Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik kiköltöztek külföldre, azok valójában nem szeretik a hazát? fórum

Akik kiköltöztek külföldre, azok valójában nem szeretik a hazát? (beszélgetős fórum)


1 2
36. lolita2112 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
jan. 8. 05:51
eloszor nekem is csak orszagcsere volt,majd kontinental cserek kovettek,semmit nem bantam meg!
35. trapiti (válaszként erre: 34. - De16c8f9e6)
jan. 4. 11:00
Szerintem nem. Vannak kulturalis kulonbsegek nyilvan, de nem mondanam hogy hidegek, erzeketlenek vagy baratsagtalanok.
34. de16c8f9e6 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
jan. 4. 09:52
Tényleg hidegek az északiak? Marmint az emberek. Nekem olyan melegszívűnek tünnek.
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Lolita2112)
jan. 4. 09:50
Nalunk csak az orszagvalasztas volt veletlen, de nem bantuk meg. Finnorszagba keszultunk eredetileg, aztan vegul Norvegia lett, itt volt lehetoseg.
jan. 4. 01:22
mi "veletlenul" jottunk ki,de semmit nem bantam meg!
31. trapiti (válaszként erre: 30. - Lolita2112)
jan. 3. 09:45
Igy igaz, es ebbe sokminden beletartozik, nyilvan a penz is, de nem csak az. Az egyutt toltott minosegi ido, a lehetosegek, a megbecsules, a munkakorulmenyek, a nyugodtabb, biztonsagosabb elet, a mas szemlelet... ezek mind gyakori szempontok amikor valaki kulfoldre koltozik.
jan. 3. 08:49
az emberek jobb jovo remenyeben mennek kuldfoldre.
29. timycat (válaszként erre: 28. - Mr.az)
dec. 26. 00:06
Gáz ha valaki nem érti az iróniát!
28. mr.az (válaszként erre: 27. - Timycat)
dec. 25. 23:53
Gáz ha nálad ez a furfang kategóriába tartozik!
27. timycat (válaszként erre: 26. - Amaunet)
dec. 25. 21:22
És a lényeg, vissza nem térítendő EUtámogatásból. Gondolom az nem volt a pályázat feltétele, hogy a lomb és a sétány egyidőben legyen egy helyen... még hogy nincs magyar furfang.
26. Amaunet (válaszként erre: 24. - Tien)
dec. 25. 20:50
Itt viszont van lombkorona nélküli lombkoronasétány, ami egész Európában csak itt épülhetett meg.:)
25. timycat (válaszként erre: 20. - Levarosbukta)
dec. 25. 20:24

Direkt nem akarod érteni, hogy mit írtam?

A kiragadott mondat így folytatódik:

"de nézzük reálisan esély sincs itthon változtatni, nincs vízió, előremutató jövőkép."


"Amit viszont nem tolerálok, amikor valaki kimegy feketemosogatónak, lakik fél tucat idegennel és hazafelé pedig ugat a "lúzereknek" akik ittmaradtak, hogy nézd vettem egy lef.ngot bmw-t parasztok."


Semmivel sem rosszabb mint közmunkában ötvenezerért, vagy hajléktalanként tengődni."


De rosszabb, mert ez is csak tengődés viszont "köpköd hátrafelé".


Eszem-facom megáll már ettől a portáltól...

24. tien (válaszként erre: 17. - Epresturmix)
dec. 25. 19:38

Nekem mondod?

Hetente vágyódom vissza .

Rombergpark

Westfalenpark,Phoenix See..,séták Dortmundban.


Ha nem lenne Prézli , holnap utaznék vissza.

23. tien (válaszként erre: 20. - Levarosbukta)
dec. 25. 19:32

"Az tény , hogy itthagyták az országot ebek harmincadjára"


Én ebben némi iróniát vélek felfedezni.


De ha tévedek sorry...

22. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 21. - Unom)
dec. 25. 12:19

csak a kijutás könnyebbségre gondoltam.

Ma elmenni csak szervezés kérdése.

Én 1978-van értem Frankfurtba, azóta az az otthonom.

21. unom (válaszként erre: 19. - 5d8fd6c5cb)
dec. 25. 12:15
Viszont ahhoz, hogy ott felépíts egy új életet, nem csak benzin kell.
20. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Timycat)
dec. 25. 12:14

"Az tény hogy itthagyták az országot ebek harmincadjára"


Kinyílt a bicska a zsebemben! Mégis mi a fenét tudnának tenni? Te aki itthon vagy mégis mit teszel hogy jobb legyen? Amikor olyan kaliberű emberek kényszerülnek elhagyni az országot mint Karikó, vagy olyan emberek nem élnek itthon mint Vujity Tvrtko? Akkor mit vársz az egyszerű emberektől akik a jobb élet reményében mennek el. Nem jó kedvükből teszik meghiheted.


"Amit viszont nem tolerálok, amikor valaki kimegy feketemosogatónak, lakik fél tucat idegennel és hazafelé pedig ugat a "lúzereknek" akik ittmaradtak, hogy nézd vettem egy lef.ngot bmw-t parasztok."

Semmivel sem rosszabb mint közmunkában ötvenezerért, vagy hajléktalanként tengődni.

19. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - Timycat)
dec. 25. 12:06

azért én különbséget tennék a kijutások között.

a hetvenes évek Kádár rendszeréből meglépni, amikor a rendszer csak gáncsoskodott, vagy most, mert az csak benzin kérdése, senki sem lő rád.

18. hottie (válaszként erre: 13. - Hottie)
dec. 25. 11:55
Az kimaradt, hogy 15 eve elek kulfoldon.
dec. 25. 11:50
Én éltem külföldön egy rövid ideig. Akkor voltam a legnagyobb marha amikor hazajöttem! De sajnos két családi dolog is történt egyszerre és jobbnak láttam ha hazajövök. Egy jelnek éreztem.
dec. 25. 11:48
Az embernek ott a hazája ahol jól boldog.
15. globus
dec. 25. 11:45

Mindenki költözik összevissza, ez egyáltalán nem magyar jelenség. Ahogyan ide is jönnek más országokból. Pénz, munka, biztonság, beke, kalandvágy stb stb.

Nem mi vagyunk a világ közepe.

14. hottie (válaszként erre: 9. - Timycat)
dec. 25. 11:42

“Én "kötelezővé tennék" 1-2 év nyugati típusú külföldet a fiataloknak, hogy lássák sokkal szélesebb a világ mint azt gondolja, nem minden fekete vagy fehér mint ahogy azt itthon kommunikálják.“


Melyen egyetertek.

13. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 11:41

Ez a kerdes igen provokativ, gondolom annak is szantad.

Szeretem Magyarorszagot, ezen semmi sem tud valtoztatni.

dec. 25. 11:36
Én itt élek mégsem vagyok oda a hazámért.... szerintem nincs összefüggés aközött h szereted vagy hogy hol élsz
11. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 10:43

Azért kíváncsi vagyok, neked erről mi a véleményed?

Miért gondolod, hogy aki akár anyagilag változtat országot, vagy mert ott tud bármiben kiteljesedni, tanulás, művészet, munka, az utálja is a szülőhazáját?

10. timycat (válaszként erre: 7. - Birebora)
dec. 25. 09:59
Egyre többen nem a pénzért mennek ki, mostanában sok kifejezetten jómódú ismerősünk ment ki, csak azért hogy ne ebben a szürreális környezetben éljenek.
9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 09:55

Dehogy hazaárulók. Az tény hogy itthagyták az országot ebek harmincadjára, de nézzük reálisan esély sincs itthon változtatni, nincs vízió, előremutató jövőkép. Nem csak a pénz miatt mentek ki, sokan kimentek olyanok is akik itthon is jól éltek, de áldozatot hoztak azért, hogy az ő gyerekeik már ne gyökértelenül kezdhessék egy jobb helyen az életüket. Mert kimenni is őrült nehéz ám. A gáz nekünk ittmaradtaknak, hogy nagy számban olyan ember megy ki, boldogul külföldön aki tud, akar tenni azért hogy neki és a családjának jobb legyen, akinek van elképzelése a jövőjéről, hogy mit hogy szeretne. Aki meg ittmarad, általában az akinek nincs lehetősége, tudása, vagy annyira nem rossz neki hogy ne vonja meg a vállát és mondja azt hogy jólvanezígy.


Én "kötelezővé tennék" 1-2 év nyugati típusú külföldet a fiataloknak, hogy lássák sokkal szélesebb a világ mint azt gondolja, nem minden fekete vagy fehér mint ahogy azt itthon kommunikálják.


Amit viszont nem tolerálok, amikor valaki kimegy feketemosogatónak, lakik fél tucat idegennel és hazafelé pedig ugat a "lúzereknek" akik ittmaradtak, hogy nézd vettem egy lef.ngot bmw-t parasztok.

dec. 25. 09:50
Mindenki ott él ahol akar...
dec. 25. 08:19
Ez a hazaárulás tök hülyeség. Eszembe sem jutna ilyen. Az viszont igen, hogy csupán azért mentek külföldre mert több pénzt akartak keresni. És ugyebár ki nem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook