Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
1603. CsillagTM (válaszként erre: 1602. - Manócska13)
2011. okt. 24. 13:57
nekem: PCOS, babát szeretnénk, 3 hónapja próbálkozunk. de eddig nem tornáztam, félek, h valamit rosszul csinálok...nehogy pl. menstr. meghozás legyen a baba helyett...
2011. okt. 23. 21:37

Sziasztok,

Én most tervezem, hogy végre elkezdem rendszeresen csinálni a tornát. Már kétszer voltam Líviánál (2010. január és 2011. március), de sajnos eddig még nem voltam elég kitartó, általában 1-2 hét után abbahagytam:(

Valaki volt esetleg a Csehné-nél? Visszaolvastalak Benneteket és láttam, hogy egyikőtök belinkelte az órarendjét... Bejelentkeztem holnapra, remélem el tudok menni gyakorolni. Egyébként Nálatok mi a baj? Gondolom a többség babáért csinálja. Nekem minimális hormoneltérésem van, lassan 3 éve próbálkozunk.

2011. okt. 21. 07:46
Kiderült, hogy PCOS-em van. Kaptam Metformint és készülök megrendelni a Woman's Cream-et. Ja, és igyekszem heti kétszer avivázni és iszom a palástfű teát.
2011. okt. 13. 19:35
Aha, akkor van nekem is, de nem nagyon sok, az elején 1, vagy fél nap, a végén 1-2. Eddig azt hittem, hogy normális. Mindegy, már úgyis tudom az okát akkor.
1599. tigrr
2011. okt. 13. 19:26

Sziasztok!

Manikácska: a mensit akkortól kell számolni,a mikor már rendes vér van, amíg nem tiszta piros, addig barnázásról beszélünk. A mensi vége is ugyan így működik. Addig tart,a míg vér van, a többi már csak barnázás.....nem tudom érthető-e....:O, :)

Nekem mensi előtt nme szokott lenni, inkább mensi után, de mostanában az igen sokáig 2-2,5 napig is eltart....:( (Nekem ez soknak tűnik, mert a mesni is 6 napig tart. Tehát így 8 napig "foglal le".


Pezsi: nagyon el vagy tűnve!Mizu veled??????Hogy vagy????

1598. fd8e423e9e (válaszként erre: 1597. - Manikácska)
2011. okt. 10. 18:20
nekem a barnázás vagy két napig is tart(ott) előtte, szerintem ez nem vészes
1597. Manikácska (válaszként erre: 1596. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 10. 17:47
Én azt figyeltem meg, hogy mielőtt megjönne nagy néha, mindig a jobb petefészkemet érzem. Vagyis a másik talán annyira gyenge, hogy semmilyen petesejtet nem termel. A barnázás pontosan mit jelent? Mert nekem is azzal kezdődik, hogy nem vér jön egyből, hanem barnás-bordós folyadék, de az csak egy-fél napig. Egyébként most jött meg reggel 3 hónap után és délutánra már rendes vér lett. Magnézium hiányom is van. Ez és a progi hiány lehet a ludas az orvos szerint. 1o nap múlva megyek nőgyógyászhoz, aki majd megnézi a petefészkeimet is.
1596. fd8e423e9e (válaszként erre: 1589. - Manikácska)
2011. okt. 10. 11:58

szoktál barnázni mensi előtt? én mindig, és ez progihiányra utal


amikor voltam hormonkövetéses vv-en, persze jó progim lett, de érdekes, hogy nekem is (a baba előtt) egyik hónapban rövid volt a luteális fázisom nagyon, és barnáztam is, néha pedig egész jó, és csak egy nap barnázás volt (kb. három-négy havonta), fél év után jött a baba, vagyis a második ilyen jó ciklusomban - egyébként a progihiány a peteérés milyenségére utal, vagyis a peteérést serkentő gyakorlatokat kell intenzíven csinálni, minél nagyobb a pete, a sárgatest az ovuláció után, annál több a progeszteron


tehát, az, ha egyik hónapban alacsony a progeszteronszint egyáltalán nem jelenti azt, hogy a másikban nem jó, vagy elfogadható, nálam pl. nem mindegy melyik petefészekben érik a tüsző, ha a balban, akkor vannak a jobb ciklusaim - Te ilyet nem figyeltél meg?


nekem a doki is, amikor látta a szívhangot a hatodik héten, rögtön kereste melyik petefészekben van a sárgatest, az mekkora, és elküldött azonnal vv-re, hogy elegendő-e biztosan a progeszteron, kell-e esetleg pótolni a 12. hétig, de minden rendben volt


Hajhullás, szőrösödés, hízás nálam is van, de mellékvese alapon:(

1595. tigrr
2011. okt. 10. 11:43

Sziasztok!

Pezsi: hogy vagy???? :D:D:D

Remélem minden ok!


Hát én is voltam már természetgyógyásznál, de nekem nem jött be. Kezelt vmire, de semmi sem vátozott......nagyon nem mindegy, hogy hova megy az ember. Most egy homeopatát próbáltam ki, de még csak most kezdtem szedni a bogyókat, szóval a hatást még várom!

1594. reedstar (válaszként erre: 1593. - Anoni)
2011. okt. 7. 12:06
Nekem csináltak a vesémnél ilyen feltöltés vizsgálatot. Ott derült ki hogy valami érlefűződésem van és után a természetgyógyász is mondta hogy gond van ott akkor mondtam neki hogy igen ez a helyzet. Kaptam renolt és jobb lett. Most ha fáj azt szoktam inni.
1593. Anoni
2011. okt. 7. 11:56
Első alkalommal nekem sem mondta, hogy máshol is gond van (természetesen én tudtam róla), csak annyit kérdezett, hogy melyik betegségemet gyógyítsa meg először? Mondtam, hogy a nőit, erre elkezdte sorolni, hogy mi nem működik úgy, ahogy kellene, hány féle foggátlót szedtem, fél év alatt tönkretette a szervezetem. Most kaptam füveket (füvezek:)) és egy csomó minden helyreállt. Egyik bajom nekem a vese volt, havi rendszerességgel görcsölt be, a dokik szerint "nincs ott semmi, mi nem látjuk", de én érzem, hogy fáj. A nőgyógyi kaparni akart, de a termdoki mondta, hogy tök felesleges, mert attól nem áll helyre a szervezetem, csak ideig-óráig lesz jobb. Szóval, így jutottam el a természetgyógyászhoz. Rajtam nem fognak kísérletezni a dokik.
1592. reedstar (válaszként erre: 1590. - Anoni)
2011. okt. 7. 11:41
Én is voltam egy két éve természetgyógyásznál, akkor nekem csak a vesémre utalt hogy gond van vele, és úgy is volt mert a vizeletemben mindig találtak és találnak bacikat. Valami születési rendelegesség. Akkor nekem azt mondta a többi eredményem jó, tehát akkor a női dolgaim jók lehetnek ha nem említett olyat hogy nem? Pedim 6 hónapja a nőgyogyász azt mondta túlérik a tüszöm, most akkor a természetgyogyásznak lehet igaza hogy rendben van? Az én menszim első nap és előtte szokott fájni, plusz előtte a mellem, de amúgy 4 napos a vérzésem ami nem olyan rossz.
1591. Pezsi
2011. okt. 7. 11:40
Fú, azért az akkor nagy változás! Örülök, ha a torna segíteni tud :) Írj rendszeresen, hogy halljunk ilyen jó történeteket
1590. Anoni (válaszként erre: 1589. - Reedstar)
2011. okt. 7. 11:20
Ránézésre. Az az igazság, hogy kb. 10 éve voltam egy másik természetgyógyásznál, ő ugyanezt mondta, de akkor nem hittem el, hisz nekem nincs semmi bajom. De ez most olyanokat mondott, amitől padlót fogtam. Olyan betegségre mutatott rá, amit még a családom sem tud (férjemet kivéve), csak én. És két hete voltam először, azóta az egészségem (minden téren) 70%-ot javult. Én igazán nem vagyok hivője semmiféle humbuknak, de épp most tapasztalom a pozitívumot. Mensi egy gombostűhegynyi fájdalom nélkül, máskor 20 db-os gyógyszer elfogy 10-16 nap alatt.
1589. reedstar (válaszként erre: 1588. - Anoni)
2011. okt. 7. 11:16
Szia! És ezt a természetgyógyász állapította meg? Milyen módszerrel?
1588. Anoni
2011. okt. 7. 11:07
Sziasztok, rég jártam erre, sok minden összejött mostanában. Szóval, aki tudja, hogy mi volt velem Aviva fronton, elmentem egy természetgyógyászhoz, és 3,5 év orvos, meddőségi központ után kiderült, hogy nem jó a méhem vérellátása, plusz a jobb petefészkem nem működik. Jó, mi? 3,5 év orvostól orvosig után.
1587. tigrr
2011. okt. 6. 16:06

Pezsi köszi az infót! Én is remélem, bár néha azért el-el bizonytalanodok....szóval majd meglátjuk!

Puszi neked! :)

1586. Manikácska (válaszként erre: 1590. - Pezsi)
2011. okt. 6. 14:24
Köszi, meg is kérdezem!
1585. reedstar (válaszként erre: 1584. - Tigrr)
2011. okt. 4. 17:09
Remélem neked sem kell már sokat várnod és az aviva meghozza a babót :)
1584. tigrr
2011. okt. 4. 17:07
reedstar: szerintem a méhpempőt nyugodtan eheted mellette. Az is teljesen természetes! Szóval fel a fejjel, ha valaki én igazán bíztathatlak, így 5 év után! De még nem adom fel én sem, csak már türelmetlenebb és érzékenyebb vagyok, a remény viszont még sokáig kitart! Főleg, hogy mindig új dolgokkal próbálkozom, és most az avivában nagyon hiszek!!! Tedd ezt te is, és hidd el már nem kell nagyon sokat várnod a babóra!!!
1583. tigrr (válaszként erre: 1580. - Pezsi)
2011. okt. 4. 17:04

Az jó!Ott biztos sikerül jó dokit kifogni!:)

Én nem furának, inkább fantasztikusnak mondanám, amikor meghallhatod a pici babód szívverését. Párszor már én is voltam peteérés követésen, és úgy irígykedtem, amikor halottam a kismamik uhus hangját, hogy hogyan vert a babó szíve! Én is nagyon szeretnék már ilyet hallani!!!!

1582. Pezsi
2011. okt. 4. 16:58

Még nem keseredj el azért. Nem tudom hány éves vagy, de biztos hogy ha most nem, akkor még 1-2 hónap, és ott lesz a baba. Azt tudod, hogy az ovulációs napod mikor van? tesztet csináltál? Sokan meg a Jónás napra esküsznek. (ha nem tudod, elmondom) Szóval szerintem minden rendben lesz nálad.... Tudom, hogy nehéz várni, abszolút megértem, amit érzel. De ne keseredj neki, hanem fel a fejjel, és meglesz az.

A méhpempő mellett nyugodtan lehet tornázni. A tornának is kell kis idő, amíg hat ám :)

1581. reedstar (válaszként erre: 1580. - Pezsi)
2011. okt. 4. 16:49
Tornázni lehet méhpempő mellett? Sajnos a méhpempő az első hónapba nem jött be (sőt rosszabb mert annyira fájnak a melleim hogy már tesztet is csináltam hátha, de nem), 4 hónapja próbálkozunk és én úgy el vagyok keseredve. Nekem mindig volt rendszeres menszim meg minden a tesómnak nem volt menszije csak évente kétszer és ő első alkalommal teherbe esett. Nem sajnálom tőle, örülök is neki mert féltem hogy nem lehet gyereke, erre tessék lehet nekem van így, pedig erre soha nem gondoltam :(( Nagyon nagyon szomorú vagyok :(( Babát szeretnék :((
1580. Pezsi
2011. okt. 4. 16:09

Tigrr: Budapesten lakom, amikor otthon vagyok. Már várom, hogy mehessek aultrahangra, biztos furcsa lesz.

Agika: a tanfolyamon azt mondták, hogy a torna a hormonháztartást tartja rendben, ezért lehet "túladagolni" mint a gyógyszereket. Szerintem ha a 18 gyakorlatot csinálod, és a meghozókat erősen, vagy kicsit tovább a ciklus második felében, akkor az úgy jó lesz :) Vagy írj nyugodtan Tóth Líviának, mert ő szívesen segít, a mailcímet megtalálod az avivamodszer pont hu-n.

1579. M-agika
2011. okt. 4. 15:57
Amúgy a rozmaringteát szabad este is inni? Azért kérdem, mert ugye vérnyomásfokozó is vmennyire, és nem akarom, hogy ne tudjak tőle aludni :)
2011. okt. 4. 14:22
1577. M-agika (válaszként erre: 1572. - Tigrr)
2011. okt. 4. 11:36

Köszi neked is!

Rendben, betartom a szabályokat! Nehogy ezzel ártsak, csak hát olyan fura ezt olvasni, hogy egy tornát túl lehet adagolni :)

De akkor 2x fogom csinálni!

1576. M-agika (válaszként erre: 1570. - Pezsi)
2011. okt. 4. 11:35

Köszi!

Persze, tudom, hogy a hormonok miatt érzem magam jelenleg így, de alig várom már, hogy helyrejöjjek :)

Úgy csinálom 5 percig, hogy csak a meghozó gyakorlatot csinálom... ezért is kérdeztem rá, hogy ez így jó-e, de sejtettem, hogy nem.

Akkor várok most pár napot és rendesen fogom csinálni!

Jah, amúgy 4 napja kezdtem, előtte csak 1x próbáltam ki előző hónapban, amikor meg kellett volna jönnie, de akkor rá 2 órával meg is jött.. azért hittem azt, hogy most is így lesz.

1575. tigrr
2011. okt. 4. 09:47

Pezsi, ha erősebb lett a második, akkor minden ok!!!:D:D

Én nem is tudtam, hogy te nem magyarországon élsz... :O

Amúgy itt M.o.-on merre laksz? Örülök azért, hogy olyan sokáig nem kell várni, és 18-án lesz egy uhud!:D:D

1574. Pezsi
2011. okt. 4. 09:16
ja, elfelejtettem: összesen 2 tesztet csináltam, a második erősebb lett...szerintem többet nem csinálok, most már majd az orvos mondja a verdiktet.
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook