Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
1592. HnéViktória (válaszként erre: 1590. - Ilcsi Mama)
2013. jún. 6. 08:06

ez igy igaz Ilcsi Mama!!!


"A szeretetre nem várni kell, hanem alkalmasnak kell lenni rá ! Alkalmasnak az odaadásra és a befogadásra. Mindkettőre. Csak az egyik nem elég ! Tanítsd meg magad szeretni ! Próbáld meg a lényedet ebben a sötét világban szabaddá, fényessé és sugárzóvá tenni. Magától nem lesz az....Senkié. Azzá leszel, akivé teszed magad ! S ha kihűlt körülötted a világ, és jéggé fagyott az élet, fűts be önmagadban és áraszd a meleget ! Meglátod mennyien jövünk majd köréd. Mert mindannyian fázunk. És félünk. És oda gyűlünk, ahol meleg van még !!" /Müller Péter/

1591. HnéViktória (válaszként erre: 1589. - Ilcsi Mama)
2013. jún. 6. 08:01

:) türelmes vagyok-mert látom jól alakulnak a dolgaim...:)

Szeretném ha tudnád,hogy nincsen olyan nap,hogy ne gondolnék rád!!!Millió puszika

1590. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1588. - HnéViktória)
2013. jún. 6. 07:10

Gondolatsorok: Ilcsi Mama gyűjteménye.


- Az univerzumban semmi sem mozdulatlan.


- Amikor a legtöbb ember beszél, az átadott információ nagy része az érzelmekben van jelen. Megtiszteled a másikat azzal, hogy rá összpontosítasz, és észreveszed a mondandója mögött rejlő, tudatalatti, belső érzelmeket.


- Együtt érzés visszaállítja a lét alapvető egységét. A mások iránt táplált együttérzés segít visszatérnünk az ősi egységhez. Az együtt érző mágnese iránytűvé válik, amely kitartóan mindig ugyanabban az irányba mutat.


Akit el áraszt az együttérzés, maga is éltető forrássá válik, amelyhez szomjasan járulnak az emberek.

- Az együttérzés a szeretet balzsama, amely gyógyítja a félelemtől vérző és ítélkezéstől tépett szív sebeit.

- Ahelyett, hogy a körülmények áldozata lennél, aki csak úszik az árra, aki hagyja, hogy az élet megtörténjen vele, inkább mond azt:

"Én szeretném az életemet megteremteni, Szeretném mozgósítani az akaraterőmet. Én szeretném irányítani a sorsomat," hogy az élet megadja, ami jár nekem.


Szeretet témakörben:


Mond, mi a szeretet? (Zsili Sándor verse)


Ha megkérdeznék tőled, mondd, szeretnek téged?

Tudnád-e a választ? Vagy lenne benned kétely?

Ha megkérdeznék tőled, mondd, mi a szeretet?

Mi lenne a válasz? Hogy mi az a szeretet?


Mi az a szeretet? Tán érzés, vagy hangulat?

Talán egy pillantás, mosoly, vagy szép szavak?

Vagy aggódó féltés, vagy önzetlen áldozat?

Vagy egy kis melegség, mely óvón befogad?


Szeretet a fény is, mely reggel simogat:

Sugaraival aranyozza be a napodat.

Melengeti a szívedet, lelkedet:

Pajkos derűvel kíséri az életed.


Szeretet a lég is, mely éltetőn körül vesz:

Felhőket cipelve itatja a földeket.

Sarjad a fű-fa, zsibong a természet:

Teli tüdővel dübörög az élet.


Szeretet a zene, mely mindenütt jelen van:

Szélnek zúgásában, a tenger morajlásban.

Madarak füttyében, gyermeknevetésben,

Ölelő kedvesed minden rezdülésében.


Szeretet a színek buja orgiája,

Szivárványt húzva az ég homlokára.

Be borit köröttünk mindent színes palástba,

A fény milliónyi változatába.


Szeretet az, ahogy az anya magzatát neveli,

Tudván a kínokról, mellyel majd megszüli.

Vágyakozva a fájdalmas pillanatra,

Mikor majd gyermekét világra hozza.


Szeretet az életnyi teher,

Amivel a szülő gyermeket nevel.

Átélve annak minden fájdalmát,

Szelíden viselve a hálátlanságát.


Szeretet az a féltés, mely belülről fakad,

Szinte fáj már, s a szív megszakad.

Oda adna mindent, hogy megóvhassa,

Azt kiért szorong, reszket aggodalma.


Szeretet az a tengernyi kitartás,

Ami együtt tart egy emberpárt.

Egymást támogatva, egymást megbecsülve,

Sírig tartó nehéz hűségben.


Szeretet az a munka, mely örömet okozva,

Tökéletességre törekedve alkot naponta.

Újra, és újra, kezdve elölről:

Nem mond le a napi sikerről.


Szeretet az a hit, mely a golgotára visz,

Hogy a keresztre önként feszülve,

Vérét hullassa, lelkünk megmentse,

Magát feláldozza, mert bennünk hisz!


Szeretet az a harmónia, mely az univerzumot összetartja:

A létezésnek keretet adva, biztosítja:

Hogy a mindenség, a legfőbb egység,

Önmagában Istent megmutathassa!


- Csak a szeret képes meggyógyítani, tökéletessé tenni, és önmagunk fölé emelni. A szeretet visz el minket oda, ahol megtudhatjuk, ki az, aki szólít.


- Ha rászánjuk magunkat arra, hogy a szeretetet beengedjük az életünkbe, ha tudatosan igyekszünk megtölteni az életünket szeretettel, egyszerre csak csodák vesznek majd körül.


- A szeretet sohasem sebez. A szeretet az ereje és lényege mindennek, ami létezik.


- A szeretet az a magtapasztalt tudás, hogy valamennyien egyek vagyunk.


- A szeretet végső igazság, az egység tudata, azt jelenti, hogy egységben fogjuk fel a megfigyelőt és a megfigyeltet. A színt és a színre lépőt. A szeretetet és azt, aki szeret.


- Szükségünk van arra, hogy felismerjük a szeretetfontosságát, hogy ne csak beszéljünk róla, de beépítsük a személyiségünkbe.


- Nagyon könnyű megtölteni az életünket szeretettel: Aki több szeretetet kíván, annak több szeretetet kell adnia.


- Ha azon vagyunk, hogy szeretetet adjunk, mindent meg fogunk kapni általa.


- Amíg szeretet adunk, nem kell attól tartanunk, hogy nem kapunk eleget belőle.


- A szeretetnek nincs célja. A szeretet önmaga jutalma. Mennél több szeretetet adunk, annál többet kapunk.


- Ha keressük a szeretet, bizonnyal meg is találjuk majd. Legyünk türelmesek, szabaduljunk meg a negatív érzésektől.


- A szeretet folyamatosan, állandóan jelen van. Életet ad, és életben tart valamennyinket, holott erről gyakran nem tudunk, és meg sem értjük.


- A szeretetnek olyannak kell válnia bennünk, mint a levegő, amelyet belélegzünk, és ki lélegzünk. Így a szeretet mindörökre betölti majd az életünket.


- A szeretet világában állandó a párbeszéd, a kifejezéseknek és a befogadásnak koreográfiája van. Ezen kívül meg – megszólal bennünk egy belső hang, és azt mondja: életem minden másodperce értelmes és határtalanul gazdag.


- A szeretet sokféleképen megosztható: szavak, mozdulatok, vagy szenvedélyek formájában.

Ezt szolgálja az alkotás, a zene, az irodalom, a film, a színház is.


- Sokszor észre sem vesszük a legkülönbözőbb formában jelentkező szeretetet, pedig benne van életünk nap, mint nap megismétlődő jeleneteiben. Ahhoz, hogy ezeket a mindegyre felénk nyújtott ajándékait meglássuk, és el tudjuk fogadni, szükséges, hogy új értelmezést adjunk a szeretetnek.

Ne úgy tekintsünk rá, mint különleges, romantikus, végzetes érzésre.


- Ha igazán szeretni akarjuk az embereket, először is békét kell hagyni nekik.

Hagynunk kell, hogy olyanok legyenek, amilyeneknek megszülettek. Nem olyanoknak, mint amilyeneknek mi szeretnénk látni őket.


- Hozhatunk a világba szeretetet, de válhatunk a szeretet kerékkötőivé is. Minden döntésünk fontos lépés lehet a szeretet ösvényén.


- Tanuljunk meg szeretni és megbecsülni önmagunkat, még azt is, ami kevésbé szeretetre méltó bennünk. Akkor majd kivirágzik a szeretet bennünk is meg körülöttünk is.


- Az igazi szeretet sohasem válik eszközzé, mert lényeges eleme az, hogy a másikat hagyja létezni.


- Az igazi szeretet nem azt, jelenti, hogy igyekszünk megváltoztatni,

Vagy uralmunk alá hajtani a másikat, hanem azt, hogy éppoly fontos számunkra az, hogy a másik jól érezze magát, mint az, hogy mi jól érezzük magunkat. A valódi szeretet minden közös cselekedetünk alapja.



- Nem csak a fájdalomnak és a haragnak, de a hibáinknak is lehet léleknövelő ereje. Aki tökéletesnek hiszi magát, az csalódni fog.

Szeressük a hibáinkat és tanuljunk belőle, mert hiányosságaink is közelebb vihetnek minket az igazi szeretethez.


- A szeretet nem más, mint szüntelen megnyílás magunk és a többi ember számára. Óhaj, hogy befogadjuk és továbbadjuk a megosztott élet, az együtt megélt percek örömét.


- Önmagunk szeretete különös módon annak az eredménye, hogy szeretjük a másikat.


- Ha igazán szeretnéd önmagad, nem bántanál másokat.


- Mindig marad valami, amit szerethetünk. Ha ezt nem tanuljuk meg, nem tanultunk soha semmit.

- Valamennyinknek szüksége van arra, hogy meghallgassanak, éppen ezért, aki ítélkezés nélkül megtudja, hallgatni a másik embert, máris olyasmit tett, amire csak a legnagyobb szeretet képes.


- Végeredményben azért jó irányítani az életedet, hogy aztán a szeretetre és az élet megtapasztalására összpontosíthass.

1589. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1588. - HnéViktória)
2013. jún. 6. 06:37

Kedves Viktória. Örülök a jó híreknek. Persze hogy szeretnek téged, tudod a szeretet olyan, hogy jó annak, aki adja és aki kapja is.

Tudjuk, hogy ez csak ideiglenes helyettesítő állás volt, de látod, hogy megálltad a helyed. Majd jön a szakmádban is még álláshely, csak légy türelemmel.

Akár még ez a mostani állás lehetőséged mellett is bejöhet az idősgondózi munkalehetős is.

2013. jún. 5. 21:29

Drága Ilcsi Mama!

Annyi mindent szeretnék írni...sok jó dolog történt velem az elmúlt időben.

Mintha kezdeném vissza kapni az élettől amit adtam.Fura dolog de az elmúlt időszakban sok mindent kapok,amik csupa jók...ma volt az utolsó munkanapom az idősgondozásban. Nagyon sajnálom.Mind az időseket,mint a kollégákat.Sok emberrel kellett együtt dolgoznom,és én ezt szeretem (ezt is megmondtad Ilcsi Mama)...Furcsa nekem hogy szeretnek,egy csomó dicséretet bezsebeltem,megsirattak engem is....de itt nem ért véget a munka,mert ugyan abba a faluban kaptam egy másik állás ajánlatot ...egy frissen nyíló presszóban.Nem éppen álmaim munkahelye,de elvállaltam,mert nem lehet manapság vissza utasítani egy ajánlatot sem.Valamiért mindig oda visz az utam abba a faluba...nem tudom istennek milyen tervei vannak ott velem::))

Azt is írtad nekem,hogy junius 30-adikáig megoldódik a munkahelyi kérdés...:)

Tehát kivételesen örömhírekkel jöttem...

remélem te is jól vagy,az egészséged rendben:)?!

Nagyon sok sok pusziiiit küldök!!!

1587. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1586. - Júliusi)
2013. jún. 5. 11:57

Kedves „Júliusi”. Igen nem régen az 1578. számon írtam éppen a Rejtett aszcendensről, itt olvashatod jegyenként is a megnyilvánulás formáit.

Az általad kérdezett Skorpió rejtett ASC - jegyű férfire az vonatkozik, mint a nőkre, azért mert egyébként a pontos születési óra-perc adataira készített” Radix” Aszcendens jegy alapján lesz látható az a kép, amelyben a bolygók megkapják az elemi minőségszerinti pontszámukat.


Egyébként a kérdésedre visszatérve általában a nők vonzódnak a Skorpió jegyű férfiemberhez, mert felismerik, hogy milyen nagy rejtett tartalékokkal rendelkeznek. Viszont azt sem árt figyelmen kívül hagyni, hogy igencsak szélsőségesek. Sok esetben arrogáns lehet a megnyilvánulási formájuk, de a gyakorlatiasságukkal még is, le tudják venni a lábukról a környezetükben élőket. Amennyiben ez még a Rák napjegyhez és a tüzes Oroszlán Aszcendenshez is társul, akkor pedig adott lehet az ösztönös és kiszámíthatatlan reakciók magyarázata is.

1586. júliusi
2013. jún. 4. 16:23

Kedves Ilcsi mama!

Lehet,hogy írtál már a rejtett ascendensek jelentőségéről...

Mit takar ez,és milyen a skorpió rejtett ascendensű férfi ,mi jellemzi?(oroszlán ascendens, Rák napjegy)

1585. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1584. - Grizus)
2013. jún. 2. 17:59
Kedves "grizus" Kivánok neked sok minden jót az életedben.
1584. grizus (válaszként erre: 1582. - Ilcsi Mama)
2013. jún. 2. 04:16
Viszont azzal segítesz, hogy most már tudatosan tegyem, ami eddig rejtett volt. Én is úgy érzem, hogy ez az életem egy tudatra ébredő élet. Abszolút spirituális a beállítottságom, és nagyon érdekelnek a titkok, az okkult, ezoterikus dolgok, de pl. a krimiket is szeretem. Mindent, ami rejtélyes...
1583. grizus (válaszként erre: 1582. - Ilcsi Mama)
2013. jún. 2. 04:14
Hát nem tudom, szerintem jó az ASC mint Oroszlán. Azt tudom, hogy a 12 házban olyan állások vannak, amik a visszavonultságra, a bezártságra hajlamosítanak többek közt, pl. eredményes munka a világtól távol. Szeretek egyedül lenni, de ilyenkor már nem magammal, a bajaimmal foglalkozom, hanem a világgal, ld. pl. hoxa...
1582. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1581. - Grizus)
2013. jún. 1. 13:12

„Kedves Grizus”. Ezek szerint ismered a saját "Radix" képleted? Persze a 12. ház, a KARMA az elmúlt életek háza, visszatérés az egészbe.

Ez a titkok háza. Vagyis hogy ebben az életedben tudatosan tedd azt, amit a múltban rejtett volt előtted.


Bár az Oroszlán Nap-jegy amennyiben még az Oroszlán felkelőjegy órájához, vagyis - a hajnaltájt született aszcendens Oroszlán jegyhez - párosult, akkor bennük a megfontoltság is adott lehet.

Mivel azonban az ilyen felkelő jegyű egyének szeretik magukhoz ragadni a kezdeményezést, azonban ezt általában felkérésre teszik, amennyiben az életük során (főleg gyermekkorban) a nagylelkű bőkezű hozzáértő munkában előfordulhatott, hogy nem megfelelő módon kapták az értékelést, akkor, valaki olyan stratégiát választ, hogy kissé hátrébb lép.

Megpróbálják magukat inkább az egész részeseként látni, ami visszahúzódódóvá teheti a szülöttet.


Ez lehet az egyik magyarázata a dolgoknak, de talán az is lehet, hogy nem jó a pontos születési óra- perc ideje, amelyre a képlet alapján az oroszlán Aszcendens jegy társul.


Azért, mert például egy kicsivel később a reggeli órában született Oroszlán jegyű egyénnek már a Szűz jegy, lehet az Aszcendens jegye, vagyis az I. háza. Ők azok, akik szintén nemes lelkűek, de segítőkészek, ugyanakkor szerényebbek, nagyobb szükségük van egy kis egyedüllétre azért, hogy időnként feltöltődjenek. Itt is az Oroszlán Egó sütkérezhet ugyan a dicséretekben, de visszafogottabban fogadják az elismerést.


Hiszen maga az ASC azt is befolyásolja, hogy milyen mértékbe mutatkozik meg a belső én a külvilágnak.

Bár a Tűz jegyű ASC az Oroszlán esetében magabiztosnak tekinthető, társasági látszatot is kelthet. Azonban a SZŰZ, Földjegy ASC, által azt kaphatja, hogy a világot olyan helynek tekinti, ahol az Oroszlán szervező készsége mellett nem csak cselekedhet, hanem szerényen szolgálhat is.

1581. grizus (válaszként erre: 1578. - Ilcsi Mama)
2013. jún. 1. 03:33
Érdekes. Úgy látom, Te nagyon vágod ezeket a dolgokat, Ilcsi mama. Egyébként fura, hogy én dupla Oroszlán vagyok, a rejtett asc. is az, és mégis befelé forduló, visszahúzódó jellem vagyok. Szeretem egyébként a társaságot, de valahogy az életem tendenciája a zárkózottság, a visszavonulás. Azt hiszem, ennek a 12. ház az oka. Fura.
2013. máj. 27. 20:02

Én személy szerint örömmel olvasom a bejegyzéseket...

Örülök neked Ilcsi mama..:::O)))

1579. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1576. - 08f14c3a49)
2013. máj. 27. 15:33

Kedves „FalkoCherrug”. Mivel Te még a születés időpontodat is itt a fórumon jelezted, ezért itt a fórumon szeretnék én is a kérdésedre választ találni.

Talán mások szempontjából is tanulságos lehet a képlet fejtés.


Azt írod, hogy tudod, hogy ki vagy? Viszont szenvedsz maga a KOS jegyed által. Sok esetben nincs kedved semmihez sem!


Jósolni tényleg nem tudok és nem is karok, de a „Radix” képleted csillagászati asztrológia téren sokat elárul rólad.


Nem tudom, hogy ismered a saját „Radix” születési képletedben, hogy például az ASC neked Vízöntő jegyben található?

Tehát azt érzed, hogy Te másként látod a világot.

Viszont a KOS Egó impulzivitása felerősítheti a Vízöntő feszült, sértődékeny, sőt még egy kicsi haragot is tápláló megnyerő vonásaidat. Ez a bensődben lévő feszültség késztet sok esetben véghez vinni a feladataidat, ezért szenvedhetsz is általa.

Azt veszed észre sok esetben magadon, hogy ideges vagy és támadásra kell felkészülnöd.

Talán a IV. házas Ikrek jegy miatt, melynek az ura a kommunikációért felelős Merkúr bolygó, a családi gyökerekkel sem túl jó kapcsolattartást adhat neked. Ilyenkor jót tenne, ha kiengednéd azt a bizonyos gőzt, például egy kis háztömb közötti futással, mely még a tested karbantartását is jól szolgálná. Hiszen küszködsz még azzal, hogy hogyan fogadd el tested által magadat olyannak amilyen vagy.


Talán a Kososságodba belejátszik még az is, hogy a „Rejtette Aszcendensed is Kos jegyre, tevődik. (Olvasd el az elő számon az ezzel kapcsolatos válaszom is.)


Olyan módon, hogy a 2. házas Kos jegyben áll a Napod a Merkúr és a Vénusz bolygó is még a 2. házban, de már a Bika jegy 1°30’ fokánál tehát a jegy csúcsán. Tehát 3 bolygóhatását kell itt megélned. Sőt mivel a Kosnak az uralkodó bolygója a Mars még ez is igen csak bezavar a dolgok menetébe.

Az Aszcendens jegyed ura az Uránusz és másodlagos uraként a Szaturnusz bolygó. Itt kezdődig 11°27’ foknál a Vízöntőben az ASC-el az I. házad, amely igencsak nagyméretű ház, mert 3 jegyet is felölel, tehát ilyenképpen a jegyhatások is összeadódhatnak. (Olvass vissza a fórumon jegy és ház hatások jelentés tartamaira).


Mégpedig az I. házhoz tartozik még a Halak jegy teljes egészében, mint közbezárt "Karmikus" jegy és a Kos jegy 6° foknál ér végett. Itt található viszont a Halak- jegy 26°05 foknál a szerencse pontod.

Vagyis a Vízöntő urai mellett bizony kihatással van még rád a Neptun bolygó, mint a Halak jegy ura és ennek másodlagos uraként szereplő Jupiter bolygó és a Kos jegy uraként maga Tüzes Mars bolygó is.

Itt viszont a 2. házban van még a Leszálló holdcsomópont is, mely kapu a múltba. Ami azt jelenti, hogy a kihívás abban áll, hogy a pozitív energiákat, valamint a túlélő ösztönt bevonva elválj azoktól a dolgoktól, amelyek a múltba vezetnének vissza.

Ugyan akkor a szemben lévő Mérleg jegyszerinti Felszálló holdcsomópont mely az élet útját jelöli ki számodra, a Karmikus fejlődésed által, pedig azt az üzenetet közvetíti neked, hogy tanuld meg, hogy miként legyél egyenlő fél minden kapcsolatodban.


Arról már nem is beszélve, hogy a HOLD éppen az I. Házadban volt a születésedkor, mégpedig csökkenő holdállás fázisában. Itt fejti ki a speciális testi és szervi területekre a hatását is. Minden, ami azt a testi régiót terheli az a jegy, irányítja., amelyet éppen hold átszel. (Nézd meg ehhez a részhez az általam a fórumon feltöltött állatövjegy hatásait a testrészekre, illetve a 3 naponkénti hold jegyváltások leírásait.)


Nálad bizonyos, hogy a Hold miatt a gyomor betegséghajlamok valamint a Kos jegy hatás miatt az epebetegség hajlamai is szóba jöhetnek. Sőt mivel a Mars bolygó a 6. betegség házadban található a képletedben még azt is megmerem kockáztatni, hogy mint műtétet is, jelző bolygó hatás következtében már volt ilyen jellegű műtéted is. Ezt mutatja a képletben a X. házas Nyilasban álló Neptun, mint orvost is jelölő bolygó. Vagyis fényszög tekintetében jó harmonikus Trigon fényszögben található, tehát a műtét is, sikeres lehetett, de nagyon oda kell figyelned a táplálkozásra, még akár allergiai szinten is.


Viszont hogy bíztatásul jót is írjak neked, az is látható képletedben, hogy a 2. házad, mely az anyagi javakra is adhat útmutatást, a 3. Stelliumban álló Nap-Merkúr- és Vénusz kisszerencse bolygója által anyagi téren jó dolgokat jelezhet neked. Még pedig mostanság, és 2014-ben is, mert jelenleg a Nap az Ikrekben jár éppen, ugyan csak vele rója mostanság körútját a Merkúr bolygó is, tehát jó kommunikáció által meghozhatja a szerencsét neked a Vénusszal együtt is, mert Ő is éppen mostanság együttállásban található a Jupiterrel, a nagyjótevővel.


Neked pedig a Jupiter bolygód a képleted szerint (amely egy egész életen át kihatással lehet rád), éppen az 5. ház csúcsán áll és igen csak jó fényszögeket add életed végéig a Hold-Merkúr- és Vénusz vonatkozásban is, és Rák jegy csúcsa pedig azt adhatja, hogy a gyarapodás gondoskodás révén valósulhat meg. Talán ennek is köszönheted, hogy az 5. házban a gyermekek házában már megadta neked a sors, hogy gyermeket szülhettél, mert az szinte biztos, hogy van gyermeked.


Azt kérem tőled, hogy a fórumon olvasd el még a Szaturnusz ciklusra vonatkozó leírásokat is, mivel a Szaturnusz bolygó Karmikus bolygó és neked éppen a VII. párkapcsolati házadban, az Oroszlán jegyben a fenséges Nap urával található. Tehát van mit helyre tenned itt a II. Szaturnuszi ciklusodban. Már csak azért is lehet ez számodra útmutató, mert ugyan csak olyan nagyház a VII. házad, mint szemben az I. ház. Vagyis az Oroszlán jegyben kezdődik a deszcendens és közbezárja ház a SZŰZ jegyet, mely Merkúr uralma alatt a beszéd a kimondott szó által lehet rád hatással, valamint a Mérleg jegyben Vénusz uralma alatt fejeződik be. Mivel itt kezdődik neked a Mérlegben a 8. házad is, ezért az univerzum titkai itt derülhetnek ki. Itt találhatod meg a Vénusz ura által a közös forrásokat, a pénzügyi nyereséget és az örökséget is.


Ugyan csak találhatsz leírásokat a fórumon a bolygóknak a jegyekben és a házakban való jelentés tartalmaikról is. Valamint a Hold hatások a jegyekben és a 2-3 naponként a jegyeken áthaladó táplálkozási hatások szempontjából való figyelembe vételre is.


Tehát végezetül talán ez a „radix” köröd alapján való fejtés értelmezés meghozhatja a kedved az élet mindenterületére. Szeretettel üdvözöllek.

1578. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1577. - Grizus)
2013. máj. 27. 15:23

Kedves „Grizus”. Konkrét kérdésedre a válasz, hogy a rejtett aszcendens maga az igazán ösztönös kiszámíthatatlan reakciók magyarázata.


Általánosságban nézve tulajdonképpen az Ascendens vagyis a felkelő-jegy kiegészítése, mégpedig olyképen, hogy a születés pillanatában az Ekliptikán, a keleti horizonton felkelőben lévő pont meghatározása mellett, azoknak a bolygóknak a hatásait is, jelzi, amelyek ugyanabban a pillanatban tűntek fel a horizonton.


A pontos óra-percre és helyre elkészített”Radix” horoszkóp sokrétű elemzést képez.

A Napjegy vagy az ASC jegye ugyan a domináns, de a „Rejtett Aszcendens a viselkedési mintákat meghatározza. Előfordulhat, hogy a rejtett aszcendens egy harmadik jegyre tevődik, itt ez hatás nem a megszokott viselkedést, hanem spontán ösztönös döntéseket sugallhat.


Például egy reggeli órában született Föld elemű jegyben lévő Szűz - Nap jegy, akinek éppen az Ascendens jegye, mondjuk a „Levegős” Mérlegben található, tudhatjuk róla, hogy Ő egy önzetlen, becsületes, gyakorlatias, higgadt, csendes, egy bizonyos fokig zárkózott egyéniség. Maga a mérleg aszcendens által pedig, azt kapják, hogy udvariasak, társaságkedvelők, szeretettre méltók, és segítőkészek.

Ha viszont a „Rejtett ASC” a (kereszt) pontértékek alapján például egy kos jegyre, tevődne, akkor bizony, olykor-olykor esetleg heves kitörés is jellemző lehet rájuk, ez a „Rejtett ASC-„nek a hatása.


Maga a Nap jegy tökéletesen árulkodhat a külső jellegünkön. A születés napja szerinti csillagjegy az égi adottságokat a születési hely óra és perc szerinti földi adottságok szerint mutatja meg. Vagyis a NAP - jegyből derül ki, hogy milyenek lesznek a lehetőségeink,

(hiszen ugyan abban a Napjegyben és napon, nagyon sokan születnek). Aszcendens, viszont mint egyedi lenyomat pedig azt jelzi, hogy hogyan fogunk élni ezekkel, az adottságokkal.

A csillagjegy nem is annyira fontos, mert a jellemző vonásainkat az Aszcendens határozza meg. Ugyan is az ASC árulkodik a valódi énünkről

Az ASC jellegzetességei pláne, ha az a jegy még jegyet is vált, (tehát az I. ház két jegyben található), akkor magába olvaszthatja az új jegynek néhány személyi vonását is.

Mivel az I. ház az ASC -el kezdődik, és az I. Ház a legszemélyesebb jegy és ház, valamint e házon keresztül mutatkozik meg a személyiség.


Az itt található születési bolygók pedig befolyásolja az ASC jellegzetességeit.


No, már most a rejtett ASC (ha ismered a születési „radix” körödet”, akkor a kör alatti „jelek táblázat” alapján állapítható meg olyképen, hogy itt a születési bolygók besorolása látható, aképen, hogy az ASC- által kijelölt körben milyen <Tűz –Föld - Levegő- és Víz elemhez társulnak a születéskori bolygók. Valamint hogy ezek a bolygók Kardinális Fő, vagyis Sarkalatos házakban, Szilárd, vagyis Követő házakban, vagy Változó szélső házakban foglalnak-e helyet. Vagyis elem + motiváció összevetése adja meg a Rejtett ASC. -t.


A születési „Radixban a felkelő bolygók közül, amelyek az ASC közelében mindkét irányban

kb.5° foknyira állnak, az ASC-től, átszínezhetik az aszcendens jegye szerinti megnyilvánulásokat.


A „Rejtett Aszcendens”megnyilvánulási formái jegyenként változatosak lehetnek.


Kos: hirtelen, heves, harcias.

Bika: kitartó, makacs, de racionális.

Ikrek: beszédes de felszínes, gyors beszédű.

Rák: érzelmes és sértődékeny, viszont védelmező főleg anyai.

Oroszlán: Intenzív, nagyvonalú, néha-néha még kioktató és meggondolatlan is.

Szűz: mindenben aprólékos precíz, de főleg aggódó.

Mérleg: A segítőkészsége mellett néha megjátszós, kitérő és kedveskedő magatartást vesz fel.

Skorpió: Bizony sok esetben arrogáns és gúnyos, viszont egyébként megbízható és gyakorlatias.

Nyilas: Az örök optimista. Színes, különleges.

Bak: Mivel a Bakjegy egyébként is FÖLD jegy, ezért rájuk jellemző, hogy földhözragadt módon is viselkednek. Viszont tervezők és célratörők. Amibe belekezdenek véghez is viszik.

Vízöntő: E jegyben minden a hozzáálláson múlik. A Rejtett aszcendens hatása még jobban megerősíti az objektivitást és a humanitást. Nem zavartatják magukat a tényektől, azt gondolják, amit gondolni szeretnének. Gyorsan reagálnak minden történésre. Kreatívak jó műszaki érzékkel megáldottak.

Halak: „Rejtett Aszcendens” hatására még jobban szivacsként szívhatják magukba az érzelmeket. Előbb befogadják a külső ráhatásokat, és csak azután beszélnek, miután ráhangolódtak másokra. Az önfeláldozó készségük önfeláldozó, empatikus és példanélküli.


Akinek rendelkezésére áll a pontos „Radix” képlete azok a kör alatti „Jelek” táblázatból könnyen le tudják olvasni a pontértékek alapján a „Rejtett Aszcendens” jegyét.


Persze akár mindenki a - pontos radix értékek ismeretében – ki tudja számolni, hogy mely jegyre tevődik a rejtett aszcendens.

Vagyis minden horoszkóp elem bizonyos pontokat kap, mégpedig az elemek minősége szerint aztán ezeknek, a pontértékeknek az összevetés keresztpontja adja meg a „Rejtett Aszcendens jegyét.

A NAP – HOLD és az ASC és a képlet uralkodója mindig 2-2 pontot ér. Vagyis az a bolygó, amely az aszcendens jegy uralkodója. Mivel az oroszlán jegy ura a Nap a RÁK jegyé pedig maga a HOLD, ezért az uralkodóbolygóknál már nem adunk + 2. pontot.

A többi bolygókat pedig 1-1 pont értékkel vesszük figyelembe.

A felszálló holdcsomópont értékét is 1 ponttal vesszük figyelembe, a leszálló holdcsomópontot ebben az értelemben nem vesszük figyelembe.


{Azt hogy melyik jegynek melyik bolygó az ura megtalálhatjátok sok helyeken, a fórumon. }


Majd jegyek minőségét és elemét vesszük sorra: A KOS jegy, - mint Kentra tengely sarkalatos pontjai - a kardinális Tűz jegynek felel meg.

RÁK kardinális Víz.

Mérleg Kardinális Levegő.

Bak pedig Kardinális Föld megfelelője.


Aztán a követőjegyek és házak szerinti:

Oroszlán: Szilárd tűz.

Skorpió: Szilárd víz.

Vízöntő: Szilárd levegő.

Bika: Szilárd föld.


Majd a szélsőjegyek és házak:

Nyilas: Változó tűz.

Halak: Változó víz.

Ikrek: Változó levegő.

Szűz: Változó föld.

Ezeknek a legtöbb pontszám értékek kereszt pontjából tudjuk meg állapítani a”Rejtett Aszcendenst”. Tehát a legnagyobb értékű minőség és elem fogja meghatározni a képlet súlyát.


Amennyiben az összevetésnél a például a változó jegyek, mondjuk 8 ponttal, dominálnak és az elemeknél a levegő a víz is ugyan olyan 5-5 pontértéket ad, akkor ebben az esetben nem beszélhetünk rejtett aszcendensről.

Tehát nem mindenkinek adott a rejtett aszcendens lehetősége.

Viszont azt elmondhatjuk, hogy akinél ez adott, akkor a „Rejtett Aszcendenst” az ASC tudatalattijaként foghatjuk fel.

Vagyis kényszerhelyzetben a szülött mindig ennek megfelelően fog dönteni!


Tehát ez lehet a magyarázat arra, ha valaki úgy érzi, hogy rá nem a Napjegy és aszcendens jegyek vonatkoznak úgy igazából. Ne lepődjünk, meg ha váratlan módon viselkedünk, vagy olykor - olykor váratlan módokon nyilvánulunk meg.

1577. grizus
2013. máj. 26. 06:41
Mit jelent a rejtett aszcendens?
2013. máj. 25. 16:20

Ilcsi Mama! Kérlek, segíts. Tudom Ki vagyok, de mi lehet még (nem jóslást kérek)

Eléggé szenvedek a kos jegyem miatt.Nem vagyok tipikus könyöklős kos, csak simán aktív, aki másnak nem ártana semmiképp. Viszont néha abszolút semmihez nincs kedvem.....

Szül: Bp.1978.04.04..03.011.

1575. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1574. - Mydnight)
2013. máj. 25. 15:15

Kedves „mydninght”.

Tényleg sok idő telt el az első bejelentkezésed óta.

Nem véletlenül jelentkeztél ilyen hosszú idő után! Mindennek meg van az oka és értelme!


Tudod, most csak azért tettem veled kivételt, mert, hogy ígértet tettem neked jó egy éve, hogy amennyiben közelebb jutsz a születési időd ismeretéhez, átgondoljuk ismételten a dolgok menetét.

Hiszen az óta már arra az elhatározásra jutottam, mivel a kérések garmada sorakozott fel nálam, (és nem csak az asztrológiai ismeretszerzés céljából), hanem csupán - az ajándékként kapott lehetőségre való tekintettel.

Ezért aztán már meghaladták a kérések az erőmet a horoszkópelemzés ügyben, így aztán már nem tudok ezután, semmilyen módon ilyen részletes elemzést készíteni senkinek sem.


Tanuld a feltöltött anyagokból az ismereteket, talán saját magad is látni fogod, majd a lehetőségeidet.


Mivel most itt leírtad a születési idődet, (bár ezt itt a fórumon, nem tartom helyesnek, erre való inkább a Hoxa privi üzenet), ezért a válaszom is itt a fórumon adom meg.


Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült teljes bizonyossággal a születési idődet megtudnod.


Akkor 2012.-ben, csupán a 10. 04-i nap egészére eső aszcendens jegyeket sikerült egyeztetnünk, hogy abból esetleg valamelyest magadra ismerhess.


Viszont akkor a Mérleg ASC- jegy a reggeli órák adatait tartalmazta, viszont, ha most még is inkább az esti 20-óra és 20. 55, perces időt jelzed, akkor nézzük meg ennek a tükrében is dolgokat.

(Nem tudom, hogy ez mennyire lehet pontos? Honnan szerezted? Sajnos, - mint már akkor is elég bőven leírtam neked,- a rossz születési órára készített horoszkóp kör adottságai rossz következtetéseket is vonhatnak maguk után. )


Amennyiben tegyük fel, hogy ez az időpont jó, akkor bizony egész más a helyzet, mint amikről akkor váltottunk levelet. Ugyan is itt 20 óra körüli időben, éppen jegyhatár váltás következik be. Még pedig úgy, hogy a 10 hó. 04.nap, természetesen Mérleg Nap jegyet, jelent. Viszont a 20-órás időpont már az Ikrek ASC –jegyre, tevődik, azonban pontosan 20 óra 55 perces idővel, már az ASC áttevődik a RÁK- jegyre / Hold uralkodóval.


Elég sokat foglalkoztunk egy évvel ezelőtt ezzel, kérdéssel, hogy mennyire nem mindegy, hogy éppen melyik jegyben található éppen az ASC, mert, hogy teljesen különböző jegyhatással kell számolni. Arról már nem is beszélve, hogy maga az ASC jelöli ki jelentéstartam szempontjából az I: házat és a többi házakat és jegyeket is.


Mivel azonban egyik esetben sem, található bolygó sem a 12. házas Ikrek, vagy az I. házas Rák jegyben sem, ezért arról, amit rólad az előzőekből ismerhetek, talán a 20- óra 39 perces születési időben az Ikrek ASC lehet a leg valószínűbb. Ennek kapcsán az uralkodó bolygód a Merkúr bolygó, amely a NAP mellett és a Hold is, személyi bolygódnak is tekinthető, mert az I. ház az Ikrekben kezdődik, de a Rák jegyben fejeződik be.

Ugyanakkor a IV. IC. Család és az otthon - házadban, vagyis a családi gyökereknél lesz ebben az esetben, a Szűz jegyben/ Merkúr urával, mind a 4 bolygó: Hold- Merkúr-Mars- és a Vénusz bolygók.

Tehát itt egy STELLIUM (bolygóhalmozódás), található, melyben a bolygó hatások jelentés tartalmai összeadódnak.


Amiért a 9. és a 10. házad így a Vízöntő jegyre esik, talán nagy a valószínűsége, hogy jó lehet ez- az most megadott időpont. Már csak a tanulási dolgok miatt is, valamint a VII. házas Nyilas jegyállás miatt, illetve ebben az esetben a IV. házban elhelyezkedő HOLD állás következtében is, ami itt ugye az édesanyádra is, adhat utalást.


(Persze fenntartva a kétségeimet, hogyha nem pontos az - az újabb idő megjelölés a tévedésnek is nagyobb a valószínűsége.)


Viszont mivel a múlt évi levelezéseinkből, ismerem a gyermeked adatait, is ezért mivel az Ő, ASC, jegye megegyezik a Te Mérleg Nap jegyeddel így most az 5. házban, talán egy kicsivel közelebb kerülhetünk ezzel a most jelzett időponttal a valósághoz.

Már csak azért is, mert ebben az esetben a IV. házad az oroszlában kezdődik és az általános (MUNDÁN) képletben pedig az 5. ház az Oroszlánházának felel meg Nap uralkodóval.


Pláne úgy, hogy e-szerint az idő szerint a Nap mellett a Szaturnusz bolygód is az 5. házban található.

Már pedig neked most nagyon fontos jelölő lehet a Szaturnusz bolygó, azért, mert éppen a Szaturnuszi I. ciklusodban jársz éppen. (Kérlek, hogy a fórumon olvas utána elég sok helyen, írok a Szaturnuszi I. II. III. ciklusokról).


Vagyis Jelenleg a Szaturnusz bolygó éppen a Skorpió jegyben halad, mégpedig 6°08~ foknál.

Tehát orbiszon belül áll képleted szerinti állással. Ami azt jelzi, hogy a Marssal jó fényszögben található. Valószínű, hogy rendeződnek a VII. házas párkapcsolati dolgaid.

Már csak azért is, mert a VII. háznak az ura a Jupiter bolygó, és jelenleg pedig a Jupiter az Ikrekben halad, de már ez év első két hónapjában, amikor a saját Jupiteri 7° fokszámán járt, már talán akkor behozhatta az életedben a megoldási lehetőséget.


Pláne úgy, hogy a Nap éppen most jár az Ikrek- jegyben, ami neked ezek szerint az ASC. jegyed lehet, akkor pedig elmondhatjuk azt az általános megállapítást, hogy az emberek életében a leg hétköznapig változások akkor jönnek el, amikor egy bolygók, éppen a NAP jegyen vagy az ASC. jegyen haladnak éppen át, illetve találkoznak a képletszerinti sajátmaguk ° fokszámával.


Nálad mivel a Szaturnusz már a múlt év végénél a Mérlegjegyben járó Szaturnusz által az első ciklushoz közeledvén ezeket, a hatásokat behozhatta, pláne úgy, hogy a Vénusz és Mars a képlet szerint együttállásban találhatók, ezért aztán most, amikor az Ikrekben jár a Vénusz a Jupiter és Merkúr is éppen együttállásban, vannak, bizony megmozgatják az életed.


Pláne úgy, hogy a jelenleg a Kosban járó Uránusz bolygó, megoldandó feladatok elé állíthat, hirtelen változásokat hozhat 5. házas szerelem téren is, ezt jelzi a Mars Qvadrát.

A Jupiter viszont (jogi értelemben is), jó értelmű változást jelezhet.


Át kell vészelned ezt a Szaturnuszi I. ciklusi adottságokat, készíts feladattervet a következő II. Ciklusodra.


Érdekes módon a Rejtett ASC, jegyed is a Nyilasra esik, mely változó jegyekben álló Jupiter Uránusz és Neptunusz Tüzes jegyekre épül. Tehát bízz magadba, folytasd a tanulmányaid és tegyél meg mindent annak az érdekében, hogy a legjobbakat hozd ki magadból.

Hiszen most még a Levegő jegyben lévő bolygók, segíthetnek téged, mert a tüzes NAP –a Vénusz- Merkúr -a Jupiter, mind a saját Ikrek ASC - jegyedben haladnak éppen mostanában.


Kívánok neked sok szerencsét az életed során. Szeretettel Üdvözöllek.

1574. mydnight (válaszként erre: 851. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 24. 16:24

Kedves Ilcsi mama, eltelt egy év, és annyit jutottam előre, hogy 1983.10.04-én, kedden, 20:00-20:55 között születtem Békéscsabán, ennél pontosabb időpont sajnos nincs :(

Ezzel lehet valamit kezdeni?


Köszönöm.

2013. máj. 22. 14:13

Kitôl: imogen., 2013-05-22 09:15.


„Kedves Ilcsi Mama!


Tegnap találtam rá erre a fórumra. Az utolsó bejegyzések éppen arról szóltak, hogy kihalt a fórum...

Nos újoncként nem kis időmbe telik, hogy az elejétől visszaolvassak:)

Az asztrológiát én számomra nagyon bonyolultnak tartom, de ennek ellenére a leírásaidból megpróbálom majd most tanulgatni. Ahogy olvasom, nem is olyan bonyolult, csak azok a fokok...

Elég nehéz élethelyzetemre keresem a válaszokat és ez hozott erre az oldalra is.

Tulajdonképpen csak jelezni akarom, hogy egy újabb fórumozó is örül, hogy itt vagy.

Bár jó későn értem ide, mert nem most indult a topic, de biztosan nem véletlen.


Üdvözlettel: Imogen”


Kedves „Imogen”. Szeretettel köszöntelek az asztrológiai fórumon. Nagyon örülök, hogy rá találtál. Valóban igaz lehet, hogy mostanában egy kicsikét kihalt a fórumon a bejegyzések száma.


Azt tudnod kell, hogy valamikor, amikor elindítottam ezt a fórumot, akkor az volt vele a célom, hogy akiket ez érdekelhet, belevezessem őket az asztrológiai ismeretekbe, akár ilyen egyszerű módszer által alapszinten is.


Ugyan is bosszantott az, amikor mindenféle általános leírásokban és főleg a pénzlehúzásos telefonos módszerekkel vezetik félre az embereket.

Pláne úgy, hogy azoknak semmi köze sincs a csillagokkal kapcsolatos egyéni állatövjegy és a bolygó kapcsolatokhoz.

Arról már nem is beszélve, hogy maga az Aszcendens jegy, mint a „Radix” horoszkóp kör kezdete, amely a pontos születési időre épül és ennek alapján a többi jegy és házhatás, milyen módon határozza meg az illető szülött életét lehetőségeit az életfolyásban.


Örülök neki, hogy Te ezeknek a közelebbi megismerését jelezeted és nem csak az volt a célod, hogy megadod a születési idődet és kéred, hogy készítsek neked általános elemzést, jobb esetben akár csak egy megadott kérdésben.


Ugyan is talán ezért is gondoltam, úgy hogy nem tudok már tovább foglalkozni a hozzám érkező rengeteg kéréssel. Mindenkinek szerettem volna kedvére tenni, pláne akkor, ha képletéből azt láttam, hogy valamilyen módon segítségre van szüksége.

Aztán be kellett látnom, hogy elvesztem már a rengeteg adatban. Hitegetni senki nem volt szándékom, ezért a sok kérést igyekeztem teljesíteni és gondoltam most már jó szívvel, tudom lezárni az ebbéli dolgokat.


Akiket érdekelhet, akár az ilyen alapszinten való asztrológiai ismeret, azok a már az általam felrakott leírásokból, ha kimásolják saját mappába a jegyek, a házak a bolygók a fényszögek jelentés tartamaikat, már nagyon sok mindent megismerhetnek akár saját magukról is.


Ebben pedig ez a lényeg! Megmutatni valakinek, hogy hogyan tudja saját maga akaratával az életét olyan mederbe terelni, hogy neki saját magának és körülötte élő embereknek is a legjobb lehessen.


Nagy örömömre szolgált, hogy nagyon sokan eljutottak már olyan szintre, hogy a saját „Radix” képleteik alapján – pláne a mindenkori „Tranzit” bolygó állások figyelemmel, kisérésével – sok mindent ki tudnak értékelni.


Már pedig ha valaki ismeri a pontos születési idejében: az óra perc időt is, a helyet ahol született, akkor maga a”RADIX” születési képlet megadja azokat az egész életben érvényes támpontokat, amelyeket a születés idejében felkelő bolygók kijelöltek számára.


Aztán „Radix”-ban Nap jegy, az aszcendens jegy és többi jegyek és házak és benne álló bolygók is a fényszögeik által egy iránytűt képeznek a mindenkori képletben, akkor is, amikor a Tranzit (körforgás szerint haladó), bolygók egy-egy élet területre érkezve, kijelölik azt az utat, amire fel lehet készülni, hogy a legjobb módokon lehessen még esetleg a rossz dolgokat is megélni.


Hiszen ha felkészülünk valamely előre látható dologra, szabad akarat által esetleg tudunk is változtatni, azon, hogy legkisebb sérüléssel tudjuk azokat átvészelni.

1572. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1571. - Zalakriszti)
2013. máj. 21. 10:38

Kedves Kriszti. Aranyos vagy, persze, hogy nagyon hiányoztok nekem is!


Engem is bánt, hogy így kihalt a fórum, azt gondoltam, hogy a tapasztalataitokat megosztjátok majd egymással is.

Sőt olyan sokan vagytok már itt, akik nagyon jól belevették magukat az asztrológia világába, és ők majd segítenek azoknak, akiknek még nem megy olyan jól az értelmezés.


Sajnos tényleg nem ez látható a valóságban, pedig akkor, bejegyzések hiányában el fog halni a fórum. Hiszen minden fórumot csak is a kommentek tarthatják életben.


Azért remélem, hogy a sok fórumlátogató, azért még visszatér ide, talán sok az elfoglaltságuk.


Mindig azt mondtam nektek, hogy higgyétek el nem elvesztegetett idő az élethosszig tartó tanulás!

Pláne nem az, amikor az asztrológia világában kutatva a saját „Radix” horoszkóptok alapján még bele is tudtok látni a történésekbe, és ha kell, tudtok is változtatni a dolgok mentén, ami esetleg nem lenne kedvező számotokra.


Mint például a mai napon is, amikor a NAP éppen a Bika jegyből jegyet vált az IKREKBE. Tehát akinek éppen itt van a NAP jegye, vagy az ASC - jegye, áthaladva a jegyen bizony valamilyen módon megmozgatja az illető életét.


HOLD pedig most 10° foknál a MÉRLEG jegyben halad éppen/ Vénusz uralma alatt.


Maga Vénusz 14°31’ fokon és a Merkúr bolygó is, 11°52’ fokon, éppen az IKREK jegyben rója körútját.

Itt jár az IKREKBEN a Jupiter bolygó is, 21°55’ foknál halad éppen.

Tehát itt az Ikrekben STELLIUM, vagyis 4 bolygó halmozódás található.

Tehát a bolygó hatások, bizony összeadódhatnak egymással.


A MARS bolygó, 22°50’ fokon jár a Bika jegyben.


Amit még jó nem figyelmen kívül hagyni, hogy az URÁNUSZ, amely hirtelen változásokat hozhat az emberek életében, (pláne, ha ez a saját horoszkóp szerinti fényszögek tekintetében is jelzés értékkel bírhat), jelenleg a 11°15” fokon halad a KOS jegyben, melynek az ura MARS bolygó, tehát baleseti kockázatok lehetőségeket hozhatja magával éppen ez - az állás.


Azért, mert a napi képlet szerint a NEPTUN is, a HALAKBAN haladva éppen 5°17” foknál a Nappal éppen Qvadrát fényszögben található.

Ugyan csak a PLÚTÓ is, 11°13” foknál araszolva a BAKBAN/Szaturnusz urával/ a Holddal és az Uránusszal is Qvadrát fényszögben haladnak, tehát a 90° fokos Qvadrát állás miatt = Két elv egymásba ütközése adott lehet, illetve akadályozó dolgokat hozhat be, melyek csak későn nagy erőkifejtés esetén engednek teljesülést.

Gyakran törésre is vezethet ennek a fényszögnek a jelenlétei a születési „Radix”ban és a mindenkori helyzetű horoszkóp szerint is.


Ilyen bolygó állások mellett jó lenne mindenkinek, - aki ismeri a saját „Radix” képletét - figyelembe venni a Tranzit bolygók általi, várható hatásokat, amely esetleg nem hozhatnak jót számára.


Ne feledkezzetek meg a Május 25.-i, TÍZMILLIÓSZOROS teremtő napról, vagyis Dharmacsakra napról sem.

Ezen a napon a HOLD is éppen TELIHOLD fázisban fog állni.


A tibeti és a maya kultúrában is megemlítik már, hogy ez segíti a Földön a gondolatok, érzelmek, tettek, szándékok és cselekedetek megsokszorozódását!

Aki hisz benne, aki nem ezen a napon bárki meg tapasztalhatja hatásokat.


Ugyan is egy pulzáló energiasugár érkezik egy másik dimenzióból, ami körbeveszi a Földet.

A teremtő energiákban megmutatkozik az, hogy nincsenek véletlenek se Égen se Földön, minden a kozmikus rendben zajlik, mozog és változik. Hiszen ennyi impulzus, ennyi támogatás egyszerre egy kitüntetett időben ér el egy minőséget!


Harmónia megteremtésének szintjén „- Harmónia, amit a Vénusz képvisel, amely ugye szintén az Ikrek jegyben jár, - egy magas spirituális szinten azt jelenti, hogy érzékelem a kozmoszt, érzékelem az Isteni teremtés békéjét, egységét, és azt meg is valósítom az anyag szintjén.

Bármi, amire valójában szükségem van, bőségesen a rendelkezésemre áll.

Így erre érdemes most ráhangolódni, hogy mire van valójában szükségem.


A tibetiek szerint ezeken, a napokon minden, amit teszünk, gondolunk, mondunk, 10 milliószorosan száll vissza ránk. Ezeken, a napokon érdemes megtennünk mindent, amiről szeretnénk, ha elementáris erővel hatna ránk.

Éppen ezért tartózkodjunk a negatív gondolatoktól, mert ezek is visszaszállhatnak ránk.


2013.-ban egyébként még Július 12.-én, pénteken és November 24.-én, vasárnap lesz ilyen Dharmacsakra nap.

2013. máj. 20. 22:59
Drága Ilcsi Mama!Olyan üres itt minden Nélküled!Reméljük jól vagy és mi is hiányzunk egy picit Neked!Millió puszi:Kriszti
1570. HnéViktória (válaszként erre: 1569. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 8. 15:17
:) köszönöm <3
1569. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1567. - HnéViktória)
2013. máj. 8. 09:38

Kedves Viktória. A kérdésedre magadnak meg is adtad a választ.

Hiszen pontosan azért vagy Te ilyen jó gondoskodó anya, mert Te nem ezt kaptad az élettől.

Ez a Te életben a tanulási folyamatának a része.

Hiszen még olyan szakmát is választottál, melyben a másokról való gondoskodás és ápolás is, milyen fontos számodra.

Bence pedig a gondos ápolásod által hamarosan megfog gyógyulni.

1568. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1565. - Júliusi)
2013. máj. 8. 09:30
Köszönöm szépen nagyon régen voltál itt a fórumon. Arra kérlek jelentkezz gyakrabban.
1567. HnéViktória (válaszként erre: 1564. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 6. 21:17

Karmikus” múlt, az előző életekben felgyülemlett tapasztalatokat, nehézségeket, problémákat, feladatokat, a jó és rossz pontokat jelzi. Azonban ez a FÖLDI életünk a mi választásunk. Hiszen még a szüleinket is mi választjuk ki, és ha megtanuljuk, hogy hogyan lehet fejlődni, akkor már azt is megérthetjük, hogy az „INKARNÁCIÓ”egy tanulási folyamat.


Én ezt olyan nehezen értem...

annyi kérdésem van!!!Valakihez???Miért ilyen szülőket választottam???

Nem tudom nekem még sokat kell tanulnom,hogy ezt megértsem...::((

1566. HnéViktória (válaszként erre: 1564. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 6. 21:07

Drága Ilcsi Mama!

Kicsit megkésve,de neked is nagyon Boldog Anyáknapját!!!!!


Napokig nem tudtam olvasni,Bence nagyon beteg volt 5-6 napig nem aludtunk szinte semmit...Ismeretlen eredetű gyomorfájása volt neki,a köldök körül...fájt neki de őrülten.Minden éjjel orvosi ügyelet,és a Kórházba is voltunk,bár nem fogtak benn minket.Nagy valószínűség szerint csak ételallergia volt,de a legszörnyűbb rémképek jelentek meg a fejembe...Korábban jelezted nekem ,hogy a Bence képletében is bennne van a betegség ...nem tudom ez volt e az?! De nem kivánom senkinek ezt a 6napot!:(

1565. júliusi
2013. máj. 3. 11:33

Köszönjük drága Ilcsi mama!

Neked is boldog anyák napját!

2013. máj. 2. 12:18

Egy pár idézettel és bölcselettel, sok szeretettel köszöntök minden édesanyát és minden fórumlátogatót!


„Az ANYA a család szíve és a mosolya a szív- verése, vagyis a szívdobbanása.

A boldog élet tartalma nem a vágy, hanem a SZERETET.

Az egész élet összefügg…., semmi olyan nem történik, aminek nem volna értelme!

Ezért aztán boldogok, akik lenni is tudnak és nem csak tenni.


Az élet olyan, mint a hegedű és a zongora, hogy végül mit hozol, ki belőle csak attól függ, hogy mit és hogyan játszol rajta.


Sok ember fog ki és besétálni az életedbe, de csak az igaz barátok hagynak a szívedben nyomot.


Mikor arra vágysz, hogy észre vegyenek és szeressenek, tudd, hogy a többiek is mind ugyanerre vágynak.


A bölcs ember a jó dolgokat megőrzi az emlékezetében, a rosszakat pedig veszni hagyja.

A legfőbb bölcsesség az……,ha valaki tudja, hol és hogyan találja, meg amire az adott pillanatban szüksége van.


Az utad során az emlékeid zsákjába csak is a szép emlékeket rakd el, a rosszakat pedig hagyd az út szélén.


Szabad az, aki szabad szívvel szabad akarattal választja meg, hogy kiktől függjön, és hová tartozzon.


Mindig akkor jövünk rá, hogy mi a legfontosabb az életünkben, amikor már sajnos elveszítettük azt.


Néha kell az ember életében egy-egy vihar, mely felrázza, miután más életet kezdhet, és új céljai lehetnek, ami után ismét másként és szépnek látja a világot.


Amennyiben belegondoltok: az asztrológiában, úgy nevezzük ezt, hogy a SZATURNUSZ sorsbolygó a Qvadrát fényszögek által gáncsokat - megoldandó feladatokat dob elénk, hogy általa erősebbek lehessünk. Szaturnusz bolygó a „Karma ura” az égi tanítómester.

Mit tanít meg nekünk? Melyik életterületen kapjuk a leckéinket?

Mivel benned van az erő, választhatsz boldogságot, de bánatot is. Tűzz ki célokat magad elé és harcolj érte. Szeresd Önmagad, olyannak amilyen vagy és lehetsz.

Szeresd az életet, akár borús, viharos, vagy olykor-olykor menydörgés, vagy napsütéses napokból áll is.


A Karmánk mindig ad lehetőséget arra, hogy a tanulási feladataink során, valamiképpen akár segítséggel is, de megéljük a pozitívumokat is.


Amennyiben megtanuljuk a saját képletünk szerinti YOD szeretet leckéit, akkor e rövid „FÖLDI” életünkben meg tanulunk a megfelelő energiai szinten rezegni.


Hiszen írtam róla már előzőleg is a fórumon, hogy „VÉNUSZI YOD” háromszög által közbezárt jegyek, azok, amelyek a felfüggesztett karmát jelölik.

A 7 évenkénti megújulás idejében, mindenki egy változáson megy keresztül.

Nem mindegy, hogy a ki hogyan és miként éli meg a változás lehetőségét, valamint hogyan folytathatja, és miként éli a további életét.


Szaturnusz bolygó mindig hasonlóan és tartósan fejti ki ránk a hatását, azért mert a Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó. Vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat. Kronosz az idő: Ha eljön az idő, akár jó akár rossz az, bizony eljön.

Azért mert a karma szerinti cselekedet, bizonyos a törvényt jelent, mert bármit teszünk, tudnunk kell, hogy azok következményekkel járnak, ha pedig elfogadjuk, hogy a karma következmény, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy mindennek meg van a maga következménye. A jó tetteknek is meg van a jó következményük, meg a rossz tetteknek is a rossz következményük.

Már csak az a kérdés, mi a jó és mi a rossz?


Fontos, hogy az asztrológiai jegyek sorrendje, a horoszkóp ábrában levő felépítettség, életünk minden területén megfigyelhető fejlődési folyamatot ír le, mely ciklikus formában visszatér hozzánk, és tanulásra ösztönöz.


Minden ember életében, ha azt nézzük, hogy a Nap¬ jegy eleme feltárhatja azt az alapvető belső erőt, amely minden cselekedetüknek a motorja lehet.

A levegő-jegyűeket az intellektuális hajlamaik hajtják, a víz-jegyű¬eket a legmélyebb érzelmi vágyaik, a tűz-jegyűeket az inspirá¬cióik és törekvéseik, és a föld-jegyűeket az anyagi jellegű szük¬ségleteik hajtanak.

Bár a radix születési képlet egy életre szól, és kijelöli az utunkat, lehet, hogy meg kell rá érnünk, hogy az adott szituációkat megértsük.


Az Univerzum hatalmas energia tenger, melyet gondolatok alkotnak.

Minden egyes gondolat olyan energia impulzussá válik bennünk, amelynek konkrét eredménye van.

A pozitív gondolatok teremtő erejűek, a negatívok viszont rombolnak.


Amely nemcsak fizikai működésünkre, hanem szavainkra és gondolatainkra is vonatkoznak és ezeknek bizony következményei, vannak.

A sors tanít minket: a leckéket, mit az élettől kapunk mi más adhatná, mint a velünk történt események.

A karma felvet egy jogos kérdést: azt, hogy eleve az elrendelés működik vagy a szabad akarat? Azt mondhatjuk, hogy mindkettő, hiszen haladunk az életünk során a kijelölt úton, de közben megadattatik nekünk, hogy saját döntéseket hozhatunk. Amennyiben ismerjük önmagunkat, akkor szinte semmi sincs az életben, ami ellen ne lennénk képesek eredményesen védekezni.


Ha az asztrológiai ismeretek által rájövünk, mit üzen a sors, akkor nő az esélyünk arra, hogy tudatosabban cselekedjünk, és elkerüljük mind azokat az eseményeket, kapcsolatokat, amelyek csalódást okoznak, és amelyet rendszerint a véletlen számlájára szoktunk írni.


Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli őket a sors az életfeladatuk teljesítésének az útjára, nem figyelnek rá.

Ők azok, akiknek meg kell élniük a rosszat, elszenvedni a „Karma” hatalmát, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért leszülettek a földre.

Nem a halál az, amitől az embernek félnie kellene, hanem az, hogyha soha nem kezd el jól élni. Hiszen az életet, azért kaptuk, hogy meg éljük minden percét és örüljünk az élet minden pillanatának.


Az asztrológia azért olyan népszerű, mert magunkra ismerhetünk a csillagjegyünk leírásában, pláne a pontos születési idő függvényében elkészített „Radix” horoszkóp adottságai révén látjuk, miként működik a SAJÁT FÖLDI világunk.


A „Radix” születési horoszkóp körben az alsó és felső félgömbön elhelyezkedő bolygók azt jelzik, hogy mennyire vagyunk nyitottak, vagy zárkózunk el a világ elől.

Akinek legtöbb bolygólya a déli, felső félgömbön, helyezkedik el azok mindenre nyitottabbak.

Akinél pedig a kör északi felén van bolygók többsége, azok zárkózottabbak, nehezebben, tudnak alkalmazkodni a világhoz, Ők azok, akik inkább maguknak valók.


Ennek ismeretében aztán már tehetjük döntéseinket a szeretet által vezéreltetve, hiszen a szeretet benned van, csak az a kérdés, hogy mennyire engeded kinyitni, azt a kiskaput, amin keresztül eljuthat az, másokhoz is.

Amikor kitárjuk a szívünk mások irányában is, akkor a szív csakráink is gyógyulnak, úgy érezhetjük, hogy semmit nem kell megtartanunk magunknak, mert amit adunk azt vissza is kapjuk. Ha engeded a szeretetet áramolni, vagyis nem csak kiadsz magadból, hanem be is engeded a szívedbe, akkor a szeretet áramlásán keresztül gyógyul a lelked is.

A múlt nem fontos, de egyesek szerint………, az élet legfontosabb része az…… mivel –ebben van minden-, minden, amit átéltél, ami miatt boldog vagy és minden szomorúság, amiből tanulni tudsz.

Az önismeret elsődleges célja feltérképezni, hogy ki vagyok „ÉN”, rálátni arra, hogyan működöm, miért kerülök ismétlődő helyzetekbe.

A harmonikus változás alapfeltétele önmagunk megértése, a különböző életterületeken való megnyilvánulásaink elfogadása.

Ez által javulni fognak az emberi kapcsolataink is, párkapcsolatunk, kiegyensúlyozottabb életet élhetünk, s a kihívásoknak egészséges módon tudunk megfelelni!

Látni fogjuk már előre a tetteink következményét.


A születési horoszkóp sorsunk és személyiségünk térképe egyszerre, amely természetesen magában foglalja a „Karmánkat”, vagyis megoldandó feladatainkat az életben. A karma azt is, jelenti, hogy fejlődni akarunk.

Jó és rossz egyaránt érhet bennünket, azért mert mindkettő emberi.

„Karmikus” múlt, az előző életekben felgyülemlett tapasztalatokat, nehézségeket, problémákat, feladatokat, a jó és rossz pontokat jelzi. Azonban ez a FÖLDI életünk a mi választásunk. Hiszen még a szüleinket is mi választjuk ki, és ha megtanuljuk, hogy hogyan lehet fejlődni, akkor már azt is megérthetjük, hogy az „INKARNÁCIÓ”egy tanulási folyamat.

Hiszen mindenki lélek általi „Karmával” érkezik a földre, és több testben is inkarnálódik.

Amikor megszületünk egy nagy, és ismeretlen világba csöppenünk.

Igazán biztonságban csak akkor érezhetjük magunkat, ha megtaláljuk a helyünket, és eligazodjunk ebben a bonyolult világban.

Életünk végéig arra törekedjünk, hogy az aszcendens jegyünk által kijelölt születési uralkodónk által meghatározott úton tudjunk haladni. Azonban azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Földön minden lélek csupán átutazó.


Az asztrológia ismeretek legfőbb célja az lehet, hogy a konkrét horoszkóp alapján megismerhessük, hogy lelkünkben milyen tudattalanul működő energiák blokkjai okozhatnak problémákat. Amennyiben a lelki gátakat sikerül önmagunkban feloldanunk és azokat jó értelemben átültetjük a konkrét cselekedeteinkbe, akkor minden rossz blokk egy megnyilvánulási forma által kiváltódhat.


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ebben nyújt segítséget a „Radix”, a születési horoszkópunk megismerése.


A szegények azok, akik nem értek rá örvendezni a napfénynek, a víznek és levegőnek, a FÖLD szépségének és az egész világnak, és nem gyönyörködtek még a HOLD ezüstösen csillogó éjszakai sugarában.


Az élet összefügg, semmi olyan nem történik, aminek nem volna oka és értelme.


A bölcsesség, nem valami állomás ahová megérkezünk, hanem azt jelzi, ahogyan utazol ezen az úton, ha túl gyorsan utazol, akkor nem látod a körülötted szaladó tájat.

Ne rohanj végig olyan gyorsan életeden, hogy elfelejted nem csak azt, hogy hol voltál, hanem azt is, hogy hova mész.

Az élet nem egy versenypálya, hanem egy hosszú utazás, aminek minden lépését élvezni kell.

Az úton járni, majd azon végig menni és egyszerűen boldognak lenni az, maga az élet.

A homokszemekben lásd meg a szép világot, egy mezei virágban a fénylő eget, egy órányi időben az örökkévalóságot, s tarts tenyeredben a végtelent……”


Az ezt megelőző héten jeleztem nektek, hogy még napközben is látható volt a HOLD a Nappal egyidejűleg az égbolton. Bizonyosan többeken láttátok a múlt hét végi 27-i napon is, hogy a hold szombaton, milyen közel állt a Földhöz, vagyis kisebb volt a távolság a Hold és a Föld között, ezért láthattuk hatalmasnak a teliholdat. Bár ekkor már a Holdnak a Teli-hold fázisa túl volt a tetőzésen, még is, a Teli - Hold hatását érezni lehetett.

A szuperhold jelenség, egyébként nem ritka, évente általában ötször is előfordul, azonban érdekes lehet belegondolni, hogy, a múlt heti Hold közelsége a Földhöz a megszokottnál eltérőbb, mint az ár-apály jelenségeket váltott ki itt a mi kis térségünkben is. Hallottunk a földrengés általi természeti csapásról, amely ugyan csak egyes régiókban volt érezhető, de még is mindannyink együttérzését válthatta ki.


A közelgő Anyák napjára.


AKINEK ANYJA VAN! / idézet ismeretlen szerzőtől/

Óh, gyermekek, akinek anyja van,

Vígan, dalolhat, élhet boldogan.

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

És csókolja meg áldott jó kezét.


Ha felzokogsz szomorú éjjelen,

Ő rád hajol: miért sírsz gyermekem?

Könnyezik, ha könnyes a szemed,

S ha öröm ér Ő is örül veled.


De az árvára vajon ki vigyáz?

Ha téli estén üres lesz a ház,

És ha beteg, kis ágyánál ki van?

Ki kérdi tőle: Hol fáj lányom, kisfiam?


Kitől kérdezze, ha itt a tél,

Édesanyám, ma mért nincs kenyér?

Ki marad velem itthon délután?

Ki varrja be, ha rongyos a ruhám?


Az árva vajon kinek kesereg?

Ma bántottak rossz utcagyerekek,

Bármit kérdez rá senki, se felel.

Jaj Istenem: Anyám miért vitted el?


Oh gyermekek, akinek anyja van,

Mindig dalolhat, élhet boldogan,

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

És csókolja meg áldott jó kezét.


Nagyanyónak.

Édes-kedves Nagyanyókám!

Anyák napja van ma!

Olyan jó, hogy anyukámnak is van édesanyja.

Reggel mikor felébredtem

az jutott eszembe,

anyák napján legyen virág

mind a két kezembe.

Egyik csokrot neked szedtem,

odakünn a réten,

Te is sokat fáradoztál

évek óta értem.

Kimostad a ruhácskámat,

fésülted a hajamat,

jóságodat felsorolni

kevés lenne ez a nap.

Köszönöm, hogy olyan sokat fáradoztál értem,

és hogy az én jó anyámat felnevelted nékem.



/WEÖRES SÁNDOR/ Buba éneke.


Ó, ha cinke volnék,

Útra kelnék,

Hömpölygő sugárban

Énekelnék –

Minden este

Morzsára, búzára

Visszaszállnék

Anyám ablakára.


Ó, ha szellő volnék,

Mindig fújnék,

Minden bő kabátba

Belebújnék –

Nyári éjen,

Fehér holdsütésen

Elcsitulnék

Jó anyám ölében.


Ó, ha csillag volnék

Kerek égen,

Csorogna a földre

Sárga fényem –

Jaj, de onnan

Vissza sose járnék,

Anyám nélkül

Mindig sírdogálnék.



/József Attila/ Nem tud úgy szeretni.


Nem tud úgy szeretni a világon senki,

Mint az édesanyám tud engem szeretni.

Akármit kívántam megtette egy szóra,

Még a csillagot is reám rakta volna.

Mikor a faluban iskolába jártam,

Rendesebb egy gyerek nemigen volt nálam.


El nem tűrte volna ő azt semmi áron,

Hogy valaki nálam szebb, tisztább ruhába járjon.

Éjjel–nappal őrzött mikor beteg voltam,

Magát nem kímélte, csak értem aggódott.

Mikor felgyógyultam, fáradt két szemében

Örömkönnynek égtek, s csókolva becézett.

Én Istenem áldd meg, őrizd az anyámat,

Viszonozhassam én ezt a nagy jóságot.

Lássak a szemében boldog örömkönnyet,

Ne lássam én soha búsnak, szenvedőnek.



/Weöres Sándor/ Füzértánc.


Fűzzünk lombot szép füzérbe,

rakjunk rózsát közepébe,

Kész van már a szép füzér,

rózsa díszlik közepén.


Jó pajtások, sorba álljunk,

tarka füzértáncot járjunk,

aki velünk táncot jár,

röppen, mint a kismadár!


Füzért fűzzünk, egyet, százat,

így köszöntsük jó anyánkat,

énekszóra táncolunk,

néki zengjen szép dalunk.


Rózsadíszes lombfüzérre

süssön a nap tiszta fénye,

aranysárga napvilág,

homlokunkon boldogság.



/Zelk Zoltán/ Aranyeső, jázminág...



Aranyeső, jázminág.

Kéknefelejcs, gyöngyvirág.

Bokrétába kötlek én

édesanyák ünnepén.

Viruljatok, nyíljatok,

bimbók, rügyek, csillagok,

harangocskák, levelek,

tarka virág- gyerekek!

Helyettem is szóljatok,

sziromesőt szórjatok.

Anyácskámra kedvesen,

Hogy örökké szeressen.


Keresek virágot,

pirosat, fehéret,

bokrétába kötöm,

s odaadom Néked!


Lovag Erdős Anna. Rendületlen hittel" című kötetből /Papp Anna Éva verse/.


Drága Édesanyámnak!


Még meg sem születtem, te már is rám gondoltál,

a pocidban jó volt, hisz te vigasztaltál!

Megszülettem, s te nyomban szerettél,

Öledbe adtak, itt van kis csemetéd!


Sírtam- ríttam, mindig vigasztaltál,

Angyalkám ne sírj, itt van Édesanyád!

Első lépéseim örömmel nézted,

Mama kimondtam, s ez volt a legszebb ének!


Nőttem – cseperedtem, örültél neki,

Fogtad kicsi kezem el, ne esek megint!

Órákig néztél, s csodáltál,

Felfogni nem tudtad, amit láttál!


Eljött az idő, s iskolás lettem,

a sok jót ötösökkel háláltam meg!

Kérdeztem mindig, ugye jó gyerek vagyok?

A válasz egy ölelés, egy kedves mosoly volt!


Mikkor felnőttem, akkor értettem meg,

Drága Anya, csak Te vagy nekem!

Beteg vagy, s én vigyázok reád,

Bízom abban, hogy meg gyógyulsz talán?


Kellesz nekem még nagyon sokáig,

Kérlek, akard, légy velem még jó pár évig!

Ápollak, gondozlak, mindent megteszek,

Én vagyok neked kicsiny gyermeked!


Szeretlek - Szeretlek, százszor mondom el,

Melletted a helyem, gondozlak, amíg csak kell!

Ma anyák napján kívánok sok-sok szépet!

Erőt, nyugalmat, sok – sok jó, egészséget!


Van egy szó, van egy név ezen a világon,

Melegebb, színesebb, mint száz édes álom.

Csupa virágból van, mer ő napsugárból. .

Ha ki nem mondhatod, elepedsz a vágytól.


Tisztán cseng, mint puszták estéli harangja,

Örömében sir az, aki e szót hallja.


Ártatlan kisgyermek, csöpp gügyög ő hangja,

Amikor gőgicsél, mintha volna szárnya.


A amikor a szíved már utolsót dobban,

Ez az elhaló szó az ajkadon ott van.

Mehetsz messze földre, véres harcterekre,

Ez a szó megtanít igaz szeretetre.


Bánatban, örömben - ver az Isten vagy áld,

Hogyha elrebeged, már ez is imádság.

És ha elébed, jön könnyes szemű árva,

E szóra felpattan szíved titkos zárja.


Drága vigasztalás ez a szó, ez a név,

Királynak, koldusnak menedék, biztos rév.

Te vagy legboldogabb, nem gyötörnek gondok,

Ha keblére borulsz, és el kinek mondod?


S ha szomorú fejfán olvasod e nevet,

Virágos sírdombon a könnyed megered.

Van egy szó, van egy név, valóság, nem álom,

Nekem a legdrágább ezen a világon.


S ha szomorú fejfán olvasod e nevet,

Virágos sírdombon a könnyed megered.

Van egy szó, van egy név, valóság, nem álom,

Nekem a legdrágább ezen a világon.



Végezetül ezt a verset, már oly sokszor hallottuk és olvastuk, de azt hiszem még nem elégszer!

/ Kibédi Ervin/ Ahogy a napok rövidülnek.


Ahogy a napok rövidülnek, úgy érzem, mintha köd borulna rám.

Ahogy az éjjelek lehűlnek, mind gyakrabban, jut eszembe anyám.

Mit oly sokszor elhalasztottam, elmondanám, mert úgy érzem, hogy vár.

Jóvátenném, mit mulasztottam, de nem lehet, mert Ő már messze jár….

Ó mennyi mindent nem tettem meg!

Még nem késő,

Te még meg teheted!


Megőszülve is maradj gyermek, mondd, meg neki mennyire szereted!

Két keze érted dolgozott csak, mindennél jobban szeretett,

Az éjjelt is nappallá téve óvott téged, és vezetett,

Míg lehetett, míg lehetett.

Amit akkor elfelejtettél, talán még jóváteheted.

Hát menj, rohanj és simogasd meg a téged, védő kezet.

Amíg lelet, amíg lehet!


Olykor nagyon elfáradtál,

Ő hozta vissza kedvedet,

Ő tanított beszélni téged, nyitogatta a szemedet.

Mert szeretett, úgy szeretett!


Most vár valahol, megfáradtan, nem kér sokat, csak keveset.

Hát szaladj hozzá, mondj egy jó szót, egy vigasztaló, kedveset!

Tán még lehet!

Tán még lehet!

A szíve érted dobogott csak, amíg bele betegedett,

Ő titkolta, nem mutatta, nem mondta el,

Hogy szenvedett, csak mosolygott és nevetett.


Bárhol is vagy, hát fordulj vissza, az EMBER másként nem tehet.

És csókold meg, míg nem késő, azt az áldott édes szívet!

Ha még lehet!

Ha még lehet!



/Csukás István/ Anyák napjára! Istenke, vedd térdedre az édesanyámat.


Istenke, vedd térdedre édesanyámat,

ringasd szelíden, mert nagyon elfáradt,

ki adtál életet, adj neki most álmot,

és mivel ígértél, szavadat kell állnod,

mert ő mindig hitt és sose kételkedett,

szájára suttogva vette a nevedet.

Én nem tudom felfogni, hogy többé nincsen,

s szemem gyöngye hogy a semmibe tekintsen,

hová a fény is csak úgy jár, hogy megtörve:

helyettem nézzél be a mély sírgödörbe,

próbálkozz, lehelj oxigént, tüdőd a lomb!


Nem is válaszolsz, kukac-szikével boncolod,

amit összeraktál egyszer végtelen türelemmel,

csak csont, csak por, ami volt valamikor ember,

mivel nem csak Minden vagy: vagy a Hiány,

magadat operálod e földalatti ambulancián.

Mi mit nyel el a végén, fásultan szitálod,

a semmiből a semmibe a létező világot,

anyát és gyereket, az élőt s a holtat,

s mert Te teremtetted, nem is káromolhat,

csak sírhat, vagy könyöröghet, hogy adj neki békét,

nem tudjuk, hogyan kezdődött, de tudjuk a végét.

Én sem káromollak, hallgasd meg imámat,

Istenke, vedd térdedre édesanyámat!

1563. HnéViktória (válaszként erre: 1562. - Ilcsi Mama)
2013. ápr. 27. 12:24
Nincs mit-mi köszönjük,hogy vagy nekünk :)
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook