Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor a terheléses cukorvizsgálat egy szendvics es egy pohár tej, akkor hány óra múlva veszik le a második vért? fórum

Amikor a terheléses cukorvizsgálat egy szendvics es egy pohár tej, akkor hány óra múlva veszik le a második vért? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 12. 13:16
Nekem 1 óra után vették le.
2012. jan. 12. 11:56

Két féle terheléses cukorvizsgálat van. Az egyiknél vesznek vért, megitatják a cukros löttyöt, majd két óra múlva megint vért vesznek. A másiknál egy zsemle és egy pohár tej megevése után egy órával vesznek vért. Utána már nem. Nekem a második volt, és jobbnak tartottam mint mikor kétszer szúrnak egy délelőtt.

A terheléses vizsgálatot a 26. héten csinálják.

15. wanita77 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2012. jan. 11. 18:28
1 óra múlva, ez biztos. Nekem is így volt kétszer is. A cukros víznél van a 2 óra.
2012. jan. 10. 15:50

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy fogamzásgátló után a mensi kimaradt és most fejeztem be a norcolutot és már megjött ezért mehetek csütörtökön vérvételre! Viszont mondta a nőgyógyászom, hogy kell egy terheléses vércukor mérés inzulinnal (vagy valami ilyesmi), de nem adott beutalót! A háziorvosom meg azt mondta ne menjek el, mert ha rejtett cukorbeteg vagyok akkor ott maradok :(!!! Ilyenkor mit csináljon az ember gyereke? Vagy miért kérte az orvosom ezt??? Tudja valaki, talán aki ua. cipőben jár???? Köszönöm

2009. máj. 31. 22:50

Szia!

A zsemles vizsgalatot kifejezetten kismamak reszere talaltak ki, utana 1 oraval nezik a vercukrot, akkor 7.0 alatt kell lennie, de valojaban ez a vizsgalat alapjan nem lehet diagnozist felallitani, es nagy a hibaszazalek. Nekem mar a 3. terhessegnel van gestacios diabetesem es ez a vizsgalat nalam soha nem mutatott semmit.

Diagnozist csak a glukoz tolerancia teszt alapjan lehet felallitani, amikor a cukros vizet itatjak veled. Annal 2 oraval utana veszik le a vert, a hatarertek 7.8, az folott beszelnek terhessegi cukorbetegsegrol.

12. koxy
2009. máj. 31. 14:12
Kórháza válogatja! Nálunk tej+zsömlés evés után 1 órával nézik a vércukrot, a 26. hét környékén. Hallottam más kórházakat, ahol a cukros vizet itatják a kismamikkal, ebben az esetben 2 óra múlva veszik le a vért, de itt nézik előtte az éhgyomrit is.
11. Kolibri (válaszként erre: 9. - Ágota 77)
2009. máj. 31. 10:13

Ja, bocsi, nem olvastam vegig a valasz elott.


Szerintem is jobb az evos dolog, csak ezek szerint elteroek a szokasok, hogy annal mikor van a masodik vervetel.

10. Kolibri (válaszként erre: 7. - Ágota 77)
2009. máj. 31. 10:11
Ja, csak van, ahol az a terheleses vizsgalat, hogy leveszik az ehgyomros vert, aztan nem cukros oldatot kell inni, hanem egy zsemlet meg tejet kell elfogyasztani.
2009. máj. 31. 09:51
Az nagyon jó, ha már enni is lehet a szőlőcukros víz helyett, mert azt kicsit kínzásnak tartom egyébként is, nem még állapotosan.
2009. máj. 31. 08:14
2 óra, de ezt az orvos, vagy a laboros megmondja. Van, akinek szőlőcukrot kell innia, teával, vízzel, van, aki ehet helyette. Humánusabb az evős, az tuti.
2009. máj. 31. 07:57

A terhelésesen, ami a 30. hét körül van, csak egy pohár szőlőcukros vizet lehet inni az első vérvétel után. Majd 2 óra múlva veszik le a következőt. Az első előtt nem lehet enni semmit.


Egyéb vérvételnél lehet, hogy ha néznek vércukrot akkor kell enni a zsemlét és tejet, de az nem terheléses. Az én tapasztalataim alapján.

6. d@nu
2009. máj. 31. 07:32

Szendvics? Nem csak egy üres vizes zsemle? :)

Nekem 1 óra múlva vették le.

2009. máj. 31. 07:25
2 óra,mert az 120perc:)
2009. máj. 31. 07:11

Na, latjatok? Pont ezert kerdeztem, mert ezt is-azt is hall az ember. :)

Most akkor melyik a helyes?

2009. máj. 31. 07:07
2 óra múlva.
2. koxy
2009. máj. 31. 06:57
Szia! 1 óra múlva!
2009. máj. 31. 06:42
Amikor a terheleses cukorvizsgalat egy szendvics es egy pohar tej, akkor hany ora mulva veszik le a masodik vert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook