Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


133. b.timcsi (válaszként erre: 132. - Anita710105)
2008. dec. 4. 08:05

szia!


igen, a torna hatására a miómák is összezsugorodnak. az aviva a hormonháztartást befolyásolja, lehet, hogy az eddig általad kipróbáltak arra nem voltak hatással, a mióma pedig az ösztrogén szinttel van kapcsolatban

2008. dec. 3. 17:09

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy miómára is hasznos lehet-e a torna? Fél éve vannak vérzésproblémáim, jártam természetgyógyászhoz, talpmasszázs, cukor, koffeinmentes diéta, gyógyteák, vitaminok. A vérzésem rendeződött, de az ellenőrzésen novemberben a dokinál kiderült, hogy nem használt ez a fajta kezelés. Ettől lelkileg nagyon padlóra kerültem és ebben a hónapban megint nem akar megszűnni a menzeszem. Ki tud nekem tanácsot adni? Várom válaszotokat. Köszi!

2008. dec. 3. 14:30

Sziasztok!

Timcsi, merre felé tartasz Aviva tornát a jövő héten, és milyen napokon?

Én igaziból jelenleg külföldön élek, és több elintéznivaló mellett a torna miatt is jövök haza. Líviához bejelentkeztem és megyek, de szívesen tornáznék veled is:)) Ismétlés a tudás anyja és szeretném jól megtanulni. köszi

130. b.timcsi (válaszként erre: 129. - Db27d3dcb9)
2008. dec. 3. 12:48

szia!

sajnos dvd nincs a módszerről, könyvet lehet kapni a nagyobb könyvesboltokban, az alapján tudod csinálni a tornát. egyébként tanfolyamon egyszer kell résztvenni, a többi munka rád vár otthon. heti 2x kell tornázni.

2008. dec. 3. 11:13

Sziasztok!


Nekem a dokim ajánlotta az Aviva tornát. Szerintetek dvd meg lehet venni? Sajnos változó munkabeosztásom van, ezért nem tudnék eljárni sehová.

Ha van ilyen dvd, és tudjátok hol kell megrendelni, megköszönném.

128. b.timcsi (válaszként erre: 127. - Horvorsa)
2008. dec. 3. 07:27

szia!

hál'isten rengeteg sikerünk van. rengeteg baba született, rengeteg női nyavaja megoldódott. érdemes elolvasni az e heti nők lapja egészség magazin 46-47. oldalát. van benne egy cikk arról, hogy akinek nem jön a kisbaba, ne csak az orvosokra bízza ezt a dolgot, saját maga is kézbe veheti a sorsát. ajánlom. és ha van kedved, szeretettel várlak egy jó kis tornára :)

2008. dec. 2. 21:13

Sziasztok,

Köszönöm szépen Timcsi a válaszodat! Azt nem tudom hogy a hpv okozta-e, bár valószínű, azt hiszem hpv-gyanus, de tutit nem tudok. Köszönöm a szorítást! Nagyon remélem hogy olyannyira rendben lesz minden vele, hogy idővel gyereke is születik majd! A tornát meg nagyon reklámozom majd neki.

Én meg már alíg várom hogy kipróbáljam. Megvan a könyv, abból már elkezdtem gyakorolni. Bár azt tudom az lesz az igazi, ha gyakorlatban látom. Mi még csak 3 hónapja próbálkozunk a babával, tudom az nem sok idő, de szeretnék megadni minden esélyt. Nagyon remélem nem kell sokat várnunk. Te sok sikertörténetet láttál az Aviva kapcsán? Nagyon kiváncsi lennék...Olyan sok jót hallottam a tornáról, de a neten kevesen beszélnek arról hogy mit oldott meg. Szóval jó lenne tőled hallani, aki személyesen látod. Köszi

126. b.timcsi (válaszként erre: 125. - Horvorsa)
2008. dec. 1. 21:28

szia orsi!


mindenképpen jó hatással lesz a barátnődre a torna, endometriózisra mindenképpen, és méherősítő is. a p4 az valóban nem annyira jó, kérdés az, hogy mi okozza a rossz eredményt. persze gondolom, hogy a hpv vírus, mert 95 %-ban az okozza. nagyon vigyázzon arra, hogy ki és hogy hol műti, nem egy esetről hallottam, hogy indokolatlanul nagy részen csonkolták meg a méhnyakat, ami jelentősen csökkenti a teherbeesést. nálam,mikor p3-at diagnosztizáltak, már rákos sejtet vágtak ki a méhnyakamból. szorítok a barátnődnek nagyon. utána mindenképpen tornázzon, gyorsulni fog a gyógyulási folyamat.

neked pedig nagyon jó tornázást líviánál!

2008. dec. 1. 17:07

Sziasztok, Szia Timcsi,

most regisztráltam és rögtön kérdeznék is...

Magamról csak annyit, hogy mi is gyereket szeretnénk, nem próbálkozunk régóta, de a jövő héten megyek Líviához megtanulni a tornát. Viszont kérdésem a barátnőmmel kapcsolatos. Szegénynél nemrégiben endometriózist diagnosztizáltak (nem annyira súlyosat), viszont a rosszabb hogy a citológiája P4-es lett. Műteni fogják nemsokára. Utána folytatni szeretné természetesem a baba-projektet. A kérdésem az lenne, hogy az Aviva torna segíthet a rossz citológián- azaz a műtét után helyre jönni,- és az endometriózisra is lehet jó hatással? Volt már ilyen tapasztalatod?

nagyon köszi,

orsi

124. leonee
2008. nov. 26. 23:07
Szia Timcsi! Csináltam a láblengetős gyakorlatot, és izomlázam is lett tőle, de szencsére ma este a doki meg tudta csinálni a rákszűrést, mert elmúlt a mensi. Tegnap meg Aviváztam egyet, és tök jól esett. Ebben a hónapban lesz még egy hormonos vérvételem is, szóval most nem akarok ellustulni és csinálni fogom, hogy jó legyen az eredmény.
123. ZSU1980
2008. nov. 26. 21:37

Szia Timcsi!

Hát egyenlőre várom hogy majd megjöjjön a havim.:)

Mert megmondom őszíntén,hogy csak akkor hiszem el hogy a tornától jött meg a multkor!:)

Más ujság nincs.Próbálom a 18-ast csinálni,de nemigen hagyja a fiam,ugyhogy sokszor marad a rövid.De hetente eljárunk többen,és akkor végigcsináljuk csoportban.Azt igen élvezem!Akkor Doriánra anyuék vigyáznak.:)Ugyhogy most kb így tudom csinálni,hogy heti 2-szer a rövidet,és egyszer a 18-ast.Ismerősömnek is sikerült a baba ,ugyhogy ő már egy avivás bébi lessz!:)

Ugyhogy mindenkinek kitartást!Érdemes csinálni!:)

2008. nov. 26. 19:48

szisztok!


mizu az avivázó lányokkal? hogy van mindenki? sikerélmények? nekem van: képzeljétek, volt nálam tornázni egy lány, akinek cisztája volt, 3x megcsinálta a tornát, majd az uh már nem látott semmijen cisztát. :) ez most a legutóbbi visszajelzés. ez nagyszerű. és csak azért osztom meg veletek, hogy erőt adjon mindenkinek! Hajrá :))

121. Bekova (válaszként erre: 120. - B.timcsi)
2008. nov. 24. 09:56
naná, hogy tájékoztatlak! :)))
120. b.timcsi (válaszként erre: 119. - Bekova)
2008. nov. 24. 09:19

szerencsére nagyon sokan meggyógyultak máe ebből a betegségből a tornával!!!

igen, érdemes mindig egy ipontban csinálni a tornát, átlagosan 3-4 naponta. mint mindenben, ebben is szereti a szervezet az állandóságot.

a tornával kapcsolatban pedig mindig nagyon ügyelj részletekre, mikor milyen tartásban vannak kezeid-lábaid! nagyon fontosak!

majd jelezz, hogy mik a fejlemények :)

119. Bekova (válaszként erre: 117. - B.timcsi)
2008. nov. 24. 08:42

Szia Timcsi!


Nagyon köszönöm a gyors választ, és a megerősítést:))


Arra van tapasztalatod, hogy konkrétan ebben a betegségben (PCOS) szenvedők meggyógyultak a tornával?


És még egy kérdés: érdemes a tornát mindig ugyanazokban az időpontokban végezni? Vagy ennek nincs jelentősége?


Köszönöm!

118. b.timcsi (válaszként erre: 116. - ZSU1980)
2008. nov. 24. 06:28

szia zsu!


ha babát szeretnél, először mindenképpen a 18 gyakorlatot csináld, heti 2x. ezek kellenek ahhoz, hogy a hormonszinted rendeződjön a normálisra, megerősödjenek a mélyizmaid/gátizmaid+ segít a peteérésben is. és semmiképpen sem ugorva! ha már biztos vagy benne, hogy a kicsi megfogant, onnantól kezdve ne a 18 gyakorlatot csináld, hanem vagy az aviva 2-ben lévő kismama gyakorlatokat, vagy/és keress egy kismama jóga csoportot.


mindent bele és szép napot mindenkinek!

117. b.timcsi (válaszként erre: 115. - Bekova)
2008. nov. 24. 06:23

szia bekova!


semmiképpen sem ajánlom neked, hogy még ezeknél is erősebb gyógyszerekkel probálkozz!! a kívülről beadott hormon a szervezetre ideig-óráig hat, de azon nem segít, hogy a saját hormonháztartásad magáhoztérjen.

szerintem most adj magadnak 3-4 hónapot, csináld a 18 gyakorlatot heti 2x. már elkezdheted, az a lényeg, hogy egyidőben ne történjen a tabletta/injekció és a torna.

sok sikert! Üdv

116. ZSU1980 (válaszként erre: 113. - B.timcsi)
2008. nov. 23. 22:49

Szia Timcsi!


Elöször is köszi hogy segítesz nekünk!:)

Szóval.Ha az ember babát szeretne,melyik gyakorlatokat ajánlod?Már tudom hogy vannak ovulációs gyakorlatok,de akkor a simát abba kell hagyni?És,Vagy ha babát vár valaki,akkor a simát lehet csinálni?Csak ne "koppanjon" a sarok,hanem csusszanjon?(nehogy baja essen a magzatnak.)Vannak gyakorlatok,amiket inkább kikell hagyni olyankor?

Reméllem érthetően fejeztem ki magam!

Na most megrohamozunk!:)

Zsu

115. Bekova (válaszként erre: 113. - B.timcsi)
2008. nov. 23. 22:28

Kedves b.timcsi!


Írtad korábban, hogy nem javasolt hormongyógyszerekkel együtt az Avivát tornázni.Mennyi idő után mondhatjuk, hogy most már lehet tornázni?

Ugyanis nálam 1 hónappal ezelőtt PCO-szindrómát(policisztás petefészek) állapítottak meg (rendszertelen a vérzésem amióta az eszemet tudom,de eddig nem sikerült kideríteni, mitől is van,persze a fogamzásgátló tablettákkal tünetmentes voltam, de most, hogy babát szeretnénk, alaposabban kivizsgáltak és megállapították a pcos-t). A lényeg, hogy gyógyszerrel hozta meg a vérzést a doki(Provera-val), majd a peteérést elősegítendő Clostylbegitet kellett szednem, majd miután ennek sem volt hatása, hormoninjekciókat (Merional) is kaptam, a legutolsót pénteken(2 napja). Ma újra voltam a dokinál és továbbra sem érik a petém és előrevetítette, hogy erősebb hatású szert kell majd szednem, de az arcom tele lett piros foltokkal, amik szerintem a tabletták/injekciók miatt keletkeztek és (emiatt is) most egy ideig hanyagolnám a hormongyogyikat, és inkább az Avivát választanám.

Ma egyébként tornáztam az egyszerű módszert, remélem, nem okoztam ezzel nagyobb bajt.

Az összes 18 gyakorlatot javaslod a továbbiakban tornáznom?


Ne haragudj, hogy ilyen hosszan traktáltalak, de nagyon megörültem, hogy találtam egy fórumot, ahol Avivát oktatóval (és lelkes gyarkorlókkal) lehet beszélgetni.


Köszönöm válaszod.

114. leonee (válaszként erre: 112. - B.timcsi)
2008. nov. 23. 14:19
Köszi Timcsi! Akkor nekiállok láblengetni. :)
113. b.timcsi (válaszként erre: 111. - ZSU1980)
2008. nov. 23. 08:29

szia Zsu!


hát igen, valóban nem könnyű megtanulni elsőre a gyakorlatokat, de az otthoni gyakorlással rutinossá válsz majd hamar. mindig nagyon figyelj a részletekre. a kartartásra, a csípőbillentésre, és arra, hogy mikor hol van a testsúlyod /talpad első részén, általában/. ha az alapmozdulatot tökéletesen elsajátítod, akkor könnyen fog menni a többi is, mert ugye az összes gyakorlatnál az alapmozdulat/csípőbillentés/ jön elő, csak mindíg más pozícióban.

ha valamelyik gyak. nem tiszta, írd le, megbeszéljük!

szép napot!

112. b.timcsi (válaszként erre: 110. - Leonee)
2008. nov. 23. 08:23

szia leonee!


javaslom neked, hogy csináld a láblengetős gyakorlatokat, meg a lábhintát gyakrabban. ezek a gyakorlatok segítenek a ms-s vér távozásában, egyrészt ugye görcsmentessé teszik a ms-t, másrészt hígítják a vért, és így egyszerűbben tud kiürülni. hajrá! :)

111. ZSU1980 (válaszként erre: 82. - B.timcsi)
2008. nov. 22. 18:53

Szia Timcsi!:)


Most néztem vissza az írásokat!:)

Megmondom őszintén,hogy lassan két hónapja csinálom a gyakorlatokat,és most kezdek rájönni,hogy van amit eddig nem jól csináltam.Gondolom ahogy enged közben a csípőm,úgy lessz egyre precizebb a mozdulat.Meg gyakorolni kell,és akkor egyre jobban fog menni.Jól mondom?:)Kíváncsi leszek,most is majd megjön -e a ms-em.

Azért egyszeri 4 óra alatt elég nehéz megtanulni a gyakorlatokat,nem?

Jó hogy van végre valaki itt,aki tényleg "szakértő"!:)

110. leonee
2008. nov. 22. 18:27
Timcsi! A mensi alatt tudok olyan gyakorlatot csinálni, amitől esetleg rövidebb lesz? Általában 4-5 napig tart nekem, de most jó lenne, ha az 5.napon nem lenne semmi, mert dokihoz megyek, és jó lenne, ha meg tudná csinálni nekem a rákszűrést, és nem kellene visszamenni emiatt máskor.
109. jangüm (válaszként erre: 106. - B.timcsi)
2008. nov. 22. 17:29
Köszönöm szépen a jókívánságokat és a tanácsokat, aranyos vagy! Reméljük mi is hogy a karácsonyi ajándék a pocakomban lesz!
108. leonee
2008. nov. 21. 11:11
sziasztok!
2008. nov. 21. 08:53
hahó mindenkinek!
106. b.timcsi (válaszként erre: 105. - Jangüm)
2008. nov. 21. 05:37

mindenképpen csak akkor tornázz, ha már nem fogod szedni a hormontabikat. ha megvolt a beültetés, akkor egy ideig ne csinálj semmit, pihenj, kíméld magad, várj valami kézzelfogható eredményre, és utána keress fel egy kismama jóga csoportot, ott kiváló gyakorlatok vannak speciálisan babátváróknak.

nagyon sok sikert neked egyébként a programhoz! remélem, szép karácsonyi ajándék lesz :)

105. jangüm (válaszként erre: 96. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 19:41
Igen, most lesz az első beültetés, és az első 3 hónapban szednem kell olyan gyógyszert, ami bizonyos hormonszintet befolyásol. Akkor csak utána lehet elkezdeni a gyakorlatokat? A jógák közül melyiket javasolod?
104. hugi7705 (válaszként erre: 103. - B.timcsi)
2008. nov. 20. 15:28
Igen igy vagy hiteles, hogy amit tanítasz azt tapasztaltad is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook