Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


90. Molyka (válaszként erre: 89. - Bobett)
2009. máj. 1. 22:46
Kiről beszélsz Bobett? Visszaolvastam de nem látom. :)
89. Bobett
2009. máj. 1. 09:00
Sziasztok! Ez a dokinő nagyon-nagyon kezdő! Én biztos nem járnék hozzá! A harmadik beültetésemnél neki passzoltak át, s nagyon fájt, amit csinált! Az első kettőt meg se éreztem! Én nem adnék a véleményére! Mindenkinek sok sikert és jó uh képeket kívánok!
88. Molyka (válaszként erre: 85. - D58b988bee)
2009. ápr. 30. 22:41
Nekem is ez volt. Augusztusban tiszta, ép petefészek, novemberben PCO-s petefészek, tökéletes hormoneredményekkel. Hideg zuhany volt a javából...
87. Juditka77 (válaszként erre: 85. - D58b988bee)
2009. ápr. 30. 17:05

Szia! Képzeld, nekem ma ugyanez az orvos meg sem találta a petefészkeimet :-D. Még jó, hogy a gyógyszert felírta, amiért mentem...

Remélem, ma jó híreket kapsz UH-n.

2009. ápr. 30. 14:47
Ja én abból gondolom, hogy nem, mert januárban volt egy tök negatív uh-m és semmi tünetem ciklusom rendszeres, nincs szörősödés, ilyesmi.
85. d58b988bee (válaszként erre: 82. - Molyka)
2009. ápr. 30. 14:43

Szia!


Bocs, csak most néztem be az ultrahang után mondta a dr-nő miután fél perc alatt megnézett, hogy PCO-s vagyok, de mire kérdeztem volna, hogy mi lesz most már el is ment. Ma megyek máshova ultrahangra, mert nem akarom elhini.A hormonom tökéletes.

2009. ápr. 30. 14:41

Sziasztok lányok!

Túl vagyok a HSG-n. Nem volt vészes, ki lehetett bírni. Szerencsémre mindkét petevezeték átjárható volt, így az állítólagos erős fájdalmat szerencsére megúsztam. A méhemet is rendben találták...:) Most már csak a párom eredménye miatt kell izgulnom. A dokimmal nem találkoztam, így nem tudom, mi a következő teendőnk.

Aki még előtte áll, annak sok sikert és kitartást!

2009. ápr. 29. 10:52

Sziasztok! Holnap megyek vérvételre,+ UH-ra, de semmi kedvem :-(. A dokim ráadásul szabin van...

Kitartás mindenkinek!

82. Molyka (válaszként erre: 75. - D58b988bee)
2009. ápr. 28. 21:24

Szia! Miből gondolják hogy aPCO-s vagy és Te miből hogy nem vagy az? Nekem is ezt diagnosztizálták, holott minden homroneredményem negatív lett, viszont az inzulinom baromi magas, így nem tud érni, vagy ha megérik a tüsző nem reped meg.

Ki az orvosod?

81. Bobett (válaszként erre: 80. - Bobett)
2009. ápr. 28. 18:17
Most már tudom mire akartál kilyukadni! Ne haragudj, de elég sok lánnyal levelezek,s sokszor nem tudom követni,de most már tényleg képbe vagyok! Bocsi!Írok Neked privit!
80. Bobett (válaszként erre: 78. - D58b988bee)
2009. ápr. 28. 18:13
Amúgy az a múltkori problémád, amiről beszéltünk, megoldódott már? Remélem igen!
79. Bobett (válaszként erre: 78. - D58b988bee)
2009. ápr. 28. 18:12

Szia! Beleolvastam, bár nem tudom, hogy mire gondolsz, mit kell tudnom Rólad! Remélem nem érzed úgy, hogy bántani akartalak, én csak segíteni szerettem volna! Sőt! Ha úgy gondolod, hogy mással is meg szeretnéd nézetni magad, akkor szólj, mert az én orvosomat maximálisan tudom ajánlani! Teljesen ki van akadva a BMC-s orvosokra, mert én elmondtam neki a történetemet! Ha ezzel tudok segíteni, akkor nyugodtan szólj, s megadom az elérhetőségét! Egy utat megér az, hogy tudd, hogy mik az esélyeid! Nekem pl. a BMC-ben ki akarták venni a petefészkemet, de én ekkor otthagytam az egész kócerájt! A mostani orvosom nagyon bíztat, s azt mondta, hogy maximálisan megvan az esélyem arra, hogy kismama legyek! S azt mondta, hogy nagyon jól tettem, hogy nem mentem bele a műtétbe, mert felesleges lett volna!

Gondold át a dolgot, még csak annyit, hogy a mostani orvosom tagja volt annak a csapatnak, akik az országban az első lombikot csinálták! Szóval nagyon jártas mindenben!

Tényleg ne haragudj, ha esetleg megbántottalak, mert egyáltalán nem állt szándékomban! Én azon vagyok, hogy segítsek annak, akinek csak tudok, ha csak egy-két biztató szóval is!

Én továbbra is azt mondom, hogy nem szabad feladni, csinálni kell, amíg van egy kis remény! Én nagyon szorítok Nektek, s ha bármi segítség kell, vagy csak beszélni szeretnél, akkor nyugodtan írj privibe! Puszi

2009. ápr. 28. 16:50
Olvass bele a naplómba Bobett.
77. Bobett (válaszként erre: 75. - D58b988bee)
2009. ápr. 28. 16:39
Szia! Szerintem is át lehet tetetni az időpontot, végül is nem nekik fontos ez a vizsgálat, hanem Neked! Szerintem is járj utána a dolgoknak és utána vágj bele, de tényleg akkor várni kell egy hónapot, mert a mensi utáni héten csinálják! Ezt Neked kell eldöntened! Sok sikert!
76. Marianna82 (válaszként erre: 75. - D58b988bee)
2009. ápr. 28. 15:50

Szia!


Szerintem nyugodtan kérheted máskorra az időpontot,csak akkor kb. egy hónapot kell várni,mivel a ciklus első felében csinálják.

Nekem is csúszott egy hónapot,igaz önhibámon kívül,szóval biztos lehet másik időpontot kérni!

2009. ápr. 28. 15:01

Sziasztok!


Szerintetek marhára fognak haragudni rám, ha kitalálom, hogy szeretnék csúsztatni a hsg-t illetően? Tegnap voltam és azt mondták PCO-s vagyok, amit viszont erősen kétlek. Szeretnék ennek máshol is utánajárni és ezért elhalasztatnám a hsg-t. Volt valaki már így, hogy eltolta a vizsgálatot?

74. Juditka77 (válaszként erre: 70. - Marianna82)
2009. ápr. 28. 14:16

Szia! Este épp elkerültük egymást szerintem! Hát én már valahogy nem agyalok.. De azért fel sem adom! Van egy gyógynövény-kúra, amit csinálunk a párommal, 4 hónapig tart az egész kb, most járunk 6 hétnél. Ha végleges lesz az eredményem, akkor biztosan fogok kérni hormonpótlást, legalább ne legyek annyit rosszul (hőhullámok, álmatlanság, fejfájás, depresszió évek óta). Ha ezek elmúlnak, úgyis megnyugszom kicsit.. Akinek magas az FSH-ja, szoktak pár hónapig fogamzásgátlót/hormonpótlást adni, FSH lemegy tőle. Aztán mikor abbahagyja az ember lánya, vissza felugrik, és előfordul, hogy beindul a peteérés magától. De ezt elvileg csak 25-ös FSH alatt csinálják. Nekem 52.. Viszont ha kapok hormonpótlást (mert így is kapok, csak majd nem a BMC-be, hanem itthon), kb.3 hónap után hirtelen abba fogom hagyni, hátha csoda történik :-). Ha mégsem, akkor még itt van a donoros megoldás, előbb-utóbb csak találok valakit. Sőt, olvastam már petefészek-átültetésről is!

Mindig muszály valamiben reménykedni, nem adhatjuk fel!!!

Várom a leveled Mariann! Puszi és sok kitartás mindenkinek!

73. Bobett (válaszként erre: 72. - Marianna82)
2009. ápr. 28. 12:27
Szia! Köszönöm! Muszáj kitartónak lennünk, mert különben soha nem lehetünk édesanyák! Én is sokszor fel akartam adni az egészet, de a gyermek utáni vágyam erősebb volt és mindig folytattam! A lényeg az, hogy pozitívan álljunk a dolgokhoz, mert az már fél siker! Nem nyűgként kell felfogni ezt az egészet, hanem ajándékként, áldásként, hisz hálásak lehetünk a sorsnak, hogy olyan világban élünk, ahol már van segítség! Ilyenekre kell gondolni, s csinálni, csinálni, egyszer meg kell lennie az eredményének! Gondolj Te is ilyenekre! Kívánok Neked nagyon sok erőt és kitartást, s a végén meg egy tündéri kis csöppséget! Puszi
72. Marianna82 (válaszként erre: 71. - Bobett)
2009. ápr. 28. 11:20

Köszi a bíztató szavakat!

Nagyon nehéz meghozni egy-egy döntést,és szinte bele lehet őrülni,pedig még nagyon az elején járunk.

Olvastam a naplód,hogy min mentetek keresztül,irigylem a kitartásodat és erődet ami mindehez kelett,és próbálok meríteni belőle,hogy a kitartás egyszer biztosan eredményhez fog vezetni.Szívből remélem hogy ti is "célba" értek a megtett hosszú úton!

71. Bobett (válaszként erre: 70. - Marianna82)
2009. ápr. 28. 08:46
Szia! Tudom, hogy milyen nehéz feldolgozni egy-egy rossz eredményt, de én azt mondom, hogy amíg van egy halvány remény arra, hogy anya lehessen az ember ( akár lombik, akár valami más ), addig küzdeni kell, s nem szabad feladni! Ehhez kívánok Neked nagyon-nagyon sok erőt és kitartást! A sok küzdelem meg fogja hozni a várva várt eredményt! Szorítok nagyon!
70. Marianna82 (válaszként erre: 66. - Juditka77)
2009. ápr. 27. 21:30

Szia!


Itt vagy még?

Úgy megörültem a levelednek:))

Majd írok privibe.

Nagyon sajnálom az eredményed,sajnos én sem vagyok jobb helyzetben és annyira sokkolt a hsg leletem,próbálom feldolgozni és agyalok hogy mit tegyek.

69. Juditka77 (válaszként erre: 68. - Bobett)
2009. ápr. 27. 21:23
Én Szűcs doktorhoz járok. Egyébként rendesnek találom, végül is nem kertelt, megmondta az igazat. Máshol húzzák az időt, és tartják a zsebüket... Picit az zavar, hogy futószalag -szerűen mennek a dolgok, de ez a tényeken sajnos nem változtat. Végül is azért elég alaposnak tűnnek a vizsgálatok. Ha meg már túl vagyunk a HSG-n, akkor úgyis mindegy. Csak akkor dühített, mert nagyon görcsöltem utánna, alig bírtam hazajönni (gyöngyösi vagyok).
68. Bobett (válaszként erre: 66. - Juditka77)
2009. ápr. 27. 20:46
Szia! Nekem sem szóltak időben, hogy csak lombik jöhet szóba! Hiába volt minden eredményem jó, endometriozisom van, úgyhogy emiatt nem lehetett inszemináció!Én is feleslegesen szenvedtem végig a vizsgálatot! Kihez jársz?
2009. ápr. 27. 19:54

Sziasztok!


Nekem is itt csinálták a HSG-t, de nem volt fájdalmasabb mint egy rákszűrés. Azt mindenkinek javaslom én is vigyen betétet, törölközőt esetleg vizes törlő kendőt - mindegyiknek nagy hasznát veheti.


Nálunk volt probléma mert az egyik oldalam nem volt átjárható, igy amit benyomtak kontrasztanyagot az ugye csak egyfelé tudott távozni, és hozott magával mindent kifelé, úgyhogy én nagyon véreztem, de csak a vizsgálat után, másnapra elmúlt.


Utána én is kaptam gyulladáscsökkentőt amit szedni kellett.


Ja csajok javaslom az érzékenyebbek nyugodtan kapják be hamarabb a fájdalomcsillapítót, bármilyet (a BMC-ben is csak Algopirint adtak) én is bevettem előtte egy Panadolt, igy amit adtak már nem is vettem be, és igy pont jókor hatott.

2009. ápr. 27. 18:47
Sziasztok! Én is ide járok, ma voltam 20.napos vérvételen, 1hete HSG-n - nem épp a legkellemesebb élmény, az biztos. Ráadásul miután meglett a zárójelentésem (minden rendben), behívott a doki, és közölte, hogy valószínűleg csak donor petesejttel lehet babánk. Nem működnek a petefészkeim (korai petefészek kimerülésem van), és nem vagyok stimulálható. Szólhatott volna előbb is, akkor nem szenvedem végig a HSG-t, mert minek?!
65. Molyka
2009. ápr. 25. 23:25

Sziasztok lányok! Nekem a BMC-ben csinálták szintén. Úgy történt ahogy Bobett leírta. Nekem nagyon fájt, csak azt nem értem miért... vagyis amikor feltették a kacsát, majd szét szakadtam. A kontrasztanyagos feltöltés kutya füle volt ahhoz képest. Viszont amikor az ineszem volt, ugyan azt a kacsát meg se éreztem... tehát szerintem ott elbénázhattak valamit, de alaposan.

Visszagondolva simán túlélhető és nem tudok visszaemlékezni arra a fájdalomra. :)

64. Bobett (válaszként erre: 63. - Gaabessz)
2009. ápr. 24. 10:12
Szia! Nincs mit! Ne aggódj, minden rendben lesz! Sok sikert!
63. Gaabessz (válaszként erre: 59. - Bobett)
2009. ápr. 24. 10:10
Köszi a választ Bobett! Kicsit megnyugtattál!
62. Bobett (válaszként erre: 61. - D58b988bee)
2009. ápr. 23. 13:25
Szia! Válaszoltam a leveledre! Az jó, hogy eü-sként ilyen aggódós vagy! Nekem több családtagom is eü-ben dolgozik, de csak akkor hajlandóak orvoshoz menni, ha már nagyon nagy a baj! Szóval ez jó, hogy így állsz a dolgokhoz! Puszi
61. d58b988bee (válaszként erre: 60. - Bobett)
2009. ápr. 23. 12:11
Aztaaa, lehet, hogy én akkor csináltatok egy vérképet a körzeti dokival előtte, hipochonder eü-s vagyok:oDD Írok privit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook