Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
1063. kutykurutty3 (válaszként erre: 1061. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 31. 07:27

Egyébként szerintem egyáltalán nincs peteérésed, amit sok minden kiválthat. Nálam a bogyóból visszamaradt a magas prolaktinszint, lehet PCO is ugye. De lehet, hogy simán csak neked is egy petefészek stimulálót kell szedned, mint nekem.

Hát mit mondjak, tökéletes lett a ciklusom, megszűnt a sárgatest elégtelenségem, pontosan jön meg 29 napra, és teljesen normális. CSak épp nem sikerül megfoganni:( 3 hónapig lehet szedni, ebből kettő már sikertelen volt. A baba szempontjából.

1062. kutykurutty3 (válaszként erre: 1061. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 31. 07:24

Ja igen, tényleg.

A meghozó ilyen néven van benne a könyvben.

A vérzés mindig rossz jel. Ha mindettől nem esett "kétségbe" a dokid, úgy értem, hogy nem mondta, hogy sürgősen csinálni kell valamit, akkor keress másik dokit. (ha pesti vagy, tudok ajánlani jó endokrinológust, aki magánban is rendel, és kórházban is, ja és egyben nőgyógyász is, ideális)

Egyébként tudom milyen érzés, gondolom a hangulatod is ingadozik már....

1061. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1060. - Kutykurutty3)
2010. dec. 31. 06:45
Voltam dokinál, jövő 7en megyek újra, utána pedig természetgyógyászhoz! A tesztoszteronom kicsit magas 3,1 a progeszteron pedig alacsony. A többi elvileg rendben. De igazság szerint még nem kaptam kézhet a leleteim, csak telefonon beszéltem a dokival! Szerdán megyek! De már nagyon zavar a hónapok óta tartó maszatolás és rendes vérzés meg semmi :-( Kics most hanyagoltam a tornát, most újra akarom kezdeni!!! De nem tudom melyek a kimondottan meghozó gyakorlatok!
1060. kutykurutty3 (válaszként erre: 1057. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 31. 06:35
Nekem idén áprilisban a 86. napon jött meg....nem emlékszem nyuszicsibe, te voltál már dokinál vele? Mert arra emlékszem, hogy olyan tanácsot már adtunk, hogy csináld erőteljesebben a gyakorlatokat ugye?
1059. kutykurutty3 (válaszként erre: 1056. - Manikácska)
2010. dec. 31. 06:32

Elvileg vannak meghozó gyakorlatok, DE: totálisan fölösleges megbolygatni a természetes rendet, mert lehet, hogy megjön, de a hormonok megzavarása miatt olyan hőhullámaid lesznek, nem tudsz aludni, fájni fog a fejed..stb, kinek egyénre mi jellemző.

Nagyon sok hormon működik benned, és ha te megzavarod a termelésüket, kiválasztódásukat, az nem következmény nélküli.

Figyelj csak, én az elmúlt két évben alig menstruáltam, és most jöttem rá, mindegy mikor, milyen, csak jöjjön meg rendesen, rendszeresen, nem hisztizek miatta. Mert ez jelzi, hogy egészséges vagy!

1058. kutykurutty3 (válaszként erre: 1055. - CsillagTM)
2010. dec. 31. 06:28

SZia. Ebből így semmit nem lehet megmondani sajnos. Mindemellett nagyon fontos mennyi az FSH LH hormonétrtéked, van-e progeszteronod, hogy alakul az ösztogéned és a tesztoszteronod, persze plusz a pajzsmirigy.

Ezek az értékek, meg amiket írtál, meg az UH ismeretében tudja megmondani a doki, hogy valóban PCO-d van-e.

Amit írtál az nem elég, de ha félsz tőle, nézesd meg, de ha most tetted le a bogyót, akkor ez "normális". CSináld az avivát mindenképpen. Ha én is csináltam volna mikor abbahagytam a gyógyszert, most jobb helyzetben lennék.:(

2010. dec. 30. 19:37
Csajok segítsetek!! Még mindig nem jött meg, már a 85.napon járok :-( Melyek azok a feladatok, amik kimondottan arra vannak, hogy meghozzák?? A Pánik gyakorlat? Vagy melyik? Kicsit bekeveredtem...
2010. dec. 30. 11:07
Sok helyen azt írja az aviváról, hogy az ember ezzel befolyásolhatja a menstruációját, akkor lehet meghozni, amikor ez ember akarja. Vagyis így nem rontja el a nyaralást mondjuk. Ebből mennyi igaz? Vagy csak annyi, hogy szbályosra beáll a cuklus és akkor nem érhet váratlan meglepetés és ennek függvényében szervezheted az életed.
1055. CsillagTM (válaszként erre: 1052. - Kutykurutty3)
2010. dec. 29. 12:23

tehát akkor attól, h PCO-s volt az UH, még nem tuti, h az a bajom?


- nem szőrösödök

- 10-12 kilót híztam az elmúlt 2 évben

- most már másfél hónapja késik (szept közepéig bogyóztam)

- hasra hízok főleg

2010. dec. 29. 08:45
SZia Ecus! Én még mindig nem találom sehol, hol keressem az írásodat?
2010. dec. 27. 13:07
Igyekszem nem következtetni! Januárban elmegyek egy endokrinológushoz, hátha nincs gond, csak beképzelem... Köszönöm a tanácsokat!!
1052. kutykurutty3 (válaszként erre: 1049. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 27. 10:50
Szerintem ne következtess, amíg a szakember meg nem mondja. Én is nekiálltam parázni, mert az UH-os nőgyógyász szerint PCO-m van. Az UH kép alapján mondta. Aztán az endokrinológus, látva összefüggéseiben az eredményeket, azt mondta, nem kell azokkal a kis cisztákkal foglalkozni, felszívódnak, az eredmények nem engednek PCO-ra következtetni. Neki hiszek, mert ő ért hozzá, nem a nőgyógyász.
1051. ecus (válaszként erre: 1046. - Titánia83)
2010. dec. 27. 10:16
Oké köszönöm:-):-)
1050. ecus (válaszként erre: 1049. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 27. 10:15

Szia


az én eredményeim mindíg jók voltak mégis pco-s vagyok....sajnos ezzel együtt kell élnem......nagyon rossz,de meg kell szokni...sajnálom hogy ezt kell írnom:-(:-(

1049. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1048. - Kutykurutty3)
2010. dec. 27. 10:06
:-( Azt hittem egy kicsit megnyugodhatok.. de mégsem... ezek szerint nem számít, hogy így jók lettek az eredményeim, így lehet gond... :-(
1048. kutykurutty3 (válaszként erre: 1047. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 27. 08:36

Szia Nyuszicsibe. Én úgy tudom, igen, de terheléses cukrot csináltak neked?

A PCO tünetei közül nem mindegyik van meg a betegnek. Van aki szőrösödik, van, aki nem, van, aki túlsúlyos, van, aki vékony. STb. De azt hiszem, az inzulinrezintencia következménye, hiszen a PCO szénhidrát anyagcsere zavar. Tehát ezért szoktak terheléses cukor vizsgálatot kérni, vagyis, amikor valami cukros vizet, akármit itatnak veled és úgy vesznek vért nem tudom hányszor. Valami ilyesmi.

De én a helyedben endokrinológust kérdeznék erről, mert ha tényleg PCO, azt kezelni kell.

2010. dec. 27. 08:06
Szerintetek úgy is lehetek PCO-s, ha a pajzsmirigy és vércukor is rendben????
1046. Titánia83 (válaszként erre: 1045. - Ecus)
2010. dec. 26. 22:48
Igen, aztán majd az lesz kiírva, hogy formai ellenőrzésen esett át, majd írnak egy dátumot, és azon a napon fog megjelenni.
1045. ecus
2010. dec. 26. 21:53

SZIA

Azt írja hogy még ellenörzés alatt van akkor csak utánna lehet nem??Vagy nem tudom még nem írtam cikket......:-/

2010. dec. 26. 21:23
Szia Ecus! Neked is boldog karácsonyt, bár már csak utólag. Én egyszerűen nem találom sehol, de lehet, hogy béna vagyok. Hol tudom elolvasni?
1043. ecus
2010. dec. 25. 22:47

Sziasztok

Először is BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK


Ha valakit még érdekel,hogy hogy segített az aviva torna nekem a 2. babámnál aki most 2 és fél hónapos az elolvashatja a cikkemet amit írtam A remény hal meg utoljára címmel.Többen kértétek írja le a történetet most megtettem.

Köszönöm mindenkinek és az avivának is.

Mindenkinek kitartást kívánok

2010. dec. 24. 14:01
Én is mindenkinek áldott karácsonyt kívánok!
2010. dec. 24. 12:45
Kellemes Ünnepeket kívánok nektek lányok! Na meg persze sok sikert az avivával, és aki babáért tornázik, annak babát:)
1040. kutykurutty3 (válaszként erre: 1039. - Titánia83)
2010. dec. 24. 12:44
Én is kíváncsi leszek, ha teherbe esek, akkor is szednem kell még, mert vetélést okozhat. De most vettek vért, és most rendben van. A szülés biztosan jól összekavarja majd, utána kiderül, kell-e majd szednem még bogyót.
1039. Titánia83 (válaszként erre: 1036. - Kutykurutty3)
2010. dec. 24. 11:24
Nekem annó a prolaktinom volt magas, de meggyógyultam belőle. :D Pedig a dokim azt mondta, hogy egy életen át kell csak szednem a gyógyszert. Még jó, hogy nem hittem neki! :)
1038. jenny79 (válaszként erre: 1034. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 24. 10:29

Sziasztok!

Csatlakozhatok?


Nekem is magas a tesztoszteron szintem. Általában 4,6 - 5,7 között szokott lenni. A legalacsonyabb eddig 3,8 volt. Nekem a doki azt mondta, hogy ez nem befolyásolja a teherbeesést. Ebben most már azért kételkedek. Nekem missed AB -om volt dec.13-án. A héten kezdtem újra a tornát. Remélem hatásos lesz.


Kellemes Ünnepeket Kívánok!!

1037. Manikácska (válaszként erre: 1033. - Kutykurutty3)
2010. dec. 24. 08:02
Azt, hogy olyan is volt, hogy az első két nap csak nagyon-nagyon kevés a folyás. Kivéve most. Talán már le is járt a nagyja.
1036. kutykurutty3 (válaszként erre: 1034. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 24. 07:10

Nekem is volt ennyi is a tesztoszteron, de erre azt mondta a nőgyógyász is, meg az endokrinológus is, hogy ettől működünk, örüljek, hogy van.

Ezt neked nőgyógyász mondta? Mert ha nem endokrinológus is egyben, akkor tévedhet, nagyon is. Nálam is ez volt a prolaktinnal. Meg ezeknek az értékeknek az egymás való viszonyát, arányát is értelmezni kell, ezért kell az endokrinológus.

1035. Titánia83 (válaszként erre: 1034. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 23. 23:45

Egy barátnőmnek is ugyanez volt a problémája, a magas tesztoszteron szint. Aztán addig avivázott, hogy egyszer csak meglapult a pocakban a pocaklakó. :)

Kitartás, helyre fog minden állni, csak csináld az előírás szerint, jól megdolgoztatva a dolgozó zónát. És a mensid is helyre fog rázódni!

2010. dec. 23. 20:11
Meglett a vérvizsgálatom eredménye! Azt mondta a doki, hogy pajzsmirigy ok, vércukor ok, ösztrogén ok, a prolaktin ok, progeszteron jó lenne, de ha azt nézzük, hogy már 79 napja nem jött meg, már bőven a ciklusom második felében kellene lennem, ahhoz viszonyítva alacsony. A tesztoszteron 2,1 helyett 3,1! Ez nagy eltérés?? Ez okozhatja a gondot! Azt mondta a doki, hogy nincs peteérésem! De ha majdnem minden ok, ez hogy lehet?
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook