Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2011. ápr. 16. 10:09

Tutis, igen ez a lényeg! :-)De gondolom ezt mindenkinek magának kell kitapasztalni, meg utána érdeklődni. Ha nem gond majd ide írom az ez irányú tapasztalataim, meg információim. Mondjuk amit láttam, annak az első körben látott negatívumai, hogy a srác valami szivacsból vágott ékekkel támasztotta ki, hogy ne essen le a lábáról, meg mondta hogy legyen nálam mindig imbuszkulcs ha leesik a lábfej rész akkor vissza tudjam csavarozni. Nos ezek nem nyűgöztek le. Ezzel is lehet járni, mert a gazdája használja, de biztos hogy nincs ennél profibban elkészített eszköz? ... és vessetek meg érte, meg azt is tudom hogy ez sokadik szempont, de az a borzasztó bugyi rózsaszín! Meg még van más is de nem akarok visszaélni a türelmetekkel. Szóval lehet problémás vagyok, de cipőt, kabátot, autót is az egyéni igényei alapján, megkockáztatom, ízlése alapján választ az ember, nos ha esetleg lehetőség és mód van rá miért ne tenné ezt a művégtaggal, amit tényleg mindennapi használatban van.

Godzila, engem csak lábszártól csonkoltak.

396. GODZILA
2011. ápr. 16. 08:36

Nekem rehabos van és tőkéletes nemsokára kapom a lengö térdest elöször ugyis merevel kel tanulnod járkálni nekem csákváron ezt monták hála isten nekem megy vele

Remélem te is hamar megtanulod a kezelését meg a fortéjokat

395. fef02ca393 (válaszként erre: 394. - Thorwald)
2011. ápr. 15. 17:26
Nekem az a lényeg, hogy tudjak vele járni. :-)
2011. ápr. 15. 08:09
Velem úgy nagyjából, minden rendben. Gyógyulok, nézegetem a protézis gyártókat, de nem tudom még hova forduljak. Egy használatban lévő műlábat láttam közelről, /életemben először/ na olyant biztos nem akarok, de nem tudom a többi milyen, mennyiben másabb. Röviden ennyi.
393. GODZILA
2011. ápr. 14. 19:57

Mizu veletek mindenki oj csenbe van

Remélem nincs baj senkivel remélem

jok legyetek üdv gyuri

2011. ápr. 6. 15:36
Az elején kicsit nehéz lesz mankózni, én járókerettel kezdtem, ami adott egy kis biztonságot, de az a járás mechanizmusát felejteti el az emberrel. Úgyhogy azt sem szabad sokáig húzni. 1-2 esés a mankóval és megtanulunk vigyázni. Persze esni is tudni kell :D A lényeg hogy a csonkot mindig az egyensúlyvesztés pillanatában felhúzni, nehogy az alja sérüljön, és ha lehet, a kezünk landoljon először a földön, úgy semmi komoly nem történhet. De ezek a dolgok egy idő után úgyis beidegződnek, reflexszé válnak. Ha egy pillanatra is megcsúszik a mankó, a test már egyensúlyozza is. Persze sajnos ehhez is kellenek a tapasztalatok, de 5-6 hónap alatt tökéletesre lehet fejleszteni a mankózás művészetét :)
2011. ápr. 3. 17:53

Sziasztok.

Szerencsére nem lett nagy a szakadás, pár öltéssel össze lehetett húzni és be sem vérzett, szóval olcsón megúsztam. Most ha lehet még jobban vigyázok, de a régi megszokásokat, beidegződéseket, nagyon nehéz kivédeni.

390. GODZILA
2011. ápr. 3. 11:57

Szioka ez sajno igy van titusnak igaza van az a lényeg nézd meg hová teszed a botodat inkáb gondold át kétszer nehogy baj legyen én ugy közlekedem egy botal

Remélem nem nagy sebed let??

389. fef02ca393 (válaszként erre: 388. - Thorwald)
2011. ápr. 3. 11:38

Szia.

Ezentúl mindíg gondosan kell ügyelned akár mankóval akár járó bottal jársz majd, hova teszed le a bot végét lépéskor. Egész életünkben koncentrálnunk kell erre. Ha nem figyelünk rögtön kész a baj. Főleg kövezeteken burkolatokon lehet meg csúszni, ott fokozottan kell koncentrálni mindíg. Meg persze attól is függ milyen "terepen" élsz városon, faluban, stb. Esős idő havazás jegesedés ezután mindíg kiemelt figyelmet kiván meg. Én a vakondokra is nagyon haragszom. :-))) Pl ha permetezek, kapálok és lépek egyet, nem látni a földben a járatot, én rá nehezkedek a botra lépésnél és van, hogy csak hajszálon függ a zuhanás mert a botom félig eltűnik a járatban. Ilyenkor ki tudnám irtani az összeset. Persze úgy sem jönnek elő.....:-))

Különösen vigyázni kell szobákban, fürdőszobában, stb. A családnak is figyelni kell arra, hogy a vizet ne csorgassa el sehol mert az a legveszélyesebb. És persze majd mindenre rájössz tapasztalatból.

2011. ápr. 3. 09:43
Köszönöm! Gyógyulok ezerrel, mondjuk a varratszedés kicsit csúszi a felszekadás és újravarrás miatt, de időm mint a tenger.
387. ear (válaszként erre: 386. - Thorwald)
2011. ápr. 2. 22:43
Szia! Szóval túl vagy rajt... Sajnálom, hogy elestél, de remélem, rendbe jön minden. Kívánom, hogy mielőbb begyógyuljanak a sebek!
2011. ápr. 2. 17:25
Sziasztok! Hazaértem, már másodszor, de egyszer elestem, így még egy pár napra visszakerültem a kórházba. Nem könnyű megszokni hogy nincs mire lépni, megcsúszott a mankó ...
385. GODZILA
2011. márc. 24. 06:32

Sziasztok

Kellemes napot mindenkinek..

384. GODZILA
2011. márc. 23. 08:44
Köszönöm Szépen Müszerész.
383. műszerész (válaszként erre: 382. - GODZILA)
2011. márc. 21. 16:14
sejk.oep.hu
382. GODZILA (válaszként erre: 381. - Műszerész)
2011. márc. 21. 15:21

Szia müszerész.

Ezeket a kodokat holtudom megnézni

Rehab oldalon ezek protézisek nem?

Nekem meloba profi kellene tudod.

Az oldal nevét megathatnád ha tudsz olyant


Köszönöm...

381. műszerész (válaszként erre: 376. - GODZILA)
2011. márc. 21. 15:09

Hello


Érdemes több céget megkérdezni és a neten is körülnézni, mert nem minden műszerész osztja meg az információkat a páciensekkel! A te esetedben 99%, hogy az aktívabb kivitel jön szóba! L-355, vagy L-356 a tb lista szerint! Vagy egyedi méltányosság, ha dolgozol! Vagy készpénzes kiegészítés! Számtalan jobbnál jobb megoldás van, ha tájékozott vagy. Ha rábízod magad egy esetleg kevésbé felkészült műszerészre, akkor könnyen belefuthatsz valami számodra nem annyira megfelelőbe!


Üdv, műszerész

380. GODZILA
2011. márc. 21. 15:04

Sziasztok.

Mi ez a nagy csend senkinek nincs semi kérdése senkihez?

379. fef02ca393 (válaszként erre: 378. - GODZILA)
2011. márc. 19. 17:30

Én meg 59 vagyok és 25 évesen vesztettem el lábaimat. Én az első megfelelő műlábakkal már 1 járóbottal jártam és azóta sem kell mankó és 2 bot. Igaz, az első hetekben hónapokban szinte csak járkáltam le s fel az udvaron és egyre nagyobb lett az egyensúly érzékem és hát azt szokták mondani mindent meglehet szokni (vagy beletörődni a változhatatlanba) és egyszer csak eldobhattam a második járóbotot.


Meglátod, a lengő térddel sokkal szebben lehet járni. Ez attól is nagyban függ, hogy mekkora csonkod maradt. Sajnos nekem csak egy pár centimléter az egyik, tehát combtőben. Így nagy jelentősége van a váákumnak ha az nem lehetne, leesne a protkó lépéskor.

378. GODZILA
2011. márc. 19. 13:12

Szia


Köszike de én 35 éves srác vagyok és egy mankoval poroszkálok de merev térdem van még.

Jo régota van sajnos neked igy van?

Le a kalapal elöted hogy két végtagal közlekedsz mere laksz amugy?Én Székesfehérvári vagyok.

377. fef02ca393 (válaszként erre: 376. - GODZILA)
2011. márc. 19. 11:07

Szia.


Én lengő térdest használok 35 éve. Könnyebb vele járni mint a merevvel. És sokkal természetesebbnek látszik, az az szebb a járás. A merev térdest kissé ki kell oldalra lendíteni, hogy be ne akadjon a talajba (én kicsi városban lakom össze vissza utakkal) a lengővel meg szépen tudunk járni, de azzal sokkal de sokkal jobban kell koncentrálni mindíg de főként míg meg szokjuk. (úgyis koncentrálásról szól az új életünk) Azért mert ha a láb ill. a talp beakadna a talajba abból hatalmas bukás lehet. Amikor lépünk, csonkunkkal ráfeszítünk a hátsó állásból, hogy előre lendüljön. Persze ezt is be kell gyakorolni. Nekem mindkét lábam hiányzik de akkor sem kéne merev térdes. Persze mert ezt szoktam meg. Volt egy szomszédom, neki egy lába hiányzott és merev térdese volt de nagyon rondán ment úgy is, hogy egyik lába meg volt, lépéskor mindíg szélesen kilendítette oldalra. Valószínű azért nem kapott sose lengő térdest mert a súlya mindíg jóval 100 kg fölött tartózkodott. De úgy tudom, időseknek sem adnak lengő térdest. Persze ez már változhatott. Ja és a lengőset nem kell minden leüléskor kikapcsolni. :-))

376. GODZILA
2011. márc. 19. 10:31

Szia Ttitus


Kőszőnőm szépen segitséged megfogom nézni az oldalt

A müvégtagos uriembernek nekem hála isten jo let kicsit kellet csiszolgatni a beálitásoknál mert az enyém comban van amputálval rehabos láb.

Következö kérdésem az lenne kituda mijen a lengő térdes mert két honap és azt kapok???

2011. márc. 18. 20:37
Köszönöm, élnék is a lehetőséggel. A művégtagok terén elég hiányosak az ismereteim.:) Milyenek vannak, mi a különbség köztük, melyikkel érdemes és melyikkel nem érdemes foglalkozni? Az interneten találtam gyártókat, de csak ez a két három van az országban? Így kezdetnek ennyi. A válaszokat előre is köszönöm.
374. műszerész (válaszként erre: 372. - Thorwald)
2011. márc. 18. 07:51

Hello!


Ha kérdésed van, tedd fel bátran!


Üdv, műszerész

373. fef02ca393 (válaszként erre: 371. - GODZILA)
2011. márc. 17. 20:23

Szia.


Beütöttem a gugliba: gépjármű átalakítása mozgássérülteknek


Kaptam sok találatot, mindjárt az elsőt érdemes meg nézned.


[link]

2011. márc. 17. 19:54
Sziasztok! Thorwald néven futok itt az oldalon 41 éves vagyok és jövő héten én is megválok a fél lábamtól, egy betegség miatt. Nagyon meg voltam, (vagyok) rémülve, de olvasva a fórumot, látom van élet az amputálás után. Ahogy átolvastam a hozzászólásokat, az a mérhetetlen sötétségég, talán már nem olyan félelmetes.
371. GODZILA
2011. márc. 10. 08:37
Sziasztok nem tudja valaki hogy mijen oldalon keresem a gépjármü átalakitokat köszönöm ira meg nekem valaki köszönöm...
370. devotee
2011. febr. 24. 01:12

Szia!

A levegö is oda kinn !:)

Várjuk a tavaszt !

:)

2011. febr. 23. 22:48

Sziasztok!



Nagyon leult a topic! Hogy vagytok?

368. műszerész (válaszként erre: 367. - 483558c406)
2011. febr. 11. 13:06

Hello!


Műszerésze válogatja! Így biztos nincs vele adminisztráció, meg ilyenek! A garancia akkor él, ha teljesülnek bizonyos feltételek. Pl. a protézis bizonyos ajánlások alapján van felépítve, stb...

És ne felejtsük el azt sem, hogy a garanciát a kiszolgáló cég vállalja önnel (veled) szemben. Aztán nekik kell megküzdeniük a gyártóval! Összefoglalva! Ha ők nem cserélik ki, az az Ön baja! Ha pedig a gyártó nem cseréli ki, az már az övék...

Így zárul a kör!


müszerész

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook