Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvásproblémákkal küzdünk. fórum

Alvásproblémákkal küzdünk. (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. szafaripók (válaszként erre: 34. - Évi81)
2012. okt. 2. 15:30
Szerintem a forgolódás önmagában még nem olyan nagy probléma. A lábcsapkodást meg még sose hallottam...:)
34. Évi81 (válaszként erre: 33. - Szafaripók)
2012. okt. 2. 15:22
Ha a saját ágyában is forgolódik de a lábcsapkodást ott nem láttam még.ott azért nincs annyi hely mint egy franciaágyon:)
33. szafaripók (válaszként erre: 32. - Évi81)
2012. okt. 2. 15:08

Hát, ilyesmivel én nem találkoztam.

Az én gyerekem "csak" forgolódik, meg kúszik-mászik álmában. Ezzel nincs is baj - a férjem elmondása szerint én pont ilyen vagyok. (Szerintem ő szokott éjszaka áthúzni a térfelére, amíg alszom, hogy aztán panaszkodhasson...:) )

Akkor is csinálja, ha a saját ágyában, egyedül alszik?

Az ilyen átmászkálós és hasonló hisztiknél nálunk ez a fajta megközelítés vált be: látnia kell a gyereknek, hogy nem csak fenyegetem, meg is teszem. Mi nem szoktunk 3-ig számolni, én annak nem sok gyakorlati hasznát tapasztaltam kisgyerekes ismerősöknél. Az én fiamnál az vált be, hogy ha valami "rosszat" csinál, el van neki mondva, hogy A) elveszem az adott játékot, B) elmegyünk onnan - ez főleg a nagyiéknál fordul elő, ahol a mama mindent megenged neki, ezért nem akar hallgatni ránk. Első alkalommal meg is szoktam tenni: elveszem, vagy azonnal indulunk haza (akkor is, ha csak 5 perce értünk oda), általában ilyenkor torka szakadtából üvölt, visít, hisztizik - ezt baromi nehéz megállni, hogy ne engedj ilyenkor. Onnantól a következő alkalomnál viszont elég csak megkérdezni, hogy elvegyem/menjünk haza? És mivel tudja, hogy megteszem, nem csinálja tovább...

32. Évi81 (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2012. okt. 2. 12:39

Nagyon tetszik a módszer:)

És arra nincs ötleted hogyan szoktassam le erről a forgásról,lábemelgetésről:)

31. szafaripók (válaszként erre: 30. - Évi81)
2012. okt. 2. 11:15
:) Csak azért írtam, hogy szóljak: én személy szerint nem is szeretem, de amikor ittam, utána tényleg mindig bejött a vízhajtó hatás. Gyereknél meg ugye a bepisilésre van jó esély vele...
30. Évi81 (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2012. okt. 2. 10:55
Nem adtam kamilla teát eddig de nem is nagyon gondoltam rá csak ajánlották nekem.
2012. okt. 2. 09:27

SZERINTEM, amiket itt többen leírtatok, azok főleg rossz szokásból adódnak.

Nálunk mondjuk sose volt kérdés, hogy velünk aludjon-e a gyerek: nem! Pont azért, mert később nehéz leszoktatni róla, és szegény nem fogja érteni, hogy amit eddig lehetett, azt most miért nem, amikor ő semmi rosszat nem csinált!

Amikor lekerült a rács az ágyról, persze az én fiam is bepróbálkozott: hiszti lefekvéskor, kimászkálás a szobából. Első este kínkeservesen maradt csak a szobájában, aztán felállítottam neki az utazóágyat. Második este megmondtuk: ha nem marad a helyén, mehet az utazóba. Persze hiszti, mi átemeltük. Még nagyobb hiszti. Aztán még akkor megmondtuk neki, csak akkor jöhet ki, ha szépen alszik a saját ágyában. Kicsit még pityergett, aztán aludt reggelig. 3. este elég volt elmondani neki, hogy maradjon a helyén, vagy utazóágy. 4. este nem volt gond, 5. nap összecsuktuk az ágyat, és azóta is csak reggel jön, amikor felébredt.

A legtöbb rossz szokásról le lehet nevelni a gyereket, ha szülő kitartó és következetes!!

A nyugtalan alvásnak sok oka lehet: biztonságérzet hiánya, kényelmetlen hely - nem tud mélyen aludni, stb. Ha a doki szerint nincs gond, én biztos megpróbálnék valami szokásbeli dolgon változtatni, mielőtt bármilyen készítményt adok neki...

28. szafaripók (válaszként erre: 19. - Pannagréta)
2012. okt. 2. 09:22

Igen! Nem tudom, milyen napirendet szokott meg a picúr, de át kell állítanod. Pár napig lehet, hogy eltart, de neked kell szabályoznod, hogy mikor meddig alhat!!

Ébreszd fel reggel "időben" ( - ami szerinted megfelelő idő). Ha még alszik délelőtt is, akkor úgy igazítsd. Ha csak egyszer alszik már nap közben, akkor ahhoz. Valószínűleg hamarabb fog elaludni ebéd után, de akkor se hagyd túl sokáig aludni. Este könnyebben le tudod majd tenni, és ha mázlid van, kb. a második éjszaka után visszaáll a nappal meg az éjszaka a helyére...:)

27. szafaripók (válaszként erre: 25. - Évi81)
2012. okt. 2. 09:19
Kamilla teával azért óvatosan: vízhajtó hatása (is) van!! Gondolom nem kell részletezni...:)
26. Évi81 (válaszként erre: 21. - AViki)
2012. okt. 2. 08:18
Akkor itt a válasz,a fenistilcsepptől alszik jól.de ha már nem fogjuk szedni gondolom folytatódik a szenvedésünk:(pedig már reménykedtem hogy végre alhatok én is.
25. Évi81
2012. okt. 2. 08:12
Azt tanácsolta egy anyuka ismerősöm adjak lefekvés előtt kamillateát annak nyugtató hatása van,még nem próbáltam ki...
24. AViki (válaszként erre: 23. - Textilbaba)
2012. okt. 2. 07:34

Szia!


És hogy kell adagolni ezt a Sedatif pc bogyót? Mint a többi mást?

Engem érdekelnek az ilyen megoldások, anno ittunk vörös teát, mert este ha issza a gyerek állítólag lenyugtassa, de nem jött be

2012. okt. 2. 07:28

sziasztok!

Most lehet hogy le leszek "hurrogva", de azért leírom a véleményemet, tapasztalatomat.

3 éves lesz nemsokára a kislányom. Kb 1 éves koráig aludt mint a bunda. 1,5 éves kor körül 1-2 órát kellett altatnom míg végre elaludt. A védőnő akkor azt ajánlotta, hogy adjak neki sedatif pc nevű homeos bogyót. Néhányszor adtam neki (tényleg nem minden nap!), és 2 éves koráig megint jól aludt. Na, azóta katasztrófa megint, éjjel felkel, át akar jönni mellénk olyan éjfél körül. Szóval most megint gondolkodok hogy adok neki..

22. AViki (válaszként erre: 18. - Évi81)
2012. okt. 2. 07:26
Hát jobban örülnék ha nem így aludna, de valahol jó olvasni, hogy nem csak én járok ebben a cipőben
21. AViki (válaszként erre: 20. - Évi81)
2012. okt. 2. 07:24
A fenistil cseppben antihisztamin van az van rá jó hatással, Ákos is jobban aludt mikor azt szedte allergiára
20. Évi81
2012. okt. 2. 07:09

Jó hírem van megint a kisfiam ismét átaludta az éjszakát még alszik most is:)

Nem is értem hogy lehet.

Most kicsit megvan fázva és este adok neki fenistil cseppet lehet az van rá jó hatással?vagy csak véletlen egybeesés...

19. pannagréta (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2012. okt. 1. 21:08
Tehát reggel ha tovább alszik ébresszem fel bármennyire fáradt??igaz ma is kilenc után kicsivel ébredt de egész nap nyűgös volt,délben aludt egy órát és most alszik,de már 2x raktam vissza a kiságyba...Hamarosan szeretnénk kistesót,de amíg ilyen intenzíven szopizik és nem alszik csak pár órát biztos nem sikerül:-(
18. Évi81 (válaszként erre: 17. - AViki)
2012. okt. 1. 20:59
???akkor mégsincs olyan nagy baj.és téged nem aggaszt?
17. AViki (válaszként erre: 15. - Évi81)
2012. okt. 1. 18:34

Nálunk is a délutáni alvás nyugodt :)

Mintha az én fiamról beszélnél :)

16. szafaripók (válaszként erre: 12. - Pannagréta)
2012. okt. 1. 15:14
Ilyenkor felcserélik az éjszakát és a nappalt - Neked kell átállítanod a gyereket, vagy így fog maradni!!!
15. Évi81
2012. okt. 1. 08:20

Az én fiam iszonyatosan forog,emelgeti a lábát és lecsap:(

Azon gondolkodtam hogy alváspróblémája nem lehet szerintem mert a délutáni alvás nyugodt.

14. Évi81
2012. okt. 1. 08:18
Nem csináltam semmit csak kértem aludjon mert nagyon beteg vagyok...
13. pannagréta (válaszként erre: 14. - Évi81)
2012. okt. 1. 08:15
:-)mit csináltál vele??
12. pannagréta (válaszként erre: 13. - Évi81)
2012. okt. 1. 08:15
Nem tudom,keresztbe alszik a lábával az apukája fejét rugdossa a kezével engem csapkod,szerintem nagyon éberen alszanak,vagy újraélik ami napközben történt velük,...Az enyém mivel szinte egész éjszaka ébren volt most alszik...
2012. szept. 30. 22:47
Bocs, h 3-részletben (máris 4...), de egyben nem engedte a rendszer...
2012. szept. 30. 22:47
Az enyém is mozog éjjel, bár "cak" mászik, de mg szerencsére sose esett le az ágyáról, pedig fél éve már nincs rács rajta. Most múlt 2.5 éves....
2012. szept. 30. 22:47
Szerintem amit leírtál nem "tudás" kérdése, hanem rossz szokás, amiről le tudjátok szoktatni. Sok gyerek azér sír fel éjjel, mert máshol ébred,mint ahol elaludt, és megijed...
2012. szept. 30. 22:46
Ajánlom Neked a suttogó-könyveket. Rengeteg hasznos és gyakorlati tanács van benne ilyen problémára.
7. Évi81 (válaszként erre: 4. - *Vinike*)
2012. szept. 30. 17:56
Köztünk mindig jól aludt az biztonságot adott neki,de pár hete nagyon rosszul alszik,ez a lábemelgetés és csapkodás...
6. Évi81 (válaszként erre: 3. - Rajzelemző)
2012. szept. 30. 17:54
Ő vákumos baba vagyis rásegítettek egy kicsit a szülésnél lehet ez a lelki probléma?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook