Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


103. b.timcsi (válaszként erre: 102. - Hugi7705)
2008. nov. 20. 15:24

főzelékkel óvatosan, tudod, hogy 60 fok felett pusztul minden, és minél kevesebb és csak valami egészségesebb liszttel habard, sok nyers az nagyon jó. csapvízzel is óvatosan, nagyon sok benne a hormon- és gyógyszerszármazék...


azt még azért leírom, csak hogy tudjátok, hogy nekem is volt, hogy több, mint egy évig nem jött meg, plusz méhnyakrákom volt, 2x kellett megműteni... szóval már én is átéltem egyet s mást, azt írom neketek, amit tanítottak nekem és amit meg is tapasztaltam

102. hugi7705 (válaszként erre: 101. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 15:17
sok zöldséget és gyümölcsöt eszünk. Van főzelék is bőven, ásványvizet iszunk, meg néha csapvizet is.
101. b.timcsi (válaszként erre: 99. - Hugi7705)
2008. nov. 20. 15:15
kell venni ph mérő indikátor papírt /pl. azúr vegyszerboltokban/, olyat, ami 5-8-ig mér. a normál sav-bázis egyensúly 7.4 a neten, ha beírod, hogy savasító élelmiszerek, vagy lugosító élelmiszerek nagyon sok infó találsz. a helyes étkezés:30% savas, 70% lugos. a legfontosabb az egyensúly. ehetsz rántott husit is, csak egyél hozzá finom nyers salátát, stb
100. leonee (válaszként erre: 94. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 15:12
oké, köszi! Remélem hamarosan megkereslek majd kismama jógával kapcsolatban. :)
99. hugi7705 (válaszként erre: 98. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 15:09
és hogyan lehet a ph értéket megvizsgálni? mi az ami savasodást okozhat?
98. b.timcsi (válaszként erre: 97. - Hugi7705)
2008. nov. 20. 15:03
igen, bár egy picit nehéz a nyelvezete, de a képek rengeteget segítenek. az nagyon fontos, hogy mindig be kell tartani az utasításokat, minden apró mozdulatnak jelentősége van. és sajnos a könyvben nincsenek leírva azok a nulladik lépések, melyek nagyon-nagyon fontosak. csak azt képzeljétek el, hogy nagyon sok helyen nem nézik meg azt a bizonyos ph értéket, ami az alapja annak, hogy az egész szervezet összhangban működjön, és úgy nyilvánítanak meddővé nőket, mindenféle indok nélkül.. kötelességük lenne az orvosoknak ilyenkor, ha nincsenek szervi okok továbbküldeni a lányokat más irányba. tisztelet a kivételnek, sajnos ezt kevesen teszik meg. és sokan ott maradnak, a sokadik sikertelen beültetési kísérlet után tele hormonokkal és nem tudják, hogy merre tovább... na de ez azért nem általános!szerencsére!
2008. nov. 20. 14:53
b.timcsi. Mond ha megveszem a könyvet akkor egyedül is el tudom sajátítani ezt a tornát?
96. b.timcsi (válaszként erre: 93. - Jangüm)
2008. nov. 20. 14:52

Szia!


mindenképpen az első kötetben található 18 gyakorlatot sajátítsd el, és ugyanúgy heti 2x csináld. DE CSAK AKKOR, HA MÁR/MÉG NEM SZEDSZ HORMONT!!! a kettőt együtt nem szabad csinálni! maga a torna nagyon megemeli a hormonszintet, rendezi az arányokat az izommunkával és a hypofízisre gyakorolt hatásával. viszont ha külső hormont is beviszel, összekutyulhatsz vele mindent. most lesz az első beültetés?

95. hugi7705 (válaszként erre: 94. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 14:51

OLYAN JÓ ANNAK AKI PESTEN ÉL ÉS MINDENFÉLE JÓ DOLOG KÖZÜL TUD VÁLASZTANI.


Zircen nem tudsz valakit aki jógát oktatna?

94. b.timcsi (válaszként erre: 92. - Leonee)
2008. nov. 20. 14:48
igen, a kettes könyvben vannak gyakorlatok kismamáknak, nagyon jók azok is, de én annál egy picit többet javasolnék. én tartok kismama jógát és kismama pilatest is, imádják a lányaim, nagyon ajánlom, hogy keress majd fel egy termet, ahová el tudsz járni. nagyon jó dolog az, hogy "sorstársakkal" leszel, rengeteg tapasztalatcsere, barátság, stb. a vonzata
2008. nov. 20. 14:10

Szia Timcsi!

Érdeklődni szeretnék, hogy melyik könyvet vegyem meg ha lombik programban veszünk részt és decemberben lesz a beültetés, illetve milyen gyakorlatokat javasolsz?

92. leonee (válaszként erre: 91. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 13:19

Köszi!


És ha babás leszek, akkor a kettes kötet kismama tornáját csináljam? Még nem merültem bele,hogy milyen gyakorlatok vannak benne, csak tudom, hogy van ilyen is benne.

91. b.timcsi (válaszként erre: 90. - Leonee)
2008. nov. 20. 11:49

szia!


mindegyik gyakorlatot csinálhatod, csak arra vigyázz, hogy ne sarokra ugorva, hanem a hagyományos változatban. vigyázz arra is, főleg a 9-es gyakorlatnál, hogy mikor hátracsusszansz, a sarkad véletlenül se koppanjon. ha van már megtermékenyült petesejted,de még nem vagy benne biztos, akkor is csináld a tornát, mert erősíti a méhizomzatot, segít a beágyazódásban

90. leonee
2008. nov. 20. 11:39

Szia Timcsi!

Nekem az lenne a kérdésem, hogyha babát szeretnénk, akkor a nem várt menstruáció előtt melyik gyakorlatot ne csináljam a tornából? Vagy mindet lehet, csak a huppanósat ne?

89. hugi7705 (válaszként erre: 88. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 11:29

Jó én megpróbálom összehozni , kis időbe telik. De ha esetleg előbb jönnél Veszprémbe, kérlek értesíts

! Mert mennék én is.

88. b.timcsi (válaszként erre: 87. - Hugi7705)
2008. nov. 20. 11:19

a három év már régen volt, bár az számít, hogy mikor kezdted el szedni, mert ha túl fiatalon, akkor a saját hormonháztartásadnak idő kell, amíg utoléri magát. ugribugrit semmiképpen sem, mert ha van is megtermékenyült petesejt, de még nem ágyazódott be elég mélyen, akkor az nagyon könnyen lepottyan.

a foglalkozás kb 4 órát vesz igénybe.

budapesten kívül akkor tartok órát, ha meghívnak. most Veszprém térsége nincs a naptáramban, de ha vagytok, és hely is van, idő is van, megyek szívesen

87. hugi7705 (válaszként erre: 86. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 11:02
szedtem fogigátlót, de vagy 3 éve abbahagytam. Akkor azt mondod ne tornázzak ugribugrisat? Mitől függ ez össze? Nekem mindig 30-32 napra jött meg eddig is. És mennyi ideig tart a torna, hogyan van időd mindenkivel személyesen foglalkouzni? Hány óráig tart a foglalkozás? Tartasz tanfolyamot itt vESZPRÉM KÖRNYÉKÉN?
86. b.timcsi (válaszként erre: 85. - Hugi7705)
2008. nov. 20. 10:41

a ms-t kell mindenképpen beállítani. az sem mindegy, hogy mit tornázol. tilos ilyenkor futni, lovagolni, aerobikozni, és minden olyan mozgást kerülj, ami rázkódással járhat. jóga, pilates, hastánc jöhet. szedtél fog.gátlót augusztus előtt?

a tanfolyam egyszeri díja egyébként 5e Ft, ott az órán megtanulod a gyakorlatokat, kapsz egy nagy adag egészségre nevelést, azután otthon heti 2x kell teljes gőzzel csinálni

85. hugi7705 (válaszként erre: 84. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 10:33
augusztus óta konkréten. a mensim 30napos átlagban. de a múlt hónapban 37re jött. Járok tornázni a falumba és vagyunk egy páran. elejteném nekik ezt a tornát, csak kell tudnom mondani mennyibe kerülne, 12-18 an szoktunk lenni. Vagy ha jössz erre veszprém felé oktatni én szívesen mennék tanulni
84. b.timcsi (válaszként erre: 83. - Hugi7705)
2008. nov. 20. 10:30

szia hugi!


sajnos dvd nem áll még rendelkezésre a módszerről, nagyon nehéz lenne megcsinálni, mivel itt nem csak a 18 gyakorlatból álló módszert kell megtanulni, hanem nekünk az oktatónak tudni kell a jelentkezők személyes kórképét is, mert mi, a legtöbb orvossal ellentétben a szervezetet, mint egészet nézzük. a legutóbbi esetemnél teherbe esett egy lány /sok évi próbálkozás után/, akinek kiderült, hogy allergiája volt, amiről addig nem is tudott... szóval komplex a dolog.

egyébként 10 főtől tartok vidéken órát. Ti mióta próbálkoztok?

83. hugi7705 (válaszként erre: 82. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 08:32

Szia!


Olvastam a módszerről itt a neten. Engem dvd érdekelne ebből,hogy meg tudjam tanulni.

A másik hogy mennyiért jönnél le vidékre oktatni, megtanítani ezt a módszert. Hány fő kell hozzá. Szóval ez érdekelne.

82. b.timcsi (válaszként erre: 81. - ZSU1980)
2008. nov. 20. 08:10

Sziasztok Lányok!

Most regisztráltam, üdvözlök mindenkit! :)

Én 2002 óta vagyok a Lívia mellett,(általában a médiába én mentem vele bemutatni a gyakorlatokat) és 2008-ban már engem is diplomás aviva-módszer oktatóként tartanak számon.

Ha bárkinek van kérdése akár a módszerrel, akár a női dolgokkal kapcsolatban, tegyétek fel bátran nekem!

Szép napot mindenkinek!!

2008. nov. 16. 19:28

Sziasztok lányok!

Megjött a havim!:)Szerintem a torna hatására!:)Most már csak azt reméllem,hogy jövő hónapba is megjön szépen magától!:)

Zsu

80. leonee (válaszként erre: 78. - Hugi7705)
2008. nov. 7. 21:09
Mi is babát szeretnénk, meg a ciklusom is össze-vissza szokott lenni, gyakran hosszabb, és ezért tanultam meg. Júniusban tanultam meg, akkoriban próbáltam hetente kétszer tornázni, és 3 hónapig meg is jött 29-30 napra, de utána nem volt időm annyit tornázni, így most megint késik.
2008. nov. 7. 15:31

Lányok, fiúk! Elmondjátok, hogy ki milyen probléma miatt kezdte el, vagy csinálja ezt a tornát?


Én speciel babát szeretnék, eddig még nem jött össze. És olvastam, hogy rendbe teszi a mensit és segít ovulációban is.

78. hugi7705 (válaszként erre: 77. - Leonee)
2008. nov. 7. 15:29
Szia! Megkérdezhetem, hogy milyen problámáknál segített már? Neked például, valami változás mióta tornázol?
77. leonee (válaszként erre: 76. - Hugi7705)
2008. nov. 6. 20:35
Szia! Oktató cd nincs, könyv van,abból meg lehet tanulni (könyvesboltban megvehető). Illetve Líviát kell megkérdezni, hogy hol tart órát. szokott vidékre is menni.
2008. nov. 6. 15:07
Hahó mindenkinek! Van itt valaki aki esetleg meg tudja mondani, hogy Veszprémben illetve környékén van e lehetőség ezt a tornát megtanulni? Vagy van esetleg oktató cd?
75. leonee (válaszként erre: 74. - ZSU1980)
2008. okt. 17. 21:45

A könyvben azt írta Lívia, hogy a torna után lehetőleg 36 órán át nem szabad fürdeni, hanem csak meleg vized törölközővel szabad lemosdani. Így tovább tart a torna hatása.

Ez a baba miatti görcsölés nekem is ismerős.De nagyon nehéz nem arra gondolni. A méhpempős kapszula az milyen, hol lehet kapni?

74. ZSU1980 (válaszként erre: 73. - Leonee)
2008. okt. 16. 22:33

Szia!

Ha van ciklusod,és nincs egyéb problémátok,biztos hogy összejön majd a baba!Én sokat jártam dokihoz cikluskövetésre,meg minden,és mégsem jött össze 4 évig.Pedig akkor gyógyszerrel rendszeresen meghoztuk a havit.Ittam pár hónapig aloeverás berry nektárt,meg méhpempős kapszulát.Szerintem az is segített.Meg hogy nem stresszeltünk miatta.Mert az megöli a szexet!Mert volt egy idő,mikor csak azért csináltuk.És szép lassan észre se vettük hogy csak akkor,amikor esélye volt.Ugyhogy elöször megkellett nyugodnunk,és nem görcsölni miatta.És ez volt a legnehezebb.Lelkileg feldolgozni hogy ne mindíg arra gondoljon az ember hogy mikor lessz már végre baba!

Ezért is gondoltam hogy talán segít rendbetenni ez a módszer legalább a ciklusomat!

Annyi történt,hogy görcsölgetek,izomlázam is volt,de nem jött meg.De most én sem tudom olyan süsün csinálni,mint eddig.Bár holnap megyek a barátnőmhöz.Legalább ott tuti egy órát nyomjuk.meditálással eggyütt.

Azt hogy értetted hogy elötte fürdeni?!Nekem csak annyit mondtak hogy utánna bugyoláljam be magam,és pár órát pihenjek,hogy lenyugodjon a szervezet.Azt mondták hogy utánna pár óráig ne fürödjek,mert a víz elviszi a meleget a testből,amit a tornával elérünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook