Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apás szülés és válás fórum

Apás szülés és válás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. aug. 8. 12:20
És egyetértek előttem szólókkal, a hátunk mögött vannak az apukák, ezért annyit látnak, amennyit mi. Ahol ez képes szétválasztani egy párt, ott más a probléma gyökere, nem maga a látvány, de még ott vannak azok is, akik eredetileg nem akartak bemenni, csak unszolták őket, de ahogy olvastam itt, több a vállalkozó apuka, akik nem szeretnének kimaradni az élményből (ugysem nekik kell erőlködni!:D), ezért utólag nem is rinyálnak. Valószínű, hogy magukban már elrendezték a dolgot. Én már attól rosszul vagyok, ha csak nézem a ringlispilt, nem ülök rajta, szóval önként dalolva nem mennék be "nézelődni"... De nem hiányozhattam:)
2014. aug. 8. 12:13

Szerintem ha az ismerősöd ezért vált el, akkor minek ment be?


Nálunk nem volt téma, mert ő szeretett volna nagyon bent lenni (pedig én nem akartam) és a többinél is ott akart lenni ezek szerint a látvány nem undorította el.


Már sokszor hallottam ezt a dolgot, szerintem nagyon egyéni mert ismerek több párt is, ahol császár volt és mégis elváltak, mert nem volt többet szex, ezért azt mondom, teljesen egyéni, hogy egy pasi hogyan veszi az apaságot. Van, akinél olyannyira fenn áll a madonna komplexus, hogy még meg sem meri dugni a feleségét terhesen, van, aki több szülés után (hüvelyi!! Úristen, mit merészelek?:DDD) is kívánja.


Ezek rendszerint akkor derülnek ki, amikor már megtörténik, megelőzni nem biztos, hogy lehet. Egy barátnőm nemrég (novemberben) szült. Császárt kért, mert ő hüvelyit nem akar, stb. Az apuka részt vett volna egy normális szülésen is, de így nem lehetett bent. Most azon kívül, hogy képtelen felfogni, hogy azért a csaszi is milyen nehéz fizikailag, azóta nem volt szex, mert mint anyát sem tudja megkívánni. A csaj már annyira megsértődött, hogy a 4 hónapos gyerekkel hazaköltözött Moldáviába, frankó...pasiban aki ilyen, azzal semmit sem lehet csinálni, ilyen is marad, éretlen felfogású. Akkor már jobb lett volna nekik, ha nem is terveznek babát. Előtte 10 évig minden heppi, a csaj szegényke most jött rá, hogy ezt dobta a gép.

34. ina87
2014. aug. 8. 11:47
szzerintem ott már más gond is lehet,nem a látvány amugy meg mindenki eltudja képzelni föleg férfi h nem tul szép látvány meg nem arra kelene koncentrálni hanem a kis jövevényre mert az az elsö nem a látvány!
2014. aug. 8. 09:20

Nekem a párom bent volt végignézte és bár kértem a fejem mellett legyen amikor mondta a doki látja a fejét akkor odanézett és nem megundorodott a látványtól hanem még jobban tisztel és szeret. De Ő kifejezetten bent szeretett volna lenni.

Szerintem tiszteletben kéne tartani a nőnek ha esetleg nem akar bemenni az apuka

2014. aug. 8. 08:28
Az én időmben nem lehetett bent az apuka, de a fiam szerint ennél nagyobb, felemelőbb élménye nem is lehetett volna. Az én kemény fiam sírt, és azóta is jobban ragaszkodik a fiaihoz. Igaz, azóta elváltak, de nem e miatt, és ő neveli a kissebbik fiát, de a nagyobbikhoz is iszonyúan ragaszkodik. Ha tehetné, és az anyja adná, a nagyobbat is magához venné.
31. anya4005 (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 7. 22:37

Az én párom végig is fotózta,mert megkértem (ugye,én nem sokat láttam a bulikból). Hála az égnek a szülést segítők is partnerek voltak benne,félrehúzódtak,ha lehetett,mindent megmutattak.

Ha ilyen okból történik válás,szerintem ott a pasi fejével komoly gondok lehetnek: mégis mit gondolt? Kiröppen egy kisimúlt arcú csöppség a virággal borított kijáraton,közben lágy zene szól?!

Szerintem kamu,hogy ez az ok,de nem értek hozzá.

30. Kilimcs (válaszként erre: 7. - Nikita83)
2014. aug. 7. 20:55

nálunk a férjem a végén nem akart benntlenni, tehát a kibújást az elsőnél nem látta. a másodiknál annyira gyorsan volt minden, és rohant össze az összes doki, stb, hogy benntragadt, és midnent látott. De be volt fogva a segítségbe, így nem volt ideje azon agyalni, jajj mi történik. De azért azt mondta, nem bánta volna ha megint kimehet a végén. Én se bántam volna, akkor már úgyse tud segíteni ha minden ok, de akkor se egy nagy látvány egy szülés.


Én elég sok pasit ismerek.. van akinek választása se volt, közölte a felsége be kell menjen... szegény utsó poercig imádkozott kb, hogy legyen vmi, aztán olyan komplikáció lett,h ogy sürgősségi császr, így ez a része megoldódott. Van aki meg kifejezetten bennt akart lenni.. De azért a többség inkább nemet mondana, legalábbis maguk közt ez van, de az asszony kérésére megteszik, és ottvannak. vannak akik arra se mennek be, és vannak akik maguktól is szeretnének ottlenni. szerintem az hogy apuka ottvan e, az apuka döntése kéne legyen,főleg hogy van lehetőség.


És érdekes, sok orvos, aki látott már neme egy szülést, bizony nem akar ottlenni a feleségénél a legvégénél. Szerintem a nők a nem et is tiszteletben tarthatnák, ha egy pasi ki akar menni. Nem értem ez sokaknak miért presztizskérdés. szülni úgyse tudnak helyettünk :)

29. lilibe (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 7. 20:10
És mégis mitől undorodott meg? Kihordta a terhességet a párja , megszülte, láthatta hogy ez bizony nem leányálom, méginkább becsülnie kellene az asszonyt, nem undorodni tőle. Gondolom ő is ugyanúgy az édesanyjából bújt elő, nem petricsészében született. Megértem hogy valaki nem megy be a szülésre férjként, mert nem bírja a vér látványát, irtózik a kórháztól és sanszos hogy rosszul lesz. Na de ez annyira gáz, az ilyen nem is szerette igazán sosem a feleségét. És teljesen megundorodott esetleg a nőktől, vagy a következő asszonyt kötrlezi a császárra, vagy esetleg beszél a gólyával?
28. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 7. 19:05

Van ilyen, ez 100%.:(

Én konkrétan tudok ilyenről.

2014. aug. 7. 15:40
Itt Angliaban van egy musor, az a cime hogy One born every minute es premier planban mutatnak be szuleseket. Ugyhogy en a terhessegem alatt vegigneztem termeszetes szulest, inditast, medences szulest, epiduralis beadasat, csaszarozast, ikerszulest mindent. Igy a ferjemet is fel tudtam kesziteni hogy mire szamitson (o nem volt hajlando megnezni velem egy reszt sem).
26. ricuti (válaszként erre: 24. - 3a5c305959)
2014. aug. 7. 15:28
Wow, nos ez nem semmi egy ilyen kultúrkörbõl érkezett férfitõl. Szuper ! :)
2014. aug. 7. 15:22
Forditunk? Ez meg milyen autocorrect?! Ferfi!
2014. aug. 7. 15:20

Mi nem tudtuk hogy bent lesz-e vegig, o ugyanis egy muszlim alban forditunk es szerintem a csaladjaban soha egyetlen ferfi nem latott meg szulest. Szoval meghagytam neki a lehetoseget hogyha akarj akkor surranjon ki nyugodtan, nem fogok megsertodni. Vegul bent volt vegig es meg azt is vegignezte ahogy osszestoppolnak a szules utan. Raadasul pont velem szemben volt a szeke.

Megis azt mondja hogy jo elmeny volt es ugyanugy nokent tud ram nezni. A kovetkezonel mar nem is lesz kerdes hogy marad-e vagy sem :-)

2014. aug. 7. 15:16

ismerek olyan apukat-ferjet, aki jelen volt a szulesnel es annyira sokkolta "szenvedes", hogy tobbe nem tudott hazaseletet elni;

mert hogy o milyen fajdalmakat-kinokat okozott a felesegenek;

szegeny nem tehet rola;

igy van osszerakva;

22. Jasmine24 (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2014. aug. 7. 15:13
:))) Na igen!
21. Éva82 (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2014. aug. 7. 15:10
Ez már más kérdés, de igazad van!!! :D
20. ricuti
2014. aug. 7. 15:10
Nem vagyunk egyformák, nálunk alap volt, h bejön, õ akarta, én pedig örültem ennek, mert azt gondoltam, h bizony a gyerekünk születése mindkettõnkre tartozik. (Hosszú és kemény menet volt, s nekem igen jól jött a férjem támogató jelenléte. Olyan megfogalmazhatatlan élmény lett belõle, ami csak mélyíti a köztünk lévõ cinkosságot.) Ám ha õ magától nem akart volna jelen lenni, nem erõltettem volna a dolgot. Ezt vagy érzi valaki, vagy nem.
19. f6390e6b9b (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2014. aug. 7. 15:07
Nekem az osztályos nővér olyan szinten nyomta a hátam hogy premier plánban néztem végig a saját szülésem!!
2014. aug. 7. 15:07
Sok mindenért elválhatnánk :D de emiatt?? szép emlék mindkettőnknek, pedig Ő nem csak a fejemnél állt. Nálunk ez nem téma, tényleg csak azt szoktuk felidézni, hogy milyen fájdalmas volt és milyen csodálatos, semmi véres dolog nem kerül szóba mikor nosztalgiázunk. Jó kifogás. Nálunk inkább a vajúdás volt megrázóbb az apukának, mint a kitolás.
2014. aug. 7. 15:06
Mondjuk az biztos, hogy legszívesebben én sem lettem volna jelen a saját szülésemen.
16. Jasmine24 (válaszként erre: 14. - Erika84)
2014. aug. 7. 15:05
Ez a helyes igy! A no olyankor szulo no, akkor valik anyava, az teljesen mas kategoria, mint a hetkoznapi eletben vett No. Ha aferfi eleg intelligens es elegge szereti is a parjat, ezt nem negativ elmenykent fogja majd fel. A ferjem csak annyit nehezmenyezett, hogy latta rajtam a fajdalmat es nem igazan tudott mit kezdeni ezzel, meg a maga modjan nyilvan felkavarta ot is ez az egesz elmeny, de nem olyan ertelemben, hogy megundorodjon tolem, vagy akar a gyerekunket ne szeresse, mert ilyenrol is lehet hallani. :(
15. 1ff4de00b4 (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 7. 15:03

Szerintem simán belefér..

Nagyon kevés pasi méri fel mire is vállalkozik.

Sokkal rosszabb nézni "tehetettlen "segítőként,mint szülni..

Tapasztalatból mondom.

Soha többé nem mennék be ,pedig nő vagyok és szültem is.

A férfit meg tudat alatt is blokkolhatja a látvány stb.

Aztán kilép.:(

14. erika84 (válaszként erre: 13. - Jasmine24)
2014. aug. 7. 14:54
A férjem ezt nagyon pozitív élményként élte meg nekem is, és soha nem mondta hogy benne rossz nyomot hagyott volna, és ő is iszonyatosan tisztel ezért. A mi esetünkben pl.nekem annyira szégyenérzetem volt utána, hogy nem tudtam beszélni a szülésről és sokáig az volt bennem, hogy remélem soha nem fogom látni a szülésznőket sem akik bent voltak. (ők sem szóltak semmit, nagyon rendesek és türelmesek voltak)
2014. aug. 7. 14:50
Nalunk sem okozott gondot az apas szules, sot a ferjem jobban tiszteli a noket (nem mintha elotte ezzel gond lette volna), mert latta, hogy azert nem gyaloggalopp kihordani egy babat. Raadasul az en szulesem nem volt eppen egyszeru eset. De vegig tamogatott es ha nem lett volna velem, nagyon rossz lett volna es ezt O is tudja. :)
2014. aug. 7. 14:50

És el tudom képzelni sajnos, hogy valakinek ez olyan élmény, hogy többet nem tud "úgy" a feleségére nézni. Fontos pl, hogy felkészítették e hogy mi vár rá.Hol állt stb.

Amúgy meg sok mindenkitől hallottam, hogy a vajúdásnál még bent volt az apuka a kitolási szakasznál pedig kint várt. Csak ehhez kell egy kellő önismeret is, mi az amit még elbír.

11. niki73 (válaszként erre: 9. - Éva82)
2014. aug. 7. 14:48
Van benne valami. :(
2014. aug. 7. 14:47

Nekem mindkettőnél bent volt. Nagyon szeretett volna bejönni. Azt mondja leírhatatlan élmény volt. Ugyan úgy ahogy a többiek írták nekem is a fejemnél állt, ennek ellenére a második után én mondom hogy nem tudom jó ötlet volt e... Ő a mai napig azt mondja ha lenne még egy azt sem hagyná ki, de van olyan helyzet amit jobb ha nem lát. Az elsőnél csodálatos volt, a második roham szülés volt és nem tudtam magamon uralkodni és kiabáltam. Én rosszul éltem meg nagyon. A mai napig nem úgy gondolok vissza mint az első szülésemre. Persze ehhez a gyerekeknek semmi köze mert ugyan úgy imádom őket.

De nem biztos hogy jó hogy ilyen állapotban látott.

2014. aug. 7. 14:46
Hallottam már ilyenről, de szerintem ez csak egy OK, mert nem tudott "jobbat" kitalálni, miért akar elválni!
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 7. 14:39
Ilyenrol mar en is hallottam....
2014. aug. 7. 14:36

Bár nem sok férfi tagunk van, de jó lenne azoktól hallani, akik bent voltak.

Nálunk az elsőnél bent volt és akart is lenni a férjem, semmi csalódás nem érte, ott ült/állt a fejemnél és bátorított. A másodiknál is bejön, esze ágában nincs lemaradni erről az élményről. Mindig lelkesen beszélt utána róla és örül, hogy bent lehetett.

Nem kell ott lent végignéznie, mint ahogy én se nézném meg se felvételről se tükörből ami ott történik.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook