Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átkozott hasfájás. Fogytán az türelem. fórum

Átkozott hasfájás. Fogytán az türelem. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 1. 10:11

Én másfél hónapig bírtam a "kitartást", bár nálunk nincs tesó. Utána cumisüvegből kapta a tejcit. Utólag azt mondom, bár előbb "feladtam" volna, mert attól a naptól kezdve megváltozott minden. A hasfájás elmúlt, s utána nem is volt többé. Azóta áldom azokat, akik biztattak ebben.

Sok sikert, és még annál is több kitartást kívánok!

(Ja, és egy jó tanács. Ne hagyd magad meggyőzni, hogy a babád beteg, ne rohanj vele orvoshoz. Tudom nehéz, de inkább te próbáld megtalálni a megoldást.)

2014. ápr. 1. 10:03
ja, és emellé napi öt csepp Semper nevű készítmény,bélflóráa. Egy nap után nem fájt a hasa.
2014. ápr. 1. 10:01

szia!

Háromhónapos a kisfiam, másfél hónapig állandóan fájt a hasa. ráadásul ő csak tápot kap.


Nálunk (Svédországban) van egy csodaszer, Minifom a neve, kólikás kisbabáknak van, akiknek nagyon fáj a hasuk. Minden kaja előtt kap tíz cseppet, és azóta egyáltalán nem fáj a hasa, semmi baja. Nincs ilyen szer Magyarországon? Nekem ez iszonyatosan jól bevált.

2014. ápr. 1. 09:50
nekünk csak az angolvíz jött be.... online rendeltük, de asszem csak 1 hónapos kortól lehet adni. nekünk megváltás volt.
12. nbandus (válaszként erre: 7. - Panna anyuja)
2014. ápr. 1. 09:46
Cumisüvegből etetve is nyeli a levegőt? Mert a MAM-nak van anticholic cumisüvege, és az nálunk bevált, sosem nyelt vele levegőt...
2014. ápr. 1. 09:45
Én nem próbálkoznék tovább a helyedben, hanem kérnék a gyereknek egy teljes kivizsgálást.
10. bibity (válaszként erre: 6. - Hidewatch)
2014. ápr. 1. 09:43
Valóban, a Biogaia is nagyon jó, lehet azok mellett adni, amiket írtam, hogy kialakuljon a bélflórája!
2014. ápr. 1. 09:41
LACTASE tabletta, porrá törve, anyatejjel kikeverve, minden szopi előtt kiskanállal beadva. 200 gramm szopihoz kell 1 tabletta. Ha a baba 100 grammokat eszik, fél tabletta. Ha 150 grammokat, akkor másfél. Ez a tej laktóz tartalmát emészti meg, mert sok pici babának, főleg a fiúknak, ez nehezen megy az első 4-5 hónapban. A colief is ezt tudja elvileg, de az méreg drága, és nekünk nem is hatott. Tudom, nekem a babám 6 hónapos, és most álltunk le a LACTASE -val. A kis pociját BABYCALM cseppekkel tudod ellazítani, INFACOL-al pedig segítesz neki a laktóz miatt termelt gázokat kipukizni. Nekünk ezek bejöttek. Este mindig kap infacolt és babycalmot az utolsó szopi előtt, és szépen alszik. Tudom, miről beszélek, most vagyunk túl ezen az időszakon. Nyugodj meg, Te mindent jól csinálsz, csak a természet viccelődik szegény pici babákkal, de amiket írtam, azokkal 2 nap alatt jobban lesztek! Gondolom, a nagyobbikad lány? Állítólag a lányok kevésbé hasfájósak...
2014. ápr. 1. 09:35
Az én kislányom mindjárt 6 hónapos, és még mindig hasfájós! Az első 2 hónapot végig üvöltötte, éjjel-nappal görcsölt. A 3. hónaptól kezdett javulni a helyzet, addigra már zombi voltam :( A 4. hónap már egész jó volt, nappal már lehetett mellette nyugodtan tevékenykedni, viszont az éjszakák katasztrofálisak azóta is. Segítség a férjemen kívül nincs. Van egy 15 hónappal idősebb kisfiam, aki végtelenül türelmes, féltékenységnek jelét sem mutatja, sőt, ha sír a kicsi, megsimogatja a buksiját, és pakolgatja elé a játékait. Minden csodaszert kipróbáltunk, semmi nem segített. A kisfiam 8 hónapos koráig volt hasfájós, nálunk is a hozzátáplálás után rendeződött a helyzet. Szóval reménykedünk, hogy már csak pár hónap, és vége ennek a rémálomnak. Sok erőt kívánok neked, ez a hasfájás valóban meg tudja keseríteni a kezdeti időszakot. Ma pl. hajnali 5-kor sikerült elaltatnom a drágámat, 7 óra óta ébren van, a bátyus is felébredt, őrjöngeni tudtam volna a fáradtságtól, de emár kezdek magamhoz térni. Azóta a kisfiam nagyon jó alvó, 12-13 órákat alszik ébredés nélkül, szóval nyugodj meg, pár hónap, és alhatsz végre egy nagyot! Még egy dolog, nálunk a szélcső nagyon sokat segített, anélkül már nem is élnénk. És nyugodtan panaszkodj, jó kiadni a feszültséget.
2014. ápr. 1. 09:35
Megint túl vagyunk egy nehéz szoptatáson.:S
6. hidewatch (válaszként erre: 1. - Panna anyuja)
2014. ápr. 1. 09:31
Levegőnyelésre nálunk az Infacol vált be nagyon. Esetleg próbáld elhagyni a tejtermékeket, mert a laktózintolerancia miatt is fájhat a hasa. Erre a problémára pedig a Colief vált be nálunk nagyon. Ezt a két szert egyébként együtt is lehet alkalmazni. Ami még jó lehet, az a BioGaia, ez pedig segít kialakítani a kicsi bélflóráját, és ugyanúgy a laktózproblémát segít megoldani, csak míg a Coliefben maga az enzim van, ami lebontja a laktózt, úgy ebben a bélbacik vannak, amik szintén lebontják. Szoptatás mellett szerintem ez a kényelmesebb, a Colief szoptatásnál macerás.
2014. ápr. 1. 09:17

Javaslom,hogy próbáld meg a pocak masszázst.Nagyon sokat segít a babán és rajtad is.Mert az ütemes nyugtató mozgás lehiggaszt téged is és a baby pocakjába beszorult levegőt meg eltávolítja.


Mit eszel?Kerüld a puffasztó ételeket a tejtermékek nagy részét.Emlékszem 6 hós koráig a gyereknek csak nagyon lightos kaját ehettem,pontosan a hasfájás miatt.


Ha kérdésed van írj privit,segítek szívesen.

2014. ápr. 1. 09:16

Én mindenféle csodaszert kipróbáltam hasfájásra, legjobban az segíett ha felkötöttem magamra a kendőbe, az a póz kicsit megnyugtatta a pociját, de volt, hogy az sem segített. Nekem a gyerekorvos írt fel egy kotyvalékot, az az 1 segített.

Próbáltuk mi is a drága colief cseppet, az espumisant, meg még sok mást is.

Nem eszel olyasmit ami miatt fájhat a hasa? esetleg tejserkentő teát nem iszol?

Kitartás, ez az időszak borzasztóan nehéz.

3. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - Panna anyuja)
2014. ápr. 1. 09:13
Hát én jó rég szültem , de kérj segítséget.A nagyobbik (22 éves most)volt hasfájós.Kikészített,egy alvajáró zombi lettem pár hét alatt, ne várd ezt meg. Szólj anyudnak anyósnak párodnak, legalább pár naponta aludd ki magad.Hasfájásra gyógyír?Hú ez akkoriban, ne egyek bizonyos ételeket mert tejen át bántják a picit. Főzzek neki édesköményes teát( ez amúgy néha jó volt).Nagyon alapos büfizetés hason fektetés... A pociját gyengéden masszírozni, anyutól láttam és az is jó volt hogy a lábacskáit fel le mozgattam a pocija felé. Az is lehet hogy nem tud rendesen szopizni, vagy a tejed nem elég neki...KÉRJ SEGÍTSÉGET!
2014. ápr. 1. 09:12

Nem akarlak elkeseríteni, de semmi nem segített, pedig az összes készítményt kipróbáltuk ami fellelhető volt. (igaz ennek már 6 éve)

Nálunk addig tartott ez a hasfájós őrület, amíg nem kezdődött el a hozzátáplálás. Durva időszak volt.

2014. ápr. 1. 09:05

Két hetes a kisbabám. Amikor világra jött az csodálatos volt. Második gyerekem, a nagyobbik 6 éves lány, a kicsi pedig fiúcska. Majdnem tökéletes.

Tudom hogy az eleje nagyon nehéz a babával, Pont ezért nagyon sok türelemmel viseltem az eddigieket. A lányom féltékenységét, meg a kicsi hasfájását. Csak mostanra kezdek összeomlani, lehet hogy segítség kell. Nem olyan vészes a helyzet még, azt hiszem, nem vagyok olyan méllyen. De azért mégis. Nem szeretném elhagyni magam.


A kicsi ha ébren van, folyamatosan görcsöl. De nem csak akkor, hanem álmában is, sőt, tegnap alig tudtam megszoptatni, mert folyamatosan görcsölt, ordított, tángatta a mellem. ordítás után megint mohón szopott, nyelte a levegőt, megint görcsölt, megint rágatott, majd ordított.


A nagyobbikra semmi erőm és energiám, ami persze bűntudatot okoz nálam, nála meg féltékenységet és dacot, amitől még kevésbé van türelmem.


A szoptatás fály. A varratok még fálynak. Ha aludni szeretnék éjjel, akkor néha kénytelen vagyok fejni. ( jó... szerencsére nagyon sok a tejem. ) Mert éjjel annyi tej termelődik, hogy komoly fálydalmat okoz. De csak ritkán nyúlok a fejő géphez, mert nem akarom még jobban szaporítani a tejet.


Mostanában szült kismamák. Legalább panaszkodj ki magunkat! Knek mi vált be hafájásra? Nálunka levegő nyelése okozza azt gondolom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook