Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apás szülés és válás fórum

Apás szülés és válás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. f6390e6b9b (válaszként erre: 65. - 3a5c305959)
2014. aug. 10. 17:29
Az hogy nem volt bent velem az nem egyenlő azzal hogy cserbenhagyott.Nekem nem esett rosszul.Attól még ő is izgult értünk,és még a csecsemősbe is bement a fürdetésre,mérésre,de inkább menjen ki mint hogy kiterüljön és őt kelljen ellátni miközben szülök.
2014. aug. 10. 17:16

En fentartottam a lehetoseget hogy kimehet a ferjem ha nem birja de vegul ez szoban sem jott. Ha megis kiment volna valoszinuleg rosszul esett volna hogy magamra hagyott. En ugy ereztem volna hogy cserben hagyott. Meg hogy en csinalom a munka nehezebb reszet, nehogymar o meg arra sem kepes hogy velem maradjon es tamogasson.

De szerencsere nem ment ki, sot tiszta izgalomban volt a kitolas alatt is :-)

64. f6390e6b9b (válaszként erre: 62. - Kilimcs)
2014. aug. 10. 16:32
Igen,én is felkaptam rajta a fejem!Speciel az én párom nem volt bent velem és az a csodás amikor játszanak az apjával,amikor a házban hallom hogy az utcán mekkorákat nevet hogy az apja tanítja két keréken bicózni!Amikor este elalszik és mi kéz a kézben mosolyogva nézzük a gyermekünket.Ez a legszebb élmény egy kapcsolatban...szerintem!
63. unom (válaszként erre: 61. - BlueJasmine)
2014. aug. 10. 16:30

"Igen,viszont ahogy a (normális) Anyának egy gyönyörű élmény"

Ebben bizony benne van, hogy akinek nem gyönyörű élmény az nem normális.

62. Kilimcs (válaszként erre: 61. - BlueJasmine)
2014. aug. 10. 16:29

"Egy normális kapcsolatban a szülés a leggyönyörűbb élmény,"


ezt írtad, nem csak én kaptam rá fel a fejem... szia.

2014. aug. 10. 16:25
Na egy kicsit azert kiforgattad,nem azt kondtam nem nrmalis akinek nem csodas,de inkabb csodas,mint taszito... Aki meg nem birja ne nezze! Es utana keressen kifogasokat. Akarhogy csavarjuk ott kezdodott a gyereked elete,amit te adtal! Nekem ez csodas! Igen... Hiaba fajt,vagy barmi volt,csodas! Es a paromnak is eletre szolo elmeny hogy elvaghatta. Akoldokzsinort! Szerintem ilyen nem surun fordul elo egy ember eleteben :D na mindegy,nem vitanak szantam,nem kell tamadni,nem azt mondtam h h*lye vagy,szoval legyszi te se tedd! Tovabbi jo vitatkozast,nekem van jobb dolgom... Sziasztok!
60. Kilimcs (válaszként erre: 59. - Kilimcs)
2014. aug. 10. 16:10
és tudod akinek nem inge ;) de bocs mégegyszer
59. Kilimcs (válaszként erre: 58. - 3a5c305959)
2014. aug. 10. 16:10
bocs, blue jasminnak szántam igazából ő írta aki normális... hmmm
58. 3a5c305959 (válaszként erre: 57. - Kilimcs)
2014. aug. 10. 15:45
Nem tudom mirol beszelsz mert egy szoval sem mondtam hogy kotelezo hogy mindenkinek csodalatos elmeny legyen. Meg ugy semmit nem mondtam amire utaltal. Nekem a szules meghatarozo elmeny volt az eletemben mert ennek hatasara dontottem el hogy szuleszno akarok lenni. A ferjemmel is kozelebb hozott minket mert azzal hogy onkent vegignezte az egeszet bebizonyitotta szamomra hogy tullepett a vallasi es tradicionalis korlatokon. Na szoval szamunkra meghatarozo es ugy tunik egyszeri elmeny marad a lanyunk szuletese ami valoban semmihez sem foghato elmeny volt :-)
57. Kilimcs (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. aug. 10. 15:28

azért engedtessék meg, hogy sokunknak meg nem a szülés a csodálatos élmény. Nekem sokkal csodálatosabb, igen, az a pillanat amikor láttam a férjem kezében a kisfiam pl, és egymásra bámultak. Vagy amikor meghalottam a kislányom lélegzetvételét végül.


Maga a szülés marhára nem votl csodálatos. Bár mindkettőben volt némi csoda a dokik szerint:) egyik kézzel előre jött, a másik meg beragadt, és végül egyiknél se lett semmi baj, nem kellett semmji utókezelés, se nekem se nekik. Én örülök hogy egészségesen túllettünk rajta, ez volt a léyneg, erre készültem. Nem csodára. a csoda maga a ygerek max. nem a szülés.


De mondom nem kell egyetérteni, csak ne mondjunk már olyanokat, hogy jajj akinek nem csoda bla bla, meg ilyen olyan élmény... nekem egyáltalán nem ezek voltak a nagyon nagy dolgok az életemben a ygerekeim kapcsán. ezer dolog van mostmár amire ők is emlékeznek és közös élmény, azok sokkal nagyobbak.


De ettől még lehet valakinek ez a csodálatos meg éteri , ejg akármiylen. Csak ne legyen már kötelező... meg nem normális akinek nem csodálatos.

2014. aug. 10. 15:10
Lehet,hogy velem van a baj,de nekem a szülés nem volt csodálatos meg eufórikus stb.Inkább úgy fogalmaznék hogy ami utána következett az a csodálatos.A mosolya,az ügyeskedése amikor napközbe játék közbe megölel és csak annyit mond hogy nagyon szeret.Nekem ez a csodálatos,nem a szülés...De mint mondtam lehet velem van a gond.
55. BlueJasmine (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. aug. 10. 15:06
En is igy gondoltam... :) Vegre valaki erti... :) A mai napig tarto orom ott kezdodott akkor.. :) es csodalatos :) ha ez valakit szetszed... Az csak kifogas,es nagyon csunya kifogas!
2014. aug. 10. 13:40
En azt gondolom a szulest nem szabad reszleteire szedni, hanem az egesz elmenyt kell nezni egyben. Ilyen szempontbol valoban a szules volt az egyik legcsodalatosabb elmenyunk a ferjemmel.
53. gribedli*** (válaszként erre: 51. - 3a5c305959)
2014. aug. 10. 12:12

Igen, a vajúdás az nálunk is lazább hangulatú volt (nekem pont mindig ez volt az a rész, amikor még röhögtem is kínomban mert nem voltak erősek a fájásaim, egyik alkalommal sem). Pl. A legutóbbin, amikor vajúdtam, azért röhögtem, mert jobban nyavalygott a férjem a cipője miatt, mint én a fájások miatt (később az ápolók adtak is neki egy papucsot:DDD). Meg ugye jó így 2 fájás közben a másik vállára hajtani a fejünket, persze, ez a része szerintem sokaknak szép emlék, az tuti.


Amit egy apás szülésben jónak tartok (erre csak utólag jöttem rá), az a fajta cinkosság érzés, ami akkor jön, amikor már kitisztul benned, hogy "undorítósága" ellenére a szülés nem undorította el tőled, vagyis ez az ősbiztonság-szerű érzés, de ezt sem mindenkinek dobja a gép, ezért csak csínján mondom, aki átélte, tudja, de lévén nagyon különbözőek vagyunk, nők is és férfiak, nem mindenkinél esik meg.


Sőt, nagyon sokszor előfordul az is, hogy maga a nő nem bír a gyereke apjára ránézni és meg fogja csalni mással (akivel ugyanolyan jó a szex, mint az anyaság előtt, vagy jobb), és akkor ugye megérti annak a jelentőségét is, hogy felesleges ezen a szülés ELŐTT kattogni, hogy a pasit ez elundorítja, mert történhet a nővel is. Totál felesleges izgulni, gyerektelen párok is szétmennek. Ha nincs kapocs, nincs kapocs és kész, nem is lesz. Ha van, ezt egy szülés nem szakítja szét (több sem, mert ha igen, ott nem is volt összetartás).

2014. aug. 10. 12:08

Ma egy kicsit átesett ez a dolog a ló túloldalára. Pár éve még szóba nem került, hogy bemehet az apuka, mára meg már szinte "kötelező". De nincs meg igazán a kultúrája, a visszautasítás lehetősége.


Az férjem bírja a fájdalmat, a saját sérüléseit a műhelyben saját kezűleg összevarrja. De azt meg nagyon nem bírja, ha más szenved. Az első gyereknél még nagyon fiatalok voltunk, tulajdonképpen lemaradt a szülésről, mert jött, de én gyorsabban megszültem. Igazából asszem ez volt a jó. Nekem jó volt az orvosommal, imádtam, velem volt. Aztán a többinél meg már jó indok volt, hogy ott a nagyobb gyerek. A negyediknél, amikor már más orvosom volt, meg nem is voltam jól egészségileg, akkor jó lett volna, ha bejön, de akkor végre kimondta, hogy ő ezt nem bírja, nem szeretné. Akkor ez nem esett túl jól, de az meg igen, hogy ki mert mondani, őszinte volt hozzám. Utólag meg örülök is, hogy így alakult, jó volt ez az orvos is, segített.


Egyébként én nem tudok családtagok jelenlétében olyan felszabadult lenni, jobb nélkülük.


Ha akajra mind a két fél, hogy bent legyen apuka, tök jó, hogy már lehet. De nem kényszer, és csak azért, mert a szomszéd, meg a sztárok úgy szültek, nem kell. A bölcs asszony meg ilyenben elfogadja a másik ember hozzáállását, és nem áll neki hisztizni, hogy de Ő, meg a Gyerek, meg mittomén..


A válás viszont tuti nem emiatt volt. Még ha érte is a férfit emiatt stressz, akkor kultúrember elmegy egy agyturkászhoz, párterapeutához és feldolgozza ezt...


Ha meg csak jó kifogás kell...

51. 3a5c305959 (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2014. aug. 10. 11:57
Mondjuk nem szules alatt, de vajudas kozben amikor mar nem nagyon tudtam beszelni az 5 perces fajasok kozott es a ferjem nyakaba kapaszkodtam mikozben jobbra-balra ringatoztunk, akkor elkapott egy olyan borzongato erzes. A ferjem is csak nezett ram hogy most raugrok-e vagy sem. Szerintem csodalatos erzes volt szulni, faraszto volt es hosszu de csodalatos volt. A ferjem vegig velem volt keddtol pentekig, aztan hazament. Szombaton visszajott megborotvalkozva, frissen vasalt ingben egy hatalmas csokorral. En meg olyan szerelmes voltam bele mint egy tinedzser :-)
50. gribedli*** (válaszként erre: 44. - BlueJasmine)
2014. aug. 10. 11:03

Nekem nem a szülés volt a leggyönyörűbb élmény, de ettől még normálisnak tartom magam (pl megmosolyogtat, amikor az "orgazmikus szülés" kifejezéssel találkozom...)


Nem kell ódákat zengeni róla és nem kell mumusként beszélni, hiszen a nagyobb megpróbáltatások úgyis utána lesznek, a gyereket fel is kell nevelni, aggódunk értük, örülünk velük, stb.


Én úgy gondolom, hogy csak egy pont az életben és nem hiszem, hogy bűnbak lenne egy kapcsolatban, mert rengeteg ember szétmegy, akiknek nincs is gyereke, akiknél császár volt, akiknél hüvelyi szülés volt, akiknél apás volt, akiknél apátlan volt, akik csak gyerekek után ismerkedtek össze (és más gyerekét szülte a nő), akiknél az egyik nem is akar gyereket, akiknek nem lehet, akiknek túl sok év próbálkozás után lett, akiknél baleset volt...


Komolyan, annyi oka lehet 2 ember párkapcsolatának a véget érésének, hogy pont egy apás szülés az csak egy a sok közül. Sz.r lehet azoknak, akiknek ezzel kell indokolniuk egy válást, de mint először is írtam, minek megy be valaki, aki nem bírja? Mi nem hiányozhatunk, de ők legalább választhatnak. Másrészt lehet, hogy volt ezeregy más probléma is az ilyen kapcsikban, csak nem akarnak beszélni róla, és esetleg az apás szülés csak egy utolsó csepp volt, lehet, hogy enélkül is otthagyták volna egymást. Nem tudhatjuk, más info nem volt.

49. Le Bono (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 9. 23:33
Tiszta hülyeség, vagy szereti vagy nem, de nem kell kifogàsokat kitalàlni....
48. BlueJasmine (válaszként erre: 47. - Kilimcs)
2014. aug. 9. 22:53
Sajnallak :) És ne haragudj,hogy hozzá mertem szólni :) sziasztok...
47. Kilimcs (válaszként erre: 46. - BlueJasmine)
2014. aug. 9. 21:40
hú., de kiforgatod.... nem baj ha nem érted, amit más ír, csak legalább ne drámázz a semmin.
46. BlueJasmine (válaszként erre: 45. - Kilimcs)
2014. aug. 9. 21:37
Igen,viszont ahogy a (normális) Anyának egy gyönyörű élmény,akárhogy fáj,ugyanúgy egy Apának is! Ahogy megpillantja a saját gyerekét! Akkor mi betegek vagyunk,de minket mégjobban összehozott,nem pedig szétszedet... Mindegy... Lehet én vagyok a h*lye,hogy nem életem legrosszabb napja volt ;)
2014. aug. 9. 21:01

"Egy normális kapcsolatban a szülés a leggyönyörűbb élmény,nem pedig undorító."

akkor sokak kapcsolata nem normális! ;) :O :)


Ok undorítónak nemt artom a szülést, de hogy a szülések lennének a kapcsolatunkban a leggyönyörűbbek?? hááátttt..... öööööö.... nem tudom... totál jó, hogy kinntlettek a gyerekek.. de valahogy összehozni őket szebb, mint megszülni:D

44. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. aug. 9. 19:37
Szerintem az ilyen ember nem normális,és valószínű már a szülés előtt sem volt túl erős kapocs közöttük. Egy normális kapcsolatban a szülés a leggyönyörűbb élmény,nem pedig undorító... Még akkor sem,amiket lát. Az Én párom pityergett,és egész fotósorozatot lőtt a pár perces babáról :D Utána pedig alig várta,hogy a kezében tartsa,és a mai napig gyönyörűnek tart,nem pedig valami gazdatestként kezel,aki szült egy gyereket... Szerintem az ilyen ember nem normális,és jobb tőle minél előbb megszabadulni,mint az ismerősöd... Minek ment be akkor? Azt hitte,hogy stand-up-comedy show lesz? Ez nonszensz,felháborít,és nem tudom megérteni...
43. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Angelic smile)
2014. aug. 9. 09:00
:)))
2014. aug. 8. 23:02
Én is hallottam nem egy ilyen esetről. Elárulom, éppen ebből kiindulva féltem is, hogy a férjem jön be segíteni a szüléskor, de ő ki nem hagyta volna. Februárra várjuk a harmadik babánkat. Bármilyen meghívót kap, bármilyen rendezvényt szerveznek, ő biztos nem fog elmenni, mert szeretne most is bent lenni. :) Nagyon örülök neki, mert tényleg sokat segített és titokban reménykedem, hogy két fiú után most egy kislánnyal tudom megajándékozni. :)
2014. aug. 8. 12:48
Nálunk nem volt ebből vita.Azt mondta nem akar bejönni.Tiszteletben tartottam,egy szóval sem kérleltem,és egyikünk sem bánta meg.Viszont hősiesen bírta és segített a vajúdás alatt.
2014. aug. 8. 12:45
Szóval már leírtam, hogy nálunk bent volt az apuka. Amikor a gyerekem feje kint volt, oda is nézett, nem csak mellettem volt. Szerintem ez nagyon bátor dolog volt tőle. Én is voltam bent egyszer egy szülésen egy barátnőmnél (ikerszülés természetes úton...) én majdnem rosszul lettem. Ezért fel is ajánlottam a férjemnek, hogy nem kell miattam bejönnie. Ő erősebb ezek szerint mint én.
39. gribedli*** (válaszként erre: 27. - 3a5c305959)
2014. aug. 8. 12:34

Nálunk is van, én is végig néztem!:DDD


De a címe 24 ore sala da parto, és még van 2-3 ilyen sorozat. Ezért sem akartam, hogy bejöjjön... Amúgy mondta is, hogy hülye vagyok, hogy már előre szadizom magam:)

38. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Georgina319)
2014. aug. 8. 12:29
:) ez nagyon szép!
37. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2014. aug. 8. 12:23
:D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook