Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
1862. Bársony (válaszként erre: 1861. - Ilcsimama)
2015. jan. 16. 17:43

Kedves Ilcsimama!


Köszönöm a részletes válaszodat. :)


"Hiszen Te nyitott típus vagy csak éppen bezárkóztál a magad belső világába" - igen, ez nagyon igaz rám, szinte félek attól, hogy valaki nagyon közel kerülhet hozzám. Barátokkal és idegenekkel is szívesen elbeszélgetek, ezzel semmi gondom nincs, de a szerelmi téren bizonytalan vagyok.


Még nincs gyermekem, de gyerekekkel foglalkozok. :)


"Szinte kényelmetlenül érzed magad, ha az érzelmek kerülnek előtérbe, sok esetben beszédeddel is igyekszel a valódi érzéseidet elrejteni. Éppen ezért ezen kell majd elsősorban változtatnod." - Tudom, teljesen igazad van, észrevettem már magamon. Amikor valaki nagyon fontos lett nekem, nem úgy viselkedtem, mint általában, nem voltam felszabadult, igyekeztem elrejetni az érzéseket. :(


"Egyszóval én azt hiszem nem másban volt eddig a hiba, hanem saját magadban!" Én is így gondolom egyébként.

1861. Ilcsimama (válaszként erre: 1860. - Bársony)
2015. jan. 16. 15:58

Kedves Bársony! Most elsősorban azt tartanám a legis-legfontosabbnak, hogy mennél jobban megismerd saját magad a születési „Radix” képleted tükrében!


Hiszen Te nyitott típus vagy csak éppen bezárkóztál a magad belső világába. Éppen most jön el a te időd, hiszen a Nyilas aszcendens felkelő jegyed ura maga jóságos Jupiter bolygó. Milyen érdekes az, is hogy a képletedben a Jupiter bolygó a Skorpió jegyben áll, vagyis annak az uralkodója a Mars bolygó, mely egyben a női képletben férfit jelzi, illetve a Mars magasabb fokú megjelenéseként maga a Plútó is ura a Skorpió jegynek.


Már pedig az általános horoszkóp körben nem születési időre készült „radix”, hanem a Kostól a Halakig tartó 30-30 fokos horoszkóp kört, Te is és bár ki más is letöltheti az adatlapomról a képek elejéről, láthatod, hogy a Skorpió jegy a 8. házat jelzi. Már pedig maga 8. ház asztrológiai alapértelemben az elhalás, lemondás valamiről, sex vágyak terén új lelki átalakulás iránti vágyról és annak a módjára add ismereteket.

Nálad pedig érdekes módon a Radix -ban a 8. házad a RÁK - jegyben éppen Holduralkodóval található. Hiszen a Hold maga a”Nőiesség” kifejezője, pláne úgy, hogy amikor születtél, akkor a HOLD szintén a Rák jegyen haladt éppen át, mégpedig növő hold idejében.


Születési „Radix” horoszkópban: a Hold analógiái egész életen átkísérnek. Hold impulzusai a személyiségre, folyamatokra gyakorolt szimbolikus hatásai a Hold a jegyben, házban bizonyos jelentéstartalommal bírnak. Mégpedig a lelki otthonra, vágyakra, az anyaságra, gondoskodása, családra vonatkozóan ebben a földi életben mindig is, jellemző lesz.


Amit Te magad leírtál nekem priviben a születési adatodon, kívül nem tudok rólad semmit sem, de a képletedből látom, hogy még nincs gyermeked. Az is biztos, hogy ilyen évek tájékán, amikor az I. Szaturnuszi ciklus ideje bekövetkezik egy nő életébe, akkor bizony a fent jelzett vágyak fokozottan jelennek meg egy nő életébe.


Már pedig a RÁK - Hold / saját Holduralkodóval: családközpontú, érzékeny, érzelmes, romantikus hajlamú és hangulatú emberre jellemző.


Mivel Te egy szeretetre méltó ember lehetsz, de maga az Ikrek Nap jegy adottságai miatt szinte kettős a természeted, így aztán a személyiségedet a szeszélyesség, a nyughatatlanság miatt egy kicsit ingadozóvá teheti és ez befolyásolhatja döntéseidet a szerelemben is.


Mivel azonban éles elmével rendelkezel, hiszen az Ikreknek az uralkodó bolygója éppen Merkúr az „Ész istene, így aztán az ilyen jegyű egyének egy kicsit később érnek meg az igaz szerelemre.


Szinte kényelmetlenül érzed magad, ha az érzelmek kerülnek előtérbe, sok esetben beszédeddel is igyekszel a valódi érzéseidet elrejteni. Éppen ezért ezen kell majd elsősorban változtatnod.


A 6. munkaházad a Bikajegyre esik/benne Nappal, /Trigon jó fényszögben az X. házas /hívatás/ MC- vel, (mely jelzi a külső „ÉNT”, a karriert, az ambíciókat), éppen ezért nagyvalószínűséggel mondhatom, hogy a munkád is olyan tevékenységhez kapcsolható, amelyhez gyermekek is kapcsolhatók. Hiszen mag a Nap jelképezi az egyéni kreavítást.


Aztán az sem elhanyagolható ezen a téren, hogy a X. Házas/ MC, vagyis az „ÉG közepe” nálad pontosan a Mérlegjegyre tevődik/Vénusz urával. Vagyis mindig arra törekszel, hogy a hívatás téren is, elérd a célod. Így aztán az MC-vel pontosan 180° fokra elhelyezkedő IC. Pontod, vagyis az „ÉG alja” nálad a KOS jegyre a IV. házra tevődik és a Mars uralkodása alá és benne áll lokálisan a VÉNUSZ bolygó a szerelem istennője, mely itt a saját család házadban a kapcsolatok utáni vágyat jelképezi: a vonzalmat, a vágyat, a női szexualitást, a harmóniára való törekvést képes számodra behozni.

Itt mutathatja meg a Vénusz neked az önbecsülés lehetőségeit, aminek Te egy kicsit a hiányába lehetsz. Sok esetben megnyilvánulhatott eddigi életedben, hogy nem voltál képes igaz szeretetet adni, illetve kapni, ezért aztán az igazi felnőttkori vonzalmakban nem voltál képes osztozni, elletve megfelelő intim helyzetbe kerülni másokkal.


Vagyis ugye tudjuk, hogy az asztrológiában a nő horoszkópjában a VÉNUSZ bolygó képviseli mindenkor azt, hogy a nő miként érzékeli saját magát saját nőiességét. Miként tudja kifejezni és kommunikálni a közeledő férfi számára a női mivoltát.


Ezért aztán mivel nálad a Vénusz a IV. család és otthonházában fejti ki rád a hatását nem mindegy, hogy azt Te miként tudod érvényesíteni.

Mivel a Vénusz a vágyak megtestesítője, egyben annak a visszatükröződését is jelzi, amit önmagunkban érzünk. Amennyiben Te azt sugallod magadnak, hogy nem érdemled meg a boldogságot, akkor azt erősíti és nem azt, hogy igen is, boldog szeretnék lenni, és ezért képes vagyok még akár magamat is, szabd akarat által megváltoztatnom. Hiszen a testünk az életszimbóluma és az történik velünk, amit mi jó nekünk és nagyon szeretnénk.

Pláne a mostani Jupiteri és Szaturnuszi jókat hozó bolygó állásoknál. (Előző bejegyzéseimben írtam ezekről).


A képletedben a Vénusz szintén a Mérlegben álló PLÚTÓVAL 180° fokos /ártó hátrányos, szemben állás fényszögben található. Amely nagy feszültség, energiafecsérlést jelöl ki. A megoldás csak leginkább akkor lehetséges, ha jótékony Trigon vagy harmonikus Szextil fényszög jellel Tranzit módon a horoszkópban feloldásra kerül.

Itt lényeg azon van, hogy a Mérlegjegybe található nálad a Mars bolygó is, amely egyben férfi jelölő bolygónak is tekinthető. A Marsnak viszont nagyon jó Trigon fényszöge van már születésileg is az MC-vel és a Nappal is. Mivel azonban a Plútó, mint a Mars magasabb oktávszámmal rendelkező bolygójának szemben állása van a Vénuszhoz, ezért aztán igen csak nehezen tudtad eddig előtérbe helyezni a szerelemhez és boldogsághoz vezető utad. Azonban az sem elhanyagolható, hogy neked még a rejtett aszcendensed is Mérleg jegyre tevődik, tehát felerősítheti a Nyilas/ Jupiteri ASC hatásokat és ebben még az I. házadban álló Neptunusz bolygó „a nagy látnok” is, Trigon fényszöggel támogat a Vénusz irányában. Vagyis a mindenkori romantikus szerelem tudatosságára képes ráébreszteni, már csak azért is, mert a Neptun a Vénusz magasabb oktávjaként működik. Jó fényszögeltségnél, magával hozhatja az igazi feltételnélküli szeretet lehetőségét, vagyis úgy fogadni el másikat amilyen. Vagyis a Neptunuszi hatás az I. házas Nyilasban azt hozhatja be nálad, hogy a tudatodat kiterjeszti a boldogság keresése irányába.


Mint jeleztem is már neked, hogy a képletedben, a Mérlegjegyben található nálad a Szaturnusz sorsbolygó is, amely Merkúr jó fényszögeltsége által rád bízza az e-téren való változtatás lehetőségét. Már csak azért is, mert a megújító Plútó jelenleg a Bak jegyben halad még nagyon sokáig, ahol is a tudat alatti értelemre lehet hatással. Behozhatja számodra a megújulás utáni vágyat, nemesítve a lelket, hogy szabadíts fel minden olyan Vénuszi energiádat, amely képessé tesz majd a szerelemre. Sok esetben a Plútói hatás képes arra is, hogy egy eddiginél jobb és új életlehetőséget teremts magad számára. Mivel a Plútó a harcos Mars magasabb rezgésfokán működik, ezért aztán egyszer csak szinte vulkánszerűen hozza a felszínre mindazokat a dolgokat, amik eddig elnyomva voltak nálad, vagyis a kapcsolataid átalakításában a szerelemre való törekvés első helyre tevését. Egyszóval én azt hiszem nem másban volt eddig a hiba, hanem saját magadban! Gondolkozz el ezeken!!

Ezzel már egy nagy lépést tehetsz az életed megváltoztatására, és ennek most jön az ideje.


Egyelőre, ennyi neked és másoknak is, akik esetleg a fentiekből valamelyest magukra ismerhettek.

1860. Bársony (válaszként erre: 1859. - Ilcsimama)
2015. jan. 15. 17:13
Köszönöm szépen! :)
1859. Ilcsimama (válaszként erre: 1857. - Bársony)
2015. jan. 15. 14:53

Kedves Bársony! Majd kikutakoljuk a képletedből, hogy mikor és hol kell keresgélned, hogy rád találjon a szerelem is!? Mindennek eljön az ideje hidd el nekem!

Bízz az asztrológiai ismeretekben és főleg saját magadban!

1858. Bársony (válaszként erre: 1857. - Bársony)
2015. jan. 14. 17:27
*lekötni magam
1857. Bársony (válaszként erre: 1856. - Ilcsimama)
2015. jan. 14. 17:26

Kedves Ilcsimama!


Köszönöm a válaszaod, nagyon kedves vagy. :)


Engem érdekel az asztrológia, de nem mélyen, ebből a szempontból tipikus Ikrek vagyok. :)


Nagyon sokáig nem akartam lekötni, de találtam olyan embert, aki megváltoztatta ezt a véleményem, de vele pont nem működött a dolog. :(


Nem arról van szó, hogy senkit nem találok, mert lehetne kapcsolatom, de az nem lenne szerelem a részemről. :(

1856. Ilcsimama (válaszként erre: 1855. - Bársony)
2015. jan. 14. 13:48

Kedves Bársony! Igen gondoltam, hogy a 30. életéveid tájékán a Szeturnuszi I. ciklus éveidben lehetsz. Ez egy tipikus helyzet a feltett kérdésedre, azért is írtam az előző levelemben, amit írtam.

Még kellene a születési helyed is, hogy el tudjam készíteni a pontos „Radix” születési képleted, valamint azt is kérdem, hogy mivel a feltett kérdésed ilyen őszintén leírtad a fórumra is, elfogadod itt a választ is? Természetesen, ha abban nagyon konkrét személyiségedre vonatkozó dolog mutatkozna, akkor azt természetesen priviben írnám meg.


Viszont mivel nagyon is, másokat is érintő a kérdésed, ezért bizonyosan többeket is érdekelhet az ebben a korban felmerülő párkapcsolati gondok dolgai.


Mivel azonban az már biztos, hogy a megadott születési időd alapján a Napjegyed az Ikrek jegyhez tartozik, ezért elsősorban azt tartanám a legfontosobbnak, hogy a fórum elején KB a 19-25 számok környékén elolvasnád az Ikrek napjegyre vonatkozó jellemzést, illetve közben találsz majd a fórumon a jegyekre, házakra, bolygókra és a fényszögekre való utalásoknál ismertető anyagokat is. Jó lenne, ha azokat is átolvasnád, mert csak akkor tudok neked segíteni, feloldani nálad ezeket az önbizalom hiányra utaló blokkokat, ha valamelyest érted is az asztrológia lényegét.


Aztán majd, ha elkészítem a konkrét „radix horoszkópod, ha megküldöd a születési helyed is, akkor rá térhetünk a lényegre.


Addig is már így előre szeretnélek megnyugtatni, hogy ebben az évben május 25.-ét- követően az életed egy igen kedvező fordulatot fog venni, talán már az által is, hogy egy kicsit szeretnéd magadat jobban megismerni. Hiszen a VII. házad pontosan a Napjegyedben van, vele szemben pedig az I. jegy/ házadban, a nyilasban/ Jupiter uralkodása alatt, jelenleg ott halad a Szaturnusz sorsbolygó még 2.5 éven át, ez pontosan elegendő lesz arra, hogy a sorsod e téren a megfelelő mederbe terelődjön.


Aztán az sem mindegy, hogy a te Szaturnuszod a születésedkor éppen a Mérlegjegyben/ Vénusz uralkodás alatt haladt éppen. No, de többit majd később! Várom a hiányzó adatod és hidd el nem véletlen, hogy éppen most tértél vissza erre a fórumra, bár nem írod, hogy Te voltál-e olyan 2-3 évvel ezelőtt ugyan ilyen”NICK” névvel már itt a fórumon, amikor is azt gondoltad, hogy ez nem érdekelhet téged, tehát elmentél, de se baj, most értél meg arra, hogy szabad akarat által megváltoztasd a sorsod.

1855. Bársony
2015. jan. 13. 17:44

Kedves Ilcsimama!


Kérlek, ha tudsz, adj tanácsot, a szerelmi életemmel kapcsolatban. A legnagyobb problémám, hogy nem találom a szerelmet. Későn érő taous vagyok, ezt tudom magamról, és soha nem volt önbizalmam. Ezen próbálok változtatni, és vannak helyzetek, amikor sikerül.


Azok a férfiak, akik voltak az életemben, abban hasonlítottak egymásra, hogy nagyon erős egyéniségek voltak, amit én el tudtam fogadni. De valamiért úgy látom, ez nem működik.


Eléggé tanácstalan és szomorú vagyok.

2015. jan. 12. 23:04
Kedves Ilcsi Mama!Az 1853-as válaszodat nagyon érdekesnek találtam Mikor olvasom a soraidat rá kell jöjjek hogy mennyi mindent tudsz és én mennyi mindent nem! :( De olvaslak minden nap!Puszim és vigyázz Magadra!♥♥♥
1853. Ilcsimama (válaszként erre: 1852. - Mcsaba)
2015. jan. 12. 20:51

Kedves Mcsaba! Annyit szeretnék neked erre kérdésedre jelezni, hogy másoknak csak akkor szabad jóérzéssel horoszkóp kört készíteni, ha a lehető legjobban ismerjük az illetőt. Több órás beszélgetés szükséges ahhoz, hogy az életeseményeket be tudjuk azonosítani a pontos ASC korrekció érdekében, hogy a képlet is igaz eredményt jelezhessen számunkra. Bár azt is megjegyzem, hogy hosszúévek alatt a születési horoszkóp pontosítás során többször találkoztam azzal, hogy sajnos az emberi emlékezet is szelektív és nem jól emlékeznek az emberek bizonyos dolgokra, ezek pedig tévútra viszik a sok munka eredményét, illetve egyáltalán nem felelnek meg a számítások annak a célnak, amivel várható eredményt lehetne elérni. A netten megtalálhatod a nagy tudású Dr Dubravszky László korrigálási módszerét.


Gyakorta már problémát jelezhet az is, hogy nem a legfontosabb életeseményekre alapozzuk az ASC pontosítást. Minimum 6-8 olyan életeseményt kell figyelembe venni, amely közelebb vihetnek bennünket a pontos születési ASC korrekcióhoz.

Ilyen lehet például a szülők halála annak körülményei, súlyos betegségek, operációk, időpontjai, szerelem házasság, válás, álláskezdés és állásvesztés, külföldi utazások STB. Ezeknek pedig pontos év-hó napszerinti bontásában kell figyelembe venni. Itt is azonban a konkrét földrajzi helyet, Long -Lat időt, (pláne az óra átállítási eltérések időpontjában) kell figyelembe venni.


Aztán ismernünk kell pontosan az illető ember Napjegye szerinti életerejét, egyéniségét önkifejezését és a –Holdhatás béli jellemét és annak visszatükröződését, vagyis az élet sorsát.


Ezek ismeréten tudunk következtetéseket levonni, hogy a már körülbelüli horoszkópkörben előre vagy időben hátrafelé kell-e korrekciót elvégezni, illetve, hogy azokat a korrekciókat hány ° fokig tudjuk kitolni. 15-20 percen belüli idő eltérések korrigálhatók viszonylag egyszerűbben, míg annál nagyobb vagy kisebb esetleg több órás eltéréssel már nehezebb lehet a dolgunk. Tehát asztrológiából jól felkészültnek kell lenni ahhoz, hogy megfelelő jó eredményt lehessen elérni a korrigálás során.


Az eljárás pedig úgy történik, hogy a körülbelüli születési időt (hajnal-délelőtt –dél délután STB). Ide kell beprogramozni, számba venni az illető életének legfontosabb eseményeit. Pl.: Tanulmányok kezdete- vizsgaidőpontok- munkába állások időpontjai- szerelmek-házasságkötések- válások- tételesen egyes életesemények időpontjaiból levonjuk magát pontos születés időpontját. Ezzel eljuthatunk bizonyos életkorok eseményeihez hónap és napok szerint. Ezekből egy bizonyos életesemény íveket ( év,hó percpontosságú fokszám) tudunk képezni, melyeket életeseményenként sorban kell rögzíteni.


Ezeket az életív eseményeket aztán az összes sugárzásokkal együtt kell bevezetnünk az un. aspektáriumba. Ennek lényege, hogy a bolygók hosszúságuk szerint 0-30° fokig emelkedő sorrendbe rendeződve álljanak egymás alatt beleértve még a bolygóknak a 45° fokos fél sugárzásait illetve a 135° fokos hosszúságát is, amelyet úgy kaphatunk meg, hogy mindenbolygó hosszúságához 15° fokot számítunk. (Lásd EKL, táblázat szerinti állások).

Aztán a következő lépés, hogy az eseményíveket az ASC -hez valamint az MC-hez is, hozzáadjuk, vagy levonjuk. A következő feladat az lesz, hogy a sugárzási pontok alapján össze tudjuk hasonlítani az életesemények kiváltódásainak az egyezőségével. Az összes adatot végig vezetve a legkisebb és legnagyobb eredmények között CCka 24 perckülönbség lehet.

Végezetül, ha e bonyolult módszert pontosan végig tudjuk vezetni, akkor a korrigált születési időt érdemes több évtizedre visszavetítve az MC és ASC-re felrajzolni. Itt már szekunder direkciós módszerrel is dolgozhatunk, minden 5 mm véve 1-1 foknak. Ezzel megkapjuk a radix bolygóknak megfelelő jegyben elhelyezkedő fok és perc állásait.


ASC –jegy egyben az I. ház kezdete a földi élet kezdőpontját jelzi. ASC, vagyis a felkelő-jegy az a horoszkóp elem, amely kinek-kinek a születési óra-perc következménye. Mivel azonban az ASC is csupán csak 2 órát tölt egy jegyben, de vannak a jegyek közül olyanok, amelyek gyorsabbak illetve lassabbak, ezért lehet nagyon fontos a pontos óraperce elkészíteni a „Radix” horoszkópot, mert, ha az ASC átesik akár egy párfokban is már egy másik jegybe, akkor azzal akár egész házrendszerből is más következtetéseket tudunk levonni, illetve a kifejtés során nem kaphatunk megbízható eredményt.


Az 1838. számon jeleztem már a körülbelüli felkelő jegyeket (Hajnaltájt- reggel – délelőtt - délkörül-kora délután - délután-napnyugta táján-kora este-este- éjféltájt-éjfél után, vagy netán – hajnal előtt. Úgy maga „Radix” képletnek is, bizonyos szakaszai is, egy-egy életterület jeleznek majd.

Az 1665. 1668.1682 és az 1683 számokon részletesen is letöltheted ezeket, az időpontokat, ebből aztán már a napjegy ismerete által a Hold jegyszerinti állása pontos lehet és ez már támpontot, adhat a korrekcióhoz is. Azt is jeleztem már, hogy legpontosabb az lehet, hogyha - kórházi születésnél –ki kérjük a pontos óraperces anyakönyvet, és azzal dolgozunk, persze ehhez is nagyon fontosnak tartom az asztrológiai ismeretek mennél jobban való megismerését, hogy senkinek ne adjunk esetlegesen olyan tanácsot, amely esetleg megtévesztő lehet rá nézve.

1852. Mcsaba
2015. jan. 12. 17:10

Kedves Ilcsi Mama!

Köszönöm minden útbaigazitásodat.

A saját radixom pontosítását már sikerült tisztáznom. Viszont a környezetemben élő rokonokét, barátokét, ismerősökét nem-egészen. Sőt! legtöbbjükét egyáltalán nem. És evégett, kutatok egyfolytában (már közel egy éve) a születési idő pontosítására. Sok információt gyüjtöttem a netről, sokat próbálkoztam, de tiszta képet azonban mégsem látok magam előtt. Főképpen miután felhívtad a figyelmemet a retrográd bolygókmozgásokra.

Lennél szíves némi útbaigazítást adni az óra-perc meghatározását illetően ? … Mert ugyanis többen (asztrológusok) beszélnek a megszokott módszereikről.

(Vagy esetleges linket, amelyen épp erről van szó.)


Tisztelettel Mcsaba.

1851. HnéViktória (válaszként erre: 1850. - Ilcsimama)
2015. jan. 11. 14:59
Drága Ilcsi mama! Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod. Értem mit szeretnél mondani. A dolgokhoz való hozzá állásomon kellene változtatni és kivenni mindenből a jót.valoban nem vagyok pozitív mostanság. Sőt lelki szakadék amibe vagyok. ...Köszönöm szépen a sok jó tanácsot amit az évek során kaptam. .
1850. Ilcsimama (válaszként erre: 1848. - Marticsku)
2015. jan. 11. 14:49

Viktóriának privát üzenetfolyatásként, valamint Mártának is üzenve, de mindenki másnak is, akit ez érdekelhet.


Az egyéni horoszkóp ábra a születés pillanatában rögzített kétdimenziós ég-térkép, ami lejegyzi az aktuális bolygóállásokat.

Olyan, mint egy tökéletesen megírt forgatókönyv: szereplőkkel, helyszínekkel, nehézségekkel, lehetőségekkel - és ebből kell mindannyinknak „saját akarat által – kialakítani a saját élettörténetünket.

Vagyis a bolygók a belső személyiségünknek felelnek, meg amelyen a Nap jelenti az egyéniség légyegét, az én-tudatot, a Hold az ösztönös érzelmi törekvéseket, a Merkúr a gondolkodásmódot, a kommunikációs képességet, és így tovább.. . . .

Az asztrológia nem kinyilatkoztatás, hanem az élet lehetőségek feltárásának módszere.

Az önismeret pedig abban segít, hogy megváltoztassuk az életszemléletünket, és minél inkább elfogadjuk magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, úgy leszünk egyre nyitottabbak a világ befogadására is. Maga „Radix” házhelyzete megmutatja, hol várnak ránk azok a feladatok, amelyeket „Karmikusan” választottunk. Változó, hogy mennyire tudjuk ezeket, a feladatokat felismerni és felvállalni az életünk első felében. Néhányan hamar felismerik, és el is indulnak ezen az úton, másoknak komoly nehézséget jelenthet, minden azon múlik, hogy a lélek mennyire tudatos már a leszületéskor.


Most jön január 20-án az év első újholdja, amit „csendes Holdnak” is neveznek az asztrológiában. Ám ezen a napon nem csak a Nap és a Hold áll együtt a Bak és Vízöntő –jegy határon, hanem a tíz planéta fele is, ebben a két jegyben tartózkodik.

A Plútó, mint a megújítás és a gyökeres átalakulás bolygója, mint tudjuk még nagyon sokáig a Bak jegyben fog haladni. (jelenleg: 14° foknál jár. )

A Hold a Bakjegy végénél: 28°45’ a Nap pedig már ekkor a Vízöntő jegyben 0°03’ fokon halad.

Ugyancsak a Vízöntő jegyben jár Merkúr is 17° foknál, és a Vénusz is, 21° fokon ahol is a Merkúrral együttállásban van.

Azt is tudjuk, hogy a Jupiter az Oroszlánban 20°-nál „Erőben” halad és a Szaturnusz 2°39’ foknál haladva a Nyilasban a Jupiter uralma alatt van. Vagyis 2015. január 20-án 4 bolygó halad éppen „Erőben”, még pedig a Jupiter – Merkúr - Vénusz és Mars bolygó is, mely ugyan a Halak jegy 6°17’ fokán járva szintén a Jupiter másodlagos uralkodásához kapcsolható. Azért mert elsődlegesen ugye a Halaknak az uralkodó bolygója a Neptunusz, amely a naprendszernek a második úgynevezett ” modern „bolygója, bár szintén hosszú a napkörüli keringési ideje és egy jegyben is sokáig úgy 14-éveket tartózkodik, azonban a vándorlása során befolyásolja a mindennapi életünket, pláne oly módon, ha valakinek a születési képletében másodlagos személyi bolygóként is megjelenik, akkor növelheti az egyéni érzékenységet.

Azonban abba a helyzetében ahol is jelenleg a Neptunusz 11. házban a vágyak és a remények megvalósulásának a házában halad,fontos lehet, hogy mindenki határozott gyakorlatias szemléletet alakítson ki önmagában.


Itt térnék vissza Viktóriának szóló privát válaszom folytatásához.

Ez a 2015. év neked június 16-a után a 5-ös személyes évedet jelenti majd. Az egész 9 éves ciklus legizgalmasabb és élményekben leggazdagabb éve lehetne az 5-ös év ha Te is úgy akarnád. Maximálisan próbára teszi ugyan az optimizmusodat, azonban ha derűsebben viszonyulnál az egészhez, az nagyban megkönnyíthetné a dolgodat. Ugyan is emberek életében az 5-ös személyes év legszerencsésebb év. Vagyis mindig minden jól végződhet, ha, azt valaki nagyon szeretné. Azért mert az 5-ös szám ugyan a Merkúr száma, de 3-as számmal együtt mely a Jupiter száma, ezért a Jupiter „Fortuna Major”, a Nagy Szerencse bolygója, de egyben a túlzások bolygója is, tehát míg ide elérkezel addig mindig minden olyan felfokozott, lehet. Bízz abban, hogy a Szaturnusz 2.5 éven át a Nyilasban fog haladni a Jupiter uralma alatt. Már pedig neked a horoszkóp képletedben, a Jupiter együttállásban található, no hol? Hát pontosan az ASC/ Felkelőjegyedben a Szűz/ Merkúr és Mérleg/ Vénusz/ határon. Ott van viszont a sok piros Qvadrát jegy a Merkúr vonatkozásban, amely a gondolataidban hozza be zűrös megoldásra váró dolgokat. Amennyiben meg tudod oldani az érzelmi válságaidat, akkor ezek a rossz dolgok is eltűnnek majd az életedből, hiszen neked, az Ikreknek pontosan a Merkúr bolygó az uralkodója, aztán meg a Szűz aszcendens ura is, Merkúr. Mivel azonban az I. házad nagy része már a Mérlegre esik, ezért aztán főleg a Vénusz bolygó hozhatja be számodra a megváltást a jóra. Ebben még a Holdad a Nyilasban szemben állásban a Marssal, mint a férfit jelző bolygóval, de egyben magával a quincunx – fényszögével, lassú állandó súrlódások között is igyekszik fejlesztő fényszöget adni, azért, hogy a belső jellemi nehézségeket meg tud általa oldani.

2015. jan. 10. 16:18
Drága Ilcsi Mama!Nagyon köszönöm a gyors válaszod már ez is egy kis nyugalommal tölt el.Nem tudom miért van de Te eddig még mindig megnyugtattál!Nagyon szépen köszönöm Neked!Olyan jó hogy vagy nekünk!Millió puszim! ♥♥♥
1848. marticsku
2015. jan. 9. 22:36

Kedves Ilcsimama !


Örömömre szolgál hogy ismételten velünk vagy !

Remélem Boldogabb év vár ránk ! Boldog Új évet !

"Nagy Kincs vagy " ahogyan mások is írják .

Mindég figyelmeztetsz a kezdőket , és az asztrológia után érdeklődőket az aktuális bolygó állásra . Köszönet érte !

Én itt a fórumon nyáron tettem fel egy engem foglalkoztató kérdést , lehet túl személyes lenne a képlet fejtés , talán arra nincs lehetőség ,de mindenképpen olvasom írásaidat és a tágítom ismereteimet .


Ölellek Márta

1847. Ilcsimama (válaszként erre: 1845. - Mcsaba)
2015. jan. 9. 21:21

Kedves Csaba. Visszafelé keresgélve a már megtörtént események sajnos tévútra is vihetnek, ugyan is, ha bolygók revolúciójába nem pontosan veszed figyelembe „Retrográd” haladások ismétlődéseit, akkor bizony eltérhetnek a szekunder direkciós képletben a kapott fokszám értékek.

Egyébként jól érted magát a levezetést.

A többi kérdésre vonatkozóan pedig így nem lehet egyértelmű jó választ adni.


Inkább azt javaslom neked, hogy amennyiben ismered a pontos óraperces születési idődet és az arra készített „Radix” horoszkópodat, (persze a kördiagramos külső külsőkörön lévő fényszög jelekkel együtt, vagyis a Placidus programnak a fent található „Opcióban az I. megjelenítés”nél a „kivetített” fényszögnek a pipával, való megjelölésével). Akkor inkább különböző módszerek alapján, amit már előzőekben is jeleztem, a jövő felé tekints, és ne visszafelé nézz!!

Segítek nagyon szívesen, ha megakadnál valahol.

1846. Ilcsimama (válaszként erre: 1841. - Zalakriszti)
2015. jan. 9. 20:57

1841. zalakriszti

2015-01-09 10:24-re válasz.


Kedves Kriszti! Először is szeretnélek megnyugtatni, hogy a szívbetegség érzeted, mint Napjegy - Oroszlán/ ASC- Oroszlánnak, bizonyos fokú születési adottság is lehet. Ez persze nem azt jelenti, hogy, ha komolyabb jeleit érzed a betegségnek, akkor ne fordulj orvoshoz.


Viszont maga az a tény, hogy a szüleid, sincsenek jól bizonyos stresszes állapotot, idézhet elő nálad, amely felerősítheti az állatövjegyhez tartozó a testrészekhez kapcsolható betegség hajlamokat. Már pedig az oroszlánoknál, mint Te is vagy Pláne, ha még a születési Radix”-ban az ASC is Oroszlánjegy, akkor a szív és vérkeringés problémák nagyobb hatással lehetnek rád, mint a más jegyben született egyéneknél.

Ezt annak idején is jeleztem már neked, hiszen a képleted szerint a Mars is szemben állás fényszögben van a napoddal így, aztán amikor a Mars, - amely egyébként 6. egészségi viszonyok házában áll a „Radix” képletedben – olyan fényszögbe kerül a nappal, amely Tranzit módon bekapcsolja a nagyfeszültséggel járó energiákat.


Márpedig mostanság a Mars a Vízöntőben halad, amely pontosan szembenállásban található a képleted szerinti Oroszlánjeggyel. Ehhez társulhat még az is, hogy a 6. házad a Bakjegyben kezdődik/ a Szaturnusz urával és a Vízöntőben ér végett, ennek következtében pedig mivel jelenleg a Jupiter az oroszlánban halad, ami neked az ASC jegyed is. A Radix képletedben a pedig a Jupiter a Nyilas jegyben a IV. Család otthonházadban a Neptun bolygóval együttállást képez, ezért aztán behozhatja már akár lelki alapon is - a szüleid betegsége kapcsán - azokat a hatásokat, amelyeket Te szívfájdalmakként élhetsz meg.


Pláne úgy, hogy a Neptunusz bolygó most a Halakban jár, és ugye tudjuk, hogy Neptun bolygónak másodlagos uralkodója a Jupiter, és ilyen Radix együttállás mellett még jobban érezhetővé válhat az alap betegséghajlam. Ehhez társulhat még az is, hogy a Neptun a radix - ban a Szaturnusszal is szembenállás fényszög helyzetet alkot, jelenleg pedig a Hold a Marssal is és a Neptunnal is szintén szembenállás fényszöget vet. Mivel azonban a betegségi hajlam szempontból leghátrányosabb sugárzás a Tranzit Qvadrát fényszög és csak ezt követheti maga a szembenállás fényszög hatása, így bátran mondhatom neked, hogy ez nálad csak egy átmeneti állapotot jelenthet.


Mivel azonban én a múltévben elkészítettem neked a „Szolár képleted”és ott a Mars Tranzit 6. házas szerepe a 120° Trigon által előnyös teljesítést ígérő sugárzásban van, ezért nyugalomra intelek és ez csak egy átmeneti rossz helyzetet, teremthet, nálad a mostani elkeseredett lelki állapotod.


A Hold állása a gyors haladás következtében jelenleg csak egy rövid átmeneti állapotnak tekinthető, így január 21.-én már a Vízöntő jegyben fog haladni, amely az Oroszlánban haladó Jupiter bolygó jótékonysága következtében itt a jó célok irányában hatalmas energiákat tud megmozgatni a gyógyulás érdekében. Pláne úgy, hogy a Vénusz bolygó is jelenleg még ugyan a Vízöntő jegyben jár, de a hónap végén már átlép a Halak jegybe, ahol már a másodlagos Jupiter urával segít majd neked túllépned ezen a rossz egészségi állapot érzéseden, hiszen ekkorra már a Vénusznak, - mint elsődleges értelemben vett jótékony bolygónak is, - csupa jó fényszög kapcsolatai lesznek.


A Te horoszkópodból a IV. házas Neptunusz miatt /következtetve az édesanyád balesetére/ sajnos benne volt a pakliban az által, hogy a 8:2 tengely következtében( 8. házad a Halakban Neptun uralmával/ 2. házas Plútóval, mint a Mars bolygó magasabb fokú megjelenése következtében a diszharmonikusan álló bolygók sajnos baleseteket és operációkat indikálhatnak. Ez azért lehet, így mert ahol a képletben áll a Mars (nálad a 6. házban fényszögben a IV. anyára utaló házra ), ott múló betegségeket sajnos behozhatja. Ebben a csúszós időben ajánlatos neked is óvatosabban közlekedned.


Végezetül szeretném hangsúlyozni, hogy az egyestest részekre nem csak az a jel van hatással, amely alá közvetlenül tartozik, nálad az (Oroszlán), hanem másodlagosan a vele 180°-ra szemközt lévő (Vízöntő) jel is, pláne úgy, hogy az neked még 6:12 házakkal van kapcsolatban. Már pedig nálad a Mars éppen 12. házas Vízöntő jegy fölött halad éppen most át. A Jupiter pedig mivel az Oroszlánban halad éppen, ezért a 12: és az I. házad felett az Oroszlán ASC en halad éppen most át.


Azt is érdemes úgy általánosságban is, figyelembe venni a Tranzit bolygóhaladásoknál, hogy az un „supeiror ” bolygók (Jupiter - Szaturnusz-Uránusz Neptunusz és Plútó), aszerint, hogy a Tranzitok sáron (pillanatnyilag) a születési „Radix” képletnek melyik háza felett tartózkodnak éppen, akkor, annak a háznak a jelentőségében éreztetik legjobban a hatásaikat.

Viszont a középsebességű bolygók esetében, mint

( Nap- Merkúr-Vénusz és Mars), Tranzitjainak viszont csak akkor van fontossága, ha ugyanakkor valamilyen direkciós hatás is, esedékes lehet. Azért, mert a Tranzitok annál fogva állnak elő, hogy a bolygók bizonyos meghatározott és egymástól eltérő sebességgel haladva a jelekben eközben a sugárzásuk révén kapcsolatokat létesítenek a megfelelő radix - béli helyekkel. Ez a rendszeresség a bolygók járásában azt a ritmikus ismétlődést jelenti, hogy teljes keringési idejük alatt bizonyos időközökben 90° Qvadrátba, 180° szembenállásba majd ismét Qvadrát állásba és együttállásba kerülnek, bizonyos „Radix” helyekkel, és ha ezek a bolygók még esetleg „Retrográd állásba is kerülnek, akkor azok hatása még többszörösen is érezhetővé válik.


Végezetül hangsúlyoznom kell, hogy főleg a lassú járású bolygóknak egy-egy rosszabb tranzitjai nem jelentenek feltétlenül nagy bajt, vagy nem hoznak be konkrét betegségeket, csak azok lehetőségeinek ilyenkor - pláne a betegséghajlamok figyelembevételével – nagyobb jelentőséget lehet tulajdonítani.

1845. Mcsaba
2015. jan. 9. 20:56

Kedves Ilcsi Mama !


Kérlek légy elnéző, de tudod, a Merkúrom a Bikában áll és olykor kissé erőltetett a felfogásom…


… A 1833. idézet szerint ez azt jelenti-e, hogy (mondjuk a Placidus programban) a direkció összetevése a radix-al ?


"Magának az elkészített szekunder direkciós és szolár- rev/ horoszkópnak a gyakorlati levezetése és összevetése a Radix - al, pedig úgy történik, hogy az EKL hosszúsági táblában szereplő ASC-től a Plútóig szereplő jegyekben szereplő fokszámokat feljegyezzük és összevetjük a „Radix” horoszkópban a található ugyanazon jegyek fokszámaival, ekkor láthatóvá válik, hogy a kérdéses időben ott a Radix –ban milyen ház és jegyhatás mellett milyen fényszög hatásokkal számolhatunk. Persze ide is igaz, mint mindenmásra is, hogy a szabadakaratunk is, érvényesüljön"


... És aztán a múltkor azt szerettem volna megérdeklődni pontosan, hogy a progresszióban a Vénusz, Nap, Jupiter negativ fényszögei jelezhetik-e a (pozitív értelemben vett) házasságot ?

... Vagy - Plútóval, Szaturnusszal, Marsal, 8.Házzal kapcsolatos - pozitív fényszögek jelezhetnik-e a (már megtörtént) halál esetet ?


Megjegyzem, hogy semmiképpen sem a jövőben való kutakodás a célom ! Kizárolag csak visszamenőlegesen próbálom keresgélni a már megtörtént eseményeket .

1844. júliusi
2015. jan. 9. 16:18

Mi is üdvözluünk ,és örülünk neked.Ilcsi mama!!!


Remélem ez az év jobb lesz,és nyugisabb, mint a tavalyi volt....

1843. Ilcsimama (válaszként erre: 1842. - HnéViktória)
2015. jan. 9. 13:01

Kedves Viktória, Z. Kriszti és minden

Kedves fórumlátogatók!

Örülök, hogy velem együtt többeken visszatértetek a fórumra és köszönöm a sok privi üzenetet is.


Merítsetek erőt a mostani 2015. év jó csillag állásaiból.


Érdekes dolgokat tartogat számunkra a mostani 2015. év a Kínai asztrológiai szerint is.

Míg a múlt évben a „Sebes LÓ éve volt” ez év február hó19.-től- 2016. február 7.-ig a KECSKE éve lesz. 3000 éve ünneplik meg az állatjegyekkel kezdődő Hold Új Év ciklusokat, melyek a hold járásától függően január utolsó harmadától, február második feléig változó időpontokban kezdődnek.

Ehhez öt elem rendeltetik: Tűz, Fa Föld, Fém és a Víz.


A körfogás szerinti ciklusok során a Tüzet táplálja a Fa, a Tűz a hamu révén táplálja a Földet, a Földből nyerhető a Fém, a Fém pedig beleoldódik a Vízbe, mellyel táplálja azt, a Víz pedig táplálékot ad a Fának.

Az őselemek ugyanis mind jelen vannak az élet minden területén, egymás nélkül nem léteznek, mind hatással vannak ránk is az emberekre, csak nem egyformán, ezért jellegükben más-másként értékelendők. Az elemek nélkül az ember sem élhetne, ahogy az elemek sem létezhetnek egymás nélkül, ez az alapja az állandó körforgásnak és az Asztrológiának egyaránt.


Minden elemen egy-egy bolygó uralkodik, úgy, mint: Fán: JUPITER, Tűzön: MARS, Földön: SZATURNUSZ, Fémen: VÉNUSZ, Vízen: a MERKÚR bolygó.


Egy sima Kínai ciklus 12 évig tart, egy teljes „nagy évet” alkotó tizenkét éves ciklus 60 esztendeig tart. (pontosan 11 év 315 nap, ennyi idő alatt kerüli meg a Jupiter bolygó egyszer a napot).


Egy legenda szerint kapták az egyes ciklusok az állatneveket.


Újév napján a Buddha magához hívta a birodalom állatait, azért, hogy közösen ünnepeljenek. Ám csak tizenkét állat jelent meg az ünnepségen. Így aztán érkezésük sorrendjében Buddha azzal jutalmazta meg őket, hogy mindegyikőjüknek felajánlott egy - egy saját évet.

Ebben az évben ők maguk befolyásolják az eseményeket, valamint abban az esztendőben született emberek sorsát is meghatározzák. A Kínai állatjegyek sorrendje a következő: Patkány- Bivaly – Tigris – Nyúl - Sárkány- Kígyó- Ló- Kecske – Majom- Kakas - Kutya- és végül a Disznó:


A 2015. évre a Kecske évéhez kapcsolható a művészet jegy szülöttje, aki semmit sem tesz önmaga akarata ellenében. Jobban szeret csoportban dolgozni, modora megnyerő, csöndes nagy a művészi tehetsége, viszont a pénzügyek terén a meglátásai elhanyagolhatóak.


Az idei 2015. évben a Kecske évhez a FA - elem rendeltetik. Mit is jelent nekünk a Kínai horoszkóp szerint a Fa elem hatása?


Etikusság, magas erkölcsi normákkal, magabiztosság, ahhoz, hogy a dolgok belső értékével tisztában legyünk. Érdeklődésünk széles körű legyen, jól működjünk együtt másokkal.

Sok új vezető egyéniségek léphetnek színpadra a Fa elem hatására, akiknek jó képességük van a rendszerezésre, a dolgok kategorizálására. Jól átlátják az összefüggéseket, ezért képesek hosszú távú terveket is véghezvinni, főleg az állandó jobb felé történő változás és újítás jellemzi őket. Másokhoz együtt érzőbbek és jóindulatúak lehetnek, viszont sok akadályt kell legyőzniük, néha túl nagy fába vághatják a fejszéjüket, s a megvalósíthatatlan tervekkel esetleg önmagukat emészthetik fel.


Mivel minden állatjegyhez hozzátartozik valamilyen elem, másrészt mindegyik év más és más elem uralma alatt áll, vagyis tizenkét éves ciklus ötször megismétlődik. A hatvan évig tartó nagy cikluson belül pedig egy-egy ÁLLATJEGY MINDIG MÁS ELEMHEZ TÁRSUL.

Tehát az idei 2015. évben a Kecske évéhez Kínai Neve: YANG, és a FA - elem rendeltetik hozzá.


A 12 éves és a 60 éves nagy ciklusonként a bolygó állásokhoz a Kínai bölcsek visszatérő jelenségeket ismertek fel.


Példaként említeném nektek, hogy a rómaiak szerint a Szaturnusz bolygó uralkodásának idejére esett az aranykor: amikor még nem ismerték az emberek a háborút, nem törekedtek mindenáron a pénz és vagyon felhalmozására, hanem tiszta erkölcsűek lévén csak azzal éltek, amit a természet szabadon, minden kényszer nélkül adott nekik.

Mivel a Földön a Szaturnusz bolygó uralkodik, így a Nyugati asztrológia és a Kínai asztrológia szerint is, Szaturnusz bolygó uralja az időt, és általa a sorsot is szimbolizálja.

A Szaturnusz bolygó pedig 2014. december első dekádjától a Skorpiójegyből átlépett a Nyilas jegyébe. A Nyilas jegynek pedig az uralkodó bolygója maga a JUPITER bolygó. Az Oroszlán és Nyilas jegyek pedig nagyéleterőkkel rendelkeznek. Jupiter= „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygójával.


Amennyiben ehhez még azt is hozzávehetjük, hogy az országok és városok is az állatövi jegyek uralma alá tartoznak, akkor azt is tudhatjuk, hogy Magyarország sőt még a főváros Budapest is, a Nyilas jegyhez tartozik. A Nyilas jegy ura pedig a Jupiter bolygó mostanság az Oroszlánban, a külvilág kifelé hatás terén majd az év közepétől átlépve Szűzjegybe a szolgálat a külvilág a kifelé hatását a kötelességeinknek felerősítését hozhatják be.


Mivel pedig a Kínai asztrológia alapja maga Jupiter bolygó ciklusai, ezért a 2015. év ezen a téren is igen nagy jelentőséggel bírhat.


Mint már előző bejegyzésemben is írtam, hogy a Jupiter bolygó 2014. július utolsó ciklusától 2015. augusztus első ciklusáig az Oroszlán jegyben a NAP fennhatóság alatt fog haladni, ezért itt is érvényes lesz erre az évre, hogy az emberek tiszta erkölcsű, durvaságtól és kellemetlenségektől mentes, rendes életre vágynak, amelyet a Jupiter bolygó a Nap hatására elhozhatja nekünk. Mivel maga a Kecske évek a szerencse kegyeltek közzé tartoznak, ezért valahogy mindig siker és anyagi haszon is kísérheti ezeket, a KECSKE éveket.

A politika terén diplomáciai előrelépésekkel is törekedni lehet ebben az évben a jobb személyes kapcsolatok kialakításában, nagyobb gondot kell fordítani az ellentétek elsimítására, valamint nagyobb figyelmet kell fordítani a családokat támogató ügyekre is.


Az Oroszlán jegy és a Kínai Kecskeév jellemzői, hogy a már kis kecskegidát is az Oroszlán magabiztosabbá varázsolhatja. A nyugati asztrológia szerint pedig a KECSKE arra taníthatja az Oroszlánt, hogy mindennek adja meg módját.

A Nyilas jegyben járó Szaturnuszt pedig a KECSKE ÉVE, jó ítélőképességgel és a függetlenségre való törekvési szándékkal ruházza fel, melyet a diplomatikusság kell, hogy jellemezze. Mivel azonban a Szaturnusz bolygó 2.5 évig tartózkodik a Nyilas jegyben így a Kínai asztrológiai állat jegyek közül még a 2016. évvel kezdődő Majom állatjegy és a 2017-i évi Kakas állatjegy is Tűz elemmel társulva még jobban megnövelheti a Szaturnuszi sorszerű tisztánlátást és a Nyilas-jegy nagyvonalúságát. Főleg azért, mert a Nyilas jegy összekapcsolódása a Kakas állatövjeggyel erős elhívatottságot hozhat szociális munka és a helyi politika irányában, amik az emberek javát szolgálhatják.


Végezetül Kínai közmondással zárom soraimat: „A saját tudatlanságunk felismerése, tudásunk leg értékesebb része lehet.”


"A tegnap, a ma és a holnap az ember három napja."


„ A Boldogság mindig az általad nyitva hagyott ajtón jön be”.

2015. jan. 9. 11:10

Drága Ilcsi Mama!

Annyira örülök,hogy vissza tértél...nem is igen jártam a hoxára ,DE miattad jönni fogok....millió puszika amint tudok irok...


Jaaa az életem még mindig egy szenvedés....de élek.

2015. jan. 9. 10:24
Drága Ilcsi Mama!De jó hogy megtaláltalak és jól vagy ezek szerint megint betegeskedtél! :( Sajnos én is ezzel kapcsolatban szeretnék Tőled érdeklődni mert újra előjött a szív és a tüdő betegségem de nem szeretném túl komolyan venni ezért megszeretnélek kérni ha megvan még az horoszkópköröm akkor légyszíves nézd meg betegség ügyben mire számíthatok.El vagyok csüggedve apum beteg továbbra is az anyum másfél hete eltörte a lábát müteni kellett szegény 6hétig fekszik szegény beteg apámmal ápoljuk felváltva!De nem panaszkodok már annyit csak ez egybe kicsit sok lett.Millió puszim és jó egészséget mert sajnos 43évesen rá kellett jönnöm az egészségünknél semmi semfontosabb! ♥♥♥
1840. Mcsaba
2015. jan. 8. 19:43

Kedves Ilcsi Mama !


Köszönök mindent és tényleg nagyon örvendek, hogy rátaláltam erre az oldalra. Azaz, hogy végülis sikerült kapcsolatba lépnem egy olyan valakivel, aki szívesen osztja meg tudását az asztrológia iránt való érdeklődőknek. Mégpedig ingyen ! ... Ami nagyon nagy szó e mai világban.


Örömmel látok neki a jelzett fórumok áttanulmányozásához.


Még egyszer köszönöm a hasznos információkat.


Tisztelettel Mcsaba

1839. Ilcsimama (válaszként erre: 1837. - Mcsaba)
2015. jan. 8. 15:49

Kedves mcsaba és mindenki más is, akit érdekelhet a témakör! Érdekes dolgokat feszegetsz az 1837. kérdésedbe, mint az élet és halál kérdése. Azt szeretném neked jelezni, hogy mások számára, de saját magunk számára sem szabad és célszerű a halál körülményei után kutakodni.


Itt elsősorban a születési ”Radix” horoszkópszerinti életképesség az elsődleges kérdés, amely a születéssel az életerő ismeretében fürkészhetjük leginkább a rövidebb, illetve hosszabbélet lehetőségeit.

Ennek főleg az újszülött korban van nagy jelentősége.


Az életképesség jelölői a Nap mellett Hold és mag az Aszcendens.

Életerő szempontjából a jegyeket csoportosíthatjuk, mégpedig oly módon, hogy a

Nagy életerőhöz tartozik a KOS- Oroszlán- Mérleg és a Nyilas jegyek. Ezekben a jegyekben született emberekre az életerő szempontjából az jellemző, hogy még ártó fényszög hatások mellett is nagy ellenállást tudnak kifejteni.


Közepes életerővel rendelkező jegyek: Bika – Ikrek - Szűz- és a Skorpió jegyek. Náluk is egyébként a jól álló jelölők kielégítő életerőt biztosítanak, azonban gyakorta egészségi zavarokkal küszködhetnek.


Gyönge vagy csökkent életerőhöz tartozik a: Rák - Bak- Vízöntő és a Halak jegyek. Még több küzdelmek árán tudják kifejteni ellenhatásaikat eredményesen a gondokkal és a bajokkal szemben. Pláne akkor, ha Radixban még kártékony bolygóknak az ártó fényszög hatásaival számolni kell.

Az is fontos lehet, hogy a Radix” képletben az életerő nagy támogatói: Jupiter, és a Vénusz, jó fényszöget vetnek a jelölőkre, ugyan is ezek fokozzák az életképességet, mivel a horoszkóp értékes tanulságai az életre vonatkoznak.


Az ártó hatásokat még fokozhatja, ha azok a 8. házhoz (az elhalás, a visszafejlődés, a súlyos betegségek, operációk, és annak módjaihoz kapcsolhatók.), vagy a 6. házhoz,(az egészségi viszonyok házához) kapcsolhatók. Illetve idetartozik még a IV. ház kapcsolata is. (Család-otthon, a veleszületett és átöröklődött tulajdonságok és betegségek, az életkezdet illetve az IC szerinti élet vég. IC= Radix kör szerinti Alsó láthatár alatti metszéspont).


Ehhez kapcsolható még leginkább a „Glahn” német asztrológus nevéhez kapcsolható életkor elmélet. Mely azon alapszik, hogy az életfolyamatát az ASC- től visszafelé haladva tehát az MC - felé, majd tovább a DSC az IC és végezetül, aki nagyon sokáig élhet ismét az Aszcendens kezdő vonaláig haladva, olyképpen, hogy egy-egy ház hossza kereken 100 hónapnak, vagyis=8 év és 4 hónapnak felel meg. Az így számított pontos „Radix” negyed 25-25 éveket foglalhat magába.

Ezek szerint folyamatában a 12. ház az első 8 évét és 4 hónapját tartalmazza, a 11. ház a következő 8 éves és 4 hónapos periódust jelzi, elérkezvén a X. MC- házhoz pontosan 25. évet ölel fel. Így tovább haladva tovább a Radix” házain VII. ház az 50. évre illetve IV. ház a 75. átlag év irányába adhat eligazodást. Aki persze olyan szerencsés, hogy ettől még tovább is élhet, akkor ismét az ASC- hez vezető irányban lehet kutakodni. Mindig a házcsúcsokat kell figyelembe venni.

Ezzel a számítással mindegyik házat fok és perchosszúsága szerint is, 4 egyenlő részre oszthatunk. Minden ilyen beosztás pedig 2 évnek és 1 hónapnak felelhet meg. Így akár az egész életkört pontosítva is feloszthatjuk, persze mivel a házak sem egyforma nagyságúak, ezért még is a házak felosztásai egyenlők lesznek.


Amennyiben jól ismerjük a jegyek- házak jelentés tartalmát, illetve a horoszkóp külsőkörén elhelyezkedő fényszög jelek jelentéseit, akkor következtetni tudunk majd a jövőbeli események milyenségére is. Itt is főleg azokat az előrejelzéseket érdemes megszívlelni, amelyek előre mutatóak a vonatkozásban, hogy hogyan és miképpen tudjuk „sajátakarat által” az életvitelünket még jobbá tenni! A többivel pedig nem érdemes és nem is ajánlatos foglalkozni, hiszen, mint már többször is jeleztem –aki hisz benne, aki nem-, akár önjóslat beteljesedést is bevonzhatunk magunk számára.


Inkább vegyük figyelembe a Holddal kapcsolatos lehetőségeinket, mivel a hold fázisok igenis hatással vannak az emberekre. A ciklus kezdetén a HOLD”konjukcióban” vagyis együttállásban van a Nappal. Tehát ugyan abban az állatövjegyben és fokon helyezkedik el.


A Hold ciklusa mindig Újholddal ●kezdődik. Ilyenkor csak egy sötét korongot láthatunk az égen. Ez az idő a legalkalmasabb a megújulásra, szervezetünk méregtelenítésére, gyógyító diétázásra. Érzékenyek vagyunk lelkileg, ezért érdemes a stresszes helyzeteket elkerülni, finom gyógyteákat inni, meghitt légkört teremteni, meditálni.

Tisztító kúrákat, böjtöt újholdnál érdemes kezdeni.


A következő két hét a Növő Hold Ď ciklusa: a befogadás, begyűjtés, felhalmozás optimális időszaka. A folyamatok kívülről befelé hatnak. Ezért erre az időszakra időzítsünk minden olyan tevékenységet, ami lelkünk, szellemünk táplálását szolgálja. Minden sokkal könnyebben és hatékonyan érvényesül ilyenkor.


A Telihold O időszaka a szemünknek gyönyörű látványt nyújt, de fokozottan érzékenyek vagyunk ekkor. Az energiák szabadon áramlanak kifelé, ezért a legkisebb terhelés is óriási energia veszteséggel jár. Ettől vagyunk fáradékonyak, szélsőségesek. Ilyenkor figyelmetlenségünk miatt több a baleset, a sebek pedig jobban véreznek, nehezebben gyógyulnak. Sok szülés indul el ebben az időben.


A következő két hét a Fogyó Hold© ciklusa: az energiafolyamatok belülről kifelé hatnak, vagyis a kitisztulás, kiengedés, méregtelenítés optimális időszaka. Jó időszak a pihenésre, terhektől való megszabadulásra, átértékelésre, szortírozásra az élet minden területén, a mértékletes fogyókúra is hatékonyabb, ha fogyó holdnál végezzük. Sokkal könnyebben, fogyunk ilyenkor, gyorsabban szabadulunk meg a toxikus anyagoktól. A műtétek jobban sikerülnek, Teli holdtól számított 2-3 naptól, fogyó domború holdon átkövető napokban ©utolsó negyed (csökkenő hold) és a fogyó sarló idejében ajánlatos a műtéteteket elvégezni.


A Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat. A Hold kb. hét nap alatt, jut egyik holdnegyedtől a másik holdfázis negyedig, Körülbelül 28 napig tartó földkörüli keringése során a Hold több arcát mutatja meg nekünk. HOLD minden bolygónál sebesebben kering, földkörüli keringése során ugyanazokat az állatövi jegyeket járja be. Mint egy huszonnyolc nap leforgása alatt vonul át a zodiákuson, és két –három napot tölt el az egyes állatöv- jegyekben. Ezt az időt, amely alatt a Hold egyszer körül járja a Földet, holdhónapnak nevezzük.


HOLD a napsugárzás legfőbb közvetítője.

Hold naponta aránylag nagy utat tesz meg, 13’58”, vagyis 14° fokot naponta, és 28 nap alatt bejárja az egész Ekliptika körét. Ebben az esetben „sziderikus” Holdhónapot értünk.


Az asztrológiai „Hold- elv „szerint a Holdérzéseinket, belső énünket fejezi ki, mely biztonságérzetet ad. A Hold legmélyebb lelki rétegünknek felel meg, melyet ” hangulati alapunknak” is nevezhetjük. A Hold gyakori Földkörüli keringési ismétlődése révén nagy jelentőséget kap, önmagában lelkünk érzelmi reagálási készségét testesíti meg.


Amennyiben pedig az ●Újholdtól -● Újhold időket vesszük figyelembe, akkor 7.4 nappal kell számítanunk a hold haladási időket, vagyis a meg tett időpont. 29. 5. nap.

Ez azért van így, mert a Hold egyszeri körútjának ideje alatt a Nap is tovább halad az útján, kb. 27 fokkal, s a Holdnak, ezt az idő különbséget is be kell hoznia, ezt nevezzük „Szinódikus” holdhónapnak, ezért a holdhónapoknak kétféle számítása módja van.


Fontos tehát figyelemmel kísérni, elsősorban azt, hogy ki-ki milyen jegyben született illetve akkor a születéskor a hold éppen milyen jegyben és hold fázisban haladt.

Aztán az élet során pedig ajánlatos figyelemmel kísérni a holdnak a 2-3 naponkénti jegyváltásainak a hatását is.

Például 01. 7- 8.-án a Hold éppen az Oroszlánjegyben halad.

9-11.-ig, már a Szűzben jár. 12-14-ig a Mérlegben, 15-16/ Skorpióban, majd 17-18.-án átlép a Nyilasba.19-20.-án Bakban, majd a 21-22.én már a Vízöntőben haladva folytatja az útját.

23-24-e egy részében még Halakban majd átlép 25-26-ra a Kos jegybe. 01.27-28 –án a Bikában, 29-31-ig pedig az Ikrek jegyben folytatja gyors haladását a Földkörül.


Most például 2015. januárban a Hold 5.-én még O Telihold fázisban volt, majd elkezdi a ©csökkenő hold állását és 02. 13-én éri el © csökkenő holdfázis időpontját.

01.20.-án már ●újhold fázisban található a hold, és 27-én már Ď növő holdfázis idejében halad.


Aztán majd 02. 05-én ismét O Telihold fázisban található a hold és ismét csökkenve 02. 12. –én érkezik a © csökkenő hold fázis csúcs idejébe. Innen aztán februárban is, 02.18-án, ismét az ● újhold fázisa következik, és 02. 25-én pedig ismét a Ď növő hold fázis ideje következik be.


Aztán szeretném még figyelmetekbe ajánlani az úgynevezett gondolatnak a gyógyító erejét is. A Maya és a tibeti naptár szerinti a hold járására épülő az ún. „Tízmilliószoros napokat,” vagyis a 4 legjelesebb buddhista ünnepnapokat. Ezek a tibeti és a maya kultúrában is említett Dharmacsakra napok, akár hiszitek akár nem ekkor pulzáló energiasugár, érkezik egy másik dimenzióból, ami körbeveszi a Földet" - Ez segíti a Földön a gondolatok, érzelmek, tettek, szándékok és cselekedetek megsokszorozódását.

Csak 4 ilyen nap van egy évben. Ezeken, a napokon minden, amit teszünk, gondolunk, mondunk, 10 milliószorosan száll vissza ránk. Ezeken, a napokon érdemes megtennünk mindent, amiről szeretnénk, ha elementáris erővel hatna.

2015. évben a követező napokra esnek a Dharmacsakra napok: 2015. 03.05, 2015.06.02.

7.20 és 2015.11.03-a.


Ezeken, a napokon (már, aki hisz is benne) minden teremtés 10 milliószoros erővel hat.

Fontos, hogy arra gondolj, amit teremteni szeretnél az életedben.

A nagy terheid feloldását érdemes erre a napra időzíteni.

Tegyél meg mindent, amit szeretnél, 10 milliószoros erővel fog hatni!

Minden gondolat, minden érzelem, minden szándék, minden akarat – függetlenül attól, hogy jó, rossz, beteges, pozitív vagy negatív – tízmilliószor erősebb lesz.


Mit jelent ez?

A valóságunkat gondolatainkkal teremtjük meg. Valóságunkat tehát az határozza meg, mire irányítjuk a fókuszunkat, mire összpontosítunk. Minden anyag gondolataink eredményeképpen manifesztálódik.

Persze ez igaz a Holdfázis időknek az ●Új hold és O Telihold idejére is, csak éppen akkor a hatását csak 100.000 szeres értékben érezhetjük.

1838. Ilcsimama (válaszként erre: 1837. - Mcsaba)
2015. jan. 7. 17:20

Kedves Mcsaba és minden fórum látogató!


Örülök a válaszodnak, annak pedig még jobban örülök, hogy mint a másokat is, érdeklő kérdésben anem priviben, hanem a fórumra írtál.


A születési korrekció egyrészről nagy figyelmet és főleg nagy asztrológiai gyakorlatot kíván, és annak több módozata is létezik.

Amikor a körülbelüli születési idő a rendelkezésünkre áll, akkor elsőször is célszerű a X. házas MC és az I. házas ASC direkciót az egész életre vonatkozóan elkészíteni, ezt ugye a szekunder direkcióval lehet elvégezni 5milliméterenként 1° fokkal számítva. Amennyiben 5 mm= 1°-al , akkor minden egyes vízszintes mmvonal 12percet fog adni. Ezzel 1-1° fokon belül a mm vonalak a 12-24-36-48-60-as beosztásoknak felelhetnek meg. Ehhez kell jegyek alapján rendelni a fok és perc pontosságú radix bolygókat. Az így kapott ábráról leolvasható az ASC és az MC direkciónak az esedékessége. Ezeket pedig össze lehet vetni a konkrétan megtörtént élet eseményekkel, persze, bizonyosan évtizedékenként lehetnek majd eltérések a számításban, már csak azért is, mert a zónaidők és helyi időket is figyelemmel kell kísérni. (Ez okozhatta nálad számításban a halál időpontját. Valamint az emlékezetből adott életesemények meghatározásai is sok esetben nem helyes eredményekhez vezethetnek. Mivel az asztrológusnak jól kell ismerni az illető életsorsát a pláne, akkor, ha maga az ASC két jegyre tevődik, akkor még a jellemét is. Tehát nem mindegy, hogy valakinek a nem megfelelő valóságos születési időt kapjuk-e meg, vagy sem. Azért, mert az ebből keletkeztetett következtetések is téves megállapításokat, eredményezhetnek. Ez pedig nem jó senkinek sem!

Pláne, ha a születési időben nem csak párperces, hanem esetleg többórás eltérések lehetnek, pláne úgy, ha csak maga születés napja kerül mérlegelésre, ekkor szinte reménytelennek mondható a korrekcióval történt számítási mód is.


Mivel ezek az ASC korrekciós számítások igen csak bonyolultak, ezért inkább én a kezdő tanulóknak azt ajánlanám, hogy amennyiben a megadott születési időnek legalább a napszakát pontosan ismerjük, akkor célszerű a szerint eljárni, hogy az általános horoszkóp képletszerinti eljárást vesszük figyelembe.


Ne feledjük, hogy a „Radix” születési horoszkópnak három legfontosabb eleme van: a Nap jegy, Aszcendens, és Hold jegyszerinti állása.

A „Radix” születési horoszkóp egész életünk során nem változik, azok a születés pillanatától a halálunkig, kirajzolt állások lesznek az életünk kísérői és meghatározói.


A naponta egy fokkal elmozduló NAP határozza meg, ki-ki, melyik zodiákus jegyhez tartozik.

Az a jegy, amelyen a NAP születésünk időpontjában áthaladt, az - az állatöv-jegy határozza meg az általános jellemvonásunkat, a személyiségünket, de a lelkialkatunk, árnyalásáért a HOLD és a többi bolygók is felelősek. Ugyan is a születésünkkor a bolygók helyzete és az egymáshoz való sajátos viszonyuk szerint bizonyos energiákat sugároznak.

Ezek a bolygók az életünket a kezdettől fogva irányítják. Bár az asztrológia szerint is a NAP valójában egy CSILLAG, a HOLD pedig csillagászati értelemben a FÖLD bolygója, vagyis a holdjának tekintendő. Mivel azonban a Hold főleg az érzelmeinket befolyásolja, ezért nagyon nagy jelentőséget kell tulajdonítani a hold szerepének a horoszkópban. Sőt még annak is, hogy ki-ki ilyen holdfázisban látta meg a napvilágot.

Ne feledjük, hogy a „Radix” születési horoszkóp három legfontosabb eleme: Nap jegy, Aszcendens, és Hold jegyszerinti állása.

A „Radix” születési horoszkóp egész életünk során nem változik, azok a születés pillanatától a halálunkig, kirajzolt állások lesznek az életünk kísérői és meghatározói.

Ennek pedig a legfontosabb adata lehet a születési ASC.


Ezzel kapcsolatosan szeretnék nektek itt egy <Robson > hasonlatot idézni. ” A horoszkóp olyan, mint valami ház, amelyben sok szoba van, s ami ezekben történik az többnyire rejtve marad a világ szeme előtt. Azonban a képletben a felkelőpont, vagyis a pontos születési időre képzett = ASC és annak jegye és háza mutatja meg a ház ajtaját, s az ember mindig, ezen keresztül léphet ki a külvilág elé”.


A naponta egy fokkal elmozduló NAP határozza meg, ki-ki, melyik zodiákus jegyhez tartozik.

Az a jegy, amelyen a NAP születésünk időpontjában áthaladt, az - az állatöv-jegy határozza meg az általános jellemvonásunkat, a személyiségünket, de a lelkialkatunk, árnyalásáért a HOLD és a többi bolygók is felelősek. Ugyan is a születésünkkor a bolygók helyzete és az egymáshoz való sajátos viszonyuk szerint bizonyos energiákat sugároznak. Ezek a bolygók az életünket a kezdettől fogva irányítják. A bolygó mindig annak a jegynek a jellegzetességeit viselik, amelyik házban állnak. Ha a házcsúcson áll, akkor fejti ki a legerősebben a hatását. Ám akkor, ha a ház másik végén, ha következő jegy-ház csúcsához közel, akkor már részben magán viseli a következő jegy-ház jellegzetességeit is.


Bár az asztrológia szerint is a NAP valójában egy CSILLAG, a HOLD pedig csillagászati értelemben a FÖLD bolygója, vagyis a holdjának tekintendő. Mivel azonban a Hold főleg az érzelmeinket befolyásolja, ezért nagyon nagy jelentőséget kell tulajdonítani a hold szerepének a horoszkópban. Sőt még annak is, hogy ki-ki ilyen holdfázisban látta meg a napvilágot.


Aztán fontos az is, hogy ismerjük a jegyek és a házak, bolygók és a fényszög kapcsolatok jelentés tartalmait is.

Azért mert a házakból következtethetünk például az I. Ház estében a személyiségre, pláne ha az nem egy jegyre tevődik, mivel a házak és jegyek egymásra épülésének a jelentéseik nagyban meghatározzák az illető jellemét. Már az által is, hogy a jegyek/ és annak uralkodó bolygói, és házakban álló bolygók milyen minőségi elemekhez tartoznak, aztán az sem mindegy, hogy az egymást követő jegyek hatásai is egymástól eltérő alaphajlamokat jutatnak kifejezésre. Aztán az I. ASC jeggyel és házzal kijelölt horoszkóp körben a többi házak esetében is miként alakulnak az egyéni alaphajlamok.


Mindenkinek, aki nem ismeri nagyon pontosan a születési idejét célszerű, ha kórházban született a pontos születési anyakönyvet kikérni, amelyben rögzítve van az év. hó. nap mellett óra perc és születési hely is, amely feltétlen kelléke a „Radix” elkészítésének, melyet akár E-mailban is a valós pontos születéskori adatok megadásával egy-kétezer Ft összegért megküldik.


Aki pedig végkép nem tudja az édesanyjától csak a körülbelüli napszakot megszerezni, azoknak ajánlom a Placidus programmal a kör elkészíteni, mert a főleg a Lassú bolygók helyzetei is, jól behatárolhatók lehetnek. ***. Ezért most ismételten felhívom a figyelmeteket az általános horoszkóp időszerinti jegyekre bontva a körülbelüli aszcendens lehetőségek figyelembe vételére. Persze hangsúlyozom ezek csakis áthidaló lehetőség arra, hogy közelebb lehessen jutni saját magunk jobb megismeréséhez.


Bár az ASC, vagyis a felkelő-jegy az a horoszkóp elem, amely kinek-kinek a születési óra-perc következménye. Mivel azonban az ASC is csupán csak 2 órát tölt egy jegyben, de vannak a jegyek közül olyanok, amelyek gyorsabbak illetve lassabbak, ezért lehet nagyon fontos a pontos óraperce elkészíteni a „Radix” horoszkópot, mert, ha átesik már egy másik jegybe, akkor azzal akár egész házrendszer is érvénytelenné válhat. Hiszen a „Radix” egy életre szól, és az abban kijelölt utunkra rá kell, hogy érjünk, pontosan azért, hogy az akkori kérdések szituációit megérthessük.

Mire is gondolok én itt?


Mint ahogy a születési ASC, illetve felkelő-jegy is, a szerint keletkezik, hogy a Napjegynek a Napszakában, éppen mikor tájt jövünk a világra: (Hajnaltájt- reggel – délelőtt - délkörül-kora délután - délután-napnyugta táján-kora este-este- éjféltájt-éjfél után, vagy netán – hajnal előtt. Úgy maga „Radix” képletnek is, bizonyos szakaszai is, egy-egy életterület jeleznek.

(***A fórumon részletesen ebben a témakörben a 1665.1668.1682 és az 1683. számokon általam több mint 100 horoszkóp elemzés alapján készített feltöltést olvashattok és letölthetitek.)


Azt viszont soha sem feledjük, hogy szabad-akarat által csak úgy építhetjük fel az életünket, ha ismerjük saját magunkat, elfogadjuk, és fel tudjuk dolgozni a „Karmánk általi” a múltunkat. Összefoglalva: a Karma törvénye azt mondja, minden mag saját gyümölcsét termi, vagyis minden cselekedetünk magában hordozza a következményt, és csak azt kaphatjuk vissza, amit magunk adunk. A további életeink minőségét pedig a földi élet során kialakított Karma, a jó és rossz cselekedeteink összessége határozza meg.

Ehhez pedig elengedetlenül szükséges, hogy ismerjük a saját „ Radix” képletünk szerinti Ön magunkat is. Főleg a IV. család házából kiindulva, ahol megtalálhatjuk a gyökereinket - amely, akár még egészségi alapon is -, beleívódhat akár még genetikai kódunkba is.


„A személyes akarat szabadsága az a képesség, hogy tiszta szívvel azt tegyük, amit tennünk kell.” C. G. Jung „


Szeretnék itt idézni nektek a jóságos nagy tudású Szepes Mária bölcsességeiből is: „ Minden emberben benne van az isteni szikra. A lelki érettség foka dönti el, mikor kezdünk kutatni rejtett énünk után. Az, aki nem a saját útját járja, előbb-utóbb megbetegszik, hiszen minden fizikai fájdalom, rossz érzés üzenet a lelkünkből ered. A lényeg, hogy azzal foglalkozz, ami Te vagy, találd meg az életben Önmagad és a megfelelő segítőtársakat, és teremtsd meg a belső harmóniádat. Csak ez számít, semmi más.”


Az ASC –jegy egyben az I. ház kezdete a földi élet kezdőpontját jelzi. Az Aszcendens a fizikai testünk, az első ház pedig az életutunk. Az Aszcendens a külső viselkedési formát határozza meg. Az Aszcendensünk a személyiségünk része, vagy legalábbis életünk során azzá válik. Ha a születésünkkel ott állunk az Aszcendensen, a házak előttünk sorban bontakoznak ki, a XII. ház pedig a hátunk mögé esik, tehát a benne lévő dolgok már rejtve maradnak. A jegy uralkodója (aszcendens jegye) és a házban álló bolygók a megélt Karmikus múltat írják le, ezeknek a tapasztalatait pedig csak is ebben az inkarnációnkban tudjuk hasznosítani.


Aztán ebből a szempontból fontos lehet még hogy a „Radix” képletünkben a jegyek, és házak sor rendje az életfejlődésben jól kirajzolt fejlődési folyamatokat jelölhet meg számunkra, hiszen minden jegy és ház egymásra épülve adhatja részünkre a további feladatokat. A teremtés a kardinális jegyek által történik, a fix jegyek révén pedig megtartunk, a változóval pedig lebontunk.

Ahogyan minden nap egy újabb tapasztalattal gazdagíthat bennünket, úgy a planétáktól nap, mint nap kapott ilyen - olyan hatások sem választhatók el egymástól. A feladatot a 12 állatövi jegy mutatja, mert ezek képviselik elsősorban a horoszkópban a minőséget. A Szaturnusz helye mutatja a feladat irányát, a Jupiter állása pedig az oda vezető utat.

Mivel mindkét bolygó lassúbolygónak tekinthető, ezért többeken születnek ugyan azzal a feladattal, viszont nem egyforma módokon kell elérnünk a kitűzött célt. Sok-sok egyéb tényező befolyásolja lehetőségeinket, de a végcél nem változik, csak mindenkinél a magvalósítás módja.

Mint például: a 2. Háznál az egyén önállóságára, és az anyagi eszközökre.

3. ház a kapcsolódásokra adhat utalást, de idetartoznak a testvérek, akisebb utazások, Stb. is.

IV. ház talán a legfontosabb, mert itt találhatók a leszármazás, vagyis a gyökerek a család, az otthon Stb.

5. házhoz tartoznak az életörömök mellett az életvágy a szerencse, a vállalkozó kedv és még sok más is.

6. ház kettős jelentés tartalommal van, mert ide sorolható a munka a foglalkozás a szolgálat, de az egészségi viszonyok is.

VII. ház is nagy jelentéséggel bírhat, mert az I. házas- Aszcendenssel szemben álló jegy-ház mutatja az utat a külvilág felé. Itt láthatjuk a partneri kapcsolatokat és párkapcsolatokat is.

8. Ház az áldozat a lemondás a veszteségek háza ugyan akkor a 2. házzal szemben a másoktól kapott örökségeket is magába foglalhatja. Itt láthatók a súlyos betegségek az operációk is. Sokan ezt a házat a halálházának is tekintik.

9. Ház a belehelyezkedés háza. Következtethetünk a magasabba gondolkodás révén a nagy összefüggésekre, a belsőfejlődésünkre, az ambíciókra, de itt láthatók a nagy utazások lehetőségei is.

X. ház az MC a karrierre, a hívatásra, a jövőbeni érvényesülésre adhat utalást.

11. Ház az életmegoldások háza. Itt fedezhetjük fel a segítő erőket is, valamint a reményeink megvalósulásainak lehetőségeit.

12. házban találhatók az életre vonatkozó korlátozások, a sorcsapások, akadályok, az életpróbák, az elszigetelődés valamitől, de ide tartoznak a krónikus betegségek is.


Kedves Csaba! Mint írod privi válaszodban, hogy állandóan figyelemmel kíséred a Tranzit bolygó haladásokat. Más azonban maga a tranzitálás, vagyis bolygók állandó haladásai, az állandóan változó, efemeri dákban rögzített csillagállások jelentés tartalmainak a figyelem kísérése is, ugyan ehhez is elsősorban a jegyek és házak jelentés tartalmainak a meghatározásai az elsődlegesek. Amennyiben ezeket, Tranzit bolygó állásokat feljegyezzük a születési „Radix”-nak a külsőkörénél található jelezések mellé, akkor esetlegesen képet kaphatunk az akkori bolygóállások ránk utaló fényszög hatásairól.


Azonban itt is szeretném jelezni, hogy vigyázzunk arra, ne váljon ez részünkre „önbeteljesítő jóslattá”, hiszen, ha fokozottan csak arra koncentrálunk, hogy csak baj ne történjen, ez előhívja a szorongást bennünk, mely feszültséget generál, s ilyenkor valóban több problémát okozhatunk saját magunknak a dekoncentráltság miatt. A fokozott figyelem miatt ezeket, a helyzeteket erősebb érzelmi töltettel reagáljuk le, s tesszük el az emlékek tárházába.


Aki hallgat az intuíciója hangjára, azt nem érik teljesen váratlanul a változások, hiszen az életben bekövetkező hatásokat először beleépíthetjük belső világunkba! Legyen ez a jelzés inkább, amikor jobban odafigyelünk magunkra, az intuíciónk önsegítő hangjaira, hogy tisztábban lássunk és szabad akarat által az életünkben megújító változásokat, idézzünk elő vele.

Szoktam mondani, hogy az asztrológiához érzék is, kell és egy bizonyos fokig, életünkben dominálnak a megérzések és az - intuíciók is. Az asztrológiai ismereteknek nagy adománya lehet, hogy a saját Radix” horoszkóp alapján, előre láthatjuk életünk időbe vetett mérföldköveit, mivel az életünknek van egy ritmusa, és ez mindenkinél más másmódokon élhető meg, ezért nagyon hasznos lehet ezeknek a Tranzit módokon való felismerése.

Amennyiben a bolygó haladásokat Tranzit módon is, figyelemmel kísérjük, akkor a bolygók hatásait is, a megfelelő helyen jegyben és házban is értékelnünk kell.

Nap: A belső ösztönzést képviseli. Az életerő, egyéniség-tudat, kreatív energia, kisugárzó belső én késztetést fogja támogatni, vagyis hogyan lehet jól létezni és alkotni.

Hogyan tudunk az elismertségre, az önkifejezésre, a biztos érzelmi háttérrel kijönni saját magunkkal és másokkal.


Hold: a tudat alatti hajlamokra, az én átérzése add ráhangolódást, vagyis késztetést adhat a belső támaszkeresésre, az otthon melegének és biztonságának kialakítására, az érzelmi háttérre.


Merkúr: a mitológia isteni hírnöke, a kommunikációs, tudatos és, logikus gondolkodásban lehet segítségünkre.


Vénusz a szerelem istennője, az est hajnal csillag: az érzelmi alapú állásfoglalások, a mások elfogadása révén, fejlesztheti az együttérzésünket. Vagyis fejleszteni tudjuk általa a kapcsolatokra és szeretetre való törekvésünket, igényünket a jólétre, az anyagi biztonságra és a harmóniára való igényünk érzelmeinek kimutatására.


Mars: az önérvényesülés képességet fejlesztheti, vágy, tettvágy, kezdeményezés, testi energia,a baleseti hajlamra,az ösztönösség a szexuális ösztönökre való késztetést hozhatja be a határozott cselekvésre úgy, mint az agresszióra is hatással lehet, elpusztíthat mindent, ami akadályozza célok elérését.


Jupiter: Jelképezi az erkölcsi normákat. Segít kapcsolatba kerülni egy magasabb jó erővel, igény a hűségre, a bizalomra, igény az életbe és önmagába vetett hitre és a jólétre. A Jupiter által kitárul a tér. A Jupiter nem valahol van, hanem bennünk van, hatása által felébredhet bennünk a tanító, aki szívesen megosztja mással is a tudását.

Pláne mostanság, amikor a Jupiter még ez évben augusztus első dekádjáig a Nap fennhatósága alatt az Oroszlán jegyben fog haladni. Az Oroszlán központi szerepre törekszik, és a melegséget stabilan, magabiztosan, kiszámíthatóan áramoltatja. A Nap hatása minden jegyben, jegyváltásnál ugyanolyan áldásos, tehát amikor vált a Jupiter, a Nap követi, és abban a jegyben fejti ki hatását. A Jupiter hatása mindig kézzel fogható eredményeket hoz, mint nagy sikerben, mint nagy kudarcban, mivel ő mindkettő planétája. Azért, mert az alacsony és magas rezgés léphet érvénybe, az alacsony rezgéseknél a szülött nem tud élni az adott lehetőséggel, még akkor sem, ha az élet tálcán kínálja fel számára a szerencséjét.


Szaturnusz: A naprendszer rendőr főnökeként a fegyelem és az Önuralom jelképe. Késztetést adhat a cselekvésre a biztonságunk érdekében, hogy a sorsunkat be tudjuk teljesíteni. Szaturnusz bolygó, aki rendet adhat az életünknek, aki megmutatja a határokat, vagyis azt, hogy tudjuk és megértsük, hogy mi az, ami belefér az életünkbe és mi nem. Nagyon jó 2.5 évet jelenthet számunkra mostanában, hogy a Szaturnusz múlt év decemberétől átlépett a Nyilas jegybe, így a Jupiter uralkodása alatt fog haladni.


Uránusz: Mivel az egyéni szabadságot jelképezi, lerázza a felelősség terhét, széttörheti a konvenciókat. Az egyéni szabadság, az én szabadságának a megteremtése által késztet az egyéniességre, hogy el tudjunk szakadni meg szokott rossztól és késztethet a jó változtatásra.


Neptunusz: mint a Vénusz felsőbb fokú oktávja a Transzcendens szabadság, feloldódás és megszabadulás az én - től jelképe lehet. Vagyis késztetést adhat arra, hogy menekülni az én-tudattól és az anyagi világtól.


Plútó: mint a Mars magasabb fokú megjelenéseként, a legerősebb ösztönt jelenti a jóra és rosszra is. Az átalakulás a megsemmisülésre hajlamosít. Igényt jelent a megújulásra, hogy megszabaduljunk minden régitől.

A Tranzitok által milyen fontos időszakokat érdemes figyelembe venni és és nyomon követni. Amennyiben látjuk a célunkat és az utunkat, erőt és motivációt nyerhetünk belőle.


Az életünk Szaturnuszi mérföldkövei: 7, 14, 21, Szaturnuszi első ciklus ideje a 28-30 évben. Aztán a 35, 42, 49, 56-60 II. Szaturnuszi ciklus ideje, amikor ez - az időpont még egybe is esik a Jupiteri 5. Ciklussal is. A következő 63, 70 években a Szaturnusz átvonulása 2.5 évenként a jegyeken és házakon.


Az életterületünk Jupiteri éves mérföldkövei:6, 12,18, 24, 30, 36, 42, 48, 54, 60 Jupiter átvonulása a jegyeken - házakon


Holdkapuk: Félholdkapu 18,7 éves korban van, amely egy rövid időszak erejéig utalásokat hordoz az életfeladatra vonatkozólag. 37,4 éves korban jön a teljes Holdkapu. Itt kaphatunk néhány hét erejéig lehetőséget, hogy közelebb kerüljünk az életfeladatokhoz.

Mik is azok a hold kapuk? Leszálló és Felszálló Holdcsomópontok.


Az élet ritmusai II. Kor-szakok. Az inkarnálódás íve. Leérkezésünk az életkehely baloldala, míg vele szemben kifelé pedig a törekvés a földtől való távolodás. Ez 9x7=63 periódust jelent. Itt a Karma urának az irányítása érvényes ránk nézve. Az „életkehely” ívét a körben négyszer élhetjük meg amely minden 18 év 7 hónap és 9 nap elmúltával egy megnyíló Hold-kapu jelenlétét mutatja meg.

Az első Hold-kapu mellett szinte észrevétlenül "elmegyünk.


A második Hold-kapu megnyílása nem sokkal a tudati lélek megszületése után, már nagyobb jelentőséget hordozhat az inkarnáció szempontjából, vízválasztót jelenthet a 37. életévét betöltött ember számára. A második Hold-kapu megnyílása nem sokkal a tudati lélek megszületése után, már nagyobb jelentőséget hordozhat az inkarnáció szempontjából.


A harmadik Hold-kapu, amelynek megnyílása az 55. év utáni kilencedik hónapra esik, már markánsabban jelezheti az előző Hold-kapukkal való találkozás minőségét. Vagyis új életerő, új feladatok, sőt igen gyakran új Karmikus képletek megjelenésével, új kapcsolatok, nagy helyváltoztatások - vagy hanyatló egészség, befelé-fordulás, fáradt vagy olykor pesszimizmussal teli évek.


A negyedik Hold-kapu nagyjából olyan 74. év utáni negyedik hónapban ér el bennünket,

1837. Mcsaba
2015. jan. 7. 15:28

Kedves Ilcsimama !


Köszönöm a választ a multkori kérdésemre. A magyarázatod során tisztázódtak a dolgok. Azonban egy kissé meghökkentem egy születési idő pontosításakor. Ugyanis egy halál eset évére számolt primér direkcióról van szó.


A direkcióban:

- Hold a 8.Ház ura

A radixban:

- Merkúr a 8.Ház ura

Az összetevésben:

- direkció Merkúr trigon Radix MC – orbisz 18 perc

- radix Hold trigon direkció MC – orbisz 38 perc


Amennyiből lehet, a halál eset és trigonokra kérnék egy magyarázatot.


Tisztelettel


Mcsaba

1836. ramooona
2015. jan. 5. 11:58
Hát ez kiváló hír, nagyon örülök :)
1835. Ilcsimama (válaszként erre: 1834. - Ramooona)
2015. jan. 5. 08:03

Kedves ramooona! Köszönöm szépen a jelentkezésed és a jó kívánságot is, most már egy kicsikét jobban vagyok.

Nagyon hiányoztatok nekem is, mindenkinek köszönöm az "Új évi" jókívánságokat és a sok aggódó privi üzenetet is.

Remélem, ezután már ismét többet tudok majd ide jönni hozzátok a fórumra.

Szeretettel mindenkinek: Ilcsi Mama.

1834. ramooona
2015. jan. 4. 07:01

Drága Ilcsi mama, ez nagyon jó!

Örülök, hogy ismét írtál, nagyon jó a cikked.

Erőt, egészséget és millió puszit küldök:

Ramóna

(azóta is folyamatosan tanulok:) )

1833. Ilcsimama (válaszként erre: 1832. - Mcsaba)
2015. jan. 3. 05:51

Kedves Mcsaba!

Először is üdvözöllek, hogy rátaláltál a fórumomra!

Mivel a kérdésed olyan jellegű, hogy talán másokat is érdekelhet, és mivel nem tartalmaz személyes jellegű dolgokat, ezért engedelmeddel bővebben az „Aki szereti az asztrológiát” fórumon az 1833. számon válaszolnék a priviben írott kérdésedre is. Gyere máskor is fórumra, szívesen válaszolok kérdéseidre, bár mostanában egészségi okok miatt nem túl gyakorta tudtam fórum dolgaiban részt venni, de remélhetőleg ebben az „ÚJ”évben már ismét többet tudok majd a kedves fórumozókkal együtt lenni.


Amennyiben érdekelnek téged az asztrológiai ismeretek, akár ilyen egyszerű módon történő elsajátítás révén is, ajánlom, hogy főleg a fórum elejéről töltsd le magadnak saját mappába, a jegyek, házak bolygók fényszögek értelmezéseit, ami segítségül szolgálhat elsősorban a „radix”képlet megértésében.


Amennyiben ismered a perc-pontosságú születési időt, helyet akkor a Placidus program nagyon jó lehetőséggel szolgálhat arra, hogy jó „Radix” képletet tudj felállítani. Ami ez egész élet során állandónak tekinthető és nem változik! Amennyiben ez meg van, akkor abból már sok mindent kilehet következtetni, már az által is, hogyha a napi bolygó állások fokszám szerinti haladásait (a nettről letöltheted), feljegyzed a saját „Radix” külsőkörére, és ott a jegyek és házak, bolygók- fényszög jelzései alapján a Tranzitáló bolygók szerint ki lehet, következtetni már sok mindent. Amikor oda érkezik valamilyen bolygó, akkor a születési képletszerinti bolygók fényszögeit kapcsolják, be olyan módokon, mint amilyen jeleket látunk a külső kör megfelelő helyeinél. Teendőnk: a jókat fejlesszük még magasabb fokra, a rosszakat pedig igyekezzünk saját akarat által elkerülni.


Azért, mert a Tranzitok annál fogva állnak elő, hogy a bolygók bizonyos meghatározott és egymástól eltérő sebességgel haladnak a zodiákus jelekben és eközben a sugárzási kapcsolatokat létesítenek a radix - béli helyekkel. Úgy, mint a Merkúr gyors bolygó változó időket általában egy hónapot halad egy jegyben. A Vénusz/ keringési ideje 224 nap/a jegyekben változó időket tölt el általában olyan 4-6 heteket. A Mars 1.8 év, egy jegyben 6-8 heteket eltöltve, Jupiternek nagyjából 12 év a keringési ideje, egy jegyben egy évet tölt, Szaturnusznak 29 év/ egy jegyben 2.5 évet tölt el, Uránusz 84 év alatt kerüli meg a napot/ egy jegyben 7 éveken áthalad, Neptun 164 év/ általában egy jegyben 14 éveket időzik, és Plútó 247 év/ szintén változó éveket tölt egy jegyben.


Én magam részéről inkább a SZOLÁR segédhoroszkópot szeretem és használom, mivel a Nap látszólagos útján haladva évenként egyszer visszatér az „Epliktikának” annak a pontjára, ahol a „Radix”-ban a születéskori fokszámában állt, ez lehet ugyan az a nap, de akár a születésnaptól eltérő közeli nap is. A tranzit léptetővel addig kell keresni, míg a Nap ugyanazon fokszámra kerül, mint az –az EKL táblázatszerinti születés idejében volt. Ennek alapján pedig a Placidus program alapján ellehet készíteni a szolár revolúciós képletet, amelyből egy-egy év eseményeire levonhatók bizonyos következtetések. Ennek alapján, ha a szolár bolygók egyik – másika, ugyan abban a házban áll, mint a Radixban a hatás erősebb. Különös képen meglehet vizsgálni, hogy a szolár bolygó milyen radix hely fölött áll, különösen érvényes lehet ez a „Lassú” bolygók esetén. Amennyiben a szolár bolygók visszakerülnek a radix helyükre, akkor bizonyos sorsismétlődésekre is, számíthatunk.


Magából a prognózisokból, - amit Te is említesz - a jövőben bekövetkezendő események előre történő megállapításait láthatjuk, persze, ezek a programok nagyon fontos részei az asztrológiának azonban alapos asztrológiai ismeretek szükségesek hozzá. Azért, mert más-más hatású időszakokat kell figyelembe venni. Azonban ennek is az alapja a pontos születési „Radix” horoszkóp. Hiszen az - az alapelv a lényeg, hogy az élet folyamán mindenkit csak olyan természetű események –behatások érhetnek amint azt a „Radix” horoszkópja mutatja. Ugyan is, ha az alaphoroszkópban semmi sem utal például 2:6:8-as házakhoz kapcsolható vagyonszerzésre, akkor az életfolyamán az asztrális változások, sem hozhatnak be ilyesmit.

Tehát az irányított (direkciós) eljárásoknak a lényege, hogy számításokkal a planétákat elméletben bizonyos szabályok alapján tovább vezetjük az epliktikán, míg el nem érik azokat a fényszög pontokat, és házcsúcsokat, amelyeken a kapcsolat jelezte hatások, kiváltódhatnak ez = irányított dirigálással.

Ez lehet úgynevezett elsődleges irányítás, vagyis 1° =egy évvel, vagy a másodlagos irányítás alapján:(secunder direkció), mely = egy nap egyenlő egy évvel. Vagyis ahol a születés utáni minden nap egy-egy életévnek felelhet meg. Az „efemerida” mindennapi déli helyzete közt 24-24 óra telik el, ez lesz egy életév. Ehhez tehát szükséges, hogy ha tudjuk, hogy „greenwhichi” időre átszámított délelőtti időt, akkor azt a születési helyszerinti első életév kezdetének tekintjük, vagyis: ha a születés délelőtt történt, akkor az lesz a greenwhichi délideje, míg a delet követő időben történő születés már későbbi dátumnak felehet meg.


Tehát összefoglalva: a születés napjától számítva ahányadik napon a tovább haladó bolygók aspektusokba lépnek egymással illetve a radix képlet bolygópozícióival annyiadik életévben következik be a kapcsolatba került bolygó radix - jelentősége szerinti életesemény. Persze hangsúlyozom csak is az alap születési radix horoszkóp keretein belül, azért mert a szekunder-direkciós képlet is csak azt jelezheti, ami a „Radix”-ban indikálva van. Itt is figyelembe lehet venni az orbisz 2°-ot ugyan is itt már kezdi kifejteni a hatását. Jó radix mellett a szekunder legfeljebb nehezebb akadályokkal telt időszakokat hozhatnak be, és megfordítva is igaz lehet rossz radix állásban a jó szekunder is, csak átmeneti megkönnyebbülést, jelezhet. Mivel a Naprendszer bolygói közül vannak gyors és lassú bolygók, aszerint, hogy bolygók milyen sebességgel haladnak, illetve mennyi idő alatt kerülik, meg a Napot váltják ki ránk a hatásaikat is.

Hiszen az univerzum vonzásában élünk és nem magunk mozdulunk, hanem együtt mozgunk az univerzummal. Ennek hatására az asztrológia segítségével az ember közvetlen kapcsolatba kerül a természet ciklus erőivel, ezáltal ráhangolódhat azokra, azért mert a Horoszkóp adatai az önismeret és az önfejlesztés eszköze lehet. Illetve általánosságban is figyelembe kell venni, hogy minden ember életében a szabad akaratnak is működnie kell.


Az I. Aszcendens - jegyház és az abban található bolygók hatásai illetve a jegyek uralkodó bolygói az egész életet áthatják. Jelzik a személynek a különös elvárásait, és külvilággal való kapcsolati kölcsönhatásokat, vagyis például az I. házzal polárisan szemben álló VII. házas párkapcsolat szempontjából inkább a radix VII. ház szerinti kapcsolata adhat majd megfelelő választ a kérdésre. Ez mutatja meg főleg az egyénnek a másokhoz fűződő viszonyát, itt is jelzés értékű lehet maga a VII. ház csúcsán lévő jegy hatása.


Magának az elkészített szekunder direkciós és szolár- rev/ horoszkópnak a gyakorlati levezetése és összevetése a Radix - al, pedig úgy történik, hogy az EKL hosszúsági táblában szereplő ASC-től a Plútóig szereplő jegyekben szereplő fokszámokat feljegyezzük és összevetjük a „Radix” horoszkópban a található ugyanazon jegyek fokszámaival, ekkor láthatóvá válik, hogy a kérdéses időben ott a Radix –ban milyen ház és jegyhatás mellett milyen fényszög hatásokkal számolhatunk. Persze ide is igaz, mint mindenmásra is, hogy a szabadakaratunk is, érvényesüljön.


Radix” horoszkóp adatai az ember szellemi, lelki és fizikai életútjának elemzése. Az előző életből hozott, illetve a jelenlegi inkarnációban=leszületés által kapott tulajdonságok és végrehajtandó feladatok meghatározása, önismeret által.

Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli a sors őket az életfeladatuk teljesítésének útjára, sajnos vagy nem tudják, vagy nem is, figyelnek rá. Ők azok, akiknek meg kell élniük és elszenvedni a rosszat, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért ismét leszülettek erre a Földi világra.

Hidd el nekem, így a 8. X-hez közeledvén már bátran elmondhatom neked és másoknak is, hogy az életben sokszor csak azon múlik minden, hogy mennyire sikerül önmagunkat és másokat is tökéletesebbnek látni. Az életünk történéseire a szabad akarat áltál a legmegfelelőbb válaszokat adni, illetve azokat megkeresni. Az ön magunk személyiség jegyeivel, az egyéni jellemvonásainknak, valamint az emberi értékeink, vagy az eljövendő várható kudarcaink megismerésével talán számítani tudunk arra is, hogy csak a számunkra legmegfelelőbb élethelyzetekbe kerüljünk.


Az asztrológiai emberismeretek (már aki hisz ebben) hozzásegítenek, hogy nagyobb önismerettel rendelkezzünk, hogy ez által is a legjobban reagálhassunk a bennünket nap - mint nap, érő kihívásokra. Ezzel biztosan magunk is hozzájárulunk ahhoz, hogy boldogabbak legyünk és sikeresebb életet élhessünk.

Az asztrológia ismeretek által megtanulhatjuk, hogy minden cselekedetünk a világmindenség összetett életének része, amit az a kozmikus erő tart össze, ami átsugárzik a Naprendszerünkön, és, hogy a bolygók ezeket, az erőket szimbolizálják és továbbítják felénk.


A „Radix” képletben a lassú bolygók közül a Szaturnusz sorsbolygónak, a Jupiternek, a Plútónak, Neptunusznak és az Uránusznak, mint külső bolygóknak nagyszerepe van pláne, ha azoknak „®= retrográd” jelzése is, van, ami azt jelenti, hogy a bolygók, <a Nap és Hold kivételével> esetenként a Napkörüli körforgásuk során úgynevezett, ® „Retrográd= hátráló mozgást is, végeznek.

Vagyis többször és hosszabb ideig adják a képlet szerinti fényszög hatásokat. Azért mert amikor körforgás/Tranzitkor hátra lépnek, majd ismét előre haladnak a körforgás szerinti adott jegyben, akkor ott nagyobb mértékű lehet a bolygók hatása is. Ugyan is a Földkeringési sebessége folytán áll elő az a helyzet, hogy körutunk bizonyos pontjára érve, az egyik- másik bolygót úgy látjuk, mintha megfordult volna, és visszafelé haladna, valóságos mozgásának irányával ellentételesen. Ezt „Retográd” mozgás jelenségnek nevezzük.


A Szaturnusz a „Karma” ura, aki igenis kézben tartja a dolgokat, de inkább tanít, figyelmeztet, mint büntet. „Radix”képletben, de a mindenkori Tranzitoknál is ilyen hatással van. Amennyiben abból indulunk ki, hogy a Szaturnusz uralja az időt, a szerkezet építést, a kereteket, s az emberi testben a bőrt és a csontrendszert, akkor könnyen beláthatjuk, hogy mennyire fontos, a létezéshez és elengedhetetlenül szükséges dolgok tartoznak a Szaturnusz bolygóhoz. Aztán a 12 évenkénti Jupiteri ciklusok is igen nagy hatással lehetnek ránk, pláne amikor azok egybe esnek a Szaturnuszi ciklusokkal.

Mostanában pedig nagyon fontos dolgok vannak készülőben, hiszen a Jupiter 2014. július 16-án átlépett az Oroszlán jelébe. Ekkortól előre kell nézni, és a kreativitásnak teret engedni.

Mindenkiből előbújik a gyermek, aki önfeledt, felhőtlen és bohókás. Élvezi az életet, mert megszerzi mindazt, amitől élvezetes. Csak arra kell ügyelnünk, hogy ezt ne vigyük túlzásba. Jupiter nagy szerencsét szimbolizál. A következő egy év hihetetlenül sikeres lehet. Ennek mindössze két előfeltétele van: 1. Adjunk esélyt Fortunának! 2. Gyermeki őszinteséggel higgyünk benne!

Tehát a Jupiter bolygó a múltév közepétől a 2015. év augusztus első dekádjáig, az Oroszlán jegyben a Nap uralma alatt jár majd.

A Szaturnusz a nagy sorsbolygó pedig 2014. december 23.-ától lépett át a Nyilas jelébe, a jóságos Jupiter bolygó uralkodásával. Szaturnusz a szerénység, a visszafogottság és az alázatos szolgálat szimbóluma. Ezek azok az erények, amiket sorsszerűen meg kell tanulnunk, el kell sajátítanunk. Lesz erre időnk, mert egészen 2017. december 19-ig a Nyilas jelében fog haladni a Szaturnusz bolygó. Szaturnusznak sok jó oldala is van: például az érettség, a belátás, az állhatatosság, a szívósság, a bölcsesség, az önuralom, a révbe érés, a takarékosság, a tapintatosság, az óvatosság szimbólum, amely elvezeti az embereket a lelki békéhez.


Nem tudom ismered-e az előre haladó házak jelentéseinek értelmezését? Vagyis azt a módszert, amelynek segítségével a radix alapján következtetni lehet házak szerinti élet jelentés tartamokra. I. Ház/ASC, mint az általános horoszkópszerinti Kos – a születés (Aszcendens) és a csecsemőkor első fele, ha az áttevődik két jegyre, akkor az még I. házas/ASC a Bika jegyben is folytatódik, akkor az lesz a csecsemőkor második fele.


A 2. házban, már elfogadja a baba az inkarnációt, és kezdi élvezni az anyagi létformát, amit egyrészt 2. ház, mint anyagi ház és a Jupiter uralkodás is jelent, ami abban az időben még csak az anyatejből, az anyai test melegéből, ízekből, illatokból állt. Ilyenkor a kisbaba már örül a hangoknak és a simogatásnak.

Mivel a kis gyermek- fejjel előre (Kos) jön a világra, (ezért szól úgy a közmondás a kosokra nézve, hogy „Fejjel megy a falnak”.) Egy nem látható létből egy láthatóba érkezik a kis emberpalánta. Egy védett helyről a küzdelmes valóságba pottyan.

A szülés során óriási erők nyomják a szülőcsatornán keresztül. A lélek megválasztotta az anyát és a születés pillanatát. Még akkor is a gyermek akarata érvényesül, ha koraszülött, vagy esetleg művi úton császármetszéssel jön a baba a világra. És ez akkor is igaz, ha a ma olyan divatos időpontválasztás jön létre a kisbaba császárral, mert azt is az anyán keresztül a lélek választja. Mindig ő a szülött dönt. A születés a gyermeknek nagyobb fájdalmat okoz, mint az anyának, és csak azért bírja ki, mert még nincs öntudata, és hosszú idő kell még ahhoz, hogy a testbe költözés folyamata befejeződjön. Fejtető csakrájuk még nyitott, ezen, keresztül kell bepréselni magukat egy parányi bébi testébe.


3. Ház az Ikrek-jegyben olyan 2-3 éves kor környékére tevődik. A 3. Ház, mely az Ikrekkel analóg jelzi azt az időszakot, amikor a kisgyermek meg tanulja a gyermeki önálló mozgást, a járást és a beszédet. Itt a tanulási folyamat még ösztönös. Mindenre kíváncsi, így felfedezi környezetét, mindent a kezébe fog, megérint, és meg szeretné érteni az egész világot.

Az archaikus - előző életből hozott - érzékelést felváltja a nyelvi és gondolati rendszereknek a kiépülése.


IV. Házban lesz a Rák - jegyben 4 éves kor. A IV. Ház, mely a Rák háza ekkor kezdi a család a kisgyermeket önálló lénynek tekinteni, és megszületnek az elvárások, melyeknél a legfontosabb, hogy gyermek is, alkalmazkodjon a környezetéhez. Ez a szocializáció időszaka!

Normákkal ismerkedik ekkor a gyermek, a jó és rossz fogalmával, erkölcs, etika, mint a családra jellemző normák. Ekkor jelentkezik a „sorsemlékezet”, és megmutatkozik a családi és személyes Karma megoldatlan, problémás mintázata.

Ez traumát okozhat a gyermeknek, de a család védett közegében csak a későbbiek előjelének tűnik ez a dráma, mely a gyermek lelkének mélyén játszódik le. Ezt a traumát a gyermeki lélek még igyekszik szőnyeg alá seperni, áttolni a tudattalanba, és elfelejteni.


5. Házhoz tartozik majd az Oroszlán – jegyben az óvodás kor. Az 5. Ház az Oroszlánnal analóg, és nem csak az óvodás kort rejti magában. Ezek ugyan a gyermekkor legszebb évei a Nap hatására (mivel az Oroszlán jegynek a felséges Nap az uralkodója), megtapasztalja a szülött az életörömöket és életenergiát, és amennyire csak lehet, életkorához mérten ki is éli.

Ez az időszak gyermekkorban az önálló játék és a kreatív fantázia kiteljesedésének ideje.

Ez a teremtés időszaka is, amikor a gyermek életre kelti a játékait, meghatározva a sorsukat és egyéniségüket. Ebben az életkorban kap hangsúlyt a fantázia által az autószexualitásban rejlő életenergia- és örömforrás felfedezése is, amely majd csak a serdűlőkor környékére válik életszerűvé. Aztán majd a felnőtt korban az 5. ház a kísérletezéssel, a vállalkozó kedvvel elő házává válik a VII. háznak, ahol már a külvilág nyilvánossága mellett a kifelé hatás révén előtérbe kerül majd a partner kapcsolat állandósulás és a házas- társ választása is.


6. Ház a Szűz –jegyben a „látencia”időszaka. Ez a szülőknek is átgondolást igényel! A 6. Ház a Szűz jegyével, amikor a világot elemezve vizsgálja a gyermek, csiszolódik az értelme, megkezdődik 7-8 évesen az iskolás kor. Ez a második egyáltalán nem könnyű Merkúri időszak, (mert az első a 3. házas Ikrekben van, melynek szintén a Merkúr bolygó az uralkodó bolygója.), azért, mert a SZŰZ jegy ura is, a Merkúr bolygó. Itt kapcsolódik össze a napi rutin és az értelmi munkálkodás eleme. Hiszen ez 6. ház nem csak az egészségi viszonyok háza, hanem a egyben a munkaházát is jelenti. Erre a 7-8 éves korra esik a Szaturnuszi I. ciklus 4/7részének az 1/7 része. Vagyis ekkor lesz a Tranzitban a Szaturnusz - Szaturnusz 90° fokos Qvadrát, amelyre a feladatok megoldásának ideje esik. Pláne úgy, hogy még ezt az időszakot megelőzi a Jupiter-Jupiteri 180° szembenállás oppozíció= diszharmonikus szemben állás is, amely az otthon biztonságából való kilépést, új környezetet, kapcsolatot eredményez, egyben új tudást is meg kell szerezni, vagyis új Szaturnuszi korlátokkal kell a gyermeknek szembenéznie.

Ilyenkor észnél kell lenni a szülőnek, mert ez időpont az, amikor első alkalommal próbál szembe fordulni a szülővel. Ilyenkor szokott előfordulni, hogy ő szeretné, megválasztani az öltözködést az esti lefekvési időt stb. Ha korlátozzák akkor arra erőszakos viselkedés a válasz!!

VII. Ház a Mérlegben a korai serdülőkort hozza el, vagyis olyan 15 éves kor tájékán, amennyiben a VII. ház még a Skorpió jegyben is folytatódik, és itt kezdődik el a 8. ház itt még a serdűlő kor második fele is tart, mely együtt a VII. házzal már magába foglalja párválasztás idejét is. Mivel itt már tény a szexuális érés ezért felvetődik a nemi kapcsolat létesítés kérdésének a szerepe is, ilyen korra esik Szaturnusz-Szaturnusz szembenállás. Ekkor a gyermek már nem gyermek, de még nem is, felnőtt!!!!Egyik pillanatban gyerekesen viselkedik még is elvárja, hogy felnőttként kezeljék. Vagyis nagyobb szabadságot akar kiharcolni magának! Itt fordulhat elő, hogy a gyermek megpróbálja szétfeszíteni a szülők, a tanárok és környezet szabta kötelékeket! Ez az időszak elég nehéz, mert a szülők is az úgynevezett középkorukat élik meg, ami szintén nem felhő mentes. Amennyiben ezt az időszakot nem kellően kezelik sem a szülők, sem a gyermek, akkor előfordulhat, hogy a gyermek elveszíti a gyökereit!!!! Meg kell találni a középutat, hogy a szülők megfelelő szabadságot adjanak, viszont a gyermeknek is meg kell találni a helyes elfogadási normákat!!!


9. Házban a Nyilas –jegy hozza el a fiatal felnőttkort, olyan 21-22 éves kor tájékán, ekkorra várhatók az utazások és még akár külföldi utakkal való barátkozás is, amelyhez sok esetben honvágy is párosulhat. Ekkor a Szaturnusznak szintén olyan Qvadrát állása van, mint volt az a 6. házban olyan 7-8 éves korban, csak akkor a gyermek cselekedetei következtében idéz elő válság helyzetet, viszont itt már a 21 éves kor tájékán a nagykorúsághatárát feszegeti.

Vagyis egy újabb 90° fokos Szaturnusz-Szaturnusz Qvadrát, amelyre a feladatok megoldásának ideje esik. Itt már a felelősség minden tettéért vállalni kell. A legnagyobb kihívást itt már a társ kapcsolat megteremtése jelenheti!!!! Ez a Szaturnuszi Tranzit szinte a múlttal való teljes szakítást is eredményezheti.


X. Házas Bak- jegyben, amikor már a tanulás terén és a karrier téren is, felkészülhettünk az élet nagy dolgaira, általában olyan 28- 42 éves korig alakulhatnak ki a saját választott életformák.


Ebből is a 28-30. évre eső I. Szaturnuszi ciklus idejében a Szaturnusz - Szaturnusz együttállás. Ilyenkor kell nagyon oda figyelni az életvitelre, mert megtörhetnek a karrierek a munkahelyek, társkapcsolatok, válsági veszélye állhat fel. Ilyenkor célszerű felülvizsgálni az eltelt időszakot, ugyan is a 36 éves kor környékén ismét Szaturnusz-Szaturnusz 90° fokos Qvadrát jön, amelyre a feladatok megoldásának ideje esik. Ugyan is itt már a saját gyökerek a saját biztonság megteremtésének a feladatát kell megoldani. Itt is, érezhető lehet a Jupiteri 3X 12 éves ciklus visszatérése is, mely anyagi elismeréssel, sikerekkel bírhat, de szintén Qvadrát jelleg miatt, pontosan ellentéte a szaturnuszi korlátozásnak. Hatására gyakorta jön rá az ember arra, hogy közeleg öregség.


11. Házban a Vízöntő-jegyben – mely általában olyan 42- 72 éves kort ölel fel, mivel ez a ház az élet megoldások háza, a remények megvalósulásnak az élet szakaszában kerülünk. Itt is kritikus életkort jelent a 44-45 éves kor, azért mert itt tapasztalhatjuk meg a Szaturnusz-Szaturnusz szemben álláshatást. Itt kezdődhet el az átértékelés időszaka, vagyis ismét a szexualitás is, okozhat bizonyos problémákat. A 11. házban már az életmegoldások különböző formáit vizsgálhatjuk meg. Itt jelennek meg az életünkben a különböző pártfogók általi segítő erők, amelyek hozzásegíthetnek a reményeink megvalósulásaihoz.

Végül pedig a 12. Házban, elsősorban azokra, úgynevezett csapásokra bukkanhatunk, amelyek az életünk során akadályokat, korlátozásokat, gondokat, bajokat hozhatnak be az életünkben. Ugyan akkor nagy általánosságban: itt kaphatnak jelzésértékelést a krónikus betegség hajlamok általi erőkre, azért mert ez a ház már a befelé fordulás házának is tekinthető, de itt találhatunk rá a családi titkokra is, ez már a visszatérés az egészbe. Ez a titkok háza, mely lehetőségeket kínál a lélek számára, hogy újra csatlakozzon az egészhez.

Itt jelenik meg maga a „KARMA” is, mely az elmúlt életekre is utalást adhat, ha egybevetjük a Leszálló és a Felszálló holdcsomópont helyzet értékeléseivel is.

Pláne úgy, hogy ide kapcsolható még a Neptun - Neptun Qvadrát időszak is, ilyenkor szokott előtérbe kerülni a „kapuzárás néven emlegetett”válság is. Azért mert a Neptunusz a „nagy látnok”nem hírtelen, egy hullámban, hanem fokozatosan fejti ki a 12. házbeli hatását, vagyis mivel itt spirituális együttérzéssel rendelkezi, sikereket hozhat metafizika minden területén, azért mert a pszichés képességet fejleszti. Mivel a Neptunusz bolygó is, a 12. házban a Halak jegyben található az általános

I.házas Kostól a Halaig) képletben, a Halak jegy urai a Jupiter és maga a Neptunusz bolygó is, ezért a Neptunusz itt otthon érzi magát. Azonban sok esetben a hatását a titkolódzásban és egy bizonyos fokú elzárkózásban érvényesítheti. Ez főleg abban nyilvánulhat meg, hogy időnként szükség lehet a félre vonulásra, hogy az élet esetleges nyomasztó dolgait magunk mögött hagyni. Különbséget tenni a valóságtól való menekülés és a valódi szellemi sugalmazás között. Vagyis az életnek a 12. 24-26. évéiben, valamint a 47-51. éveiben érezteti leginkább a Neptunusz a hatásait. Ugyanakkor a Neptunusz szinte mindent ural, ami misztikus, és ezt mindenki érzékelni, ilyenkor jön a hajlam arra, hogy jobban elmélyüljünk majd az ezoterikus tudományokba, de ilyenkor fordulhatnak elő a káros szenvedélyek kipróbálásnak ideje is. Neptunuszt, mint a Vénusz magasabb oktávját, olyan határok átlépésének a vágyait képviseli, amely a szélsőségek között mozog. A leg magasabb szellemi tudattól a képzelet és fantázia világába is elvezethet. Mivel a Neptunusz uralja a tengereket, az óceánokat, ezért a bolygó állás meg növekedett vízszintes, esetleges túl áradottságot is jelezhet, pláne, ha a Nap jegy is és a 12. ház is, vizes jegyhez tartozik. Ezért fontos arra odafigyelni, hogy ne kerüljenek felszínre a Neptunusz bolygó a „Nagycsábító” hatására bizonyos rossz tulajdonságok.


Aztán majd az 52 év környékén még a Szaturnusz Qvadrát is, ismét adhat egy kis fellélegzést egy olyan periódus, jöhet az életünkben, amelyet a” legjobb életkornak” szokás nevezni. Ekkora már az anyagiak is rendeződhetnek. Viszont nagy gondot kell fordítani ebben az időszakban az egészség megőrzése terén. Ekkora már a gyermekek is felnőnek, sőt át lehet élni az unokákkal való örömöket, és szeretetet, hiszen itt már a nevelésük nem, a mi feladatunk, ha nem a gyermekeikké.

Amikor aztán elérkezünk a 60. életévünkhöz a jupiteri 5. ciklusa találkozik a Szaturnuszi II. ciklussal, innen aztán elkezdődhet a Szaturnuszi utolsó életszakasza ez már sajnos az életerő csökkenést is magával, hozhatja. Ilyenkor még idekapcsolódik az Uránuszi qvadrát is ezért mérlegelni, kell, hogy elkerüljön bennünket, a depressziót. Ugyan akkor 56 éves korban van egy hármas Trigon fényszöge is az Uránusznak, mely ismét külső és belső megújulást hozhat jó értelemben. Valamint 63-65 év között az Uránusz kvadrát szintén feladatokat adhat, és nehézségeket hozhat, ha nem figyelünk oda kellően az egészségünkre.

Ne feledjük, hogy az egészség őre egész életünk során maga a víz. A test fájdalom formájában mutatja meg a kiszáradást. Attól függően, hogy hol helyezkedik el a kiszáradt terület, ott jelentkezik a fájdalom is. Rájöhetünk, hogy betegségünk forrása az életmódunkban rejtőzik. Az, hogy tápanyagszegényen táplálkozunk, illetve nem isszuk meg a napi vízadagunkat, ezek sokszor éveken és évtizedeken keresztül fennálló hiányosságok okozzák elsősorban a test betegségeit is. Az emberi szervezet egy bió - elektromos víz gépezet, ami 20 kilogrammonként 1 liter vizet igényel az üzemeléshez. A vér maga is nagy százalékban vízből áll. A tüdőfolyadék, ami a hulladékot és tápanyagokat szállítja, négyszer annyi, mint a testben található vér összesen és abból a vízből áll, amit elfogyasztunk.

Szó szerint minden egyes sejt, amiből a test áll, az életét a friss, tiszta vízellátásnak köszönheti. Ha a test nem kapja meg az állandó és megbízható vízellátmányt, el kell döntenie, hogy némely funkcióktól megvonja a vizet, hogy a rendelkezésre állóvíz felosztható legyen a létfontosságú működésekhez.

Például az agy teljes prioritást, élvez, és amíg meg nem kapja a számára nélkülözhetetlen vízmennyiséget, addig bizonyos szervek vízellátását a szervezet visszafogja.


Aztán nézzük meg az általános horoszkópszerinti sarokházak szerinti „sarkalatos pontok jelentés tartalmait is, ”, amelyek a horoszkóp körét négy részre osztja fel: (Az adat lapomon megtalálható az általános horoszkóp kör-kép, amely onnét lemásolható.)


Úgymint az ASC kezdő vonala és a maga a 12. ház utalhat az egész gyermekkorra, az M. C, vagyis a X. ház, a 25. évet adja, a hivatás választás idejét illetve az élet kibontakozást jellemzi. Tovább haladva lefelé a VII. Deszcendens felé az 50. évet takarja, az életben elmélyülő, létrejövő kapcsolatokat, a külvilággal történő kapcsolódásokat jelöli.

Majd innen az élet vonala már hanyatlóra fordul, és általában az élet végett az I. C, vagyis IV. házban a 75. életévet jelzi. Ez az úgynevezett: Glahn életkör módszer. Ezzel a módszerrel, szinte évről-évre fel lehet tárni az akkor érvényesülő elsődleges hatásokat.

Mert ugye nem mindegy az sem, hogy kinek-kinek milyen életkorszakában jöhetnek el például a betegségek. Ezt főleg a 6-12. házaknál és a Szaturnuszi ciklus II. szakaszában az 50. éveink környékén és majd III. szakasz környékén érdemes tüzetesen megvizsgálni.


„A mag nem tudhatja, hogy mi fog történni: a mag soha nem látta még a virágot.

A mag el sem hiszi, hogy ott rejlik benne a gyönyörű virág lehetősége.

Hosszú az út, és mindig biztonságosabb inkább el sem indulni rajta, mert az út ismeretlen, és semmit nem lehet garantálni.

Ezer és egy veszély leselkedik az úton: csapdák és kelepcék szegélyezik mindenfelé, a mag a kemény maghéjba rejtve még is biztonságban van.

De most tesz egy próbát: összeszedi magát, ledobja magáról a biztonságot jelentő kemény burkot, és elindul.

A küzdelem azonnal elkezdődik: a kínlódás a talajjal, a kövekkel, a sziklákkal, és amilyen kemény volt a mag, olyan lágy lesz most a csíra, s a törékeny növényre ezerféle veszély leselkedik.

A mag eddig biztonságban volt, akár ezer évig is biztonságban lett volna, a csíra számára azonban rengeteg a veszély.

De a csíra elindul az ismeretlen felé, a Nap felé, a fény forrása felé, anélkül, hogy tudná „hová?” és „miért?”

Hatalmas keresztet kell cipelnie, de a magot megszállta egy álom, és ezért nekivág az útnak.

Ugyanilyen az ember útja is.

Nagyon viszontagságos.

Sok bátorság kell hozzá!”/Osho/


Babits Mihály: második ének című versével zárom soraimat.


„ Minden embernek a lelkében dal van,

És saját lelkét hallja minden dalban,

És akinek szép a lelkében az ének,

Az hallja a mások énekét is szépnek”


Egy másik dalszöveg szerint:


„Az élet szélvihar,

Nem tudhatod, mit kavar,

De végül csak rajtad áll,

Hogy jó vagy rossz, mi Rád vár.


Az élet nagy kaland,

Átírható színdarab,

És hidd el, csak rajtad áll,

Hogy jó vagy rossz, ami Rád vár.


Mond, mit kérnél az élettől,

Mit úgy átélnél a szívedből,

Légy bátor és csak képzelj még,

Bár ha mások azt is mondják Őrültség „

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook