Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajándék háznak, ne nézd a fogát!?? fórum

Ajándék háznak, ne nézd a fogát!?? (beszélgetős fórum)

1 2 3
85. mallow (válaszként erre: 84. - Mallow)
2022. márc. 25. 23:42
Nem tudtok olyan megoldást, hogy apukád házával cserélni, mert úgy látom, hogy a papád nagyon szereti ezt a helyet... bocs, nem emlékszem, hogy írtál-e róla, hogy ő milyen helyen lakik.
84. mallow (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 25. 23:26

Szia, bocs, csak most olvastam, hogy írtál. Mert írtad, hogy Kispesten van, és apukád lelkesedését, meg a ház állapotát összekapcsoltam, és azt gondoltam, hogy csak ez lehet az oka. A Wekerle egy teljesen ellentmondásos hely. Egy hangulatos, csendes, vonzó hely, ismerem, én is vágytam oda, de éppen az irreális ár/állapot viszonyok miatt feladtam. Mára teljesen elérhetetlen lett. Viszont tényleg érthetetlen, hogy mire kérnek ott a házakért egy vagyont, miközben régi, szigeteletlen, vékonyfalazatú épületekről van sokszor szó. Biztosan vannak jobb állagúak is, amik magasabb beosztású hivatalnokoknak, vezetőknek készültek, de a pór népnek egyszerű házakat építettek. Oké, a tervezés nagyon szép, és egyedi, falusias hangulat - volt, mert ezt a képet is egyre inkább rombolják a felújítással. Éppen ezért van egy előírás, hogy eredeti állapotukban kell felújítani, megőrízni a házakat, de igazán nem ellenőrzi senki, hogy betartják-e ezt az előírást.

Szóval kereslet az van ezekre a házakra, és van akinek megéri ezt az árat.

Ez olyan, mint egy gyűjtőnek egy ritka értékes, bár ütött-kopott régiséget megvenni bármi áron.


Teszek ide egy cikket képekkel, hogy mások is megértsék, miről van szó.

[link]

83. liliom10 (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 25. 09:35

Miért nem mersz apukáddal beszélni ? Ha teljesen a neveden van az ingatlan, azt teszel vele, amit akarsz, el is adhatod. Ha úgy érzed, jobb, ha később tudja meg, az is érthető, ő hozott ilyen helyzetbe Titeket. Még az ügyvédet is ő választotta, aki nem képviselte a Ti érdekeiteket. Lehet, hogy jó lecke lesz apukádnak, hogy többé ne döntsön semmiben helyetted a Ti dolgaitokban. Tudomásul kell vennie, hogy felnőtt vagy, és a pároddal/társaddal/férjeddel Ti döntötök, nem hagyod apád miatt a kapcsolatodat tönkremenni.

Azért mégis sajnálom őt, mert most Te hagyod ki a döntésedből. De ...tőle tanultad ezt. Ha a saját feje után ment eddig, és Te azt érezted, nem számít, mit szeretnél, ő elnyom, akkor sajnos, ezt okozta magának.

Remélem, nagyon odafigyeltek, milyen állapotú ingatlant vesztek ! Legyen jó ügyvédetek ! Drukkolok Nektek ! :)

2022. márc. 25. 07:28
Sziasztok! Tegnap meghirdettük a házat ingatlanossal. Mivel hitelt nem lehet rá felvenni, csakis kp vevő jöhet szóba, és az ismert hibák feltárásàval. Elméletben annyira kelendő a környék ahol lakunk, hogy van akinek nem fog problémát jelenteni, aztán majd meglátjuk. Nagyon nagyon szomorú vagyok Apukàm miatt, hogy mondjam meg neki. Már jött csillogó szemekkel hogy rendbe teszi a kertunket ahogy jön a jó idő. Tudom hogy nem kellene, de árulónak érzem magam :( bár én az elejétől nem akartam ezt az ingatlant, és úgy éreztem a kapcsolatom is rá fog menni.
81. andi6020 (válaszként erre: 73. - Mallow)
2022. márc. 5. 15:49

Nem igazán értem a kérdést.

Ennyibe kerül kb felépíteni egy ekkora házat.

80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Mallow)
2022. márc. 5. 11:41
Szia, de, igen most hogy így rakerdeztél. Miért? :-)
79. mallow (válaszként erre: 78. - Mallow)
2022. márc. 5. 11:17
A Wekerlén brutál árak vannak, irreálisan magasak az épületek állagához képest. Divatos hely lett. Tényleg hangulatos, jó hely, de csak annak éri meg, aki a régi Koós Károly tervezésű épületeket meg akarja menteni, és erre van feleslege.
78. mallow (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 11:06
Bocsi,de nem a Wekerlén van ez a ház?
77. liliom10 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:03

Mondd meg apukádnak, hogy szeretnétek vele beszélgetni a jövőről. Bármi ötlete van felétek, először beszélje meg Veletek, mit szóltok hozzá ! Többé ne állítson semmiben kész tények elé !!! A Ti életetek, a Ti lakásotok, Ti akartok mindenben dönteni ! Nagyon megköszönitek, ha segíteni akar, de semmit ne intézkedjen a hozzájárulásotok nélkül !

Most pl. semmi szükség nem volt mosogatógépre,mikor épp összedőlni akar a ház ! Még ha meg is beszéltétek volna, hogy legyen ( mondjuk, én szeretném kiválasztani, milyen mosogatógép kell), akkor sem állíthat be munkásokkal megbeszélés nélkül ! A párodat is teljesen kihagyja, mintha csak vendég lenne, ez nagyon sértő számára, ha nem is mondja ! Majd mondja is, aztán később jönnek a veszekedések, és a szakítás. Tudom, miről beszélek. Előzd meg ezt ! Egy csapat vagytok a pároddal, ketten döntötök mindenről, apukád csak SEGITHET, amiben akar és hagyjátok, elfogadjátok !

76. liliom10 (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 09:51

Ezek szerint a szüleid a váláskor nem figyeltek az anyukád lakásügyének részleteire.

Szerintem más egy lakást felújítani, mint azzal szembesülni, hogy az építkezés elejétől szarvashibák vannak az épülettel ! Ez a szennyvízügy nekem aggasztó, kétségbeejtő !!! Nem tudom elképzelni, hogy az eladók nem tudtak erről ! Ha csak ez az egy gond lenne, az is hatalmas baj !

A mi ügyvédünk keveset mosolyog, de udvarias, és nagyon figyelt eddig minden részletre, nehogy rosszul járjunk. A mi ügyvédünk, mi fizetjük ! A Ti ügyvédeteket pedig Ti ! Több ügyet ne bízzatok rá,és ne is apukád keressen másik ügyvédet, hanem Ti !

Igen, sok jó ingatlan elkel pár nap alatt. most milyen jó lett volna, ha nem siettek, hátha ezt más vette volna meg.( Nem hiszem !)Az ingatlanosnak is van/lehet ebben felelőssége, hogy nem mondta el a hibákat. Olvasd el a rejtett hibákról szóló tanácsokat ! Ott van ez is, ahol " Enissa" javasolta, hogy olvasgass.

Egy 45 nm-es ház nem nagy, még tetőtérrel sem. Keresgélni kellett volna. Az ingatlan.com-on rengeteg hirdetés van ! Látni azt is, mit mennyiért árulnak pl. a kerületben, és lesz viszonyítási alap.

75. mallow (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 09:43
Azt megkérdezted apukádtól, hogy mit látott ebben a házban, amiért ennyire ragaszkodott hozzá? Most komolyan! Lehet egyáltalán erről beszélni vele? Meg tudjátok győzni normális, higgadt módon, hogy ez így nem jó? Továbbá megéri eladni és veszíteni rajta egy csomó pénzt? Annyira rossz állapotban van a ház?
74. mallow (válaszként erre: 32. - Simple)
2022. márc. 5. 09:35
Ez nem ilyen simple ügy. De az tényleg furcsa, hogy 1 napot sem lehetett gondolkodni az ügyön.
73. mallow (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2022. márc. 5. 09:20
Feléből? Azt hogy csináltátok?
72. mallow (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 09:14
Hát igen, erről beszélek. Bármilyen jóakarat is van mögötte, nem ez a dolgok intézése. Hol van itt a másik ember érdeke, döntése...
71. mallow (válaszként erre: 9. - 8d00a82c06)
2022. márc. 5. 09:10

Ismerek ilyen apukákat... :/ Már bocsánat a fórumindítótól.

Fejébe vesz valamit, és végigviszi bármi áron.

70. forrest2010 (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 07:43
... legyen szerencsétek jó megoldást találni !!! / nem mindig az a jó a gyereknek ! amit a szülő annak lát ! :) /
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Liliom10)
2022. márc. 5. 03:26
Még egy gondolat arról, amit írtál hogy Apu “ránk eroszakolja” az elképzeléseit. Kb 3 hete történt. Egy szál bugyiban voltam itthon szó szerint. Nem számítottam látogatòra. Hirtelen hív Apu “szia, nyisd ki itt állUNK” az ajtó előtt. Gyorsan osszeszedtem magam,3 munkással jött. “Azért jöttünk hogy be kössünk Nektek mosogatógépet a konyhába. Mondom köszönöm de erre semmi szükség, nem szeretnénk. “De, most mèg ezt mondod aztán meglátod milyen jó ha van!” Másfél nap fúrás faragás…. Párom meg meglepődve ért haza hogy nem is tudott semmiről …
2022. márc. 5. 00:57

Kedves Mindenki!! Köszönöm a sok tanácsot a témában! Megkerestünk egy ingatlanjogászt, 2 hét múlva kijön és átbeszeljuk a lehetőségeket. Utána rögtön tájékoztatlak Titeket, mit mondott !


Illetve, az írásos statikai összefoglalóra még várok, szinten írok, ha megvan.

67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Liliom10)
2022. márc. 5. 00:55

Köszönöm a hosszú üzenetet!


Apukám többször vett már ingatlant. (Anyukámnak mikor elváltak-itt mondjuk rossz vétel volt osztatlan közös tulajdon volt a ház mint később kiderült, de elmondása alapján, nem nézte a részleteket mert konfliktushelyzet volt, Anyu amit kinézett megkapja kész.)


Húgomnak lakást, és magának válás után új lakást. Ezt a kettőt műszakilag A-tol Z-ig felújította. (Direkt “romosan” vette meg, és ő újította fel.)

Az ügyvéd Apukàm régi ismerőse, több ügyét intézte már. Én azt éreztem mikor ott voltunk, hogy inkább az adminisztrációs szerepét tölti be, mintsem állást foglaljon. Egy 65 körüli mosolyogós hölgy, nekem inkább egy nagymama jutna eszembe róla, mint egy tökös ügyvéd.


Nem kerestünk kifejezetten házat, lehet hogy említettük neki fél mondatban, hogy későbbiek folyamàn kicsi lesz az ingatlan, illetve párom egyszer talált egy nagyon jó ingatlant, de mire oda mentünk, már elkelt. Ezek hallatára kezdett “akcióba.” Az ingatlant ingatlanos ajanlotta, aki az előbb felsorolt 2 lakást is értékesítette. Ritka nagy Patkány volt. Ha meglátnám az utcán, lekevernék neki egyet, Apu meg itta minden szavát mintha nemtudom ki lenne. Egy nap van ügyvédhez menni, mert rengeteg az érdeklődő-mind ezt mondja- és hogy ilyen áron ezen a környéken nem lesz még 1 …???! Nem titok, Kispestről beszélünk.

A telek nem túl nagy sajnos, ez egy ikerházfél. Az egyetlen dolog ami miatt vonzó lehetett Apukám számára, hogy családi hàz, nem lakás, nagyobb hely van benne az unokájának.


Az utolsó bekezdést nagyon jól megfogalmaztad, köszönöm Neked!!

66. liliom10 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 23:10

Kezdem az elején. Vett apukád ingatlant életében ? Körültekintő volt ilyenkor ? Az ügyvéd, aki intézte ezt az adásvételt, ismerős ? Vagy idegen ? A vevő hozza az ügyvédet !

Apukád miért keresett Nektek házat ? Megkértétek ? Hol találta ezt " Mekk Elek " által összetákolt házat ? Ajánlották neki ? Ilyen sok pénzért kicsinek tűnik, akkor is, ha minden rendben van, csak ki kell festeni. Nem tudjuk, mekkora a telek, talán az ér valamit, talán annyit is, amennyiért vettétek az ingatlant.

Az ingatlanos nem dirigálhat egy érdeklődőnek, hogy holnap menjetek ügyvédhez ! Addig gondolkodsz, amíg jól esik ! Talán nem is érdekel, ha alszol rá párat. Mi az, hogy kiabál akármelyik is ??? Rögtön hazamentem volna. Két eladó és az ingatlanos kiabál ??? Elképesztő ! Itt nagyon bűzlött volna az egész ügy ! Szerintem nem volt nekik komoly vevőjelölt, és titeket meg akartak fogni, mivel látták, hogy apukád meg akarja venni. Jegyezd meg, hogy az a "Király", akinél a pénz van, nem az, aki hozzá akar jutni !!!

Mi az, hogy " kit érdekel, mi van a tulajdonlapon ? " Engem, mint vevőt !!! Persze, az eladót nem érdekli.

Azt elég aggasztónak tartom, hogy áznak a járólapok, és gyűlik a szennyvíz. Erről tudnia kell az eladónak ! Dől a csempe ? Dőlnek a falak ? Rátok fog dőlni a ház ??? És ott a tetőtér probléma.

Igaza lehet " Enissának", itt valami nagyon nem stimmel ! Én most mennék is egy ügyvédhez, adjon tanácsot, vissza lehet-e csinálni ezt az adásvételt ? Nem tudom, ahhoz érdemes-e, akivel kötöttétek ? Ha hosszú évekig pereskedhetnétek, inkább próbálhatnátok is eladni, de nem hiszem, hogy még egy ilyen balek vevő lesz. A Te hibád az, hogy túl gyenge vagy apáddal szemben, pedig sokkal jobban láttad ezt a helyzetet. Próbálj erős lenni, különben tönkremehet a párkapcsolatod apád miatt. Apádnak úgy kellene segíteni, hogy Nektek mi a jó, nem rátok erőszakolni a saját elképzelését. Ez így nem segítség ! Én azt sem engedném, hogy ő nézzen házat ! Majd mi nézünk, és ha megfelel az ingatlan, támogasson anyagilag, ha akar ! Valószínű, nem vesz benneteket felnőttszámba. Változtassatok rajta !

2022. márc. 4. 15:03

Kedves FI.!


Gyanús nekem, hogy egy vállalkozót, ennyire át lehet verni. Lehet, hogy megzsarolta valaki.


A helyedben nem hagynám annyiban a dolgot, ha nem érzed veszélyeztetve a családot.


Az eladásnak is meg vannak a maga szabályai, nem is értem az ügyvédeteket, miért nem hívta fel a figyelmeteket erre? Az egész eljárásra stb.


Keress egy jó ingatlanos ügyvédet és beszéld át vele a dolgot. Az ügyvédetek sem volt korrekt. Sőőőt. Ha privátban írsz, tudok egy nagyon alapos, korrekt ügyvédet, nem is dolgozik horror áron, azt is megmondja, ha ez neki kemény dió.

Ezt olvasd el.

[link]


Sok sikert az intézkedéshez!

64. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 12:11
Nem irigyellek. Gyorsan el kellene adni. Mit mondanak az eladók? Nem lehet őket beperelni mert eltitkolták a hibákat?
63. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - Timycat)
2022. márc. 4. 11:53
Hajrá! Én szurkolnék hozzá!
62. timycat (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2022. márc. 4. 11:49

Attól, hogy a cart körbekapálják még car marad.


Ha tudnak a ház hibáiról, márpedig tudnak, akkor az ő vevőjük éppúgy betámadhatja őket jog- és kellékszavatossággal, mint ők betámadhatnák az eladójukat és az ingatlanost.

Én inkább visszalapátolnám a cart a lóba megfejelve kártérítési igénnyel. Persze ez nehezebb pálya, hosszabb is, de tisztább.

61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Rabankari)
2022. márc. 4. 11:41
Én nem mondtam sem azt, hogy korrekt, sem azt, hogy könnyű. De én inkább megpróbálnám, mint hogy ott kelljen élnem, vagy hagynom kelljen a belefektetett pénzt elúszni. Amikor mi kerestünk kivitelezőt a házunkhoz, sok nagyon simlis alakkal találkoztunk, akik olcsóbban meg akarták oldani az építkezést. Persze se műszaki ellenőr, se kiviteli terv, se semmi. És ezek népszerű vállalkozók voltak, mert sokan csak azt nézik, hogy szép, de viszonylag olcsó a ház. Többet nem értenek hozzá, és pénzük sincs többre. Szomorú, de tényleg sok a "palimadár".
60. rabankari (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2022. márc. 4. 10:30

Ne haragudj,de egy olyan házat eladni,melynek nem tiszta a tulajdoni lapja,a felére nem kapod meg a hasznalatbavételit ,hogy lehetne többért eladni?

Illetve, aki nem készpénzes vevő ahhoz hitelbecslő megy ki,már ott kiderül,hogy mutyi van.

Aki meg készpénzzel fizet, ritkán olyan hülye ,hogy nem nézeti át szakértővel!

59. gabbbicica (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2022. márc. 4. 10:23
Meg egy masik palimadarat talaljanak, akinek a frissen festett, de alapjaiban sz@r házat eladják 66 helyett 70 millioert.....
2022. márc. 4. 08:00
Szerintem ha tudnátok csinálni egy jobb üzletet, apukád elégedett lenne. Úgy tűnik, hogy tud racionálisan, üzleti szempontból gondolkozni. Valószínűleg azért lelkesedett be a ház kapcsán, mert ennyiért azon a környéken nem lehetne családi házat venni. Ahhoz képest, mint amikor vettétek, még feljebb mentek az ingatlanárak. A kert is szépen meg van csinálva, a ház kifestve. Ezek növelik az értékét. Ha egy-két dolgot rendbe tesztek, amitől tetszetősebb lesz a ház, biztos el tudjátok adni többért, mint a mennyiért vettétek. Így jó befektetésnek tekinthetitek, ami ellen nem hiszem, hogy kifogása lenne a vállalkozó apukádnak. Csak ahhoz kell szerencse, hogy közben találjatok egy másik házat.
2022. márc. 4. 07:22
Hajnali gondolat: lehet, hogy valami "ingatlan-maffiózók" kapták körbe apukát? Egy romos házért ennyi pénzt? No comment.
56. Channa* (válaszként erre: 27. - Fülemüledal)
2022. márc. 3. 23:35

Persze, hogy kaphatott volna.

Mi is most veszünk egy nagyobbat és ezek szerint jobbat is olcsóbban.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook