Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajándék háznak, ne nézd a fogát!?? fórum

Ajándék háznak, ne nézd a fogát!?? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2022. márc. 3. 15:01

Sajnálom. Apukád ásott nektek egy gödröt és belelökött titeket.

Terhesen így nem lehet egyszerű.

Ti mennyire álltok jól anyagilag? Esélyetek sincs semmire?

24. globus (válaszként erre: 20. - 8d00a82c06)
2022. márc. 3. 15:00

Nem hibáztatnám. Neki akkor még csak ösztönös megérzése volt. Apuka állította magát hozzáértőként, ráadásul ő erősködött. Lehet, hogy közben észrevehetett tévedéseket, amit próbál kijavítani.

Sajnálom FI-t, faramuci helyzetben van.

2022. márc. 3. 14:59

Értelmesen elmondták, hogy azokkal a feltételekkel, ahogy a vevők szeretnék, hogy

"nem tudják ezt vállalni, inkább elállnak az adásvételtől".

22. andi6020 (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2022. márc. 3. 14:56
Jah, én írtam. Szeretnél valamit mondani, vagy miért nekem írogatsz?
2022. márc. 3. 14:53
Saját.
20. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 14:51
Tudod, ha valamit nem akarok akkor nem is teszem meg!
2022. márc. 3. 14:50
Kinek a nevére került?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2022. márc. 3. 14:50
Kötelezés nem volt, de Apu olyan érzelmi nyomást tett ràm, hogy kislányom írd már alá bizz bennem, és közben körülöttem kiabáltak hogy feladtam. Nem a többiek miatt, Apu miatt. Mert nem tágított.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Globus)
2022. márc. 3. 14:47
Igen, beszámították. Apu most azt mondja, nem baj hogy nem kapjuk meg a használatbavételit a tetőre, az a lényeg, hogy a valóságban mi van. Süket fülekre találok :(
16. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. márc. 3. 14:47

Ahogy írja, ott kiabáltak egymással. Egyszerűen kisétál az ajtón, ahogy írta valaki. Senkit sem kötelezhetnek arra, hogy aláírjon bármilyen hivatalos iratot, ha nem akar!

Nekem itt valami nem stimmel.

2022. márc. 3. 14:45
Itt valami átverés van, ahogy Globus írta. Apukádat is átverték. Ennek próbálnék utánajárni, átnézetni a szerződés és egyéb papírok minden szavát szakember(ek)kel.
14. globus (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 14:45
Régi kis lakást eladtátok?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. márc. 3. 14:44
HH- gyenge minősítést kapott. Aput ez sem érdekelte sajnos, mert ő fűtésszerelő, és majd megoldja.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2022. márc. 3. 14:32
Igen. Apu ügyvédje volt, annyit mondott Budán nincs ekkora négyzetméter ár, mint itt, de nem szól bele. Egyedül voltam az ellenkezésemmel.
11. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 14:26

Csak ki kellett volna sétálni az ajtón.


Ügyvéded mit szólt a buli alakulásához? Nézte ahogy üvöltözik mindenki?

10. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 14:25
Energetikai tanúsítvány rendben volt? Ha azt valaki hamisan kiállította, tökét meg lehet csavargatni. Abban szerepelnie kell a fűtés, szigetelés anomáliáinak.
9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 14:25

66 millió egy roncs 45nm - es házért?

Apukád hova tette az eszét??

Ne haragudj, de te is lehettél volna határozottabb. Nagy pocak ide vagy oda. Ilyen nincs, felállok és az asztalra csapok!

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. márc. 3. 14:20
Fél órán keresztül hajtogattam az igazam, hogy így ne, mindenki ellenem volt. Az eladók, ingatlanos, már kiabáltak velem. Apu sem hallgatott meg. Úgy éreztem ennyi idő után, Hogy széllel szemben harcolok, és nagy pocakkal nem birok már többet. :-(
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2022. márc. 3. 14:16
Igen, azt el is felejtettem leírni, hogy kerek perec kijelentette a statikus, hogy nem fogjuk megkapni a tetőre a használatbavételi engedélyt, mert olyan állapotban van, hogy visszabontatnák rögtön, és nem éri meg kockáztatni, de elég egy jó akaró, vagy egy szomszed aki feljelent. És hogy nagyon sokat bukunk ha el akarjuk adni, mert a vevők 99% hiteles (babavaro, csok) s a hitelt a 45nm után kapják meg. A maradék akinek ennyi kp-Ja van lesz annyi esze hogy statikust hív. Sakk matt.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. márc. 3. 14:12
Lényegében ugyanaz. Nem akarta áláírni, de nem volt bátorsága nemet mondani.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2022. márc. 3. 13:59
Vagy egyszerűen nem aláírni az adásvételit.
2022. márc. 3. 13:56
Felnőtt ember csak megérti, hogy nem megfelelő, nehezen tudom elképzelni, hogy ne lehessen neki normálisan megmagyarázni vagy hatni rá ilyen téren hogy beteg lehet akár tőle a gyerek is. Gondolom ti vagytok a tulajdonosok így harag ide vagy oda hirdessétek meg és kész.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 13:55

Összetörni apukád akkor fog, amikor kiderül, hogy mennyivel kevesebbért tudnátok eladni.

Ti neveteken van?

Amúgy mindegy is, ebből sajnos vita lesz meg sértődés.

Ott az ügyvédnél kellett volna határozottabbnak lenned.

Apukádról inkább nem írok véleményt, mert az sértő lenne.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 13:35
Csak úgy vesd fel a papának, hogy lakjon benne ő, ha annyira meg akarta venni, és ti pedig mentek oda, ahol most ő lakik. Valószínű neki sem kellene, akkor miért erőltette rátok???? Csináljon vele amit akar! Keressetek egy egészséges lakást magatoknak.
2022. márc. 3. 13:21
Sziasztok! Egy kicsit hosszú lesz, de nagyon megköszönöm ha elolvassatok. Kisebb lakásban éltünk párommal, amikor is kiderült hogy kisbabát várunk. Szerettük azt a lakást, nyilván terveim között szerepelt hogy majd egy nagyobba költözzünk, de úgy voltunk vele ha véletlenül egy-két évig nem sikerült találni akkor sincs semmi gond mert egy kisbabának még nem olyan fontos. Egyik vasárnap apukánk átjött hozzánk hogy van egy meglepetése induljunk. Elvitt minket egy nagy családi házba hogy tetszik-e mert ha igen akkor megvenné nekünk. Első látásra szimpatikus volt az ingatlan és végtelenül hálásak voltunk, de nagyon gyorsan történtek az események. Az ingatlanos egy Hajcsár volt, és azt mondta ,akkor holnap menjünk az ügyvédhez szerződést megírni. Mondtuk hogy hiába tetszik első látásra ez a ház, ez nem így működik, szeretnénk erre aludni, Megfontolni hiszen mégiscsak egy otthonról beszélünk. Mondtam apukámnak, hogy hívjon ki egy statikust aki megnézi hogy milyen állapotban van a ház. Azt mondta erre semmi szükség nincsen, mert kívülről nagyon jól néz ki. Észrevettem hogy a tulajdoni lapon csak 45 m² szerepel, nincs bejegyeztetve a tetőtér(amúgy 80 nm a ház.). Mondtam apukámnak, hogy így 66millio forint nagyon sok érte, Budapest egyik külkerületébe, 1,5 milliós m² ár. Apukám megnyugtatott hogyha megyünk ügyvédhez beleírjuk az ügyvédi szerződésbe, hogy a kifizetés feltétele hogy jegyeztessék be a tetőteret. Vasárnap megnéztük a házat, hétfőn már az ügyvédnél ültünk. Rettenetesen gyors volt számomra a tempó,még fel sem tudtam dolgozni, hogy költözünk. Amikor az ügyvédnő felolvasta ezt a részt, hogy a kifizetés feltétele a tetőtér rendelkezzen használatbavételi engedéllyel, az eladó és az ingatlanos elkezdett kiabálni, hogy nem tudják ezt vállalni, inkább elállnak az adásvételtől. Itt már rettenetesen gyanús volt a dolog, hogyha ennyire nem tudják megoldani, akkor van vaj a fülük mögött. Mondtam, hogy én így átgondolnám az adásvételt amúgyis csak tegnap tudtuk meg. Erre az ügyvédnél, elkezdtek velem hárman is kiabálni az ingatlanos és a két eladó hogy mit szórakozok, nincsenek a háznak semmi baja, kit érdekel hogy mi van a tulajdoni lapon. Ránéztem apukámra és azt mondtam légyszi apu így ne. Egy nap alatt ne ugorjunk be ha ennyire tisztázatlanok a körülmények. Apukám rámnézett és mosolyogva azt mondta de vágjunk bele! Mikor 20 percig vitáztam nagy pocakkal, feladtam, mert már azt éreztem árt nekem ez az egész. Ránéztem apukámra azt mondtam végülis a te pénzed. Én már nem tudok jobban beleszólni. Teltek a hetek beköltöztünk. Próbáltuk megszokni a házat függetlenül attól hogy nagyon váratlanul ért minket meg persze azért örültünk is, de a fejemben bújkált a kisördög hogy valami itt nem kerek. A következő pont az volt , hogy költözésnél azt vettük észre, hogy alul sok helyen ázás nyomok vannak a járólapon. Kihívtuk egy burkoló ismerősünket aki tanácstalan volt, felhívta a főnökét aki a képek alapján rávágta hogy ő ismeri ezt a házat, kicsi a világ de ők csinálták a munkálatokat, és az eladó mindenem filléreskedett, az alapanyagok helyett gagyi anyagokat használt, úgyhogy azt üzeni nekünk hogy inkább ne nyúljunk hozzá mert komoly meglepetés érhet minket. Ismét próbáltunk legyinteni, Éltük tovább az életünket. Közben észrevettük hogy a tetőtér abszolút nincs szigetelve a kisfiunkat nem tudjuk a szobájába felvinni ha hidegebb idő van mert át fúj a szél. A fűtésrendszer borzalmas, a nappaliban 20 ° van a kisebb szobákban 28. Legutóbb nem hagyott minket a dolog nyugodni és ki hívtunk egy statikust. Közölte hogy a járólap alatt gyűlik a szennyvíz, de nem tud távozni mert úgy van szigetelve a ház fala hogy megfogja, emiatt asztmás lehet a gyerekünk. Ezen felül a tetőtér abszolút nincs szigetelve, nekünk feltűnt hogy az egyik falon a csempe dől, azt mondta elkeztek dőlni a falak a szigetelés hiánya miatt. Alsóhangon 15 millió Ft amit költeni kellene rá. Elmondtuk ezeket a tényeket apukámnak aki közölte hogy ez a statikus rémhírt kelteni jött, nem eszik olyan forrón a kását, szép alaposan akkor ő nekiáll ezeket a hibákat felújítani. De hogy őszinték legyünk az elmúlt fél év eseményei alapján mi már nem akarunk itt lakni. Emiatt rettenetesen lelkiismeretfurdalásom van apukám irányába aki azt mondja eszetekbe ne jusson eladni én mindent megoldok nektek. Kettősség van bennem, mert egyfelől hálátlannak érzem magam hogy egy ajándék házat kaptam és mégis kritizálok miért nem örülök neki, másfelől nekünk tényleg jó lett volna a régi lakásunk még egy kis darabig ahonnan higgadtan és átgondoltan tudtunk volna ingatlant váltani. Ha megmondanám apukámnak, hogy köszönjük a segítséget ,de úgy döntöttünk, hogy eladnánk, pedig ő egy csomó pénzt áldozott arra hogy ki fesse a falakat pl. kertet szépen megcsinálta ,összetörne. Nem tudom hogy mi a jó döntés, de a párom meg veszekszik velem hogy ő már tényleg nem szeretne itt maradni , hogyha gyerekünk egészségéről van szó. S már az én hangulatom is elment az ittlakástól. :-( Mi a jó döntés?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook