Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet kiadás szerződéssel vagy anélkül? fórum

Albérlet kiadás szerződéssel vagy anélkül? (beszélgetős fórum)

1 2
2013. jan. 17. 13:58

Mi 1 havit kértünk.

És igen sajnos a gyerekes is meggondolandók meg azért is mert fel lett újítva és hát....(

20. d71ef05a8e (válaszként erre: 17. - Judy1141)
2013. jan. 17. 13:54
És gondolom, a kéthavi kaució is alap... annyira simán le tudják amortizálni a bútorokat, nyílászárókat, stb....
2013. jan. 17. 13:53

Csak szerződéssel (még fontosabb, hogy jól legyen megírva), és csakis úgy, hogy minden órát az albérlő nevére is írtok. Mondjuk itt fontos, hogy legyen meg akkor a szolgáltatónak az albérlő állandó lakcíme is, vagy ami által biztosítani lehet, hogy ha faképnél hagynak, utol is lehessen érni őt a számlákkal.


Sokáig éltem albérletben, de ha most kiadnám a lakásomat, kisgyerkesnek, eleve gyerkesnek nem adnám ki:( Én is túl soknak tartom az elrettentő példákat, hogy kitehetetlenek az albérlők.


A másik kedvencem, hogy pl. amikor nálunk elromlott a bejárati ajtó zárja, és a férjemnek lakatost kellett hívnia, olyan simán lecserélte a zárat, hogy csak lestünk, és semmivel nem kellett igazolni (persze, mert nem igazoltathat), hogy tényleg ez a mi lakásunk. Az albérlő is megteheti ugyanezt...

Szóval én nagyon félnék kiadni, egy nyugodt percem sem lenne. De jó lenne, ha valaki tudna tényleg olyan tanácsot adni, ami bebiztosítja a főbérlőt.


Például ez a közjegyzői ellenjegyzés tényleg így működik? És mit is takar tulajdonképpen?


Amúgy azon is szoktam gondolkodni, hogy ha valaki nem jelenti be az Apehnál az alvérletből származó jövedelmét, márpedig szerintem a nagy többség nem teszi, akkor is jogi útra terelheti az ügyét, ha olyasmi adódik, Vagy még a végén őt büntetik meg? Vagy megbüntetik ugyan, és utólag be kell fizetnie az adót, de ettől függetlenül eljárnak az ügyében?

2013. jan. 17. 13:49
a 2 nem függ össze, tudtommal a közjegyzőknek nincs jelentési kötelezettségük.
2013. jan. 17. 13:49
Leltárt mindenképpen csinálj, hogy mit hagytok a lakásban, azt is irasd alá és ez képezze a szerződés elválaszthatatlan részét.
16. Nikk_1982 (válaszként erre: 14. - Judy1141)
2013. jan. 17. 13:48
Kérhet a főbérlő közjegyzői ellenjegyzést akkor is ha amúgy nem tervez adózni a bérleti díj után?
2013. jan. 17. 13:46

Köszi.Idáig jó albérlők voltak csak ami volt a tv-ben:(

És 1 évre volt mindig megkötve a szerződés.Arról nem beszélve fél nap alatt kipakolja a lakást és futhatok utána:(

2013. jan. 17. 13:45
Csak szerződéssel és közjegyzői ellenjegyzéssel. Ügyvédi ellenjegyzéssel nem tudod kirakni csak bíróság útján, viszont a közjegyzői ellenjegyzéssel bírósági per nélkül is kiteheted, ha nem fizet vagy bármi más probléma van. Barátnőm szintén kiadta a lakását és ezt egy ügyvéd tanácsolta neki.
2013. jan. 17. 13:45
Hm... a törvény védi a gyereket, de sokan gyerekes albérlőt be sem engednek. Így meg aztán pláne...
2013. jan. 17. 13:44

Szerződéssel!!!

Mi albérletben lakunk 6 éve. Ez a második hely. De mindkét helyen szerződéssel. Mi is ragaszkodtunk hozzá, meg a tulaj is.

Sőt, mi minden órát a nevünkre irattunk. A tulajnak így jó, mert ha nem fizetünk és kikapcsolják, a mi bajunk. Nekünk meg azért, mert visszamenőleg nem tudnak ránk verni semmit!:)

2013. jan. 17. 13:43
Szerződés nélkül soha!!
2013. jan. 17. 13:43
Minden keppen szerzodessel, es ha lehet, par honapos szerzodet adj amit esetleg hosszabbitassz. Mert ha probléma merul fel most volt a tv-ben kisem teheted. Ha gyerekkel mennek a törvény a gyereket vedi. A pasi aki a tv-ben volt bement a hazba nem fizettek neki és még őt jelentették fel. Vigyázz kinek adod oda. Jó indulatbol mondom. Vannak akik direkt az ilyenre mennek.
2013. jan. 17. 13:40
sehogy
2013. jan. 17. 13:36
Mindenképp szerződéssel.
2013. jan. 17. 13:35
Ok.Én is erre gondoltam csak annyi rosszat hallani már:(Nem tudni mikor tesz jót az ember.
2013. jan. 17. 13:34
Mindenképpen szerződéssel
2013. jan. 17. 13:30
Csak szerződéssel.
2013. jan. 17. 13:29
Csak szerződéssel!
2013. jan. 17. 13:27
Most mondták, hogy az egyik albérlő feljelentette a főbérlőt:((Mert az kiakarta tenni a lakásból.Ja és minden bútort elvitt bosszúból az albérlő.
2013. jan. 17. 13:26

szerződéssel.

szerintem több az előnye mint a hátránya

2013. jan. 17. 13:25
Van előnye is meg hátránya is a papírnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook