Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkoholista vagyok fórum

Alkoholista vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
2023. márc. 10. 20:21

Nagyon nehéz lehet ezt beismerni, nagyon nehéz lehet letenni! Szerencsére láttam erre sok jó példát!

Én dohányoztam,tudom milyen letenni valamit, amit megszokásból, rutinból művelünk. Gondolom az alkohol nehezebb. Ezért orvostól kérj segítséget! Ez betegség!

Kitartást és nagyon sok erőt kívánok, hogy sikerüljön letenni.

8. Főnix3 (válaszként erre: 3. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 10. 20:19
Egy függő nem így mérlegel, leginkább nem mérlegel. A felmenőim alkoholisták, nemrég temettem el az anyámat. Soha nem jutott el arra a szintre, hogy egyáltalán beismerje, hogy baj van!
2023. márc. 10. 19:46

Anonim Alkoholisták hangoskönyv:

[link]


Illetve részt tudsz venni gyűléseken is, akár online, akár személyesen. Menni fog 😊

6. You_know_who (válaszként erre: 5. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 10. 19:44
Szerencsére már ezt észrevette és van annyira intelligens, hogy segítséget kér 😊 Szóval szerintem jó úton jár. Egy nőnek egyébként (bár nem tudom a nemét), nehezebb segítséget kérni, beismerni az alkoholizmusát. A női alkoholizmus a mai napig tabu.
5. 068c3c8b2e (válaszként erre: 4. - You_know_who)
2023. márc. 10. 19:40
Valószínűleg még annál is rosszabbakat, de ha ő maga összeírja, hogy üveg bor = ellazulás, kellemes érzet, bűntudat, hasfájás, szégyen, akkor lehet, hogy könnyebb dönteni.
4. You_know_who (válaszként erre: 3. - 068c3c8b2e)
2023. márc. 10. 19:35
Mit nyer napi egy üveg borral? Egy hasnyálmirigy gyulladást hamarosan.
2023. márc. 10. 19:28

Egyedül te tudsz úgy dönteni, hogy megéri letenned.


Ha leteszed azt a mindennapos üveg bort, mi az, amit nyersz vele? Írd le ide sorban, hogy mit nyersz vele, ha nem iszol.


Ha továbbra is iszol, mit nyersz vele? Írd le sorban. Úgy könnyebb mérlegelni, hogy ha látod, hogy melyik eshetőség mit ad neked.

2023. márc. 10. 18:14
Nem az számít, hogy részeg vagy-e tőle, hanem a rendszeresség. Ez is okozhat már elvonási tüneteket. Próbáltál leállni?
2023. márc. 10. 17:45
Nincs mit szépíteni a dolgokon rájöttem hogy alkoholista vagyok.minden nap meg iszom egy üveg bort sosem vagyok részeg tőle csak ellazít.minden nap egy kísértés megvegyem-ne vegyem?Az életem nagyon nehéz,de én akkor is iszok ha minden rendben. De csak ennyit egy üveg bort.szeretném letenni segítséget kérek.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook