Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek, és 2008 ban fognak szülni fórum

Akik a SOTE I-en szültek, és 2008 ban fognak szülni (beszélgetős fórum)


2008. nov. 11. 12:19
Az újakat sajnos nem nagyon ismerem már és látom te fiatal vagy, így nem akkor szültél, amikor én ott voltam, így sajnos nem tudok segíteni:o(
126. d58b988bee (válaszként erre: 125. - Joosneagi)
2008. nov. 11. 12:16
Mikor szültél? Én 1994-1997-ig dolgoztam ott.
125. joosneagi (válaszként erre: 123. - D58b988bee)
2008. nov. 11. 12:12

Szia!


Látom, hogy te ott dolgoztál.Én annó egy nagyon aranyos szülésznőt fogtam ki, de sajnos nem tudom a nevét, csak azt, hogy Szilvi. Hosszú, szőkés hajú, fiatal szülésznő. Nem emlékszel esetleg rá??Olyan jó lenne megint vele szülni..

2008. nov. 11. 12:10

Sziasztok!


Sajnos nem volt időm visszaolvasni mindent..

Én decemberben fogok szülni a Sote 1-en. 2006-ban a kislányom is ott született, összességében én elégedett voltam.

Mit tudtok arról, hogy most már vinni kell mindent a babának. Amikor a csajszim született adtak mindent(pelus, törlő, krém, ruha).Most tényleg mindent vinni kell?

123. d58b988bee (válaszként erre: 120. - Arnika01)
2008. nov. 11. 12:04
Én 2000-ben szültem azóta elég sokminden megváltozott, sajnos idén csak a nőgyógyászatig jutottam missed ab miatt, így most nem tudok sokmindent, hogy működnek a dolgok.Én a Sziller Dr. mellett voltam szülésznő, így kétoldalról is ismerem:o)
2008. nov. 11. 11:41

sziasztok!

jó hogy ennyien összejöttünk:-)

én már nem foglalkozom vele, nem akarom a két ágyast. semmi plusz intézni, kérni vagy illemből fizetnii valót. jó lesz a 4 ágyas. viszek füldugót, és az első éjjel leadom a babát.

Arnika: remélem jól vagy?? és miaz hogy a 2-en nem lehet bemenni? barátnőm ott fog szülni, csak azért.

2008. nov. 11. 10:10
Sziasztok még nem jártam itt és látom sokan nem sokára fogtok szülni én majd májusban de 1sz női klinikán nekem nagyon jók a tapasztalataim 6éve ott császároztak a Adrikával. mindenki Dr Szillernél?Én beke DR-hez járok.
120. Arnika01 (válaszként erre: 119. - D58b988bee)
2008. nov. 11. 09:47
Róla én is jókat hallottam. Neki nagyon soka betege azt mondják:(. A csecsemő osztály rendszerével is megvoltál elégedve?
2008. nov. 11. 09:44
Én 3 évig dolgoztam a klinkán (1994-1997) életem legszebb 3 éve volt és a fiamat is ott szültem Dr Sziller Istvánnál, aki az egyik legjobb orvos a világon, mint szakmailag, mint emberileg.
118. Arnika01 (válaszként erre: 116. - Ildenc)
2008. nov. 11. 09:39
Sziasztok! Ez azért furcsa mert Nekem meg pont bent mondták a kórházban, hogy a csecsemősöknek ebből van pénzük, és hogy kb. 5 e.-et szoktak adni, igaz ez nem hivatalos. Én a múltkor a II-es-en szültem, és ott 8 e volt naponta az egy ágyas, de amikor megszültem nem vettem igénybe mert első baba volt, és sokat segítettünk egymásnak. Nagyon szép emlékeim vannak jó csapat volt. Itt csak az a baj, hogy a folyosó tele van emberekkel a II-es pedig nem lehetett bemenni. Szerintem az sokkal jobb rendszer.
117. 79d1943975 (válaszként erre: 116. - Ildenc)
2008. nov. 10. 13:57
áhh értem. lehet. sőt lehet hogy előbb??
116. Ildenc
2008. nov. 10. 12:04

Szió!


A szülőszobalátogatáson a szülésznő direkt kihangsúlyozta, hogy nem fizetős, merthogy az utóbbi időben elterjedt ez a pletyka a kismamák körében.

Lehet, hogy valaki adott, mert úgy látta jónak.


Hát én nem fogok.

Ha kell, akkor a 4 ágyas is jó. Végülis 3 nap az egész.


De én is parázom a dátumtól. Lehet, hogy egy hónap mulva már babázunk?!


Izgi!!!

2008. nov. 10. 11:26
ja, és most mondta a kolleganőm, akii a 2-en szül, hogy ott nincs két ágyas, csak egy, és az napi 10 ezer ft. nálunk nem fizetős a két ágyas?
114. 79d1943975 (válaszként erre: 113. - Ildenc)
2008. nov. 10. 08:27

szia!

köszi mi jól vagyunk, és már nem megyek , mert aug óta kiijártam " az iskolát:-D

a fertőtlenitő 490 ft volt asszem, és kb 1-1,5 dl-s flakon. de marha sokáig elég.

feliratkozás. majd akkor ha megyek utolsó uh ra.két hét múlva. majd akkor megpróbálom.


te nem izgulsz motsnában hogy hogy lesz mikor lesz?? én nagyon.

113. Ildenc (válaszként erre: 112. - 79d1943975)
2008. nov. 8. 23:34

Szió!


Ez a fertőtlenítő jó ötlet. Mennyi volt?

Néha már én is inkább feladtam, ha az orvost akartam elérni a vezetékesen. Elképzelésem sincs, hogy miért nincs a hívásokra 1 ember...

Pedig annyian rohangálnak mindíg...


Remélem, hogy jól vagytok.

Már nem jössz tanfolyamra? Legutóbb már mi sem voltunk.

Egyre fáradtabb vagyok és annyi még a tennivaló.


Puszi!

112. 79d1943975 (válaszként erre: 110. - Ildenc)
2008. nov. 8. 15:34

szió!

voltál csüt-ön? képzed nem veszik fel a telefont. már a várandós ambulanciát hivom a saját mellékén, de mindg csak a porta. lehet nem is akarok felirtakozni.

tudod mitvettem még a dm-ben? viz nélkül használható kéz fertőtlenitő gél-t. mert elgondolkodtam, jönnek a látogatók, és hol mosnak kezet? oké, nem fogdossák a babát, de akkor is. az én kezem, vagy bármi. azért kezet kell mosni, főleg ha busszal jöttek. igy kapnak ilyet a kezükre.

111. 79d1943975 (válaszként erre: 109. - Ildenc)
2008. okt. 29. 13:24

szia! azért maradt el mert foglalt volt a terem? nem tudtam. a csajok akk ott ülve közölték, jó flegmák voltak amikor kérdeztem komolyan? mert apa ezért nem ment dolgozni,és többet nem jön.

amúgy a szülésznők közt is van pár suttyó, nem tom kik, de amikor vas.este betelefonáltam hogy hasi görcsöm van mit tegyek, akkor mondta nagy kegyesen hogy 8 ig érjek oda. jah. aztán épp 8 előtt beesek, rámrak az egyik állva egy ctg.-t majd lelép, műszak váltás volt. érdekes dolgok vannak ott, az a jó hogy a dokim a legtündérebb, igyő velem lesz.

akkor holnap elkapunk valakit. ok.

de akkor fussunk már össze.

110. Ildenc
2008. okt. 29. 12:38

A DM.-ben lehet kapni wc ülőke takarót!

Csak azért írom, mert nehezen találtam és érdemes vinni a kórházba.

:)

109. Ildenc (válaszként erre: 107. - 79d1943975)
2008. okt. 29. 12:37

Ok! Akkor csípjünk el egyet és addig el ne eresszük, míg fel nem ír minket. Én most vagyok 34+1 napos.

Remélem, hogy még 2-re el tudunk menni, mert érdekes témák jönnek.

Suttyóság volt, hogy a multkor elmaradt. Megtarthatták volna a folyosón is, úgyse vagyunk olyan sokan.

:(

108. Mandula71 (válaszként erre: 102. - Arika)
2008. okt. 28. 13:20

Bocsi, hogy belekotyogok, de...

A napi egy body általában elég,de azért jobb, ha több van nálad, mert előfordulnak balesetek.

Az újszülöttek lehet, hogy nem pisilnek sokat, de szinte minden pelusban van nagydolog is, főleg az elején, amíg ürül a magzatszurok, így kb. 3 óránként kénytelen vagy tisztába tenni.

107. 79d1943975 (válaszként erre: 105. - Ildenc)
2008. okt. 28. 13:11
szió! akkor kérdezzük már meg hogy ez hogy is van.csütörtökön nekem az utolsó előtti alkalom lesz hogy megyek. jó lenne megkérdezni egy szülésznőt, hogy akkor most mi van.
106. Ildenc (válaszként erre: 102. - Arika)
2008. okt. 27. 17:35

Szió!


Teljesen egyetértek. Én sem szívesen tennék ki egy pici babát a betegségeknek rögtön az elején. Aki nem érti meg, az nyaljon sót!

105. Ildenc (válaszként erre: 101. - 79d1943975)
2008. okt. 27. 17:33

Szió!


A főnővérnél kell felíratkozni a 35-36. héten.

Sajna fogalmam sincs, hogy kit keressek, de majd informálódom.

Csütörtökön remélem, hogy nem lesz gubanc az oktatáson és megtartják!

104. Arika (válaszként erre: 103. - 79d1943975)
2008. okt. 25. 09:31

Szia!


hát nem minden esetben van lezárva a folyosó...sőt!!!:(


csak akkor ha nagy influenza járvány van...egyébként boldog boldogtalan be tud menni.

és tapasztalatom hogy a kismamák is felelőtlenek, mert télen -nyáron kinn ülnek az éppen 1 vagy 2 napos gyerekeikkel!!!

103. 79d1943975 (válaszként erre: 102. - Arika)
2008. okt. 24. 13:57

szia!

hát az durva ha jön a járvány, akkor akikicsiit is beteg, ne jöjjön be. legyen ennyi benne. ja és ha járvány van akkor lezárják a folyosót, ugysem jöhet be senki.

102. Arika (válaszként erre: 101. - 79d1943975)
2008. okt. 23. 13:27

Sziasztok!


legujabb infóim szerint ( a héten tudtam meg!)

elég a napi egy body ,amit fürdetéskor-este -cserélnek rajtuk.

Ha nem akarod hogy pólyában legyen (én sem akartam!) akkor vihetsz rugit is.

Érdemes kissapkát és egy kis plédet is berakni.


Pelust nagyon keveset adnak, de jó tanács..egy újszülött baba nem pisil még olyan sokat hogy 3 óránként cserélni kellene.


A másik nagyon fontos jó tanács....mivel egyre hűvösebb van, és egyre jobban terjed majd az influenza, már most mondjátok el a családtagoknak..hogy bejöhetnek megnézni természetesen a babát, de vegyék tudomásul hogy nem fogtok kiülni velük a folyosóra.


Mikor én szültem akkor is már hideg volt , és a frissen szült anyukák ( a 2 ágyas szobákból is!) a gátsebükkel vagy császáros hegükkel kinn ültek a folyóson a pici babákkal, ahol a sok göthős , beteg ember jött látogatóba.


Én kivittem megmutattam a lányom, de utána vagy a szobába visszavittem, vagy a csecsemősökre bíztam arra a fél órára.

(a szobatársam is fel volt háborodva mikor rászóltak, aztán meg 2 nap mulva bőgött mint a zálogos tehén, hogy a gyereke felkerült az intenzív osztályra tüdőgyulladással!!!)


szóval szerintem erre már most készüljetek fel, és készítsétek fel a hozzátartozókat is.

EZ A BABÁK érdeke!


azt a 2-4 napot kibírják..és otthon, nyugis körülmények között, alapos kézmosás után már lehet simogatni és babusgatni!

101. 79d1943975 (válaszként erre: 100. - Ildenc)
2008. okt. 23. 12:35

szia!

azt nem tudtam hogy ilyen sokat kell. napi kettőt, meg a sok pelus, hát tényleg két batyum lesz. mellszivót is meg egy cums üveget is viszek majd be.

te feliratkoztál már a kétágyas szobára? kinél lehet nem tudod?

100. Ildenc
2008. okt. 16. 07:54

Sziasztok!


A legutóbbi tanácsadáson felhívták a figyelmünket arra, hogy ha a sote-n szülsz, akkor be kell vinni napi 1-2 body-t a babának, napi 5-6 pelenkát, és popsitörlőkendőt.

Erre számítani kell.

2008. okt. 15. 17:01

Sziasztok!

Én idén januárban szültem a klinikán, nincsenek az ellátással kapcsolatosan rossz tapasztalataim.

Nem voltam a vajúdóban, rögtön egyágyas szülőszobára kerültem. Ez egyszerű berendezésű, de végül is minden megvan benne, ami szükséges. A szülésznők nagyon kedvesek, aranyosak voltak, mind a nappali, mind az éjszakai műszakban. Állva jobb volt nekem a vajúdás, ha kellett, segítettek állni, meg persze minden másban is.

Mindig ugyanahhoz az orvoshoz jártam terhesgondozásra - én ezért egy fillért sem fizettem-. Végül az ügyeletesnél, Dr.Derzsy Zoltánnál, aki egy fiatal orvos. Ő benézegetett többször a vajúdásom alatt, amikor kellett- a kitolási szakban- már végig ott volt, tehát tette a dolgát, és nagyon kedves, türelmes volt.

A szülés alatt akárki (férj, barátnő, anya) bent lehet, de egyszerre csak egy ember.

Az osztályon is rendesek voltak a nővérek, tényleg nem lehet rájuk panaszom. Kérésre akárhányszor megmutatták, hogyan kell a babát mellre tenni, vagy másnak, hogyan kell pelenkázni, köldöksebet ellátni....

A babának adnak kisinget, 1-2 pelust is, és pólyában van egész nap. Alkohol a köldökcsonk sebének ápolásához, meg popsikenőcs van az osztályokon. Tehát vinni kell be a babának: pelenkát, popsitörlőt, és saját ruhát is ajánlatos.

A mamának meg kaját, mert azt bizony én kevésnek találtam.

(Ja, a piszkos anyagiak: én kizárólag a szülésznőnek adtam egy igen jelképes összeget.)

98. Tpancs
2008. okt. 15. 16:14
plusz infó! (hátha vkit érint) Sziller már nem rendel a kórházban, csak a Bartók Béla úti magánrendelőjében! (elérhetőséget priviben tudok adni, ha kell vkinek)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook