Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valaki terheléses cukor vizsgálaton? Nagyon szörnyű? Kedden megyek és eléggé parázok! fórum

Volt már valaki terheléses cukor vizsgálaton? Nagyon szörnyű? Kedden megyek és eléggé parázok! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
89. akitha
2016. ápr. 6. 18:24

Sziasztok,

Segítsetek légyszi!!! én is a sote 2-n fogok szülni júli végén, de magán rendelésre járok. Most a dokimtól kaptam beutalót terheléses vércukor vizsgálatra, de fogalmam sincs, hogy hova mehetnék ezzel (a magán rendelőben nagyon drága). A klinikán van ilyenre lehetőség? Volt már valaki? Hányra kell menni? Be kell jelentkezni? cukrot kell vinni? (receptet sem kaptam)Ha nem vagyok kerületi, akkor fizetni kell érte? és ha igen, akkor kb. mennyit? nagyon tanácstalan vagyok :(

88. katie_rose (válaszként erre: 87. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 24. 17:27

Nem mondtam,hogy kétségbe kell esni. Néhány hete ittam meg a löttyöt és túléltem.

Eü-ben dolgozom, sérült gyerekekkel foglalkozom... Tudom,hogy vannak sokkal nagyobb problémák is a világban.

2012. szept. 24. 17:22

*Hát ez valakinek baj, ott azért komoly gondok vannak úgy gondolom.


Szebben megfogalmazva,mivel "háttal" nem kezdünk.


Ez ha valakinek probléma,ott azért komoly gondok lehetnek, hiszen csak látja a körülette lévő világot.

86. megi04 (válaszként erre: 84. - Katie_rose)
2012. szept. 24. 17:16
Az! Én egy szánalmas tetü vagyok,tudom,és biztosan megfogom bánni,de az a helyzet,hogy oly szívesen cserélném el a topic indító nagy borzalmát,az én csekélységeimre!!!!!!!!!!!!
85. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 84. - Katie_rose)
2012. szept. 24. 17:15
Hát ez valakinek baj, ott azért komoly gondok vannak úgy gondolom. Azért ne legyünk már ennyire....
84. katie_rose (válaszként erre: 82. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 24. 17:12
De ugye mindenkinek a maga baja a legnagyobb. :)
83. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 24. 17:08
Szánalmas komolyan.
2012. szept. 24. 17:07
Nálam azért veri ki a biztosítékot felnőttembernél az ilyen kérdés, mert pl. egy rákos kisgyerek micsoda fegyelemmel viseli a vizsgálatokat, kezeléseket. Pedig csupán 2-3-4 éves, vagy több mindegy,akkor ne nyafogjon már egy felnőtt "nem beteg" ember, hogy jajjjj mi lesz vele.
81. katie_rose (válaszként erre: 80. - Titánia83)
2012. szept. 23. 21:47
Nálunk kismamák esetén 7 a határ. fölötte diéta és 11től inzulin.
2012. szept. 23. 21:09
Náluk 7.5 fölött kell csak diétázni, és csak két vérvétel van, egy éhgyomori, meg asszem a két órás.
79. katie_rose (válaszként erre: 78. - Roza78)
2012. szept. 23. 21:06
Nekem is 6.8 lett a 2 órás... De szintén azért,mert egyébként szénhidrátot szinte nem is tartalmaz az étrendem :)
78. Roza78 (válaszként erre: 76. - Titánia83)
2012. szept. 23. 07:24
Én is attól félek, hogy nagyon megemeli mert nem vagyok hozzászokva a cukorhoz, egy hónap alatt nem eszek meg annyit mint amit ott egyszerre éhgyomorra kell.
77. Titánia83 (válaszként erre: 72. - IvettBeatrix)
2012. szept. 23. 00:47

Na akkor páran tényleg jól kiosztottak, hogy a baba miatt légy erős. :)


Remélem rendben van a cukrod.

76. Titánia83 (válaszként erre: 68. - Roza78)
2012. szept. 23. 00:45
Én sem ettem cukros dolgokat, és nem volt bajom a löttytől akkor. Csak a cukromat dobta meg. Ez is bizonyítja, hogy egy gáz ez a vizsgálat. Egy ültő helyében ki eszik meg ennyi cukrot?
75. IvettBeatrix (válaszként erre: 73. - Dd874e511d)
2012. szept. 22. 23:26
Pfff....nem minősítelek inkább!! ;)
74. Sylvia81 (válaszként erre: 72. - IvettBeatrix)
2012. szept. 22. 22:03

Én rájöttem, mikor a kiírt fórumaidat nézegettem. ;)

A terheléses cukorvizsgálatot minden kismamánál elvégzik (az eleve cukrosoknál nem hiszem), tehát aki kismama, vagy kisgyerekes, az élből válaszol a kérdésre, ha kedve tartja, meg sem nézve, hogy hová van besorolva a kérdés...

Na meg aztán néha olyan besorolásokat tudnak rittyenteni egyes tagok, hogy a hajam égnek áll. :) Szóval arra sem feltétlenül lehet adni. :)

2012. szept. 22. 21:37
Most őszintén:ha félsz egy terheléses cukorvizsgálattól, akkor vigyázz ne menj ki az utcára mert idegen emberek rádnézhetnek és jajj mi lesz akkor... Na ne már!!!! Basszus mi a fene van egyesekkel??? Attól félsz , hogy meg kell igyál pár deci cukros vizet meg a vérvételtől?? Mi lesz veled ha szülni fogsz? Eltemetnek még a fájások előtt az tuti.
72. IvettBeatrix (válaszként erre: 56. - Sylvia81)
2012. szept. 22. 21:13
Én nem vagyok terhes...xDDDD abszolúúút...xDDDD hízás miatt kell megcsináltatnom...:)
71. katie_rose (válaszként erre: 64. - Titánia83)
2012. szept. 22. 11:24

Nekem 6.8 lett a vége és alapból diétázom, ennél többet nem tehetek :)

De már 7 hét sincs a szülésig, szóval csak lesz valami :)

2012. szept. 22. 08:52
nekem 5 pontos terheleses kellett,ami azt jelenti,h fel orankent szurnak a 2 ora alatt es citromot se rakhattunk bele. En ebbe nem haltam bele,szerintem te se fogsz a 2szurasba,ha en se az 5be....
2012. szept. 22. 06:55
ezen most jót derültem:DDD simán megy! imádkozz hogy ne egyszuszra kelljen lehúznod...velemmeg csináltatták!borzalmas volt! de még élek:DD jéghideg vizet ittam utána,és sokat segített:P
68. Roza78
2012. szept. 22. 06:49
Nekem azt mondta a védőnő ,hogy teát vigyek magammal jó sok citromot csavarjak bele és akkor nem lesz olyan rossz ízű. Azt nem mondta ,hogy cukrot is kell vinni, szerintem itt nem kell. Én egyáltalán nem eszek cukros dolgokat így vagy kihányom vagy hasmenés fog elkapni. :-)
2012. szept. 22. 06:21
Becsukod a szemed és leküldöd,cukrot vigyél magaddal!Tőlem kérték,és elég kellemetlenül éreztem magam ,eszembe nem jutott,hogy vinni kéne.
2012. szept. 22. 05:54

Ki lehet bírni! Van ahol megengedik, hogy tegyél bele citromlevet, és így már teljesen jó.

Csak az éhséget kell kibírni!


Sok szerencsét!!

2012. szept. 22. 05:01

Nekem IR-em van, az érétékem majdnem 10.

Szerintem nem volt nagy dolog a terheléses cukor vizsgálat. Nekem az volt a legrosszabb benne, hogy előtte már nagyon éhes voltam. Csak tudd, hogy miért teszed, miért hozod ezt az áldozatot és akkor már nem isz szörnyű.

64. Titánia83 (válaszként erre: 34. - Katie_rose)
2012. szept. 22. 01:32

Egy ismerősömnek is így álltak az egyik cukorértékéhez, magas volt, de azt mondták, hogy nem kell vele foglalkozni. Vagyis az orvosa. 5 kilós volt a gyerek a végére! Szóval szerintem meg foglalkozni kell a kiugró értékekkel is. Te is írod, hogy uh alapján sem kicsi.


Én is odafigyeltem az étkezésemre, már két évvel korábban is, mégis 7.8 lett, és nálunk már ezzel diétázni kell.


Úgy tudom, hogy 7.6 fölött már diétázni kell, és 11 fölött inzulint adnak.

2012. szept. 22. 01:27

Nekem tök jól csúszott citromlével, nem is lettem rosszul sem. Sajna a cukrom nem volt jó, 7.8 lett, de én előtte már évekkel lemondtam a fehér cukorról, édességet is nagyon ritkán ettem, még kismamaság alatt is. Erre... Csak ezért bosszankodtam amúgy, mert sokan csak zabálták az édességeket, és mégis jó lett a cukoreredményük. 180-200-as diétát írtak elő, néha picit bűnöztem azért. De nagyjából betartottam. Voltam cukorprofilon is, ott bezzeg jó lett a cukrom, egyesek szerint a kórházban ez sokkal pontosabb, mint a terhelés. De egyébként úgy voltam vele, hogy jobb félni... nem kockáztattam. És makk egészségesen született a kisfiam, mert neki is nézték a cukrát a születés után. Azóta mindketten rendben vagyunk. :)


Kitartás! Citromlével nagyon is tűrhető. Valakit azért vigyél a vizsgálatra.

2012. szept. 22. 00:44
A kérdés elolvasásától rosszul lettem....:((( Nekem nagyon rossz volt.
61. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. szept. 22. 00:13
Nagyon fincsi:) En vittem magammal 2 citrom leve't, nem citromlevet,hanem facsart citromet.
2012. szept. 21. 22:49
Én imádtam,majdnem vissza küldtek repetázni :D Nem kell ezt túl reagálni,odamész,megiszod és kész.Még ha nem is szereted az édeset,kibírod.A szüléshez képest ez lófütty! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook