Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átkozott hasfájás. Fogytán az türelem. fórum

Átkozott hasfájás. Fogytán az türelem. (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. panna anyuja (válaszként erre: 8. - Narcisz82)
2014. ápr. 2. 11:35
Egy 15 hónapossal és egy 6 hónapossal nem is tudom mit csinálnék. Megkattannék. Persze az ember csinálja minden nap tovább..... De 2 pelusos tudom mit jelent. Voltam bébiszitter 2 pelenkás mellett és még csak nem is éjjel-nappal.......
2014. ápr. 2. 11:29

Én a nagyobbat most viszem ivizsgálásra, megint, másik orvoshoz, mert bár itt a dokik sokkal kedvesebbek és figyelmesebbek álltalában mint otthon, de sajnos az allergiát ugyan úgy kezelik mint otthon. Legyintéssel. Miközben ő szenved én meg aggódom.


A kicsinél felírták a sab simplex-et, ami sógornőméknél bevált nagyon, sajnos én ném látok különbséget. Szerintem ugyan az mint az infacol, de lehet tévedek, nem néztem utána. Ráadásul, ha minden etetésnél adom, 3-4 napig tart egy üveg! Sógornőm egyszer adta naponta a picinek és úgy is használt náluk.

44. Narcisz82 (válaszként erre: 42. - Panna anyuja)
2014. ápr. 2. 10:27
Sajnos az orvosok tényleg elintézik annyival, hogy majd kinövi. Mi is akartunk kérni beutalót gasztrora, de elutasított a doki, hiszen szépen gyarapszik a gyermek...Tényleg kinőtte, de 8 hónap kínszenvedés volt. És én is írtam, hogy első gyermekkel még túléli valahogy az ember, de nálunk is itt a nagyobb testvér, így már őrült nehéz.
43. erika84 (válaszként erre: 42. - Panna anyuja)
2014. ápr. 2. 10:17

én most rendeltem az amazon de-n bigaia-t mert nekünk is kellett... es van az ebay-en is. am. itt semmi probiotikumot nem kapsz

a saab cseppeket próbáltad? kicsit nyugtat és oldja a görcsöket.

42. panna anyuja (válaszként erre: 6. - Hidewatch)
2014. ápr. 2. 10:14

Infacol itt nincs ( München ), de az orvos írt fel valamit, ami szerintem ugyan az. Legalább is a szaga, az állaga alapján rögtön felismertem, hogy ugyan az lehet ez amit a lányomnak adtam 6 évvel ezelött otthon, és azt hiszem az infacol volt az.


Sajnos akkor sem hatott és most sem. :S


Nagyon gyanús a tehéntejfehérje allergia. Kiütései vannak, ami akkor volt nagyon erős, amikor sok tejterméket ettem a korházban, de csak annyit mondtak rá, hogy újszülöttkori ekcéma. A kakája darabos és nyálkás. Amire meg csak annyit mondtak, hogy anyatejesnél minden féle kaka normális és rá sem néztek a pelusra, amit mutatóba vittem. Lányommal kerszetü mentünk mindezen. Azon is hogy minden orvos mást mondott, És hogy minden orvosnak ez csak egy kis semmiség, itt van egy kis krém, nem nagy ügy, majd elmúlik. de nem múlt el.


Lányom és fiam csak féltestvérek és reméltük hogy a kicsinél nem lesz ilyen proléma. Még korai a következtetés, de azért valószínű hogy mégis csak az a tej lesz a ludas a dologban. A kiütésekben is, meg a hascsikarásban is. :S


Lehet hogy colief vagy biogaia nincs errefelé, de megpróbálok valamilyen probiotikumot beszerezni.


Most is alszik és tekereg, görcsöl. De legalább nem ébred fel.

41. panna anyuja (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2014. ápr. 2. 09:43

Igen a hordozókendő különben nekünk is bevált...... Csak a terhességem alatt kialakult aranyerem visít tőle sajnos. Igyekszem naponta csak mértékkel beletenni a kendőbe. Pedig szeretem. Ma megyek a gyógyszertárba, mert lehet az lesz a megoldás, ha veszek valami jó kúpot és használom azt a kendőt, Mert amúgy én is szeretem.


Tejserkentőt nem iszok. De most kezdtem el adni neki az édeskömény teát. Arról is olvastam már olyat, hogy nem is jó, csak még jobban göcsöket okoz. Hát meglátjuk.

40. panna anyuja (válaszként erre: 3. - Bdf78cc352)
2014. ápr. 2. 09:38

Szerencsém van, mert anyum átmenetileg ide költözött és bár nagyon elfoglalt, de igyekszk segíteni. Mior 6 éve otthon laktam és oda szültem az első gyermekemet, nagyon nehéz volt anyummal a kapcssolatom és odáig falyult a dolog, hogy bármit tanácsolt én már csak az ellenkezőjét csináltam. Persze ez mindkettőnk hibája volt. Most türelmesebbek vagyunk már mindketten egymással és mivel más dolgom is van, hagyom ha akarja próbálja ki a picin az összes fogást amit ismer. Masszázs, meg a többi. Élvezi is. Már mint anyum, hogy ezzel a kis unokával többet foglalkozhat, próbálkozhat.


A masszázs, meg a láb nyomogatás szerintem sajnos feldühíti az én porontyomat. Anyum azonban újra és újra próbálkozik ezekkel. Türelmesebb, mert nem kell egész nap a picivel lennie.


Tejem szerencsére nagyon sok van. Komolyan, extrém sok.


Ja és a tejtermékeket kerülöm, mert a lányomnak az tett be akkoriban, tejalergiás is lett. Szóval egyenlőre azt kerülöm, mert a kórházban nagyon sok tejterméket etettek a kismamákkal és én ettem is nagy bártan, mire 3 napos lett a kicsi, annyira kiütéses volt, hogy rossz volt ránézi. Mostanra sokkal jobb a helyzet. Abban bízom, hogy ha ez okozza a problémát, idővel, mire minden kiütés elmúlik, addigra talán a görcsök is csökkennek.

39. panna anyuja (válaszként erre: 2. - Panka78)
2014. ápr. 2. 09:24

6 éve a lányommal én is kipróbáltam amit csak tudtam, de nekem sem vált be akkor semmi. minden cseppentős gyógyszer, pocakmasszás, hóóóssszú büfcsiztetés csak nyűg volt, de nem segített. Tűrtem tehát. Csak akkor más volt a helyzet mint most. Semmi más dolgom nem volt és a szüleimmel laktam.

De most van egy nagyobb tesó, egy éjjel fáradt, dolgozó ember is a családban és saját háztartás......

Ráadásul a fiam szerintem nehezebb eset mint a lányom volt.


Annak idején anyum nagyon mondta, hogy itassam teával, vagy vízzel, de nagyon határozottan biztos voltam benne, hogy az én gyerekem fél éves korig csak anyatejes lesz. Most nem vagyok ennyire határozott. Bármit beadok neki, csak legyen vége a kínlódásnak. Tegnap este óta próbálom az édeskömény teát. Egyenlőre nincs javulás, ha csak nem annyi, hogy ha nagyon zaklatott a pici szopizás előtt, először teát kap. Azt rángathatja, amíg meg nem nyugszik,vagy amíg jól ki nem kakálja magát, majd egy kis szünet után jön az etetés, így nyugodtabban eszik utánna, nem nyel annyi levegőt.Persze várok előtte annyit, hogy ne legyen tele a poci teával.

2014. ápr. 1. 22:06
Nekünk a bio gaia csepp vált be :)
37. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Panna anyuja)
2014. ápr. 1. 21:56
Azért én megkérdezném az orvostól. Az enyém is hasfájós volt, de azért álmában nem görcsölt!
36. Eszterkee (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 1. 18:11
Pont ezért felesleges kategorikusan kijelenteni, hogy a baba azonnal leszokik a ciciről, ha cumit kap :)
2014. ápr. 1. 17:59
(mármint nem a szoptatás miatt, hanem mert hiába feji a tejét, a baba nem fogadja el, és így az apa sem tudja etetni soha.)
2014. ápr. 1. 17:59
ja, és két kisbabát is ismerek, akik kizárólag szopni akarnak, képtelenek átszokni a cumisüvegre, nem tudják használni. szegény anyjuk. :))
33. virag32 (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 1. 17:58
Én nem szoptattam, nincsenek saját tapasztalataim, csak úgy tudom, ezek a spéci cumik erre vannak kifejlesztve.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Eszterkee)
2014. ápr. 1. 12:09

Ahány ház, annyi szokás, van akinek rászokik, van akinek nem. Senki nem állíthatja biztosra egyiket sem, dőreség lenne.

Ha lenne valamire tuti recept, akkor nem lenne annyi alternatíva, mert elég lenne azt az egyet alkalmazni, de mivel még az egypetéjű ikrek sem egyformák, addig muszáj kísérletezgetni, ami nekem jó, nem biztos, hogy Neked is beválik, és fordítva is így igaz a történet.

2014. ápr. 1. 11:29
szia lányom nekem is 6 éves volt mikor legény született a fiu juliusi lányom agusztusi, most fiu 9 hónapos lassan,de eleinte nekem is nehéz volt ,espumisant adtam szopi elött minden alkalommal,meg kamilla teát,aztán tanácsolták nekem altassam hason,onnantol fogva enyhlt a hasfájás hason alszik most is sokszor,nehéz az elsö pár hét de ne add fel hamar elmulik a hasfájás,én üvegböl adtam neki érdekes volt mert akkor nem görcsöt,csak mikr mellemböl szivta ja és ö sokszor fuldoklott annyira jött a tejem ciciböl,igy beparáztam volt hogy nem mertem szoptatni nehogy megfujon,utána keztem üvegbe fejni és igy nem nyelt annyi levegöt,vannak olyan cumis üvegek amik kizárolag hasfájós babáknak van 100% ig megvoltam velük elégedve,ja és a tornák is sokat javitanak ,késöbb a hozzátáplálásnál is volt némi hasfájás de azok nem olyan vészesek mert akkor inkább székrekedéstöl fájt a pocija kitartás :-) bocsi hogy hosszura sikeredett :-D
30. Eszterkee (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 1. 11:23
erre rácáfolnék.
2014. ápr. 1. 11:17
A babamasszázs tényleg hatásos! Az nekünk is bejött!!!
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Virag32)
2014. ápr. 1. 11:17
Nálatok nem szokott át, de nekem meg más a tapasztalatom, én nem merném megkockáztatni, de mindenki saját maga dönti el.
27. virag32 (válaszként erre: 17. - Bibity)
2014. ápr. 1. 11:17
Lehet,sajnos azt nem ismerem. Az a lényege, hogy a nagy gázokat pici buborékokká bontja le, így nem fáj a baba hasa és nem lesz "szeles" (és hát ugye ez a fő gond a baba-kólikával.)
26. erika84 (válaszként erre: 16. - Állólámpa)
2014. ápr. 1. 11:17
Az első alkalommal a legnehezebb, mikor oda kell adnod... Tudom. A kislányommal nagyon megszívtam. Fél évig kizárólag csak anyatej. Aztán bekerültem a kórházba és nem fogadta el az üveget, mikor kisebbek könnyebb.3 napig nem evett semmit, azt hittem megszakad a szívem, de operáltak és az altatás miatt nem szoptathattam... Zöld volt a tejem amit lefejtem. A fiam 3 hónaposan kapta az első üveget(mindkét esetben az én egészségemmel volt gond és le kellett választanom őket) sokkal könnyebben ment. Az elsőt mindig nagyon nehéz meglépni. Ráadásul úgy, hogy volt tejem.... És evett is rendesen. A szívem szakadt meg, de sajna nem volt más megoldás.
2014. ápr. 1. 11:16
[link] ez egy közel 40 perces babamasszázs.
24. virag32 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 1. 11:16
A Medela Calma úgy van kifejlesztve, hogy pontosan azt a technikát használja a baba, mint a mellnél, annál nem szokik át. Meg úgy tudom, többféle ilyen cumisüveg van.
2014. ápr. 1. 11:14

szerintem a babamasszázs nagyon sokat segít hasfájás ellen, Budapesten a csecsemőgondozáson is szokott lenni szakember által levezényelt masszázs.


De a neten is találhatsz videót.


Illetve a gyógyszertárban lehet kapni szélcsövet, amitől a bent ragadt levegő kitud jönni.


[link]

2014. ápr. 1. 11:12

Nem tudom írta e itt valaki, ha ismétlek elnézést...

Nem refluxos a babád? Azoknál szokott előfordulni hogy fáj a pocakjuk ha lenyelik a tejet, illetve ugye nagyon sokat buknak.

Amúgy nálunk a kisfiammal a Saab cseppek segítettek, a kislányomnál pedig az espumisan. De ennek ellenére volt hogy az ölemben aludt egész éjjel a kislányom..Mert ahogy kicsit is pozíciót váltott már üvöltött. A kisfiammal már könnyebb volt.

A kislányom 4 éves a kisfiam pedig 1, szóval nemrég hagytuk magunk mögött mi is ezt az időszakot.

Szerencsére a féltékenység elkerült minket, 1-2szer volt nagyobb hiszti. Nálatok nagyobb a korkülönbség. Minden korban ez máshogy jön ki. Nekünk azt hiszem nagyon nagy szerencsénk volt.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Nbandus)
2014. ápr. 1. 11:10
Amint cumisüveget kap, azonnal leszokik a ciciről, mert sokkal könnyebb üvegből cumizni neki neki. Én ezt tartom a lehető legrosszabb tanácsnak.
20. nbandus (válaszként erre: 18. - Bibity)
2014. ápr. 1. 10:43
NAgyon sok gyereknek rosszak a szopási szokásai, amin a jó cumisüveg segíthet, nem olyan kivételes ez. És szerintem sokkal jobban jár a baba és az anya is (jelen esetben még a tesó is), ha a cumisüvegért cserébe lesz egy kipihent, kevésbé stresszes, nem idegbajos anyuka, egy nem hasfájós baba stb. Egy próbát megér ez is...
2014. ápr. 1. 10:28
Esetleg egy szoptatási tanácsadó is sokat tudna segíteni, illetve a hordozás kendőben nagyon jó a hasfájós babáknak. Persze a kendő kötést szakembertől érdemes megtanulni.
18. bibity (válaszként erre: 16. - Állólámpa)
2014. ápr. 1. 10:18
Gondolom egy idő után elment a tejed is... Vagy meddig bírtad a fejést? Nem érzem túl jó tanácsnak, szerintem ti kivételek vagytok, hogy ez lett a megoldás....
17. bibity (válaszként erre: 14. - Virag32)
2014. ápr. 1. 10:16
Ez a minifom szerintem az infacol megfelelője.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook