Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


8453. 8f8f3a827e (válaszként erre: 8235. - Szédült-napraforgó)
2017. okt. 20. 11:24

Igen, adós vagyok egy csomó mindennel. Magyar Dermatológiai Társulat XVII. Kozmetológiai Kongresszus, 2017. június, Debrecen

kb. 250 bőrgyüógyász


Pár mondatban engedjétek meg, hogy vázlatosan leírjam, hogyan is működik egy orvoskongresszus. Meghírdetik a témákat. Egy kozmetológiai kong.-nál ez lényegében evidens, minden beletartozik, ami a bőr szépítésével foglalkozik. Vágás, húzás, töltés, fény, krémek, stb. Erre beküldenek egy csomó előadást a szereplők. Aztán ez alapján összeállítanak egy előzetes előadói listát, egy tervezetet, ami a későbbiekben persze változhat. Ilyenkor az ember már látja, érdemes jelentkezni vagy sem.


Egy ilyen kongresszus belépti díja pár tízezer Ft, meg szállás, utazás. Lényegében egy 3 napos kongresszust nem lehet százezer alatt megúszni.

Amikor fiatal voltam, akkor is voltak az előadások, meg egy kis csevegés, este meg partik. A partikon a gyógyszergyártóknak köszönhetően nagy dínom-dánom van, kaja, pia minden mennyiségben. Régebben sokszor hajnalig ment a buli. Most 11 után már mindenki megy durmolni. Még csajoztunk is! Most meg? Szörnyű! Megy mindenki a mobiltelefonjával és jelent a családnak és felveszi a pizsit. Miért írom ezt? Mert ezeknél a csevegéseknél juthattunk kollégáktól a leghasznosabb információkhoz!


Most az előadás és csevegés kiegészül a forgalmazók áruinak megtekintésével, ezt standolásnak hívjuk. Szemmel láthatóan óriási a változás, nagy a felhozatal gépekből. Itt egy hozzáértő kereskedő elmondja, hogy az ő portékája miért sokkal jobb és olcsóbb, mint a konkurenciáé. Komoly beszélgetések zajlanak, de igazából senki sem hisz senkinek. Mindenki úgy tesz, mintha bevenné a sok maszlagot, aztán előad az ártatlan szűzből valamit, de csak nagyon nehezen vagy sehogy sem akarnak vásárolni. Szóval pezsgés van.

Mostanra annyi újdonság van, hogy nagy igény lett a gyakorlati bemutatókra (workshop) is. Itt egy tapasztaltabb kolléga két órában, kiscsoportos (12-15 fő) foglalkozás keretében tart egy képzést (külön ára van), ami azért jó, mert akik ezeken a tréningeken résztvesznek, azok általában már végzik a kezeléseket, csak megerősítést, tapasztalatokat várnak, keresnek.

Egy ilyenre jelentkeztem én is a feleségemmel, aki az asszisztensem is egyben. Több szem többet lát alapon ő az előadó asszisztensét figyeli. Egy szint felett a felületes szemlélőnek lényegtelen, apró dolgok számítanak csak igazán. Amikor az ember magánrendelést nyit, az elején mindent végez. Aztán rájön, hogy érdemesebb egy témában komolyabban elmerülni és csak azzal foglalkozni. Például van egy kolléganőm, aki 30 éve csak folyékony nitrogénnel fagyasztva tüntet el “mindent”, ami a bőr szintjéből kiemelkedik. A fiamat 3 évig kezeltem vírusos szemölccsel, nem sok sikerrel, míg ő egy fél év alatt csak a fagyasztással eltűntette. De ilyen az én béna példám is, megvan a kezelőfejem a végtagokon lévő seprűvénák kezeléséhez

és óriási üztet lenne, de nem szereztem ebből gyakorlatot, ami eladható lenne, így a fejek a szekrényben állva várják az enyészetet.

Szóval végigfigyeltük a Fotona 2 órás tréningjét. A szokásos lézeralapok, amit mindig, minden előadó elmond. Nézem a kezelés előtti és utáni képeket, osztályozok, méricskélek. Persze a lényeg itt is a gép bekapcsolása után történik, milyen értékekkel, hogyan zajlik a kezelés. Az értékek. Mindenki az értékekre kíváncsi, mondják is a csajok, akik ezzel a géppel dolgoznak (4 van az országban, de mind valamilyen vállalkozás tulajdona), hogy a gyári beállítás nem sokat ér. Volt egy külföldi orvos, mondták a nevét, nem emlékszem rá, aki nagyon jó értékeket adott meg. Azzal próbálnak meg ők is dolgozni.

A Fotonánál elsősorban az intraoralis kezelésekre voltunk kiváncsiak. Ilyet még nem láttam. Minden olyan eljárás érdekel, ahol “nem folyik vér” (non-invasiv). Egy villogó fej bent a szájban. Izgalmas, nem? A páciens fekszik a kezei összekulcsolva lazán, érzéstelenítés nélkül. Semmi reakciója nincs. Amikor engem kezel az asszonypajtás, mindig megfogadom, hogy laza leszek, vagy inkább nagyon laza. Aztán 3 lövés után már töröm is az ujjaimat. A szívem fáj, majd belehalok. Itt meg semmi. Súgják is a csajok, akik ezzel dolgoznak, tényleg nem vagy alig fáj. Innen jut eszembe, hogy a debreceni új, 10 milliárdos stadionban volt a bankett igazi csúcs kajával és odajött Remenyik professzornő a kozmetológiai társaság elnökével és közölték, hogy a debreceni klinika azért nem vett elos-t, mert fáj a pácienseknek. Két hónapig volt náluk az Elos Plus, de nagyon megviselte a kollégákat a páciensek szenvedése, úgyhogy úgy döntöttek, nem kínoznak intézményesen embert. Jót nevettünk. Régóta ismerem Évát, igazi csúcs nő, aki nem egy professzori elefántcsonttoronyból követi az eseményeket.


Egy ilyen bankett lényegében egy alkohollal “felszabadított” szakmai vita. 10 fős, kerek asztaloknál ülve megy a diskuzus: magánélet keverve a szakmával. Kolát Zsuzsa szólt, mellénk szeretne ülni. Hasonló sorsú, mint jómagam, idősebb férje van, míg nekem fiatalabb feleségem. Ez már kimeríthetetlen társalgási forrás. De igazából az életünk is hasonló, de mondhatnám az összes bőrgyász egy cipőben jár. Nagyon kevesen mentek ki külföldre, aki itt marad, az rengeteget dolgozik, de jól keres. Olyan, hogy valaki 2-3 helyen dolgozik, az általános. De volt olyan kolléga is, aki 5 különböző városban nyomja! Szóval Zsuzsa nagyon ügyes, lényegében a műszeres, lézeres összes beavatkozást végzi a plasztikai műtétek kivételével. Apropó! Alig volt a kongresszuson plasztikai sebész. És ezzel egyidejűleg alig volt sebészeti előadás. Nagyon csodálkoztam, tavaly rengetegen voltak, most meg senki. Zsuzsa egy plazmával történő fiatalításról tartott egy 10 perces bemutató előadást, a lényeg, ez a nagy plasztikai műtétek előtt ez az utolsó állomás. Megegyezünk abban, aki szép, az a 20-30-as éveiben csak kozmezikai externákkal ápolja és védje magát. Utána jöhet az idegméreg, majd fénykezelés, ipl, lézer, majd a szálak és a plazma, majd legvégül a vágás 50-60 felett. A lényeg az állandóságon van. Nincsen olyan, hogy igen, kész vagyok, befejeztem a szépítkezést. Valamilyen beavatkozást a pénztárca és külső-belső kényszer miatt mindig végezni kell.


Kolbi

8452. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 8448. - Rawin)
2017. okt. 19. 21:10

Én csak a tretinoint használom a retinoidok közül, nagyon szeretem, jó a bőrömnek. Az 1 % viszont elég brutális, az én 0.05 %-os krémem is nagyon intenzív.

Tazorac esetleg (tazarotene hatóanyag)? Próbáltad?

8451. Ryana (válaszként erre: 8447. - Ca6995aebd)
2017. okt. 19. 19:18
Kipróbáltam, végigcsináltam egy teljes kúrát, nem volt semmilyen látható hatása.
8450. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 8449. - Masni77)
2017. okt. 19. 11:44
Van bőrgyógyász ismerősöm, de szerintem háziorvos is felírhatja.
8449. Masni77 (válaszként erre: 8442. - Sylvia.Lilly)
2017. okt. 19. 07:11
Simán a háziorvossal íratod fel vagy bőrgyógyásszal? Vagy kivel?...
8448. Rawin (válaszként erre: 8438. - 6eea6e9c26)
2017. okt. 19. 01:55
Köszi, de az nekem nem jó, az Isotrexin sem, kifejezetten tretinoin kell, 1%-os. Reménykedtem, hátha változott valami itthon az utolsó rendelés óta, de nem. A doki szerint az isotrexin is hiánycikk. Mindegy, maradt a szokásos vényleadásos-pharmafutáros történet, és egy juverdem volite kezelés.
2017. okt. 18. 20:04
kollagént tartalmú kapszulát szedett már valaki? tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e szedni bőrfiatalítás szempontjából. elsősorban olyan tapasztalatára vagyok kíváncsi, aki legalább 3 hónapig rendszeresen szedte. :) csodát persze nem várok tőle, csak egy kis pluszt.. :)
8446. Ryana (válaszként erre: 8441. - Tibitoma)
2017. okt. 18. 18:49

A hókuszpókuszról egy angol kozmetikus csaj jut eszembe. Tisztításra mentem hozzá, de az egész kezelésnek az volt a legrövidebb része, nem is ért semmit. Viszont kb ötpercenként ásványvízzel permetezte be az arcomat, mondván, hogy ez milyen jól hidratál. (Ha ez igaz lenne, nem kellene a sok krém, elég lenne mosakodni.)

Egy idő után nem bírtam tovább, megkértem, hogy hagyja abba a permetezést, inkább megiszom azt a vizet.

8445. fiskerkarma (válaszként erre: 8443. - Szédült-napraforgó)
2017. okt. 18. 10:30
Ahh.. basszus. :( Köszönöm, hogy szóltál. Akkor kihagyom, megyek inkább Szőcshöz töltögetni.
2017. okt. 17. 20:57
Itt..
8443. szédült-napraforgó (válaszként erre: 8433. - Fiskerkarma)
2017. okt. 17. 20:56
Én csináltam két évet. it tapasztaltam először zsírbontást. Állapot fenntartási céllal kezdtem bele. Látványos javulásról nem számolhatok be.
8442. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 8440. - 6eea6e9c26)
2017. okt. 17. 07:55
Kell. Kb. 15 €.
8441. tibitoma (válaszként erre: 8430. - Gomboooc)
2017. okt. 17. 06:46

Na, sziasztok! Bocs, hogy későn válaszolok, de nem volt internetem pár napig (a német UPC is van néha olyan kedves, mint a hazai).


Én is pont úgy vagyok vele, hogy hogyha fél évig kitart nagyjából, az már egész jó.


Aranyos a Szőcs doktornő. Nem rajzolgatott vonalakat, szemre csinálta, de szimmetrikus lett a végeredmény. Szerintem a régi anyag az totál kiürült, szóval semmi probléma nincs a régi vs. új matéria miatt. Botoxra is hozzá fogok menni decemberben/januárban, mert Magyarországon jóval olcsóbb, mint idekint. A német "szúrós szépségszalonok" meg orvosok szerintem egyáltalán nem jobbak a magyar társaiknál tudásban, csak két különbség van:

a) valószínűleg a német plasztikai sebésznek/bőrgyógyásznak egy kicsit több a tapasztalata a ritkább esetekben, mert itt arányában véve több embernek telik szépészeti beavatkozásra

b) a szépségklinikák elég futurisztikusan néznek ki, iszonyat modern berendezéssel, meg sok a hókuszpókusz. Kb. olyanok, mint ahogy egy amerikai filmben vagy sorozatban lefestik őket. Az asszisztens kávéval, teával kínál, van masszázsfotel stb. Szóval csak a hókuszpókusz meg a csinadratta nagy, a beavatkozás színvonala meg ugyanaz. Viszont a németországi szalonoknak/praxisoknak a java megkéri a kétszeres-háromszoros, vagy akár négyszeres árat is.


A minap olvastam egy angol nyelvű cikket arról, hogy hogyha elkezdjük az injekciós feltöltést és botoxolást 30 körül, akkor az arc természetes öregedését le lehet lassítani és az idő múlásával lehet, hogy mindkét anyagból egyre kevesebb kell, no meg a drasztikus (szikés) beavatkozásokra vagy egyáltalán nem is lesz szükség vagy később kell elvégezni őket. Botoxszal és hialuronnal egész természetes marad az arcod.

8440. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 8439. - Sylvia.Lilly)
2017. okt. 16. 22:08
Recept kell hozzá? Mennyibe kerül?
8439. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 8436. - Rawin)
2017. okt. 16. 21:40

Én a Pharmafutárral hozatom az Airol-t (0.05 %). Nagyon jó, sokkal jobb, mint a már megszűnt Retin-A volt és fillérekbe kerül. A Retin-A-ban valami irritálta kicsit a bőrömet, az Airol viszont szuper.

Állítólag jó különböző retinoidokat használni, mert mindegyik más receptorokra hat.

8438. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 8436. - Rawin)
2017. okt. 16. 21:08
Differin
8437. Rawin (válaszként erre: 8418. - 3716f68b4c)
2017. okt. 16. 13:47

Az Infini szerintem olyasmi, mint a Vivace (vagy Venus viva), erről írtam lejjebb.

Nekem van Newa-m. Milyen problémára szeretnéd vásárolni, vagyis mi lenne vele az elérni kívánt cél? Ettől függ, hogy érdemes-e megvenni vagy sem.

8436. Rawin
2017. okt. 16. 13:43
Tudja valaki, hogy Magyarországon van-e receptköteles tretionoin vagy Retin-A krém (0,5-ös vagy 1-es), és ha van, akkor mi a neve?
8435. Rawin (válaszként erre: 8348. - Ryana)
2017. okt. 16. 13:40

Nekem a VenusViva nagyon bejött, van tömörítő hatása is. A neten található képek kábé a valóságot tükrözik, persze nem csodagép. Arra ne számíts, hogy pl volumenhiányos arcnál varázsolni fog és a volument visszapótolja...nem arra van.

3-szor voltam, fokozódó erősséggel csinálták. Nem bontja a zsírt és semmi egyebet.

Közben felköltöztem Pestre, most itt keresgélek hasonló kezelést, valószínűleg a Vivace-t próbálom ki. (Aki Bp-n még VenusVivaval kezel, az egy görög matematikusnő..)

A Venusnak kisebbek a tűi, ezért kisebb sebeket is ejt, hamarabb gyógyul, nincs utána az az ijesztő lyukacsos ábrázat. Persze 1-2 napig így sem lehet emberek közé menni, ha jól van megcsinálva, akkor eléggé vállalhatatlan utána az ember ábrázata.

8434. Esztikecool (válaszként erre: 8386. - *sydney*)
2017. okt. 15. 10:09
Fantasztikus! Minden kèrdèsre 100% vàlasz, nincs pùder fèlrebeszèd. 4 ève hozzà jàrok botoxra ès töltèsre, nagyon szeretem amit csinàl!
2017. okt. 15. 09:22
Sziasztok! Age Attraction Meso Laser kezeléséről van valakinek hosszabb távú talasztalata? Engem hosszú idő után kb ez az egyetlen kozmetikai kezelés ami felcsigázott, előtte-utána képek stb. Egyetlen dolog tart vissza, a leírás szerint alkalmas zsírbontásra... na most az én eleve zsírtvesztett pofikámnak pont nem ez lenne a cél. Ettől függetlenül ha bárkinek bármi infója van, legyen kedves ossza meg 😊 Azért is lelkesültem fel mert a cég krémjei, szérumjai nagyon szuperek mind összetételben kiválóak de fogalmam sincs, hogy ez az új fajta mezoterápiás lézerük alkalmas-e egy vékonyabb arcon is.
8432. cacc1f1f92 (válaszként erre: 8431. - Szédült-napraforgó)
2017. okt. 13. 22:25

Szia!

Kopogtatok, beengednél?

Mara

8431. szédült-napraforgó (válaszként erre: 8430. - Gomboooc)
2017. okt. 13. 19:04
Voluma 1max 1,5 ev. Nekem most kezd kifelé menni.
8430. gomboooc (válaszként erre: 8424. - Tibitoma)
2017. okt. 12. 16:11

na, én is felbuzdultam, és megyek Szőcs doktornőhoz október végén. én Volumát szeretnék. arcfeltöltés lesz. keresgéltem neten is, hát gyönyörű eredményeket érnek el vele. még ha fél évig tart is az eredmény, megéri, de a voluma elvileg 2 év... amúgy egy picit attól tartok,h nem jobb-e ezt plasztikai sebésszel csináltatni, aki jobban látja az arányokat az arcon - jobban ismeri,h milyen egy harmonikus arc (nekem elég nagy aszimmetriám van...)


Neked rajzolgatott vonalakat az arcodra, meg volt tervezve a menete :) vagy csak úgy ránézésre csinálta, érzésből?

8429. 2af282e602 (válaszként erre: 8428. - Ryana)
2017. okt. 11. 14:28
Szőcsnek van mindenféle anyaga. Kérd ugyanazt
8428. Ryana (válaszként erre: 8427. - 2af282e602)
2017. okt. 11. 13:55

Köszi!

Erősen morfondírozok, hogy bevállaljak-e még némi plusz töltést, és a kedvező beszámoló miatt Dr Szőcsre gondoltam. Korábban nem nála voltam.

8427. 2af282e602 (válaszként erre: 8426. - Ryana)
2017. okt. 11. 09:52
Más tipust nem. Ugyanazt igen. Keverni a márkákat állítólag nem szabad. Nekem ezt mondta a plasztikai sebész aki csinálta. Aztán persze nem tudom .de hiszek neki.
8426. Ryana (válaszként erre: 8424. - Tibitoma)
2017. okt. 11. 07:58

Az ilyen rászúrásnak van bármi kockázata?

Tehát, ha még maradt valamennyi anyag bent az előző töltésből, arra lehet még tölteni gond nélkül? Akár más típusú anyaggal is?

8425. 2af282e602 (válaszként erre: 8424. - Tibitoma)
2017. okt. 10. 17:27
De jó.örülök hogy jó lett. Reméljük sokáig megmarad.
8424. tibitoma (válaszként erre: 8422. - Gomboooc)
2017. okt. 10. 17:18
Ó, hogyne, elvileg akár egy évig-másfél évig is eltarthat. De az is lehet, hogy rá kell majd pár hónap múlva szúrni. Beszámolok róla. A göböcskék eltűntek, most már csak azt látni, hogy teltebb az arcom. Állítólag egy hét alatt alakul ki a teljes hatás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook