Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amit senki sem mond el az anyaságról fórum

Amit senki sem mond el az anyaságról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit senki sem mond el az anyaságról

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
318. tnde
2009. okt. 25. 08:12
Férjhez megyünk, szülünk,felneveljük őket,majd mikor már úgy gondoljuk, hogy jár nekünk is egy kicsi pihenés, gyorsan férjhez mennek, megnősülnek.Gyorsan összehozzák az unokákat, persze akit még talán jobban fogunk szeretni, mint őket.Hmm.Nem is tudom, ez az élet rendje? Az a lényeg, hogy az anyaság egy nagyon nehéz intézmény,de a világon a legszebb dolog.
317. misz (válaszként erre: 310. - C1e9612cd3)
2009. okt. 24. 17:07

Hát igen. A saját gyerekkel nem nagyon van szabad nap. Bár ha valamelyik mama a közelben van, akkor megoldható. Van egy kolleganőm, aki a babája 3 hónapos korától kezdve minden hónapban egy hétvégét kettesben tölt a párjával, a Kicsire meg a mama vigyáz. Minden nyáron 2x nyaralnak, 1x babával, 1x kettesben. Most 5 éves a kislány, és tök jól elvannak.

Én meg abba a csoportba tartozom, ahol nincs szabadnap. Néha nagyon jó lenne, de így se rossz. :)


Más: Sajnos az iskolában én is sok olyan szülővel találkozom, akiktől elvenném a gyereket.És van neki 3-8. Más meg megfeszül 1-ért.


Attól meg nem érdemes félni, hogy mi vár ránk a babavárás körül. Ha most kezdesz bele, ha 2 év múlva, ha 10 év múlva, ami rád van mérve úgyis utólér. Abból kell kiindulni, hogy minden rendben lesz. Aztán ha mégse, ráérünk akkor idegeskedni. Ha pedig minden ok, akkor megspóroltunk egy rakás rettegést.

Az ember lánya mindent túlél, kivéve a saját halálát. Hidd el!:)

316. svenik
2009. okt. 23. 19:30
Hiszen az utolsó mondatod a cikkben mindent megmond, nagyon szép és jó, és nagyon fárasztó is az anyaság. Ez így van, és így kerek. És így van, mióta világ a világ. A sok fáradtságért, idegességért egy angyali mosoly kárpótol.
315. c1e9612cd3 (válaszként erre: 314. - Ében11)
2009. okt. 22. 18:11
na az ilyet tudnám, de piszkosul megnyakalni! Miért az ilye4nek azok, akik semmi gond nélkül teherbe esnek? Más meg, aki megérdemelné, az meg megszenved még ezért is....
314. ében11 (válaszként erre: 313. - C1e9612cd3)
2009. okt. 22. 17:15
na igen az megtörténik sajnos...bár ahol én legutóbb tapasztaltam az már akkor úgy gondolta hogy nem neki való amikor kiderült hogy terhes-és rá tényleg ez a szó való-terhes!ha lesz még babája az csak érdekből :(
313. c1e9612cd3 (válaszként erre: 312. - Ében11)
2009. okt. 22. 17:09
de én legalább tisztában vagyok ezzel, és nem lesz az, mint 1eseknél, hogy amikor ráun, akkor lekoccol, mert rájön, hogy ez még nem neki való....
312. ében11 (válaszként erre: 310. - C1e9612cd3)
2009. okt. 22. 16:52
:D persze igazad van.tényleg nincs szabadnap gyerek mellett.
311. c19f5f79fa (válaszként erre: 295. - Biromoni)
2009. okt. 22. 16:45
Konkrétan nem,de a leválási nehézség gyerekkorban gyökerezik..onnan indul.
310. c1e9612cd3 (válaszként erre: 298. - Ében11)
2009. okt. 22. 16:34

mint írtam, gyerkőcökkel dolgozok. Tudom, mert minden nap szembesülök vele, hogy mivel jár egy gyerek. Tapasztalom, hogy mire képesek a céljaik elérése érdekében.

1 valami van még, amit nem említettem eddig. Bennem van a félsz azért is, mert tudom, hogy 1 gyerekkel 1 életre kötelezem el magam. Míg a munkahelyemen vannak pihenőnapok, addig a saját gyerek nevelésében nincs... De mint írtam, azt is tudom, hogy 1-2 év, és jöhet a baba. Ezt annyira tudom, hogy páromnak már elkezdtem pedzegetni. Ha megilyed tőle, akkor inkább most menjen, mint akkor... (még nem ment :) Pedig megijedt :) )

309. c1e9612cd3 (válaszként erre: 299. - Misz)
2009. okt. 22. 16:27

Apum nekem is már régóta áhitozik az unoka után. Annó, amikor a bnőm szült, semmi pénze nem volt szinte, mi meg az akkori párommal segítettük, ahogy tudtuk. Rengeteg baba/ gyerekruhát vettünk neki. Turiban ugyan, de akkor is meg kellett venni, és segítettünk. Ennek már több, mint 10 éve. Apám már akkor azzal nyaggatott, hogy nem más gyerekéát kellene ruháznom, hanem a sajátomat már... :) Finoman elküldtem melegedni :))) Akkor még konkrétan irtóztam a dologtól.

Most már csak azt érzem, hogy 1-2 év. Márcsak ennyire van szükségem, és készen állok a nagy kihívásra.

Mellesleg, néha elgondolkozok azon, hogy nem hárítás-e a részemről ez az egész mostmár, pont azért, amit írtál, hogy hogy jártál. Rettegek attól, hogy egyszer azzal kell szembesülnöm, hogy nem lehet gyerekem. Vagy nem egyszerűen.

308. c1e9612cd3 (válaszként erre: 301. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 22. 16:21

Gyerekekkel dolgozok, ráadásul sérültekkel. Tudom, hogy jó anya leszek. Tudom itt bent. Nagyon tudom szeretni másét is. Az anyai ösztönöket már egy "idegen" gyerek is kihozza belőlem, annyira, hogy néhány szülőt, akit látok, hogy mennyire elhanyagolja a gyerekét, hogy csak a pénz miatt szüli, és hogy csak betegen értékes neki, hogy érzelmi sivárságban él egy pici gyerek, legszívesebben az anyukát megtépném, az apukát meg megverném, mint a lovat!

Ezek mellett a gyerkőcök mellett gyakorlom nap, mint nap az "anyaságot". De még mindig úgy érzem, hogy 1-2 évre szükségem van...

307. monizsofi1982 (válaszként erre: 306. - Bd37ba754f)
2009. okt. 22. 14:48
hú,le a kalappal előtted.én akkor meg sem szólalok :)
306. bd37ba754f (válaszként erre: 283. - Pothmari)
2009. okt. 22. 14:25
sziasztok na a lendület az nálam is gyatra az utóbbi időben de mindenben pl reggel 6 kor kelünk 9 ic dupla etetés,pelus csere előkészítem az ebédet kitakarítok,lefektetem a nagyot összeszedem a játékokat ujabb etetés,játszás a kicsivel kb 2 órát közbe megcsinálom az ebédet külön főzök a nagynak mire elalszik a kicsi és felkel a nagy vele ujab etetés,pelus csere persze felkelti a kicsit is mert csendbe nem lehet másfél évesen játszani játszom mind a kettővel mert a kicsi most ál fel ülni még nem tud tehát ha nem figyelek esik fel,vagy ha a járókába van akkor a nagy vág hozzá valamit esetleg üvölt mind a kettő:) izgalmas és még csak 2 óra van:)4 ig még mosok egyet akkor elalszik mind a kettő na itt jön az hogy pihenés de aludni nem tudok napközben ezért olvasok vagy hoxázok 5-kor kel a kicsi ujjab evés és gyerekfoglakozás hogy a nagy ne keljen fel még 6 ig-közbe egy gyors lakás rendbetétel apa érkezik haza ne legyen már olyan minden mintha semmit sem csináltam volna.tálalok,mosogatok elpakolok ujab etetés megint dupla 8 kor fürdetek,fektetek ,10 kor megint eszik a kicsi,éjjel 4-5 ször eszik vagy felsir persze pattanok mint akit áram ér és reggel 6 kor ujra indul a buli:) nem mondom hogy szörnyü inkább néha teljes energia leszívás van plusz apa nap mint nap engem szeretne minél többször én meg úgy érzem ha egy hónapban csak egyszer kellene vele legyek azt már élvezném:)Mindent megér ez a két csemete de amig hétvégén dolgozhattam az maga volt a menyországba való pihenés peddig 12 órát álltam:DD sebaj még egy év és már tudnak egymással játszani legalább is ezzel vigasztalom magam :D
2009. okt. 22. 13:26

Hát néha engem is elkap a lendülte, hogy fut a lakás nincsen rend de egész nap csinálom szinte megállás néélül.Mésem látszik.A gyerek meg rákontráz.Nem akar aludni, de szót sem fogad.Tegnap mérgemben 3 játék kivételével eltettem az összeset.És mondtam neki, hogyha így megy tovább akkor a többi is el lessz véve.

Ma 2* szoltam rá, hogytegye el a visszakapott játékokat mert elveszem és indultam a zsákért.És már tette is el.

Most vagy megértette, hogy amit elővesz tegye is el, vagy csak félti a játékait és inkább összeszedi.Mert megint elveszem.

Szóval eléggé szélmalom harc.A párom szokta is mondani, hogy üljek le már.A rendrakás megvár.De akkor is nekem kell eltenni ha leülök és nézem egy fél órát.

Meg ha a gyerkőc beteg akkor én vagyok fennt mert apa dolgozik.

Csitítom, hogy pihenés is legyen.Most is ki van fordulva minden magából.Mindenki itthon van és nem akar semmi menni úgy ahogy mennie kell.

304. khaty21
2009. okt. 22. 12:32
Minden így van , ahogy leírtad , és nem kell szégyenkezni a küzdelmek miatt , ezen mindenki átmegy , a lényeg az érzés , amit szintén leírtál hogy semmi nem pótolná a gyerekedet és minden megérte.
303. panna77 (válaszként erre: 299. - Misz)
2009. okt. 22. 12:13

Maximálisan egyetértek.


Én egy pár hete azt írtam a naplónkban, hogy Panni igazi koronája a kapcsolatunknak. A legjobb, ami történhetett velünk. :-)))


A 7. közös évünkben született, én 30 a férjem 32 volt. Szuper jó volt az időzítés, hisz előtte bejártuk a világot, szórakoztunk és éltük az életünket. Ma már nem érzem nagy lemondásnak azt, hogy nem vagyok olyan szabad, mint anno.

302. biromoni (válaszként erre: 299. - Misz)
2009. okt. 22. 10:07
Nagyon szépen megfogalmaztad..Ez így van..:D
301. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 297. - C1e9612cd3)
2009. okt. 21. 21:22
:) Miből gondolod, hogy nem egy ősanya szunnyadozik ott benned? Egyébként meg egyálltalán nem biztos, hogy a tiéd nem fog aludni, ez még családon belűl is változik, minden baba más.Vannak akiket alig lehet észrevenni, mert tényleg csak esznek, meg alszanak, és vannak olyan babák is, akik meg folyamatosan sírnak, és a kettő között rengeteg árnyalat van:)Egyébként én is úgy vettem észre, hogy a baba hozta ki belőlem az anyát is, és a felelősségteljesebb gondolkozást is:)Sokat segítenek ők nekünk, hogy jók legyünk:)
300. misz (válaszként erre: 293. - C19f5f79fa)
2009. okt. 21. 21:13

Nem biztos, hogy jól értelmezem, de ha arra gondolsz, hogy 30 évesen is azért él valaki az anyukájával mert kiskorában együtt aludtak, akkor nem értek veled egyet.

Egyrészt, mert van ismerősöm, akik szoba konyhás házban laktak. A szülők és 3 gyerek. Kizárásos alapon egy szobában. Most mindhárom gyerek boldog házasságban él. Az egyik abban a faluban ahol a szülők, másik utcában. A másik 2 testvér az ország 2 különböző városában, szintén önálló háztartásban.

Másrészt pedig sajnos van egy olyan barátnőm akinek azért bomlott fel az eljegyzése, mert a vőlegény nem tudott elszakadni az anyukájától. Pedig ott minden családtagnak külön szobája volt.


Persze többször rápróbáltunk a külön szoba témára, de nem akarta a lányom. Mi meg nem erőltettük. Most 3 hónapos a tesója, úgyhogy mostanában biztosan békén hagyjuk ezzel, mert nem szeretnénk, hogy esetleg összefüggést feltételezzen. Eddig nem volt féltékeny és nem szeretnénk elrontani a dolgot.

299. misz (válaszként erre: 297. - C1e9612cd3)
2009. okt. 21. 20:57

Tudod, én 22 évesen mentem férjhez. Az apukám onnéttól folyamatosan azt fújta, hogy mindennek megvan a maga ideje és mikor lesz már unoka. Én meg csak arra tudtam gondolni, hogy ráérek még. Meg mit is fogok csinálni, mert a baba folyton sír majd, és éjjel nem hagy aludni, nem mehetek tőle majd sehová, stb.

Aztán amikor végre rászántam magam hiába próbálkoztunk. Egy év sikertelenség után orvoshoz mentem és a doki azt mondta természetes úton nem lehet gyerekem. Na, attól a pillanattól majd megőrültem, hogy GYEREKET AKAROK!


27 éves voltam, amikor született a lányom, aztán 2 babát elveszítettem és most van egy 3 hónapos kisfiam.

Nem volt könnyű és most sem az.

DE: a világ minden kincséért nem adnám egyiket se. Van amikor üvöltenék, mert annyira kész vagyok. De amikor a Nagy átölel, ezer puszit ad és azt mondja: szeretlek anyukám. Amikor a Kicsi rám mosolyog, gagyogva válaszol,ha beszélek hozzá. Hát azonnal elfelejtek minden fáradságot, minden kihagyott programot, megszűnik a világ. Csak én és a gyermekem létezik. És olyan földöntúli boldogságot érzek, amire nincs szó.

Nem is tudom, hogyan élhettem eddig nélkülük. Új értelmet, tartalmat adott az életemnek.


Lehet érthetetlen számodra amit most írok, de visszanézve úgy érzem: az életnek nincs értelme gyerek nélkül.


Kívánom, hogy hamarosan ráérezz az anyaság varázsára és legyen egy gyönyörű Kisbabád. Aki csak a tiéd és párodé. Test a testetekből lélek a lelketekből. Amilyen senki másnak nincs. :)

298. ében11 (válaszként erre: 297. - C1e9612cd3)
2009. okt. 21. 13:39

ebből inkább az jön le-hogy a nehézségeket nem szeretnéd még átélni...hidd el egy két év múlva ugyanúgy szembesül vele az ember-kialvatlanság síró hisztiző gyerek...

ha magadért ki tudsz állni akkor egy babóért sokkal sokkal jobban.saját tapasztalat-én sokkal felelőség teljesebb lettem.

2009. okt. 21. 05:36
Nos, nekem pont azért nincs még gyerekem, mert tisztában vagyok azokkal a dolgokkal, amiket leírtál! A biológiai órám ugyan már erőteljesen ketyeg, és nagyon ébresztőt akar már fújni nekem, azonban lelkiekben úgy érzem, még mindig nem vagyok elég érett a dologra! Nem érzem, hogy teljességgel felelősséget tudnék vállalni egy kisemberért. Kell még 1-2 év... Pedig néha olyan jó volna már a sajátomat szeretgetni, ringatni...
2009. okt. 20. 23:02
szüleikkel
295. biromoni (válaszként erre: 293. - C19f5f79fa)
2009. okt. 20. 23:01
De biztosan nem azért mert kiskorukban a szüleivel aludtak...:)
294. biromoni (válaszként erre: 291. - Nikice)
2009. okt. 20. 23:00

Hát a férjének is észre kellene vennie,hogy mennyire kivan szegény..ez a kis Daninak egyáltalán nem jó..

Persze semmi közöm hozzá,csak sajnálom nagyon!

293. c19f5f79fa (válaszként erre: 289. - Misz)
2009. okt. 20. 21:43

A szobán lehet hogy nem....,de hányan élnek 30 évesen anyuka mellett!

4 év felett szerintem elkezdhetnéd lassan,hidd el javára válik.

292. Nikice
2009. okt. 20. 19:48
bocsi a sok-sok félreütésért, hosszú volt a tanfolyás :) leszívták az agyam
291. Nikice (válaszként erre: 286. - Biromoni)
2009. okt. 20. 19:47
Én nem ismerem pontosan az Ő helyzetét. Biztos sok-sok tényező játszik közre. Ha csak abból indulok ki, hogy egy halom dolog befolyásolja egy nap az ember kedvét, és ne csak magunkról beszéljünk, a babákét ugyanúgy. Én is voltam már fáradtan is boldog, jókedvű, és pihentebben is a béka feneke alatt... Aza baj, hogy Ő most egyfolytában maga alatt van. Azt nem tudom, a párja nem tud-e segíteni neki. Igazából neki kéne észrevenni, hogy jóideje padlón van. (most attól eltekintve, hyyg éppen most állás nélkül maradt, mert eddig ez ugye nem állt fenn)
290. misz
2009. okt. 20. 17:37

egyébként amíg nem voltak gyerekeim komoly elveim voltak gyerekneveléssel kapcsolatban. Aztán az aktuális helyzetek változtattak rajtuk.


Mi 6 hónaposan raktuk külön szobába a Lányomat, és nem is volt gond addig, amíg nem jöttek a felső fogacskák. Egyszerre jött 4, és én (egyszer megszámoltam) volt, hogy 18x!! mentem át hozzá egy éjszaka. Hát 2 hét után mentemben elaludtam. Akkor vittük vissza az ágyát a mi szobánkba. Ez van.


Nekünk jó így, másnak máshogy. Tök mindegy szerintem, csak az a lényeg, hogy jól érezze magát a család minden tagja.

289. misz
2009. okt. 20. 17:33

Sziasztok! Bocsi, kocsit elmaradtam. :(

próbáltam egy darabig visszaolvasni. úgy látom az alvás a fő téma.

Én úgy gondolom minden gyerek más, még a testvérek is. Ami az egyiknél bejött, nem biztos, hogy a másiknál is használni fog. Az ember elmondhatja, hogy ő hogy csinálja, de ítélkezni inkább ne ítélkezzen. Minden család maga tudja, hogy a saját életritmusába mi és hogyan fér bele.

Ha gondom van, segítséget, véleményt kérek, aztán ha jónak látom kipróbálom, ha nem, akkor nem,. És vagy beválik, vagy nem. :DD


Engem több ismerősöm hülyénk néz mai napig, mert a 4 éves lányunk velünk egy szobában alszik és most már a 3 hónapos kisfiúnk is. Az egész szoba ágy. :DD De bennünket nem zavar, a gyerkőcöknek meg így jó. Miért ne? Valószínűnek tartom 18 évesen egyik sem akar majd velem osztozkodni a szobán. :DDD

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook