Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
1832. Mcsaba
2014. dec. 31. 09:05

… Aki e témában segíteni tud.


Az asztrológia tanulása számomra autodidakta módon adatott meg.

A környezetemben élőktől sajnos nem tudok érdeklődni a progressziókkal kapcsolatos fontos dolgokról.

Regiomontanus és Placidus programom van és (pl) a szekunder direkciók képleteit különféleképpen jelenítik meg.

Én kiszámoltam (tranzit léptetővel) az 1év=1nap, 1hónap=2óra, 1nap=4perc szerint a pontos dátumot, de nem egyezik sem a Regiomontanus, sem a Placidus szerint való eredményekkel. (?)


… Talán nem lenne annyira fontos a bizonyos szabályok szerint való házhelyzetek ?

… Talán csak az összetevés képlettel kellene foglalkozni ?

A különféle magyarázatokban viszont éppen a tengelyekkel való kapcsolódásokat emelik ki.


Hálás lennék az utbaigazításért.



Tisztelettel

Mcsaba

1831. 3ac7412569 (válaszként erre: 1830. - Ilcsimama)
2014. nov. 28. 14:50
de nem mégy el, ugye? csók-sok pozitív energiával
1830. Ilcsimama
2014. nov. 28. 14:48

Kedves Aranyos fórumozóim.

Nagyon szépen köszönöm a sok szép és kedves aggódó privát üzeneteket és a sok szép jeleket is. Nagyon örülök annak is, hogy nem feledtetek el! Tartsatok meg jó emlékezetetekben.

Csak nagyon ritkán tudok válaszolni a küldött üzenetekre és jelekre is, de nézzétek el nekem. Azért mindannyian itt vagytok a szívem csücskében kitörölhetetlenül.

Sok szeretettel üdvözöllek benneteket, és sok-sok puszit küldök mindenkinek. Ilcsi mama.

1829. Ilcsimama
2014. nov. 14. 14:43

Kitôl: sunshinee, 2014-11-09 14:50


Téma: szia

________________________________________

Üzenet: Kedves Ilcsimama!


Ne haragudj, hogy rád írok. Engem már elég régóta érdekel az asztrológia. Gondolkoztam már tanfolyamon, de azt hiszem jelen pillanatban, nem engedhetem meg magamnak. Ezért arra gondoltam könyvekből és az internet által nyújtott "anyagokból" szerezném meg tudásom.

Azt szeretném kérdezni, hogy tudnál e ajánlani nekem az asztrológiával kapcsolatos szakirodalmat? Interneten sokat nézelődtem, de nem tudom melyek azok a könyvek, amelyeket valóban érdemes beszerezni.

Egyszer a könyvtárból kihoztam Julia és Derek Parker - Hiteles és átfogó útmutató az asztrológia tudományához c. könyvét. Ez pl nagyon tetszett. Segítségével fel is rajzoltam a horoszkópom :) ÜDV:



Kedves „sunshinee”! Most értesített Hoxa, hogy már több napja üzeneted volt számomra,

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de nem igen tudok mostanság a gépközelben lenni. Sajnos, mint láthatod - egészségi gondok miatt - már jó ideje, nem tudom a „Hoxa fórumon „

- Aki szereti az asztrológiát-oldalamat folytatni.


Nagyon örülök, ha úgy gondolod, hogy szeretnél a valódi asztrológiai tudományok világába egy kicsit jobban belelátni. Díjazom azokat, akik önszorgalommal szeretnének magukról ebben a témakörben a legtöbbet megismerni, és nem csak egy képletfejtést kapni tőlem, vagy valakitől, pláne úgy, hogy én ezt mindig csak is –ajándékként - adtam mindenkinek. Hiszen az asztrológiai ismeretek nem más, mint saját magunk mennél jobban való megismerése.


Amennyiben ennek már a tudatában lehetünk, akkor maga a körszélén található fényszög jelek és az EKL. Táblázat szerinti fényszögek ismeretében, már a mindenkori konkrét bolygó állások figyelemmel, kisérésével (mely a nettről letölthető), akár még az elkövetkezendő jó – rossz és kevésbé rossz dolgokra is (sajátakarattal), felkészülhetünk.


Én valamikor a kezdetekkor (2010-ben) pontosan azért indítottam el ezt, fórumot, hogy ha valakit érdekel az asztrológiai ismeret tárgyköre, akkor (és talán ilyen egyszerű módszer segítségével is), közelebb tud jutni a legalapvetőbb ismeretekhez. Már csak azért is, hogy ne a különböző „médiákban „megjelenő úgy nevezett asztrológiának tartott lényegtelen általános vonatkozású dolgokat hallja vagy olvassa, amik szinte nem jelentenek semmit sem a konkrét személyek vonatkozásában.

Pláne azoknak szántam a fórumom - a több mint másfélszer (1828) bejegyzéssel- az ismeretanyagot, mint ahogyan Te is írod a leveledben, akiknek nincs módjuk azt több éven keresztül iskolai formában drága könyvekből tanulni.

Ugyan is, csak is, a PONTOS születési időre (év, hó, nap, óra-perc és helyre), elkészített „RADIX” horoszkóp alapján lehet a lényeges alapszinten álló asztrológiai ismereteket esetleg ilyen formában is megszerezni.

Amely könyvet a leveledben megjelöltél, valóban nagyon jó és sok ismeretanyagot tartalmaz, melyet igen jól lehet hasznosítani, éppen ezért nem is a legolcsóbb asztrológiai könyvek közzé tartozik.

Amennyiben úgy gondolod, hogy kezdő alapszinten van türelmed a legfontosabb asztrológiai alapokat elsajátítani, (M/ általános kör jelentése, a jegyek - házak - bolygók fényszögek- jelentéstartalmai, azok összefüggései egymással), talán azzal tudok neked segíteni, hogy főleg az asztrológiai fórumom elején található leírásaimat egyszerűen másold ki saját magadnak megnyitott mappába.

Magát az alap/M/ Horoszkópból, mely a 360° körben a I./ASC) Kostól a 12. Halakig 30° - 30° - fokos jegyekre és házara vonatkozó, - mint alapjelentés tartalmakat jelző -, ismeretet megtalálsz, melyet az adatlapomon a feltöltött képek elején letöltheted magadnak.

Hiszen ez - az alapja a saját születési időre felállított”Radix” horoszkópnak is, csupán annyi a lényeg, hogy, a „Radix”-ban maga az aszcendens jelöli ki az I. ASC-jegy-házat, /melyben a további jegyek, nem pontosan esnek egybe a házak kezdő csúcsával, de maga jelentés tartalmakat,

- főleg az uralkodó bolygók tekintetében- ugyanúgy a jegyekre, mint házakra vonatkozóan együttesen értelmezendők.


Amennyiben úgy gondolod, szorgalmasan olvasgass a fórumomban, (az adatlapomon kattints rá először az INTERAKTIVÍTÁSRA, majd – Aki szereti az asztrológiára-, és azt mentsd el magadnak a saját kedvencekbe, hogy arra bármikor jobban rátalálhass), és másold ki onnan a legfontosabb dolgokat, és azok alapján rá tudod majd ültetni a rád vonatkozó értelmezéseket a pontos „Radix” születési képlet fokszám szerinti hatásainak megértésében.


Meglátod majd a bejegyzésekből, ha - Aki szereti az asztrológiát - fórumomon nézelődsz, hogy valamikor nagyon sokak a kezdő alapismereteket egy kis szorgalommal így sajátították el, és a saját képleteik alapján nagyon sok mindent kitudtak és későbbiekben is, ki tudnak majd következtetni, amire kíváncsiak lehetnek.

Szeretettel Üdvözöllek téged és mindenki mást is.


Köszönöm a sok aggódó megkeresést (az unokák jelzik felém) és ne haragudjatok, de sajnos nem tudok most közétek jönni, de sokat és szeretettel gondolok én is, rátok, mindannyitokra.

8.X-es Ilcsi Mama.

1828. marticsku
2014. júl. 18. 16:41

Drága Ilcsi Mama !


Szeretnék kérdezni , ha időd engedi , majd megválaszolod !

Általában az ember a saját képletét vagy a hozzátartozóiban szeretne útmutatást , segítségét ,kiolvasni a radixból .


Az életem annyiban változott , hogy édesanyám eltávozott közülünk. Idő kellet még feldolgozom.


Próbáltam tavasszal munkát , elfoglaltságot keresni,sajnos csak visszautasítást kaptam ,a volt ápolónői végzettségemet ,meg kellett volna egy 1.5 éves tanfolyammal újítani, erre a tavalyi év szeptemberig nem volt adott a lehetőségem ,de szeptembertől 3 évre változott. Az idősek otthonába sem alkalmas a felvételem,megpróbáltam, , még egyéb helyre , Az év elején kedvező lehetőségeket kaptam telefonon egyik ismerősömtől ,ami reménnyel töltött el , de ez pár hétig tartott, a bizonyítványom alkalmatlansága miatt nem jöhettem szóba .


Most szülői házat áruljuk a bátyámmal,amit a szülőktől örököltünk,korábban a bátyám kért kölcsön , ennek 16 éve , végül nem kaptam vissza mert nem tudta megadni , gondoltam én naivul ,majd el jön az idő ,de esze ágába sem volt , inkább évekig került , most sem hajlandó , nem teljesen igaz ,mert kért tőlem előre pénzt , hogy lemond az anyai részről és akkor adom el amikor tudom és annyiért amennyiért , az legyen az enyém ha többé adnám el , azzal fizetne ki , én viszont felajánlottam , ugyan ezt neki ,anyai részt adja nekem és a ház amennyiért el kell ez felett az legyen az övé ..persze nem ment bele ( nem nagy értékű ingatlanról beszélünk )..nem felhőtlen a kapcsolatunk továbbra sem , igyekszem tolerálni ennek ellenére ,és nem követelőzni , amit kapok elfogadom , amit anno én vettem a szüleimnek ajándékba ,hogy könnyítsek rajtuk vagy szépé tegyem az otthonukat , nem nagy dolgok ezek , tűzhely, mosógép , ágytakaró , párna , hintaágy ..csak iylen apróság ami esetleg majd a gyerekeim is használhatnának és gondoltam ezt elfogom hozni és pár apróságot emlékbe ,Nem , neki az kell ,közölte velem, az ajándékot is felezni kell kedves .. , idáig is többe részesült ,arányaiba nézve persze erről nem lehet vele beszélni és nem részletezem .

A nehéznek tűnő helyzetem , amit magam írtam elő születésem előtt,biztos megírtam a folytatást is , azt még nem tudom ,csak bízom abban , ha valami korlátokat felállítok , azt valahogy feloldom,lesz lehetőségem feloldani hogy megoldjam ami számomra teher , gond, vagy akár szeretnék munkahelyet , békésen elválni a szülői háztól ( ahova havonta tudok elmenni , rendbe tenni a házat , sajnos ezért is meg kell küzdenem a bátyámmal ,mert minek "pancsíkálok ,takarítok , szerinte semmi szükség " mondhatom szegényt számos betegség érte , de épülőfélbe van . ) igyekszem a gyerekeim előtt jó példával járni ,ami csak részben sikerül .


Drága Ilcsi Mama , most a Jupiter az oroszlánba lépett ,a Szaturnusz még a skorpióba lesz ebben az évben , de decembertől már a nyilasba , aztán a bakba ahol majd együtt állása kerül a radix helyzetével.

Figyelembe lehet -e venni a 30 évvel ezelőtti nyilas éveket ?, hasonló érzések , feladatok várhatnak rám ??

visszaemlékezve 30 évvel ezelőttire , a mérleg és a skorpió évek bizonyultak nehezebbnek ,

ahogy most is , szinte évre pontosan akkor volt az anyukám apukám beteg és 30 év után szintén ,de ez a végüket jelentette , a többit már nem sorolom , a 30 évvel ezelőtti események ,most a végüket fogják jelenteni az én életembe ? ).

A 40 évvel ezelőtti nyilas már nem annyira volt rossz, akkorra már valahogy eljutottam egy jobb élethelyzetbe,a bakban meg egy új lehetőség ,más munkaterület nyiladozott még akkor ,de figyelembe kell venni , akkor 25 -30 éves voltam ,most 55-60 év közötti időm van , és jön.


Az oroszlán jegy amibe a Jupiter most lépett , a 12-k házam kezdődik ,benne a holdam áll ,majd a szűz jegy és benne a Plútóm , a 12 évvel ezelőtt és az meg előző 12 év sem volt rossz időszak az életembe , a nehézségeket leszámítva , mert azok mindég voltak de nem iylen markánsak mint az elmúlt 4 évem .

Persze azóta a világ is változott ,és változik , már a koromnál fogva nem jönnek úgy a z események , a visszahúzódásomról ne is beszéljek , itt már megállapodásról kellene szólni és nem arról hogy pályakezdő vagyok , de sajnos még is foglalkoznom kell azzal " mi leszek ha nagy leszek ". A fizikai erőlétem az már jó ideje alább hagyott , de ez még nem elég a rokkantsághoz . Az itthoni dolgokat el tudom látni ..majd nem ennyi elég i s ,ez jelent nekem testi problémát , nem beszélve a nagyot halásomról ..


A lányom képletében a 9 házában oroszlánba áll a Jupiterre és a Marsa , az MC is oroszlán és még a X ház kezdete ,vele szemben a vízöntőben a 3 házból Szaturnusza oppozícióban van .Most volt 23 éves ,ő most építené a jövőjét .. szeretne valamit vállalkozás félébe kezdeni , egyenlőre csak én jönnék számításba , a kezdeti tőke miatt és hogy nincs munkahelyem , vagy külföldre menne de ahhoz kevés a bátorsága ,meg tette a lépéseket de nem igen akar összejönni , egyedül nem vág bele..

Köztünk sem volt mindég jó a kapcsolat ,tartok tőle ,még ha segíteném is őt szívem szerint nem rám van szüksége .


Drága Ilcsi Mama ,vetnél egy pillantást a képletemre ?


Köszönöm szépen és kellemes nyári napokat Kívánok !

1827. jhade (válaszként erre: 1817. - Ilcsimama)
2014. jún. 24. 17:14

Kedves Ilcsimama...köszönöm a válaszodat.

Az asztrológia elég bonyolult, és összetett ...

Ahány asztrológus, annyiféle irányzat.. annyiféle fejtés....

Sokat lehet tanulni azért az írásaidból...

1826. Ilcsimama (válaszként erre: 1825. - HnéViktória)
2014. jún. 24. 12:29

Mindenkinek jár a boldogság, amit csak szeretne!


„Amit az ember eltud érni az el is érhető!”

1825. HnéViktória (válaszként erre: 1824. - Ilcsimama)
2014. jún. 24. 10:30

Drága Ilcsi Mama!


Tehát akkor Ő most jó utón halad,és minden csillag,segitségére van?Igy értelmezem.


Az első időszak elég döcögös.Sok rajta a stressz,amit sajnos itthon hétvégente ad ki.Nagyon nehéz vele kijönni,mert itthol a maximumot várja,én próbálom ....vissza fogni magam,és türelmes lenni vele,nem egyszerű,de megértem hogy neki sem.

Hétfő hajnalba mennek,vissza,és pénteken délután már itthon vannak.

Nagyon jó volt az első fizetése.

Nagyon bizakodó vagyok,és tanácsodra talán le is higgadtam.

Fűzögetem azokat a bizonyos szálakat,melyeket mondtál,hogy mindenkivel műkődjek.Nem egyszerű mert folyton időhiányba szenvedek de azt hiszem most elmondhatom,hogy élek!-nem csak létezek.

Gyerekeim kaptak egy önállóságot is ezáltal.


sok puszika

1824. Ilcsimama (válaszként erre: 1823. - HnéViktória)
2014. jún. 23. 21:58

Kedves Viki! Nem volt kétséges, hogy sikerülni fog neki, hiszen a horoszkópjában 3. és a 9. házában (utazást és külföldet jelző házak) egyértelműen benne volt a lehetőség, ezt akkor írtam is neked.

9. házas Mars - Szaturnusz* Nap- szextil csak is segítséggel szolgálhat, úgy, mint a Tranzitkori Ikrek 9. háznál a külső látens "zöldszínű fényszög" hatások jelei.


Érdekes módon még az Uránusz bolygója is csak segítségére lehet pláne, most amikor az Uránusz épen a Kosban/ Mars uralmával halad éppen.

Nézd csak meg, hogy ott van "Radix"-ban az Uránusz- Mars közötti "jó Trigon fényszög kapcsolat.


Valamint a Kos jegyénél- a Bika határon is, a külső fényszög jelzéseknél a nagyon jó: Nap- Szaturnusz- Mars- segítő fényszögek. Pláne úgy, hogy neki a Napja is itt ragyog.

(Ugye tudjuk, hogy az ált M/ horoszkóp szerint a Bika - jegy egyébként a 2. háznak felel meg, ez pedig az anyagiak és a pénz háza).


Ezt Te is láthatod, és ne mond, hogy nem érted, hiszen olyan sok mindent megtanultál már.


A 3. háza éppen a Nyilasban található/ Jupiter uralma alatt. Sőt még a Felszálló Holdcsomópontja is itt van, ez pedig a jövőalakulásnak a jelölője is.


A Jupiter pedig mostantól a körforgása szerint egy éven keresztül igen csak nagyon jó jegyben, az Oroszlánban fog haladni, az Oroszlán-jegynek pedig az ura a felséges NAP.

Sőt még a Szaturnusz is ez év decemberétől szintén a Nyilas jegybe fog lépni és 2.5 éven keresztül a Jupiter uralmával hozhatja el jót.


Arról már nem is beszélve, hogy a születési „Radix”-ban Jupiter / Jupiter= „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygója, együtt áll az 5. házas Halakban, (azt is tudjuk ugye, hogy a Jupiter Halak jegyben van igazán otthon, melynek másodlagos ura szintén a Jupiter).

A Vénusz, pedig mint ismeretes: Vénusz=”Fortuna minor”, a kis szerencse bolygója.

1823. HnéViktória (válaszként erre: 1822. - Júliusi)
2014. jún. 23. 10:35

Én is itt vagyok,és olvasom,de hiába!!!-nem értem :) Azonban azt leírnám,Ilcsi Mama hogy a férjemnek úgy néz ki sikerült a külföldi munka,két hónapja van kinn.Talán,beválik...:()


Puszika mindenkinek.

1822. júliusi (válaszként erre: 1821. - Ilcsimama)
2014. jún. 22. 15:55

Köszönöm szépen!De én sose fogom ezeket a képleteket megfejteni, ezért kérdezlek téged...:))


Olvasni olvasom, csak nem értem...:)


Szép napot, és jó egészséget neked!!!

1821. Ilcsimama (válaszként erre: 1819. - Júliusi)
2014. jún. 22. 15:25

Oké! Ez így már rendben van!

Tudod a születési képletben minden benne van, ezért lehet kiszűrni, ha valami nem stimmel, mint most is nálad. Mert a pontos óra perc be határolja az ASC- I. ház által a többi jegy és ház lehetőségét is. Örülök, hogy érted már az asztrológiai dolgok összefüggését és menetét, hiszen Te is a legrégebbi kedves látogatóim közt szerepelsz.

Hidd el érdemes olvasgatni a fórumon, sok mindenre választ kaphatsz, ha azt ráülteted a saját " Radix" képletedre, pláne, ha még az aktuális Tranzit bolygó állásokat is feljegyzed a megfelelő helyekre,hiszen azok a látens fényszögek által jelzik a várható eseményeket.


Így aztán van lehetőség felkészülni, vagy akár

- saját tudatos akarattal - elébe is menni dolgoknak.

1820. júliusi (válaszként erre: 1819. - Júliusi)
2014. jún. 22. 13:01
Köszönöm szépen,Előre is a fáradozásodat, puszi!
1819. júliusi
2014. jún. 22. 13:00

Ezer bocsika, igazad van,véletlenül a férjemét adtam meg...:))

Az enyém 3 óra 30 és a Rák az ascendensem is...

1818. Ilcsimama (válaszként erre: 1812. - Júliusi)
2014. jún. 22. 12:44

Kedves „Júliusi”. Válasz levél privi üzenetre!


Sajnos a gép adataim nagy része egy bizonyos géphiba miatt elveszett, jó hogy most ismét leírtad a születési idődet, csak éppen az a baj, hogy előkerestem az asztrológiai fórumon régebben leírt bizonyos dolgokat, és ez mostani születési óra perc 06.-óra 30 perc nem lehet a tiéd, mert akkor az aszcendens jegyed Szűz lenne. A fórumon is jelzem, akkortájt, hogy neked az ASC jegyed én szerintem RÁK. Tehát, ha Nap jegyed is Rák, akkor csak is hajnaltájéki születésű lehetsz.

Viszont arra már emlékszem, hogy a férjed horoszkóp képletét is elkészítettem Annó és ő ugyan csak júliusban született csak egy évvel előbb, min Te, de neki a születési óraja szerint az ASC-jegye Oroszlán tehát, akkor mivel Őneki is Napjegye Rák akkor neki a születési időpontja lehet a 06.30 körüli időpont.


Sajnos egyáltalán nem mindegy, mert az ASC I. ház jelöli ki a többi házakat, és e miatt a 6. egészség- betegséget jelző ház nem mindegy, hogy a Te éveddel és hónapoddal 06.óra 30'születési idővel az ASC- Szűzzel kezdődne és akkor a 6. ház Vízöntőre esik.

Tehát a kérdésed szempontból nem mindegy, hogy éppen a hajnali születéssel a Nyilas jegyre tevődik-e 6. ház vagy éppen a Vízöntőre jegyre.


Keresd elő az általam megküldött horoszkóp körödet, és látni fogod, hogy Te 07.18-án hajnali órában én szerintem olyan 03.30 órakörüli időben születtél. Vagyis Akkor a Rák Napjegyhez csak is Rák ASC jegy társulhat. Akkor pedig mivel az I. házad is Rákban van, akkor a 6. házad csak is Nyilas jegy lehet.


A privi levél terjedelme miatt ezt itt most a fórumra írtam ki, mert nem vagy általa

- személyes adatok miatt- beazonosítható, de a priviben feltett kérdésedre – kérésednek megfelelően-, természetesen „Priviben”fogok majd neked válaszolni.

1817. Ilcsimama (válaszként erre: 1815. - Jhade)
2014. jún. 22. 00:13

Kedves „jhade”. Nagyon jó és érdekes kérdést tettél fel.


Nagyon sokan mások is firtatták már, hogy a saját születési képletemről miért nem írok itt fórumon, hát nem igazán szeretek a saját dolgaimról a nyilvános fórum keretein belül írni.

Azonban ez a kérdés másoknak is adhat esetleg eligazodást a saját képletére vonatkoztatva.


Érdekes módon a horoszkópomban a X. házas BAK/ Szaturnusz urával a „rejtett” Aszcendens jegyem, mely tulajdonságaival köthető, nálam az okkult tudomány iránti szeretethez is.


BAK- jegy is kardinális föld-jegy, amelynek a tulajdonságaihoz tartozik, hogy az adottságok, és lehetőségek terén a tanulással szerkezeteket épít, és hasznosít.


A Szaturnusz főleg a Kosban azt adja a szülöttnek, hogy tovább tudjunk lépni, ha valamilyen olyan motivációt találunk, amely ösztökélhet az állandó életfogytig való tanulás felé.

Hiszen az okkultizmus a rejtelmes tanok az érzéki tapasztalatokon kívül eső dolgokkal foglalkozó tudományhoz köthető.


Az emberek életében még a megvalósításra váró szellemi –értelmi célkitűzések, főleg az életnek a későbbi szakaszában teljesednek ki úgy igazából. Mindig is, azt tűztem ki célul, hogy, ha már az időm majd engedi, akkor jobban belevetem magam a csillagászati- asztrológia ismeretekbe, mert csak is ez által teljesedhet ki az életem.

Ugyan is, amikor már a lágyabb ösztönösebb tulajdonságok jobban tudnak érvényesülni, amikor már például nálam is a Bika – FÖLD- Napjegy és Bika ASC - jegy már megmutatta magát az anyagi világban, az – az, siker is, és elismerés is, már elérhető volt számomra, hiszen a Föld –jegyekkel a gyakorlatisság kézen fogva jár.

A Bika jegynek pedig a Vénusz bolygó az uralkodója a Vénusz jelképe pedig a NŐ, az anyag és a szellem viszonya, hiszen még a jele is, egy tükörhöz hasonlít.


Mivel aztán a Bika/Napjegyem mellett a felkelő ASC - jegyem is a Bika Föld jegyre tevődik, így itt maga a Nap jelenléte is, mivel a Nap szimbolizálja az I. házban az utunkat az önálló személyiség felé, amely megmutatkozik a konkrét cselekedetekben is. Aztán a VÉNUSZ uralkodó bolygó hatására is, mivel a Nap - HOLD – Vénusz a személyi bolygóim, ezért aztán a képletemben megtalálható az a bizonyos zöld háromszög.

Amelynek a jelentése: X. házas BAK/ lokálisan benne álló Mars bolygóval, ábrázolja a kozmosz energiaközpontját, fontos az a ház, ahol, ahol a Mars áll, mert ott tudjuk az akaratunkat igazából megélni. A Nap az uralkodó, a Nap a központi égitest, az egész rendszer kormányzója, a Mars pedig a hadvezére.


Ezért aztán nálam a X. házas BAK, - Bika ASC – a benne álló Nappal és a 6. SZŰZ/ munkaházas Neptun közt lévő zöld háromszög, rá mutathat az asztrológiai ismeretek felfedezésére és a csillagos ég tanulmányozásával foglalkozó „csillagismeret”megismerésnek titkai iránti szellemi elmélyülésre adhat hajlamot.


Nálam a Szűz a / Merkúr urával/ és mivel a Merkúr lokálisan a Kosban/ Mars uralkodó alatt foglal helyet, így adhatja logikai képességet, a széles látókörűséget, a találékonyságot, pláne, ha még a „Radix”képletemben a Merkúr is a Nap előtt kel fel, azért, mert itt a 12. házban erősíti a titokzatos dolgok iránti érdeklődést. Ugyan is, ebben az esetben előrelátó képességet is adhat a szülöttnek. A Szűzben álló Neptunusz bolygó pedig itt ebben az esetben a vágyéletet hozhatja be a munkaterén, és a tudatalatti hajlamokat is erősítheti, valamint a misztikus dolgokkal való foglalkozásra sarkallhat.


Az sem elhanyagolható, hogy a karma asztrológia szerint a Szűz másik uralkodó bolygója a Chiron kisbolygó, amely KB. 148-208 km. Átmérőjű, és elliptikus pályája van. A Naphoz legközelebb eső pontja lassúbolygóknál a Szaturnusz pályáján belül a Naptól leg távolabb eső pontja pedig az Uránusz pályájának közelében van, és hidat teremt a külső és a sorsbolygó között. Mintegy 6 óra alatt fordul körbe saját tengelyén is.


Nálam a képletemben Chiron bolygó Rák jegyben található, melynek ugye a Hold az ura.

A Chiron Transzcendens bolygó, csupán csak 1977-ben azonosították az égen. A Chiron érzék fölötti a tapasztalást meghaladó, akár még túlviláginak is mondható, kisbolygó. Visszatérési ideje a „Radix” születési pozícióba 50.7 év.


Ha valakinek a képletében kedvező pozícióban áll a Chiron, (már pedig nekem úgy áll, hiszen ugyan azon a fokszámon található, mint a Bika ASC - jegy), azt kaphatja a Chirontól, hogy kedves és gondoskodó, tele van segítőkészséggel és lemondással, támogatja a gyengéket, elesetteket. Tanító, olykor nem áll tőle távol a gyógyító szerepkör sem.

A Chiron által nyújtott segítség által az önismeretet segít felfedni. Az égbolton egyszer a Szaturnusz és Jupiter másszor pedig a Szaturnusz és az Uránusz között tölti be a kozmikus hírvivő szerepét, tehát tisztje a szellemi és az anyagi világ közötti közvetítésben rejtőzik.


Érdekes lehet még nálam az is, hogy a képletemben a Plútó is a Rákban áll és a Jupiterrel nagyon jó fényszög kapcsolatban található.


A Plútó egyébként jó fényszögeltség mellett megújító, kreatív energiákat szabadít fel. Szimbóluma, hogy a szellem a lelken át alászáll az anyagba, és a tudat alatti értelem szintjén az átalakulás tüzét táplálja. A Plútó tömege csak egyötöde a Holdénak, valamint átmérője is kisebb. A Plútó törpe bolygó bár kicsi, és messze is van tőlünk, de hatalmas hatást tud gyakorolni ránk.

Egyébként 249 év és 3. nap alatt kerüli meg a nappálya körét, változó időket tölt el egy-egy állatövjegyben, 2008-ban lépett be a Bak jegybe és jelenleg a Bak jegy 12°47’ foknál halad éppen, és majd csak 2024-ben fog átlépni a Vízöntő jegybe.


Ugye a X. Bak-jegy / ház a IV/ Rák-jegy házzal együtt a kitűzött célok és az érvényesülés házai, ezért aztán a hívatásomban mindent elérhettem, amit az élet megadhatott nekem. Mivel a IV. RÁK - jegy ház a veleszületett tulajdonságokat is magával hozza, nekem pedig ez a Rák jegyben /HOLD uralkodóval található nem véletlen, hogy mennyire magaménak érzem és szeretem a Holdat, amely a képletemben éppen növő fázis idejében és a Mérleg jegyben haladt éppen a születésemkor. Ez adhatta talán azt, hogy ne csak magammal, hanem másokkal is törődjek az asztrológiai ismeretek tanítása terén. A RÁK adja a kardinális energiát, vagyis újat épít fel, kezdeményez arra, hogy mások is belemélyedjenek az ismeret megszerzésbe.

Az asztrológia utat mutathat abban is, hogy ismerd meg önmagad! Azért mert csak akkor válhatunk teljes, érett személyiségekké, ha a „Radix” születési képletünk alapján elsősorban már megismertük önmagunkat.


Milyen érdekes, az is, hogy éppen most induló Rák-jegy hónapja nyarat indítja, itt az év leghosszabb nappala: június 21. (a nyári napforduló). A Rák csillagkép jelenti azt a kaput, melyen a lélek az inkarnációba az újjászületés által belép.

A Hold a befogadás, varázslat, a misztika jelképe. A Hold az éjszaka királynője, uralja az alvás birodalmát, a vegetatív életet, az álmok, a képzelet, a fantázia és az ösztönök világát.

Ő az egyéniség legbensőbb, legősibb, leggyermekibb, legintimebb és legszeszélyesebb felének tekinthető.



Miben is állhat a nyugati asztrológia alaptétele: A Nap a HOLD és a Naprendszer bolygói a 12 állatövi jegy, és az univerzum jelentékenyebb álló csillagai is, bizonyos hatásokat sugároznak a Földre. Ezeknek, a hatásoknak az összessége nem csak a földi életet, Levegő –Víz, hanem az egyéni életeket is befolyásolják. Ezt pedig ki-ki a saját pontos születési „Radix” képlete szerinti Aszcendens jegy által kijelölt jegyekkel - házakkal-bolygókkal, azok – fényszög adottságaival együtt - a kozmikus lélektan alapján - a bolygók körforgása szerinti Tranzit hatások, által élhetik meg. Az így kapott kozmikus erők sugárzásai kifejtik ránk a hatásaikat, vagyis az így hozzánk érkező hatások rányomják a bélyegüket az eseményekre, a cselekedeteinkre. Ne várjunk azonban a horoszkópunktól többet, mint amilyen lehetőség rejlik benne, arra, hogy mennél jobban ismerjük meg önmagunkat, ismerjük meg belőle a sorsunk fő irányvonalait, és fedezzük fel benne az igazi értékeinket, hogy az által még jobbá válhassunk.


Szeretnék nektek itt egy <Robson > hasonlatot idézni. ” A horoszkóp olyan, mint valami ház, amelyben sok szoba van, s ami ezekben történik az többnyire rejtve marad a világ szeme előtt. Azonban a képletben a felkelőpont= ASC és annak jegye adja ház ajtaját, s az ember mindig, ezen keresztül lép ki a külvilág elé”.

1816. HnéViktória (válaszként erre: 1813. - Ilcsimama)
2014. jún. 19. 21:06
Erre én is olyan nagyon kiváncsi voltam.:))
1815. jhade (válaszként erre: 1813. - Ilcsimama)
2014. jún. 19. 17:41

Nem gondoltam volna, két földjegy.....:D

A radixodban jelzi valami az asztrológiához való kötődésed?...

1814. júliusi (válaszként erre: 1813. - Ilcsimama)
2014. jún. 19. 15:27

:))

Köszi,hogy elárultad!!!

1813. Ilcsimama (válaszként erre: 1811. - Jhade)
2014. jún. 19. 11:54
Kedves jhade és Júliusi: Igen! Én május 1-i Bikajegy szülöttje vagyok, és az ASC- jegyem is Bika-jegy.
1812. júliusi (válaszként erre: 1811. - Jhade)
2014. jún. 19. 10:47
Én is kiváncsi lennék rá...:))
1811. jhade
2014. jún. 18. 20:44

Kedves Ilcsimama!


Te melyik hónap szülötte vagy? - Ha publikus...

1810. 4b6a2525df (válaszként erre: 1808. - Ilcsimama)
2014. jún. 18. 18:43
Gyönyörű:)
1809. HnéViktória (válaszként erre: 1808. - Ilcsimama)
2014. jún. 18. 18:25

Köszönöm <3


Gyönyörű,elpityeregtem :)

1808. Ilcsimama (válaszként erre: 1807. - HnéViktória)
2014. jún. 17. 14:42

Naprendszer két fővilágosítójával: a Nap és Hold üzenetével kívánok Boldog Születés napot a legrégebbi fórum látogatómnak Viktóriának, de mindenki kedves más fórumlátogatónak is, akiknek a Tavasszal- Nyáron - Ősszel és a Téli hónapok napjain van a születésnapjuk:


Hiszen ugye tudjátok, hogy a „Radix” horoszkópban a bolygók legnagyobb hatásukat akkor hozzák be, amikor a Nap a Napjegyen illetve az Aszcendens jegyen a körforgásszerinti „Tranzitó módon áthalad.


„Születésünk pillanatában nevet is kapunk,

Beleszólni nem tudunk, még is, egész életünk során arra hallgatunk.

Egy életen átviseljük, és vele együtt élünk.

Megszokjuk, megtetszik és csak arra értünk.

Kevésbé fontosnak érezzük, mint a születésünk napját,

Pedig velünk születik, ezért mindenkinek Boldog Név napot is, kívánok! „


Ez az a nap...!


Amikor talán még a csillagok is,

ünnepelni mennek.

Ezüst-fehér HOLD fényében,

szépen felöltöznek.

Tündér lányok víztükrére,

hullámodrot varrnak,

szél úrfiak falevéllel

táncolni akarnak.


Milyen csodaszép ez a nap,

ugye Te is érzed,

mosolygós az egész világ,

köszöntenek Téged, amikor,

ma éjjel majd Rád találnak a

csodatévő álmok.

Én addig is szeretettel:

Boldog születésnapot kívánok!


Ma a Nap is szebben ragyog,

Az ég azt kiáltja: Boldog vagyok!

Ma mindenki szeretetét te kapod,

Hiszen ez: A Te Napod!


Ma a szél lágyabban süvít,

A csillagos égen a Hold fehérebben virít.

Ma még gyönyörűbb a mosolyod,

Hiszen ez: A Te Napod!


Ma éjszaka a kis tücsök is szebben zenél,

A fán kuporgó bagoly ma neked mesél.

Amit ma kívánsz azt mind, megkapod,

Hiszen ez: A Te Napod!


Ma a tenger is finomabban hullámzik,

Ma minden kiejtett szavad szebben hangzik.

Ma neked adom a szívem, ha elfogadod,

Hiszen ez: A Te Napod!


A harmat lassabban száll le virradatkor,

Ma a fű is zöldebb, mint máskor.

Ma leszek az őrangyalod, ha akarod,

Hiszen ez: A Te Napod!


A madarak az égen vidáman énekelnek,

S a felhők felettük puhábban keringenek.

A mai napod fontosabb, mint sok tegnapod,

Hiszen ez: A Te Napod!


Ma veled nevet mindenki,

És nem fog megbántani senki.

Ma érted ontják fényüket a CSILLAGOK,

Hiszen ez: A Te Napod!


A sziklás hegyek ma neked díszelegnek,

S az itt lebegő sasok érted keringenek.

Ma tőlem is a legfinomabb virtuális puszit kapod,

Hiszen ez: A Te Napod!


Ma a kalitkába zárt kismadár sírás helyett csicsereg,

Az erdő mélyén a kis farkas vidáman hempereg.

Ma még szebben ragyog piciny arcod,

Hiszen ez: A Te Napod!


Ez a nap a Te Napod,

Én figyelem minden mozdulatod.

Szeretnék elmondani még egy mondatot:

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!


A titkok kamráját most feltárom,

hogy rád derű és boldogság várjon.

Életed kísérje aranylón ragyogó Nap,

ki oly sokat adtál, most te légy, aki kap!


Legyen szeretet, hol utadat járod,

egészséged és sok szép álmod,

legyen mindig gondtalan életed,

s egy szív, ki őszintén szeret!


Egy évvel ismét öregebb lettél,

kívánom, ezt még százszor megéld!

Mit is mondhatnék e jeles napon:

Sokáig élj! Boldog születésnapot!

/Any Brandt/


Hogy Én mit kívánok nektek az élét minden napjára?

Azt, hogy lássál.

Hogy a sötétben is lásd a fényt,

Hogy a háborgó világ ellenére is,

Szívedben, békességben élj.


Hogy egyedül se legyél magányos,

Hogy örülni tudj mind annak, amid van.

Ismerd meg Ön magad!

Ne hazudj magadnak hamis örömöket,

Hogy megtaláld a kezdet tisztaságát,


Hogy ne sirasd az elmúlt időt,

Hogy meglásd benne a végtelen lehetőségét,

Hogy csendben meghalljad benne a lelked szavát.

Bölcsességet kívánok!

Sok-sok bölcsességet,

Hogy felismerd,

Hogyan helyes lépned.


Mit érdemes meglátnod,

Mit kell megtenned,

Mit kell szólnod,

Hova kell eljutnod.

Hogy soha semmit ne kelljen megbánnod.


Gondolkodtam rajta, hogy még,

mit is adhatnék......

Mi volna számotokra még,

a legméltóbb ajándék?


Ha őszinte szívemből

szeretnék választani,

nem tudnám a sok –sok CSILLAGOT

az égről lehordani.


Valami kedveset és szépet.

Egy tárgyat a polcodra?

Lehetne........ De minek?

Hiszen azokkal nem mész sokra,

De asztrológiai tudásod gyarapításával,

Ön magad értékét is, növelheted!


Ha sivatag lennél,

esővel öntöznélek.

Ha rád sötétség borulna,

Én égi fénnyel ölelnélek.


De mit is, ér az ábránd?

Hisz emberek vagyunk!

Nem hozunk záport,

és nem is, ragyogunk.


De az, ami bennem él,

azt mindet átadom.

Hogy Nektek ez mennyit ér?

Remélek, de nem tudom.


Mint az eső, pár könnycseppje,

néha ha megbántanak, legördül arcomon.

Emlékeitek szenvedem,

hiányotok sokszor fáj nagyon.


Mint fény tüzes lángja izzik véremben.

Átadom, hát ajándékom.

Tessék, ha itt keresgélsz, akkor kincsre lelsz.

Tiéd vidd el, ha szeretnéd!


Titkom feltárom és elárulom.

A szeretetem felétek örök,

Amit elrejt a fórumom és e- pár sorom........

Sok szeretettel köszöntelek, hát Születés és Névnapodon!

2014. jún. 11. 23:02

Kedves Ilcsi Mama és olvasók.

Most látom péntek 13 tizmilliószoros nap,és telihold,és az ikrekben,én 16án születettem.


Én már előre félek ettől a naptól,nem szeretem,mert nagyon ideges és feszült vagyok.hogy lehet elkerülni ezt???:)))

1806. Ilcsimama (válaszként erre: 1793. - Csakegyharit)
2014. jún. 10. 14:43

Kedves „Csakegyharit” és mindenki más is, akit érdekelhet az asztrológiai képletfejtés.


Elnézésed kérem, valóban nem láttam még az áprilisi 1793. számú bejegyzésed, mostanában ritkában tudok jönni felétek, ezért átsiklottam a közbeni üzeneteken.


Akkor most – beleegyezéseddel - a június 8-i -E- mailben küldött kérdéseidre is itt egyben szeretnék válaszolni.

Azzal kezdeném, mint ahogyan azt Te is jól értelmezed, hogy a”Radix”-ban a nap az apát is jelképezi, már pedig nálad a Nap fényszög nélküli, ezért kihatással van rád az apa- gyermek kapcsolatban a „rossz nem megértő” viszonyra. A Merkúr szerepe a VII. házban- főleg mert „R” állásban található, tehát hosszabban fejti ki a hatását, szintén a kapcsolatok nehézségét adja, de ez inkább a párkapcsolatban, mint „férfi” esetére vonatkoztatható.


>Fogyó - Hold - kérdésedre valóban az a magyarázat, hogy amikor a 2-3 naponként a hold jegyet vált, akkor rád és minden fogyó hold idejében született egyénekre, ott abban a jegyben, és a jegyhatás tekintetében fejti ki a legnagyobb hatását.


> Nálad még maga STELLIUM hatás (mely összeadottan együttes hatásként értelmezendő), a 2. házadban, a Bak jegyben/ Szaturnusz bolygó uralkodása által még fokozottabban értendő, mert mind a 3 bolygó- Uránusz-Neptunusz- és maga a lokálisan a Bakban álló Szaturnusz is, „R”= Retrográd bolygók a születési képletben. Azért, mert a mikor a bolygók hátrálnak, majd amikor ismét előre haladnak, azt a területet ahol éppen Tranzitkor haladnak, tovább és nagyobb mértékben befolyásolják.

A képletedben a Bakjegy 4° fokán található az „R” Uránusz, mely jelenleg (júniusban) Tranzit módon a Kos jegy 16° foknál halad. Ez év október –novemberben visszahátrál 13-14° fokra, majd innen ismét előre haladva majd csak 2015. áprilisban halad tovább a mostani 16° fokról, mivel az Uránusz a változásokat is hozza magával és a Kos jegy ura Mars bolygó, amely képletnek a férfi jelölője is, akkor lehet a legnagyobb lehetőség arra, hogy ki tudj törni a mostani megrekedt állapból.

Bár a „radix „egy életre szól, és kijelöli az utunkat, lehet, hogy meg kell rá érnünk, hogy az egyes adott szituációt a Tranzit hatásokon át megértsük.

Ezt a még most a halakban járó Neptun is a másodlagos Jupiter urával támogatni tudja, már az által is, hogy a rejtett aszcendens jegyed is Halak jegyre tevődik. Jupiter (a képleted Ikrek-jegy 16° -án van, illetve a VII. házas Nap jegyed is Ikrek/ Nap urával), ezért ez év októberében a Jupiter is éppen Tranzit 16° fokon az Oroszlán-jegyben/ a felséges nap uralkodó hatásával hozhatja el számodra - és sok más mindenki számára is - az elérhető jót. Arról már ne is beszéljünk, hogy a Szaturnusz is ez év decemberben elhagyja a Skorpió jegyet és be fog lépni a Jupiter uralma alatt álló Nyilas jegyben. A Szaturnuszt úgy is felfoghatjuk, hogy a sötét felebarátunk a nagy tanító mesterünk, hiszen a szenvedéseken keresztül segít bennünket eljuttatni fénybe.


Idézem a leveledből ” részvétlen, szenvedőleges és passzív rezisztencia= tétlenséggel vagy részt nem vevéssel való ellenállási vágy” hogyan értendő rád, hát leginkább a felszálló hold csomópont értelmezéssel tudnám a legjobban érzékeltetni.

Az 1793. számon írott bejegyzésedre „ A felszálló holdcsomópontom a 4. házban van. Akkor nekem az a feladatom, hogy a családomért éljek? És ha nálam ez szoláris jellegű, akkor az apa-kapcsolatomban van a válasz? Vagyis apámmal karmikus kapcsolat köt össze? „


A szüleinket gyakorta az előző inkarnációból hozzuk sokszor azért olyan feszült itt a földi kapcsolatunk, vagy szorongunk e miatt. Nehéz megtanulnunk velük a legjobb kapcsolatot kiépíteni, vagy éppen leválni a családi kötelékből, ezért sok esetben a tudat alatt képesek vagyunk megtagadni őket.


Itt ez a IV. család és otthonházában a felszálló Holdcsomópont a jövő útjának az alakulásban azt adja neked, hogy a „Karmikus” érzést kell legyőznöd, hogy a körülötted zajló eseményeket - ebben az életedben - méltósággal tud megélni. Mivel az előző életedben ahhoz szoktál, hogy másoknak parancsolgass, ezért most ezt nem tudod kontrolálni, pláne nem a szülővel kapcsolatosan. Pedig itt az lenne a Karmikus leckéd, hogy legyőzd minden olyan vágyad, ami arra sarkall, hogy mindent csak is magadnak akarj, hiszen nem szeretsz az alárendelt szerepében tetszelegni.

Az előző életben nyert tapasztalataid alapján arra vagy most késztetve, hogy elmélyülten foglalkozz a karriereddel, ezért aztán a családdal a konfliktusaid keletkeznek. Mindenáron szeretnél a családtól függetlenedni, ugyanakkor a lehetőségeid sajnos nem adottak ennek a megvalósítására. Ez aztán bizonyos „dac” formájában jön ki nálad, ami legtöbb esetben a konfliktus forrásává válik.


Ehhez aztán még a X. házban álló (Szűz - jegy/ Merkúr bolygóval, a kommunikáció urával) Leszálló Holdcsomópont is rátesz egy lapáttal, hiszen amelyik jegyben áll olyan módon mutatja meg, hogy az ember miként hangsúlyozza túl még mindig a saját fontosságát.


Hogyan tudsz ezen a téren is ebben az életben boldogulni? Ezt maga a Felszálló Holdcsomópont jelentése adja meg a legnagyobb mértékben. Nálad pedig ez a Vízöntő jegyre tevődik, mely azt mutathatja meg számodra, hogy mennyire vagy képes érzelmileg (IV. ház Csúcs miatt), gyarapodni, addig a pontig, amikor a boldogságot nem azonosítod a tekintély elvvel.


Nálad pedig a 3. házad nagy része a Vízöntő jegyre tevődik/ Uránusz és Szaturnusz uralkodókkal, és mivel maga az IKREK jegy is az általános M/ horoszkópnak a 3. jegye, amely május 21.- június 20-ig tart ez a késői tavasz és nyár elejei időszakot íveli át. Ezért aztán az Ikrek jegy a maga Merkúr urával/ a levegős elem minőségével az emberi tudat dualitását is szimbolizálja.


A Merkúr bolygó Hermész istenről kapta a nevét amely a (Szűz jegy mellett) az Ikrek-jegy bolygója vagyis a felettes énje amely a szellem a lélek a tárgyiasult anyag egyensúlyát hordozza magába.


A Merkúr egyébként a naptól soha nem távolodik el 20° foknál távolabbra. Nálad ugyan még a Bika jegy legvégére tevődik, de szintén a VII. párkapcsolatok házában található, mint a Napod. Ez aztán azt jelenti, hogy egy kicsit a Földjegyű Bika miatt nehezebben tudsz a családban és a párkapcsolatok terén is, kibontakozni.


Így jellemző rád hogy csak a jelen érdekeljen, vagyis a racionális gondolkodás az erősséged, ez viszont sok esetben, a felületesség irányában is elvihet.


Az Ikrek jellemére pedig nagyon is jellemző a jó és a rossz is, ez a kettősség viszont rendkívüli feszültségforrássá is, válhat. Mivel azonban a Merkúr bolygó, az Ikrek uraként jól érzi magát az Ikrek jegyben, és mivel általánosságban is, a Felszálló Holdcsomópont uraként, mint a jövőbe vezető út hírnökeként is számba vehetjük, így a jó változások tekintetében az életnek egy bizonyos szakaszában (pláne a VII. kapcsolatok házánál, ha az még a Bika jegyre is tevődik), az Uránusznak, mint a Vízöntő megújító hatásával is számolni lehet.


Már csak azért is, mert Zeusz nem véletlenül nevezte ki Hermészt a 12. istenség hírnökének

A Merkúr bolygó pedig, Hermész istenről kapta a nevét, amely megfelel az Ikrek bolygója, felettes énjének. Az Ikrek Napjegy egyben a fény és az árnyék képviselője.

Ezért aztán az Ikrekre az emberi gondolkodás kettőssége nagyon is jellemző. Mivel a mások felé való reakcióik lehetnek jók és rosszak is, jó ha a saját születési radix által felismerik és bevallják saját maguknak a hibáikat is, mert különben csak is másokban keresik a bűnbak szerepét.


A mennyiben felismerik magukban a kettős személyiségű szerepüket, ezzel együtt nem csak a jót, ha nem idővel a rosszat felvállalják, akkor tetteik következményeként már nem árthatnak másoknak.


Mivel általánosságban is elmondhatjuk és ez az Ikrekre, igen csak vonatkozik a különböző fejlődési fokozatok a születési képlet alapján, követik egymást. Vagyis az állatövjegy poláris jegyével nálad, a Nyilasban testesülnek meg a változtatások lehetőségei, illetve befelé fordulás időszakát a kifelé fordulás időszaka fogja követni.


Ezért aztán a 2. házad a Nyilasban/ Jupiter uralkodása alatt a 3 Lassú bolygó (Uránusz- Neptunusz- és Szaturnusz) Tranzitjai következtében, ebben az életszakaszodban, amennyiben Te is úgy szeretnéd, új benyomásokat fog eredményezni az életedben.

1805. Ilcsimama (válaszként erre: 1804. - Grizus)
2014. máj. 28. 16:32

Kedves Viki és "Grizus" Valóban csak az érti meg igazából az asztrológiában a lényeget, aki képes e téren fejleszetni magát és természetesen el is hisszi, mert látja, hogy valóban olyan dolgok olvashatók ki a képletből, amelyek rá vonatkoztatva igazak.

Nem véletlenül tartják Indiában a bölcsek örök érvényűnek, hogy "a születésekor jövőjét mindenki magával hozza".

Ezt pedig csak is a " Radix" horoszkóp alapján tudjuk igazán magunkra nézve kivetíteni.

1804. grizus
2014. máj. 27. 18:38
Még csak annyit, hogy édesapám elvesztése valóban nagyon megviselt - egész családunkat és mindenki mást is, anyukámat leginkább - és valóban nehezen fejezem ki az érzelmeimet, ilyen szempontból szégyenlős vagyok. Bámulatos ez az asztrológia.
1803. grizus (válaszként erre: 1801. - Ilcsimama)
2014. máj. 27. 18:20

Kedves Ilcsimama!

Nagyon köszönöm Neked, hogy ismét foglalkoztál képletemmel. Precízen úgy van minden, ahogy a bolygókról írtad. És a többi is. Pl. vágyom a magányra, de a kapcsolódásra is és világjobbító elképzeléseim is vannak... Lehet, hogy tényleg ismétlő élet ez, mert kamaszkoromtól kezdve küzdöttem a rossz érzéssel, hogy "valamit elrontottam". Mára sokat változtam, nyugodtabb, jókedvűbb vagyok, mint régen. És most, Neked is köszönhetően, az asztrológia is sokat segít az önismeretben. És igen, pozitívan állok hozzá! Biztos oka van mindennek, és nem hiába alakult úgy, ahogy. Mindez arra jó, hogy erősödjön a hitünk, hogy az élet mindennel együtt is jót akar nekünk. Én ebben bízom! Még egyszer köszönöm soraidat, üdvözöl Grizus.

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook