Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkoholista vagyok fórum

Alkoholista vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
39. tien (válaszként erre: 38. - You_know_who)
2023. márc. 11. 15:37
👍
38. You_know_who (válaszként erre: 35. - Tien)
2023. márc. 11. 15:25
Nekem szintén van egy jó nagy adag hajlamom a piálásra, szóval vigyáznom kell vele. Tudom miről beszélsz. De nem tartom magam alkoholistának én sem.
2023. márc. 11. 12:22
Fejben dől el...nekem is sikerült ( a mai napig nem tudom, hogy , hogy ) 8 éve nem ittam.... sok szerencsét!
36. tumbo2
2023. márc. 11. 12:08
nálunk volt a szeszgyár,meg a gyári egyenes.sokan bírták.
35. tien (válaszként erre: 32. - You_know_who)
2023. márc. 11. 11:56

Teszteket töltöttem ki ,utána olvastam és ez a fajta ivási szokás MÉG nem alkoholizmus.

De nagyon vékony a határ.


Én sem bírom az italt , és nem is iszom.

Jobb így mindenkinek 😉

34. globus
2023. márc. 11. 11:49
Legjobb kifogás: minden fogam rossz. Nincs pénzem fogorvosra, heti 2 liter pálinka fertőtleníti a fájást, ajjjó.
33. You_know_who (válaszként erre: 31. - Tumbo2)
2023. márc. 11. 11:43
Sajnálom, nagyon rossz ezt olvasni.
32. You_know_who (válaszként erre: 26. - Tien)
2023. márc. 11. 11:36

Én is ittam így régen, mégsem tartom magam alkoholistának. 😊

Alapvetően nagyon nem bírom a piát.

31. tumbo2 (válaszként erre: 20. - You_know_who)
2023. márc. 11. 10:39
bele,mint a munkatársam férje.az öcsémet is elvitték,hát lekötözték,nehogy kárt tegyen magában.próbálkozott de nem sikerült,öngyilkos lett.
30. tien (válaszként erre: 29. - 3272f5ad6f)
2023. márc. 11. 10:35

Mert Te nem ittál rá másnap,mint én.

Valószínűleg szociális ivó vagy.

29. 3272f5ad6f (válaszként erre: 26. - Tien)
2023. márc. 11. 10:33
23-24 éves koromig minden hétvégén buli volt. Én nem éreztem problémának. 😄
28. tien (válaszként erre: 27. - Főnix3)
2023. márc. 11. 10:25

Bizony,ott kezdődik a gyógyulás ha belátja ,hogy bajban van.


Szegény Apukám soha nem tudta kontrollálni az ivást.

Hiába volt előtte a sikeres gyerekei ,akikre büszke lehetett volna ,de az ital és a betegség erősebb volt.


Bele is halt😭

27. Főnix3 (válaszként erre: 18. - You_know_who)
2023. márc. 11. 10:21

Igazad van, nem kell elnézést kérnem , mert semmi rosszat nem írtam!

Lehet nem tudtam segíteni, de elismerés az mindig jól esik a másiknak! Az elismerést pedig nem felejtettem az Fi-nek leírni.

26. tien (válaszként erre: 24. - You_know_who)
2023. márc. 11. 10:12

Hetekig nem.

Egy buli után cca.két napig.

Egy gyógysörrel kezdődött.


Mindenesetre bekakkantottam ,hogy ne forduljon át alkoholizmusba.

Nyilván a függő gén befigyel nálam,de kontroll alatt tartom.

Nem szeretem az alkoholt ,a hatását alkalomadtán igen.


Kb.évente kétszer -háromszor iszom alkoholt ,ha jönnek a barátaink.

25. You_know_who (válaszként erre: 24. - You_know_who)
2023. márc. 11. 08:29
Akarom mondani liter.
24. You_know_who (válaszként erre: 23. - Tien)
2023. márc. 11. 08:29
Sokaknak volt gépszíjas akciójuk, szerintem nem olyan egyértelmű meghatározni ki az alkoholista és ki nem. Egy igazi gépszíjas hetekig képes vedelni, olyan mennyiségeket, amiktől te, vagy én a temetőbe kerülnénk. Konkrét példa gépszíjas alkoholistára, aki "csak" sört ivott, de amikor elkapta a gépszíj, 37 üveg sört bevedelt egy nap leforgása alatt. Vagy lehetne említeni a rövidezőket, 1-1,5 vodka/nap a gépszíjas periódusban.
23. tien (válaszként erre: 21. - You_know_who)
2023. márc. 10. 22:36

Kizárólag olvasója vagyok ennek az Index fórumnak{Mától nem iszom}


Ajánlom olvasásra a FI-nek is.

Tanulságos.


(volt az életem során egy ,két gépszíjas történet .

ennek apropóján olvasgattam a fórumot)

22. Ildike2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 10. 21:30
Egy átlag francia minden nap megiszik egy liter bort.
2023. márc. 10. 21:08

Delírium tremens:


"Nekem is volt párszor delíriumom. Én azt hívom annak, amikor minden érzékszervemmel mást érzékelek, mint ami a valóság, mint egy pszichózisnál. Pl volt, hogy a földszinti szobában esett a hó. Láttam a pelyheket ráhullani a kézfejemre, a másik kezemmel szétkentem rajta, hideg volt és vizes lett a nyoma. Aztán volt, hogy “betörtek” hozzám, szombat reggel 7-kor; a szomszédok nagy örömére, értesítettem, akit lehetett. A rendőrség végül kijött, de nem találtak senkit. Persze, mert én “láttam” az utcáról, hogy a “betörők” a hátsó kapun át kisurrantak, simán kicselezték a rendőröket. A rendőrök meg az üres boros üvegeket látták a lakásban ... így elmenetelük közben az egyik mutatta, hogy igyak még egy kicsit;). Aztán visszamentem a lakásba, a két betörő persze ott volt, gondoltam jóban leszek velük, még teát is csináltam nekik, de nem itták meg. Kis idő múlva aztán magamhoz tértem, ott volt az asztalon a két teás csésze tele vízzel, meg a használatlan teafilterek. Az, hogy kívülről oldalról láttam magamat, az töbször előfordult, egyszer még le is rajzoltam a profilom.


Csak azt tudom javasolni, hogy nyugotnak maradni, akkor is, ha mérget vennél rá, hogy amit tapasztalsz az a valóság. Ha lehet minél előbb beszélni valaki normálissal. Nekem nem voltak veszélyes látomásaim, de azért az elgondolkoztatott, hogy mi van, ha pl. azt képzelem be, hogy tűz van és kiugrom az emeletről, bele nem halok, de pl. lebénulhatok."


Forrás: [link]

20. You_know_who (válaszként erre: 19. - 3272f5ad6f)
2023. márc. 10. 21:02
Nem tudom milyen erősek lehetnek az elvonási tünetek, ha le akarja tenni, mindenesetre a delirum tremens nagyon nem játék. Abba bele lehet halni.
19. 3272f5ad6f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 10. 20:59
Itt kérsz segítséget? Én, kívülállóként azt tanácsolom, hogy fokozatosan csökkentsd az adagot. De talán jobb, ha szakemberhez fordulsz, vagy nem tudom...
18. You_know_who (válaszként erre: 17. - Főnix3)
2023. márc. 10. 20:56

Igen, Addiktológia konzultáns akartam lenni, sokat foglalkoztam a szenvedélybetegségekkel.

Az Anonim Alkoholisták 12 lépése az egyik legeredményesebb felépülő függőknél. A rehabok is ezen alapszanak, bent dolgoznak a felépülők az egyes lépéseken. Nemcsak alkoholfüggőknél hatásos, hanem használják kábítószer, szerencsejáték függőség esetén. Sőt, az egyik börtönben ez alapján a program alapján rehabilitálják a rabokat.


Engem nem bántottál meg. 😊

17. Főnix3 (válaszként erre: 15. - You_know_who)
2023. márc. 10. 20:51

Nagyon tájékozott vagy ebben!

Adj értékes tanácsot! Kiszálltam! Én ebben béna vagyok! Bocsánat, ha bárkit megbántottam!

16. Főnix3 (válaszként erre: 14. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 10. 20:50

15 évesen elköltöztem tőlük és anyámat az utolsó fél évben láttam józanul, persze, telefonon, mert nem otthon élek. Volt fél évem, hogy megismerjem...

Soha nem vallotta be, mindig azt mondta, bármikor letudja tenni...

Testvéremmel olyan sokszor akartunk segíteni, de mindig elküldött bennünket.

És az FI legyen büszke már arra is, hogy eddig eljutott! Neki sikerülni fog letenni!

15. You_know_who (válaszként erre: 13. - Főnix3)
2023. márc. 10. 20:45

Ezzel a hozzászólással tudtál segíteni? De őszintén.

Vagy mi a célod vele? Megtörtént-e a beismerés azoknál, akik nem jöttek ki a függőségből? Nem, nem történt meg. Sőt, a társadalom a végső stádiumban lévő alkoholistát tartja csak alkoholistának, holott ennek vannak fokozatai.


Ebben az esetben megtörtént-e a felismerés? Igen, megtörtént. Jó eséllyel indul el a felépülés útján, tehát segítség kell neki.


Az orvossal kb. nem fog semmit érni, maximum annyit, hogy ha egy kis településen lakik, majd az asszisztense még szét is viszi a hírt, hogy piál. A legkézenfekvőbb az önsegítő csoport.

14. 068c3c8b2e (válaszként erre: 8. - Főnix3)
2023. márc. 10. 20:42
Oh sajnálom :( Nekem is voltak alkoholisták a családban, de nem voltunk közel egymáshoz, így nem láttam ezeket közelről.
13. Főnix3 (válaszként erre: 12. - You_know_who)
2023. márc. 10. 20:40

Egy alkoholista nem állít listát, nem mérlegel.

A beismerés más.

12. You_know_who (válaszként erre: 11. - Főnix3)
2023. márc. 10. 20:38
Azt írtad, hogy egy függő nem így mérlegel, leginkább nem mérlegel.
11. Főnix3 (válaszként erre: 10. - You_know_who)
2023. márc. 10. 20:36

Nem értem miért címezted ezt nekem!

Hol írtam én erre statisztikát? Azt írtam, anyám sosem ismerte be!

10. You_know_who (válaszként erre: 8. - Főnix3)
2023. márc. 10. 20:32
De, sok függő beismeri, úgyhogy ebben tévedsz. Azok a függők, akik nem ismerik be, nem gyógyulnak ki.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook