Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akikkel már megtörtént a csoda... Élet a sikeres lombik után fórum

Akikkel már megtörtént a csoda... Élet a sikeres lombik után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2016. szept. 3. 09:34
Sziasztok! Elsőre gratulálok a kismamáknak akiknek sikerült a lombik 😊 nekünk is 😍 egyúttal szeretném meghívni azokat a kismamákat akiknek van kedvük csatlakozni egy új baba mama csoporthoz a facen. Beszélgetni, tapasztalatokat cserélni barmi😉 a neve: "3016 őszi-téli babák mamái <3"
2016. aug. 24. 21:20

Sziasztok!


Na végül is eldöntöttük a kisebb lesz mert ugye az jó is a helyére meg nekem kényelmesebb mivel kicsi vagyok.A későbbiekben meg reméljük lesz legalább egy kis tesó és akkor mindegy hogy mekkora ágy lesz belőle.December 7.re várjuk a hercegnőt elvileg a mikulás hozza :D . Én is a punkciótol vagyok itthon betegszabin. Lassan kezdek bekattani pedig olvasok meg kereszt rejtvényt is fejtek.Gondolkoztam már én is rajta jövőhéten bemegyek a munkahelyemre megkérdezem a bérszámfejtőt hogy szerinte hogy jönne ki jobban. ugye most a bruttó bér 60% amit kapunk. A szülési szabadság pedig azt hiszem 70% lesz aminek az alapja a táppénzt megelőző 180 nap bruttó átlagbére lesz. Mert ugye a táppénz is ellátás és az nem lehet csed alap. De jövőhéten okosabb leszek. Szombaton megyünk baba mozizni a Mens Mentisbe már alig várom nekünk ez lesz az első :)

293. lulluly (válaszként erre: 292. - LnéM)
2016. aug. 24. 20:33

Köszi a linket, jó lesz innen letölteni a kitöltenivalókat.

Nekünk lombik volt, én a beültetéstől táppénzen vagyok, a pozitív teszt óta veszélyeztetett.

Nekem magas ez a számolás, de remélem nem a táppénz alapján fogják számolni a Csedet.

292. LnéM
2016. aug. 24. 11:09

Sziasztok! Velünk is minden ok. Sokat hullámzik a hasam, amikor a kisfiúnk új területre moccan, jóformán beleszédülök. Az éjszakák egyre nehezebbek, sokat vagyok fent mert nem tudok a hajnali pisilés után visszaaludni. Ilyenkor rendezem a gondolataimat, hogy még mi kell. Kiságy kérdésében mi a kisebb mellett döntünk. A következő szempontok miatt: túl magas a 70X140-es verzió. Abba én már nehezen tudok belehajolni. Nővéremék kisfia most egy éves, még nem akkora hogy rácsok nélkül aludhasson, de annyira meg már nagy és mozgékony hogy a legalsó szinten kell aludnia. Náluk emiatt vált be a kisebb, mert bizony mikor ép az ellenkező sarokban van a gyerkőc, a kisebből is elég kihalászni. Hozzáteszem náluk és majd nálunk is így lesz, nem minden irányból tudják megközelíteni a kiságyat. Szóval nem csak a magassága számít a kiságyaknak, szerintem az is, hogy hány irányból tudod megközelíteni.

Ki van veszélyeztetetten? Én kb 12héttől, és most látom hogy elvileg lenne szülési szabadságra is lehetőség. De ha jól gondolom, akkor a veszélyeztetett státusz után furán jönne ki a szülési szabi. Infótok erről van.

A következőkkel lehet már tisztában vagytok, ha esetleg mégsem: hasznos infók a link alatt: [link]

291. nyuszy86 (válaszként erre: 288. - Babita.87)
2016. aug. 24. 08:19
Szia! Mi is itt vagyunk örülök hogy minden rendben veletek. Mikorra várod a kislányt? Mi is szèpen fejlődünk ès sokat mocorog mostmàr nagyon erőseket rúg a kisfiam. Mi is kinèztünk kiságyat pelenkázóval egyben es azt hiszem az 70*140 lesz.Szerintem a nagyobb kènyelmesebb lesz.Ti esetetekben előnyösebb a a kisebb...szerintem. Nagyon bosszantó mikor nem passzol oda a nagyobb.Ezek elèg nehéz döntések.
290. Timi008 (válaszként erre: 288. - Babita.87)
2016. aug. 24. 08:13
Szia mi a 70/140 est vettük de ezt később át lehet alakítani kis heverövé igy azt nem kell venni.Ti hogy birjátok?Nekem már nagyon nehéz a pocak es egyre kényelmetlenebbül alszok:)De már csak 9 hét és a kezünkbe tarthatjuk a kis hercegnönket:)Nagyon sokat mocorog nappal és van amikor éjjel is olyan jo érzés<3
289. Szpeni (válaszként erre: 288. - Babita.87)
2016. aug. 23. 17:32
Szia! Örülök h minden rendben és szépen fejlődik a Babád Én már megvettem a kiságyat mi a kisebbet választottuk de sztem nem olyan gáz az a pelenkàzó méret ha nem pakolsz rà csak a fiókjába akkor elfér a baba kicsit olcsóbb is volt ágynemű is jobban van ehhez a mérethez szóval mi ezt választottuk, majd októberben kiderül beválik e dolog 😊
2016. aug. 23. 10:10

Sziasztok csajok!


Mi van veletek? Nagyon eltűnt mindenki! Mi jól vagyunk a kisasszony szépen fejlődik sokat mocorog... Olyan dilemma előtt álok amit gondoltam megosztok veletek. A nagy gondom hogy nem tudjuk a férjemmel eldönteni mekkora kiságyat vegyünk. Kinéztünk egy fajtát ami nagyon tezszik két méretben van 60*120 és 70*140. Ugye ezekhez van pelenkázó is később átalakítható. A kisebb mellett az szól hogy a gyerekszoba tetőtérben van pont befér a megálmodott helyre és módon, a pelenkázó rész megfelelő kényelmes magasságban van nekem viszont olyan kicsinek tünik a pelenkázó rész. A nagyobbat ugye nem tudom rendesen berakni pont passzosra, kilóg egy kicsit egyik oldalon, nem tudom rendesen falra tolni és 10cm el magasabb a kissebbnél ami azt jelenti ,hogy nem túl kényelmes magasságba tudnám a gyermeket tisztába rakni.Viszont ennek ugye nagy a fekvőfelúlete és a pelenkázó része ennek tűnik ideállis méretűnek. De nem lehet alacsonyabbat kérni belőlle mert széria darab.Szerintetek melyik lenne jobb választás? Nektek milyen lesz? Vagy csak simán kiságyat vegyek pelenkázó nélkül? Nem tudoom.

287. LnéM (válaszként erre: 286. - Babita.87)
2016. aug. 18. 14:48
Szia privatban ment
286. Babita.87 (válaszként erre: 285. - LnéM)
2016. aug. 18. 09:40
Én igen december elején! Most vagyok 24 hetes! Hétfőn megyünk a klinikára kontroll uh-ra mert kicsit több a magzatvízem. Te kihez jársz?
285. LnéM
2016. aug. 17. 23:44
Sziasztok, doki - korhaz tema: fog valaki a 2.sz nogyogyaszati klinikan, az ulloi uton szulni?
284. nyuszy86 (válaszként erre: 280. - Szpeni)
2016. aug. 17. 18:42

Szia!

Látásból ismerem a dokidat. Enyém Farkas Bence nagyon jó fej! Szeretjük :)

2016. aug. 17. 18:40

Sziasztok!

Mi is tegnap voltunk Uh 26 héten vagyok és már 1000 gramm :) duci kis pofifàt láttuk és integetett pici kezével. Nàlunk is minden okè :)

282. Timi008
2016. aug. 16. 07:08
Sziasztok tegnap voltunk a kötelező ultrahang vizsgálaton a kislányunk 29 hetesen És 4 naposan 1805 gramm a becsült súlya:)Nekunk is sokat mozog.Én hizni nem hiztam csak keveset a pocak nőt csak eddig:)Mondjuk nem is voltam előtte egy nádszál karcsú.Várom az októbert h végre a kezembe tarthassam a csöpségemet:) puszi mindenkinek
281. Szpeni (válaszként erre: 276. - Nazra)
2016. aug. 15. 12:02
Szia! Nekünk az volt az ambuláns lapon amit kaptunk h házaséletet már a beülti utáni 3. naptól lehet èlni de mi nem mertünk, mi akkor voltunk először együtt amikor már volt szívhang..
280. Szpeni (válaszként erre: 277. - Nyuszy86)
2016. aug. 15. 11:59
Szia! De jó! Nekem a Vermes Gábor a dokim, Te kinél fogsz szülni? 😊
279. ridgeback (válaszként erre: 276. - Nazra)
2016. aug. 13. 22:00
Szia! Én is elfelejtettem a BMC-ben megkérdezni :). 8+6 hetesen voltam először a saját nőgyógyászomnál, és akkor Ő már engedélyezte. ;)
278. nyuszy86 (válaszként erre: 274. - Szpeni)
2016. aug. 13. 11:07

Szia!

Húha hogy eltelt az idő! Igen Beànak 2 cukisàga lett :) Mi is így jàrtunk a babamozin majd a 30. Hét kőrül megppróbàljuk mègegyszer.Olyan cukik... sajnos a sok pisilés miatt sokat én is felkelek de ezek a dolgok ezzel járnak de nagyon jóó èrzès mikor mocorog :) kitartást! Vigyázzatok puszi :)

277. nyuszy86 (válaszként erre: 275. - Szpeni)
2016. aug. 13. 11:02
Szia! Én is a volt màv-ba fogok szülni és vizsgálatokra is oda jàrok:)
276. nazra
2016. aug. 13. 07:17

Sziasztot!

Szeretném megkerdezni , hogy nektek mikortol ende ték az együttlétet?

Az utolsó UH n elfelejtettük megkerdezni.

275. Szpeni (válaszként erre: 273. - LnéM)
2016. aug. 8. 13:21
Szia! Úgy lâtszik ezek a kis manócskàk nem akarjàk megmutatni magukat, èpp az előbb îrtam h megint hogy jàrtunk de nem baj az a lènyeg h egèszsèges a babó màr 1670 gramm. Èn a volt MÀV kórhàzban fogok szülni kicsit kezdek màr izgulni nagyjàból össze is pakoltam a hètvègèn, sose lehet tudni ès nem akarok akkor kapkodni, priviben írok nemsokàra a köldökzsinór vèr levètelről h mi melyiket vàlasztottuk. Tovàbbi jó babavàràst!
274. Szpeni (válaszként erre: 271. - Nyuszy86)
2016. aug. 8. 13:13

Szia!


Szerencsère nàlunk is minden rendben, holnap töltöm a 31. hetet. Az alvàs egyre nehezebb sokat felèbredek ès màr nagyon mozog a kicsi is de ez ezzel jàr, próbàlom kièlvezni minden percèt mert nem hiszem h lesz kistesó. Most voltunk az utolsó babamozin többet màr nem megyünk de sajnos most se jàrtunk nagy sikerrel mert teljesen be van fordulva a mèhlepèny felè de azèrt egyszer egy kicsit làttuk az arcocskàjàt, folyamatosan nyitogatta a szàjàt meg a kis kezèt harapdàlta..hihetetlen az egèsz..

Akkor Beàèknàl màr meg is vannak az ikrek, szuper! Nagyon megy az idő..nekünk is közeleg az időpont, október 10 mindjàrt itt van. Tovàbbi minden jót ès egèszsèget kívànok Nektek!

273. LnéM
2016. aug. 7. 07:10

Sziasztok, hasonloan jartunk mi is mult heten. 4ds babamozival akartuk meglesni a Kisfiunkat, de hiaba a csoki, a pocakbokdoses, nagyon szundikalt es talarta magat. Ep csak egy masodpercre huzta el a kezecskeit, labait az arcatol. Nekunk az ultrahangos no azt mondta, hogy jobb 25 hetesen menni. Mi meg mar betoltottuk a29et. No mindegy, igy is van 3fotocska amiben gyonyorkodhetunk.

Nekem is eleg nagy mar a hasam, plusz a sulynovekedes... Emiatt a talpamat erzem sokszor. Lehet hogy kevesebb rakodna fel ha nem szednek terhesvitamint, de felek abbahagyni.

A mocorgasok mar inkabb cunamik a hasamban. Ugy atmozgat. Van valaki aki a koldokzsinor levetel mellett dont? Kernem, akar privatban adjon tanacsot hol es milyen feltetelek mellett dontott.

Es van aki Bp 2sz. Klinikan, Ulloi uton fog szulni?

2016. aug. 4. 22:42

Sziasztok!

Rég voltam itt de újra visszatérek. :)Mi kedden voltunk 5D uh gon de nagyon takarta magát arcát belebújt az oldalhasfalamba stb...szóval nem olyan lett amilyet szerettünk volna de azért valamennyire láttuk az arcocskáját. Nekünk kisfiú lesz :) izeg mozog nagyon jó érzés... amióta nem voltam van olyan aki már megszült vagy szüléshez közel van? Bea1981 re emlékeztek? 3 hete megszülettek a kis manókái :)

271. nyuszy86 (válaszként erre: 264. - Szpeni)
2016. aug. 4. 22:34
Szia Szpeni!Olvasom nehezen bírod én úgy szint már nagy a pocakom nekem is! Sajnos hányás rosszulét csökkent de nem 100 % osan. Minden oké nálatok hanyadik hétben vagytok? Pusz
2016. aug. 4. 22:31

Sziasztok lányok!

Iszonyú régen nem voltam itt csak nyaralás,család stb...munka remélem mindenki jól van úgy elment az idő már a 25.hétben járunk!!:)

269. Timi008 (válaszként erre: 262. - Zizitop)
2016. aug. 3. 07:12
Szia nem lesz semmi meglátod szorítok neked:)!!
268. Timi008 (válaszként erre: 258. - Szpeni)
2016. aug. 3. 07:10
Köszönjük szépen.A második probálkozásnál se tudott fotot adni ugyhogy lesz 3-dik de aztán mar nem érdekel ha megmutatja az arcocskáját akkor jo ha nem nem tudok mit csinálni:(
267. Timi008
2016. aug. 3. 07:05
Sziasztok gratula mindenkinek:)!Most mi is már a 28 hétbe vagyunk az ultrahang szerint 29 meg tudtunk venni már mindent ugyhogy mostmár csak az apróságok vannak hátra.Mindenki jol van?Mindenkinek jo babavárást:)!
266. nazra (válaszként erre: 265. - Rozinana)
2016. aug. 2. 11:29

Szia!

Nekem a lapomra a 6 hetes UH n a meddőségiben azt írta az orvos ,hogy Prolutex 9.hétig, Chrinon 10.hétig kell használni.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook