Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apukámnak emlék szeretettel.... fórum

Apukámnak emlék szeretettel.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. szept. 4. 13:13

Sziasztok!


Suzy!!!nekem az Oilvér név nem nagyon tetszett sose,így fiúk szempontjából a bencés verziót javasolnám,lányok estében szerintem a Zoé is

meg a Viki is szép,talán az utóbbit jobban lehet becézni....nem tudom,h kéne helyes irányt megértetni Anyával,h megértse szeretem,de már felnőttem....

Sajnos nem vagyok az a típus aki csak úgy odamondja így megértelek titeket is Awela,de valóban igaza lehet Suzynak,h valahogy meg kéne értettni a rokonsággal ez így nem jó....Nem tudom,h az ideális,mert kedvesen nem biztos,h értik,a durva...az meg durva....

Judit4Mire figyeljek oda ha elkezdem?

88. Suzy90
2011. szept. 4. 12:45

Awela sajnos erre mondják azt hogy egészen addig nemtudod mid van még el nem veszted. A párod szüleinek is egy pofon kéne hogy lássák van egy fiuk de ha ezt folytatják hamar el fogják veszíteni.

Sajnos vannak esetek mikor drasztikus lépésekkel kell ráébreszteni a szülőket hogy valamit rosszul csinálnak, mikor a szép szó már nem használ. Nemtudom, sose voltam ilyen helyzetbe csak hasonlóba, én ezért élek itt de nekem ez a lépés be is jött. Az meg hogy az Ő hibája teljes képtelenség... Valamit tennetek kell mert ennek nem lesz jó vége....

87. Awela (válaszként erre: 86. - Suzy90)
2011. szept. 4. 12:27
A szülei sosem kezelték gyerekükként, inkább úgy, mint egy szolgát. Ő meg szereti őket, mindent megtesz, hogy segítsen. Én is igyekeztem, de mostanában mindkettőnkre csupa rosszat mondanak, én pl. egyre gyakrabban vagyok utcasarki ..., pedig szerintem nem szolgálok rá. A nagyi betegségét is a páromra kenik, pedig nem tehet semmiről. A nagyi nem akart orvoshoz menni, előlünk is mindent eltitkolt és mire kiderült, hogy baj van, már nem tudtak segíteni. Kezelik ugyan, de csak romlik az állapota. A szülők persze azt mondják, hogy a fiuk miatt történik az egész. Hogy mondhat egy szülő ilyet a saját gyerekének? Komolyan nem értem őket. Senki másuk nincs ebben az országban, mert még a szomszédaikkal se hajlandóak ismerkedni és így csak azt érik el, hogy már a gyerekük se fog szóba állni velük.
86. Suzy90 (válaszként erre: 85. - Awela)
2011. szept. 4. 11:24

Leteszteltem a párom ki tudja mondani mindet már csak választani kell :) Valahogy a fiú neveknél nehezebbnek érzem. NA mindegy.


Tényleg nem lenne jó ha a Ti kapcsolatotok rovására menne ez az egész :S Észre kell vennie a párodnak hogy a lehető legrosszabb irányba mennek a dolgok.


Az én nagymamám csontvelőrákban halt meg pár éve (Ő volt anyukám anyukája). Mind a 4 gyereke ottvolt a temetésen és az unokák közül is voltunk páran. Azóta szétesett a család azon része. Ott is egymásnak estek a testvérek.... nem szabad hagyni hogy egy ilyen vagy hasonló helyzet szétszedje a családot!!

85. Awela (válaszként erre: 83. - Suzy90)
2011. szept. 4. 10:45

Szerintem jól összeválogattad. Mindegyiket ki tudják mondani külföldön is. Bár lányneveknél jobban tetszik a második variáció.:)


Páromnak egyébként ugyanazt mondtam, amit te is tanácsoltál, de eddig sok változás nem történt. De nem szabad ennyire komolyan vennie, mert köztünk alakul ki miattuk a feszültség, pedig soha nem vitatkoztunk előtte.

84. Awela (válaszként erre: 80. - Sybrrill)
2011. szept. 4. 10:42

Szerintem semmiképp se szabad most anyuddal megszakítani a kapcsolatot, nehogy tényleg valami hülyeséget csináljon. De meg kell értenie, hogy nem tudjátok feladni az életeteket miatta.

Nagypapi nem túl mobil, de máshogy nem tudjuk megoldani. Sajnos külön nem tudjuk költöztetni, arra nincs pénzünk. Illetve anyu felajánlotta, hogy költözzön hozzájuk, van elég helyük, nem tudom, mennyire lesz rá vevő.

Én is nagyon örülök nektek, jó a csapat.:)

83. Suzy90
2011. szept. 3. 20:48
Na egy kicsit mástéma tudom de érdekel a véleményetek!!!! Babóca nevek témában. A következőket gondoltam ki. Fiú: Dennis Bence Evans vagy Dennis Olivér Evans. Lány: Lilly Zoé Evans vagy Lilly Viktória Evans.
2011. szept. 3. 20:35
Sybrill, az EFT első ránézésre nagyon furcsa, viszont nagyon is érdemes foglalkozni vele, mert működik. Én nem a hagyományos EFT-t használom, hanem a Faster EFT-t. YouTube-on keress rá, rengeteg videó van róla, sokhoz van magyar felirat is. A 69-es számú videóval kezdd, abból megtanulhatod hogy konkrétan mit és hogyan kell csinálni. Sokkal egyszerűbb és gyorsabb mint a hagyományos EFT. Én két éve használom magamon, és nagyon sokféle traumát, félelmet, haragot, stb-t oldottam magamban sikeresen. Elképesztő hogy miket lehet vele elérni, gyakorlatilag az összes rossz emlékedet megváltoztathatod vagy kicserélheted pozitívra.... Próbáljátok ki feltétlenül :-)
81. Suzy90
2011. szept. 3. 19:03

Sybrrill: nem kell teljesen megszakítani a kapcsolatot DE Anyukád felnőtt nő. Én értem és elhiszem hogy baromira fáj neki de ez olyan lelki fájdalom amibe sajnos/nem sajnos nem fog fizikailag belehalni. Ez tény. És való igaz lehet ez lesz a köv. lépés h akkor öngyilkos lesz. Holott ez nem más csak kétségbeesés hogy egyedül van. Ezt hívják lelki terrornak. Lehet találni kéne rá módot hogy kicsit meglátogasd, megmutasd Neki hogy ott vagy de külön életed van. Az élet megy tovább. Engem is nehezen engedett el apa hiszen mégis 16 évig ketten voltunk de elengedett. És sokkal jobb lett a kapcsolatunk azután hogy messzebb kerültem. Ő is éli az életét, én is de ugyanúgy szeretjük egymást csak ritkábban találkozunk.


Jogsid azért nem lett mert akkor nem volt itt az ideje de ez nem jelenti hogy mostmár nem jött el.


Való igaz amit írtál :) Én is örülök Nektek! Pusssz megyek vissza neveket válogatni mármint a magyarokat :D

2011. szept. 3. 18:48

Érdekes Suzy az én párom is mindig azt mondja,h szakítsam meg a családdal a kapcsolatot,de anyával is?????Így Apa után?????

Azt mondja a párom,már várja Anya mikor jön azzal,h mikor lesz öngyilkos....:-(((((

Nem egyszerű....

Awela!Milyen mobil a nagypapi?Tudod nehéz öreg fát átültetni....talán nem is az kéne,h direkt magatokhoz vegyétek,inkább csak a közeletekbe pl. szomszéd falu,legyen nektek is életetek....

Ma mondta Anya,h mindennap kimegy Apához,s eszébe jutottak amit anno Apa,mondott,ha ő meghal,teljesen magára marad:-((((((

Mi 500 km-re vagyunk tőle,a tesóm kb. 4 órás autózás s ott van....

Sajnos én már 2 éve szórakozok a jogsival,egyszer mentem el a tesztre 1 ponttal több lett,mint lehetett volna,így hanyagoltam,s mostanában a párom cibál milyen jó lenne ha neked (nekem)is lenne jogsim,hát el kezdtem újra.....kicsit félek,mi van ha nem kéne nekem a jogsi,azért tart ilyen soká.....

Ti is érzitek,h ebben-abban hasonlítunk mi hárman a másik kettőre....s a fórum szinte már csak rólunk szól???Ami nem baj,de érdekes...

Pl.

Mi a párommal együtt jöttünk ki Ausztriába,de ő

(is)magyar.Suzyék Walesben laknak (tehát ők is külhonban),de az ő párja nem magyar. Aweláék Magyaro.on laknak ugyan,de az ő párja szintén nem magyar....Értitek???Ez nagyon aranyos szerintem :-,meg az is,h visszaolvasva a korábbi hozzászólásokat,mindig megosztunk valamit,amire a másik kettő olyat mond ami nagyon sokat segít,lehet nemcsak annak aki írta....

Én nagyon örülök,h "megismerhettelek "titeket!Puszi

79. Suzy90
2011. szept. 3. 17:53

Awela: azon kívül hogy néha rámjön hogy egy egy kaját nagyon ennék nem. Nem túl gyakori... De lesz ez még így se :)


Nem egyszerű a helyzet... Egy 83 éves ember tényleg szorul némi segítségre. A párodnak meg most aztán erősnek kell lennie. Ha más nem egy időre vesse be az egyik fülön be másikon ki dolgot. Mindenre veszettül bólogatni hagy higgyék a szülők h igazuk van. Vagy ha végkép nem lehet mit tenni akkor távolságot kell tőlük tartani akármilyen rossz is de nemkéne hogy a párod menjen rá idegileg....szerintem....

78. Awela (válaszként erre: 74. - Sybrrill)
2011. szept. 3. 15:46

Ez így rémes.:(

Mi is hasonlóan leszünk a nagypapival. A mami sajnos egyre rosszabbul van, már nem tudnak rajta segíteni. A papit meg nem hagyhatjuk egyedül, de Moszkvában élnek, úgyhogy meg kell valahogy győzni, hogy költözzön ide. Mi nem tudjuk és nem is akarjuk feladni az itteni életünket, de egy 83 éves idős embert nem hagyhatunk magára. A párom szülei nem igazán lelkesednek érte, hogy hozzájuk költözzön, úgyhogy most győzködöm a páromat, hogy akkor mi vállaljuk be.

A páromat teljesen kikészítik egyébként a szülők, mióta rákos a nagyi, azóta egyre rosszabb. Mindenért őt okolják és egyre rosszabbul van idegileg.:(

77. Awela (válaszként erre: 73. - Suzy90)
2011. szept. 3. 15:42

Örülök, hogy jobban vagy. Nem vagy még kívánós?:)

Nagyon szép nevek. Az én párom se magyar, ha majd oda kerülünk, akkor mi se a tipikus magyar nevekből fogunk válogatni, mert a vezetéknévhez nem igazán illenek.

76. Suzy90
2011. szept. 3. 13:45
Amúgy a jogsinál szerintem az a fontos hogy ne görcsölj rá.... Én pl miután meghúztak először forgalomba 3 hónapot kihagytam mondván h nekem ez nemmegy és nem akarom. Utána visszamentem és minden ment rendesen, csak idő kellett h leülepedjen.
75. Suzy90
2011. szept. 3. 13:36

Sybrrill választhatnék de én szerettem volna hogy ilyen és olyan neve is legyen a kicsinek :)


Ők úgy tudják csomagot kapnak aznap h tuti otthon legyenek ezt találtam ki :D


Ma esős borongós nap van ugyh bevetettük magunkat unokahugom szobájába és csokikúrát tartunk.... éljen a boldogsághormon :)

2011. szept. 3. 13:12

Drága Suzy!!Már várom a képeket :-)))!

Ha megengeded,h beleszóljak,miért nem választasz olyan nevet amit itt is ott is használhat,pl:Melinda,David stb...Ez tök jó ötlet,ilyet már én is csináltam,h mielőtt csngettem volna szóltam haza,h mizu mit csinálnak,mert várható egy meglepi nekik.....:-)))

Mi se Magyaro.on élünk,habár közelebb mint ti,Ausztria keleti részén!

Én is küszködök egy ideje a jogsi szerzéssel(még Apával is tanultam rá)remélem mihamarabb meglesz....

Hogy vagytok Drága Awela?Nagyi?

Judit!

Eft-ről írhatnál bővebbbet,mit tudsz...

(neten olvastam róla,h említetted,s érdekesen hangzik)!

ma megint kiakadtam....Anyukám szokott bántani lelkileg,most pl. azzal,h már nem szeretem,mert nem vagyok ott vele...ezen miután jól kisírom magam az én kiakadásom után a párom is kiakad,mit akarok???Költözzek vissza anyukámhoz (ö is azt akarja) vagy maradjak itt,mert itt van már az életem....

Pokoli :-((((

73. Suzy90
2011. szept. 2. 19:48

Sybrrill persze minden rendben csak dolgoztam ma. A baba nagyon jól van, kezdenek elmúlni a rosszullétek, meg a fáradtság is. Ezerrel készülök a jövőhétre, megyek haza meglátogatni apáékat csak Ők nem tudják, meglepi lesz hogy egyszercsak becsöngetek :) Aztán ha otthon leszek kimegyek anyához otthagyok Neki egy képet a kisunokájáról!

Ha hazamentem beszkennelem az UH képeket itt sajna nemtudom és majd elküldöm Neked :)


EFT: találkoztam már vele.


Awela: köszönöm remélem tényleg büszke rám! És tudom hogy már nem csak rám hanem a babóra is vigyáz!


Fura de úgyérzem mindig segít mikor kell. Például mivel a balesetnél én is bent ültem a kocsiban, ott feküdtem az ölében soha nem hitte senki hogy valaha jogosítványom lesz. Apa tudta hogy meglesz de mindig nagyon féltett mikor kocsiba ültem.


Hogy hogy fogják hívni... Hát ha fiú lesz Dennis ha lány Lilly mivel a párom nem magyar. De mondta hogy válasszak magyar neveket is, azokat még nemtudom!

2011. szept. 2. 18:51

Sziasztok!

Awela!!!Az már döfi!!!csak így tovább kívánok még minimum 10szer ennyit....:-)

Hát igen el jö a pillanat amikor felül kell kerekedni bánatunkon,s nekünk segíteni....A tesom párja nemrég vesztette el az édesapját,s amikor kicsit lehiggattam azon gondolkodtam,milyen nehezen élhette ő is meg ami apával történt....

Suzy!!!Minden okés rég írtál!!!

Judit!!!Ez naon érdekesen hangzik....

Puszi

71. Judit Csodaországban (válaszként erre: 69. - Sybrrill)
2011. szept. 2. 17:42
EFT = Érzelmi Felszabadítás Technika vagy Emotional Freedom Technique. Egyszerűen és hatékonyan megszabadít negatív érzelmeidtől. Akár telefonon vagy Skype-on keresztül megtanulható. Nagy vonalakban a módszer annyi, hogy miközben megfigyeled az érzésedet, "kopogtatsz" bizonyos akupresszúrás pontokat magadon. Elérheted vele, hogy ami eddig bántott vagy zavart vagy rossz érzés volt, az nem lesz többé az. Kézbe veheted a saját érzéseidet, feloldhatod őket.
70. Awela (válaszként erre: 69. - Sybrrill)
2011. szept. 2. 17:22
Még csak a negyedik, de remélhetőleg még sok-sok ilyen évünk lesz. Tényleg nagyon jó, hogy mellettem áll. Bár most ő sem tud segíteni igazán, rákos a nagyija és úgy néz ki, sajnos ő sem marad már sokáig köztünk.:(
2011. szept. 2. 15:53

Mi az a EFT???Awela!Örülök,h tudunk egymásnak segíteni :-,s szerintem a legnagyobb ajándék az volt a párodtól,h nem felejtett e el,meg,h együtt vagytok és szereteitek egymást...:-)hanyadik évforduló volt?

Nekem is jó érzés,h nem vagyok egyedül ebben a nehézségben ki önthetem magamból ami bánt...

Suzy!Mizu veled s a babucikával?

Puszik

2011. szept. 2. 11:52
EFT-vel próbálkoztatok már? Ingyen megtanítom bárkinek aki szeretne szabadulni a fájdalmától. Írjatok privit és egyeztessünk.
67. Awela (válaszként erre: 64. - Sybrrill)
2011. szept. 1. 23:04
Elfelejtettem: szeretném megköszönni a linket. Elég sokat olvasgatok, többek között a feldolgozást segítő információkat. Azt hiszem, haladok. Legalábbis jobb állapotban vagyok, mint nemrég. Hónapok óta először mondtam azt a telefonba, hogy köszi, jól vagyok.
66. Awela (válaszként erre: 63. - Suzy90)
2011. szept. 1. 23:02

Az nagyon jó!

Anyud is biztosan lát téged és az unokáját is. És büszke rád.

65. Awela (válaszként erre: 64. - Sybrrill)
2011. szept. 1. 23:00

Ne haragudj, hogy nem írtam, dolgoztam egész nap. Utána meg elém jött a párom, ma van az évfordulónk és nem felejtette el.:) Úgyhogy a nap vége csodás lett. Mondjuk ünneplés nem nagyon volt, elég rosszul állunk anyagilag, de nem is ez a fontos.

Te hogy vagy?

2011. szept. 1. 21:37

Sziasztok!!!


Oh Suzy!!!!!Ez naon remek hír :-))))!Hogy fogják majd hívni?Én azt hiszem,h okés máshol vannak,más dolguk van,de azért csak figyelnek ránk....

Ha van kedved küldj privibe képet a babukáról:-)))

(Apa így hívott amikor kedveskedett)

MIzu Awela,hogy vagy?

63. Suzy90
2011. szept. 1. 18:42
Sziasztok! Egy kis boldogság: voltam UH-n a baba szépen nő, minden rendben. Kicsit rossz volt látni h másoknak ott volt az anyukájuk de unokahugom velem volt végig (a párom nem tudott jönni). Nemtudom anya hol van most de Ő is tuti látta az unokáját :)
62. Suzy90
2011. aug. 30. 22:56

Awela nem volt egyszerű.... de azóta hogy apának is "új" családja van sokkal boldogabb én így látom.


Sybrrill nem arról van szó kinek nehezebb kinek nem. Mindenkinek nehéz. Hiába vagyunk hasonló helyzetben nem tudjuk átérezni akkorsem.

Kicsit nehezen viselem a terhességet de életem legnagyobb álma válik valóra. De apuéktól 2000 kmre mert én Walesben élek ők Magyarországon de nemsokára megyek meglátogatni őket :) Meglepődött mikor mondtam neki a babát de örül :) Van egy 10 hónapos öcsém (féltesóm) úgyhogy ők is babáznak otthon! Félek tőle milyen anya leszek hiszen példa nem nagyon volt előttem de bízom benne hogy jól fogom csinálni.

Szerintem csodálatos dolog egy kisbabát hordozni a szívünk alatt. Boldog vagyok és nagyon várom már hogy a kezemben foghassam.


Anyura visszatérve én a mai napig sokat beszélek hozzá. A fényképe az éjjeliszekrényemen van. A temetőbe nem nagyon tudok kijárni hozzá, fizikailag rosszul vagyok ott.Mindenki a környezetemben azt mondta túl kéne lépnem el kéne engednem... de soha nem fogom tudni. Már kicsinek is rosszul viseltem a dolgot. De ha elolvasom a balesetről a cikket a mai napig sírok. Apu honlapján le van írva a baleset, fentvan az autónkról a kép...lehet önkínzás de én sokszor elolvasom.

61. Awela (válaszként erre: 60. - Sybrrill)
2011. aug. 30. 21:00

Nem ismerem őket, alig voltak együtt apuval 1,5 hónapja, amikor meghalt.

A rokonokkal ne foglalkozz, nagyon szemetek tudnak lenni néha. Ha nem képesek megérteni, mit éreztél akkor...

Apum pénteken halt meg hajnalban. Reggel 8-kor hívott az egyik távoli rokon, hogy apu tartozott neki, adjuk meg. A nagynéném, a saját testvére pedig még aznap átment és átkutatta apu házát és minden értéket elvitt. Amikor hívtam hajnalban, akkor az volt az első reakciója, hogy ő nem ad semmit a temetésbe. A másik nagynéném, aki viszont anyu ágán rokon, rögtön mondta, mikor hívtuk, hogy bármiben segít, ad kölcsön pénzt vagy ami kell. Ilyen helyzetben látszik, ki az igazi rokon és ki nem. Velem óriásit fordult akkor a világ.

60. Sybrrill (válaszként erre: 57. - Suzy90)
2011. aug. 30. 16:34

Hát igen,tényleg mindig mi síránkozunk,s közbe lehet más akinek rosszabb....

mi legalább sokan emlékszünk,én 28 évet tölthettem Édesapámmal....Suzy!!!! szerintem segíteni fog neked,s én is szeretnék,ill örülnék ha azt is megosztanád milyen a babavárás,igaz nekünk még nincs,de pár éven belül szeretnénk...Szerintem csodálatos Édesanya lesz,s lehet kicsit Apukád is oldódik majd...


Awela!!!!

Nem tudom elképzelni mi baja lehet akkor :-((

A rokonaival tartod a kapcsolatot?

Esetleg hátha ők tudnának segíteni....


A rokonok azzal tömik Anyukám fejét,biztos drogozok,azért volt zavaros a tekintetem,s

azért remegtem....sok a gonosz ember....


Erőt kívánok bajtársaim,szükségünk van rá!!!!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook