Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯
1562. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1561. - HnéViktória)
2013. ápr. 27. 12:08
Kedves Viktória. Köszönöm neked a válasz bejegyzést és mindenki másnak is a sok privi levelet is. Nem feledlek benneteket!
1561. HnéViktória (válaszként erre: 1560. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 24. 21:26

<3 Ilcsi Mama!!!

Nekem ez a fórum a kedvenceim között van,minden bejegyzést olvasok az első bejegyzés óta...Nagyon sokat tanultam,és nagyon vártam az újabb bejegyzéseket...

Mostanában egyrészt hála égnek nem tudok fórumozni annyi t mert dolgozom..::))) Ilcsi Mama megírta,hogy dolgozni fogok ,és hogy éppen abban a szakmában ami a karmám a segítő szakmában...akkor nem sikerült a munka,írta nem érti mert a képletemben nem ez van...3nap múlva jött egy másik...sorsszerüen mert nem kerestem engem kerestek meg vele,ami a mai világban ...lássuk be nagy szó!!!

Szóval Ilcsi Mama--pihenj tőltődj de néha nézz be mert nagyon szeretünk!!!!!

2013. ápr. 24. 14:41

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a kedves és bíztató soraitokat.

Olyan sokan kerestetek meg itt a fórumon és priviben és E-mailben is, hogy nem is tudok mit mondani, de tudjátok olyan nagy csend volt a fórumon, és én is mostanában egy kicsikét elfáradtam. Pedig a fórumot igazából a bejegyzések tarthatják életben.


Nagyon szépen köszönöm mindenki másnak is, a reagálást, azoknak is akiket most itt nem név szerint említenék meg.

Bár tudom, hogy nektek a munka mellett kevéske időtök lehet még fórumozni is, mint azt Viktória is írja, hogy nagyon kevés ideje van, mert ugyan a múltkori bejegyzésében még elkeseredettségéről írt, hogy nem sikerült a megpályázott állása.

Most pedig már azt írja privi üzenetben, hogy „Elkeserített a múltkori kudarc, de lényeg, hogy jól láttad a képletem, egyelőre ideiglenesen ugyan, de 2 hete a szakmámban dolgozom.....Boldog vagyok!”


Mindig hangsúlyozom nektek, hogy a születési képletben minden benne van csak tudni, kell belőle olvasni.


Aztán „Ramoonának, Zala Krisztinek is üzenem, hogy nincs szándékomban az összes kaput bezárni,

- mint írjátok, nem fogtok végleg elveszíteni, - ha kell időként majd be –be, nézek hozzátok.


Kedves „Shally” persze, hogy itt maradok még lélekben is közöttetek, hiszen sok szeretetet kapok tőletek, csak egy kicsit lassabb tempóban, mint eddig. Neked pedig nagyon jó egészséget és megnyugvást kívánok.


Kedves „csorivera”. Mint írod” a már elkészített horoszkópokkal kapcsolatban biztos lesznek kérdéseink, és biztos van még, amit tanítani tudsz nekünk.”

Nagyon szeretném, ha tényleg ilyen szorgalommal foglalkoznátok továbbra is ezzel a szép ismeret anyaggal, hiszen nagy hasznára válhat mindenkinek, mint azt

Georgína 84 is, megfogalmazta „olyan szerteágazó ismeretre van szükség az asztrológia világában, hogy bizony egy vezető kézre, akit az érdekel és beleásta már magát annak bizony szüksége van ahhoz, hogy tovább tudjon haladni az úton.”


Arról már nem is beszélve, ahogyan az 1554. számon „marticskú” fogalmaz, „egyébként a hoxára miattad regiztem ..!!” Te hoztad létre ezt a fórumot, és be szeretnéd zárni????

Hiszen a radix egy a születés pillanatában látható bolygók vagy is általa a sorsunk könyvét tarjuk a kezünkbe .. ( amit végig kell járnunk .)


Akinek nagyon sokra becsülöm az asztrológiai tudását és szorgalmát, és igazán nem szeretném, ha Ti nem maradnátok itt a fórumon tovább, hiszen már egymásnak is tudtok segíteni. Csak bátrabban kezeljétek a tudásotokat.


Még leírom nektek azt is, hogy E-mailben egy kedves fórumlátogató szintén bíztatva a további fórum munkára, elküldte nekem az alábbi Kelta Fa horoszkópot. Nagyon érdekes és tényleg mérvadó mostanság rám. Ugyan azt nem tudom, hogy miként tudta azt, hogy én, ugyan a Bika jegy idejében születtem, de hogy éppen a Jegenyefa vonatkozik a születési nap szerint rám?

Hiszen a Bikajegy időszakhoz tartozik még a Diófa és a Gesztenyefa is.

De hát az is igaz lehet, hogy a horoszkópkészítéshez és értelmezéshez, bizony egy kicsike intuíció is szükségeltetik.


A jegenyefa horoszkóp szerint a 2013. évre azt ígéri nekem, hogy …….

Lássuk akkor a levél idézet részletét.


„az emberi kapcsolatok nagyon fontosak a számára. Vágyódnak egy békés, harmonikus otthonra, de barátok is fontosak lehetnek számára.


2013-ban, amit már az év első harmadában érezni is fognak, és teljes szívből örülnek neki, hiszen az elmúlt év kicsit túl eseménydúsak voltak. Igaz, március április tájékán hatalmába kerítheti őket az- az érzés, hogy vagy a munkában, vagy a magánéletben szükségük lenne egy kis változásra, de később rá fognak jönni, hogy ennek még nem jött el az ideje. Még akkor sem, ha ezen inkább egy amolyan csendes, békés változást értenek.

Pár hónapig inkább örüljenek az élet apró és szép örömeinek. Hogy mit értek alatta?

Nos, olyan dolgokat, mint egy meseszép napfelkelte, egy finom vacsora, egy jó könyv vagy egy izgalmas film, és kikapcsolódás.


Ez majd erőt ad ahhoz, hogy példát mutassanak barátaiknak, segítőkészségükkel az élet apró szépségeinek az élvezetét megosszák másokkal is. Ne hagyják cserbe barátaikat, akik vágynak a társaságára.

A nyár békés, passzív időszakot sejtet a Jegenyefáknak. Utazásra, szabadságra a július lesz a legalkalmasabb.

Ha tehetik, töltsenek minél több időt víz mellett, itt töltekezhetnek a család által.

Azonban a barátaikat sem hanyagolják el, kössenek egészséges kompromisszumot, hogy mindenkinek a vágyai, teljesülhessen.

Ősszel végre kipihenten és jókedvvel, lendületesebben vetheti bele ismét magukat a munkába.

A november és a december pedig egészen különös meglepetést ígér és tartogat számukra”

2013. ápr. 24. 06:24
Drága Ilcsi Mama!Amit a kék iriszröl irtál,gyönyörü.végig borsóztam mig olvastalak.Nagyon sokunknak segitettél ha bajban voltunk Te voltál akihez fordulhattunk.Én megértem elfáradtál kicsit de a Te tudásodon az ember csak ámul bámul olyan sok rétü.Én nagyon örülök hogy megismerhettelek így fórumon kersztül mert Te egy nagyon jó ember vagy és ritka kincs az ilyen!Én bárhogy döntesz is nagyon köszönök mindent amit kaptam Töled,jó szót bátoritást!Kívánok jó egészséget millió puszim:Kriszti
1558. Shally
2013. ápr. 24. 00:33

Kedves Ilcsi mama!


Látod mennyien szeretnek! Biztos el akarsz menni?

Nagyon sok embernek segítettél önzetlenül, köztük nekem is, amiért hálás vagyok.

Meghiszem, hogy sok volt! Kicsit törődj magaddal, csak annyit vállalj, ami örömet,és élvezetet okoz, csak magadért!!!

De szerintem nem egyedül gondolom így, hogy maradj köztünk! :))

2013. ápr. 23. 22:18

Na én még mindig sírok! :'(

Ilcsi Mama én nagyon megszerettelek,és tudni szeretnék rólad!!!


Én ide nem tudnám szavakba foglalni...mennyi pozitivumot adtál-de amikor a legmélyebben voltam,a szavaid adtak erőt!!!!

1556. HnéViktória (válaszként erre: 1551. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 23. 22:13

Ilcsi Mama!!!!!!!!

Én ezen sírtam!!!!

Neeee .....


Én annyi mindent köszönhetek neked!!!!!!!!!!! <3

1555. tárnics
2013. ápr. 23. 19:47

Kedves Ilcsi Mama!


Keresem a szavakat,hogy én is megköszönjem amit adtál,de kevés a szó.

Kisérje áldás minden léptedet!

Szeretettel ölel:Tárnics

1554. marticsku (válaszként erre: 1551. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 23. 00:13

Kedves Ilcsi Mama !


Először is elnézésedet kérem hogy azt a csöndet nem törtem meg , és bekerült írásom csak véletlen volt ..

és a sok véletlenek az én életemben , sem minden napi dolgok ( számomra ) !

Türelemmel és szeretettel gondozod az oldaladat , a hozzád fordulókat és biztatsz mindenkit igen is tanulja meg az asztrológiát ..

mivel rengeteg millió számú variáció létezik és a legjobban saját magunknak tudnánk megfejteni ahogy írod ..

a radix egy születés pillanatában látható bolygók vagy is általa a sorsunk könyvét tarjuk a kezünkbe .. ( amit végig kell járnunk .)

ez mindenkinek az érdeke , ezt nem győzöd hangsúlyozni !! sokat adtál már ezzel is .


valóban sokat tanulok a feltöltött válaszaidból ..

és főleg akkor ha a szül. időt is ismerem ..mert a horoszkópkört nézem és úgy olvasom a válaszodat ,

ha valaki nem akar ide írni , és nem tartja tiszteletben a kérésedet ..amiért létre hoztad az oldalt , megkérheted hogy ha itt megírja a kérdést max. privibe a szül idejét és az email címét , akkor tudod megcsinálni neki a horoszkópkörét és útmutatást amit ide feltöltesz ..


egy adott anyaggal születünk ..nehezen lehet beismerni önmagunknak ,

hogy az miért nem jó vagy azon mi módon változtassunk hogy a szabad akaratról se feledkezve meg vagy is a saját "jobbításunkra " tudjuk használni , ezt a változást ..

körülöttünk minden változik ha jól megfigyeljük ..

csak mi nem akarunk ..( vagy még jobb ha azt írom nem tudunk )

biztos ennek is oka van ..

Csak a saját példámat írhatom , születtem a hozott anyaggal, hozzá szereztem némi tudást , boldogultam jól vagy rosszul amíg az élet engedte ..aztán a félelemmel a démonjaimmal hadakoztam .. feladtam a küzdést vagy azért mert nem az utamon jártam ,( de nem tudtam ..)vagy a sors megelégelte és megoldotta ..én elfogadtam a markáns változást hisz megvilágosodtam , de ennek a világosságnak ára volt ..minden tekintetben ..

mint amit át kellett alakítanom .. pl.

a hitem , látásmódom, érzelmem , önfeláldozásom ,kiszolgáltatottságom,család , betegségeim sora, majd anyagiak ..barátok elvesztését.

ezt egyszerre megoldani egy 1 év intervallumban , egy élet felhalmozott megoldatlan problematikáját nem kis feladat ..( részben sikerült )

senki ne ítéljen el , úgy éltem mint mindenki más ...vagy ahogy általában szeretnénk ..

az asztrológia sorra igazolja hajlamaimat ..

determinál nehézségeket ..

ezekkel kell élnem ..

Jó lenne ha az emberek tudatosítanák magukban mire képesek ..

( végtelen ,még én sem tudom csak sejtem )

mire vállalkoztak amikor ide a földre leszülettek ,

lehet hogy ehhez egy fajta hit rendszer kell és különböző vallásúak nem képesek elfogadni ..?

hát ezt nem tudom ..

csak azt hogy minden egy tőről fakad ..

az univerzum törvényei , a vallás , asztrológia, kineziológia, számmisztika , és nem sorolom..

amit nem látunk még létezhet..

csak nézzük végig az életünkön.. életeseményeinken , szín nincs annyi ahány féle történet létezik ..(a szűk környezetünkben )


ahogy írod minden szereteten alapszik ..

ez is sok mindenki által másképpen értendő érzés, másképpen mutatja ki és nem is sejtjük hogy nem jól használjuk ..


sajnálom ha azt írod az életed vége felé közeledsz .. az Irisz egy hasonlat volt , ezzel szeretnél búcsút venni tőlünk..?

én nem tudok ilyen finoman fogalmazni ennyire meghatóan mint TE ..

az emberek életében a szereplők jönnek és csak addig vannak vele amíg szükséges ..

azt gondolom ..

kezdesz egy új kört ..

búcsúzol, lezársz egy kezdeményezést ..amit Te hoztál létre be szeretnéd zárni ..

méltóan ..


sok kérdésem lett volna , de nem mertem feltenni .. nem akartam szerepelni .. így is mindég hosszúra sikeredek ..

egyébként a hoxára miattad regiztem ..!!

az esti születési időm a valószínűbb a bátyám megerősítette ..apám mennyire ideges volt .. még a tehenet megfejte .. és utána születtem meg.


Én elbúcsúztam jan . hóban az édesapámtól .. végleg eltávozott közülünk szinte a karjaimban halt meg ..

Nem szeretek búcsúzkodni ..

Erre nem lehet felkészülni !!

Akit ( amit ) megszeretünk azt so ha nem lehet elveszíteni !!


Sokan élünk itt lenn, kevesen álmodunk,

De néha a mélyben álmunkban szárnyalunk.

Néha megérintünk egy-egy csillagot,

S ha elbukunk, néhányuk felragyog.



Bár a mélyben élünk, hiszünk a jóban,

Bár nem láttunk még fényt, s nem tudjuk hol van,

De hisszük, akarjuk, hogy eljön a nap,

Mikor lesz egy szent pillanat.


Remélem még feltehetek egy pár kérdést ..


Szeretettel Ölellek Márta

2013. ápr. 22. 09:01

Kedves Ilcsi Mama!


Megértem amiket írtál és el tudom képzelni mennyien fordulhatnak hozzád, ki milyen szándékkal.


Nekem és páromnak nagyon sokat segítettél, többször is mint talán azt megérdemeljük. Emellett nagyon sok és hasznos imseretanyagot adtál át! De olyan szerteágazó ismeretre van szükség az asztrológia világábna, hogy bizony egy vezető kézre akit érdekel és beleásta már magát annak bizony szüksége van ahhoz, hogy tovább tudjon haladni az úton.


De a család, az egészség, és az idő a legfontosabb, így az is érthető, hogy ezek felé szeretnél fordulni, ezért kívánok neked minden szépet és jót, jó egészséget, sok időt szeretteid körében!


Ha pedig még jársz erre, nagyon fogunk neki örülni!


Sok szeretettel: Gina

2013. ápr. 22. 07:21

"Ezért aztán ne nehezteljetek rám, ha már nem tudok tovább veletek lenni."


Ugye ezt nem gondoltad komolyan?

Rendben, megértem, hogy nagyon sokan fordultak hozzád, mivel ingyenesen készítetted a horoszkópot, és ebbe belefáradtál.


Hát ne készíts többet.


De légyszives ne is menj el a fórumról, mert a már elkészített horoszkópokkal kapcsolatban biztos lesznek kérdések, és biztos van még, amit tanítani tudsz nekünk.

2013. ápr. 22. 00:01

Kedves Fórumlátogatók.


Nagy csend van mostanában az asztrológiai fórumon. Talán a sors is besegít ezzel nekem egy kicsit, hogy most végleg búcsút vegyek tőletek.


Sok idő telt el már a kezdetek óta, és nagyon sok kedves embereket ismerhettem a fórum által.


Mostanára igyekeztem a hosszú várólistán szereplő kéréseket feldolgozni, hiszen voltak még olyanok is, akik a múlt év nyarától vártak türelemmel, hogy sorra kerüljenek.


Közel 300 horoszkóp kört készítettem el a kérésetekre, a válaszokkal együtt, amit természetesen, mindenkor –ajándékként- küldtem meg részetekre.

A fórumon pedig másfél ezernél is több a bejegyzések száma.


Mostanában már nagyon sok olyan kérelemmel is találkoztam, akik nem itt a HOXA Portálon, hanem E-mailben írtak nekem levelet úgy indítva a kérésüket, hogy elnézést hogy ilyen módon keresnek meg, de X- Y-tól kapták meg az email címet, mert, hogy nekik milyen segítséget jelentett a saját képletük megismerése.

Megmondom ősszintén, hogy bár igyekeztem nem elutasítani ezeket, a kéréséket sem, (pláne, ha azt láttam a képletből, hogy inkább valamiben való megerősítésre volt inkább szüksége az illetőknek. Mivel azonban tudott dolog, hogy ez nálam nem kerül pénzbe így semmi sem drága alapon nagyon sok kérés érkezett sajnos csak valamilyen kérdésre vonatkozóan és nem asztrológiai ismeretek elsajátítása céljából.


Lényegét tekintve ezt nem tartom követendő példának.


Hiszen itt a fórumon még a másoknak adott válaszokból is sokat lehetett tanulni mindenkinek, akit ez érdekelhet.

Ezek a kérések-kérdések pedig inkább a kíváncsiság és nem a saját tudás megszerzésén alapultak.


Voltak viszont olyanok is, akik felbuzdulva a lehetőségen akár a fórumon, akár Hoxa priviben megadták a születési idejüket a feltett kérdéseikkel együtt, viszont nem adtak E-mail elérhetőséget, pedig a magát a horoszkóp kört csak is ilyen módon volt lehetőségem megküldeni. Többszöri privi levélre sem válaszoltak.

Tehát nem is igazából volt fontos számukra már maga kérdés sem. Voltak ezek közül is, olyanok is, akiknek a kérdéseikre a fórumon adtam meg válaszom, azért, hogy az, mások számára is tanulsággal lehessen, (persze gondosan ügyelve arra, hogy azzal a személyiségi jogaikat ne sértsem meg).


Voltak közöttetek, viszont szép számmal olyanok is, akik igen szorgalmasan igyekeztek elsajátítani az asztrológiai alapismereteket.

Sőt többeken jeleztétek nekem, hogy asztrológia tankönyveket is vásároltak, azért, hogy a megszerzett alapismereteiket tovább fejlesszék.


Azonban azok okozták részemre a legnagyobb örömet, akik, már a saját képleteiket megismerve a kérdéseikre a választ is igyekeztek kiolvasni a „Radix” születési képleteikből.

Hiszen ez volt az alapvető lényege a fórumon elindításnak és az ott leírtaknak is.


Érdekes, hogy E-mailben több olyan levelet is kaptam tőletek, akik elküldték a képletfejtési eredményüket, és azt kellett látnom, hogy bizony sokatoknak ez már nagyon jól megy!


Többek közt kaptam egy szívet, melegedő levelet is, akik olyan eredményről számolt be nekem, hogy a „Nettről” letöltött egy asztrológiai rendszer programot is, melyet nagyon tud hasznosítani és már a családtagjaiknak, igyekszik a születési horoszkópját ki elemezni.

Sőt volt olyan is, aki már a kislányának a tovább tanulási lehetőségeit is nagyon jól ki tudta belőle kalkulálni.


Talán a legkedvesebb az volt a lelkemnek, amikor valaki azt írta nekem, hogy most bizonyosodott be számára, hogy nem volt elvesztegetett idő, amit az asztrológiai alapismeretekre fordított, mert megmentette vele a saját állását, sőt még a férjének is ez által lett ismét munka munkahelye.


A levél lényegét tekintve, arról volt szó, hogy a munkahelyén nem olyan sok volt a keresete. Többeken összebeszélve kaptak egy, ajánlatott arra, hogy jóval több pénzért leehetne munkahelyet váltani, viszont egy kis busszal kellene naponta egy távoli telephelyre oda és visszautazgatni.

Neki pedig az alap képletében a Marsnak olyan állása volt látható, hogy óvakodnia kell a 3. házas utazási balesetei lehetőségektől.

Első sorban azért, mert nála Mars a Kosban áll a születési képletében, mivel a Kosnak egyben a Mars bolygó az ura is, ezért a hatását is jobban érvényesíti rá nézve. Így aztán már megtanulta, hogy sokkal meggondoltabban és óvatosabbnak kell lennie főleg a közlekedés terén.


Aztán az is nagyobb megfontolást jelentett számára, hogy az aszcendens jegye Skorpió, tehát a Skorpiónak is, Mars mellett még a Plútó a Mars magasabb oktávja is, az ura.

Sőt a képletében a Mars még diszharmonikus fényszögben is található a Neptunusszal.

A hosszabb utazással járó túlfeszített munka kilátás, pláne a téli időkben, bizonyosan az egészségére is kihatással lehetett volna, mert az izületei nem a leg jobb állapotban vannak.


Tehát ezek az a horoszkópszerinti előjelek, bizony arra késztették, hogy jobban átgondolja a változtatás lehetőségét. Hogy mi is lenne jó részére jelenleg és merre is, tarthat az élete, ha ezt az úgy mond a mostani biztos munkahelyet, felcserélje csupán csak egy ígéret alapján a bizonytalannal.

Viszont sokszor tette fel a kérdést magának, hogy nem jutunk egyről a kettőre a párja is már lassan egy év óta, nem talál munkát magának, a sok felvett kölcsön törlesztő részlete csak inkább szaporodik, mint sem hogy a kilábalást lehetne látni belőle.

Ez a változtatás felé terelte gondolatit.


Az is érdekes volt nála, hogy a Neptunusz negatív jelzéssel érvényesül a képletében. Vagyis zavart, ködösítést és bizonytalanságot vélt felfedezni a képletében a 6. munkaház vonatkozásban. Sőt még érdekes módon azt is meglátta benne, hogy mivel az Uránusz is, akkor is, már a Kosban járt, így az Uránusz Tranzitja szétszakító jellegű előre jelzést adott számára, amiből arra következtetet, hogy ha nem gondolja kellően át a döntését, akkor nem is olyan biztos, hogy jól járna a munkahelyváltással, de talán még a párkapcsolatába is gondok adódhatnának.


Mindezeket átbeszélve, átgondolva, arra a döntésre jutott, hogy nem megy kollégáival felkínált új munkahelyre.

Aztán nem is, olyan sokára be is bizonyosodott, hogy bizony a leges legjobban döntött, hogy maradt.

Akik elmentek, többeknek nem jött be az új munkalehetőség, sőt a beígért kereset sem, úgy volt, mint ahogyan azt beharangozták nekik. Többeken a két szék közül a földön találták magukat. Visszamenniük viszont már nem lehetett a régi munka-helyre, mert az elmenetelükkor a kapuban sorakoztak már azok, akik elfoglalhatták a helyüket.


Ezzel, aztán neki is megnőtt munkaadója előtt az ázsiója egyrészről, hogy Ő nem ment el a többiekkel, másrészről pedig neki kellett betanítania az új dolgozókat, és ezzel a pénze is jóval több lett, sőt még az üres helyek egyikére a férjét is felvette a főnöke.

Bár váltó műszakban dolgoztak, de így még többet tudtak a gyermekükkel foglalkozni, mint azt megelőzően volt. Így aztán két keresetből már sokkal jobban tudtak boldogulni, arról már nem is beszélve a munkahely közelsége miatt szinte mindig biciklivel vagy gyalogosan is tudtak közlekedni.


Bevallom, hogy többeken közületek nagyon közel kerültetek a szívemhez - lelkemhez.


Érdekes az is, hogy a nem régiben feltöltött Vénusz JOD témakörre milyen sok visszajelzést kaptam tőletek. Mennyire rá tudtátok ültetni a „Radix”-beli Vénuszra a két 150°-os Lassú állandó súrlódások között fejlesztő nevelő quincunx – fényszöget. Általában belső jellemi nehézségeket jelöl a képletben, mint például az önbizalom hiánya, de akár betegséget is okozhat, ha nem megfelelő szinten éljük, meg illetve kezeljük a fényszögek hatását.


Az A/ és B/ -t összekötő két jegynek a 60° fokos szextil állását VÉNUSZ a szeretet ajándékaként adhatja számunkra. Vagyis a megértettétek az útmutatást a Yod lecke elsajátításához, aminek én teljes szívemből örülök.


Hiszen az emberek a Naptól, a csillagoktól tanulhatnak, de csak akkor, ha szeretet lakozik a szívükben. Ezen a földi világon szinte minden a szeretet alapjára épül.

Valójában a szeretet az, amely megkönnyíti, az életünket bármiben is kezdjünk bele.

Támogatja erőfeszítéseinket, fokozza a képességeinket, ez által tudjuk magunkból a legtöbbet kihozni. Főleg akkor, amikor valamely bolygó éppen jó hatásával a Nap és az aszcendens jegyeken halad éppen át.

Nem véletlen, hogy a Vénusz bolygót az asztrológiában a szeretet a szépség bolygójának tekintjük. Naprendszerünkben a VÉNUSZ az egyetlen, amelynek az energiája kifelé árad. Tehát olyan tudatosságot közvetít felénk melynek mondanivalója: a szeretet, továbbadása és annak megosztása másokkal is.

A „Radix”-ban a VII-12-ig házakban, vagyis fenti féltekén találjuk meg a Vénusz természetes uralkodásának a tulajdonságait, ami az adakozás és annak a másokkal való megosztását jelenti. Ebből főleg a VII. ház, a legfontosabb, ahol már megtapasztalhatjuk a lelkünk tisztaságának a szeretetét, a másokhoz való önzetlenségünkön keresztül.


Bár a Vénuszi YOD, inkább a csillagjegyekhez, mintsem a házakhoz kötődik igazán, azonban

a VÉNUSZ elhelyezkedése bármely házban legyen is képletben, két dolgot jelenthet, hogy a lehető legjobb területre fordíthatjuk a figyelmet, ahol megtapasztalhatjuk a szeretetet.

Ez a Vénuszi YOD lecke, ha ezt a leckét jól megtanuljuk, és a Vénuszi YOD szerint élünk a ház, amelyben meg található biztosítani fogja számunkra mindazt, amit visszakaphatunk a világtól, amit a szeretetünk révén a szívünkben elültetünk.


Ilyen módon tanulhatjuk, meg, hogy mi milyenek is vagyunk. Hogyan tudjuk megérteni és elfogadni másik embertársunkat. Bár az is igaz, hogy ez nem könnyű feladat, de pontosan a Vénusz leckéi, által talán mindenkinek sikerülhet.

Amint a házak jelentőségén keresztül megtapasztalunk azokkal az életben, szembesülhetünk.


A saját horoszkópunk értelmezés során a szépséget a szeretettel is azonosíthatjuk ez a Vénuszi JOD kulcs. Azért, mert a 60° fokos szextil jótékony, jó= Harmonikus sugárzás, de az embernek is, magának is hozzá kell tennie valamit, hogy jó hatást el lehessen érni, hogy általa ki tudjuk aknázni az életben a képességeinket. Ugyanakkor a két szextil között bezárt jegy a Karmikus leckéink megoldásának a kulcsát is magába rejti.


Mert hiszen ki –ki gondoljon bele, hogy mit is, ér az élet szeretet nélkül?

Amikor megtanuljuk a Vénuszi Yod leckéit, megnyílunk az igazi és tiszta szeretetre.


Ennek alapján a horoszkóp-körünkből, szinte minden kiolvasható, mert a

nyugati asztrológia szerint is, a születés pillanatában benne van az egész sors.

A születés pillanatát megragadva pedig az egész életet megérthetjük.


Végezetül, bizonyosan ismeritek a koratavasszal nyíló sötét- lila színű törpe írisz virágot. Nekem a teraszomon van egy jó néhány, de bevallom, hogy mindig csak gyönyörködtem a kinyílott virágok szépségében, de még soha nem kísértem figyelemmel a virágzás folyamatát.


Érdekes megfigyelést találtam most, hogy jobban szemügyre vettem e csodaszép növénynek az emberi élet folyamatának való összehasonlításában.

Mikor még csak a virágnak a bimbó kezdeményezése volt látható a megvastagodott levelek közt, már látható volt, hogy mennyi szép virágot fogok majd látni.


Viszont arra eddig soha nem figyeltem fel, hogy ezek a folyamatok csak egy rövid élet feladata a virágnak. Másnapra már kidugta hosszú virág kezdeményét, majd ismét egy nap multával már csodálatos virágszirmait is bemutatta nekem. Estére egy kicsit összeszedte teljes erejét, hogy még másnap is teljes pompájában mutatkozhasson meg. Ekkor történ meg a csoda, amit eddig soha még nem láthattam.

Estére szinte látható módon, kezdte bevonni a kehelybe a szép virág szirmait, és mint egy idős ember visszahúzódott a maga megélt valóságába.

Tehát ennyi volt a kék törpe írisznek csupán 3. nap az élete.


Elgondolkodtam ezen a folyamaton, hiszen neki a kék írisznek az éltető „FÖLDBEN” áttelelő gumók, által még megadatik a következő tavaszon is, egy újabb élet, hogy pompázatos virágot fejlesztve gyönyörködtessen a szép virágában.


Míg nekem már lassan sajnos a vége felé közeleg az életem. Ami megismételhetetlen itt ebben a FÖLDI életemben. Hiszen ugyan ilyen módon bimbózott a szép gyermekkorom, nyílott ki a világra korai a szép ifjúságom, majd a későbbi fejlődésem, a munkában és a szép kis családom körében eltöltött életem.

Valójában pedig, - mint ahogyan a kék írisz elnyílott virága én is lassanként már - a párom nélkül - behúzódok a szerető családom körében az emlékeim világába.


Ezért aztán ne nehezteljetek rám, ha már nem tudok tovább veletek lenni.

Sok szép élményt adtatok nekem, és én is sok élethelyzetet láttam meg a TI születési horoszkóptok által.


Arra bíztatlak benneteket, hogy töltsétek el életeteket szeretetben, békességben, és tartsatok meg jó emlékezetekben.


Természetesen, akik az időjárás előre jelzéseimet itt a HOXA Portálon a Hobbi & Otthon rovatban nyomon követték, továbbra is ott olvashatjátok, hiszen még az év elején megküldtem Hoxának. Aki mindenkor nagyon szépen gondozza feltöltéseket.

A tavasz után hamarosan feltölti nektek HOXA a nyár-ősz és téli részeket is.


És most egy érdekes dolgot még szeretnék nektek jelezni, aki felnézett mostanában a növő- hold idejében a szép tiszta napos égboltra, azt tapasztalhattátok, hogy a Hold és NAP is, egyidejűleg látható volt.

A képletedben is, a születésedkor elfoglalt helye meghatározza egész életedben a hajtóerőt, az ösztöntörekvéseid. A Hold segít abban, hogy ki tud fejezni az érzéseidet.

A HOLD megmutatja neked az utat akkor is, amikor úgy érzed, hogy valamit kéne tenned, csak éppen nem tudod, hogy hogyan.

Ám valamikor a Napod nem hajlandó harmonikusan együtt működni veled. Ilyenkor van szükség arra, hogy a szavak különböző ismeretek, intuíciók előérzetek és ösztönös megérzéseidre hagyatkozz.

Hiszen ezek, mind-mind a HOLD gyermekei.

Ezek lesznek életedben a legbensőbb igazi éned.


Ne feledjétek, hogy NAP mutat rá arra, képre, ahogy a világ előtt megjelensz, valamint jelzi cselekedeteidet is. A NAP több szempontból is uralkodó szerepet játszik a vitaszférában és az életedben. Más hatások különösen a HOLDÉ, módosíthatják a NAP hatását, ám az alapvető szoláris mintától egyik sem téríthet el túlságosan messzire.

Azt se feled el, hogy az alapvető hatást a NAP gyakorolja rád, mert a NAP által meghatározott legjobb személyiséged juttatja érvényre, de a többi bolygót is ennek tükrében kell látnod és értelmezned.

Arról már nem is beszélve, hogy (szerencsés módon birtokában vagy a csodának, ami a saját születési”Radix” horoszkópod,), amelyből tudhatod a földi életed kezdő pontját, vagyis az ASZCENDENSED. Azért, mert az aszcendens annak a szent pillanatnak a szimbóluma, amikor erre a világra megszülettél, és ha ügyesen sáfárkodsz a megszerzett asztrológiai ismeretekkel, akkor abból következtetni tudsz majd az eljövendő feladataidra és az életedre is.

Legyenek azok jók, vagy kevésbé jók, ha tudod, hogy mi vár rád, akkor szabad akarattal elébe is tudsz esetleg menni még a történéseknek.


Az aszcendens jegyed és annak uralkodója által, amely egyben a személyi bolygód is, megismerheted és nyomon követheted az életed döntéseit.

Sikerre viheted általa az élet stratégiádat, be tudod határolni a viselkedés mintádat, a cselekedeteidet. Megmutatja magad és mások számára is, hogy milyen is vagy valójában.


Aztán nagyon fontos még Merkúr szerepe is életednek.

Ugyan is e bolygón keresztül jutnak el hozzád az érzéki benyomások.

A Merkúr lesz mindig nálad az üzenetvivő a tested az agyad, vagyis napáltali belső természeted, vagyis a HOLD közötti állandó kapcsolatában, amely összekapcsolhat a külvilággal.

Ezt pedig a Jupiter bolygó által tudod hasznosítani, mert a Jupiter jelenti az életedben azt a láthatatlan csápot, amelyen keresztül tudsz kutakodni a lehetőségeid iránt. Azért, mert az életed során a NAP és HOLD az alaptermészetednek megfelelően, juttatják el hozzád a lehetőségeidet. A Jupiter jegy- helyeszerinti jelentés alapján találhatod meg az életedben az alkalmakat, a módszereket, hogy hogyan és miként használd fel a számodra felkínált lehetőségeket.

Amennyiben a születési képletedben, a Jupiter ugyanabban, jegyben áll, mint a Nap vagy a Hold, akkor megtalálhatod általa felkínált lehetőségekhez vezető utat is.

Itt a Mars szerepe is döntő lehet még, mert ha ugyanabban a jegyben áll születési képletben, mint a Jupiter, akkor a Mars energiái által lendületesebben és lelkesebben, bátrabban ragadhatod meg a lehetőségeket.


Végezetül a szólhatnék még a Szaturnusz sorsbolygóról is. A Szaturnusz bolygó jelzi képletedben, hogy milyen irányt vesz az életed. Amennyiben a Szaturnusz ugyan abban, jegyben áll, mint Vénusz, akkor érzelmi téren a kapcsolatokban nehézségeket gördíthet eléd.

Fontos lehet ezért a Szaturnuszi ciklusok történésit szem előtt tartani, és a következő Szaturnuszi ciklusra élettervet készíteni, hogy mit kell tenni, azért, hogy a sors kegyeltjeként élhesd le az egész életed.

Viszont ugyanabban, a jegyben állva a Jupiterrel megfontolt és kiegyensúlyozott lehetőségeket kínálhat fel számotokra a Szaturnusz bolygó.


A bolygók haladási iránya és fokszerinti helye szerint 2013. április 22.-én az alábbi értékekkel vehetők figyelembe:

A NAP április 21.-én lépett be a BIKA állatövjegybe jelenleg 2° 43’ fokon halad és május 21.-ig fog a Bika jegyben tartózkodni.


A HOLD április 21.-én lépett a Szűz jegybe és még 22.-én is itt halad, majd 23.-tól már a Mérlegjegyben folytatja a körútját. (Figyeljetek, majd a 25.-i jókívánságokat hozó, Telihold idejére).


MERKÚR bolygó 13°38’ fokon halad a Kos jegyben.


Vénusz bolygó 9°09’ fokon jár a Bika jegyben.


MARS is a Bika jegynek a 1° 40’ fokánál halad éppen.


JUPITER még az éves körútját mindig az IKREK- ben, haladva 15°49’ foknál rója éppen.


SZATURNUSZ a Skorpióban 8°38’ foknál halad.


Uránusz bolygó még sokáig a KOS jegyben halad és jelenleg 9°52’ foknál jár.


NEPTUNUSZ pedig 4°49’ foknál halad Halak-jegyben.


Végezetül a PLÚTÓ pedig szintén sokáig rója hosszú körútját a BAK jegyben, most éppen 11°33’ foknál halad éppen.


Budapest 2013. április 21. Szeretettel küldöm nektek és üdvözlet mindenkinek: Ilcsi Mama.

2013. ápr. 11. 11:56

Kedves Fórum látogatók ma van József Attila születés napja, ugyan a 108. Még is

azt hiszem bennünk mindörökre él.


/ József Attila / Elő verse. KEDVES JOCÓ!


1. ső strófa


De szeretnék gazdag lenni,

Egyszer libasültet enni,

Jó ruhába járni, kelni,

S öt forintér kuglert venni.

2. strófa


Míg a cukrot szopogatnám,

Új ruhámat mutogatnám,

Dicsekednél fűnek fának,

Mi jó dolga van Attilának.

1916-1917[?]

1549. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1548. - Marticsku)
2013. ápr. 11. 11:53
Kedves "Marticsku". Egy kis vicc ide is belefér. Ennek a Margójára! Úgy szokták mondani, hogy szeretettel még a halottat is fellehet támasztani.
1548. marticsku
2013. ápr. 7. 20:50

Bocsánat ... bocsánat ..

nem ide akartam írni ..

elnézést ..Ilcsi Mama !! és a többiek !!

1547. marticsku
2013. ápr. 7. 20:47

Lányok még 1 viccet találtam ..

szórakoztatom magam .. olvasgatok ..nem vicc oldalról írtam ..


Tűz volt a kórházban. Munkájuk végeztével a tűzoltók főnöke jelenti az intézetvezető főorvosnak:

-A tüzet eloltottuk. Az alagsorban találtunk három áldozatot.

Mesterséges légzést alkalmaztunk.

Kettőt sikeresen visszahoztunk az életbe,kifogástalan az állapotuk, de a harmadiknál sajnos nem jártunk sikerrel.


A főorvos elájult, mikor magához tért, mondja a tűzoltóknak:

-Tudja maga azt, hogy az alagsorban a hullaház van?!!!!!

1546. HnéViktória (válaszként erre: 1545. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 7. 12:33

Köszönjük :Ö)


Hát a párom éppen kos :Ö) Remélem megússzuk balesetmentesen ezt az időszakot.

2013. ápr. 7. 11:31

Kedves fórumlátogatók. Igazatok van az áprilisi holdjegyeket, és bolygók haladásait, még nem töltöttem fel.

Lám, akkor következzék, annál is inkább, mivel 10.-én, szerdán jön a jó gondolat teremtő

ÚJ HOLD napja.


Április 8.-a, Hétfőn még a Halakban jár a Hold.

9-10.én átlép a Bika jegybe, és 10.-én 11 óra 36 perckor kezdődik az újholdfázis ideje.


11-13.-ig a Bikajegyben jár.


14-15. Az Ikrekben halad.


16-18.-ig, már a Rákjegyben halad és ekkor 18.-án 14 óra 31 perckor bele lép a Növekvő holdfázisba.


19-20.-án elérkezik a HOLD az Oroszlán jegybe. Itt viszont már a NAP is jegyet vált. Mégpedig 23 óra 56 perckor elkezdődik a BIKA - állatövjegy ideje, mely május. 21.-ig, fog tartani.


Hold 04. 21-22.-én már a Szűzjegyben rója saját körútját.


23-25.-ig pedig már a Mérleg-jegyeben halad tovább, ahol 25.-én, 21 óra 59 perckor elérkezik a Telihold fázishoz, amely szintén nagyon jó nap arra, hogy a jó gondolatokkal megteremthessük mind azt, amire nagyon vágyunk, ekkor a jó dolgokat bevonzhatjuk az életünkbe.


26-27.-ig, a Skorpiójegyben halad majd a HOLD.


28-29.-én a Nyilasban, és a hónap utolsó napján már átlép a HOLD:

30.-án kedden a Bak jegybe.


A bolygók ugyan csak április 8.-án az alábbi jegyekbe haladnak:


Még mindig érdekes a bolygóállások helyzetei, mert a KOS- ban, halad még a 19°01’ fokon NAP. Ugyan csak itt a KOS -ban jár 21°50’ foknál a VÉNUSZ bolygó is, amely szintén együttállásban található itt 21°06’ fokkal, a MARS bolygóval.

Ugyan akkor itt jár már egy ideje az Uránusz „Lassú” bolygó is, amely most éppen, 9°05’ fokon halad éppen.


Tehát 4 ilyen bolygó találkozás bizony megmozgatja mind azoknak az életét, akik éppen a KOS jegyben születtek, vagy a KOS aszcendens jegyük, de pláne azokra lehetnek ezek az állások nagyobb hatással, akiknek még a „Radix” szerinti fokszámok is közel állnak jelzett értékekhez. Ugyan is itt a KOS jegyen történő áthaladás már csak azért, mert a Kosnak az ura is, a MARS bolygó, ezért különös odafigyelést jelez a közúti közlekedésben, mert balesetveszélyt is okozhatnak a KOS - jegyben haladó bolygó állások.

Pláne, ha még azt is figyelembe vesszük, hogy a HOLD éppen a Halakban halad ugyan, de 9-10-én már Ő is belelép a Kosba, ahol még a Nappal együtt a hatások is, felerősödnek, illetve itt a Tranzit Marssal még jobban felerősítheti a baleseti veszély lehetőségét.


Jupiter bolygó még mindig az Ikrek - jegyben rója éves körútját 13°10’ foknál halad éppen.

Szaturnusz is még mindig a Skorpióban jár 9°39’ foknál.

Neptun a Halakban halad 4°27’ fokon.

A Plútó pedig még sokáig a BAK jegyben rója körútját most 04. 08-án 11°34’ fokon.

1544. HnéViktória (válaszként erre: 1543. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 3. 18:05

Pont eezek vannak bennem,de nem tudom magamat sajnálni:( Bence beteg lett mára.Már őt sajnálom...hamar túlleszek ezen is...egy baj van ,nem tudom ez miért történt...hisz nem is én kerestem a munkát ...minden olyan fura-de kusza-...Megkerestek reményt adtak...1hétig izgultam,aztán ennyi...semmit nem értek...Igen padlón vagyok...:( -de vesztettem már ennél nagyobbat meg többet is....szóval remélem hamarosan megtudom,megértem ez miért történt.


Köszönöm a szavaidat-sok sok puszika.

1543. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1542. - HnéViktória)
2013. ápr. 3. 13:42

Sebaj. Valami oka mindig van a dolgok történéseinek.

Szeretet önszeretet általi megvalósítással, segíthet kimászni ebból az érzésvilágból, a traumából.

Akarni kell a problémákat megoldani és hinni a kigyógyulásban.

Pozitív gondolatok, derű, légzéstechnika.

Relax zene is, sokat segíthet.

2013. ápr. 2. 12:16
Itt vagyok...sajnos nem sikerült :(
2013. ápr. 2. 07:59
Drága Ilcsi Mama!Megyek 9felé...ma minden eldől...kérlek szépen szorits nekem!!!!!puszi
2013. ápr. 1. 16:41

Kedves fórumlátogatók.

Amennyiben stílusos szeretnék lenni a jelen Húsvéti ünnepekhez és magához az Asztrológiához is, e két ok kapcsán szeretnék nektek egy kis Húsvéti ajándékot adni.


Ti, akik itt a fórumon már olvastatok a 12. Állatöv - jegyekről, az elemekről, szóló leírásaimat érteni fogjátok ennek a csodálatos "Utolsó Vacsora" faliképnek a jelentés tartalmát is.


Milyen érdekes, hogy mi minden van összefüggése az asztrológiával. Bizonyosan többeken is olvastatok róla, vagy láttátok a Leonardo Da Vinci, csodálatos falfestményét az utolsó vacsorát.

Ha esetleg nem emlékeztek már e csodás festményre, akkor most megtalálhatjátok az adatlapomon.


Leonardo Da Vinci 1452-1519-ig, 67 évet élt.


Csodálatos festményét az „Az utolsó Vacsora”, mely Jézust és a 12 tanítványt, az apostolokat ábrázolja, több mint 500 éve fejezte be.


A fali képen a kehely szimbóluma Jézus földi életének a két végpontját jelképezi.

(A műalkotás helyszíne: SANTA MARIA DELLA GRAZIA TEMPLOM <Milánó>).


Vagyis a fogantatás és a halál jelképe a két kehely.

A meghaló és a feltámadó napisten”élete” örök visszatérése.

A képet remekművé teszi a drámaisága és a festési technikája.

A festmény centrális perspektíva alkalmazásával készült az által, hogy a festményen szereplő személyek mindegyikét többszörös háromszögben rendezi a jelenetben, és ez által valamilyen módon a kompozícióban, kapcsolatban vannak egymással.

Vagyis a „Mester” az Asztrológiai állatövjegyek figyelembe vételével csoportosította az apostolokat.


A képen balról jobbra az apostolok a következő sorrendben ülnek: Bertalan, if. Jakab, András, Júdás, Péter, János, JÉZUS, Tamás, id. Jakab, Fülöp Máté, Tádé és Simon.


A festményen <az asztal mellett ülve> középen JÉZUS van, körülötte, pedig a tanítványok láthatóak, oly módon, hogy, Jézus jobb keze felől is 2X3 csoportban és a bal keze felől is 2X3-as csoportban helyezkednek el a tanítványok.

Amennyiben szemben állunk a festményképpel, akkor a „MI” nézetünkből JÉZUS van középen, tehát nekünk a bal kezünk felől, (vagyis Jézusnak a jobbján ülve és tőle kifelé haladva) láthatjuk az első hármas csoportban, sorrendben:

JÁNOS- Levegő, PÉTER - Tűz, JÚDÁS – Víz.

Mellettük a másik hármas csoportban helyezkednek el:

ANDRÁS - Föld, Ifj. JAKAB - Levegő, és BENEDEK, vagyis másnévvel BERTALAN - Víz.


JÉZUS, (balján ülve és tőle kifelé haladva) mi látószögünkből nézve jobb kezünk felől,

Első hármas csoportban láthatjuk, sorrendben: TAMÁS - Föld, id. JAKAB - Tűz,

FÜLÖP – Víz.

Mellettük a másik hármas csoportban helyezkednek el: MÁTÉ - Levegő, TÁDE - Föld, és a leg szélen SIMON - Tűz.


Az is milyen érdekes, hogy Leonardo JÉZUS tanítványait, Kínai és a Nyugati Asztrológia szerinti 4 –es, elem szerint is besorolta: TŰZ, LEVEGŐ, FÖLD, és VÍZ.<Hogy ki, melyik ŐS elemhez tartozik, azt fentebb az apostolok nevei mellett, láthatjátok.


Az elemek jelentés tartama szerint, pozitív és negatív energia szint hatásként:

Tűz elem: (jegyhatás szerint idetartoznak: a Kos, Oroszlán, Nyilas.)

Sugárzó energia, önbizalom, kezdeményezőkészség.

KOLERIKUS TEMPERAMENTUM. + energikus, bátor, vállalkozó.

- (negatív): erőszakos, vakmerő, önző.


Levegő elem: (jegyhatás szerint: Ikrek, Mérleg, Vízöntő.)

Érzékelés, és az önkifejezés intellektuálisjellege.

SZANGVINIKUS TEMPERAMENTUM. + idealista, lelkesedő, érdeklődő.

- (negatív) ártatlan, meggondolatlan, ingerlékeny.


Földelem: (jegyhatás szerint: Bika, Szűz, Bak.)

Gyakorlatias, érzékies a materiális világhoz.

MELANKOLIKUS TEMPERAMENTUM. + anyagis, gyakorlatias, kitartó.

-(negatív) mogorva, fösvény, nehézkes, önző.


Víz elem: (jegyhatás szerint: Rák, Skorpió, halak.

Mély érzelmek, empátia, felelősségérzet.

FLEGMATIKUS TEMPERAMENTUM.

+ ösztönös, befogadó, impresszionált ösztönökkel.

-(negatív) túlérzékeny, lusta, határozatlan.


Jézus az ŐSZ Napegyenlőség, középen a világosság, mint az igazság, megtestesítőjeként jelenik meg. Vagyis a NAP után eljött a HOLD uralma, a sötétség, a Földön kezdetét veszi, a NAP képviselője Jézus, és JÉZUS átadja a hatalmat a Holdnak, azaz Ő meghal, a mi bűneink megváltásáért.

JÉZUS maga a NAP – Nak felel meg ebben a rendszerben, ezért esik kívül a Zodiákus tér-idő egységétől.


Összesen a 12 jellegzetes csillagkép körét „Állatövnek”, görög eredetű műszóval Zodiáknak nevezzük.

Leonardo festményén Asztrológiai NÉGY - évszak besorolás mellett megjelenik a képen apostoloknak az állatöv jegyek szerint besorolásai is.<amennyiben szemben állva nézzük a képet, akkor Jézusnak a bal keze felől külső széltől kezdődő 2X3 csoport szerint).


TAVASZ: Kos jegyben: SIMON, Bika jegyben: TÁDÉ, és az Ikrek jegyben: MÁTÉ.


NYÁR: Rák jegyben: FÜLÖP, Oroszlán jegyben: id. JAKAB, és Szűz jegyben: TAMÁS.


Majd Jézusnak a jobb keze felől kezdődő 2X3-as csoportban található:


ŐSZ: Mérleg jegyben: JÁNOS, Skorpió jegyben: JUDÁS, Nyilas jegyben: PÉTER.


TÉL: Bak jegyben: ANDRÁS, Vízöntő jegyben: ifj. JAKAB, és a legvégén

Halak jegyben: Benedek, vagyis más néven Bertalan.


A leíráshoz forrásanyagként felhasználtam: Dr Laab Ágnes”: mit üzen a ma élőknek „Leonardo Utolsó Vacsora” című művére készített Csodálatosan szép képes PPS-t.

Baktay Ervin: A csillagfejtés tankönyve. Bodó László: „Leonardo materialista olvasmánya. Richárd Friedenthal: Leonardo című könyve. Valamint Thea Waller festőnő: Symbolon kártyáinak leírását.


Amennyiben megnézitek a képet is csodálatos élményben lesz részetek.

Jó szórakozást és Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek: Ilcsi Mama.



/Juhász Gyula/: Az utolsó vacsora.


János a Mester nagy szívén pihen,

E tiszta szíven, e csöndes szíven

pihen, de lelke a holnapra gondol,

S fiatal arca felhős lesz a gondtól.


Mély hallgatás virraszt az asztalon.

Az olajfák felől a fuvalom

Hűsen, szomorún a szobába téved,

Befáj ma a szél, az éj és az élet!


Tamás révedve néz a mécsvilágra,

Péter zokog, és árvább, mint az árva,

Júdás se szól, csak apró szeme villan,

Remegve érzi: az ő órája itt van!


Csak egy nyugodt. Nagy, sötétkék szemében

Mély tengerek derűs békéje él benn.

Az ajka asztali áldást rebeg,

S megszegi az utolsó kenyeret!

2013. márc. 31. 17:24

Kellemes Húsvétot minden Olvasónak!És neked is drága IIlcsi mama!!!


Én is olvasom, a kezdetektől,de még mindig nem értem Csorieva :)))De azért imádom,és Ilcsi Mamát is.

2013. márc. 31. 16:13

Itt vagyok ám, olvasgatok, tanulgtatok, de még mindig "boszorkányság-nak" érzem az asztrológiát:)

Persze csak azért mert nehezen értegetem meg:(


Kellemes ünnepeket:)

1537. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1536. - Shally)
2013. márc. 30. 19:33
Oké a választ elküldtem, Kellemes Húsvétot Kívánok.
1536. Shally (válaszként erre: 1535. - Ilcsi Mama)
2013. márc. 30. 17:09
Köszönöm Ilcsi mama! Privátban megírom konkrétan mire gondoltam.
2013. márc. 30. 14:29

Kitôl: Shally, 2013-03-28 12:47


„Kedves Ilcsi mama!


Nem tudom emlékszel-e rám, tavaly nézted a horoszkópomat párkapcsolati kérdések ügyében.

Azóta történtek változások, és ha van időd, nagyon kíváncsi vagyok ez látszik-e a képletemben, vagy mit látsz erre az időszakra vonatkozólag. „


Kedves „Shally”. Igen emlékszem rád, hiszen a múlt év végén „Szegedi” kislány lévén előre is, vettelek a várók sorában és én azt, hiszem, hogy nagyon részletesen kifejtettem a képleted-elemzésed itt a fórumon még KB, november közepe tájékon, illetve a privát megküldött levélben is. Most itt a fórumon csak ennyiben írom le a válaszom, mivel kapcsolatos a YOD leckéhez, várom a visszajelzést itt a fórumon.


Változatlanul sokan várnak a sorukra, ezért, mivel most a privi leveledben nem írtad, hogy milyen témakörben szeretnél tőlem ismét választ kapni, így nagyon nehéz, mert ismételt részletes elemzésre sajnos már nincs lehetőségem.

Talán csak egy rövid elemzés erejéig tehetek veled ismét csak – soron kívül - kivételt.


Írd meg, hogy mi az, ami jelenleg foglalkoztat, hogy le tudjam szűkíteni a ház és jegyvonatkozásban a kérdésre vonatkozó képletelemzést?

Amennyiben ez az alábbi leírás nem adta volna meg a választ a kérdésedre, akkor talán visszatérhetünk majd még rá.


Viszont akkor volt egy kérésem hozzád, hogy gyakrabban gyere a fórumra, de sajnos az óta sem hallottam rólad!!????


Akkor úgy emlékszem párkapcsolati dologban voltál döntés kényszerben, amit a fórumon kérdésként, feltetettél nekem?

Én most úgy látom a képletedből, hogy jelenleg, amikor a Tranzit bolygók a körforgásuk következtében: Nap 5°, a Mars 10°, Vénusz 4°27’ foknál haladnak, ami neked párkapcsolati jelölőként nagyon lényeges a képleted szerint.

Leginkább, viszont a Tranzit Uránusz a maga 8°17’ fokával, amely a legnagyobb változásokat hozhatja be az életben bizony nálad is, megmozgathatja mostanában az életed.


Azért párkapcsolatban, mert ha megnézed a képleted, akkor láthatod, hogy az Uránusz éppen rajta ül a Skorpió jegyben a Deszcendensen, amely a párkapcsolati mutató.

Itt a Mars elsődleges értelemben ura jegynek, tehát jelenleg a Kosban /Marsban uralkodóval járó Uránusz bizonyosan szétcincálta a meglévő hosszú, de nem működő párkapcsolatod.

Azért, mert éppen szemben állásban található a képletedben a Mars a Kos jegynél haladó Marssal, és az Uránusszal is.


Ráadásul a Jupiter, amely a képletben az 5. szerelem gyermekházadban „Exil”-ben, áll, szintén nem jó piros Qvadrát fényszög általi - hatásokat adott neked itt az Ikrekben, ahol éppen most ballag.

Vagyis képlethez viszonyítottan 150° fényszögben halad, a Jupiter jelenleg az Ikrekben. Ezt Te is láthatod a Kos jegynél a külső körön lévő pici színes jeleknél), amely, 150°Nevelő, quincunx – fényszög= Lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Szintén belső jellemi nehézségeket jelöl, mint az önbizalom és döntésképtelenség hiánya, de akár még betegséget is jelezhet. (Én úgy emlékszem, hogy már a múltkori levélben is írtam neked, hogy különös tekintettel figyelj majd oda 2013 nyarán az egészségedre).


Tehát visszatérve a Vénuszra. Most ugye a Kos jegyben 4°27’ foknál halad és már elkezdődött szerelmi téren valamilyen fuvallat. Majd amikor eléri a Vénusz nem sokára az Ikrekben, ami neked az I. házad a saját 17° fokát bizony rád találhat a szerelem.


Éppen ezért olvasd el, amit a YOD Vénusz dologról írtam mi nap a fórumon.


Neked a Vénusz C= Ikrek 17°14 Fok, ha innen húzol egy kék vonatalt a Skorpió ugyanazon fokához és a Bak jegynek a 17°14 fokához és ezt összekötöd 2 DRB, szextil fényszöggel= 60°=jótékony, jó= Harmonikus sugárzás, de az embernek is, magának is hozzá kell tennie valamit, hogy jó hatást lehessen elérni, állást fogod megkapni.

Vagyis a Nyilas jegy, mint közbezárt „Karmikus jegyként fog szerepelni a képletedben. Tehát a Nyilas jegy ura Jupiter bolygó vagyis, már amikor a Tranzit Jupiter a Bikában harmonikus Trigont fog bekapcsolni, akkor a Vénusz is, mint a Bika jegy uraként is támogatni fog.


Yod szempontjából nálad a: Ikrekben 17°14’ fok=C= Vénusz: Itt az emberi kapcsolatokról tanulhatunk. A =Skorpió17°14 fok, megtanít tudást meríteni, B= Bak 17°14 foknál, pedig a látásmód maga az élet lesz a tanítómester. Bak az emberanyagi valóságának jelképe. Karmán keresztül vezet. Itt az „Apa kép” sérülhet. Skorpió a halál utáni életet szimbolizálja, az emberi tudat újjászületését, és lélek halhatatlanságát jellemzi. Azt is jelezheti, hogy többen a kapcsolataikban elválnak egymástól, ilyen Yod jellel.


Vénusz pedig a 2. házvonatkozásban:

Főleg az anyagi vonatkozásban érzékeljük a hatást. Kutatjuk a lehetőségeket, hogy hogyan használjuk fel, amit a természet ránk hagyott. Jól tudunk ugyan bánni a pénzzel, a vagyont is tudjuk gyarapítani, de a valódi szeretet élményét csak Yod, lecke megtanulásával tudjuk kiteljesíteni, vagyis elkezdjük az igazi maradandó értékek utáni utat kutatni.

Felülkerekedünk a mértéktelenségen, elültetjük a lelkünkben az igazi értékeket, akkor a materiális dolgokon keresztül talán képesek lehetünk kifejleszteni magunkban a szeretet lényegét.

Ha ezt nem tesszük birtokolni, akarjuk a másik embert, kisajátítjuk még az érzelmeit is.

Mivel a 2. ház, a körben a tudattalan féltekén van, ezért nem vesszük észre, hogy a sok vagyon, amit megszereztünk az a szeretet nélküli töredék része, lehet az életünknek.

2013. márc. 27. 14:17

Kedves Fórumlátogatók.

Többen jeleztétek, hogy szeretnétek a VÉNUSZI szeretet alapján a saját képletszerinti YOD leckét megtanulni.

Ezért aztán szeretném nektek minden jegyre vonatkozóan feltölteni a YOD módszert, erről még nem volt itt szó a fórumon.


Mint már előző bejegyzésemben is jeleztem, nem kell mást tennetek, mint az általam küldött „Radix”születési képletben „Lokális” VÉNUSZ bolygó jegyszerinti fokszámáról kiindulva ez lesz a háromszög csúcsa = C-vel, egy kék színű vonalat kell húzni a szemben álló 3 jegy irányában oly módon, hogy a szemben álló jegy teljes 30° foka, mint „közbezárt Karmikus ” jegyet fogja alkotni.

Míg a bal oldali jegyben a (Vénusz ° fokszáma), lesz: A/ kezdő jegy, vagyis az első vonal. Majd a jobb oldalon lévő jegynek is, a Vénusz fokszám szerinti helyén a 3. jegyben, (vagyis közbezárt jegy melletti jobb oldali jegyben) lesz a második: B/ Yod szerinti fényszög vonala.


Vagyis a két 150°-os Nevelő, quincunx – fényszög. Jelentése: Lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Belső jellemi nehézségeket jelöl, mint például az önbizalom hiánya. De akár betegséget is okozhat, ha nem megfelelő szinten éljük, meg illetve kezeljük a hatását.

A/ és B/ -t összekötő két jegyek, mely 60° fokos szextil állásban vannak egymástól képezi majd a Yod inkonjukció háromszöget.


Egy nagyszerű asztrológia tankönyvből „Martin Schulman, VÉNUSZ a szeretet ajándéka a tudat ébredése, az inkonjukció tükrében,” írott könyvéből készítettem nektek a következőket.


Ezek szerint a két quincunx – fényszög Vénusz csúccsal valamely, jegyben és a szemben álló 60°-ra lévő *szextil fényszög talp jegyekkel adhatja, meg az útmutatást a Yod lecke elsajátításához.


YOD= A teremtés pontja, (héber szó).


Azt viszont tudnotok kell, hogy az idézőjellel jelzett könyv-szöveg részek nem szószerinti leírást jelentenek, hanem csupán csak olvasó naplószerűen jelzem lényeget.


» „Bár az ember a Naptól, a csillagoktól tanulhat, de csak akkor, ha szeretet lakozik a szívében. Ezen a földi világon szinte minden válaszol a szeretet erejére. Valójában a szeretet, amely megkönnyíti, az életünket bármiben is kezdjünk bele. Támogatja erőfeszítéseinket, fokozza a képességeinket, ez által tudjuk magunkból a legtöbbet kihozni. Azért mert a szeretet a béke alapja. A Földi élet a szeretet egyik megnyilvánulási formája, és mégis csupán csak tízből 3 ember, aki követi ezt.

Minden létező dolgot a szeretet fénye járja át. Beragyogja a sötétséget, megvilágosítja a szívünk álmait.”


► Nem véletlen, hogy a Vénusz bolygót az asztrológiában a szeretet a szépség bolygójának tekintjük. Azért mert a Vénusz szimbólumában a lélek kör, az anyag keresztje fölött helyezkedik el.

Ugyan úgy, mint a fenséges nap jótékony bolygónak tekintendő, azért, mert a Vénusz a Nap és HOLD gyermeke. A Vénusz „Földies – jellegű”, és a gyors bolygók közt a Naphoz a legközelebb álló MERKÚR után a VÉNUSZ bolygó a 2. bolygónak számít.

A Vénuszt a termékenység Istennőjeként, valamin a szerelem Istennőjeként is számon tartjuk.


VÉNUSZ bolygó, 225. nap alatt járja körbe a Nap pályáját, egy-egy jegyben 4-6. hetet tölt el. A VÉNUSZ bolygó (esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk az éjjel az égbolton).

A VÉNUSZ elsőleges értelmében és túlnyomóan „jótékony” a Vénusz az asztrológiai hagyomány szerint a „Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója.

Egyben a Neptun bolygó a Vénusznak a felsőbb fokú megjelenési formája.


Milyen érdekes az is, hogy, hogy napkörül forgó 9 bolygó közül csak a Vénusz az egyetlen, amelynek a tengelykörüli forgása az óramutató járásával megegyező. Vagyis a Naprendszerünkben a VÉNUSZ az egyetlen, amelynek az energiája kifelé árad.


Tehát olyan tudatosságot közvetít felénk melynek mondanivalója: a szeretet, továbbadása és annak megosztása másokkal is.


Míg a többi bolygónak a tengelykörüli forgása az univerzumban az óramutató járásával ellentétesen kering a Nap körül, tehát az energia is a központ felé terjed.


» „Az általános horoszkóp körben 2. Bika jegynek és a VII. Mérleg jegynek az ura a VÉNUSZ bolygó. Általánosságban a jegyeknek is van kezdetük és végük. Éppen ezért a Vénusznak van alsó és felső röppályája, ugyan is az I. Kos –háztól, kezdődik a Vénusz hátrálása.

Itt ebben A szakaszban, általában önmagunkkal harcolunk és próbálunk kitörni az "Egó” tudatlanságának az árnyékából.

Így érkezünk el, majd 6. házban a SZŰZ –ben, ahol az Önmagunk felé irányuló szolgálat meggátolja a szeretet természetes áramlását.

Itt gyakorta látható a szeretet hiánya.

Tehát a körben az 1-6. ház végéig tart az alacsonyabb öntudatlan „ÉN”.


Aztán VII-12-ig házakban, vagyis fenti féltekén találjuk meg a Vénusz természetes uralkodásának a tulajdonságait, ami az adakozás és annak a másokkal való megosztását jelenti. Ebből főleg a VII. ház, aztán tovább emelkedik, ahol már megtapasztalhatjuk a lelkünk tisztaságának a szeretetét, az önzetlenséggel keresztül.

Éppen ezért legfőbbképpen a 2. házban, a Bikában nyilvánulhat meg a pénz és az anyagi világ, amely által a Vénusz, megteremti az anyagi élet értékét.

Aztán a Mérlegben a Vénusz megteremtheti azt az egyesítő harmóniát, vagyis az önzetlenséget mások iránt. A Mérleg csillagkép viszont az ellentétek metszéspontja is. Ahol a 6 nappali ház találkozik a 6 éjjeli házzal, itt az alsó és felsőbb rendű tudatunk egybeolvad.

Vagyis fény találkozik a sötétséggel.


Itt találkozik az ember a Jin és Jang teremtő energiáival. Megtanulhatjuk által, hogy hogyan teremtsünk harmóniát az ellentétes dolgok között.


Sok esetben a Neptunuszt a magasabb rendeltetéssel azonosítjuk, vagyis csak is Vénusz segítségével nyilvánulhat meg Neptunuszi erő.


Például a Halak jegyében, amikor a Vénusz uralkodik a Neptunuszon keresztül, a szeretet magasabb oktávjai érintenek meg bennünket.


Persze ez -az asztrológiai házaknál az életben szerzett tapasztalatainkat is jelképezi, azért mert a csillagjegyeken keresztül értjük meg az energiákat. Az egyes házak különböző Vénuszi elhelyezkedései segítenek nekünk az érzelmeinket jól meghatározható módon kordába tartani.


Ilyen módon tanulhatjuk, meg, hogy mi milyenek is vagyunk. Hogyan tudjuk megérteni és elfogadni másokat. Bár az is igaz, hogy ez nem könnyű feladat, de pontosan a Vénusz leckéi, által talán sikerülhet.

Amint a házak jelentőségén keresztül megtapasztaljuk az életet, szembesülhetünk a ténnyel. Megpróbáljuk a fontossági sorrendet felállítani, miként hozhatjuk a legjobb döntéseket, a Vénuszi hatás által.

Amit a szívünkben valósítunk meg azt senki, nem veheti el tőlünk, mert ez a szeretet általi cselekedet.


Tehát a házakban álló bolygó vizsgálatakor arra legyünk tekintettel, hogy a tanítását miként tudjuk felhasználni azért, hogy a szeretetet tükrözzük minden megnyilvánulásunkban.”


Ha figyelembe veszzük, hogy a házak lényeges kölcsönhatásban állnak egymással, akkor már a Vénuszi Yod törvény leckéjét is megtanulhatjuk, még akkor is, ha tudjuk, hogy a Vénuszi YOD, inkább a csillagjegyekhez, mintsem a házakhoz kötődik igazán.


Példaként: Ha valakinek a Radixban a Vénusz bolygó az 1. házban található, de ez neki a Bika – jegyháza, akkor először meg kell tanulnia YOD a Bikában lévő leckéit is. Csak ekkor érthetjük meg a Vénusz 1 házas pozitív hatását is.

Azért mert a VÉNUSZ elhelyezkedés bármely házban legyen is, két dolgot jelenthet: Először is a lehető legjobb területre fordíthatja a figyelmet, ahol megtapasztalhatja a szeretetet.


Itt jön a Vénuszi megfelelő YOD lecke. Ezáltal tudjuk meg, hogy + pozitív, vagy –negatív élményeket közvetít-e felénk? Ha ezt a leckét megtanuljuk, és a Vénuszi YOD szerint élünk a ház, amelyben meg található biztosítani fogja számunkra mindazt, vagyis visszakapjuk a világtól, amit a szeretetünk révén a szívünkben elültetünk.”


►Ezért fontos, hogy a horoszkóp értelmezés során a szépséget a szeretettel is azonosítjuk ez a Vénuszi kulcs. Ezért aztán 60° fokos szexti által jótékony, jó= Harmonikus sugárzás, de az embernek is, magának is hozzá kell tennie valamit, hogy jó hatást lehessen elérni, személyes erőfeszítéseket kell tennünk, képesek vagyunk megnyitni magunkat az energiáknak, viszont a szextil által növekszik az intelligenciánk is.

Ki tudjuk vele aknázni a képességeinket.


Míg 120° fokos Trigon ugyan igen jó legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzás, esetében olyan külső segítséget is kapunk másoktól és kozmikus erőktől, amelyek a saját malmunkra hajtják a vizet, vagyis csak úgy egyszerűen megkaphatjuk az áldást.

Viszont az is igaz, hogy Trigonok által csak sodródhatunk is az élettel.


Mit is, ér az élet szeretet nélkül?

Ez YOD, vagyis két quincunx talpán a szextilel= inkonjukció, az asztrológia leglenyűgözőbb aspektusa. Gyakorta végzet útjának, vagy Isten kezének is említik. Ahol az A- B *szextil, C –A quincunx fényszög és C-B quincunx fényszög= C Vénusz.

A két *szextil A-B, nyújtotta lehetőségeket a

C - Vénusz háromszög pontban találjuk meg. Ekkor a C-nél a nehézségek megszűnnek, külső energiák révén. A YOD -on keresztül segítve bennünket megtalálhatjuk, hogyan győzzük le az Egó -t.

Vénusz minden csillagjegybe rejti a megtanulandó leckét.

Ugyanakkor a Karmikus leckéink megoldásának a kulcsát is magába rejti.

Vegyük akkor most sorra ezeket.


» „Kosban a C=Vénusz. Meghátrál. Kihívásokat hoz, hogy a szeretet érezhessük. Itt a bolygó esetleg több kapcsolatot is jelez, de munkahely váltogatást is jelezhet. C=Kos, A=Szűz,

B= Skorpió jegy.

A Szűz rendre ésszerűen tanít, a Skorpión az éles látást segíti elő. Meglátnia döntések következményeit. Ez által megvalósíthatjuk a megújulást. SZŰZ+Skorpió.* erőfeszítéseket tehetünk. Az erkölcsös, Szűz változásokon, a Skorpión, keresztül valósíthatjuk meg az önbecsülésünket.

Ugyan ez a ház vonatkozás hatásában:

Az I. házban álló Vénusz a szeretetünk a természetünk a személyiségünk szempontjából a legfontosabb része, mert vigyáznunk kell az érzéki örömökre, és tudjuk elfogadni a másik embert is. Azért mert a Kos "Egó" miatt saját magunknak tetszelgünk és nem másoknak.

Ha csak a márkás ruhákra, a szép stílusra, a pillanatnyi fellángolásokra, flörtökre figyelünk, akkor jöhet a csalódás, az örökké tartó beteljesedés nélküli szeretet. Mindenkor ugyan azokat, hibákat követjük el. Ezért ha megtanuljuk Yod leckéit, akkor a szexuális életünket is a hiúság, a magamutogatás, mint sem a valódi szépségünk mutatkozna meg.

Az életet egy kalandként fogjuk fel melyhez igen sok energia szükséges.

Ha viszont már a leckét be tudjuk fogadni és nem csak pillanatnyi érzés izgalmát, keressük, akkor megtapasztalhatjuk azt, hogy az önuralmunk révén, "Ön" magunkat is tisztelve, de szeretetünket mások felé is irányítva visszakaphatjuk a szeretet harmóniáját.


Bikában a C= Vénusz: Az odaadás leckéjét kell megtanulni. A szerelem és biztonság értékeit kezelve. C= Bika, A= Mérleg, segít fejleszteni a gondolkodást, az érzékenységünkön keresztül. Megtanít adni és megosztani a szeretetet.

B= Nyilastól kell elsajátítani az igazságon keresztüli meg világosítási szerepet.


Vénusz 2. házvonatkozásban:

Főleg az anyagi vonatkozásban érzékeljük a hatást. Kutatjuk a lehetőségeket, hogy hogyan használjuk fel, amit a természet ránk hagyott. Jól tudunk ugyan bánni a pénzzel, a vagyont is tudjuk gyarapítani, de a valódi szeretet élményét csak Yod, lecke megtanulásával tudjuk kiteljesíteni, vagyis elkezdjük az igazi maradandó értékek utáni utat kutatni. Felülkerekedünk a mértéktelenségen, elültetjük a lelkünkben az igazi értékeket, akkor a materiális dolgokon keresztül talán képesek lehetünk kifejleszteni magunkban a szeretet lényegét.

Ha ezt nem tesszük birtokolni, akarjuk a másik embert, kisajátítjuk még az érzelmeit is.


Mivel a 2. ház, a körben a tudattalan féltekén van, ezért nem vesszük észre, hogy a sok vagyon, amit megszereztünk az a szeretet nélküli töredék része az életünknek.


Ikrekben C= Vénusz: Itt az emberi kapcsolatokról tanulhatunk. A =Skprpió. Megtanít tudást meríteni, B= Bak. Látásmódját maga az élet lesz a tanítómester. Bak az emberanyagi valóságának jelképe. Karmán keresztül vezet. „Apa kép” sérülhet. Skorpió a halál utáni életet szimbolizálja, az emberi tudat újjászületését, és lélek halhatatlanságát jellemzi. Azt is jelezheti, hogy többen a kapcsolataikban elválnak egymástól, ilyen jellel.


Vénusz a 3. házvonatkozásban:

Itt a szeretet természetes a kommunikációra épül, itt akarjuk megosztani másokkal a szeretet szépségének az élményét, ezt még a jó nyelvérzékkel is tehetjük, Azt se feledhetjük, azonban, hogy az utánzó élet stílusunkkal a szellemünk bizony ellustulhat.

"Azzá válsz, aminek gondolod magadat”. Yod lecke megtaníthat bennünket a tudatunk jó értelembe vett változtatására. A locsogás helyett az őszinte szeretet általi emberi kapcsolatok kialakításában kell jeleskedni.

Mennél többet tanulunk, annál jobban szomjazunk a tudásra. Vagyis a kommunikáció általi szeretet harmóniája tüzet gyújthat az elménk sötétségében.


Rák C= Vénusz: Ráhangol a természetre, hűségre, haza szeretetre. A szeretet ajándéka érkezik innen. Itt a szeretet érzelmi leckéjét kell megtanulni. A család érzelmi központjai.

A szeretet összeolvad a ragaszkodással.

A Vénusz itt a korai iskolás évekre is utal.


Yodot a A=Nyilas= szabad lélek, lelkesedés a hosszú utazás után, Nyilason keresztül kell megtanulni szükségleteinket.

B=Vízöntő alkotja. Ez a zodiákus leg felszabadultabb jegyei. Barátságok iránti bizalmat kell megtanulni, Nyilas - Vízöntő* felfedi a tudat kiterjesztésben való lehetőségeket. Itt testesül meg a gyermekkori anya is.


Vénusz a IV. Házban:

Itt a Vénusz a nemzeti gyökereinkből táplálkozik. A családi tűzhely melege és biztonsága, testesülhet meg bennünk. Vágyunk is biztonságra, amit mások számára is igyekszünk megteremteni. Megeshet viszont, hogy túlságosan is ragaszkodunk egyik vagy másik, esetleg mindkét szülőhöz.

Ennek során a gyermeki kényelmességet is bevihetjük a felnőttkori életünkbe, leragadunk abba gyökerekbe. Félelmünk lehet minden új iránt.


Meg kell tehát tanulni Yod leckét, azért, hogy változás álljon be nézetünkbe, azért, hogy a nélkül tiszteljük a hozzánk közel állókat, hogy ne csak gyerekes módon ragaszkodjuk hozzájuk.

Túl kell esni az érzelmi leváláson, meg kell tanulni a szeretet adta új élményeket.

Ugyan az élet gyökeréből kapott szeretetből építkezünk, de kapott ajándék által kifejlesszük magunkba a másokhoz fűződő szeretet élményünket is.


Oroszlán C= Vénusz. Itt teremtődik meg az egyénben a gyereke felé érzett szeretet.

Itt a teremtő leckéit lehet tanulni.

A=Bak, az ellenőrzés, tulajdonságaiba rejti lelkesedő lelkünket, a valósághoz vezető szeretet útját mutatja.

B= Halak itt tanuljuk meg az álmainkhoz vezető utat. Az "Egó" feloldását, az alázatosságot, részvét megértése a jellemzők, mely által megtanít a behódolásra. Ha tanultunk, akkor a szeretet ajándékát szét tudjuk szórni a világba.


Vénusz az 5. házvonatkozásban:

Itt a Vénusz a szeretetünket az élet romantikus élményeinket kiváló szórakoztató érdeklődésünket, a pénzügyi befektetéseinket a szeretet természetünk arénájába tereli. Olthatatlan szomjjuhságunk lehet az élet gyönyöreire, amely sok esetben tévútra vihet bennünket.

Érzékeljük ugyan a látszat - boldogság és a mély hosszantartó szeretet közötti ellentétet, de sok esetben nem vagyunk képesek felül kerekedni a személyes kalandok varázsán.

Ha megtanuljuk Yod tanítást, akkor szeretetünket nem hagyjuk a külsőségek felé hajlani.

Amennyiben így cselekszünk, akkor a szeretet bennünk ösztönösen nyilvánul meg, amely a szépségközpontjában újra és újra teremti saját magát.


Szűz C =Vénusz, megtanít a mások elfogadására, a szeretet általi megtisztulást jelzi a szeretet tisztító ereje általi szolgálaton keresztüli megtapasztalás. A dolgok túlzott elemzését hozza be. Nehézséget jelent a kapcsolatban, párkapcsolatban. A= Vízöntő frusztrációt okoz, a merev szokásokat lehet általa feloldani, ezzel a mások elfogadását.

B=Kos, megtanít kapcsolatot teremteni, saját szexuális természetünkkel.

Vízöntő- Kos szextil* segít felfedezni a kozmikus”ÉNT. Különleges szeretetajándékkal szolgálhat.


Vénusz a 6. házban:

Mivel a személyi házak közül a 6. az utolsó, ezért itt éri el a szeretetünk a csúcspontját, a tapasztalataink révén megtanítja nekünk, hogy hogyan kerüljünk összhangba a testünkkel.

Ez által a rendezettség harmóniáján keresztül keressük magunkba békét. Mivel azonban itt a 6. házban már a VÉNUSZ esésben kerül, nagyon komoly nehézségekkel is, szembesülhetünk.

Itt jön képbe Yod lecke.

Ne kösse le figyelmünket a sok apróság, főleg ne essünk túlzásokba, mert ezek nem lesznek az örömforrásaink. Sőt a törekvéseink, hogy másokat követelőzve vagy akarattal vagy, tudattalanul feléjük feltételeket támasztunk. Inkább arra törekedjünk, hogy helyére kerüljenek a részletek, ne engedjük az érzelmeinket szabadjára.

Keressük esetleg a hozzánk közelállókban is a tökéletességet. Az arany középút természetes rendjén keresztül nézzünk az életre.

Amennyiben meg tudjuk tapasztalni ennek a szépségét, megérthetjük, hogy Úgy lesz, ahogyan annak lennie kell. Ezzel esélyt kaphat a testünk is, hogy a szélsőségeket el tudjuk kerülni, illetve az érzelmeink a harmónia szintjére kerüljenek. Ezzel szoros kapcsolatba kerülünk az univerzum rendeltetésével. Ezzel együtt mások is megtapasztalhatják, hogy a szeretet szépsége nálunk az alázatossággal együtt jóság fáján terem.


Mérleg C= Vénusz. Önzetlen szeretet leckéit kell kapcsolatainkban megtanulni. Ösztönös ráérzés a szeretetre. Mérleg Vénuszi szépsége elkezd kiáramlani.

Yod leckéket. A= Bika. Örökké tartó kapcsolat és házasság szimbóluma. Fák és erdők, folyók szeretete. Meg kell tanulni általa a másoktól érkező melegséget és a szeretetet. Meg kell tanulni a természet egyensúlyával való egység fizikailag is.

B= Halak. Segít feloldani az ellentéteket. Megérteni az Isteni érzelmeket. Az ítélkezés helyett a megbocsátást. Bika - Halak szextil* a földi és mennyei erők keveredése kozmikusan.

E két jegy által leszünk képesek a gyengéd szeretet szépségét átadni anélkül, hogy viszonzást várnánk.


Vénusz a VII. házban:

Itt találhatjuk meg az”ÉN” felsőbb kozmikus „ÉN”-jét. Láthatjuk, hogy a szeretet nem a lényük egoista központjában rakott fészket. Ezáltal a kapcsolatainkban meg tudjuk osztani az életszépségét. Az érzelmeink tisztasága abból fakad, hogy nyitottak vagyunk mások felé.

Viszont, ha nem tanuljuk meg Yod leckét, akkor másoktól várunk minden megerősítést, néha túl sokat adunk magunkból, ezzel a saját lényünket is feláldozzuk. Szeretetben szeretnénk ugyan élni, de olykor –olykor nehéz bennünket megérteni. Érzelmeink nemesek, de a valótlan vágyódásainkat csak mi érezhetjük. Ezért aztán a kapcsolatainkat is felruházhatjuk az álomképeinkkel. Ezzel aztán a szeretetnek az idealizált formáját élhetjük meg, képtelenek leszünk a valódi szépséget a magunkban egy képé formálni. Az e jegyben és házban álló Vénusz hatása még az is, lehet, hogy szülőkkel való rossz viszonyból menekülve egy korai nem meggondolt házasságba lépnek.

Tehát, ha azelőtt történik a tartós párkapcsolat, mielőtt esetleg nem tanuljuk meg a Yod leckét, ilyen esetben rátelepedünk a partnerünkre. Viszont a szeszélyes természetünknél fogva, - ha csak nem találunk olyan párt, aki előhozhatja belőlünk a magasabb tudatú énünket-, még ha oly annyira kedveskedők is lennénk, zátonyra futhat a párkapcsolat. Azonban ha elfogadjuk a partnerünk hiányosságait már nem csak az általunk elképzelt kapcsolat, lebeg a szemünk előtt, akkor észre tudjuk venni a szépséget másokban is.


Tehát felfedezhetjük magunkban a mindent meghódító szeretet fantasztikus erejét.

Gátat tudunk szabni a gondolat áradatainknak, azokat a szívből jövő érzelmeket mutatjuk ki, amelyek bennünk lakoznak.


Skorpió C =VÉNUSZ= Itt a két Kos és Ikrek jegy rejti magába a szeretetről szóló legfontosabb leckét. Itt lehet megtanulni a szenvedélyérzést. A rejtett szépség vonz. A Vénusz itt gyógyító is. A szenvedély uralkodik rajtunk.

A= Kos, jegy segít megérteni a lelkünk emelkedett várát, az erkölcsi alapokra való építkezést, a halhatatlanságon keresztül Akkor felszínre törhet az igazi szunnyadó szeretet. Önértékeléssel foglakozik ez a lecke, de segíthet az önpusztítás ellen is.

B= Ikrek jegye érzelmeink szavakba öntését tanítja meg. A tudattalan érzéseket felszínre hozni. Kos - Ikrek*szextil, által érthetjük meg az emberi lelkünket.


Vénusz a 8. házban:

Ennél a háznál a szeretettermészetét a szexualitás a titokzatosság a tudatlan szépségén, a gyengédség csodáin keresztül tapasztalhatjuk meg. Azért, mert érzelmeink szenvedélyes természetünkből fakad. Ebben, a házban a Vénusz pontosan szemben kerül Bikával, a Vénusz uralkodásának a 2. számú házával. Amennyiben a nem őszinte érzelmeink mögé rejtőzve szembe megyünk, elveszíthetjük a szeretet szépség érzetét, amelyet a Vénusztól elvárnánk. Elpazaroljuk a szeretetünket a szexuális kalandokra. Ezzel akadályozzuk a kapcsolatainkban a gördülékeny működét. A Yod leckéi megtaníthatnak arra, hogy tudatunk jó értelemben átalakuljon. A szexualitásra nem, mint testi kielégülésre tekintünk, hanem lényük legmélyéből fog fakadni. Ezzel harmóniát teremthetünk a tudattalan és a tudatos életünk közt.

Ezzel a zodiákus legerősebb érzelmi gyógyítójává válhatunk.


Nyilas C =Vénusz: Yod leckék által, a szeretet igazi megértését hozz el számunkra. Spirituális szeretet leckéit kell elsajátítani. Vonzódás a természethez, utazáshoz. Kaland iránti romantikus hajlam. Szélmalom karakter szétszórtságból származik. Nem tud szexuálisan érző lenni, problémák, lehetnek, a sóvárgás miatt nem tud koncentrálni.

Yod: A= Bika, türelmet, kitartást, hűséget, önfeláldozást, a jellemet kell megtanulni, mely az élet valódi lényegét alkotja.

B= Rák. Őszinteséget, érzelmeket, a gyengéd minőséget kell megtanulni. Ezek a gyengéd törődő védelmező, anyai minőségek. Ettől a két szexti*jegytől tanulhatjuk meg a szeretet természetének a legfontosabb stabilizáló leckéit. Szabályozza kósza gondolatokat. A realizmus mely biztos alapon gyökerezik, átveszi a cselekedeteink irányítását.


Vénusz a 9. házban:

Ebben a házban a Vénusz elhelyezkedése a szeretet természetünk magasabb tudatsíkjára kerül.

Békét, harmóniát hozhat az életünkben.


A kalandvágyó lelkünk tapasztalni fogja az élet mindenre kiterjedő csodáját. Mivel itt az életünk egy kaland gyakorta vágyódunk olyan dolgok iránt, amelyek befogadására még nem készültünk fel. 9. házat szimbolikusan a Nyilas, mint kentaur-félig ember félig ló testtel uralja. Ez által Yod leckék által megtanulhatjuk a „vágyak lova” fölé emelkedni. Meg tanulunk általa a magasabb igazságot követni. Az élet tanította igazságok ösvényei a szívünkből tükröződnek vissza.

Az utazgatások során megszerzett bölcsességek, fényt gyújthatnak nekünk ahhoz, hogy el tudjuk ültetni a mások szívében is az igazság magját az emberi sötétségbe.


Bak C=Vénusz. Az isteni örökké tartó hűséges szeretetet tapasztaljuk itt meg.

Érzéseink mélyek, tartósak, amely az élet multával még jobban elmélyül. Különleges és problémás elhelyezkedése ez a Vénusznak, mert a szeretet gondterhes. Nincs biztonságérzet, Nem érezzük az élettel való összhangot. Sokkal többet törődünk a pénzzel, a presztízsünkkel, mint a, mint a szeretettel. Ezt a falat kell lerombolni, Yod Ikrek- Oroszlán adta leckéjének elsajátításával.

A= Ikrek megtanítják, hogyan éljünk érzelmi életet, mert a Vénusz a Bakban feltartóztatott érzelmeket felszínre törnek, ezzel lehet rájönni, hogy tudjuk jó kommunikációval kifejezni az érzelmeinket.

B= Oroszlán. Szeretetünket sok esetben saját védekező falaink mögé rejtjük. Megmutathatja, hogy miként bújjunk elő, hogyan szedjük elő a bátorságunka a félelmeink legyőzésére. Ráébredhetünk ez által, hogy miként tudjuk a szeretet a fösvénységünk felé emelni.

Ikrek a megnyíló változások kölcsönösségét adja, az adakozó természet által, az Oroszlán* szextil= megtapasztaljuk a mások általi gyengédség elfogadását, bátorít, hogy aktív szereplővé váljunk életünknek. Ha túl vagyunk Yod, leckéin, ha megosztjuk másokkal az érzéseink, elfogadást, ezen keresztül hűséget esküdünk a célok eléréshez.

A szeretet ajándéka, hogy képessé tesz bennünket a szépség örökké tartó értékeinek a közvetítéséhez.


Vénusz a 10. házban:

Itt a szeretet természete a karrierre vonatkozik. Szükségünk lehet az elismerésre. Érzelmeink olykor megmerevedhetnek, mivel egy életstílust akarunk csodálni. Még a kapcsolatainkat is nem szerelemből, hanem a társadalmi szerepünk érdekében, vagy olykor a vagyoni helyzetünkkel, megfelelő társsal kössük össze. Itt jön képbe Yod lecke megtanulása. Eltakarítjuk az érzelmeink útjából a gátakat. Megtanuljuk általa, hogy az egyetlen igaz hatalom nem abból származik, hogy mások fölé rendeljük magunkat. Hanem a gyengéd szeretet a törődés általi „apai szeretet” mintának a védelmező titkát megtanuljuk. Ezáltal a szeretet különleges ajándéka meg mutatkozik majd az őszinte elkötelezettségünkben.


Vízöntő C=Vénusz. Lehet nehézség a felelősség vállalás terén. Mindent magába foglaló leckét kell általa megtanulni. Érzékünk van a romantikus kalandokhoz. Nehézség van viszont a döntéshozatalok terén. A szeretet szenvedélymentes, különc. Másoktól eltérő módon tekintünk a világra. A személyes kapcsolatokban is nehézség, mert a megbízhatatlanság is előtérbe kerülhet. Áthágjuk a szabályokat, járatlan ösvényekre tévedhetünk. Itt kaphatjuk meg a YOD leckéket.

A = Rák hűsége odaadása hite, sarokkövei az emberi illendőségnek és odaadásnak, ezek a törődés érzelmi alapjai. Amire itt a szeretet épülhet. Megtanít a gyengédségre, egymáshoz való közel kerülésre, együttérzésre, hogyan tudunk nyíltan felelősséget vállalni.

B= Szűz. Meg mutatja, hogyan rendszerezzük az életünket. Tanuljuk meg, különbséget tenni a szeszélyes rendhagyó benyomások és az odaadó érzelmek közt. Rák - Szűz* szextil= megmutatja, hogyan érhetjük el az érzelmi megtisztulást.


Vénusz a 11. házban:

Egyetemes leleményességünk a szépségen alapszik általa. Csodaként tudjuk megélni az emberek egyediségeit és szépséget. Nagylelkű emberszerető természetünk révén könnyedén kötünk barátságokat. Vagyis olyan szeretet után, kutatunk folyton-folyvást, amely reményt tartogathat számunkra. Sokat kell azonban tanulnunk Yod leckékből, azért, hogy személyes szinten élhessük meg a szeretetet. Azért, mert az Önmagunkkal való összhang keresése közben túlzottá, naivvá válhatunk az élettel való kapcsolatunkban.

Nagyon fontos lehet, hogy olyan barátokra leljünk, akiknek az eszményeik révén megtalálhatjuk az univerzum jóságát. Ezzel a kozmikus energia segítségével azt tanulhatjuk meg, hogy őszinte érzelemmel viseltetünk az emberek iránt.


Halak C=Vénusz. Túlságosan együtt érző érzelmei gyakorta szenvedéshez vezethetnek. Az Isteni szeretet leckéjét kell megtanulni. Könyörületes adakozó természetünkön keresztül. Együtt érzünk a mások szükségleteivel. Bátorítunk másokat, Képesek vagyunk a természet szépségeit befogadni, az életet mély misztikus szinten éljük meg. Fontos hogy leckét megtanuljuk, ha felül szeretnénk kerekedni a sebezhetőségünkre, és vénuszi szépségünkre. Yod: A= Oroszlán merészséget, kölcsönöz a szeretetünk kiterjesztésében, felül tudunk általa kerülni a kudarcainkon, a kishitűségünkön, a spirituális szeret által. Megkapjuk általa az erőt, az erkölcsi megbecsülést, az egyenes jellemet, a nagylelkűséget.

B= Mérleg. Ráébreszt minket a harmónia és az egyensúly fontosságára. Megtanuljuk megérteni a mások érzéseit, ez sokszor lelki szemetes ládát is okozhat. A mérleg világos a boldogságon keresztül érkező szeretet jelképezi.

Yod Oroszlán- Mérleg szextil megtaníthat mi a cselekvő szeretet, és miként lehet ezt felszínre hozni, hogyan vezérelheti a cselekedeteinket. Oroszlán a Nap uralma alatt áll a Mérleg pedig a zodiákus középpontja. Ezek alapján kapjuk a bennünk rejlő szeretet szépségét. Vénusz hátrál a Halakba, ezért ha megtanuljuk a, Yod leckéit, akkor az isteni szépséget teremtő alakja testesül meg bennünk. A szeret erején keresztül képesek, vagyunk alkotni. Bármibe kezdünk mindig a belső szépséget, sugározzuk szerte a világba, melyre olyan nagy szükség lehet mostanában.


Vénusz a 12. házban:

Ez a zodiákus utolsó háza itt a Vénusz is hátrálni kezd. Bár tudatában vagyunk azon képességünknek, mellyel képesek lehetünk érzékelni a belső szépségünket, de még is a harmónia tiszta jelentését keressük folyton, amely elvezet bennünket a belső szépséghez.

Közben sok zavaros érzéssel küszködünk, melyek gátolják az önkifejezésünket.

Hajlamosak lehetünk a tudatalatti képzelgésre is. Bebeszéljük magunknak, hogy nem szeretnek bennünket. Vagyis negatív gondolatokat gyártunk magunkban valótlan álmokat sok esetben illúziókat, kergetünk. Mind ezek az Önértékelésünk hibáiból adódhatnak. Védekező pozíciót veszünk fel, akár még titkos szerelmi viszonyokba is belebonyolódhatunk. Szinte minden dologban a rejtett és kozmikus mögöttes jelentését kutatjuk.

Amennyiben a Yod lecke által megtaláljuk a szellemi egyensúlyunkat, rá lehetünk a belső értékeinkre. Feleszmélhetünk a körül vevő állom világból. Már nem rejtjük véka alá a benső szeretet általi értékeinket. Részvéttel fordulunk a kevésbé szerencsések irányában. Ehhez az erőt a belső szeretet forrásból merítjük.

Azt is tudnunk kell, hogy sok esetben ez a belső forrás az előző életbeli hatalmas szeretetből táplálkozik. Azért, mert a 12. ház az előző életünk „Karmájának” a beteljesülést szimbolizálja. Az előző életünk tettei következményeképpen tapasztalhatjuk meg a szeretetet a jelenlegi életünk során. A szeretet különleges ajándékává válik azon képességünk, mely révén megtapasztalhatjuk a teljes egységünket. „


►Végezetül miért éppen kék színű vonallal jelezzük a YOD- fényszöget?

A csodálatos Vénusz, amely esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk az éjjeli égbolton, ugyan sárgás barna árnyaltban látható, minden képes megjelenítésben, azonban a NEPTUNUSZ, amely a VÉNUSZ felsőbb fokú megjelenése, vagyis felsőbb fokú oktávja a Vénusznak, olyan, mint a tenger, a csüggedés és az újkor kezdetét hozza el magával.


Amikor megtanuljuk a Vénuszi Yod leckéit, megnyílunk az igazi és tiszta szeretetre.

Életünk minősége a szerint alakul, mely a VÉNUSZI útmutatás által csodálatossá válik.

Bár mit is tegyünk, rájövünk, az emberi értékek mércéjével, hogy képesek leszünk megtalálni Önmagunkkal és a világgal az összhangot.

Ennek következtében minden kapcsolatunkban, cselekedeteinkben, boldogan fogjuk érezni a szeretet áldását.

Tehát asztrológiai téren, amit a horoszkópunk mutat – diszharmóniát, vagy harmóniát-, lényegében azt mutatja, hogy mennyit tudunk kihasználni a szeretet magvalósításának az érdekében.

Mennél jobban kihasználjuk a VÉNUSZ, nyújtotta pozitív tulajdonságokat, annál nagyobb lehetőségünk nyílik, hogy a horoszkóp többi része is, egy nagy kozmikus szeretet által vezérelt egységé válhasson bennünk.


Miért? Mert mi is horoszkóp?


A NAP a látszólagos égi pályáján bejárja az eget azon a 360 fokos körön, amelyet a pályája leír az égbolton. A Nappálya mentén lévő 12 csillagképet görög elnevezéssel Zodiáknak, vagyis, állatövi jegynek nevezték el. A nyugati asztrológiában ezek a jellegzetes állatövi jegyek a zodiákus 12 csillagképe.

Sorrendben az alábbiak:

KOS, BIKA, IKREK, RÁK, OROSZLÁN, SZŰZ, MÉRLEG, SKORPIÓ, NYILAS, BAK, VÍZÖNTŐ, és HALAK.


A Horoszkóp körben összesen: 12 ház létezik, amelynek jelentőségeit az asztrológia, - mint tudomány - ismeri és használja. Nagyon fontos jelentés tartalma van a horoszkóp körben, a jegyekben - házakban elhelyezkedő planétáknak, vagyis a bolygóknak is.


Ezek a bolygók ellipszis pályán mozognak és a Naphoz hol közelebb, hol távolabb kerülnek. A Föld körül a Földtől való távolságuknak megfelelően sorakoznak fel a planéták a következő sorrendben:


A Naphoz a legközelebb áll a MERKÚR, Vénusz, Föld (a Földkörül keringő HOLD) Mars, ezek a gyors bolygók. Majd következnek a lassú bolygók a JUPITER, SZATURNUSZ, URÁNUSZ, NEPTUNUSZ és PLÚTÓ.


Az adott helyen és pillanatban a keleti égbolton éppen felkelő pont általi jegy óra-perc által kijelölt ° fokával adja meg a horoszkóp körben az „Aszcendens” jegyet.

Ennek alapján épülhet fel a horoszkóp-kör, amelyből aztán kiolvasható szinte minden.

A Nyugati asztrológia szerint a születés pillanatában benne van az egész sors.

A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.

1533. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1531. - HnéViktória)
2013. márc. 27. 12:19

Kedves Viktória. Nagyon örülök! Miért is ne sikerült volna, hisz ezt vágytad már nagyon.

Most jött el ennek is az ideje.

Ne feledd, hogy a szeretet alapján keresztül magadban kell keresned a boldogságot, és ha ezt megtaláltad, akkor már áttudod adni másoknak is.

❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook