Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apai láthatás fórum

Apai láthatás (beszélgetős fórum)


1 2
39. Főnix3 (válaszként erre: 38. - Stvn)
2023. febr. 11. 18:39

A válásomkor apuka és a nagymama mindennek elhordtak engem a 12 éves ikreimnek ! Minden voltam, csak jó nem!

Apuka fizette a 30 rúgót a gyerekekre és csak pár órára mehettek át amikor kedve volt hozzá a volt otthonukba! 3 szobás ház volt! Ezért .két helyen dolgoztam, hogy az albérletet kifizessem, az ikrek egyedül voltak egész nap! Vasárnapom volt csak szabad! Akkor főztem, mostam, játszottam a gyerekekkel! Soha egy rossz szót nem mondtam az apjukra, nagyanyjukra! Bólogattak a gyerekek, de nem tudták ellenem fordítani őket! Hidd el, a gyerekek sokkal okosabbak, minthogy befolyásolhatóak legyenek! Ha szereti az apukáját, akkor anyuka a feje tetejére is állhat!

38. stvn (válaszként erre: 33. - Constanzes)
2023. febr. 11. 17:06
Amúgy igaz. Amit az anyuka mond, azt fogja csinálni, tenni, mondani a gyerek, hisz vele van többet.
37. constanzes (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2023. febr. 11. 16:19
Valójában a börtönben is kapcsolattartás van, ez csak egy poén volt, zavarta a szemem. :)
36. constanzes (válaszként erre: 34. - Főnix3)
2023. febr. 11. 16:17

Nem hülyék, csak befolyásolhatók a szüleik által. Én SEHOL nem azt írtam, hogy hülye lenne.

De teljesen mindegy, mert az apának is vannak jogai, pl. az, hogy tarthassa a kapcsolatot a gyerekével, és igen, ebben bizony az ott alvás is benne van. 14 éves kor alatt a gyerek nem dönthet úgy, hogy nem megy kapcsolattartásra. 14 éves kor felett van lehetőség erre, de akkor előtte egy elég komoly eljárást végig kell csinálni a gyámhivatalnál, ahol megvizsgálják, hogy a gyerek VALÓBAN, befolyásolás nélkül jutott-e erre a döntésre, és egy mediációs eljáráson is részt kell vennie a gyereknek. Ezt leszámítva a gyereknek kötelező 18 éves koráig a kapcsolattartás. A gyerek érdeke ugyanis, hogy mindkét szülőjével jó kapcsolata maradjon.

(Természetesen vannak kivételek, ha az apa gyilkos, bűnöző, alkoholista, bántalmazó, de itt egyikről sincsen szó.)

35. andi6020 (válaszként erre: 31. - Constanzes)
2023. febr. 11. 16:13
A börtönben látogatás van.
34. Főnix3 (válaszként erre: 33. - Constanzes)
2023. febr. 11. 16:09
13 évesen nem hülyék a gyerekek! :DD
33. constanzes (válaszként erre: 32. - Főnix3)
2023. febr. 11. 16:03

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Egyrészt simán lehet, hogy a gyerek átveszi anyuka érzéseit, és azért mondja, hogy nem akar menni, mert érzi anyuka ellenszenvét.

Másrészt apukának joga van a gyerekével a kapcsolattartásra. Nem lehet önkényesen megfosztani ettől.


A gyerekekre elég sok minden "ráerőltetünk", amit nem akarnak, pl. oltásokat, ovit, iskolát...

32. Főnix3 (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2023. febr. 11. 15:57

Igen, gondoltad.., bele gondoltad.. :)

Nem tudjuk hogyan is van pontosan. Addig is, nem köteles a gyerekre ráerőltetni semmit, amit nem akar!

2023. febr. 11. 15:45

Először is, láthatás a börtönben van, amúgy kapcsolattartásnak hívják.

Nem lehet előírni, hogy a gyereknek legyen külön szobája.

Amíg nincsen bírósági végzés valójában a két szülő megegyezésén múlik, hogy hogyan tartja a kapcsolatot a gyerek a külön élő szülőjével.

Én egészen biztosan rendezném ezt a dolgot hivatalosan is, mert ok, most még fizet, de simán jöhet egy olyan helyzet, amikor majd már nem fog önként fizetni (pl. egy új, közös gyerek).

30. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:12

A fórumindítóban olvastam.

Apuka elköltözött egy másik nőhöz. Ott két szoba van, egyikben a nő lánya., a másikban apuka és a nő van.

Ebből következtettem arra, hogy a lakás a nőé.

29. Főnix3 (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2023. febr. 11. 14:47

hahóó!

Ne támadj! Hol olvastál ilyet? Lehet elsiklottam felette.

Nem tudjuk a körülményeket! Apuka ne várja el, hogy a kislány boldogan aludjon egy kanapén! Én biztos elhajtottam volna apámat az ötletével együtt!

28. Sirga (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 14:42

Tökéletesen értelek. Irtó zavaró lehet.

Nálam ott kezdődne a probléma, hogy a gyerek nem akar menni. Ezt kéne első körben megbeszélnetek (Te, apuka, lányotok). A többi csak ezután következik. (Ha pl. apuka elfogadja, hogy máshol találkozzanak/ne aludjon ott a lányod/bármi egyéb változtatás, akkor okafogyottá válik a nappaliban alvásról beszélni.

27. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 14:28

Ha jól értem az a lakás a férjed párjáé.

Tehát ő határozhatja meg, hogy ki, meddig, milyen minőségben tartózkodhat ott.

Nehogy már te szabd meg, ki, hol aludjon.

26. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 14:25

A láthatásnak nem feltétele, hogy apuka külön szobát tudjon biztosítani a gyereknek.

Mivel hivatalosan nem váltatok el, így a gyerek akkor és addig van, ameddig szeretné.

Közszemlére téve napokig? Meddig szokott apukával lenni?

Szerintem egy nagy adag sértettség van benned - ami talán érthető is - mert apuka lelépett tőled egy másik nőhöz.

Most próbálod ellehetetleníteni a kapcsolattartásukat.

25. stvn (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 14:14

Azt nem tudom meddig köteles menni, de szerintem, magamból kiindulva 3 félen múlik.

Az anyának kell az apával megbeszélni, ha pl beszéltek egymással. Ez nálam nem működött, mert a volt párom nem beszélt velem, vagy nagyon kevés infót adott.

Persze nem tudom erről mennyire beszéltek.

Ill a lány is beszélhet az apjával, hisz azért már nem kicsi és látja mit szeretne. Az, hogy nem szeret ott lenni, az nem azt jelenti, hogy nem szereti az apját, csak ezzel a helyzettel nem tud megbarátkozni, kényelmetlen. Ilyenkor az apának kellene többet tennie, hogy a lánya szívesen menjen.

Én pl beszéltem a gyerekeimmel, ha nem szeretnének jönni hozzám, nem érzik jól magukat, akkor nem fogom azért erőltetni, hogy nálam legyenek. De azért a legtöbb mindent meg tudjuk oldani, anyuka nélkül is.

A közös szobát pl meg aszülőknek kell ott megoldani. Mert nehogy 1 hétvégére gond legyen, ha ott alszik a lányotok. Persze, azt se tudom, mennyire jönnek ki egymással.


Ill, amíg a gyereket nem veszélyezteti, nem olyan körülmények között van, akkor igen is oda kell adni, de pl papír nincs róla..

24. andi6020 (válaszként erre: 23. - Főnix3)
2023. febr. 11. 13:03
Össze nem töröm magam a nagy igyekezetben az biztos... ;)
23. Főnix3 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2023. febr. 11. 12:48

Azért teljesen ne fordulj ki magadból, nekem hiányozna a Andi6020 beszólok stílus! :) :*

Igen, a legtöbb esetben nem egyszerű egy válás. Viszont egy 13 éves, kamasz érezheti, hogy apuka "félretolja" az új családja miatt. Még , ha ez nincs is így!

Egy ekkora gyereknek kell egy külön szoba, ha apuka szeretné, hogy ott aludjon.

22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Főnix3)
2023. febr. 11. 12:38

Igyekezni fogok.

Adott témában a véleményem továbbra is az, hogy egyrészt a láthatásnak nem feltétele a külön szoba, másrészt tényleg azon kellene dolgozni, hogy a gyerek és az apuka kapcsolata jó legyen. Ha ott alszik, ha nem. Nyilván nehéz ezt egy olyan háttérrel, ahol sértettség meg fájdalom van. Mert feltételezem van, ha apuka alig négy hónapja tiplizett le egy új nőhöz. :(

2023. febr. 11. 12:23

Ha mindenki házon belül , intelligensen meg tudná beszélni a gondjait, problémáit, akkor a hoxa nem is létezne. :D Mivel ez nem mindig ilyen egyszerű, néha a megoldás egy kis megerősítés a vadidegenektől.

Általában Andi a te kommentjeidből hiányzik a megértés, elfogadás,mert olykor nem látsz tovább az orrocskádnál. Be lehet tudni esetleg annak, hogy csak bekukkantasz és elolvasol valamit és gyorsan reagálsz.

Nem akartalak bántani és nem szerettem volna személyeskedni, csak néha lehetnél barátságosabb. :P

20. andi6020 (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
2023. febr. 11. 12:12
Ha a kapcsolat jó lenne, sikerülne a problémát házon belül megbeszélni, és nem mi vadidegenek csámcsognánk itt rajta.
19. bozsu55 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 12:01

Az szép, 15 éves lány eggyüt alszik a barátjával...


Nem lehet elég korán kezdeni...

18. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. febr. 11. 12:01
De magyarázd félre a dolgot. A kapcsolat attól még lehet jó, hogy a gyerek nem akar ott aludni.
17. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 11:59
Beszélj az apával, hogy a kislány nem érzi jól magát ha ott kell aludni. A láthatásnak szerintem nem feltétele az éjszakai ott alvás. Lehet mindenki megkönnyebbülne ha csak nappalra maradna ott a kislány csak nem merik mondani. Szépen kulturáltan beszéljétek meg.
16. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 11:52
Igazából abban látszódik probléma, hogy nem túl jó a viszony. Hosszabb távon hasznos, ha nem ástok árkot, mármint lányod érdekében. Később úgyis ő dönthet, mennyire tart kapcsolatot az apjával, annak önkéntessége miatt talán jobb lesz.
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 11:51
Ez gáz.
14. michelle.r (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 11:50

Semmi rosszat nem mondott. Tényleg borzasztó, hogy egy 13 éves gyerek nem akar az apjával lenni. Ezen tényleg dolgozni kellene, akár jól esik, akár nem.


Egy 13 évest nem lehet arra kötelezni, hogy ott aludjon, ha nem szeretne. Mivel a nőhöz költözött, ott nem ő írja a játékszabályokat, ha nincs külön szoba, hát nincs.


A kérdésedre válaszolva, nem gond, csak kényelmetlen. De a láthatásnak nem feltétele a külön szoba.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. febr. 11. 11:24
Ha nem tudod miért nem, akkor ne mondd meg mi a gáz és mi nem!
2023. febr. 11. 11:20

Amennyiben a kislány nem szeretne ott aludni, akkor ne aludjon ott! Teljesen megértem a kislányt, én sem szeretném, ha nappaliba , kanapén kellene aludnom.

Ha apuka ragaszkodik hozzá, akkor oldja meg ezt a szobakérdést.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. febr. 11. 11:17
Én is ezt mondom, miért menne be oda?
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 11:16
Szerintem inkább az a gáz, hogy a gyereketek nem akarja tartani a kapcsolatot az apjával. Ezen a problémán kellene dolgozni inkább.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook