenébe vegezendő vizsgálatokat.

A héten töltöm a 11hetet menzesz szerint így már nem igazán kapok sehol időpontot kombinált tesztre. Arra lenne kiváncsi hogy a kötelező UH és vérvétel miben tér el a fizetős kombinált tesztől ?

Illetve a menzesz szerinti 8 hét illetve 2 napos terhességem idején a CRL értéke : 11mm volt , ez normálisnak számít ?


Előre is köszönöm a segítséget!

50785. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50783. - Catlover04)
2021. dec. 28. 19:22

Ebben nehéz tanácsot adni. Én beadattam mindhármat már, pont a vizsgálatok miatt, hogy ne legyen akadály. Lombikozunk. A lombikos dokik is nagyon pártolják az oltást, sokan terhesek lesznek oltás után is. Az lényeges, hogy akkor adasd be, mikor biztos, hogy még terhesség nem kezdődött el, ezért legjobb menszesz alatt. :)

Nekem nem befolyásolt semmit,de van aki érzékenyebb rá, szóval emiatt nehéz tanácsot adni

50784. vyca82 (válaszként erre: 50783. - Catlover04)
2021. dec. 27. 07:39
Én tiltakoztam az oltás ellen, de két missed abom volt az egyik még covid előtt. Aztán mikor betöltöttem a 12 hetet elkezdtem őrlődni rajt. Végül beadattam a két oltást. Ez egy nehéz döntés ma sem tudom jól tettem - e vagy sem, de a baba rendben van.
50783. catlover04
2021. dec. 26. 20:28
Sziasztok! Ti mit gondoltok van köze egy elhalt terhességnek a covidhoz vagy az oltásokhoz? Nekem a dokim azt mondta h az elmúlt 2 évben annyi vetélése volt a betegeinek mint az előtti 7 èvben összesen és h a covidnak köze van hozzá. Ti beoltattátok magatok? Félek h az oltás is kihatással van erre. Nemrég volt egy missed ab-om. 6 hetesen elhalt a magzat:( Most gondolkozok beadassam-e a harmadik oltást, mert ugye ez a kettő nem sokáig lesz érvényes, le fognak járni a kártyák, akkor meg ha vizsgálatra kell menni, mindig kell negatív teszt? De mivan ha meg az oltás miatt nem fog összejönni a következő baba? De ha meg nem oltatom be magam és terhesen kapom el a covidot az is gáz. Nem tudom mi legyen… Ti hogy vagytok ezzel?
50782. vyca82
2021. dec. 24. 10:00
Békés boldog karácsonyt kívánok nektek és ha az idén már nem is de jövőre mindenkinek sikerüljön a baba projekt szívből kívánom 🥰🍀❄️
50781. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50780. - Anonim27)
2021. dec. 22. 20:47
De csodálatos hír, így karácsonyra!
50780. anonim27
2021. dec. 22. 14:37

Sziasztok :)

Ma voltam uh-n, 6+2 napos vagyok, volt embrió, és volt szívhang is <3 CRL 4 mm.

Eszméletlen érzés volt hallani, én még egyik babámmal se jutottam idáig hogy legyen szívhang, csodás volt. <3

Remélem minden rendben lesz mostmár <3

50779. vyca82 (válaszként erre: 50778. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 22. 09:36
Szívből kívánom én is nektek 🍀❤️🥰
50778. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50777. - Kyara84)
2021. dec. 22. 09:12

Én is most hagytam el , illetve minimalizáltam a cukrot.

Első lombik volt csak sima IVF, mert egyikünk se volt semmi eltérés. Kár, hogy legalább a 4-ből 2 petesejtet nem próbáltak ICSI-vel, hiába, a protokoll mindenek felett, de igaziból meglepòdött a doki is az embriológus is, hogy nem lett semmi.

Következő februári menszesszel indulhat gondolom. Az azért jó, merz akkor jövő karácsonykor már baba, sőt két kisbaba is, ki tudja, lesz a fa alatt. 😄

Ezt kívánom mindenkinek karácsonyra, aki még várakozik és a babásoknak sok örömet a gyermekben!

50777. Kyara84 (válaszként erre: 50775. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 22. 08:02
Nektek akkor az első lombik milyen eljárással volt?😮 mert nekünk kezdetektől ICSI-vel történt. Nálunk meg a férjemnek megjött a hormon eredménye ahol jött ki eltérés amennyivel alacsonyabb a határértèktől a tesztoszteron szintje annyival magasabb a prolaktin szintje.Első körben a doki életmódvàltást javasolt meg hogy a has körtérfogatot csökkenteni kell, ha nem javul az érték akkor gyógyszer kell. A tenyésztés eredményét még várjuk. Nekem a nagy labor vérvétel+vizelet értékem így a covid után tökéletes lett még a TSH-m is 1,7 😮, a cukor éhgyomori 4,1 🙂. A koleszterin magasabb kicsivel de az mindig magasabb 😊 de nem nagy az eltérés. Így most életmódot váltunk így karácsony előtt 😁 no szénhidrát 😀.
50776. Fauna10 (válaszként erre: 50775. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 21. 17:14
Nahát, én még ilyet nem is hallottam... Durva mik vannak. De legalább van egy kis kapaszkodó. Egy lehetőség, és a remény, hogy majd most sikerülni fog, mert végre tudjuk mit kell tenni, mi a baj. Nagyon szorítok hogy most sikerüljön nektek! A következő lombik mikor lesz előreláthatólag?
50775. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50774. - Kyara84)
2021. dec. 20. 16:29

Úgy, hogy a lombiknál a 4 petesejtemből egy sem volt hajlandó megtermékenyülni és végülis természetes úton a vetélés óta is ezt játsszuk, a lombik alapján valószínű, hogy a megtermékenyítésnél van a gond. Azt mondta a doki, hogy nem tudni az okát ennek, az is lehet sajnos, hogy a kettőnk sejtjeinek a kölcsönhatása ilyen. És, hogy 100ból kb 5 párnál figyelhető meg ez a probléma, hogy egyszerűen nem jut be a spermium a petesejtbe. Az látszott a lombikos megtermékenyítés kapcsán, hogy kötődni tudtak a spermiumok,tehát HBA teszt külön nem kell. Még DNS fragm.eredményre várunk, de nem hiszem, hogy ott gond lenne, mert a mennyiség, motilitás nagyon jók a páromnál.

Arra is gondolok, hogy ez tényleg pszichésen is kialakulhat, annyira félek belül egy újabb vetéléstől.

Ettől függetlenül azt mondta a doki, hogy bármikor megérhet egy olyan petesejt, amit meg lehet termékenyíteni akár természetes úton is. Meg hát ugye a korom, de nem mondta egyértelműen, hogy csak az okozhatja ezt a problémát. Semmit nem tudtunk kimutatni egyébként nálam, IR-t 2x is nézettem, szerintem nem az igazi, de a doki szerint nincs vele gond, és hogy az sem okozza ezt tipikusan. Azért igyekszek IR diéta szerint étkezni, mert az csak használhat. A Doki mediterrán diétat javasolt, halak, saláta, teljes kiőrlésű cuccok. Meg a Q10 ami javíthatja a petesejtek minőségét. Az ő java, slatára, pycnogerolt, remélem jól írom, fenyőfakéregkivonatot vettem, hogy az állítólag egy jófajta q10-et tartalmaz, de már kezdem elveszteni a fonalat a sok vitamin között.

A lényeg, hogy a következő lombik ICSI-vel lesz, hogy a megtermékenyítést is a biológus végzi el a 2 sejttel, de persze az így sem biztos, hogy kifejlődik-e beültethető embrió. De azért szeretnék bízni benne, hogy a beültestésig eljutok, annyira jó lenne újra terhes lenni. :)

Most meg már karácsonykor tesztelhetném ezt a hónapot ..., de lehet, nem merem.

50774. Kyara84 (válaszként erre: 50766. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 20. 13:58
Ez hogy derült ki nálad?
50773. RozsaRami (válaszként erre: 50764. - Kyara84)
2021. dec. 16. 09:23
Én is veled vagyok és Csipkerózsikával... Sajnos még mi is ketten leszünk karikor... ez már a 3. év.. ez az év 2 rosszal zárul....(egy tavasszal, egy kémiai pedig október) Mondjuk előző években még ennyi sem volt... :(
50772. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50771. - Csillagtök)
2021. dec. 16. 09:09
Igen, elég sokára van hozzá időpont, remélem addigra babás leszel 😊
50771. csillagtök (válaszként erre: 50769. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 15. 21:31
Köszi 🙂 remlett, hogy Te voltál nála. Február 22-re kaptam időpontot 😝
50770. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50765. - Catlover04)
2021. dec. 15. 11:08

Nagyon sajnálom a missed ab-ot! 😥😥😢

Kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

50769. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50767. - Csillagtök)
2021. dec. 15. 11:06
Igen, én hozzá járok a lombik miatt,épp tegnap voltam nála:) nagyon jó orvos szerintem és kedves is. Szerintem érdemes elmenned hozzá.
50768. anonim27 (válaszként erre: 50762. - Anonim27)
2021. dec. 15. 10:17
Na én jövőhéten megyek dokihoz, 22.-én :) 6+2 leszek akkor, szerintetek láthat már valamit, lehet esetleg szívhang is?:)
50767. csillagtök (válaszként erre: 50759. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 15. 09:16

En is mostanában megint el vagyok sokszor keseredve, lassan 1,5 év. Ok, volt már 2x pozi tesztem de ugye nem lett belőle baba. Az talán vigasztal, hogy már van egy lányom és miatta lesz jó a karácsony 🌲 meg ha a covid is úgy akarja, megint elutazunk Ciprusra. De azért nem adom fel.

Elkezdek járni akupunktúrás kezelésre és el akarok menni másik nodokihoz, dr Vesztergom Dórára gondoltam, ő pont itt rendel tőlünk 3 percre. Meg hallottam róla jókat és endokrinológus is. Ismeri valaki?

50766. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50764. - Kyara84)
2021. dec. 15. 09:16

Kedves Kyara! Igen, ez nagyon nehéz.

Tegnap megtudtam a dokimtól, hogy túl kemények a petesejtjeim, vagyis a rajta lévő burok, a spermium nem tud áthatolni rajta. Ezért majd ICSI lesz következő alkalommal. Valahogy mégis szomorú vagyok most emiatt, hiába biztatnak majd, hogy ICSI-vel sikerül.

Mediterrán diétát javasolt még a doki, sok hal, zöldség és olivaolaj :)

50765. catlover04
2021. dec. 14. 17:30
Sziasztok! Tényleg úgy van h akihez magánba jársz vizsgálatra, közellátásban nem vizsgálhat meg? Ha épp ő van ügyeletben szülésnél, akkor azt levezetheti? Közellátásba járhatok terhesgondozásra ugyanahhoz a dokihoz vagy ott is épp ahhoz kell jàrni aki rendel? Múlt héten volt nekem is egy missed ab, 6. Hétben elhalt a baba:( Magánban van egy jó dokim, de azt mondta ő nem csinálhatja meg a missed ab ot. Ha megint összejönne egy baba akkor ő már nem is vizsgálhat közellátásban? Nem járhatoj hozzá terhesgondozásra? Elôre is köszi :)
50764. Kyara84 (válaszként erre: 50761. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 14. 16:58
Sziasztok!Jól vagyok és átérzem amit írsz. Azt hittem én is hogy talán most lesz egy pozi tesztem de nem lett óramű pontosággal így a covid után is megjött 😔. Sajnos sokadik karácsony már ez ahol még mindig csak kettesben vagyunk. Csütörtökön megy a férjem vissza az andrológushoz hogy megcsinálja az elmaradt vérvételt. Ez az év se a mi évünk volt 😔.
50763. vyca82 (válaszként erre: 50761. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 14. 09:01
Nappal szépen alszik, viszonylag jó baba az éjszakáink első fele borzalmas de utána reggelig alszik. Tegnap kiszedték a varrataimat, kicsit jobb de egy ponton mindig nagyon beszúr. A nagyok imádják bár a kamaszom most náthás úgyhogy maszkban van itthon ha kijön a szobájából. A nagy fiam kB beleszeretett ő vasárnap látta előszőr élőben. A nagylányom is imádja mindig ő az első ha hazaér melóból,igaz hazaérkezésünk pillanatában karambolozott, de csak az autója sérült hálisten.
50762. anonim27 (válaszként erre: 50761. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 14. 08:37

Holnap egyeztetek vele, hogy akkor pontosan melyik nap lesz, mert idén még rak be egy rendelési napot, ahova majd beoszt :)

Tehát vagy karácsony előtt, vagy 2 ünnep közt megyek, megírom majd :)


Tünetek: cici feszülés, néha hányinger, néha feljön a savam, sokat pisilek, kb ennyi :)


Ma csináltam egy digitális clearbluet, mert az előző terhességnél 5+4 naposan csináltam és 2-3 hetet írt foganásnak, és sejtettem hogy baj van mert 3+ kellett volna lennie.


Most 5+1 vagyok és 3+ írt ki a teszt, szóval bizakodó vagyok *-*

50761. Csipkerózsika2 (válaszként erre: 50760. - Vyca82)
2021. dec. 14. 08:10

Köszi, Vyca! Jobban vagy? Milyen a pici? Keveset alszol? A nagyok, hogy fogadták?


Anonym, mi újság, mikor mész dokihoz?


Kyara, hogy vagy?

50760. vyca82 (válaszként erre: 50759. - Csipkerózsika2)
2021. dec. 14. 06:48
És milyen gyorsan futnak ilyenkor a hónapok 😔 tudom, átérzem. De a barátnőid azért nem értik mert nem jártak ebben a cipőben. Próbáld magad lekötni valamivel nem egyszerű tudom ha rá stresszelsz még rosszabb mert ölöd a progi szinted. Kitartás 🍀
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook