Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az én(?!) házasom fórum

Az én(?!) házasom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én(?!) házasom

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. ápr. 3. 12:16

Ez volt az egész önző része hogy gondoljon magára, a saját jövőjére.


Én egy emberrel értettem még itt egyet, józsival.

Aki megírta, hogy az a 17 év, bizony 17 év, és mikor ő még javában éli a világát, az a férfi már idős lesz.


De akárki akármit mond, ( ez csak az én egyéni véleményem ) a lány közel egy idős velem, fiatal, és szerelmes. 2 éve csinálja már ezt, ezek után bizony elég nehéz lesz elengedni azt a számára gyönyörű 2 évet.

Bár, lehet hogy tényleg hasznos lenne.

20. klenca
2011. ápr. 3. 12:06
levél ment priviben:)
2011. ápr. 3. 12:00

igen, egy szerelmes nőnek mondhatsz amit akarsz... de mivel emberből van ő is, tud dönteni. és igen, tudom, h nehéz lenne (látszólag ok nélkül) végetvetni ennek a kapcsolatnak, de a saját maga önértékelése és a jövője miatt szerintem érdemes lenne kitépni a szívéből egy kis darabot. nem könnyű, semmilyen döntés sem könnyű. de hosszútávon gyümölcsöző lehet. másrészt meg igaz, minden út út, minden út jó út, csak nem mindegy, h ugyanazt a célt, a boldogságot, a kölcsönös és tisztességes életet mennyire kanyargósan érjük el. mindenképpen tanulsz majd valamit, kedves cikkíró. az, h milyen tapasztalásokat élsz meg, rajtad múlik, a te döntéseiden. és ehhez nyilván el kell érni egy pontig, egy életkorig, egy szituációig.

és h ne a más tollával ékeskedjek, ezek csak részben az én gondolataim, a férjem mondta ezt egyszer egy másik, hasonló cikk kapcsán. nem hoxás cikk volt, de itt is van sok ilyen fórum.

semmivel sem nehezebb okosnak lenni, mint felelőtlennek :)

és itt messze nem a másoknak okozott (lelki)károkról beszélek. hanem a Te saját életedről.

2011. ápr. 3. 11:50
Bizonyos szempontól Briginek is igaza van.
2011. ápr. 3. 11:45

Kedves Brigi ez maga volt a nyers igazság, és nemmondom hogy nincs igazad mert igazad van.


De ezt mondhatod egy szerelmes nőnek...úgyis ő fogja majd megtapasztalni, mi hiába is írunk akármit.

16. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Birgi74)
2011. ápr. 3. 11:42
Ehhez már nem tudok semmit hozzáfűzni, és teljesen egyetértek.
2011. ápr. 3. 11:30

nem ítéllek el, de nem helyeslem. neki kényelmes, kétfelől kap jót, tőled szerelmet, izgalmat, otthon a biztosnágot, kényelmet és hosszú ideje tartó (ki tudja tényleg olyan rossz) kapcsolatot a gyermekei anyjától. megalázó ez mindkettőtöknek. szerintem. nem a férfinak, hanem neked és a feleségnek.

nem értek egyet azzal, h nem tehetsz róla, mert valóban nem te kezdeményeztél, de nálam a nős, vagy kapcsolatban élő férfi mindig is tabu volt. és 17 évvel idősebb. ez nem bűn, nem rossz, de írtad, h egy mondatból mindig "levágott" mindent, amit mondani akartál. persze. hiszen te 21, ő meg +17 éves érett, tapasztalt ember volt már akkor is. ezzel sok fiatal lányt el lehet kábítani. ne haragudj, h ezt írom, de leírtad a sztoridat és vállaltad azt, h kapsz ilyet is olyat is. az, h ő az évei folytán ráérzett dolgokra, nem azt mutatja szerintem, h mennyire jó veled, vagy mennyire okos, vagy mennyire egy hullámhosszon vagytok. egyszerűen csak tény, h többet élt. miért kalamolt, csetelgetett a neten? biztosan igaz, h nincs minden rendben otthon, de véleményem szerint, biármi oka van is eg ykapcsolatban az elhidegülésnek, első és második körben a megoldás a cél... sokan vannak, akik az újat választják, különösen az 50 körüli férfiak. de a probláma nem lesz megoldva, csak elodázva. és persze, h veled jól érzi magát, veled nem a gyerekekről, nem a napi gondokról, nem az anyagiakról kell beszélgetnie. szárnyalhat, mutathat bármit. neked, a fiatal lánynak. azért legyél óvatos. a keresztapám kilépett a házasságából, nem az első nőügye miatt, de akkorra lettek a gyermekeik akkorák, h ő "bűntudat nélkül" otthagyhatta őket... az új feleség két évvel fiatalabb, mint a lánya, és van egy 3éves kislányuk. a keresztapám boldogtalan, újra csak azokkal a problémákkal kell megbírkóznia, mint rég, csak 20 évvel idősebben, kevesebb kedvvel, kevesebb lelkesedéssel, és egy olyan nővel, aki a fiatal kora ellenére, vagy éppen azért zsarnok lett. talán fél, h őt is otthagyják? kívánom neked, h úgy alakuljanak a dolgaitok, ahogy mindenkinek a legjobb. de a sunyiságot nem tudom elnézni. tiszta vizet a pohárba, aztán meglátjátok, h tényleg olyan jó-e... ja, ha nem jó, és a feleség is kiadja az útját, és két szék között a pad alá? szerintem a legtöbb férfi ezért nem válik, hanem sunyizik. legyél boldog! de tényleg!

2011. ápr. 3. 11:27

Ne ítéljetek el senkit sem.

Amondó vagyok, ebben az egész háromszögben mindenki hibás egy kicsit. Nem rossz értelemben mondom.


Mindenkit meglehetne kövezni valamiért de nem érdemes ugyanis mindannyian emberek akik vágynak valamire, jelen esetben szeretetre.


Megoldást kellene találni, olyant ami mindenkinek jó lenne.


Na ez a nagyon nehéz.

2011. ápr. 3. 11:25
én azt gondolom kívülállóként könnyű tanácsokat, és bírálatokat osztogatni. igazán csak az tudhatja aki ebbe a cipőbe van. szerintem a kor nem bír akkora jelentőséggel. ez azonban csak az én véleményem
12. krisztinucika (válaszként erre: 10. - 3232b7bb0b)
2011. ápr. 3. 11:23
Miért mindenki a nőt ítéli el? Miért nem a férjet? Miért a szerető alázza meg a feleséget? Szerintem a saját férje alázza meg őt. Minden férfi szívesen vállal egyéjszakás kalandokat a szerető család mellett, de aki 2 éven keresztül ugyanoda jár "kalandozni" annak otthon csakugyan nincs rendben az élete. És ezt a feleség mindig érzi, még akkor is, ha nem akarja tudomásul venni.
2011. ápr. 3. 11:14
donts ahogy a szived diktalja de,ne felejts el hogy 17 evvel idosebb omar venember lessz es temeg az eleted tetopontjan,akkor majd te leszel abban a helyzetben mint o most,,mindamellet van ket gyereke es emiatt sok kellemetlenseged adodhat,van fiatal es fuggetlen ferfi eleg a vilagban akivel boldog lehetnel,nem fontos egy serultet apolgatni egy eleten keresztul.
2011. ápr. 3. 11:07

A válás lenne a megoldás, de nem a harmadik fél miatt. De ha már ott van a harmadik fél...akkor a feleségnek milyen megalázó lehet, hogy ahelyett, hogy elválnak máshol keresi az ura a boldogságot? Tiszta lappal mennének szét és nem lenne a feleség sem megalázva és ő is keresgélhetne egy szerető férfit magának.

Az meg, hogy a szerelem nagy úr, kár tagadni, ha lejön a szemünk elé a rózsaszín köd...de ha emiatt azt nem is akarod tudomásul venni, hogy ha nős, akkor hagyd békén, mondhat bármit, milyen rossz a házassága, akkor legalább magadat néznéd: nem fog miattad elválni, valószínűleg azért, mert nem olyan rossz a helyzet, mint ahogy azt előadta neked. Ezért nem lehet köztük szó válásról. A pasi egyszerűen csak kalandozik és neki ez nagyon is megfelel.

2011. ápr. 3. 11:04

Most sokan mondhatnák hogy hú nemszégyelled magad te ribi blablabla...


Na ez azért nem így működik.


Ha két ember közt nemműködik már szinte semmi, természetes hogy mindketten kikacsingatnak, ami viszont a gyerekeknek nemjó.


Nemlenne egyszerűbb, ha kilépne a házasságból?

Persze könnyű ezt mondani tudom.


Légy türelmes és megértő, akármennyire is fáj, neki ott vannak a kötelességei is. A gyermekei.

Lehetséges hogy idővel majd tényleg csak a tiéd lesz a szíve, és én ezt kívánom szívből neked!


Végezetül: az ember szívét nemlehet irányítani, aki téged ezért megkövez, az először maga körül kezdjen el sepergetni...

8. huanita80 (válaszként erre: 6. - Syria)
2011. ápr. 3. 10:57
Igazad van ha rossz a házassága mért nem vált el azért mert rossz????Mért egy másik nő miatt kell????
2011. ápr. 3. 10:55

Hát nem irigyellek hogy pont így talált meg a szerelem!Már írták lehet hogy csak neked mondja ezt,otthon meg okés minden csak kalandra vágyik ami nem szép dolog!De lehet hogy igaz,hogy otthon nincs semmi kettejük között,már rég kihült,oda fér be csak egy harmadik is!Akkor viszont érdemes várni rá,de nem túl sokáig,ha téged akar lépjen!én válaszút elé állitanám ha már így egymásba szerettünk.A gyerekek miatt nem lehet valakivel eggyütt élni akit nem szeretünk és csak civakodás van,senkinek nem jó az!

Egy ismerősöm 5 évet várt egy házasemberre aki azt mondta őt szereti,de a gyereket sajnálja otthagyni!Rossz házasságba élni,mikor csak ez az egy életünk van és mindenki a boldogságot keresi???Mért jó?Utána még egy házasembert talált aki szintén nem vált el miatta....Pár ilyet már láttam,az a tapasztalat hogy nem hagyják ott a családot mert nem túl etikus...pedig mi fontosabb mint a saját boldogságunk?Semmi talán...

Igazán tanácsot nem tudok adni,várj valamennyit kiforrja magát,mi lesz,de ne évekig,mert akkor csak szerető vagy neki.....sok sikert.

6. syria (válaszként erre: 3. - 3232b7bb0b)
2011. ápr. 3. 10:46

Nagyon jól megfogalmaztad.


Sajnos mindig voltak és lesznek nők, akik belemennek családos férfiakkal való viszonyba.

Nem tudom elképzelni, hogy valamilyen szinten ne volna bántó, kényelmetlen az ilyen kapcsolat egy vagy több résztvevőnek.


Azt is nehezen értem meg, ha egy házasság valamiért megromlott, miért nem a válás a megoldás, miért a kétfelé élést választják oly sokan.

2011. ápr. 3. 10:42
Élvezd ki az élet minden percét.Ne foglalkozz más mit mond,csak azt tedd ami neked jó!Miért kell mindig valakinek,vagy valaminek megfelelni?Felelj meg csak magadnak.Hidd el ha az egyik fél kifele kacsingat egy házasságból,ott már rég nem stimmel valami.Csak sokan ezt nem merik bevallani.Pedig ez az eg kis rövid életünk van,amit mi magunk teszünk boldoggá,vagy boldogtalanná.Kívánom hogy te légy nagyon boldog!!!!
2011. ápr. 3. 10:40

Szia, én sem ítélkezem, ám:

ha már 2 éve van ez...és romokban a házassága...akkor miért nem válik?! (Tőled függetlenül.)

2011. ápr. 3. 10:27

Szia!


Én nem ítéllek el, de igazából nem szeretem az olyan nőket, mint valamilyen szinten Te is vagy, hogy tudod, hogy házas, két gyerek, stb...persze nem Te teszed tönkre a házasságát, hanem a férfi magának, mert mondani bármit lehet, hogy így meg úgy romokban hever. Én szerintem ha akart volna és valóban rossz a házassága, akkor már kilépett volna belőle és Veled lenne ha szeret, mert hiába van gyerek, az én meglátásom az, hogy azoknak a gyerekeknek inkább elvált de szerető szüleik legyenek, minthogy együtt legyenek és folyton a veszekedés menjen, stb...hát kívánom neked, hogy álmaid férfia a Tiéd legyen, de azért óvatos legyél, mert mondhat bármit, lehet otthon szerető család várja csak csapodár alkat!

2011. ápr. 3. 10:26

szia,

Én nem ítélkezem, sőt... ha a sors így hozta, hogy egy családos férfiba szeress bele, arról Te nem tehetsz.. viszont vigyázz, mert sérülhetsz is. Barátnőm 10 évig volt együtt nős férfival, szintén nagy szerelem, szenvedély..csak az ígérgetést kapta folyamatosan, hogy "válni" fog. Nem tette meg. Most szegény lány 35 évesen 2 éve egyedül van, erős depressziós és a férfiakra rá sem tud nézni :(

2011. ápr. 3. 10:08
Egy szerelemről, amely nem is olyan egyszerű, vagy csak nem tesszük egyszerűvé. Egy szerelemről, amely valószínűleg nem csak engem érint. Egy szerelemről, amely sokszor az egekig emel, de ugyan olyan sokszor a pokolba taszít. Egy szerelemről, amely valószínűleg sohasem teljesülhet be, és talán ez a legfájdalmasabb az egészben...

Ugrás a teljes írásra: Az én(?!) házasom
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook