Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek, és 2008 ban fognak szülni fórum

Akik a SOTE I-en szültek, és 2008 ban fognak szülni (beszélgetős fórum)


97. Tpancs
2008. okt. 15. 16:07

Helló, köszi a válaszokat! Én úgy tudom, hogy vállal szülést Sziller doki, egy másik fórumon az egyik csajszival beszéltem, mivel őt épp most vállalta el 12 hetesen - magánrendelésen.

Okés, egyelőre mindenképp a kórházira megyek, aztán majd ha már pocós leszek (sajna még várnom kell), akkor meggondolom, hogy a magánrendelésére megyek-e. Rózsikát nem felejtem el!!! :) köszi!!

2008. okt. 13. 14:50

helló!

sziller dokinál szült a barátnőm is; de álliitólag ő már nem vállal szülést, én nem tudom. én a csatlós dr nőhöz járok, ő egy tündér, de sajnos kiment magán rendelésre. iigy elég megterhelő lesz 2 hét mulva már hetente fizetni. majd meg is kérdezem valakiitől hogy az ambulancián már nem rendel soha?

a felkészitőre én is járok, és valóban meg lehet ismerni pár embert. a szülésznők aranyosak, én nem kérek fel úgy döntöttünk.

95. Arika (válaszként erre: 94. - Tpancs)
2008. okt. 13. 13:12

Szia !


Sziller doktor nagyon türelmes , aranyos szülés közben, de semmit nem bíz a véletlenre.


Nem értem miért kellene magánba járnod??? erre van a terhesambulancia, főleg ha eddig is hozzá jártál!

nem kell fizetned semmit...ingyen van!

(illetve ha fizetsz a terhesgondozáson, akkor gondold végig, hogy mennyi sok pénzt költesz "butaságra", mert ezt ingyen is megcsinálná egyébként.

az hogy a szülés után adsz, az már a szived joga!)


szülésznő: szerintem érdemes fogadni...mert ha van sajátod, akkor ő szó nélkül védi a gátadat..és szülhetsz olyan egyszerűen mint én, hogy nem kell vágni, és varratot szedni...és szülés után azon gondolkozni, hogy üljél le!


Hajagos Orsi férjhez ment a nyáron, és már tavasz óta nem dolgozik a klinikán! (másik topicban feltett kérdésedre!)

választani úgy tudsz, hogy infót gyűjtesz sok sok fórumból ( sok portálon van SOTE 1-s topic, és sok tapasztalatot olvashatsz...pl. babanet, nők lapja café (nlc), de ha elfogadod..akkor majd megkeresed Rózsikát, és nem fogsz csalódni!

a másik hogy hetente egyszer van szülésfelkészítő szeptembertől júniusig, ott tudsz találkozni szülésznőkkel és ha találsz egy szimpit akkor megbeszéled vele.

94. Tpancs
2008. okt. 13. 12:47
Helló mindenkinek! Dr Szillerhez járok évek óta a kórházi rendelésére a Baross utcában - legalábbis eddig ott volt!.. Még sosem kért/fogadott el tőlem pénzt. Felkeressem a magánrendelésén, ha elvileg jövőre szeretnék teherbe esni? A hozzászólásaitokból az jött le, hogyha már terhes vagy, akkor magánrendelés, fizetsz, mint a katonatiszt... Másik kérdésem pedig az, hogy Szillerrel ajánltassak szülésznőt (akivel esetleg ő szeret dolgozni), vagy magamnak válasszak? Tudtok esetleg ajánlani valakit? nagyon megköszönném.
93. Arika
2008. okt. 12. 21:09

Sziasztok!



Először is gratula minden kisbabásnak, és megszült anyukának!;)


Én is két leányzót szültem a klinikán egy orvosnál és egy szülésznőnél.

és remélem hogy jövőre a harmadik babámat is ott tudom megszülni!

92. 79d1943975 (válaszként erre: 89. - Ildenc)
2008. okt. 7. 12:58

szia!

csüt-ön mész a tanfolyamra? sajna én lehet kivételesen nem jutok el, majd elmondod mi volt?tök fontos téma lesz, aaz gyed ,tgyas, baba papirok intézése, stb.

aztán majd végre összefuthatnánk, már csak 3x megyek. megint nem tudom ki voltál, igaz sok sok uj arc lett.

91. 79d1943975 (válaszként erre: 90. - Agitamas)
2008. okt. 7. 10:34

szia!

először is nagyon sok gratula a picikéhez, gyönyörű baba:-D

köszönjük hogy itál nekünk, sokat jelent, hisz nincs sok hátra. ha majd lesz pár szabad perced, irnék prvit, addig is csak egy kérdés: orvosod és szülésznőd ki volt?

mennyi pelust és törlőt vittél be? le kell adni vagy te használod és a maradékot haza hozod?

köszi előre is:-)

2008. okt. 2. 18:33

sziasztok!

Én 2 hete szültem a Sote I.-en .A szülőszobával,szülésznővel ,dokival nagyon meg voltam elégedve.Kedvesek voltak,emberiek,mindig mondták mire számíthatok,semmit nem szépítettek.

A gyermekágyas részen viszont vannak faramuci nővérkék...

Pelust kell bevinni.Én még vittem egy pár bodyt,ami nagyon jól jött,mert ott egy hátul nyitott kisinget adnak rá,egy pelussal és úgy kerül bele a pólyába a picike.Az én kincsem mindig kibújt a kisingból,a body pedig jól rögzíthető és kényelmesebb is.

89. Ildenc (válaszként erre: 88. - Sznebk2)
2008. szept. 30. 07:28

Köszönjük szépen!

Örülök, hogy sokaknak ilyen jó a tapasztalata a Sote-ról.

2008. szept. 30. 00:24
Mindenkinek sok sikert a szüléshez! Én 6 éve szültem ikerfiúkat, ami kisebb csoda! Lombik, aztán terhesség végig a kórházban, majd a szülés. Azóta minden évben küldök fényképet a fiúkról, mert hálás vagyok, hogy mindhárman élünk - és ezt nekik köszönhetjük. Sok boldogságot mindenkinek!!!!
2008. szept. 25. 14:16
akkor ezt megbeszélük. ezek szerint már találkoztunk ott, csak nem tudtunk róla!
86. Ildenc (válaszként erre: 83. - 79d1943975)
2008. szept. 25. 07:21

Szió!


Mi is ott fogunk szülni decemberben!

10.-re vagyok kiírva.

Voltunk szülőszobalátogatáson is és nagyon megnyugtatott az, amit láttam ott.

Ha téged is érdekelne, akkor van szülésfelkészítő tanfolyam(ingyenes), aminek a keretein belül szerepel a szülőszobalátogatás is.

Persze, csak ha éppen van üres szoba.

:)

Így láthatod, hogy mi vár rád...

:)

Nagyon kultúrált, semmi szocreál.

2008. szept. 23. 10:55

Sziasztok!

Én is az I.Nőin szültem, koraszülött letta kisbabám 900gr.

A szülőszobán mindenki segített, volt gyerekorvos is aki rögtön megvizsgálta a babámat.

A szülész orvosom is maximálisan segített, szinte pátyolgatott.

Sokáig feküdtem bent, mert a kisfiammal akartam lenni, és ezt itt megengedték, szerencsére.

Most már jól vagyunk.Kontrollokra sokat kell járni, hogy minden renben van-e a picivel.

Nagyon jó, hogy ott szültem, mert a koraszülött osztálya az nagyon jól felszerelt.

2008. szept. 23. 09:32
Szívesen. Most sajnos szigorú fekvő lettem így nem sokat tudok jönni.
83. 79d1943975 (válaszként erre: 82. - Arnika01)
2008. szept. 20. 12:27

Szia!

köszönöm a sok sok infót, és a telefont!!

2008. szept. 18. 09:37
telefonrol jelentkezem be irdmeg priviben a szamod megcsorgetlek
81. 79d1943975 (válaszként erre: 80. - Arnika01)
2008. szept. 17. 14:05

szia! köszi, jöhet a szám, legalább van kiinduló pontom. majd megirod azt is hogy kire hivatkozzak ha kérdi hogy ki ajánlotta?

ill ha nem indiszkrét a kérdés, mennyi pénzt kapott tőled? mennyit illik adni neki? és hogy mikor. azon tűnödöm hogy mi van ha épp aznap ő ugyis ügyeletes? akkor buktam a csak velem foglalkozást, ő meg a pénzt? hogy van ez?

80. Arnika01 (válaszként erre: 79. - 79d1943975)
2008. szept. 17. 06:55
Én mindenképpen választanék. nekem nagyon jó volt, hogy valaki végig ott volt velem. Én ismerek egy tündérit ott. Nagy Zsuzsának hívják. Annyira vicces volt mert a multkor beestem egy fodrászhoz, és Ő mesélte hol szült. Aztán meg elkezdett áradozni egy szülésznőről. azt mondta az Édesanyukája sem tett volna meg többet érte. A lényeg Ő nem választotta csak pont ügyeletes volt. Annyira megnyugtató volt számára. Na kiderült a végére, hogy az én választott szülésznőm:))). Gondolhatod mennyire örültem. Ha gondolod megadom a számát.
79. 79d1943975 (válaszként erre: 78. - Arnika01)
2008. szept. 16. 15:56

szia! ja, úgy semmi, csak ők egy házaspár, a régi dokim a feleség, babával próbálkoznak, lehet már nem fog tudni dolgozni. a férje vesz át. csak még nem ismerem.

most szülésznővel vagyok bajba. tegnap megkérdeztem a dokim asszisztensét hogy szokás e kell e fogadni? nem kell de lehet, döntsem el. ezek szerint nincs olyan akivel a választott orvos együtt dolgozik.de mi apalján válasszak ? vagy válasszak szerinted?

78. Arnika01 (válaszként erre: 77. - 79d1943975)
2008. szept. 16. 14:06
Szia Éva! Mi történt a régivel. Ha gondolod megkérdezem a szülésznő ismerősömet Aki ott dolgozik ezer éve.
2008. szept. 15. 23:04

sziatok, most én kérdeznék.

úgy néz ki más dokim lett. a magyar doktor. ismeri valaki?

76. 79d1943975 (válaszként erre: 75. - Bella75)
2008. szept. 10. 15:33
szia! itt még beöntés van! ha csüt-ön jöszz, ott leszek!
2008. szept. 9. 16:57

Nagyon köszönöm, legalább van valami kiindulópont. A következő látogatást a dokinál majd próbálom úgy intézni, hogy csütörtökön legyen, így ott is maradhatok délutánra. Úgy tudam beöntést már nem is alkalmaznak, helyette van valami gyors tabletta, erre majd rákérdezek.

Mégegyszer köszi! Ha jól értettem akkor Te is babát vársz, minden jót hozzá! szia

74. 79d1943975 (válaszként erre: 73. - Bella75)
2008. szept. 9. 12:09

szia!

és a sote 1.re járok, igaz más dokihoz. nem tetszik hogy alternativ lehetőség nincs, de amúgy jó kis hely. járok tanfolyamra is, és megnéztem a vajudó és szülő szobákat. a szülőszobába bemész, ott egy kis szoba, ott van a viizsgálat, beöntés,borotva, ha kell. meg papirmunka. ez kb 1,5 óra, apa nem mehet be addig. majd beöltözöl te is meg ő is, és mész a szülő szobába vajudni. ha van hely, mert 4 db egyszemélülőszoba egyes van. ha nincs hely, akkor a függönyös közösbe kezdesz, de ott még senkii sem volt soká, csak az elején. a szülőszoba egyszerű, ablak, mosdókagyló, wc,ágy van. itt van a vajudás is, csak az ágyat kell átalakitani. folymatos ctg vel leszel bent, de nem kell feküdni, de a szobából nagyon nem tudsz kimenni sétálni. viizet meg szőlőcukrot lehet bevinni neked.a szülés után a babát viszik pancsi, vizsgálat stb, apa megy vele, majd ő hozza vissza pólyában. addig te lepényt szülsz és varrnak. két órát fekszel ott, apa meg a baba is veled lesz, aztán felkeltenek, zuhany, és mentek a baba mama szobába a földszintre. ott a babák mindig anyukákkal vannak.

ha császár, akkor az emeletre viisznek,és első nap nincs veled a baba csak azután. és ekkor később mehetsz haza. a műtöbe is bent lehet apa.

na ennyi jut eszembe, de kérdezz amit csak akarsz.

csütörtökön 4-6 ig felkészitő van, érdemes lenne bejönnöd. akkor ha nincs tömeg , megnézheted a szülőszobát.

szia!

2008. szept. 8. 19:03
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vidéken lakom, így nincs infom a pesti kórházakról, orvosokról. A Sote I. klinikán ajánlottak egy orvost. Már nincs sok időm a döntésre, merta 30. hét körül járok. Sajna akórház honlapjáról semmi nem derül ki az ottani rendszerről, szokásokról. Az orvos Dr. Silhavi. Van itt valaki aki nála szült vagy hozzá járt? Mi a helyzet a csecsemőosztállyal? A baba éjjel ott van veled vagy elviszik? Hágy ágyasak a szobák stb. Bármilyen infoért hálás lennék. Köszönöm
2008. aug. 4. 20:59
na lányok ezt jó tudni. tavaly barátnőm szült sote 1-en. pólyát adnak amig ott vagy, egy egy pelust is de kevés. rucit jó ha sajátot viszel. én viszek mndent az tuti, cumisüveget , mellszivót is, bármi van.
71. Verka (válaszként erre: 70. - Agitamas)
2008. aug. 4. 17:04
Szia! Én egy éve szültem, a pelenkát, popsitörlőt kellett vinni, a popsikrémet és a köldökápoláshoz szükségeseket adták. Kisinget és pólyát adtak rá, de szivesen vették, hogy sajátot vittem.
2008. aug. 4. 16:06

Sziasztok!

Most hallottam egy ismerősömtől,hogy ő a Szent Istvánban szült kb.egy hónapja,és a gyerek születése után be kellett vinni neki a kórházba saját ruhát,popsitörlőt ,pelenkát,mert ott nem kapott kórházit.Nem tudom ez a SOTE I. hogy van.

Ti mit tudtok erről a dologról?

69. Arnika01 (válaszként erre: 68. - 79d1943975)
2008. júl. 30. 14:39
Igen láttam kiírva, de én a Norbikával ahol voltam 2 éve nagyon jó volt így hozzájuk megyek vissza.
68. 79d1943975 (válaszként erre: 67. - Arnika01)
2008. júl. 30. 11:26
szia! van 4d a baross utcában is. ott te választasz hogy genetikai uh (12 ezer) vagy babamozi( 9 ezer) amit szeretnél. genetikait javasolnak ott csinálni,12,18, szóval a kötelező uh időkben de amugy bármikor. 17 hetesen megmondták a nemét nekem. ott látják ha bármi van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook