Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯
812. júliusi (válaszként erre: 805. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 5. 07:00

Igen,megkaptam,köszönöm szépen a gyorsaságodat,és hogy fáradoztál.

Válaszoltam is.:)

Azért itt is megkérdezném, hogy ,írtad a Plútó a rombolást jelzi, ettől kicsit megijedtem.,ez elkerülhetetlen?

Neked is boldog Anyák napját!

Tegnap megvolt a lányom ballagása, ma a keresztfiaméra megyünk.

Puszi,és köszönöm.

811. nyári szellő (válaszként erre: 810. - Svetus)
2012. máj. 4. 20:39

Csatlakozom!

Boldog Mamák napját Ilcsi Mama:)

810. Svetus (válaszként erre: 809. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 4. 20:11
Én ezt el is hiszem, mert megérdemled! :o) Köszönöm hogy vagy nekünk is! :o)
809. Ilcsi Mama (válaszként erre: 808. - Svetus)
2012. máj. 4. 18:20
Köszönöm szépen már nagyon sok virágot kaptam a szeretteimtől.
808. Svetus
2012. máj. 4. 18:14
Boldog Mamák napját neked is! :o)
2012. máj. 4. 18:10

Mindenkinek Boldog Anyáknapját kívánok sok szeretettel:


Édesanyánk az a személy, akivel születésünkkor először kapcsolatba kerülünk, és akivel ez a láthatatlan kötelék meg marad egész életünkben.


Horoszkópunkban Őt is, jelöli a HOLD, X. vagy a IV. Ház jelzi az anyát és a nagymamát is. Jelenléte, a gondoskodása életünk része.

Ő az, akihez örömünkkel, bánatunkkal fordulhatunk.

Ő az egyetlen, aki mindvégig feltétel nélkül szeret, aki számára mindig mi, a gyerekei vagyunk a legfontosabbak, akárhány évesek legyünk is.

Ő tartotta, és tartja ma is össze a családot.

Ő az, aki aggódik miattunk, aki őszintén örül sikereinknek, akihez mindig visszatérhetünk, és aki mindent megbocsát.


Május első vasárnapján köszöntsük tehát az édesanyákat és a nagy mamákat..

Ilyenkor illik legalább pár szál virággal a kezünkben odaállni anyánk, nagymamánk elé, és megölelni, és akár egy szép verssel, vagy pár szívből jövő szóval felköszönteni.

Tedd, azt Te is, addig, míg teheted!!!!


Kibédi Ervin: Ahogy a napok rövidülnek…


Ahogy a napok rövidülnek, úgy érzem, mintha köd borulna rám.

Ahogy az éjjelek lehűlnek, mind gyakrabban, jut eszembe anyám.

Mit oly sokszor elhalasztottam, elmondanám, mert úgy érzem, hogy vár.

Jóvátenném, mit mulasztottam, de nem lehet, mert Ő már messze jár….

Ó mennyi mindent nem tettem meg!

Még nem késő,

Te még meg teheted!


Megőszülve is maradj gyermek, mondd, meg neki mennyire szereted!

Két keze érted dolgozott csak, mindennél jobban szeretett,

Az éjjelt is nappallá téve óvott téged, és vezetett,

Míg lehetett, míg lehetett.

Amit akkor elfelejtettél, talán még jóváteheted.

Hát menj, rohanj és simogasd meg a téged, védő kezet.

Amíg lelet, amíg lehet!


Olykor nagyon elfáradtál,

Ő hozta vissza kedvedet,

Ő tanított beszélni téged, nyitogatta a szemedet.

Mert szeretett, úgy szeretett!


Most vár valahol, megfáradtan, nem kér sokat, csak keveset.

Hát szaladj hozzá, mondj egy jó szót, egy vigasztaló, kedveset!

Tán még lehet!

Tán még lehet!


A szíve érted dobogott csak, amíg bele betegedett,

Ő titkolta, nem mutatta, nem mondta el,

Hogy szenvedett, csak mosolygott és nevetett.


Bárhol is vagy, hát fordulj vissza, az EMBER másként nem tehet.

És csókold meg, míg nem késő, azt az áldott édes szívet!

Ha még lehet!

Ha még lehet!


/Szabó Lőrinc/KÖSZÖNTJÜK A NAGYMAMÁKAT IS!


Gyermekszívemet hála járja át,

és köszöntök ma minden nagymamát,

Akik szeretve szolgálnak nekünk,

megértő szívvel, örülnek velünk.

Minden örömünk megtízszerezik,

s a bánatunkat mind megfelezik.

Áldja meg az Úr nemes szívüket,

és jutalmazza szeretetüket!


Pákolitz István: Anyámnak.


„Hogyha virág lennék,

ölelnélek jó illattal,

hogyha madár lennék,

dicsérnélek zengő dallal,

hogyha mennybolt lennék,

aranynappal, ezüst holddal,

beragyognám életedet csillagokkal.

Virág vagyok: ékes,

piros szirmú, gyönge rózsád,

madár vagyok:

Fényes dalt fütyülő csöpp rigócskád,

eged is: szépséges

aranynappal, ezüstholddal,

beragyogom életedet csillagokkal.”


„Áldás a szülőkre.


Van hely, hol minden kicsi széken

Nevetve ültem egykoron.

S tipegő léptem, gügyögésem

Mosolyt rajzolt az arcokon.

Van ház, ahova tartozom,

Más otthonba sohse térek,

Bármely családhoz, minden házba

Csak, mint idegen, úgy lépek.


Valakiket: a szüleimet

Eléggé meg nem áldhatom,

Valakinek, ha százszor élek

Adósságom le nem róhatom.


Jó anyámnak.

Áldd az Isten, amíg él,

Jó anyámnak két kezét,

Álld meg Isten jó szívét,

Két kezét, jó szívét,

Áldd meg Isten, amíg él,

Amíg él.

Ez a két kéz estenként

Hogyha gond, bú, baj elér,

Elsimítja homlokodról

A búbánat fellegét.


Jó anyámnak két kezét,

Áldd meg Isten jó szívét.

Két kezét, jó szívét,

Álld meg Isten, amíg él,

Amíg él.”


/ Alvid Lydevher/. Gyermekek dala.


Olvass nekünk, édesanya,

valami nagyon szépet,

hőstettekről, csillagokról,

kék szigetről meséket.


Mesélj nekünk a folyókról,

mik messze kanyarognak,

tündéres áfonyás dombról,

s boldogságról hosszan!


Mesélj, miről dalol a madár,

miről zúgnak a nyírfák,

miért szálldos,

a virághoz,

a lepke, mond el a titkát.


Olvass nekünk, édesanya,

míg nem növünk nagyra.

Örömet így mi is szerzünk,

esténként, ha összejövünk,

majd neked felolvasva.


* /Vedo/ Anyámnak.


Ma este, ha felnézek az égre, rá gondolok

ANYÁMRA, ki oly régen itt hagyott.

Kiválasztok egy CSILLAGOT, mert tudom, hogy azzá válnak!

CSILLAGGÁ! Hogy még most is beragyogják nekünk a fekete éjszakát...

Itt lent neveltek, szerettek, dolgoztak értünk.

OTT fenn világítanak, hogy mindig hazaérjünk.

Felsuttogom hát az égre neked, köszönöm, ezt az örömökkel, fájdalmakkal, érzésekkel teli síró, nevető, könnyekkel teli, „ÉLETET „.


Te aranyos kis gyermekem, ki vagy nekem.


Te nem véletlenül vagy itt.

A létnek szüksége van rád.

Nélküled a létből hiányozna valami,

Amit senki más nem képes pótolni.


Ez ad néked méltóságot,

Nekem meg boldogságot.

Az egész élet hiányolna, ha nem lennél.


A csillagok, a NAP, a Hold, a Fák, a madarak,

A föld, vagyis a világon minden,

Érezné, hogy valahol egy, pici vákuum van.

És ezt az űrt rajtad kívül senki más nem töltheti be.



Wass Albert: Részlet Tavak és Erdők könyvéből.


"...Tudod, kislányom, kisfiam, a világon nagyon sok a csalán, a tövis, a gyom.

Mert az emberek sokkal több rosszat cselekszenek, mint jót.

És a csalán, a tövis meg a gyom a rossz cselekedetek nyoma ezen a földön.

De láthatod, hogy pillangó is van azért.

A sok kicsi pillangó a sok kis jóság hírét hordozza magával.

És vannak aztán szép, nagy, tarka szárnyú pillangók: ezek a ritka, nagyon jó cselekedetek. Minél szebb és nagyobb jót teszel, annál szebb, nagyobb és színesebb pillangó száll föl a nyomában.

Igyekezz, kislányom, kisfiam, hogy amerre jársz, sok pillangó legyen.

Ne lépj reá a csigára, kukacra, hanem tedd félre az útból, hogy más se léphessen reá.

És ebből újra megszületik egy pillangó.

Bárki, ha bajban van, segítesz rajta, ugye?

Nem baj, ha az emberektől nem kapsz érte hálát.

Minden jótettedet egy pillangó viszi hírül."



• /Petőfi Sándor/ FÜSTBE MENT TERV.


Egész úton – hazafelé azon gondolkodám,

Miként fogom szólítani

Rég nem látott anyám?

Mit mondok majd először is

Kedvest, szépet neki?

Midőn, mely bölcsőm ringatá,

A kart terjeszti ki.

S jutott eszembe számtalan

Szebbnél-szebb gondolat,

Míg állni látszék az idő,

Bár a szekér szaladt.

S a kis szobába toppanék...

Röpült felém anyám...

S én csüggtem ajkán... szótlanúl...

Mint a gyümölcs a fán.


Édesanyám és Nagyanyó.


Május első vasárnapja

édesanyák ünnepe.

Mintha ez az új tavasz is

friss fényt nekik küldene,


S madarak a dalaikat

csupán értük zengenék.

Simogató fűszálakkal

nékik tiszteleg a rét.


E napra várt virágvázánk,

szemünk csenddel van teli.

Édesanya-nagyanyónak

hullnak, hullnak könnyei.


Itt állunk most előtted,

lányod, fiad, gyermekeim, mint unokáid,

így köszöntünk téged,

Anyák napja ünnepén.


Donászi Magda: Ma szívünk ünnepel.


Ma nem tanulni jöttünk.

Ma szívünk ünnepel.

A hálát, amit érzek:

miképpen mondjam el?

Szétszáll a szó a szélben,

habár mélyről fakad,

s e nyíló rózsa élte

pár nap vagy óra csak.

Emlékek kötnek össze:

szavak, számok, betűk.

Utunk, akárhová visz,

követnek mindenütt.

Emlékünk egyre több lesz,

tudásunk mind nagyobb,

Hálás szívvel köszöntünk,

anyát, tanárt s ünnepnapot.

806. Svetus
2012. máj. 4. 17:16

Drága Ilcsi Mama!

Szeretném megkérdezni hogy vagy? Nagyon el-el vagy tünedezve, remélem unokákkal teli napjaidat töltöd ebben a szép időben. :o) Minden jót kívánok! Pusszanat! :o)

2012. máj. 4. 16:40

Kitôl: júliusi, 2012-05-04 11:26

Téma: Drága Ilcsi mama!Kérlek segíts!

Igen vettem az üzeneted máris elküldtem a megoldás kulcsát. Jelez majd vissza rendben megérkezett-e?

804. Marica81 (válaszként erre: 800. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 2. 08:42
Köszönöm, mindenképpen tanulmányozni fogom.
803. Ilcsi Mama (válaszként erre: 799. - Marica81)
2012. ápr. 30. 14:55
Kedves "Marica81". Ma elküldtem az e-mailedre a horoszkóp körödet. Várunk a fórumon is. Valamint Boldog születés napot kívánok neked szeretettel: Ilcsi Mama
802. Aville
2012. ápr. 29. 22:48
Kedves Ilcsi mama! Nagyon köszönöm! Az elemzést is, és az e-mailt is!!! Holnapra megvan a programom, asszem. :)) Köszönöm szépen!!!
801. Ilcsi Mama (válaszként erre: 797. - Aville)
2012. ápr. 29. 22:33

Kedves Aville. Nagyon örülök a jelentkezésednek. Látom, valóban szakszerűen érdekel téged az asztrológia. Tudod azt is, hogy az emberek életében a „Karma Asztrológia szerint” hogyan megy végbe a nagy kör, a Kostól a Halakig. No, már most nálad a Skorpió jegy tulajdonképpen a X-11. házaidat érinti. Így aztán nálad, a Skorpióban az odáig szerzett tapasztalások összegzése jön.

Amennyiben a Mundán horoszkópot képzeljük magunk elé, akkor a Skorpió jegy a 8. ház ez a horoszkóp kör legtöbb energiát hordozó jegye, vagyis fizikai és érzelmi erőforrásait egyetlen más jegy sem múlja felül. Míg a Plútó még nem volt képben asztrológiai szempontból, a Kos-jegy ura a Mars volt csak az uralkodója a Skorpiónak. Ez adja a fizikai erőt. Mostani számításoknál, már a Mars magasabb oktávját, a Plútót is figyelembe vesszük a képletértékelésnél, az adja a jegy érzelmi tartalmát. A Skorpió vízjegyben, az érzések megszilárdulnak, vagyis felerősödnek. Mivel Te érted az asztrológiát, ezért azt is tudod, hogy Mundánban a 8. Skorpiójeggyel szemben található a 2. Bika ház, vagyis fellép a Bika poláris hatása. Ez a polaritás kedvező hozzáállást mutat a munkatársak közt az üzleti élet területén.


Visszatérve a Te horoszkópodra, nézzük akkor, hogyan is hatnak mostanában rád, ezek az ellentétek vonzásán alapuló hatások.

A X. házad terjedelmének 14° foka esik a Skorpióba, vele szemben akkor a Bika jegyből szintén 14° fok terjedelme van a Bikajegyben.

Aztán a Skorpió jegy/11. házból 16° fokkal szembe kerül még a Bika jegyből/ Vénusz uralkodóval, hátra lévő fokszámokkal, illetve a még az Ikrek jeggyel is. Ilyenkor az a hatás adott lesz, hogy a szülött megértőbb, gyengédebb, kedvesebb lesz akár a partneréhez, akár a munkatársaihoz is. Mert ugye nálad a 6. munkaháza neked az Ikrekben/ Merkúr uralkodóval található.

Ugyan is mindegyik jegyet jellegzetes kapcsolat fűzi az állatövön a vele szemben elhelyezkedő jeggyel. Ebben az esetben ugyan is az ellentétes poláris jegyek kiegészítik egymást és különleges összhang és megértés lesz közöttük. Hogy miért? Mert ne feledjük el, hogy az Oppozíciók nagyon gyakran, a jól kialakult összhangot jelzik az emberek közt. Persze ez nem minden esetben jelenti azt, hogy mindenben tökéletesen egyet értenek, vagy mindenben engednek a másiknak, de bizonyos kölcsönös megértés alakulhat ki bolygók által képviselt életterületeken.

Ezt nevezzük az asztrológiában „ szinasztriának ”. Már pedig neked a 11. házban áll a „Exil” Vénusz együttállásban az Uránusszal, mely a dinamikus vonzást adja, de egyben lehet a feszültség forrása is. A Vénusz képviseli egyrészről a szerelmet, a szeretetet, valamint a birtoklási vágyat is. Talán ez lehetett nálad eddig annak problémának a gyökere, hogy a Skorpiók elkerültek téged.

Ugye azt is tudod, hogy a Vénusz mostanában 2012. március hó 5-től a bikajegybe lépett, és ugyan gyorsjárású bolygó lévén,(225. nap alatt kerüli meg a Napot és egy-egy jegyben 4-6 heteket, tartózkodik), hozhatta be neked mostanában azokat a személyeket, akiket a poláris jegyhatás folytán bevonzod. És ebbe besegített az Uránusz is, mint együttálló bolygóhatással - a 11. vágyak remények házából-, mivel az „Uránusz Lassú” bolygó és 2011. március 12-én az Uránusz újra átlépett a Kos jegybe, és most már ott is marad egészen 2018. május 15-ig. A Kos jegy pedig neked IV. házad, amely azt is megmutatja, hogy mennyire vágysz nyugodt életre, vele szemben pedig a X. házad/ az M. C. Az ég teteje a Mérlegben áll szintén Vénusz Uralkodóval. Már pedig az M.C. A közös célok és törekvések érdekében képes a hatást kifejteni. Pláne úgy, hogy a Vénusznak a harmóniára való törekvés hajlama is adott nálad.

Ez meg mutatja, hogy milyen törekvésekkel azonosulsz, valamint hogy hogyan viszonyulsz az ambícióidhoz.

Az Uránusz 7 évente lép át egy új jegybe, vagyis 84 év alatt ér körbe a zodiákus, összes jegyén. A megérkezése a Kosba egy új ciklus kezdetét jelenti, ami éppen ezért nagyon jelentős esemény. Az Uránusz átmeneteit gyakran nehéz megfejteni, mert a természete kisszámíthatatlan. Ezért szinte lehetetlen azt megjósolni, hogy mi fog történni, azt azonban meg lehet érteni, hogy az átmenet milyen hatással lehet ránk.

Neked hozhatta azt is, hogy a munkád során nem csak munkatársaidhoz való viszonyaidban, hanem baráti viszonyok is jobban alakulnak, mint eddig. Aztán az is lehetséges, hogy ebben az új munkahelyi (férfi) kapcsolatban, ha a Szinasztriát vizsgálnánk, akkor a skorpió aszcendens jegy jó fényszöget vett a Te napodra, Vénuszodra, vagy a Nyilas aszcendens jegyedre, egyébként is a Skorpiók akár nap jegyben, akár az aszcendens vonatkozásban is, meghatározó egyéniségek. Ezek a hatások növelik a partnerek vonzerejét, a kialakuló barátságokat, de még a jó munkatársi kapcsolatokat is.

Ez aztán rád még abban is igaz lehet, mert Te a "Radix" Nyilas aszcendens következtében szereted a kihívásokat, szereted kiaknázni a képességeidet, ismered a saját gyengéidet, ezért képes vagy belső harmónia elérésére. Kapcsolataidban az egészséges, baráti viszonyokra és a szellemi összhangra törekszel. Mivel a nyilas aszcendens jegyed az I. ház folytatásaként még átvált a Bak-jegyre is Szaturnusz uralkodóval, ezért mivel a Szaturnusz a Szűzben áll lokálisan túl vagy a Szaturnuszi I. cikluson, így a Bak I. házba- 4. Jeggyel odébb - Trigon harmonikus fényszög hatás következtében, a szélsőséges megnyilvánulásaid megszelídülnek. Sokkal megfontoltabban, elmélyült gondolkodással szemléled az életed. Vagyis a kitűzött céljaidat jobban eléred, vagyis a Mérleg naphatás miatt is, véghez viszed a feladataidat.


Persze az is igaz, hogy ahogy telnek az évek velünk együtt „korosodik” a horoszkópunk is. Az aszcendens és az ég közepe az M .C. Progresszió következtében rendre az egyik jegyből a másikba mozdul. „A progressziók és „Tranzitok” életünk olyan eseményeit jelzik, amelyek mások beavatkozásának köszönhetően történnek meg velünk”

Vagyis a személyiség fejlődése következik be az aszcendens nél, míg az M.C-nél pedig karrierben történik jelentős változás. A secundaer direkció= előre haladási progresszió, azon alapszik, hogy egy nap egyenlő egy évvel a születési "radix" horoszkópban. Vagyis a születés utáni minden-nap egy-egy életévnek felel meg az előre haladó –progresszív horoszkópban.

Így a planéták előre haladását, progresszióját, a születéskor elfoglalt jegy-helyzetükből számíthatjuk ki.

Amennyiben az emberi élet 70. éves átlagélet korát vesszük figyelembe, akkor is, még a gyors bolygó esetében is csak két-három jegyhosszról lehet szó.

Nálad most 2012-ben az aszcendens jegy a Bakjegyben/ Szaturnusz uralkodóval: 22°30’ fokon áll, az M.C. Pedig 21°38’ fokon a Skorpióban áll.

Tehát itt a magyarázat a 797. számon feltett kérdésedre. Idézet tőled „Van ennek jelentősége?”

A 34. éves korodra szóló progresszív horoszkópot az e-mailedre elküldtem neked.

800. Ilcsi Mama (válaszként erre: 798. - Marica81)
2012. ápr. 29. 22:22
Kedves "Marica" Most hogy már a hiányzó adatot is megadtad, elkészítem a horoszkóp kört neked is, természetesen-ajándékként-. Azért, ha van időd olvasgass egy kicsit a feltöltött anyagok közt, ugyan is sokkal jobban tudod majd a leírást és a kört is, értelmezni, ha lesz ezekről több ismeret anyagod.
2012. ápr. 29. 09:27

Még valami. Timi mondta, hogy teljesen ráillett a leírás. Én még nem csináltattam ilyen horoszkóp elemzést, de szeretném tudni, hogy alakul az életem.

Mert kicsit úgy érzem, mintha megrekedtem volna. A munkahelyemen nem keresek jól, és csak heti tíz órára vagyok bejelentve, holott sokkal többet dolgozom. És nem látom, hova tovább.

2012. ápr. 29. 09:08

Kedves Ilcsi Mama!

Való igaz, hogy nem szoktam kommentelni, és olvasgati is csak ritkán. De már nagyon régen regisztráltam magam. Az ismerősöm neve Mersics Tímea, a munkahelyemen az egyik kolléganőm. Nagyon érdekel az ezoterika, és őt is, így került szóba a hoxa portálnak ezen része. Makón születtem.

A probléma az, hogy a szüleim szeretnék, hogy ha Győrből visszaköltöznék arra a környékre, a párom, akivel már lassan majdnem 8 éve együtt vagyok, inkább Győrben maradna. Várhatóan hol lenne jobb életünk? Mert itt sem túl könnyű, de ott sem. A párom még tanul, kb. másfél év, mire itt Győrben elvégzi a sulit. Tehát addig mindenképpen itt lennénk, csak engem zavar, hogy ritkán látom a szüleimet.

797. Aville
2012. ápr. 27. 23:28

Kedves Ilcsi Mama! Végig itt voltam, csak mindig olvastalak titeket, csak nem szóltam hozzá. Ma viszont megfogalmazódott bennem egy kérdés. Kíváncsi vagyok a velemenyedre. Mivel véletlenek nincsenek, ezért ezt sem tartom annak.

Ugye mivel mindig is érdekelt az asztrológia, ezért általában nagyjából mindig is tudtam, h milyen csillagjegyű emberek vesznek körül. Család, barátok, kollégák. Úgy kb 8-10 éve már megállapítottam, h Skorpiókat alig ismerek, és ha ismerek is, 0 a kommunikációnk, akik fontosak voltak számomra, azok közül senki sem született ebben a jegyben. (Utóbb kiderült, h aki a legfontosabb a világon Skorpió aszcendensű.)

Mostanában viszont munkám során sorban vonzom be a Skorpió kollégákat (férfiakat), akikkel már-már baráti viszony alakult ki. Nem mint férfiak érdekesek, hanem mint emberek elsősorban. Az előző munkahelyemen és most is. Van ennek jelentősége?

2012. ápr. 27. 21:28

Nincs nagy mozgás a fórumon...

Biztos mindenki élvezi a jó időt:)

Kellemes hosszú hétvégét kívánok minden fórumozó társamnak:)És persze Ilcsi Mamának!

795. éva1951 (válaszként erre: 794. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 22. 12:58

Kedves Ilcsi Mama!

Nagyon szépen köszönöm, tanulmányozzuk.

794. Ilcsi Mama (válaszként erre: 735. - Éva1951)
2012. ápr. 21. 20:56
Kedves Éva. Ígértem, hogy elkészítem a fiad Szaturnusz I. ciklusának leírását is, ma elküldtem az e-mailodra. Jó éjt. Ilcsi Mama.
793. Ilcsi Mama (válaszként erre: 792. - Boldogság1)
2012. ápr. 20. 12:26
Kedves "Boldogság 1". Örülök, neki, hogy rendben megérkeztek a küldemények. Remélem, hogy érthető lesz a horoszkóp kör is. Olvass még és másolj ki hozzá innen a fórumról dolgokat. Főleg a jegyek, házak, a bolygók és a fényszögek jelentés tartalmait, meglátod, hogy mennyi mindenre találsz magyarázatot az életedből. Gyere máskor is. Várom a jó hírekről az értesítést!
2012. ápr. 20. 08:03

Kedes Ilcsi Mama!!!!

Megkaptam az elemzést,és szinte hihetetlen,de minden igaz!!:)))


Nagyon szépen köszönöm és a mellé küldött plussz segítségeket is!!!


És azt kívánom,hogy még sok-sok embernek bírjál segíteni:)))

Üdv: Boldogság....

791. Ilcsi Mama (válaszként erre: 790. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 19. 15:17

Kitôl: Gabi2. 2012-04-18 20:31


Kedves Gabi. Ne haragudj, hogy itt a fórumon idézem a privi leveled:

” Kedves Ilcsi Mama. Hihetetlen számomra, hogy a horoszkóp képletet főleg elemzéssel nem pénzért készíted.

Régen olvasom a fórumot, de mindig úgy gondoltam, hogy ez végül még is csak pénzbe fog majd kerülni, ezért aztán nem is mertem ezt kérni tőled. Azonban sok ismerős jelezte már vissza, hogy az aggodalmam felesleges volt. ……….”


Kedves Gabi! Amennyiben látogatója vagy a fórumnak, többször is leírtam már, hogy ajándékként készítem el a Horoszkóp-kört=„óra-képet”és a kérésekre a válaszomat.

Tudod itt a fórumon, van egy nagyon jól működő fizetőeszköz: Egy szívből jövő szó,

” KÖSZÖNÖM” a neve.


A másik kérdésedre, ami már az asztrológiához kapcsolódik, - és ennek azért örülök nagyon, mert látom, hogy Téged érdekel ez a dolog és próbálod is megfejteni a dolgokat. Persze ezt sokkal könnyebb úgy, hogy a saját horoszkóp körödet tudod beazonosítani az általad kimásolt jelentés tartamokhoz. (küldöm e-mailben)

Hogy a „Mundán” hogyan van összefüggésben a saját pontos születési időre felállított horoszkópra?


Válaszom a következő: Azt tudod. Ugye, hogy az általános horoszkóp, amikor nem konkrét személynek a horoszkópját nézzük, akkor a Kos jeggyel/I. házzal kezdődik és a Halak –jeggyel/12. Házig tart, azon a 360° fokos körön belül, amelyet a Nappályakörén haladva elér. Vagyis egy-egy jegyszakasz így egyformán 30-30° fokos lesz. Ezek az élet egy adott területére utalnak


A Kos a kör 0-30° fokán helyezkedik el, Uralkodója: a MARS.

BIKA/VÉNUSZ:

30 tól 60°.

IKREK/ Merkúr: 60-90°,

RÁK/ Hold: 90 -120°,

OROSZLÁN/ NAP: 120-150°,

SZŰZ/ Merkúr: 150 -180°,

MÉRLEG/Vénusz: 180-210°,

SKORPIÓ/Mars: 210-240°,

NYILAS/Jupiter: 240-270°,

BAK/ Szaturnusz: 270-300°,

VÍZÖNTŐ/ Uránusz: 300-330°,

HALAK/Neptunusz: 330-360° fokon helyezkednek el.


Az egyéni horoszkópban a születési „Radix”-ban, pedig a pontos születési óra-perc, Aszcendens dönti el, hogy milyen állatöv-jegy lesz az első ház, és ebből kiindulva sorban mind 12. jegy-ház.

Vagyis a RADIX képletében - kisebb vagy nagyobb terjedelemmel van jelen a ház mérete. A házcsúcs mindig a jegyet jelző két vonal közül az első.

Az lehet a következő jegyben, jegy vonalán, vagy egy harmadik akár a (következő) jegyben is. Vagyis egyház terjedelme, akár több jegyet is felölelhet, itt beszélhetünk közbezárt jegyekről.

A jegyek uralkodói bolygóinak hatásai miatt is, van nagy jelentősége házaknak.

Ha nagyon precízek akarunk lenni, akkor figyelembe lehet és kell is venni az alap horoszkóp jegy és házhatás jelentését is. Az érthetőség kedvért erre egy példa:


Az általad is úgynevezett alap „Mundán” 8. háza a Skorpió jegy. Ennek a jegy uralkodói a Mars és annak a másodlagos uralkodója/ magasabb oktávja a Plútó bolygók. Azt is tudjuk, hogy a Skorpió jegy a szenvedélyesség az ösztönös erő jelölője. Skorpió/Víz-jegy: Mindig mindent manipulál, hogy acéljait elérje. Skorpióban a Nap: Titokzatos önkifejezés, intenzív, érzékelő, misztikus adottság, szenvedélyes, feladatokra összpontosító egyént takar.


Nem véletlenül mondjuk azt, hogy a Mars bolygó a „Hadistene”. Úgy is szoktuk mondani, hogy akinek a horoszkópjában a Skorpió –jegy, elsődlegesen érintett, mert például benne áll az illetőnek a Napja, akkor ez itt nagy eltökéltséget, és egyben nagy érzelmi intenzitást is jelez. Vagyis nagyon fontos, hogy a 8. Ház miatt tartsa kordába az intuitív képességeit. A 8. ház egyben az életerő háza is, és így az összetett 8. házban derülnek ki az univerzum titkai is.

No. Már most a pontos születési időre készített „Radix” képletnél érdemes vizsgálni és figyelembe venni az eredeti 8. ház jelentés tartalmát is.

Erre is egy példa. Valakinek az Aszcendens I. háza a Mérlegjegy 21° fokán van „Radix” képletében, akkor szemben fog állni az I-VII. Tengelyen 21° fokon a VII. Házas/ Kos jeggyel, melynek az uralkodója a Mars bolygó.

A házak méretétől függően, megnézhetjük, sőt belülre bele is írhatjuk, hogy a saját képletünk milyen összefüggésbe hozható az alap képlet vonatkozásában.

A példánál maradva, ha VII.- párkapcsolatok háza a Kos/Tűz- jegyben kezdődik és a Bika/Föld jegy17° fok -ig tart /Vénusz uralkodóval, akkor a 8. ház kezdete itt lesz. A 8. Ház pedig majd az Ikrek/levegő-jegy 21° fokával ér végett, (persze ez mindenkinél más – más, ahogyan azt a szültéskor a felkelőjegy és a bolygó állások behatárolják.)

Itt akkor látható 8. ház összefüggést is figyelembe véve, hogy az Ikrek jegy uralkodója Merkúr bolygó, az „Ész” istene, tehát az illető gondolkodásában biztos, hogy a kiszélesedett tudat birtokában kerülhet. Ugyan is 8. házban találhatjuk a közös forrásokat, - akár a 2. házzal szemben állás szemszögéből, - a pénzügyi nyereségeket, az örökséget is-. Pláne úgy, hogy a neki a 2. háza Skorpiójegyben kezdődik és Nyilas/Jupiter bolygó uralkodóval ér végett.


Ide kötődik a szexuális vágy terén az adás és a kapás irányultsága is. Ha a fenti példánál maradunk, akkor bizony látható, hogy az Aszcendens háza a Mérleg, amelynek szintén a Vénusz az uralkodója, a VII. ház uralkodója a Mars és tovább a Bikajegyben a Vénusz, tehát ennek az illetőnek, a párkapcsolat a szexszualitás és a pénz intenzíven behatárolja az élet vitelét. És ha még esetleg ebben a 8. Házban még a Vénusz/ a jótékony égitest, lokálisan is benne áll, akkor mivel a Vénusz, úgy, mint a Merkúr, mindig Nap közelében tartózkodik és esetleg még a másik szerencsebolygó a Jupiter is valamilyen formában, besegít, akkor egy szerencsés embert jelölhet a képlet.

Persze az is fontos szempont még, hogy a házakban milyen bolygók állnak, és azok jól érzik e magukat a jegyben, vagyis a „Mundán” szerinti saját jegyükben uralkodnak-e itt, ezek a domináló planéták. Illetve azoknak, milyen fényszög kapcsolataik vannak, más jegyekhez és házakhoz.

790. Ilcsi Mama (válaszként erre: 788. - Judi0110)
2012. ápr. 18. 12:40
Feltétlen jelentkezz, ha van pontos születési időpont, ha a nyár folyamán nem válaszolnék rá, se baj, majd ha megjöttem az unokákkal töltött időkből előveszem az üzenetet. Üdv: Ilcsi Mama.
789. Ilcsi Mama (válaszként erre: 787. - Nyári szellő)
2012. ápr. 18. 12:37
Örülök, ha már jobban vannak. Jön a jó idő többet tudtok a szabadban tartózkodni.
788. Judi0110 (válaszként erre: 769. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 17. 20:47

Kedves Ilcsi Mama!


Előre is nagyon szépen köszönöm. :)

Judi

2012. ápr. 17. 20:03

Kedves Ilcsi Mama!

Beteg volt a kisfiam,és a férjem is itthon volt pár napot,így nem nagyon jutottam ide.

De ígérem bepótolom a lemaradást,és visszaolvasok:)

Legyen szép az estéd!Puszillak.

786. andi2379 (válaszként erre: 785. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 17. 15:21

Kedves Ilcsi Mama

Megkaptam és nagyon köszönöm neked hogy ilyen gyorsan foglalkoztál velem.

Igérem megpróbálom betartani amiket irtál, és szinte minden ugy van ahogy irod.

Majd beszámolok a dolgokról.

Mégegyszer köszönöm szépen.

785. Ilcsi Mama (válaszként erre: 784. - Andi2379)
2012. ápr. 17. 14:59
Keves "andi2379". Végezetül még egy kis adalékot is, küldtem neked e-mailben, és sok boldogságot kívánok neked. Ilcsi Mama.
784. andi2379 (válaszként erre: 783. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 16. 15:20
Igen megérkezett, és köszönöm szépen:))
2012. ápr. 16. 15:11

Kitôl: andi2379, 2012-04-16 08:56


Téma: Segitség kérése!Már jóval előbb elkészitetted a horoszkópom, de szeretnék ismét egy kis segitséget kérni tőled. Mindent nagyon jól leirtál.

Most új gond merült fel!?


Mert tényleg sürgőss, máris elküldtem neked az e-mail címedre a válaszom. Jelezz vissza, hogy rendben megérkezett-e,? Üdv: Ilcsi Mama.

❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook