Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
1093. Aviva.pecs (válaszként erre: 1085. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 8. 16:52

Sziasztok! Kutykurutty, nagyon szorítok neked!

Nyuszicsibe, csináld az Avivát rendszeresen, mielőtt elkezded szedni a gyógszert! A tornagyakorlatok során stimulálunk olyan reflexzónákat, amik a pajzsmirígy működésére is hatással vannak. A klimaxban szenvedő hölgyeknél többek között ezért is annyira hatásos, mert a pajzsmirigy még termel ösztrogént, ha a petefészek le is áll vele.

Lényeg a lényeg, hatni tudsz a pajzsmirigy működésedre a tornával, úgyhogy csináld szorgalmasan! :-)

1092. rinike
2011. jan. 8. 16:47
Sziasztok! Szeretném elvégezni az Aviva tanfolyamot, de nem találok a lakóhelyemen (Székesfehérváron). Esetleg Budapestre fel tudok menni. Kerestem keresőkkel a neten, de nem találtam olyan oldalt, ami arra adna infót, mikor (és hol) indulnak tanfolyamok és mennyiért. Tud valaki segíteni?
2011. jan. 8. 07:15
ja és most van az utolsó gyógyszeres hónapom, closty is szedek, ha nem sikerül, akkor "belenéznek a hasamba". de erre nem kerül sor, mert eldöntöttem, hogy most megfogan a gyerekünk:)
1090. kutykurutty3 (válaszként erre: 1089. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 8. 07:14

A sztori:


- 2009 április - abbahagytam a foggátlót

- 2009 szeptember - férjhez mentem, azóta szeretnénk gyereket

- menstruáció azóta alig, átlag 2-3 havonta jött meg

- 2010 április, hócipő tele, Aviva megtanul, elkezd. Na erre megjött 86. napra, és ez után, olyan 31-32-33 naponként nagyjából, majd fél év múlva megint nem, és nem tudom ezalatt volt-e egyáltalán peteérés

-2010 szeptember a nőgyógyász egész eddig nem csinált SEMMIT, megelégeltem, és elmentem endokrinológushoz. Megállapította, hogy magas a prolaktinom még a foggátló miatt (7-8 évig szedtem), mert az megemeli, és ez akadályozza a peteérést, vetélést okozhat, stb. csökkenteni kell. (pedig már 1,5 ÉVE!! abbahagytam a foggátlót)

Azóta normálisan menstruálok, és van peteérésem is. Annyira károsítottam magam a foggátlóval, hogy nem volt elég semmi, csak a gyógyszer használt.

Hát kb. ennyi, de a lényeg, hogy a nőgyógyász még most is azt mondaná, hogy várjak. Hát 31 évesen nincs rá időm.

1089. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1088. - Kutykurutty3)
2011. jan. 8. 06:36
Mesélj, mi történt??? De azért nincs komolyabb gond, ugye???
2011. jan. 7. 21:50

Nekem is "normál" a prolaktinom, mármint a normál tartományba esik, és mégsem volt jó, mert a normál tartományon belül is vannak szintek. Bizonyos nőknél a normál felső határa már magasnak számít, mint ahogy a gyógyszer hat is...

A lényeg, hogy megbízz a dokiban, ha úgy érzed téved, ne hagyd annyiban, esetleg menj máshoz, amíg biztonságban nem érzed magad, én legalábbis így csináltam:)

(egyébként azt hiszem a TSH a pajzsmirigy hormon)...hát mindegy nekem is olyanokat mondott a doki tegnap, hogy miért nem sikerülhet a gyerek, hogy rájöttem, annyira bonyolult, hogy .... huhhh

1087. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1086. - Kutykurutty3)
2011. jan. 7. 19:56
Én akkor sem értem, utána néztem én is az adataimnak, és ha alulműködne a pajzsmirigyem, akkor a TSH magas lenne. Viszont mindegyik értékem teljesen a normálba esik. Az nem lehet elég ok a gyógyszerre, hogy hideg a kezem vagy fáradékony vagyok. szerintem ilyenkor ez majdnem mindenkire igaz... Szerintem az normál értékek mellett elég kemény, hogy életem végéig gyógyszert szedjek...
1086. kutykurutty3 (válaszként erre: 1085. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 7. 19:52

Nézd, nekem a nőgyógyász azt mondta, rendben van a prolaktinom, aztán az endokrinológusnál kiderült, egyáltalán nincs rendben. Visszamentem a nődokihoz, hogy mit mondott az endokrinológus, ezen kiakadt, és azt mondta, hogy ő továbbra sem lát gondot.

Azért van így nyuszicsibe, mert a nőgyógyásznak semmi köze a pajzsmirigyhez, az nem az ő szakterülete, mint ahogy az agyműtétekhez sem kérik ki a véleményét.

Ez most nagyon sarkos volt, de kb. így van.

Akkor stimmelhetnek a jelek, attól hízhattál....

Hát, ha nem is a legjobb hír, de legalább jól haladsz a probléma kiderítésében, és ami fő, orvoslásában.....

1085. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1081. - Kutykurutty3)
2011. jan. 7. 18:44
Voltam endo dokinál, és nagy meglepetésemre még azt is mondta, hogy pajzsmirigy alulműködésem van... csak nem értem miért. Minden pajzsmirigy adatom rendben van. A nődokim sem érti, de mivel ismerik egymást, majd megkérdezi. Meg terheléses inzulinra küldött majd, a jövő héten megyek oda is... Ja és a pajzsmirigyre írt valami gyógyszert, amit egész életemben szednem kéne.... Fitty-fenét. Ha rendben vannak a leleteim miért gondolja ezt???
1084. kutykurutty3 (válaszként erre: 1083. - Aviva.pecs)
2011. jan. 7. 06:41
Először a barátnőm leszúrt, hogy minek olvasok ennyire utána mindennek, aztán kiderült, hogy muszáj, mert az orvos nem feltétlen mond el mindent, vagy akar máshova elküldeni....mindegy is, a lényeg: tegnap az UH-on volt egy domináns tüszőm, eddig ez volt a legnagyobb, úgyhogy most reménykedem nagyon:) és azon is gondolkodtam, hogy lehet tornázom picit, óvatosan...:S
1083. Aviva.pecs (válaszként erre: 1081. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 21:33

Sziasztok Lányok! Kutykurutty már igazi szaktekintélynek számít... :-)

Ha PCOS, akkor Metformint szoktak adni, ami nagyon hatékony, mellette az Aviva beindítja, fokozza a petefészkek anyagcseréjét is. Tényleg nagyon sok PCOS-s nőnek van gyereke, ne aggódj!

Nagyon szorítok nektek lányok!

1082. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1081. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 15:38
Rajta leszek! Köszönöm!
1081. kutykurutty3 (válaszként erre: 1080. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 6. 15:28

Huh, hát igen, az FSH LH arány utalhat rá....persze az jó jel, hogy ő is így gondolja, hogy ez már belgyógyászat.

Nézd, ha mégis PCO, akkor legalább szakszerűen kezelni fogják, és előrébb vagy, nem azon kell gondolkodni, hogy vajon már miért nem jön meg....

És azt hiszem a PCO-ra nem hormont adnak, úgyhogy amellett tornával erősíthetsz is.

1080. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1079. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 13:11

Biztosan sikerülni fog!!! És punk-tum!!! :-)


Nekem a nődoki az FSH - LH arányából következtetett rá, (3 fölött van) de ajánlotta is, hogy menjek endokrinológushoz, hiszen ha tényleg az, akkor ez az ő szakterülete! Lassan telik a nap, bárcsak holnap lenne már... :-)

1079. kutykurutty3 (válaszként erre: 1078. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 6. 12:56

Hát azt nem tudom, ennyire nem ismerem a PCO-t, de ne agyalj addig rajta, amíg meg nem nézik.


Nekem úgy volt, hogy az UH-ot más doki csinálta, aki nőgyógyász, ő közölte velem, hogy PCO-m van, mert mintha lennének ciszták a petefészkeimben. AZtán kb. fél óra múlva időpontom ezzel az eredménnyel a másik dokihoz, aki nőgyógyász-endokrinológus, a legjobb kombináció:) szóval az alatt a fél óra alatt gondolatban már lemondtam mindenről, a gyerekről is, majd bementem hozzá, és mondtam neki, mit mondott az UH-os doki, és vittem a hormoneredményeket is. Azt mondta, higgyek neki, látott ő már nem egy PCO beteget, és én nem vagyok az. Na nekem ennyi elég is volt. Megnyugodtam.


Ez most a 3. closty hónapom. Az első kettő nem sikerült, de tökéletes lett tőle a ciklusom és a vérzésem is. Most du. megyek UH-ra és kiderül megint érnek-e petesejtek. Ez az utolsó esélyünk, utána már mindenféle beavatkozások jönnének, de úgy döntöttem, hogy ez most sikerülni fog, nem akarok beavatkozásokat:)

1078. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1077. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 11:36

Aranyos vagy, köszönöm. Bár most nagyon el vagyok kenődve... :-( Néztünk UH-t tegnap, és így 92 nap után is tele van mindkét méhem kis tüszőkkel! Semmi érés! Annyira kíváncs vagyok, hogy mit mond holnap a doki!!! Azt olvastam, hogy igazából nem mindegy, hogy a ciklus folyamán mikor nézik az eredményeket, mert ha nem a megfelelő időpontban, nem lehet a PCO-t kimutatni. Jól tudom? Mondjuk az én esetemben ciklust nehéz emlegetni...:-(

Ti hogy álltok a babával? Remélem csupa jót fog hozni az új év!!!

1077. kutykurutty3 (válaszként erre: 1076. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 6. 11:14

Szerintem jól gondolod. Várd meg, mit mond szerintem az endokrinológus.

Nekem azt mondta, hogy mostanában a nőgyógyászok sok nőnek mondják ezt, pedig nincs is PCO, mert a hormoneredmények nem azt mondják. Cisztikus képlet (ahogy nekem az UH doki mondja) pedig sok nőnek van, attól még nem feltétlen van PCO.


Egyébként sok lány mesélte már, hogy PCO-val teherbe lehet esni, csak magát a betegséget is kell kezelni.


Én nagyon szorítok, hogy jót mondjon az endokrinológus neked, remélem jó dokit találsz.

1076. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1075. - Kutykurutty3)
2011. jan. 6. 11:06
Nem paráztatsz, inkább köszönöm a tanácsokat, nem nagyon tudom mi a teendő... Még csak nődokinál voltam, pénteken megyek endokrinológushoz! Egyébként én sem nagyon tudtam összeegyeztetni a closty-t a PCO-val. Hiszen elsősorban az alapbetegséget kéne kezelni, vagyis a PCO-t és ha az helyrejön, akkor rendbe kell jönnie a nőgyógyászati dolgoknak is, nem??? Vagy nem jól gondolom?
2011. jan. 5. 21:28
Bocsi, most átolvasva újra: nem paráztatni szerettelek volna, csak nekem a dokim mondta, hogy ha PCO-m van, akkor le kell állni a clostyval, mert az stimulál, és még több cisztám lenne....
1074. kutykurutty3 (válaszként erre: 1072. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 5. 21:23
Egyébként ezt már az endokrinológus mondta?
1073. kutykurutty3 (válaszként erre: 1072. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 5. 21:23

PCO-ra kifejezetten tilos a closty. Ha tényleg az van neked, én nem hinnék a dokinak. De legalábbis elmennék másikhoz....

Sőt a PCO-ra, Metformin kell, vagy valami hasonló nevű gyógyszer.

Nem akarok orvost játszani, csak ez így fura.

2011. jan. 5. 20:05
PCO-m van :-( Éreztem... Azt mondta a doki hogy ne aggódjak, nem olyan vészes a helyzet, Norculut- Closty és minden rendben lesz... Kicsit elkenődtem...
2011. jan. 5. 19:10
Hát nem hasonló jellegű.
2011. jan. 4. 16:04
Úgy értettem, az arwennel együtt nem lehet, vagy más hasonló jellegűvel sem.
1069. kutykurutty3 (válaszként erre: 1068. - Manikácska)
2011. jan. 4. 16:03
Attól függ mit csinálsz. Más hasonló jellegűvel, mint pl az arwen, de mellette elvileg sportolhatsz.
2011. jan. 4. 15:16
A könyvben azt írja, hogy nem szabad más tornával kombinálni. De az ugye nem baj, ha a nap folyamán mást is tornázom?
1067. Aviva.pecs (válaszként erre: 1018. - Life14)
2011. jan. 3. 21:19

Nagyon boldog új évet kívánok, Lányok! Váljon valóra minden kívánságotok! :-)


Kedves life14! Bocsi, elsiklottam a kérdésed felett... Igen, tornázhatsz, de mellette nagyon fontos, hogy a lugosításnak is nekiállj...

1066. Manikácska (válaszként erre: 1059. - Kutykurutty3)
2011. jan. 2. 15:22
Igen, én is így vagyok, lassan a 18 fele közeledve, hogy inkább jöjjön meg, mindegy mikor. Utánaszámoltam, hogy 2oo9-ben 8-szor jött meg, 2o1o-ben 6-szor. Igaz, ennek fele szeptember óta, mióta avivázok, szóval nagyon sokat segített. Remélem idén beáll rendesen. Pedig 2oo9-ben szinte teljesen rendben volt, nem tudom, mi lett.
1065. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 1069. - Kutykurutty3)
2011. jan. 2. 12:53

Igazad van! Köszönöm az erősítést! Próbálok pozitívabb irányba menni... De egyre jobban azt gondolom, hogy PCO-m van, túl sok az egyezés. Bár ez csak akkor fog biztosan kiderülni, hogy elmegyek endokrinológushoz! Az lesz a következő lépés!

Remélem minél előbb sikerül Nektek a baba, biztos, hogy a pozitív gondolkodás és a minimális sressz segíteni fog! Sajnos az én melóm is elég stresszes és nem is túl nőies, szerintem ez is hozzájárulhat a magasabb tesztoszteronhoz. Legalábbis azt olvastam, hogy befolyásolhatja lelkileg a dolgot!

Köszönöm a kedves szavakat!

1064. Titánia83 (válaszként erre: 1061. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 31. 22:32
Ha természetgyógyász, akkor ajánlom a kineziológust és a családállítást is. Sok letapadt dolgot felold, és a lelket gyógyítja. :)
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook